Page 12 of 25 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 613

Thread: Zavjere [ moguće i nemoguće ]

  1. #276
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mit ili istina?
    "- U memorandumu famoznog "Projekta Menhetn" koji je decenijama bio državna tajna kaže se i sljedeće: "... uranijum heksafluorid može imati prilično izraženo dejstvo na centralni nervni sistem... ali izgleda vjerovatnije de je F komponenta (oznaka za fluorid) prje nego U komponenta (oznaka za uranijum) glavni uzročni faktor"."

    - Mnogi dokumenti i dalje nedostaju. Recimo transkript jednog od tajnih naučnih skupova za vrijeme Drugog svjetskog rata na temu "metabolizam fluora"... zatim, nedostaje i sedam strana iz biljležnice "Dipon proces" iz 1947. na temu fluora koja bi dokumentacije "Rochester bomb project" činile cjelokupnim..."
    Mnogo se dreke diže oko fluora u čijiem svakodnevnom unosu ćutke sudjelujemo, iako je zaista dosta toga ostalo nedorečeno...... ali nam barem šarene reklame o korisnosti fluora ni zeru ne manjkaju.
    Last edited by Xerxes; 25-11-14 at 01:53.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #277
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hmm, evo prvih pravih indirektnih dokaza da možda nešto dovoljno masivno i nevidljivo postoji iza Plutona što liči na crvotočinu. Nevidljivi masivni objekat koji vrši preturbacije orbita postneptunskih planeta.



    Naravno ovo je jako nategnuta hipoteza, međutim ovako masivan objekat, sposoban da krivi orbite tih patuljastih planeta bi morala biti veoma velika planeta, relativno lako uočljiva teleskopima, pogotovu u infracrvenom spektru.

    Neotkrivanje tog objekta znači da je taj objekat veoma mali i shodno tome veoma gust poput objekta izrađenog od neutronskog materijala ili degenerisanog plina ili crne jame.

    Problem sa time je što bi takav objekat bio izuzetno sjajan zbog akrecionog diska materijala koji pada na njega. Međutim crvotočina nema akrecioni disk zbog svoje topologije (koja je modificirana egzotičnom materijom) i ne zrači intenzivno kako bi se očekivalo da postoji akrecioni disk. I dalje zrači dosta ali zbog svog malog prečnika (par metara, sudeći po masi) to ipak nije dovoljno da se detektuje.

    Biti će interesanto kada budemo imali dovoljno snažne kompijutere da proračunaju položaj tog objekta i budemo sposobni uprijeti teleskope u tom pravcu.

    Naravno ovo je tek samo nategnuta špekulacija i vjerovatno se radi samo o prirodnom fenomenu prolaska neke bliske zvijezde u zadnjih 2 milijarde godina, ali čovijek može dati svojoj mašti na volju zar ne?

  3. #278
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Posla sam goluba I umjesto pisma sam za nega zakachio vagon da ga ponese u galsksiju kraba kolko god ti to smijesno zvuchalo, jer tamo je gravitacija totalno drugachija golub bez problema moze da nosi vagon vjerova ti ili ne, ima I bidona isto :-)

    poslato paukom
    Po 100-ti put nisam napisao vAgon već vOgon, i nije gOBujući već gLOBujući, mogao sam reći i flopirajući ali to bi već bilo pretjerano

    I nisam pominjao druge galaksije već druge dimenzije.
    A što se tvojg slanje goluba koji nosi vagon tiče, to je nemoguće jer ga u tu dimenziju moraš poslati iz naše dimenzije u kojoj je fizički nemoguće da golub nosi vagon osim ako nisi mislio na igračku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #279
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro bratski, vogon je u pitanju, prastaj, pogrijesio dam, znaci nemoguce je da golub nosi vagon, jbg. Ja sam tek pocetnik u ovim nemogucim teorijama, za razliku od funestisa I tebe

    poslato paukom
    istrajan budi.

  5. #280
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Dobro bratski, vogon je u pitanju, prastaj, pogrijesio dam, znaci nemoguce je da golub nosi vagon, jbg. Ja sam tek pocetnik u ovim nemogucim teorijama, za razliku od funestisa I tebe

    poslato paukom
    Moja teorija je moguća ali postoji nepojmljivo mala mogućnost za nju. Čak sam je i naučno obrazložio u nadi da će funestis komentarisati ali sva je prilika da me je stavio na ignore zbog toga što je mislio da ga "zajebavam" ili huljenja jednog od najvećih književnih dijela
    Last edited by Rakun; 26-11-14 at 03:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #281
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislis samo huljenja, a ja sam gleda film autostoperski vodic kroz galaksiju, ima li veceg ispiranja mozga, sto je ono, onaj cijedi limun na glavu da bi moga da razmislja hahah

    poslato paukom
    istrajan budi.

  7. #282
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Mislis samo huljenja, a ja sam gleda film autostoperski vodic kroz galaksiju, ima li veceg ispiranja mozga, sto je ono, onaj cijedi limun na glavu da bi moga da razmislja hahah

    poslato paukom
    Gledao si FILM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pročitaj knjigu. Nije mnogo, samo 660 strana. Jedino kako bi mogao da se napravi film je da se naprave 3-4 filma u nastavcima ili jedan koji bi trajao ~6 sati. Postoji BBC serija (1981)
    Last edited by Rakun; 26-11-14 at 04:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #283
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Mislis samo huljenja, a ja sam gleda film autostoperski vodic kroz galaksiju, ima li veceg ispiranja mozga, sto je ono, onaj cijedi limun na glavu da bi moga da razmislja hahah

    poslato paukom

    AHhahaha film je havarija

  9. #284
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Film je bio fenomenalan, prvi takav svoje vrste. Međutim ljudi koji očekuju spektakularne efekte, visoki budžet i ostale holivudske trikove koji apeliraju na estetiku većine ljudske vrste će se naravno razočarati. Ovo je film za kojega je scenarij napisao sam Douglas Adams i koji je ležao netaknut skoro 4 godine od njegove smrti.

    Film je prvenstveno napravljen kao rebus ili igra asocijacija, gdje svaki kadar ima više značenja (kroz gomilu vizuelnih i auditivnih ključeva i tragova) i u kojemu je na taj način komprimovana čitava prva knjiga do "restorana na kraju svemira".

    Naravno, niko ko ima iole manju inteligenciju ne može prokljuviti sve to i samo mali postotak ljudi može istinski uživati u njemu. Nisam siguran ali čini mi se da se radi o autorovoj maloj posthumnoj osveti prema narodu koji ništa ne zapaža osim ono što ga u nos tuče. Autostoperski Vodič u cjelom svom sjaju, samo vizuelno.

    Onaj ko je očekivao film tipa mozak na pašu će se uvijek razočarati. Ja prvi sam se razočarao jer moj kapacitet zapažanja je u to vrijeme bio jadan. Međutim nešto kasnije sam naišao na jedan review na nekom mensa portalu gdje je dosta toga objašnjeno i film je dobio novi izgled. Scena na Vogosferi je jedna od najlakših za provaliti (i jedina koju sam ja sam provalio bez pomoći) (scena kada Denta i Zaphoda lupaju muholovke po nosu jer imaju ideje), e sada zamislite kada je čitav film u stvari takav sa puno težim indicijama i tragovima.

    Moglo bi se reći da je ova filmska adaptacija Autostoperskog Vodiča kroz Galaksiju sama po sebi jedna velika zavijera protiv većine ljudske vrste napravljena na takav način da je film razumljiv u potpunosti samo jednom veoma uskom sloju najinteligentnijih ljudi na svijetu (ovo na žalost ne ukjlučuje mene koji sam provalio samo jednu scenu i bio mi je potreban review nepoznatog genijalca da mi pokaže put kroz njega).

    Douglas Adams je bio genije i šaljivdžija, sve u jedno, a film to tako dobro pokazuje.

    Film je zavjera protiv gluposti.





    Scena koja otvara film jasno kaže kakav će biti sadržaj u prvoj rečenici filma: "It is an important and popular fact, that things are not always what they seem"


    Last edited by funestis; 26-11-14 at 12:49.

  10. #285
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    idiocracy takodje uz njega rme uz rame , because it has electrolyteeeeees
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #286
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Film je daleko od fenomenalnog. Pa šta ako je Adams napisao scenarij? Kao prvo, ako je neko dobar romanopisac ne znači da je i dobar pisac filmskog scenarija. Druga stvar, scenarij ne znači puno ako režiser ne odradi dobar posao. Sve i da je ideja genijalna, na kraju će film najviše da bude ograničen režiserovom vizijom. I na kraju, samo zato što si pročitao kritiku na mensinom portalu ne znači da ti ljudi znaju o čemu pričaju. Visok koeficijent inteligencije nije isto što i imunitet od neznanja i od grešaka. Neki od najluđih teoretičara zavjere imaju visok IQ koji ih kvalifikuje za Mensu. Film je u svakom pogledu ispod prosjeka.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  12. #287
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj tako, funestis ce ti se naljutit

    poslato paukom
    istrajan budi.

  13. #288
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Film je smeće koje je sasvim moguće razbilo želju dostine ljudi da pročita knjigu. Rijetki djelovi koji su dobri su praktično audio zapisi knjige(poput "doviđenja i hvala na ribama"), a sami film ne pokriva ni 10% važnih scena.

    Jedino što je gore od Marvin-a kome su istina dali fantastičan glas ali kako piše u knjizi Marvin nije mali robot je Zaphod i krajnje retardirano "rešenje" u vezi dvije glave
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #289
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Film je smeće i to level-konik.

  15. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,926
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Film je top, al knjiga je top topova. Uživao sam u čitanju i gledanju..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #291
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #292
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cekajte jel funistis i gaul (obojica) kazu da je film smece?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #293
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u jbt. ti si bas onaj hard core troll
    istrajan budi.

  19. #294
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Gledah sinoc na nekom od diskaverija da je Tesla u isto vrijeme u K.springsu kad je ono roknulo u Tunguski testirao nešto što je nazvano zrak smrti. Naravno FBI je konfiskovao sve is sobe u NY hotelu. Neki vele da je Tesla uništio nacrte kad je vidio šta se dogodilo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #295
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pad cijena nafte dovoljno govori da pored tržišnih postoje i vještački mehanizmi koji u većeoj mjeri utiču na formiranje cijene

  21. #296
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sa jedne strane drevni "divovi", sa druge "patuljci"... a piše im i o zajedničkom poduhvatu Gobekli Tepe... i još pokojem.

    Makunik, drevni grad patuljaka vanzemaljaca?

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #297
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Dragi moji teoretičari, izvolite



    10 godina od avionske nesreće u kojoj je kod Mostara poginuo tadašnji predsjednik Makeonije Boris Trajkovski, stiže novi izvještaj međunarodne komisije:


    Trajkovski je bio mrtav prije pada aviona


    Istraga je koštala oko 160.000 eura a neki od djelova aviona bili su ispitivani u Centru za istraživanje avionskih nesreća u Njemačkoj; kompletan dokument za javnost će biti dostupan za 20 dana



    Boris Trajkovski


    AUTOR: BETA

    Nacrt izvještaja o avionskoj nesreći u kojoj je 2004. godine kod Mostara poginuo tadašnji predsjednik Makedonije Boris Trajkovski pokazuje da je osmoro ljudi koji su se nalazili u avionu bilo mrtvo prije nego što se avion srušio, objavio je danas skopski list "Vest".

    Nacrt izvještaja o nesreći makedonskim vlastima predao je predsjednik međunarodne komisije Omer Kulić.
    Pozivajući se na nezvanične podatke, "Vest" prenosi da je u izvještaju o avionskoj nesreći navedeno da je "osam lica koje se nalazilo u avionu u trenutku nesreće izgubilo život od eksplozije", a da je jedan od dvojice zaduženih za obezbjeđenje predsjednika Borisa Trajkovskog život izgubio "od pada i lomljenja, nakon što je od eksplozije izletio iz aviona".

    Predsjednik međunarodne komisije koja je dvije godine istraživala šta se dogodilo prije, za vrijeme i neposredno nakon kobnog leta, u četvrtak je predao nacrt izvještaja makedonskim vlastima, a šta se u njemu nalazi zvanično će javnosti biti predstavljeno za 20 dana.
    U tom periodu, makedonske vlasti mogu da dostave svoje mišljenje, koje će biti dio konačnog izvještaja.
    Kulić je u Skoplju najavio i da će tada biti prikazan snimak kompletnog leta, sa autentičnim razgovorima iz pilotske kabine.

    Istraga je koštala oko 160.000 eura a neki od djelova aviona bili su ispitivani u Centru za istraživanje avionskih nesreća u Njemačkoj.
    Boris Trajkovski, drugi predsjednik Makedonije od proglašenja njene nezavisnosti, poginuo je 26. februara 2004. godine kada se vladin avion tipa "king-er" kojim je putovao na Međunarodnu konferenciju za investiranje u Bosnu i Hercegovinu, srušio u ataru Matić Brda kod sela Husovići kod Mostara.
    Istraga koju su vodili makedonski i bosanski organi tada je pokazala da se avion srušio zbog propusta pilota u proceduri prilaska aerodromu u Mostaru koji je bio pod gustom maglom, a propusti su bili u tome, kako je navedeno, "što je osoblje odstupilo od procedure za sletanje, nakon što je prethodno izvijestio kontrolu leta da prihvata proceduru za slijetanje".

    Makedonski MUP je 2006. godine obavijestio javnost da istraga o ovom slučaju neće biti zatvorena dok postoji i najmanja sumnja u to šta je izazvalo nesreću.
    Izvor: Vijesti.me


    Ponovna istraga je pokrenuta na inicijativu švajcarskog parlamentarca Andraeasa Grossa, zbog zabrinjavajuće netransparentnog izvještaja, 24časovne blokade mjesta nesreće od strane SFOR-a, bez dozvole pristupa lokalnim vlastima i sumnjive izjave premijera Crvenkovskog

    Council of Europe will investigate
    the death of president Trajkovski

    Initiative of a Swiss member of parliament

    Swiss politician and former vice-president of the Parliamentary assembly of the Council of Europe Andreas Gross asked the Council to investigate the mysterious plane crash which killed president Boris Trajkovski in 2004.

    According to the Swiss newspaper NZZ, it's suspicious how Trajkovski's heir, then prime-minister Branko Crvenkovski, managed to get the word out so quickly that everyone on the plane was killed. Crvenkovski was in Ireland at the time of the crash, meeting Irish prime-minister Bertie Ahern, who announced the news about the death of the Macedonian president, two hours after the accident. After contact broke with the plane of pres. Trajkovski, it could be speculated that the plane has crashed. But, it's an open question how could Crvenkovski have known that none of the nine people on the plane survived the accident - asks the newspaper NZZ.

    According to the paper, it's also suspicious why was national mourning announced so soon, before the National Security Council could meet, and before the wreckage was found.

    It's utterly incomprehensible why the bodies were found burnt away from the wreckage. There is no answer on the role of the SFOR, which was first at the site of the crash, and which strictly forbid the local police force to come closes - asks the Swiss paper.
    The text goes on to say that Macedonian authorities have shown incomprehensible lack of interest in the death of president Trajkovski

    http://www.andigross.ch/html/site565.htm
    Last edited by starwalker; 06-12-14 at 17:09.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #298
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Šta kaže članak iz 2004-te


    Kako je pao predsednički avion


    Izveštaj anketne komisije makedonskog Sobranja koji je usvojila makedonska vlada sadrži nove informacije o avionskoj nesreći koja se dogodila 26. februara 2004. godine kod Mostara kada je poginuo predsednik Boris Trajkovski, šest njegovih saradnika i dva člana posade



    STRADALI PREDSEDNIK: Boris Trajkovski
    Osam godina nakon pogibije makedonskog predsednika Borisa Tarjkovskog, u Makedoniji se otvara nova istraga o tome pod kakvim okolnostima je pao avion marke "bičkraft" tipa "king air B 200", kojim je makedonski predsednik sa saradnicima putovao na jedan biznis-forum u Mostaru.
    Zvanično, prema izveštaju tužioca BiH Salka Bogića, avion je po gustoj magli i teškoj kiši 26. februara 2004. oko 08.00 časova udario u Matića brdo, na mestu koje je tokom rata u BiH bilo minirano između mesta Huskovići i Rotimlja 15 km jugo-jugoistočno od Mostara, pri padu se razbio u tri dela, a nesreća je posledica lošeg vremena i greške pilota, jer je avion pre udara u planinu konstantno bio van rute.
    Zbog mnogih nejasnih delova tog izveštaja, a pre svega zbog toga što potpun uvid u istragu na licu mesta bosanskim i makedonskim vlastima nije omogućio SFOR, pre četiri godine formirana anketna komisija u koju su uključeni i neki strani eksperte sa zadatkom da ispitaju uzroke udesa.



    NOVI DETALJI: Delovi aviona marke "bičkraft" tipa "king air B 200"
    Skopski list «Nova Makedonija» citira saopštenje vlade Nikole Gruevskog, u kome piše da je ta vlada u utorak 27. februara kasno uveče donela zaključak da se izveštaj komisije o nesreći sa svim novim faktima i dokazima dostavi makedonskom Javnom tužilaštvu radi istrage, a takođe i Direkciji za civilno vazduhoplovstvo u BiH, sa zahtevom da se i u zemlji u kojoj je vođena prvobitna istraga ona ponovo otvori. Zaključak makedonske vlade biće poslat i Komitetu za pravni pitanja i ljudska prava pri Evropskom parlamentu, Savetu Evrope, i švajcarskom poslaniku u Evropskom parlamentu Andreasu Grosu, koji je ranije javno posumnjao u nalaz prvobitne istrage. Makedonski javni tužilac Ljupčo Švrgovski tvrdi da je s Grosom razgovarao, ali da on osim sumnji nije ponudio neke opipljive dokaze. Pored Nove Makedonije ovom temom se bavi više makedonskih medija: Dnevnik; Utrinski Vesnik; Vest; Kanal 5; Sitel; Telma; Alfa; MTV1; MIA; Makfax, ali ni jedan ne iznosi detalje o sadržaju nalaza komisije.
    Makedonska ministarka unutrašnjih poslova Gordana Jankulovska, koja je ranije izražavala sumnju u nalaz prve istrage, izjavila je da u izveštaju komisije postoje nove informacije o avionskoj nesreći kod Mostara, ali da treba sačekati da makedonsko javno tužilaštvo sprovede novu istragu.
    Prvi čovek makedonskog Javnog tužilaštva Ljupčo Švrgovski je izjavio da materijal još nije došao do tužilaštvu, kome treba vremena da proveri eventualne nove dokaze.

    Sumnje u zvanične nalaze o uzroku pada makedonskog predsedničkog aviona širene su, inače, odmah nakon avionske nesreće. List Vašington post piše da su neki ukazivali na dugo vreme koje je bilo potrebno da se pronađu ostaci aviona na brdima blizu Mostara. Drugi su sumnjičili kontrolu leta na aerodromu Ortiješ u Mostaru, koju je tada vodila francuska vojna posada. Vašington post citira Martina Martinoskog, portparola makedonske vlade da vlasti u BiH nikada nisu vodile ozbiljniju istragu o uzrocima nesreće.

    Nova Makedonija piše da su po objavljivanju oficijalnog izveštaja o padu vladinog aviona, eksperti za vazduhoplovstvo izražavali sumnju da su pri istrazi napravljeni propusti i da nije odgovoreno na mnogu pitanja ko što su: kojom putanjom se kretao avion, da li su instrumenti bili ispravni, zašto su izbrisani veći delovi izveštaja koji mogu da otkriju da li postoji odgovornost vazduhoplovnih vlasti u Makedoniji; a da je bio sumnjiv i odnos mirovnih snaga u BiH (SFOR) tokom akcija potrage za telima i za avionom koji pronađen 24 sata posle pada.
    Po makedonskim medijima sumnju je izazivalo i to što uređaj ILT koji je trebalo da pokaže lokaciju pada aviona čitav dan nije radio (po izveštaju bosanske komisije, imao je problema s napajanjem strujom zbog nepovezanih baterija) - ali je oštećeni instrument sutradan na čudan način oživeo i dao signal, tek nakon što su nađeni "kinger" i žrtve.


    Vašington post i TV CBS news javljaju da se u dokumentu makedonske vlade zahteva dalja istraga o samoj nesreći, kao i o svim aktivnostima prethodnih 26 časova, uključujući tu i aktivnost NATO u široj zoni Mostara. Mogućnost da je Boris Trajkovski žrtva atentata prvi put je pomenuo 2007. godine skopski advokat Ignjat Pančevski zastupnik porodice Trajkovski, koji smatra da je avion predsednika Borisa Trajkovskog oboren. Aleksandar Trajkovski je inače ranije tvrdio da je njegov brat blizanac Boris Trajkovski, makedonski predsednik, ubijen

    Nedelju dana pre nego što je objavljen vladin zaključak o izveštaju Komisije Ignat Pančevski je u izjavi makedonskoj televiziji Kanal 5 pominjao neke konkretnije detalje za koje tvrdi da predstavljaju dokaze. Tvrdi da može dokazati da je jedan od teško povređenih (kome su bile polomljene obe noge) duže od pola sata mobilnim telefonom razgovarao s porodicom, što pobija tezu da su putnici predsedničkog aviona nastradali tokom pada aviona. Tvrdio je da poseduje i hemijske analize koje dokazuju da neki od predmeta nisu izgoreli sa zapaljenim kerozinom, nego na drugi način.

    Radio "Slobodna Evropa" citira navode advokata Pančevskog da su među dokazima i svedočenja meštana u oblasti u kojoj se srušio avion, koja se razlikuju od zvanične verzije. On je takođe izjavio da postoje tonski zapisi na kojima se u trenutku kada je avion pao čuju glasovi ljudi koji na tri svetska jezika u međusobnoj komunikaciji čestitaju jedni drugima za uspešno oboreni avion. Tvrdio je da postoji i neki satelitski video-snimak, mada ga nije opisao preciznije. Ukratko, advokat tvrdi da je avion makedonskog predsednika srušio vojni avion i da se ti dokazi sada nalaze u Skoplju.
    R. S. V.

    Izvor: VREME
    Last edited by starwalker; 06-12-14 at 17:12.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #299
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam kolko se isplati analizirat ovako nesto
    istrajan budi.

  25. #300
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default


Page 12 of 25 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Misterije svijeta i zavjere
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 26-07-15, 16:14
  2. excel je nemoguć. hitno mi treba pomoć
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-13, 07:43
  3. Replies: 16
    Last Post: 20-03-08, 12:07
  4. LOOK na nemoguće ili pak moguće...Hm
    By makica-pakica in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-07, 06:25
  5. Teorija zavjere u literaturi
    By duschmann in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-05, 21:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •