Results 1 to 8 of 8

Thread: kako radi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Smile kako radi/Anti-baby pilule

    Narode prvo pozdrav za sve zenske forumase a onda i za nas muskarce koji ponekad (a neko i cesce zaviri u ovaj dio foruma)
    ono sto me je navelo je razmisljane o tome kako funkcionise anti baby pilula
    znam da je mozda vise pitanje za naucni dio foruma ali tamo sam naisao na gomilu fizike,hiper svemira a nista iz medicine
    tako da sam odlucio da postavim topic tamo dje treba i gdje ce sigurno neko od vas da mi odgovori kako to ide
    znaci zanima me kako to ide,kako funkcionise kontraceptivna pilula?
    koliko je sigurna i sta uopste djevojke misle o tome
    jedno je kad razgovaras sa svojom djevojkoma a kako je misljenje vas i da li neka od vas razgovara sa deckom o tome
    pozdrav za ljepsi dio cafemontenegro forumaaaa
    Last edited by ^Tijana^; 20-01-06 at 20:18.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad kad bi ja znala sve te fine reci pa da ti objasnim. Uglavnom imas jako puno informacije na internetu OVO je jedan primer, ali sva informacije je na engelski.

    Cim stignem videcu da ti iskopam vise informacije ili pak sama da napisem. A i ostale koleginice bi se mogle angazovati malo

    Inace, pilula je sigurna za malo vise od 90% ako se pije redovno a moje je misljenje da je to mnogo dobra stvar i zaista preporucujem. Uvek je rizik, "side-effects" su dosta razni, od povecane sanse da se dobije rak itd. Ali zdrava osoba sto ne pusi, ima normalnu kilazu i to pije kroz neki period u zivotu ne bi trebala da ima neke vece probleme.

    Inace je topik dobra ideja, drago mi je da vidim da i muskarce zanima kako i sta sa time svime

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Hvala ti sto si odgovorila,izgleda da ostatak zenskog dijela foruma posmatra ovo kao tabuu temu sto se vidi i po tome da je do sada bilo dosta pregledanja ali samo tvoj post.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAND, antibebi pilule su pominjane nekoliko puta. Ne znam jesi li mozda razmisljao da ima i momaka koji su citali owo(/me je vidjela), ja sam npr. neko ko nikad nije koristio owe pilule i jedino sam mogla da proGooglam pa ta ti pisem o tome, kao i Shiney, uostalom. Svaka osoba razlicito reaguje na njih, moraju biti iskljucivi prepisane od doktora (nikako na svoju ruku), postoje razni side effects, izaziwaju gojaznost, maljavost ....bla bla bla... Owo su sve neke generalne stvari koje ti je mogao reci bilo ko.
    Ewo ti nesto u vezi toga.Just follow the yellow brick road...
    http://www.klik.hr/naslovnica/znanost/200204220002038.html
    Last edited by kuglica; 18-01-06 at 08:37.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ma ne zanima me nesto sto bi mi rekao bilo ko,zanimaju me vasa misljenja i iskustva?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sto ne kazes da te zanimaju nasa misljenja i iskustva?!

    Ja sam shvatila iz pitanja da te interesuje kako one funkcionisu, tj. vise taj medicinski aspekt.

    Sto se iskustva tice - sve najbolje, da kucnem u drvo. Ja ih uzimam vec jedno 3-4 godine. Prepisao mi ih je moj ginekolog u TO, i to pilule "Alesse" koje imaju najmanji moguci nivo hormona. Morala sam da pocnem da ih uzimam da bih regulisala mjesecni ciklus jer sam imala problema sa poremecajem hormona zbog svog "zivotnog stila", tj. zato sto sam konstantno bila pod velikim stresom (posao-faks-posao), neredovno se hranila, itd.
    Kad sam se ovamo preselila, nasla sam divnu doktorku (opet se zahvaljujem zippy na preporuci ), i onda mi je prepisala "Jeanine", sa isto strasno malim nivoom hormona.

    Side effects koje je opisala AiSa nisam uopste primijetila. Cak mislim da je ta informacija malo zastarela s obzirom da je vecina tih stvari (gojaznost, maljavost, mucnina, itd.) bila prisutna tek posto su one pocele prvi put da se koriste, jer su tada anti-bebi pilule imale stravicno visok nivo hormona. Vremenom je medicina napredovala i sve se to regulisalo.

    E sad, posto se izgleda doktori ne mogu saglasiti oko toga da li ih treba ili ne treba uzimati, drugi side effects su se navodno pojavili. Zadnja studija koja je uradjena je navodno dokazala da je smanjena mogucnost da se dobije rak dojke, dok je povecana mogucnost da se dobije rak materice. I da nema nikavog uticaja na trudnocu poslije prestanka koriscenja. Let's hope it's so...

    Piece of advice - pilule trebaju da se uzimaju svaki dan, po mogucnosti u isto vrijeme, da bi bolje "funkcionisale".
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Thanks sincierly McLaren girl
    zanima i medicinski aspekt ali ne sa stanovista nekoga ko je o ovome citao na internetu nego sa stanovista nekoga ko ovo koristi, na netu se moze naci dosta toga ali me je zanimalo misljenje iz prve ruke.posto sam on a ne ona ne mogu o ovome da pricam iz prve ruke a interesuju me misljenja,

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se slazem sa konstatacijama do sada,da su pilule mnogo dobra stvar.Nije poyeljno da se koriste bez preporuke ljekara jer ne odgovara svima ista vrsta. Ja vec neko vrijeme koristim Jeanine i nisam primjetila nikakve negativne efekte.Kod mene se cak ciklus savrseno ustalio,poboljsao mi se ten.Za sada nemam ni jednu zamjerku!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  2. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •