Results 1 to 15 of 15

Thread: Work & travel 2014/2015

  1. #1
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Work & travel 2014/2015

    Ozbiljno se interesujem da na iduce ljeto odem nekud da radim 'vani' .. Gledao sam nasu agenciju WAT Montenegro, i mislim da je presmijesno sto oni nude, poslovi po 7-8$ po satu bez placenog smjestaja i slicno, zato sam otvorio ovaj topic iako mislim da vec postoji jedan ili par ovakvih, da bi razmijenili svoja misljenja, ideje, a jos bolje iskustva vas koji ste bili na ovakav program ili nezavisno od agencija bili da radite u neku inostranu zemlju, a u najvecem slucaju su to USA, Aljaska..

    Student sam od ove godine, da li imate neki predlog za mene, neku agenciju ili slicno gdje bih mogao vise da se informisem.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    946.eq

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    +1 zainteresovani.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aoo polako te, ne mogu stic' sve postove da ispratim
    Ajde neko, shvatite ozbiljno ovu temu

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    946.eq

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Vecina ljudi koji su isli ti nece podijelit informacije jer im je prica ka da su Boga za mu*a uvatili, a sustini, nije lako
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne znam sto je presa, znam da se milioni ne mogu uzet, isto znam da se moze izvuc ulozeno i vratit sa 2-10 hiljada doma.. Da, sa 10 hiljada.. Sad vam je mozda cudno malo, ali bratov drug radi na aljasku 2 posla od koga je jedan preko agencije, 350$ uzima dnevno, od toga mu dnevno podje 80-120$ najvise za smjestaj za 2 jer je posao sa djevojkom, hranu i eventualni provod uvece.. btw i djevojka radi kao spremacica u hotelu za 150$ dnevno..

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    946.eq

  6. #6
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,677
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Samo što dalje bježi od agencije WAT Montenegro. E kakve sam ja muke imao sa njima ali su ipak na kraj popustili u mom slučaju jer sam bio spreman na sve.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa brate sto te ne uputi taj drugov brat

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Fora je da niko nece na Aljasku da radi. Crncis cio dan, cistis ribu itd itd.

    Drug sa faxa je isao prosle godine i radio je 2 posla i dosao mrsaviji 12kg. Ali je donio 10k dolara. Opet je ove god otisao i sa njim par drugova jos sa faxa. Nije ih zapalo isto mjesto. Ali ovi novajlije rade na ostrvu nekom. Nije im lose. Imaju placen smjestaj samo su uslovljwni da ne smiju da rade drugi posao jer im ta firma placa smjestaj. Pa oni rade u tom marketu 10-11h i racunaju im se ta 2-3h kao prekovremeni rad. Nece sad donijeti neke pare. Ovaj mi jedan rece vratio je svojima ulozeno, i ostace gore 10 dana da malo proputuju i kaze mozda donese fax da plati. Ali eto putovace i vidio je svijeta malo

    Sent from my TELEFON using VIP TETRAPAK

  9. #9
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rrk17 View Post
    pa brate sto te ne uputi taj drugov brat
    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Fora je da niko nece na Aljasku da radi. Crncis cio dan, cistis ribu itd itd.

    Drug sa faxa je isao prosle godine i radio je 2 posla i dosao mrsaviji 12kg. Ali je donio 10k dolara. Opet je ove god otisao i sa njim par drugova jos sa faxa. Nije ih zapalo isto mjesto. Ali ovi novajlije rade na ostrvu nekom. Nije im lose. Imaju placen smjestaj samo su uslovljwni da ne smiju da rade drugi posao jer im ta firma placa smjestaj. Pa oni rade u tom marketu 10-11h i racunaju im se ta 2-3h kao prekovremeni rad. Nece sad donijeti neke pare. Ovaj mi jedan rece vratio je svojima ulozeno, i ostace gore 10 dana da malo proputuju i kaze mozda donese fax da plati. Ali eto putovace i vidio je svijeta malo

    Sent from my TELEFON using VIP TETRAPAK
    Preko Karavan travela je isao ovaj mu drug, a sto se tice aljaske, mogu dobre pare da se uzmu, jer ja ako podjem, pocu da radim i skupim sto vise para, ne da putujem i da se razbacujem tamo

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    946.eq

  10. #10
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    poenta je da se uzmu tamo pare i da dodju odje da se trose na garderobu i na provod...
    Ime mu sve govori, work and travel, DA posle malo proputujes, da nesto vidis...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz iskustva druga: Isao je preko neke agencije iz Srbije. Kaze da je sreca sto su njegovi drugovi isli nekoliko puta pa su upoznali i vlasnika i njemu neku rodjaku. Preko te rodjake su obezbijedili sebi dobar smjestaj blizu metroa. Plata je za spasioca oko 10-11$ (nisam bas siguran u cifru, ali mislim da je bilo toliko). Posto posao nalazi agencija iz USA ona uzima debelu proviziju na vasu satnicu - 30%. Problemi koji se mogu javiti, a resavali su ih preko te rodjake od vlasnika (koji je inace bio sa njima u USA) su dodatni sati rada (jer je 30h malo, koliko je zagarantovano ugovorom), premjestanje na odgovarajuce bazene, organizovanje kvalitetnijeg prevoza do posla itd. Treba biti oprezan jer nasa agencija nema veze sa tobom kad odes u USA, nasi ne nalaze posao, ne obezbedjuju smjestaj... Sve ide preko agencija u USA. Tako su neki dobijali smjestaj sa crncima, tajlandjanima i dr. Neki su isli biciklom na posao - koji nije bio blizu (da ne lupam kilometre).
    Sto se zarade tice, on je radio samo jedan posao i zaradio je dovoljno da je lagodno zivio i izlazio, trosio... Cimer sa njima u sobi je stedio jer je htio da donese pare kuci, ali zato nije sladoled kupio sebi nego se grebao. Taj cimer se vratio kuci sa parama, dok je ovahj drug proputovao i bio u nekoliko velikih gradova, pa i na US Open (Djokovic - Federer, kada je federer imao mec loptu i Djokovic je na kraju dobio).
    Zakljucak: budi oprezan, shvati kako funkcionise sistem, dogovori se oko najsitnijih detalja pocevsi ko ce vas sacekati na aerodromu, ko ti je kontakt osoba... Sve bas sve... Zaradu neces imati ako hoces da malo putujes i vidis druge gradove. Sve zavisi u kakvom drustvu budes bio i kakve su vam ambicije.
    P.S.
    Na povratku mozes da trazis povracaj PDV-a koji iznosi oko 400$. To ti je sigurna zarada je rti isplate kad se vratis kuci.

  12. #12
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kako mislis to povracaj pdv-a je oko 400 dolara? Zar to ne zavisi od mnogo faktora i svakome je drugacije koliko ko moze da povuce?

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Donekle si u pravu. Ne zavisi od toga koliko moze da se povuce, vec od toga koliko se zaradi i ko radi povracaj poreza - odnosno koliku proviziju uzima. Koliko se sjecam provizija je bila 80$ min + neki procenat od povracaja. Na wikipediji sam nasao da uzimaju otprilike 15% od zarade (zavisi kolika je plata), tako da racunaj koliki ti je povracaj. Poz

  14. #14
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    E pa to ti pricam. zavisi koliko zaradis, u kojem sektoru, zavisi od drzave i jesi li budala koja ce da potpise ugovor dje se nekome daje procenat od povracaja

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ja znam niko od te grupe koja je bila nije sam zavrsio povracaj jer nisu znali proceduru. Tako da su svi platili da im se to zavrsi. Poz

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Work and Travel
    By Ultras_BR in forum Putovanja
    Replies: 6
    Last Post: 05-09-12, 09:45
  2. Work & travel
    By goozica in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 21-02-12, 12:54
  3. Work and Travel
    By Aco90 in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-12, 12:45
  4. Work and Travel in USA
    By Zodiac in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 21-02-12, 12:44
  5. Work&Travel Job - USA?
    By MUTO_PG in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 04-07-09, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •