Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 80

Thread: Smisao života i tako to...

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default Smisao života i tako to...

    Što je ono što stvarno želite od života...??
    Je li to NOVAC- uvijek nam fali, uvijek ga je malo- kolko to novca želite...? Milione, avione, kamione...? Možda po par stanova u BD, PG i BG...? Ili prosto želite samo da riješite stambeno pitanje...?
    Koliko novca neko treba da ima da bi se smatrao BOGATIM...U malenoj Crnoj Gori, po mišljenju cijenjenih članova ovog foruma... (podvukao bih novac, da ne počne mudrovanje o zdravlju, sreći, malim stvarima i slično...) Ovo je sve relativno, znam... Malome Radosavu iz Podbišća kraj Mojkovca plata u državnu upravu od 480 e i jednosoban stan od 39 m2 na Starom djeluje kao ostvarenje snova... i Pasat petica, Njemac je Njemac, nama preko..A sjutra kad dođu đeca, nakon besomučnog lizanja goozica i izglancane slike gospodara u dnevnoj, možda se zakuči i još koja soba... Onome primorcu kojem je deda ostavio dvije vile na rivi, i kome tata kapetan mjesečno uplati iznos sa četri nule, mali Radosav pak izgleda kao malo, tužno i beznačajno biće, što naravno i jeste...ali i on sam...
    Sa kolikim iznosom, imovinom bi VI bili zadovoljni... ? Inače, na što bi, da ga imate, najrađe potrošili novac... izlasci, gardroba, iphone, golf GTI... ? Da budete šminkica u grad...? Ili bi možda pare trošili na put oko svijeta ... ? Ozbiljno, za šta vam to novac treba...?
    POSAO- jeste tijesno povezan sa novcem, ali ne mora se uvijek staviti znak jednakosti... Karijera je jako bitna stvar u životima mnogih... Pod time mislim na moć, ugled, uvažavanje... Lična satisfakcija, kad se ujutro popišaš i posereš, pa se onda pogledaš u ogledalo i rečeš- tooooooo kralju, uspio si,jadnici oko tebe mogu samo da ti ga dudlaju... sa pravom, .ebi ga, šef službe za zajedničke poslove kod Mugija, pardon, Miga, ne može da bude svako... neka crknu dušmani hilavi, zloćavi... Ne, sad ozbiljno, kad malo bolje razmisliš, kakva mrčna karijera... Kakvo uvažavanje, poštovanje, pa sve i da si doajen... Dereš cijeli život ka stoka, usavršavaš se, postanaš ekspert, čemu to...što dobiješ na kraju- uvažavanje šačice ljudi i mizernu platu/penziju Je li to to...? je li bilo vrijedno odricanja u životu...
    LJUBAV...??? Ahhhhhh... Naravno, za one manje ambiciozne i manje sposobne , uvijek ostaje ta ljubav... Sa njom mogu da se tješe, da varaju sebe... Ako nađu pravu osobu, pravu ljubav, biće srećni (do kraja života)...? Neću više na tu temu...
    Nešto četvrto, peto, šesto...? Navedite...
    Jeste li zadovoljni svojim životom...? Je li to ono o čemu ste maštali kao maJi...? Jeste ostvarili svoje snove...? Kad porastem biću...... Ili možda vaš kipeći potencijal i talenat ne može da dođe do izražaja u ovoj maloj banana državi, prepunoj seljaka i neandertalaca koji vas niakda neće razumjeti...
    Last edited by karamazov; 21-08-14 at 03:19.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Valjalo bi ovo pitat onu ciganku sa ulice što rađa po 10-oro čeljadi bez igdje ičega... "Daj mi euro pa ću ti reć'." ;D
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Serotonin i Endorfin,

  4. #4
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba pogledati istoimeni film Monty Python-a za ovo.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Smisao tvog i svih nas zivota je da se molimo onome koji nas je stvorio, i ni u cemu drugom neces naci srecu koju trazis:
    Surah Adh-Dhariyat, Verse 56
    Džine i ljude sam stvorio samo zato da Mi se klanjaju,
    (Bosnian - Korkut)
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Svako daje smisao svom životu, ne postoji univerzalni smisao života. Evo kao, možda, primjer ovoga što pričam jedan vic sa mravom i slonom

    - Ooo đe si slone, što se radi?
    - Evo ti brate? Kući svi dobro, Zdravo?
    - Zdravo.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  7. #7
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smisao života mi je kao i mnogima, da podižem i živim za svoje potomstvo, ali i da budem na usluzi roditeljima dok god su živi, jer im se nikad ne mogu odužiti za sve što su uradili za mene. Pare ne da su bitne, no su presudne... da bih sebe smatrao uspješnim čovjekom, trebalo bi da mjesečno generišem između 3ipo i 5 hiljada eura čiste zarade, da uspijem zaraditi toliko da znam da će kad mi dođe vrijeme da mrem moja đeca bit koliko-toliko zbrinuta, a kasnije je sve na njima.. ili će uvećati ono što sam im za života stvorio, ili će ga rashodovat.. na to ne mogu iz groba da utičem, al makar mogu miran na onaj svijet poć. Kad bih imao mnogo para, u smiraj života bih otišao da živim negdje u Italiju, jer je to najljepša država koja je mogla na ovom svijetu da se stvori... ne bih samo mogao da se odlučim da li bih živio negdje na Siciliji, ili bi to pak bila Firenca ili Napulj. Milano i Rim ne bih nikad, iako navijam za Inter.. previše je to galame za jedno mirno čeljade ka' što sam ja..

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Pare nisu nešto specijalno presudne ionako su sve živo obezvrijedile.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  9. #9
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možemo mi lagat sebe kako nam pare nisu bitne, kako je važnija ljubav, radost, toplina, mirisna kužina... ali bez para se danas više (da oproste ova čeljad) ljudski ni popišat ne možeš, dobri moj GlennQ...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    416
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali većina ljudi nije bogata. Tako da dajte stav sa te perspektive, a ne kad bi bili bogate, jer to vjerovatno nećete bit nikad. Dakle koji je ispravan stav o parama kada znate da nećete bit nikad bogati?

    Sent from my HTC VLE_U using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Jednostavno je, smisla nema.
    Kako se nosim sa tim? još jednostavnije, ne razmišljam o tome.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zulum Vega View Post
    Ali većina ljudi nije bogata. Tako da dajte stav sa te perspektive, a ne kad bi bili bogate, jer to vjerovatno nećete bit nikad. Dakle koji je ispravan stav o parama kada znate da nećete bit nikad bogati? Sent from my HTC VLE_U using Tapatalk
    Ali definiši to bogat... Ko su ti bogati ljudi u CG... ? Je li bogat neko ko recimo ima stan u BD, PG i BG, vozi BMW 525 2005 godište i ima prihode od 15.000 € godišnje... Međutim, kad to sve staviš na papir, ti stanovi vrijede 300-350.000, (100 soma manje više ), a toliko u prosjeku vrijedi kuća na primorju... Znam x ljudi koji imaju imovinu, đedovinu te vrijednosti ili znatno vredniju od toga, a ne osjećaju se bogatim... Zatim, u malenoj Crnoj Gori, ima x ljudi čija imovina vrijedi 100x toliko, barem 30-40 miliona... a opet, i od njih ima mnooogoo bogatijih ljudi, u samom regionu, ne mora se ići daleko...

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Smisao života mi je kao i mnogima, da podižem i živim za svoje potomstvo, ali i da budem na usluzi roditeljima dok god su živi, jer im se nikad ne mogu odužiti za sve što su uradili za mene. Pare ne da su bitne, no su presudne... da bih sebe smatrao uspješnim čovjekom, trebalo bi da mjesečno generišem između 3ipo i 5 hiljada eura čiste zarade, da uspijem zaraditi toliko da znam da će kad mi dođe vrijeme da mrem moja đeca bit koliko-toliko zbrinuta, a kasnije je sve na njima.. ili će uvećati ono što sam im za života stvorio, ili će ga rashodovat.. na to ne mogu iz groba da utičem, al makar mogu miran na onaj svijet poć. Kad bih imao mnogo para, u smiraj života bih otišao da živim negdje u Italiju, jer je to najljepša država koja je mogla na ovom svijetu da se stvori... ne bih samo mogao da se odlučim da li bih živio negdje na Siciliji, ili bi to pak bila Firenca ili Napulj. Milano i Rim ne bih nikad, iako navijam za Inter.. previše je to galame za jedno mirno čeljade ka' što sam ja..
    He, he...vidiš, i ja sam razmišljao na sličan način... tipa, meni su đed, otac ostavili dovoljno, red je da ja barem toliko ostavim svojoj đeci...nijesam nikakav paraš, da se razumijemo, ta imovina su čuke, ruine, pašnjaci na manje atraktivnim lokacijama, ali imaju neku vrijednost...
    I oduvjek mi je bio cilj, bilo da to sredim, renoviram, prodam pa uložim neđe drugo- da uvećam a ne da potrošim tu imovinu, da je nekome ostavim... Vjerovatno bih se osjećao kao go*** da mi sjutra đeca nemaju kakvu takvu materijalnu sigurnost, jer sam ja trošio na izlaske i raznorane koorvetine...
    Nego, da ispričam ovo... Prije 20ak dana, bilo neko porodično okupljanje, da ga tako nazovem... Iiiii, jedan rođak, (stariji od mene 45 godina) poče priču o tome kako bih trebao da se ženim, da stvorim porodicu, pošto imam đe, pa da ih iškolujem, izvedem na svoj put, i onda, kad budem imao 50 godina (!!!!!!!!!!!!) mogu da uživam i da se posvetim sebi... Najveća ironija je što se čovjek nije ženio i nema đece...a ja nešto đecu nemam u planu ni za 10-15 godina, pa do 30te imam još masu da gulim...
    Iste večeri, mi se malo popjanili, i poče priča, tačnije monolog navedenog rođaka o prađedovim, čukunđedovima, kako su bili vrijedni, časni i pošteni ljudi...
    I pitam ja njega- kako se zvao otac našeg čukunđeda, čime se bavio, kako mu se zvala žena... koja je bila svrha njegovog života  -čovjek je jeo, spavao, radio,-ebao, pravio đecu... je li to to... je li njegov život imao smisla kad ga se mi danas ne možemo ni sjetiti... ?
    To sjutra čeka sve nas... odlazimo u zaborav... zašto onda da čovjek provede život pateći se radi nekoga, ko će mu (možda) sjutra zapaliti svijeću, reda radi...
    A opet, što treba, sve da rasp-čka...?Ne valja vala ni to...
    Ne znam...

    P.S sa rođakom sam se posvađao, imali smo se potući, mislio je da se njemu sprdam...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



  15. #15
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    He, he...vidiš, i ja sam razmišljao na sličan način... tipa, meni su đed, otac ostavili dovoljno, red je da ja barem toliko ostavim svojoj đeci...nijesam nikakav paraš, da se razumijemo, ta imovina su čuke, ruine, pašnjaci na manje atraktivnim lokacijama, ali imaju neku vrijednost...
    I oduvjek mi je bio cilj, bilo da to sredim, renoviram, prodam pa uložim neđe drugo- da uvećam a ne da potrošim tu imovinu, da je nekome ostavim... Vjerovatno bih se osjećao kao go*** da mi sjutra đeca nemaju kakvu takvu materijalnu sigurnost, jer sam ja trošio na izlaske i raznorane koorvetine...
    Nego, da ispričam ovo... Prije 20ak dana, bilo neko porodično okupljanje, da ga tako nazovem... Iiiii, jedan rođak, (stariji od mene 45 godina) poče priču o tome kako bih trebao da se ženim, da stvorim porodicu, pošto imam đe, pa da ih iškolujem, izvedem na svoj put, i onda, kad budem imao 50 godina (!!!!!!!!!!!!) mogu da uživam i da se posvetim sebi... Najveća ironija je što se čovjek nije ženio i nema đece...a ja nešto đecu nemam u planu ni za 10-15 godina, pa do 30te imam još masu da gulim...
    Iste večeri, mi se malo popjanili, i poče priča, tačnije monolog navedenog rođaka o prađedovim, čukunđedovima, kako su bili vrijedni, časni i pošteni ljudi...
    I pitam ja njega- kako se zvao otac našeg čukunđeda, čime se bavio, kako mu se zvala žena... koja je bila svrha njegovog života  -čovjek je jeo, spavao, radio,-ebao, pravio đecu... je li to to... je li njegov život imao smisla kad ga se mi danas ne možemo ni sjetiti... ?
    To sjutra čeka sve nas... odlazimo u zaborav... zašto onda da čovjek provede život pateći se radi nekoga, ko će mu (možda) sjutra zapaliti svijeću, reda radi...
    A opet, što treba, sve da rasp-čka...?Ne valja vala ni to...
    Ne znam...

    P.S sa rođakom sam se posvađao, imali smo se potući, mislio je da se njemu sprdam...
    Znaš kako... ja život posmatram na sljedeći način: Lutrijom sam iz stanja nesvijesti i nepostojanja dobio određeno vrijeme da ga provedem na Zemlji. Tu sam đe sam, teško da mogu nešto da promijenim.. kad se nađem u masi ljudi često pomislim gledajući ih kako ih jednog dana neće biti, zajedno sa mnom... ali onda se brzo probudim i shvatim da sam po tom pitanju nemoćan, tako da mi preostaje samo da ono vrijeme koje mi je priroda dala iskoristim najbolje moguće i olakšam sebi koliko mogu... jbg, to je život. Ako kreneš prije vremena unaprijed o smrti da razmišljaš, svakim sekundom ćeš sve više shvatati besmislenost našeg postojanja. Tu ti se javljaju dvije mogućnosti.. prva je da završiš u ludnici, a druga da shvatiš da protiv prirode ne možeš i svoj život organizuješ kao da je svaki dan posljednji...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    "Nije sreća para puna vreća, to znaju oni što je imaju".



    Da nema "borbe za stvaranjem novca", život bi možda postao jednoličan, tup i monoton.


    Možda znam za "neke ljude" koji toliko novca imaju da mogu kupit nekoliko kvartova zgrada u PG. I opet, vrlo su nesrećni životom. Da li jer su našmrkani 0-24 ili jer ih nije htjelo "crveno" sinoć u "Maestral". Ili ima zdravstvenih problema u porodici, ili su omanuli kao roditelji. Ili ih "posjećuje" neko da ih reketari.

    Ima i onih koji imaju milione u imnovini, sve skupocjeno i naj naj, a imaju i desetine miliona u dugovima bankama! Samo stres, nigdje sreće.
    Ima i onih koji žive srećno, a takvi, kad ih sretnete na ulici, nikad ne bi rekli: "Ovi su milioneri".

    Kad imaš si materijalista, i imaš SVE, više nema šta da te zadovoljava, i postaje ti bezveze.

    Bolji psiholog će reći da je ovo LAŽ, i da time lažem sebe, ne bi li mi bilo lakše jer NISAM ultra-bogat. Tome psihologu samo mogu odgovoriti: "PLITKI MATERIJALISTO!".



    Kad nemamo novac, SANJAMO šta bismo s njim i gdje.
    Kad ga imamo, ili ZABORAVIMO DA SANJAMO ili NEMAMO KAD da ga trošimo (ako smo čeljad koja ga prave radom).

    Kad se uhvatismo materijalizma, kupio sam sebi motor koji mi po svemu odgovara i savršeno mi se svidja. ALI - NEMAM KAD da uživam u tome. Cijelo ljeto nisam pošao 10 puta van PG njime.



    Šta je smisao života?

    -Kad nisi ŽELJAN SVEGA.

    Kad njeguješ skromnost i kad se zadovoljavaš PRAVIM STVARIMA.

    Što su ti veći prohtjevi, i što si više "gladan", teže se "zasićuješ" tj teže dolaziš do sreće.



    I NA KRAJU? SMISAO?

    Jedva čekam da opet vidim roditelje. Da prošetam s voljenom osobom. Jednog dana da gledam dijete kako pravi prve korake.
    Odem negdje na odmor.




    Da nema gorkih perioda, slatki bi postali monotoni, i vremenom bi nam i to smetalo. Čudna je ljudska priroda!
    Last edited by cvxcomputers; 21-08-14 at 16:56.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Malo je tuzno kad momak sa 20 godina vec razmislja o tome sto ce bit' kad on bude pod zemlju...

    Donalde, nije trolovanje. Najiskreniji komentar koji mogu da dam na tu tvoju.. nekakvu tezu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam samo realan, uopste nije tuzno, samo je totalno nepotrebno... to su teske misli koje kad krenu samo te vode dalje i dublje u zakljucak da zivot i nema previse smisla. Em sto kratko traje, em sto ni to malo sto ga ima ne moze da se iskoristi kako bi covjek htio...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Energija uma je životna energija ljudi, pokretačka snaga, i kao takva odgovor na pitanje o suštini života."
    -Aristotel

    "Energija pripada svima, kao i vazduh"
    -Nikola Tesla

    “Kada živimo nezavisni od bilo čega, očuvana je sva naša sposobnost i energija, i čovek je opušten, jer mu nije važno da li dobija ili gubi.”
    -Anthony de Mello

    “Ako bi vaša ambicija bila bezgranična kao i vaša energija, potpuna predanost bi mogla biti način života kojem bi ozbiljno trebali pristupiti!”
    -Braća Džojs

    Bolji od sebe.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post

    Jeste li zadovoljni svojim životom...? Je li to ono o čemu ste maštali kao maJi...? Jeste ostvarili svoje snove...? Kad porastem biću...
    bah,ne bas. htela da budem nindza i da zivim u Japanu. Nisam Nindza i ne zivim u japanu. Posle sam htela da budem T1000 iz Terminatora, trt. Pa malo "realnije" htela da se "bakcem" s gitarom kao Kurt Cobain, da imam svoju grupu i da pjevam kao on... trt i to.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    [...] jer ovaj zivot je kratak... i prozuji za cas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Trenutno jedini cilj u mom zivotu ja da se dokopam jednog lednog piva posle pedalanja. A, posle... Jbg nikad ne razmisljam toliko unaprijed.

    Sent from my GSXR 1000 @ the 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #23
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad si dijete o svemu mastas(i cvrsto vjerujes u to) pa vrijeme prolazi, masta se (kako se kaze kad imas gusti sok i hoces da ga ucinis manje gustim? razblazis, ublazis, kako se kaze nzm) e u glavnom(?) se ta masta discipira(francuska rijec, mozda i vi tako kazete) pa posle? suocis se sa realnoscom i sve pada u vodi. Eto mene tako ubila realnost na sred njuske. Jesam li srecna? nisam vala nesto ali nisam bas ni nesrecna, ono vazda ima gore. (mada ima i bolje) e nzm. treba bit optimista. "Optimista" mrzim tu rijec, to ti kazu ljudi kojima sve "klizi" u zivotu, kazu ti moras bit optimista!!! Vazda misli pozivitno! ...idu mi na zivce takvi ljudi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    [...] jer ovaj zivot je kratak... i prozuji za cas.
    Cita sam neka istrazivanja dje ovi futuristi tvrde da ce za 40-50 godina bit omoguceno da zivi oko 200 god. Mozda i to vremenom postane malo. Iskreno, ne znam vise ni sam u sta vjerujem, ali bi stvarno bilo tuzno i uzaludno da nakon smrti nema nista vise, da coek samo istrune pod zemlju. Eto, i ja ga malo zacrnjacih. :-)
    Forever young, i want to be forever young

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Na osnovu dosadašnjeg iskustva mogu reći da život nema smisla ali što je tu je ,daj da se odradi to do kraja :-). Po meni bitno je uradit sve u svoje vrijeme, popit, probat lake droge, spavat sa tuđom ženom, pobit se, zaradit koju paru da se ne grebeš od roditelja, i poslije 40 se smirit, samo od spavanja sa tuđom ženom nikad ne treba odustati.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Smisao Božića
    By starwalker in forum Religija i filozofija
    Replies: 84
    Last Post: 14-01-11, 18:10
  2. Smisao zivota?
    By ne ynam in forum Centralni
    Replies: 22
    Last Post: 12-11-07, 11:26
  3. Smisao života
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 29-09-06, 14:38
  4. Replies: 30
    Last Post: 15-05-06, 17:40
  5. Easy Net - Tako lako, tako jednostavno, tako najjeftinije...
    By djbojan in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 15
    Last Post: 20-03-05, 22:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •