Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 518

Thread: Ekonomija nase zemlje[Generalno]

  1. #26
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da to sam ja odmah rekao da ako je moguce da bi trebali!

    A zashto ga Eu ne dozvoljava to cesh morat njih pitat
    Ali ne off shore nije ilegalan - razlog shto oni ne dozvoljavaju je mozhda kontrola!
    Kao shto ti reche ti si tu samo broj!

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    pa to je jedna od mogucnosti svakako ali problem je sto u realnosti nije jednostavno napraviti investiciju. lako je nama da pricamo, ali ipak je preduzetnik taj koji snosi rizik
    Naravno da nije jednostavno. Ne znam jesi li upoznat sa SWOT i 5 steps ... analizama koje kompanije rade prije no se odluce za investiranje. Veoma dug proces ali ako je vjerovatnoca uspjeha veca od vjerovatnoce neuspjeha zasto ne probati?
    Potrebna je volja, inspiracija, znanje i (novcani) kredit pa da se radi! Sve se moze kad se hoce!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Nisam rekao da bi ubirali prihode vec da bi prali pare. A poenta zasto se sa offshore ne moze u EU...EU ima jedinstvenu carinsku, poresku...cak ekonomsku politiku, a offshore podrazumjeva odsustvo svakih carina i smanjene poreze. Ne moze i u EU i offshore.
    A ja te opet pitam ko bi prao pare?
    I zashto bi tebi smetalo da eko tu pere pare?
    I mislish li da CG ne bi imala ogromnu korist od toga?

    A ovo shto se tiche ekonomske politike EU i offshore-a zvuchi logichhno...

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Nisam rekao da bi ubirali prihode vec da bi prali pare. A poenta zasto se sa offshore ne moze u EU...EU ima jedinstvenu carinsku, poresku...cak ekonomsku politiku, a offshore podrazumjeva odsustvo svakih carina i smanjene poreze. Ne moze i u EU i offshore.
    Mozes li mi pojasniti na sta se sve odnosi 'off shore zona'? Samo na banke?
    A ako drzava nema neke velike koristi od njih(carine, poreze...) onda nam ne trebaju nista.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    A ja te opet pitam ko bi prao pare?
    I zashto bi tebi smetalo da eko tu pere pare?
    I mislish li da CG ne bi imala ogromnu korist od toga?

    A ovo shto se tiche ekonomske politike EU i offshore-a zvuchi logichhno...
    Pa valjda svakom normalnom smeta da neko nelegalno stecen novac pretvori u legalan. A ko bi prao...pocni od domacih tajkuna pa zavrsi sa ruskim. A zamisli jos da ti se po crnoj gori pocnu setati pripadnici mafije, od ruske do albanske. Pa kad bi poceli automobili da lete u vazduh, ubistva...Mada, kako stvari stoje, sva je prilika, da cemo rusku vrlo brzo vidjeti.

    P.S.
    Blagi primjer ovoga o cemu pricam je hotel splendid i bombe.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Nezaposlenost i Investicije

    Imam nedje kroz knjige jedan grafik koji pokazuje nezaposlenost prije i posle velikih investicija u raznim zemljama. Nezaposlenost se drasticno smanjivala sa povecanjem investicija. Nas prioritet mora biti obebjedjivanje uslova i privlacenje stranog i domaceg investicionog kapitala!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Mozes li mi pojasniti na sta se sve odnosi 'off shore zona'? Samo na banke?
    A ako drzava nema neke velike koristi od njih(carine, poreze...) onda nam ne trebaju nista.
    Drzava ima koristi jer se povecavaju novcane transakcije, a samim tim i profit drzave, uprkos niskim porezima, jer 1% na 1000 dolara je vise od 10% na 10 dolara

  8. #33
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Pa valjda svakom normalnom smeta da neko nelegalno stecen novac pretvori u legalan. A ko bi prao...pocni od domacih tajkuna pa zavrsi sa ruskim. A zamisli jos da ti se po crnoj gori pocnu setati pripadnici mafije, od ruske do albanske. Pa kad bi poceli automobili da lete u vazduh, ubistva...Mada, kako stvari stoje, sva je prilika, da cemo rusku vrlo brzo vidjeti.

    P.S.
    Blagi primjer ovoga o cemu pricam je hotel splendid i bombe.
    Nije to sve bash tako ka na americhke filmove!
    Eo je Kipar bio off shore zona do nedavno pa nije bilo scena o kojima ti prichash isto nisam ni za kajmane chuo da se dizhu stvari u vazduh a isto tako je CG bila off shore zona pa nije bilo dizanja nijednog rusa ni albanca u vazduh!

    A shrek ja sam ti rekao koliko je kipar od toga para uzimao direktno a josh plus indirektno koliko para se obrne ljepota!

    Ada da se ne isplati ne bi ni postojao!
    I da mislim da se odnosi samo na banke!

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Aha.
    Evo neceg interesantnog:

    - U tom smislu, Ministarstvo finansija Vlade Republike Crne Gore informisalo je Centralnu Banku Crne Gore da su »prestale da postoje sve kompanije za pružanje finansijskih usluga (banke koje se osnivaju i posluju pod posebnim uslovima – tzv.«off-shore« banke) na osnovu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o bankama (»Sl.list RCG« br.32/02) i Zakona o kompanijama koje se osnivaju i posluju pod posebnim uslovima (»Sl.list RCG« br. 23/96)«. -

    http://www.cb-cg.org/Posebne_Informa...nsormacije.asp

    Pazi ti samo koliko ih je bilo...

    Evo i malo vise o offshore zoni:


    - Anonimnost poslovanja offshore kompanije se dobiva zato što u Panami postoje uslovi za takvo poslovanje:

    imena vlasnika offshore kompanija ne moraju biti nigdje javno upisana,

    imena ovlaštenih osoba takvih kompanija ne moraju nigdje biti javno upisana,

    imena službenika takvih offshore kompanija ne moraju nigdje biti javno upisana,

    direktori mogu da budu imenovani i da predaju otkaze unaprijed. To bi značilo da direktori nemaju aktivnu ulogu u poslovima preduzeća, već rade kao imenovani direktori po uputama vlasnika kompanije. To je standardan način osnivanja offshore firme.

    To bi značilo da ako otvorite bankovni račun za svoju offshore kompaniju da će taj offshore bankovni račun biti nazvan imenom kompanije (npr. MARKAM REAL ESTATE INC.) umjesto imenom potpisnika takvog računa. Offshore banke ne dozvoljavaju nikakve upite od strane drugih država, vlada niti stranih policijskih ili kriminalnih istraga. To dalje znače da se ime vlasnika kompanije drži strogo povjerljivo od strane offshore banki. -
    Last edited by shrek; 12-02-06 at 15:49.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Nije to sve bash tako ka na americhke filmove!
    Eo je Kipar bio off shore zona do nedavno pa nije bilo scena o kojima ti prichash isto nisam ni za kajmane chuo da se dizhu stvari u vazduh a isto tako je CG bila off shore zona pa nije bilo dizanja nijednog rusa ni albanca u vazduh!
    Nije, ali je kipar imao jake institucije Sto ce reci sudstvo, policiju...itd. A Crna Gora je bila offshore zona u vrijeme sankcija...haha, kakvo je to bilo maslanje naivnog naroda, kao oni nama sankcije, mi njima offshore zonu, i procvjetacemo doduse najvise su procvjetali oni koji su je i zagovarali

    A inace, moguce je da bi maloj drzavi kao sto je cg, bilo bolje da neudje u EU, ali sa ovakvim politickim sistemom i institucijama, samostalna CG van EU bi bila Kolumbija na balkanu, tj. neka manja latinoamericka banana drzava

  11. #36
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A pazi samo koliko 10 imena sve se ponavljaju

  12. #37
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Nije, ali je kipar imao jake institucije Sto ce reci sudstvo, policiju...itd. A Crna Gora je bila offshore zona u vrijeme sankcija...haha, kakvo je to bilo maslanje naivnog naroda, kao oni nama sankcije, mi njima offshore zonu, i procvjetacemo doduse najvise su procvjetali oni koji su je i zagovarali

    A inace, moguce je da bi maloj drzavi kao sto je cg, bilo bolje da neudje u EU, ali sa ovakvim politickim sistemom i institucijama, samostalna CG van EU bi bila Kolumbija na balkanu, tj. neka manja latinoamericka banana drzava
    Ne to nikad ne bi mogo da se dogodi CG a ni EU ne bi vljela da ima tako neshto u svom dvorishtu!

    Dalje ne mogu dijelit tvoje mishljenje da su institucije na Kipru jache nego u CG svakako da je za vrijee sankcija to bila smijurija ali sad kad bi se to sve fino razradilo i isplaniralo moglo bi da bude korisno itekako i za drzhavu i narod...

    A mislim da imash pregadno misheljenje o svojoj drzhavi kad mislish da bi joj bez EU i Srbije jedina buducnost bila Kolumbija... - no da ne skrecemo sa teme...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Odlichno pitanje!
    Shto imamo da ponudimo? Imamo da ponudimo legalizovane igre na srecu! Kockarnice! Kazino! To treba da bude prioritet!
    To bi nam privuklo dosta turista shirom evrope a prvenstveno Italijana(u vecinu zemalja EU to nije legalizovano i nema kockarinca ili su zakoni toliko rigorozni da se jednostavno ne isplati)!
    Hrvatski turizam dobrim dijelom je to shto je zahvaljujuci tim kockarnicama!

    Sad ako EU ne dozvoljava ili ako pooshtrava zakon o igrama na srecu pristupanjem Hrvatske EU Crna Gora bi postala jedina zemlja na jadranskoj obali sa legalizovanom kockom shto bi bio samo takav boost nashem turizmu!

    Znachi ulaganje u Kazinoe Hotele puteve aerodrom aviokompaniju i tome slichno...
    Svakako da bi legalizovane igre na srecu bile dobar dio ukupne crnogorske ponude.

    Evo jedne ideje:
    Kad bi se dobro sredili auto putevi, da se moze za 2 sata doci sa Zabljaka do Primorja moglo bi se gostima ponuditi skijanje prije podne a suncanje/plaza i kupanje posle podne.
    Za neupucene, na Durmitoru ima padina dje su nameti snijega nekoliko desetina metara tokom citave godine, tako da je skijanje moguce i ljeti. Koliko se sjecam, ranije se i odrzavalo neko takmicenje na te padine u julu...
    E sad, zamislite sa dobrim marketingom da se iznese ta ponuda zapadu i da se pokazu nase prirodne ljepote.... Ja mislim da ne bi znali kud cemo sa turistima
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Ne to nikad ne bi mogo da se dogodi CG a ni EU ne bi vljela da ima tako neshto u svom dvorishtu!

    Dalje ne mogu dijelit tvoje mishljenje da su institucije na Kipru jache nego u CG svakako da je za vrijee sankcija to bila smijurija ali sad kad bi se to sve fino razradilo i isplaniralo moglo bi da bude korisno itekako i za drzhavu i narod...

    A mislim da imash pregadno misheljenje o svojoj drzhavi kad mislish da bi joj bez EU i Srbije jedina buducnost bila Kolumbija... - no da ne skrecemo sa teme...
    Prvi pasus...naravno da EU nece dozvoliti, zato imamo proces o stabilizaciji i pridruzivanju

    Drugi pasus, podji tuzi nekog pa ako ti se spor okonca ui naredne 3 godine, ja cu ti platiti pice

    Treci pasus...gdje sam ja sad srbiju pominjao...evo da ti ne bude krivi kraj, da ostane SCG, i da ne udje u EU, sa ovakvim institucijama, bila bi banana drzava! A misljenje o mojoj drzavi...pa zivim ovdje, imam oci, usi a bogami i nos i makar drzava nema misljenje o meni

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Investicije!

    Tehnicka struktura (u eurima)

    2002
    Ukupno:182896(eura) Gradjevinski radovi: 112362 Oprema: 61543 Ostalo: 8991
    2003
    Ukupno: 213620 Gradjevinski radovi: 120650 Oprema: 86300 Ostalo: 6670
    2004
    Ukupno: 292903 Gradjevinski radovi: 173455 Oprema: 98413 Ostalo: 21035

    Ovo su investicije u osnovna sredstva u CG! Dobro bi bilo da se potrudimo i pronadjemo investicije u zemlje u okruzenju i napravimo poredjenje!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Smile

    Momci, niste se izjasnili o nasoj monetarnoj politici!

    Da li je bilo pametno uvodjenje eura, tj koje su prednosti a koje mane? Bi li bilo bolje da smo uveli Perper ili ostali na dinar? Zasto da ili ne?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Prvi pasus...naravno da EU nece dozvoliti, zato imamo proces o stabilizaciji i pridruzivanju

    Drugi pasus, podji tuzi nekog pa ako ti se spor okonca ui naredne 3 godine, ja cu ti platiti pice

    Treci pasus...gdje sam ja sad srbiju pominjao...evo da ti ne bude krivi kraj, da ostane SCG, i da ne udje u EU, sa ovakvim institucijama, bila bi banana drzava! A misljenje o mojoj drzavi...pa zivim ovdje, imam oci, usi a bogami i nos i makar drzava nema misljenje o meni
    pokazhi mi dje se to rjeshavaju sporovi preko noci ja cu tebi platit pice!

    A shto se srbije tiche nisi je morao pominjat jer si rekao nezavisna CG van EU - mislim da je tu sve recheno...
    A dalje ako su institucije takve kakve ti kazhesh da jesu mi ne bismo ni mogli da udjemo u EU nego bi smo to prvo morali da sredimo da bismo mogli postati kandidat a ne chlanica shto me dovodi do sljedeceg - institucije teba dovesti na EU nivo ali ne obavezno i EU pristupiti jer bi se CG izgubila i ugushila potpuno u EU!
    Vece su shanse da se raspanemo u EU nego sami!
    Uostalom poshto mislish da je stanje toliko loshe shto radish da to promijenish?

  18. #43
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Momci, niste se izjasnili o nasoj monetarnoj politici!

    Da li je bilo pametno uvodjenje eura, tj koje su prednosti a koje mane? Bi li bilo bolje da smo uveli Perper ili ostali na dinar? Zasto da ili ne?
    Dinar ne svakako iz i politichkih i ekonomskih razloga! Samo se $etite Slobovog dopremanja dinara shleperima u CG radi podizanja inflacije...

    Mozhda da smo uveli svoju monetu ne bi bilo loshe ali to nije ni jeftino ni jednostavno - mozhda je u datom momentu najprihvatljivije rjeshenje bio euro koji svakako da ima i svojih loshih strana - a to je prvenstveno odliv kapitala iz CG...

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rijeci tajkun i Offshor banke se kod nas dozivljavaju kao najveca psovka i obavezno je vezana za neke kriminalce, pranje para.... Vecina ljudi o tome nema blage veze, ali svoje dezinformacije crpe iz medija koji ponekad i nijesu najbolji izvor informacija.
    Banka OFFSHORE je svaka banka koja se nalazi izvan granice drzave u kojoj zivis i u njoj drzis pare. Prosjecni Crnogorac nema tih problema, ali ako neki nas gradjanin XY ima racun u nekoj njemackoj banci, a zivi u Crnoj Gori to znaci da ima OFFSHORE bankarsko konto. Posto je sad sistem bankarskog placanja, razmjene,clearinga.... za sve isti i koriste se isti kanali za bankarske transacije to je sve jedno da li je konto u Japanu, Njemackoj ili u Drpe Mandic. Za one sa dosta para vazna je provizija i porezi pa sa svojim parama bjeze u zemlje za koje se obicno kaze da su "poreski raj" ili naski "Tax Haven"
    Dosad su to radili sportisti i obicno se to zavrsavalo glasnim aferama (zadnja Boris Beker u Njemackoj) jer pitanje kako da drzava uzme svoj dio kolaca tj. porez.
    Robert Kennedi je davno rekao da je i pravo nasledja samo sredstvo da drzava od udovica uzme harac za smrt najblizih, a tek ste se moze reci za ostala prava
    EU ima zajednicki usaglasen bankarski sistem i takav sistem kao konkurenciju naravno ne podrzava. Nije tesko pogoditi zasto je na ostrvima Bahama vise od 400 banaka, na Kajmanima vise od 560 ...... Ako se nesto nije promijenilo
    redosled onih koji su poreski raj je:
    1. Andorra
    2. Anguilla
    3. Antigua i Barbuda
    4. Aruba
    5. Bahamy
    6. Bahrajn
    7. Barbados
    8. Belize
    9. Bermudi .........
    Sto se tice Crne Gore i navodnih OFFSHORE banaka mozda su bile ohhshore ili ojjshore jer sa ovim pravim nijesu imale nicega zajednickog.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Banka OFFSHORE je svaka banka koja se nalazi izvan granice drzave u kojoj zivis i u njoj drzis pare. Prosjecni Crnogorac nema tih problema, ali ako neki nas gradjanin XY ima racun u nekoj njemackoj banci, a zivi u Crnoj Gori to znaci da ima OFFSHORE bankarsko konto.

    http://www.unc.edu/courses/pre2000fa...horebasics.htm

    Offshore banks are used for a variety of purposes.
    Frequently they may be formed as a subsidiary of a domestic or international bank to:
    Accept deposits outside the controlled environment. This is an increasingly popular activity, particularly for foreign currency deposits.

    Provide their clients with banking secrecy.

    Why Not Just Have a Numbered Swiss Bank Account?

    The recent cases involving Swiss Banks have illustrated that Swiss Bank Accounts aren’t so secret after all. Offshore jurisdictions offer very favorably drafted banking secrecy legislation, and, because the entire economies of most OFC’s depend upon the international perception of their banking practices, OFC’s are extremely dedicated to preserving the privacy and anonymity of their accounts.

    -----------------------------------------------------------
    Hari,

    znaci da postoji razlika izmedju obicnih baknovnih racuna(u bilo kojoj zemlji) i offshore racuna. Znaci da offshore nudi puno vise nego sto to nude obicne banke.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    pokazhi mi dje se to rjeshavaju sporovi preko noci ja cu tebi platit pice!

    A shto se srbije tiche nisi je morao pominjat jer si rekao nezavisna CG van EU - mislim da je tu sve recheno...
    A dalje ako su institucije takve kakve ti kazhesh da jesu mi ne bismo ni mogli da udjemo u EU nego bi smo to prvo morali da sredimo da bismo mogli postati kandidat a ne chlanica shto me dovodi do sljedeceg - institucije teba dovesti na EU nivo ali ne obavezno i EU pristupiti jer bi se CG izgubila i ugushila potpuno u EU!
    Vece su shanse da se raspanemo u EU nego sami!
    Uostalom poshto mislish da je stanje toliko loshe shto radish da to promijenish?
    Bez zelje da te omalovazim zaista...

    Ja na forumima, kad polemisem sa drugima, uvjek polazim od pretpostavke da sagovornik posjeduje odredjeno znanje, obrazovanje, kulturu itd. Ali ti me svojim postovima ozbiljno dovodis u sumnju da vrijedi polemisati.

    Pa covjece...sudski sporovi se nigdje ne rjesavaju preko noci, ali postoje realni rokovi kada se spor mora okoncati. Sve preko toga je cisto obesmisljavanje citavog pravnog sistema. U uredjenim drzavama, prosjecan spor, zavisno od predmeta, traje od 10 dana do par mjeseci, izuzetno za komplikovane slucajeve godinu dana, izuzetno rijetko duze. I tebi je sasvim prihvatljivo da kod nas proces za najobicniju stvar traje 2 godine? I to je prihvatljiv ambijent za razvoj ekonomije?

    Dalje, nas ne primaju u EU, nas uce kako da napravimo institucije da bi usli u EU. To se zove proces stabilizacije i pridruzivanja. Proces! Znaci, dugo ce da traje, zato sto smo daleko iza standarda koje propisuje EU. Sto opet dalje znaci da smo daleko od uredjenog drustva. Dalje, sto se euroskepticizma tice...zasto bi se pobogu bojali ulaska u EU? Hoce li se malta utopiti u EU? Kipar? Ili smo mi toliko iznad EU da u stvari mi njima cinimo uslugu na nasu stetu??? Pa ovo su strasne stvari

    A sta ja radim...ja se ne mirim sa situacijom. Ne prihvatam da mi misljenje namece drzava, vlada, opozicija...itd. Na prvom mjestu pokusavam da steknem kvalitetno obrazovanje (to jos traje). Potom cu probati uspjesnim radom da doprinesem razvoju ovog drustva. Nadam se da ne ocekujes od mene da zaduzim pokoljenja sa cijelih 25 godina?

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da postoji razlika i zato svi oni koji imaju dosta para traze sto povoljnije uslove od onih koje pruz maticna banka. Zamisli situaciju onih nasih starih deviznih stedisa kad ce i da li ce povrati svoje pare. Za par godina E-gold kao prva elektronska valuta bice najnormalnija stvar i sav taj glomazni birokratski sistem klasicnih banaka morace se prilagodjavati tim sistemima koje sad kitikuju.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da, znaci offshore banke su banke koje nude veliku sigurnost, bez kontrole i male uplate poreza. Sve ostalo se Ne moze klasifikovati kao offshore banka, bez obzira nalazilo se u maticnoj ili nekoj drugog drzavi.

    Evo jednog interesantnog linka(nevezano za offshore banks):
    http://www.economist.com/surveys/dis...tory_id=602343
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Bez zelje da te omalovazim zaista...

    Ja na forumima, kad polemisem sa drugima, uvjek polazim od pretpostavke da sagovornik posjeduje odredjeno znanje, obrazovanje, kulturu itd. Ali ti me svojim postovima ozbiljno dovodis u sumnju da vrijedi polemisati.

    Pa covjece...sudski sporovi se nigdje ne rjesavaju preko noci, ali postoje realni rokovi kada se spor mora okoncati. Sve preko toga je cisto obesmisljavanje citavog pravnog sistema. U uredjenim drzavama, prosjecan spor, zavisno od predmeta, traje od 10 dana do par mjeseci, izuzetno za komplikovane slucajeve godinu dana, izuzetno rijetko duze. I tebi je sasvim prihvatljivo da kod nas proces za najobicniju stvar traje 2 godine? I to je prihvatljiv ambijent za razvoj ekonomije?

    Dalje, nas ne primaju u EU, nas uce kako da napravimo institucije da bi usli u EU. To se zove proces stabilizacije i pridruzivanja. Proces! Znaci, dugo ce da traje, zato sto smo daleko iza standarda koje propisuje EU. Sto opet dalje znaci da smo daleko od uredjenog drustva. Dalje, sto se euroskepticizma tice...zasto bi se pobogu bojali ulaska u EU? Hoce li se malta utopiti u EU? Kipar? Ili smo mi toliko iznad EU da u stvari mi njima cinimo uslugu na nasu stetu??? Pa ovo su strasne stvari

    A sta ja radim...ja se ne mirim sa situacijom. Ne prihvatam da mi misljenje namece drzava, vlada, opozicija...itd. Na prvom mjestu pokusavam da steknem kvalitetno obrazovanje (to jos traje). Potom cu probati uspjesnim radom da doprinesem razvoju ovog drustva. Nadam se da ne ocekujes od mene da zaduzim pokoljenja sa cijelih 25 godina?
    Prichash li to na pamet za sporove ili imash neshto konkretno da kazhesh po tom pitanju! Da pokazhesh neki "prosjecan" spor koji se rjeshava godinama u CG i da pokazhesh koje su to sredjene zemlje i koji se to sporovi tamo tako brzo rjeshavaju...

    Dobro to shto se pristupanju EU tiche to nije sporno (daje to proces koji ce da traje nekoliko godina)...
    Dobro tebi nije jasan euroskepticizam a meni nije jasno tvoj stav i ljudi slichnim tebi!
    Shto mislish ti da ce nama standard odjednom da se utrostruchi kad udjemo u EU? Da ce odjednom plate da nam budu shes puta vece? Da sve da nam ceta ka da smo svajcarska samo zbog chinjenice da smo dio EU?
    Zashto ljudi ne mogu ishchekat da se zabetoniramo u EU?

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Prichash li to na pamet za sporove ili imash neshto konkretno da kazhesh po tom pitanju! Da pokazhesh neki "prosjecan" spor koji se rjeshava godinama u CG i da pokazhesh koje su to sredjene zemlje i koji se to sporovi tamo tako brzo rjeshavaju...
    Covjece, pa to je opste poznata stvar, ne treba ja to da dokazujem. Pitaj bilo koga ko je imao neki spor u sudu kako ide ta procedura i koliko traje. Zar stvarno ne vjerujes da je ovo istina? Stvarno mi djelujes kao neko ko ne zeli da vidi neke stvari.

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Shto mislish ti da ce nama standard odjednom da se utrostruchi kad udjemo u EU? Da ce odjednom plate da nam budu shes puta vece? Da sve da nam ceta ka da smo svajcarska samo zbog chinjenice da smo dio EU?
    Zashto ljudi ne mogu ishchekat da se zabetoniramo u EU?
    Prvo, nijedna od clanica EU nije zabetonirana. Drugo, ulazak u EU, olaksace protok roba, usluga, ljudi i kapitala. Trece, institucije bi bile neuporedivo ojacane (jedne bi bile ojacane u procesu ulaska, a druge bi dobili kao zajednicke institucije). I cetvrto, ne bi nam sve odmah procvjetalo, ali bi svakako narednih par godina vukli ogromna sredstva koja se daju novim clanicama radi sto skorijeg ujednacavanja standarda. Sto ce reci, za nekih 10ak godina od ulaska, neuporedivo bi bolje zivjeli nego na dan ulaska.

    Sad...da li ce EU opstati u dugom periodu, je pitanje za sebe, i to ni oni ne mogu sa sigurnoscu da prognoziraju, ali to nije tema ovog topica.

Page 2 of 21 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. drage nase muskarcine ;)
    By daca in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 16-08-05, 09:24
  2. Replies: 2
    Last Post: 21-07-05, 01:37
  3. Elzeser: Crnogorska ekonomija počiva na saradnji države i mafije
    By monteboy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 16:43
  4. Mi nase hapsimo,a kad cete Vi vase...?
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 09-09-04, 02:15
  5. Ekonomija
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 17-02-04, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •