Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 296

Thread: Sponzoruše....

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default Sponzoruše....

    Toliko pričamo o njima...
    Ko su one...? Postoji li neka opšteprihvaćena definicija... sponzoruša, od lat. riječi, i tako to...?
    Kako se postaje sponzoruša....? Zašto se tako negativno gleda na njih...? Je li vam možda palo na pamet da ih je velika muka naćarala da postanu to što jesu...? da dolaze iz bijede i siromaštva a treba malome bati platiti operaciju koja će mu spasititi život...
    Kako na kraju završe...sve i ako se dobro udome...? Budu li tužne, prazne, razočarane i isfrustrirane kada shvate da debela, masna, dlakava veprina u krevetu nije ono što su željele od života?

    Postoje li one uopšte, ili su samo loš izgovor nekog mučenika što ne može da smuva ribu...?
    Zar je tako loše što vole novac, pa svi ga volimo... radimo, učimo, mučimo se da bi ga stvorili, da nam život bude lakši...i sponzoruša sve to radi, na neki svoj nacin...

    Pitanje- kada bi mogle da birate između dva gotovo ista momka, od kojih je jedan milijunaš a drugi nema za burek, koga bi odabrale, drage dame...?
    Žena koja ima novca i traži imućnog muškarca- je li ona isto sponzoruša, iz razloga što ne želi da je neko finansijski iskoristi ...
    Žena, intelektualka koja takođe traži intelektualca ili nekog funkcionera- je li i ona na neki način sponzoruša...? tu novac ne mora da bude prioritet, tačno, ali nijesu baš ni zajdnicka interesovanja, takav par za večerom sigurno neće diskutovati o opštoj teoriji dinamike...


    Nego, koliko poznajete sponzorusa...? đe se kreću naše domaće sponzoruše, đe izlaze...? kakve su im tehnike, metode rada...?Kakva su vaša iskustva sa njima, sigurno imate neke priče...

  2. #2
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    http://www.kurir-info.rs/znate-li-ne...-clanak-818963

    Ovaj "privatni biznis" nije nastao juče, ali je tema postala popularna devedesetih. O sponzorušama je napisano i previše štiva. Zamišljaju ih kao klinke od 17 godina i nula mozga - ali nisu sve sponzoruše iste.
    Kliše
    Stvarno jeste plava i nosi "push up" i dekolte u dva popodne. Stvarno jeste tinejdžerka i stvarno sluša Karleušu. Ipak, ona samo želi da bude sponzoruša, a to u osnovi nije. Maksimum što će ikada izvući je besplatno piće i crta kokaina. Prišljamčiće se nekom mladom političaru i to je to. Na kraju će se ipak smuvati sa nekim klincem koji nema para, jer ne možeš želeti ono što nisi video. Ona pare nikada nije ni videla, tako da će se oduševiti i majicom, ali ni to neće dobiti.
    Tatino dete
    Tata joj je oduvek sve kupovao, pa će to raditi i njen dečko. Ne zato što je sponzoruša, nego zato što je tako navikla. Žene su slatke, a muškarci to plaćaju. Po njoj, tu nema ništa nenormalno. Naravno, običnom narodu će uvek izgledati kao najgora sponzoruša na svetu, ali zapravo je samo tatina ćerka.
    Provincijalka
    Siromašno dete iz unutrašnjosti koje je došlo da se uda je jedan od najpoznatijih tipova sponzoruša. Ipak, premalo zna da bi upecala bilo koga ko stvarno ima neke ozbiljne količine novca. Dovoljno je da tzv. "sponzor" ima nekakvu nekretninu i eventualno automobil.
    Ozbiljna sponzoruša
    Ozbiljna sponzoruša nikada nije sasvim siromašna. Uvek dolazi iz viših slojeva društva i obrazovane, ali disfunkcionalne porodice. Ona izgleda pristojno. Prirodno je lepa i ima šta da kaže. Ona će zapravo jedina da se dobro uda. Niko ne ženi par dobrih grudi, a niko i ne plaća seksualne usluge u visini mesečnog izdržavanja. Prava sponzoruša je tu jer si ponosan da je pokažeš u društvu. Nećeš ni primetiti da je izdržavaš, a sve ćeš uraditi da poslovnim saradnicima pokažeš šta tebe čeka kod kuće. Naravno, ona će za tebe uvek potajno misliti da si glup, dosadan i loš u krevetu, ali sve to nema veze kada imaš više nula nego što ona ima volje da izbroji.
    Pevačica
    U nekom momentu će zaraditi dovoljno para da joj ne treba njen seljak narko diler, ali će ti se zahvaljivati što si finansirao njenu karijeru pesmama gde se nije ni trudila da ti sakrije ime.
    Žena fudbalera
    Smuvala se sa nekim klipanom i shvatila da će klipan postati najveća zvezda evropskog fudbala. Mama ju je savetovala da ga se drži i tako je i bilo. On joj je jedini u životu, a nakon njegove karijere kupiće kuću.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    333
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eto tako, potpuni opis:-)

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    provincijalke su def. najgore, ako je ne oženiš ili ostaneš bez većih para uglavnom bude hrani sirotu za svoju sramotu
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    da ne shvatite da branim sponzoruše, ne, naravno, ali me iskreno zanima je li je svaka djevojka koja smuva dobrostojećeg momka sponzoruša? Mislim, kako napraviti razliku izmedju djevojke koja se prosto zanteresovala za momka i on za nju, on ispao pun kao brod- je li bog dao, ili ona koja samo lovi te koji imaju?
    Nekako ispada da ovi bogati momci ne mogu nikako imat djevojku koja ga voli zbog njega no samo zbog para...ja to tako ne vidim i sasvim sam sigurna da se ogriješiste o mnoge djevojke...ne znam zbilja kako ovi bogati da se ožene a da im djevojke ne nazovete sponzorusama?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa u 99% slucajeva djevojka koja smuva dobrosrojeceg momka je sponzorusa.

    Sent from my HTC One mini using Tapatalk
    I don't get lucky. I make my own luck.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a što? Piše li mu na čelu da je dobrostojeći? A što ako je i ona u finoj situaciji, završava prestižni faks u inostranstvu koji bogati tata plaća, tu došla na raspust, upozna nekog momka i ispadne da je neki lokalni tajkun ili mu sin? Ne kontam zašto mislite da svi moramo znati ko je ko u ovoj državi? Evo ja prva nemam pojma ko je Mugijev a ko Milov sin ili Dejov niti me zanima...niti liše ovih čelnika partija pojma imam ko je koji ministar ili finansijer koje partije a vidim da ljudi to uzimaju kao obavezno! Meni čak ni auto koje vozi ne znači mnogo jer kad vidim onu dačiju kao džip ja mislim da je neka sila od auta....juče sam čojku zavapila "kupi mi ovoooo" misleći da je neko čudo od 100 hiljada kad mi reče da je 15...na kredit to može svaki bankar ladno sebi da priušti....mislim, zašto mislite da uvijek znamo ko je ko i koliko je težak?
    Last edited by zvoncica; 15-08-14 at 15:26. Reason: dodavanje slova (množina)
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    333
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    T oje lako prepoznati - samo cujes kako ga zove - ako je "Medo slatki", a on veprina prava - onda znas kolika je ura:-)

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ako imas para rjesenje je postati gej eto , niko ti zenu ne proziva jer niko ne zna ko je zena u toj situaciji
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne pričam o tim primjerima "manekenke" i djeda od 50 godina, nego pričam uopšte o vezama u kojima su dobrostojeći momci jer UVIJEK se njihove žene, cure zovu sponzorušama...ne mislim da je to u redu i da je tako.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Prva stvar koju čovjek uči u životu je procjena ... kad smo mali prvu procjenu dobijamo dzabe a to je da će majka donijeti nešto da jedemo ako plačemo ... kasnije moramo da procjenjujemo sami prve korake ... posle već procjenjujemo šta treba da učimo u školi jer će nas to pitati ... radimo procjene raznih vrsta od toga na koji način uzeti što više novca od roditelja do toga dje ih potrošit ... ko se počne bavit trgovinom procjenjuje koliko će nešto kupit i koliko ga može prodat ... ko se bavi fudbalom npr. procjenjuje dje će lopta pasti i koliko jako treba da je udari u odredjenoj situaciji ... mnogo je nekih stvari oko nas za koje koristimo procjenu ali kad procijenimo da je djevojka sponzoruša bježimo od nje pa ako se ona zakači nije problem ... to je sponzoruša ... osoba koja je operisana od osjećanja i samo vodi računa kako će naplatiti svoje tijelo na sofisticiran način u odnosu na prostitutku ... ukratko
    deuscroix

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zvonci cim neko otome raspravlja odma znas na kolko je stupnju evolucije, takve generalije i da se sve o svakome zna, jadnog li zivota.............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    333
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    a to je vec potpuno druga stvar - nas mentalitet - svaki od njih ima neku veeeliku manu. Ne moze da ima pare i bude sasvim ok. Niko nije idealan:-):-):-)

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja to tako ne vidim i sasvim sam sigurna da se ogriješiste o mnoge djevojke...
    pa 10% djevojaka u CG je oko 10ak hiljada tako da ima ih i koje nisu, ali ih je mnogo vise onih koje traze "sigurnost" a pogotovo sto padnu pod uticaj drugarica najblize rodbine itd.
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zvonci sve je to napadanje nesposobnih momaka i opravdavanje sebe za sva besomucna dr,anja ispred kompa
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Nije tačno. Ja odem u wc.


    EDIT: Ako su pare dominantne i presudne za interesovanje za momka/đevojku, onda je u pitanju sponzoruša; ako su pare samo jedan od elemenata koji se uzimaju u obzir, onda nisu. Pretpostavljam. Ne znam, ne salijeću me sponzoruše.
    Last edited by NHM; 15-08-14 at 16:46.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #17
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a što? Piše li mu na čelu da je dobrostojeći?
    Takve djevojke obicno provjere je li dobrostojeci pa onda krecu u akciju. PG nije veliki grad tako da se manje - vise zna ko je ko. Sigurno je djevojka Milovog sina sa njim zato sto je pametan.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Mislim da ima postenih djevojaka koje ne gledaju pare kod momka, samo sto ih je tesko locirat‘ u moru pravih sponzorusa...
    zato je i doslo vrijeme dje je teze vise nego ikad da se ozenis normalnom i postenom curom "za kuce" sto bi rekli...
    Htjeli mi to da priznamo ili ne, to je curama usadjeno u vecini slucajeva od porodice dje curi od malih nogu govore da treba da se udomi u bogatu kucu itd, dje mala cura cijeli zivot prisustvuje ogovaranju svjeze udatih od strane majke, tetaka i komsinica i dje slusa price tipa ocajno se udala, pi kakav je onaj njen gaca na dupe nema itd...
    u istoriji su se brakovi ugovarali i odive su se davale samo najbogatijim proscima dok su se drugi odbijali iako su mozda bili ljepsi, bolji ljudi, posteniji....
    sve ovo ne pricam da bi opravdao te sponzoruse, vec kao kritiku naseg drustvenog nasledja... prosto znjemo ono sto smo posijali...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG
    Posts
    8,233
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa 10% djevojaka u CG je oko 10ak hiljada tako da ima ih i koje nisu, ali ih je mnogo vise onih koje traze "sigurnost" a pogotovo sto padnu pod uticaj drugarica najblize rodbine itd.
    mnogo kritikuješ djevojke...rekla bih pretjerano a i mnogo generalizuješ koliko ja procjenjujem

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    zvonci sve je to napadanje nesposobnih momaka i opravdavanje sebe za sva besomucna dr,anja ispred kompa
    hm interesantno....
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije tačno. Ja odem u wc.


    EDIT: Ako su pare presudne za interesovanje za momka/đevojku, onda je u pitanju sponzoruša; ako su pare samo jedan od elemenata koji se uzimaju u obzir, onda nisu. Pretpostavljam. Ne znam, ne salijeću me sponzoruše.
    naravno, ako su pare jedino što djevojka traži nema dileme, ne pričam o tome, pričam o situaciji u kojoj ispada da niejdna djevojka koja se zaljubi u momka koji ima pare nije u sjajnoj poziciji nego je na udaru predrasuda i ogovaranja...i zovu je sponzorušom...ne mislim da ijedna normalna djevojka novac kao elemenat muškarčeve dopadljivosti uzima u obzir! Jednostavno je tu ili nije, ako jeste, super, ako nije-zaradićemo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    [/QUOTE=Zaradona;3825940][/QUOTE]


    tacno zamisljam description

    n4k crkn00 d00shmani
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Neko već pomenu teorijsku mogućnost da postoje dva čovjeka koji jednako nekoga privlače, samo jedan ima para, drugi nema. U toj teorijskoj situaciji kad je sve, liše para, približno izjednačeno, koja će to da kaže: bogami ću ja ovoga bez para? Kažem teorijski, teško će se nać dva toliko slična lika, ali nije teorijski u smislu da ima situacija kad nekoga privlači više od jedne osobe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne mislim da ijedna normalna djevojka novac kao elemenat muškarčeve dopadljivosti uzima u obzir! Jednostavno je tu ili nije, ako jeste, super, ako nije-zaradićemo
    You must spread some Reputation around before giving it to zvoncica again.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Takve djevojke obicno provjere je li dobrostojeci pa onda krecu u akciju. PG nije veliki grad tako da se manje - vise zna ko je ko. Sigurno je djevojka Milovog sina sa njim zato sto je pametan.
    a ti misliš da nije pametan i lijep? Zašto je nužno da njegova djevojka bude sponzoruša?! Zar nije on svakoj djevojci lijepa i pametna prilika?! Pobogu ljudi, budite razumni, pa nije taj momak komad papira, nego čovjek!
    Jednostavno odbijam da povjerujem da će sve djevojke ovoga svijeta sa tim momkom biti jer je on sin toga koga je...mislim, pobogu?! Odjavljujem se jer ovo ne mogu nešto da podnesem...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    [/QUOTE=Zaradona;3825940]

    tacno zamisljam description

    n4k crkn00 d00shmani[/QUOTE]
    vidi mu okiceee :lolblue:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jesu li sponzoruše nešto negativno
    By lacmanin in forum Sex i erotika
    Replies: 175
    Last Post: 03-03-11, 17:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •