Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 613

Thread: Zavjere [ moguće i nemoguće ]

  1. #301
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #302
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #303
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Kako bi mi dobro palo da posjetim to selo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #304
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje su oni amerofili sad da vide ovo?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #305
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    koji flesh ...
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #306
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    „Osmeh sa lica nestane kada se pomenu klimatske promene i sukob koji je nastao 2004. kada je, kontrirajući naučnoj konvenciji i javnom mnenju, globalno zagrevanje koje je stvorio čovek odbacio kao „besmislicu“.

    Od tog trenutka nisam bio poželjan na BBC-u. Zaledili su me jer nisam verovao u globalno zagrevanje. Moja karijera je presušila. Izbacili su me iz grupa za očuvanje prirodne sredine i pljuvali po Londonu.

    A najgore od svega je što sam dobio pismo u kome je stajalo ‘Dejvid Belami je pedofil jer ne veruje u globalno zagrevanje i ubija našu decu’.

    „A sve to je glupost. Poslednjih 16 godina temperature su u padu, ugljen-dioksid u porastu, usevi su postali zeleniji i brže rastu. Mnogo toga smo uradili da uništimo planetu, ali čovek nije izazivač globalnog zagrevanja”


    Zašto je sa javne scene sklonjen Dejvid Belami

  7. #307
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    "„Osmeh sa lica nestane kada se pomenu klimatske promene i sukob koji je nastao 2004. kada je, kontrirajući naučnoj konvenciji i javnom mnenju, globalno zagrevanje koje je stvorio čovek odbacio kao „besmislicu“.

    Od tog trenutka nisam bio poželjan na BBC-u. Zaledili su me jer nisam verovao u globalno zagrevanje. Moja karijera je presušila. Izbacili su me iz grupa za očuvanje prirodne sredine i pljuvali po Londonu.

    A najgore od svega je što sam dobio pismo u kome je stajalo ‘Dejvid Belami je pedofil jer ne veruje u globalno zagrevanje i ubija našu decu’.

    „A sve to je glupost. Poslednjih 16 godina temperature su u padu, ugljen-dioksid u porastu, usevi su postali zeleniji i brže rastu. Mnogo toga smo uradili da uništimo planetu, ali čovek nije izazivač globalnog zagrevanja”
    Zašto je sa javne scene sklonjen Dejvid Belami
    Dotični čovjek kojeg sam ja kao dijete obožavao se ne slaže sa gotovo svim naučnicima

    A to da mu je zbog mišljenja da globalno zagrijevanje ne postoji zabranili rad na državnom servisu zemlje koja se još od vremena Tačerke protivi činjenici da čovjek uništava klimu sere žestoko

    Od svih radova na temu globalnog zagrijavanja od 1991 do 2011 (nešto više od 12000 radova) 97% se slaže da globalno zagrijavanje postoji i da je čovjek glavni krivac. To što u USA postoje organizacije koje osporavaju ovo su one organizacije koje godišnje primaju više od 200 miliona $ donacija od naftnih kompanija
    Last edited by Rakun; 30-12-14 at 17:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #308
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Davidu Belamiju nije zabranjen rad na televiziji i on je i dalje jedan poštovanih eksperata u svojoj nauci (botanika). Činjenica je da se ne slaže sa globalnim zagrijevanjem i da to kaže javno kao i što treba svaki naučnik.

    To što je on jedan od rijetkih koji podržavaju tezu da globalno zagrijevanje nije posljedica ljudske aktivnosti je njegovo pravo. Da li je u pravu ili nije to procjenjuju njegove kolege naučnici.

    Međutim to nije razlog zbog čega je otišao sa BBC-a i više nema redovne emisije kao nekada. Otišao je jer je pošo čovijek u penziju. Ima 83 godine. Ima već skoro 15 godina da je u penziji, niko ga nije otjerao, čak što više zahvaljujući svojim kontroverznim stavovima do nedavno su ga stalno vukli po raznim emisijama i pored toga što je zvanično otišao sa televizije.

  9. #309
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nijesam ni sumnjao da ovdje ima ljudi koji bolje od Belamija znaju zbog čega je otišao (tj. prognan) sa BBC

    A koliko ja znam (do prije 5-6 dana) naučna zajednica je bila podijeljena u mišljenjima oko globalnog zagijavanja, s tim što mainstream podržava teoriju o ljudskoj odgovornosti za to. Afera Climategate dosta govori kakav se rat vodi među naučnicima povodom klimatskih promjena i globalnog zagrijavanja i da je mnogo toga lažirano u čitavoj priči.

  10. #310
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    A koliko ja znam (do prije 5-6 dana) naučna zajednica je bila podijeljena u mišljenjima oko globalnog zagijavanja, s tim što mainstream podržava teoriju o ljudskoj odgovornosti za to. Afera Climategate dosta govori kakav se rat vodi među naučnicima povodom klimatskih promjena i globalnog zagrijavanja i da je mnogo toga lažirano u čitavoj priči.
    Jeste naučna zajednica je veoma podjeljena na tu temu
    od 3 do 5% ne vjeruje u globalno zagrijavanje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #311
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Nijesam ni sumnjao da ovdje ima ljudi koji bolje od Belamija znaju zbog čega je otišao (tj. prognan) sa BBC

    A koliko ja znam (do prije 5-6 dana) naučna zajednica je bila podijeljena u mišljenjima oko globalnog zagijavanja, s tim što mainstream podržava teoriju o ljudskoj odgovornosti za to. Afera Climategate dosta govori kakav se rat vodi među naučnicima povodom klimatskih promjena i globalnog zagrijavanja i da je mnogo toga lažirano u čitavoj priči.
    Ovo nije tačno, ima skoro 20 godina da preko 90% naučnika od čega 98% klimatologa (naučnika koji se bave klimom) prihvataju u potpunosti da je globalno zagrijevanje (odnosno promjena klime) posljedica ljudske aktivnosti. Znači naučna zajednica nije podjeljena. Ne postoji nikakva žučna rasprava oko toga osim na televiziji i u novinama i to ne među naučnicima već među političarima, pseudonaučnicima (čitaj teoretičartima zavijere) i ostalim koji nemaju veze sa naukom.

    Što se tiče Climatgate Afere, radi se o nekoliko e-maila čiji je sadržaj izvađen iz konteksta i namjerno prikazan kao da nešto naučnici kriju za što su se mediji uhvatili na senzacionalistički način u opće ne provjeravajući priču. Medije interesuje priča, a ne istina.

    http://www.skepticalscience.com/Clim...ils-hacked.htm

  12. #312
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikakvih vecih tajni oko Masona niti Iluminata nema.Masoni su 'bratstvo' - postavlja se sistem u drzavama pod njihovim pravilima,a sve u krajnjem cilju odrzavanja bogatstva,uglavnom nista satanisticki,pomazu i religije i nauku.Iluminati su poceli u Italiji,uglavnom organizacija koja je edukovala drustvo,borila se protiv uticaja RKC,e onda je tu nesto sumljivo,zvanicno je osnovao Adam Vajshaupt,jezuit,skroz nelogicno.Po mom misljenju RKC(rimo-katolicka crkva) je to osmislila da bi vrbovala prave iluminate a onda i ugaisila organizaciju,a njih vjerovatno protjerala i ubijala.Znaci iluminati ne vladaju svijetom,vec Masoni i jedna zanimljivot u Masone ne mogu ateisti(sem u nekim odredima kao u Francuskoj...)
    U klipovima cesto spajaju Masone i Iluminate sto nema veze s vezom.Masoni su ustvari proizvod RKC da politika cuva crkvu od propadanja,a crkva ce ih pomagati u svemu.Masoni su svjesni da ce vrijeme sve vise uticati na smanjenje vjernika,pa su se pojedine masonske loze(kao Francuske) odlucile da prime i ateiste.U buducnosti ce religija sve vise slabiti a masonerija ce postajati sve vise samo politicka organizacija.
    Za mene je tz. Hriscanstvo najveca istinita prevara.Osnovali ga Rimljani,skoro 300 godina posle sto su ubili Isusa,jer su vidjeli da suvi diktat nije odrziv,pa je bolje kroz ljubav,vjeru i nadu to isto sprovoditi,tako se niko buniti ne moze.Pravi Hriscani su bili Hristovi sledbenici,koje su Rimljani pobili.Islam je nastao na istoj fori kao Hriscanstvo i kao teza Hriscanstvu,samo su Muhamed i slicni zeljeni da se oslobode Rimljana i da ih istjeraju sa Arapskog pol.Zato 4 krstaska rata.U trenutku jacanja Osmaskog carstva osvaja se Amerika jer su se bojali da ih Osmanlije ne porobe pa da pobjegnu daleko.Danas je vecina zapadnih predsjednika i zvanicnika clan nekih sekti,od kojih je vecina na celu,a glumci pjevaci su samo sponzori sekti.Dzihad je u biti bio borba protiv rimljana(ne pravih Hriscana) jer su se i Isus i Muhamed suprostavljali diktaturi,a u novije vrijeme je postao RKC sekta koja ima plan da porobi muslimane i da omoguci ponovni dolazak 'Rimljana' na Arabijsko poluostrvo.

    Treba li jos sta?
    Last edited by Zaovičić; 02-01-15 at 21:58.

  13. #313
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Kako se izlupa druze moj, masoni i iluminati su danas dva naziva za istu stvar. U proslosti su bili mozda drugaciji, danas su isti, odgledaj par dokumentarnih filmova koje su radili doktori nauka i istrazivaci, i vidjeces gdje ces doci. Zasto im je isti simbol piramida sa okom satanovim ako su razliciti?

  14. #314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa Albancima i Rusima je simbol orao, a možemo sa sigurnošću reći da su veoma različiti

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #315
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa Albancima i Rusima je simbol orao, a možemo sa sigurnošću reći da su veoma različiti

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Potpuno isti je li Bugi? Ili nidje veze sa vezom? I plus nije stvar za sprdnju

  16. #316
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A stvari ponekad moramo tako posmatrati :-)
    Albanska je reš pečena kokoška a ruska je tek u pripremi

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #317
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Potpuno isti je li Bugi? Ili nidje veze sa vezom? I plus nije stvar za sprdnju

    Pa i nije baš da nema veze sa vezom.

    Tehnički su isti (simbolički), samo što ruski ima full opremu

  18. #318
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene interesuje ako neko zna ima li kakve veze riječ skiptar (kojeg albanski orao nema) i riječ šćiptar? jer ako ima veze onda albanskom orlu treba dat barem taj skiptar da drži u kandžu =D
    istrajan budi.

  19. #319
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Kako se izlupa druze moj, masoni i iluminati su danas dva naziva za istu stvar. U proslosti su bili mozda drugaciji, danas su isti, odgledaj par dokumentarnih filmova koje su radili doktori nauka i istrazivaci, i vidjeces gdje ces doci. Zasto im je isti simbol piramida sa okom satanovim ako su razliciti?
    Masoni su ugusili Iluminate i oni vise ne postoje,ne organizovano.A najlaksi nacin da nekoga ukines je da tu ideju predstavis u potpuno drugom,necemu sto tebi odgovara.Tako se narod prevari i mrzi.Zato se pod znacima Iluminata predstavljaju masoni.Masoni su samo nastavak ili drugi oblik vladvine Rimskog carstva,nista drugo.
    Prije neku noc gostovao je u emisiji Goli zivot neki Turcin kome su iz Vatikana platili 50.000dolara da rani papu Ivana Pavla II.To je i uradio,bio 20 godina u zatvor i papa mu dosao u posjetu,ovaj mu rekao sve kako je bilo i papa ga oslobodi.A sta se tamo sve radi sto ne znamo,mozete samo da zamisljate,totalni sadizam i izmedju sebe i nad svijetom.

  20. #320
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili sam obolio od paranoje ili mi se cini da je google CG ili SRB usao u sajentologiju

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	90 
Size:	10.6 KB 
ID:	128651   Click image for larger version. 

Name:	image.jpg 
Views:	94 
Size:	7.4 KB 
ID:	128658  

  21. #321
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas na zdrastvenu knjizicu sovu I na grb podgorice djavola, pa.nikome nista.. ne treba obracst paznju na te simbole

    poslato paukom
    istrajan budi.

  22. #322
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Itekako treba obracat paznju, nije to tek tako. Kako na zdravstvenu, jesu razlicite u Nk i Pg? Odakle na zdravstvenu grb Pg? EDIT: Vidim da to nema veze jedno sa drugim
    Last edited by technus; 07-01-15 at 01:03.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #323
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    7,8 svjezih linija zaprasivanja sa lijeve i jos ovamo 5,6 ne slikanih sa desne strane neba nad pg, ovim tempom zombi apokalipsa nije daleko.
    istrajan budi.

  24. #324
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post


    7,8 svjezih linija zaprasivanja sa lijeve i jos ovamo 5,6 ne slikanih sa desne strane neba nad pg, ovim tempom zombi apokalipsa nije daleko.
    Kakvo sad zaprasivanje? Valjda tragovi iz aviona ostaju tako sto je razlika u temperaturi izmedju izduva motora i okolnog vazduha velika pa se nesto kao kristalizuje i ostavlja posledicno bijeli trag ? Pozaboravljao sam masu stvari iz te fizike.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #325
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je tacno ali vrijeme za koje bi trebao da se makne tsj trag je mnogo krace od vremena za koje se mice ovaj trag, I taj trag nikad ne dostigne sirinu kao ovaj, ovaj dodje 4, 5 deblji od prvobitnog, sto znaci da se siri i pada.

    poslato paukom
    istrajan budi.

Page 13 of 25 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Misterije svijeta i zavjere
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 26-07-15, 16:14
  2. excel je nemoguć. hitno mi treba pomoć
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-13, 07:43
  3. Replies: 16
    Last Post: 20-03-08, 12:07
  4. LOOK na nemoguće ili pak moguće...Hm
    By makica-pakica in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-07, 06:25
  5. Teorija zavjere u literaturi
    By duschmann in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-05, 21:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •