Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 63

Thread: Ice Bucket Challenge

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ice Bucket Challenge

    Što je ova pomama... AAAAAAAA… kakvi debili….
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Bolje kakvim baljegama da se pospu no sto nas opucaju ovoliko.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne moze se od ovih pevaljki i starleta ni ovako opstat a sad jos sa ovim,pii

  4. #4
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Doniraju se pare... http://www.nbcnews.com/pop-culture/v...s-pour-n185211

    Neka se debilišu oni kako goj oće, samo neka doniraju koji dinar.. Da smo zdravo. Što više ovih zaraznih ideja, pa neka sipaju te paruljine.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sve je lijepo opisano u textu, posebno na kraju!

    http://neverin.blogspot.com/2014/08/...-polivate.html

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Mogu mislit koliko su raznorazne stanije i soraje uplatile...za ove "obicne" smrtnike da ne pricam.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gorim od nestrpljenja, vapijem da me se putem mas-medija obavještava o novim razbibrigama za dokone, bogate egocentrike i egzibicioniste poput ‘ledenog izazova‘!

    Umjesto da ćutke daju pare (“kad činiš milostinju, da ne zna ljevica tvoja što čini desnica tvoja“, Mt. 6,1-4) i time pomognu oboljelima od atrofije, oni se javno zabavljaju i ‘produciraju‘ polivanjem kofom ledene vode, bez jedne izgovorene riječi o bolesti i bolesnima!
    Bolji od sebe.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Gorim od nestrpljenja, vapijem da me se putem mas-medija obavještava o novim razbibrigama za dokone, bogate egocentrike i egzibicioniste poput ‘ledenog izazova‘!

    Umjesto da ćutke daju pare (“kad činiš milostinju, da ne zna ljevica tvoja što čini desnica tvoja“, Mt. 6,1-4) i time pomognu oboljelima od atrofije, oni se javno zabavljaju i ‘produciraju‘ polivanjem kofom ledene vode, bez jedne izgovorene riječi o bolesti i bolesnima!
    Evo, Domacin nam je objasnio.
    Davor

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    A sto je najjace mediji sve prenose.Da li ce ovaj odgovoriti a ovaj je prozvan.A makse kreteni
    Podgorica Podgoricanima!

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo do danas nisam znao da se donacije prikupljaju

    Mislio sam da se samo glupiraju ovi nazovi-poznati kojima fali popularnosti.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što se mene tiče ako je to potrebno da se bogatuni motiviraju da daju novce za dobar cilj onda sam u potpunosti za tako nešto.

    Bitno je da taj novac legne onamo gdje je planiran za istraživanje.

    Da sam jedan od doktora istraživača koji će dobiti taj novac za potrebe istraživanja i pomaganja oboljelima, i ja bih se polio kofom ladne vode iz solidarnosti.

    Neka se oni dobro zabave i budu poznatiji nego juče važno je samo to da daju pozamašan prilog.

    Mi imamo neki čudnu percepciju o tome što je prihvatljivo a što nije, tako i da davanje pomoći mora biti nekako ozbiljno i sumorno ili čak tajno.

    Međutim to je pogrešno, psihologija davanja je jasna, osoba će uvijek dati veći prilog ako mu se ime potegne po novinama i još se dobro uz to i zabavi. U ovom slučaju cilj opravdava sredstvo te svi vuci siti i sve ovce na broju, što se za mnoge druge transakcije u modernom svijetu ne može reći.

    Količina novca je pozamašna i svi su se još usput zabavili, i oni koji davaju i mi koji ih gledamo i morališemo.

    Usput ne viđeh da smo mi išta dali, ponosno i sumorno kako to bonton nalaže.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ne znam koliko umire ljudi od te bolesti godišnje ali mislim da će bit dosta slomljenih vratova i fraktura lobanja od ovih kanti, sudeći po snimcima, pa može onda neka akcija da se organizuje i za njih.

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    :lolblue:

    kakvi idioti


  16. #16
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Nadjite Carlija Sina i njegov ajs baket
    Tu es mon héro!

  17. #17
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde ovi iz USA sto ovo rade, ljudi vjerovatno i doniraju novac, drugacije oni to shvataju i dozivljavaju nego mi.
    Ali sta su se ove nase 'poznate' licnosti uzivjele u cijelu pricu ? Natjerace nekoga sa ovih prostora da se zamisli i donira novac njima u USA ? Oni sami ce donirati ? Ljudi Boga mole da ih neko 'izazove', vjerujem i da se dogovaraju.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Zaista ogavno jer poenta se stavlja na zabavu ne na samu bolest

  19. #19
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Što se mene tiče ako je to potrebno da se bogatuni motiviraju da daju novce za dobar cilj onda sam u potpunosti za tako nešto.

    Bitno je da taj novac legne onamo gdje je planiran za istraživanje.

    Da sam jedan od doktora istraživača koji će dobiti taj novac za potrebe istraživanja i pomaganja oboljelima, i ja bih se polio kofom ladne vode iz solidarnosti.

    Neka se oni dobro zabave i budu poznatiji nego juče važno je samo to da daju pozamašan prilog.

    Mi imamo neki čudnu percepciju o tome što je prihvatljivo a što nije, tako i da davanje pomoći mora biti nekako ozbiljno i sumorno ili čak tajno.

    Međutim to je pogrešno, psihologija davanja je jasna, osoba će uvijek dati veći prilog ako mu se ime potegne po novinama i još se dobro uz to i zabavi. U ovom slučaju cilj opravdava sredstvo te svi vuci siti i sve ovce na broju, što se za mnoge druge transakcije u modernom svijetu ne može reći.

    Količina novca je pozamašna i svi su se još usput zabavili, i oni koji davaju i mi koji ih gledamo i morališemo.

    Usput ne viđeh da smo mi išta dali, ponosno i sumorno kako to bonton nalaže.
    Podrzavam naravno ovu ideju kad je za humane stvari,ali imam jedno pitanje za tebe kao nekog ko je maltene expert za nauchne stvari ...zar ne mislish da je za mnoge bolesti lijek davno otkriven ...ali ...?
    ...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,616
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Zaista ogavno jer poenta se stavlja na zabavu ne na samu bolest
    To je to.

    U pocetak je bila, onako, dobra fora i sve to..
    Ali onda je pocela sprdnja, odje se coce polivaju, ne znaju ni zasto, ni o cemu se radi, bitno je da ja izazovem te, te i te, i svi smo mi kul.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Gasjun
    ''polivanje gomnima krece od prvoga septembra..ko bude jeo rastana,iznutrica od kozjih bataka,muda od tuljana,musaku od kokotovog greha,nedefinisane kobaje od djaoljeg kleka,surutku od magareceg fuga,opustene testosterone prilikom udaranja u guzicu zenke noja,plisane sise od nenabildovanog evnuha,kurje oci sa pastetom od kulera i neseser dragane gotovac -meke..neka se javi dvesta minuta prije nego g
    omno dodje na periferiju debelog creva,kad prdez predje u drugo agregatno stanje a instrument opadanja prda ima u privatnim apotekama po cijeni jedne .zardine kod orovica u budvi...polivanje nema humanitarni karakter ka sa hladnom vodom pa izazivam ovom prilikom da se poseru javno braca grozdanic iz spica u pelene petaestice,,,u ziriju ce bit ceda jovanovic i moci cete da dotaknete njegovo gmaz tijelo za devet eura,jedan uzima vujica lazovic i tako puni ogromnu kasicu prasicu poklon iz makedonije..''

  22. #22
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Držim da nije poetska pravda to što je se prošle nedjelje udavio Kori Grifin (27), navodno jedan od ljudi koji su smislili ‘ledeni izazov‘.
    Last edited by Domaćin; 23-08-14 at 03:46.
    Bolji od sebe.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Podrzavam naravno ovu ideju kad je za humane stvari,ali imam jedno pitanje za tebe kao nekog ko je maltene expert za nauchne stvari ...zar ne mislish da je za mnoge bolesti lijek davno otkriven ...ali ...?
    Lijek za mnoge bolesti je otkriven kao i vakcije i mnoge bolesti su iskorijenjene ili stavljene pod kontrolom i ne smatraju se više opasnima.

    Međutim za mnoge bolesti ne postoji efikasan lijek ili vakcina i još stoji dosta puta ispred da ih se pobijedi.

    Za sistemske bolesti nikada neće biti pronađen efikasan lijek (lijekovi koji mogu kontrolisati simptome ili individualno popraviti stanje tijela, to da) (poput dijabetesa, raka, Alchajmerove bolesti i sličnih) barem ne do trenutka kada ćemo biti sposobni da ispravimo ili prepišemo ljudski genetski kod, sigurno i bez posljedica. Ove bolesti se mogu iskorijeniti samo rađanjem nove generacije ljudi kojima je genetski kod prepisan i gdje su defektni geni koji ih izazivaju zamijenjeni zdravim genima, a takav genetski inžinjering stoji tek negdje u budućnosti, možda za 50-ak godina.

    Do tada biti će potrebni ovakvi fadovi koji sakupljaju finacije koje se upotrebljavaju upravo za ovakva istraživanja.

    Ono što ljudi ne znaju jeste tip istraživanja za koji su namijenjene ove pare.

    Bolest o kojoj je riječ je Amiotrofična Lateralna Skleroza, neurodegenerativna bolest centralnog nervnog sistema koja degeneriše motorne neurone i koja dovodi do gubitka motornih funkcija mišića i progresivne paralize uključujući i paralizu mišića gutanja ili dijafragme što na kraju izaziva smrt. Degeneracija neurona ide i dalje pa kod nekoh slučajeva izaziva i progresivnu demenciju.

    Istraživanja koja će se obavljati ovim novcima se odnose na eksperimente sa matičnim ćelijama za koje se smatra da mogu zakrpiti degenerativne promijene u mozgu i popraviti stanje.

    Evo detalji o ovoj bolesti:



    I evo moj izbor za ICE bucket chalenge:

    Last edited by funestis; 23-08-14 at 11:28.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Lijek za mnoge bolesti je otkriven kao i vakcije i mnoge bolesti su iskorijenjene ili stavljene pod kontrolom i ne smatraju se više opasnima.

    Međutim za mnoge bolesti ne postoji efikasan lijek ili vakcina i još stoji dosta puta ispred da ih se pobijedi.

    Za sistemske bolesti nikada neće biti pronađen efikasan lijek (lijekovi koji mogu kontrolisati simptome ili individualno popraviti stanje tijela, to da) (poput dijabetesa, raka, Alchajmerove bolesti i sličnih) barem ne do trenutka kada ćemo biti sposobni da ispravimo ili prepišemo ljudski genetski kod, sigurno i bez posljedica. Ove bolesti se mogu iskorijeniti samo rađanjem nove generacije ljudi kojima je genetski kod prepisan i gdje su defektni geni koji ih izazivaju zamijenjeni zdravim genima, a takav genetski inžinjering stoji tek negdje u budućnosti, možda za 50-ak godina.

    Do tada biti će potrebni ovakvi fadovi koji sakupljaju finacije koje se upotrebljavaju upravo za ovakva istraživanja.

    Ono što ljudi ne znaju jeste tip istraživanja za koji su namijenjene ove pare.

    Bolest o kojoj je riječ je Amiotrofična Lateralna Skleroza, neurodegenerativna bolest centralnog nervnog sistema koja degeneriše motorne neurone i koja dovodi do gubitka motornih funkcija mišića i progresivne paralize uključujući i paralizu mišića gutanja ili dijafragme što na kraju izaziva smrt. Degeneracija neurona ide i dalje pa kod nekoh slučajeva izaziva i progresivnu demenciju.

    Istraživanja koja će se obavljati ovim novcima se odnose na eksperimente sa matičnim ćelijama za koje se smatra da mogu zakrpiti degenerativne promijene u mozgu i popraviti stanje.

    Evo detalji o ovoj bolesti:



    I evo moj izbor za ICE bucket chalenge:

    Ok,nismo se bash dobro razumijeli,mishljenja sam da postoji jedna od najjachih kiminalnih organizacija a radi se o farmaceutskoj organizaciji...no udaljismo se od teme previshe.
    ...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ok,nismo se bash dobro razumijeli,mishljenja sam da postoji jedna od najjachih kiminalnih organizacija a radi se o farmaceutskoj organizaciji...no udaljismo se od teme previshe.

    Nije, dobro smo se razumijeli, znam na što si ciljao, mojim postom sam htio objasniti da nije baš lako pronaći lijekove protiv bolesti. Kada se misli o zavijeri farmaceutskih organizacija skoro se uvijek misli na dvije najvažnije bolesti za koje se uvijek priča da postoji lijek ali da ga se krije iz nekog razloga, rak i dijabetes.

    Međutim to nije tačno, ono što mi zajednički zovemo rak je u stvari čitav niz bolesti koje izazivaju nekontrolisani rast tumora po tijelu. Lijek za tu klasu bolesti vjerovatno neće nikada biti pronađen s obzirom da je ta klasa oboljenja tako široka da je nemoguće pratiti sve moguće uzroke i genetske greške koje dovode do pojave iste.

    Ono što mi danas radimo je samo pokušaj ubijanja malignih ćelija koje su esencijalno ljudske ćelije izvan kontrole tako da uništavanje tih ćelija neizostavno dovodi do sistemskog trovanja svih ostalih ljudskih ćelija. Pronaći ljek protiv te klase bolesti je vrsta Svetog Grala medicine poput kontrole vremena u meteorologiji ili predviđanja ekonomskih promijena u ekonomiji, san koji ovisi o previše uticajnih faktora da bi se svi uzeli u obzir.

    Problem je prekompleksan i prelazi takozvani Bremermannov Limit proračuna za postojeći nivo tehnologije (direktno se misli na gabarite modernih uređaja). Za neke stvari je direktno moguće tvrditi da su trenutno nerješive i odmah reči da su zavijere vezane za to netače, a jedino potrebno je samo matematički analizirati dati problem.

    Ja znam da ovo zvuči pomalo nevijerovatno i da je lakše razmišljati o raznim zavijerama i sličnom ali kao što je neko rekao, brojke ne lažu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hot car challenge.
    By funestis in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-14, 21:42
  2. IHF Handball Challenge 12
    By PrijekiLijek in forum Game Server CG
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-12, 23:17
  3. Croatia not overawed by Spain challenge
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 17-06-12, 14:20
  4. The Bucket List (2007)
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 09-01-08, 10:00
  5. ORF Ski Challenge
    By getaway blues in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-07, 15:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •