Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 75

Thread: Proceduralni sex - vaša iskustva i zašto se niko ne buni i ne žali?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default Proceduralni sex - vaša iskustva i zašto se niko ne buni i ne žali?

    Dakle, naš sistem je bušan kao Švajcarski sir. MNOGO, pa i PREVIŠE grešaka ima jer neki ne rade svoj posao kako treba.

    Radeći to malo oko vozila, imao sam u zadnjih pola godine previše puta stresne situacije.


    Redom:

    1. Po KATALOGU Mercedes W124 260 benzinac iz 1987. godine mi je procijenjen na preko 3000€ - prevod 170€ - pitao sam "Je li Tito u njemu umro?" jer ga ni za 800€ nisam mogao prodati.

    2. Za isti taj Mercedes - kad sam trebao da podignem nove tablice jer sam ga preveo, tražili mi potvrdu da sustare oduzete - ja u PG (jer je na PG table i bio) - kao ping pong lopticu su me šetali od Uprave Policije do PC Kruševac 10 puta "Nema kod nas u evidenciji, to nije naša nmadležnost, vidi kod ovih".
    Na kraju na 100 CRNIH JADA, u Nikšićki MUP nadjem i dobijem potvrdu da su stare tablice oduzete I BROJ POD KOJIM JE ZAVEDENO U PG (A U PG mi rekli da "NEEEMA").

    3. Pošto sam u pomenuti Mercedes 2.6 benzin ubacio 2.0 DIZEL Motor (završio legalno sva vještačenja i sve) - ja da podignem saobraćajnu od kola poslije mjesec ipo dana muke i stresa, a ono piše "BENZINAC". Sreća te odmah pogledah, vratih, i iduće sedmice mi stiže DIZEL saobraćajna


    3. Kupim Motor, i da dignem saobraćajnu - NE MOŽE. Čovjek na kog se vodi ima kazne. OK, obavijestim ga, i pošto se on nije sjećao koji je prekršaj, pitam ih U PC KRUŠEVAC "NE MOŽEMO DA VAM DAMO TU INFORMACIJU, imate XXX eura da uplatite bla bla bla". U ministarstvu pravde gdje se dobija ta informacija, na telefon se 2 dana niko ne javlja, pođem lično "A Nije Vam sad tu" rekoše portiri - hvala

    (na kraju se PREKO VEZE morala dobijati informacija KAD I KOJI prekršaj je čovjek napravio)


    4. Lično mi se desilo da mi 2 put pokušavaju naplatiti kazne na registraciju, ALI PRC! Ja sam znao da su smećari pa sam sve uplatnice i formulare kopirao i čuvao duplikate


    5. Ubacim drugi agregat u neki auto, registrujem, 3 dana nakon registracije u PC KRUŠEVAC "A ne može ti tako brzo bit uput za mašinski", dodji za 5 dana. Dodjem za 7 dana "A, ovo je greška do onih na tehnički, nije smio ovaj agregat da se upiše" (a ja znam da je smjelo i da tako treba, jer sam to već na mercedesa radio)" Ugl "DOĐI OPET ZA 7 dana" AAAAAAA!!! :mad:

    Čika policajac će mi naravno napisati kaznu jer se na polisu smije MAX voziti do 15 dana.



    Eto... OD NAJMANJE SITNICE


    PA DO MNOGO KRUPNIJIH I BITNIJIH STVARI, SISTEM SE SPRDA S NAMA, A MI PLAĆAMO POREZ!!!



    O zdravstvu neću da pričam jer ću proključati od bijesa



    D O K L E???



    I zašto plaćamo porez kad sistem 80% ne funkcioniše kako treba.




    KATASTAR:

    Ima mnogo stanova koji se vode na IZMIŠLJENI "PRIVREMENI MATIČNI BROJ" Pazite se OVE PREVARE. Cilj im je da uzmu 30ak eura za takse i žalbe, a to što vi sijedite od stresa hoćete li riješiti pitanje svog stana od 50-100 hiljada eura, to ih boli uvo!
    Last edited by cvxcomputers; 14-08-14 at 17:22.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,017
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    mozdani orgazam na svakoj strani.
    i onda se cudis sto ljudi pale institucije i bacaju bombe.
    A do kad? Uvijek ce tako bit dok god je onih "da mi je da se zaposlim pri drzavi da pocinem"
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Da biste otvorili račun za NVO u Prvoj banci vam traže PIB, a da biste dobili PIB za NVO u Poreskoj upravi Vam traže otvoren račun u banci.

    Jedna od milion nelogičnosti

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,200
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Meni su rekli da NI SLUCAJNO NE SMIJEM da vadim pasos druge drzave da bih mogao da uzmem crnogorsko drzavljanstvo, za koje moram donijeti otpust iz tog drzavljanstva, a da bih uzeo otpust iz tog drzavljanstva moram izvaditi pasos te drzave..

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Ista stvar! Dje se god pojaviš niko nema pojma što mu je posao i kakva pravila važe...tako svakog mjeseca imam problema sa recimo, podizanjem ljekova u apoteci, jer se apotekarka ponaša kao da sam LIČNO JA recepte sebi pisala i sva me začudjena pita "što je ovo, ovo ne može da se ovako piše, idite ponovo kod izabranoga"...kaeko da ne!
    Ili sad neki dan, prijavih kvar u vodovodu, jer mi rekoše da je tamo ta služba, tamo me lijepo primiše, rekoše da napišem sve na papir i da se to preda na arhivi, javiće, sve lijepo zapisa, naravno prethodno me sve ispitala koje probleme imam sa vodom, ali onda joj, srećom, bi žao da čekam, zavede ona to direktno, i veli ajte direktno kod majstora da vam to odmah sjutra urade u br taj i taj, ja kod majstora, oni me začudjeno gledaju...te okle i to, ko mi dade to....to oni ne rade?! No da odem u agenciju za stanovanje...UH!
    Troje ljudi koji su tu da nas gradjane informišu ne znaju da me upute no me šalju na pogrešnu adresu...
    Takodje, prije par mjeseci sam trebala da ovjerim radnu knjižicu u opštini, u seketarijatu za socijalno staranje...pošto su originalna dokumenta predata za prijem na fakultet, imam ovjerene fotokopije i dokumenata i diplome, tamo mi ljudi sve obave, ovjere radnu knjižicu, upišu stručnu spremu, sve lijepo bez problema, i sa tim kao idemo na biro rada da se prijavimo, ali tamo ne prihvataju kao validnu ovjerenu kopiju, ovjerenu od njihovoga organa?! Američki univerzitet mi prihvata, a oni ne prihvataju?! NE, mora original i zalud pokazujem, zalud velim da mi je u sekretarijatu za socijalno staranje ladno primljena kopirana diploma...jok...i ko tu griješi ja ne znam, ali je meni rečeno kad sam kopirala i dala po 5 eura za ovjeru svakoga lista da je ona VALIDNA UVIJEK!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Vrhunski topik!
    Makar 10tak puta sam dosad htio da pokrenem sličan topik za liječenje svakodnevnih stresova izazvani svakodnevnim glupostima karakteristične za ovu zemlju.

    Jedna od skorijih bila je ona kad sam platio račun Mtelu karticom preko njihovog vebsajta. To je bilo oko 10tog a oni mi na 30ti ugasili telefon.
    Ugašen je bio jer neko od zapošljenih u Mtelu nije radio svoj posao. Čitavih 20 dana.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    I nikome ništa?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    I nikome ništa?
    5 minuta posle poziva upalili ponovo, moš mislit koliko je operater mora daleko slušalicu držat od uva od moje graje.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Sto se nervirateeee?
    Sto ne kradete struju i vodu?
    Zasto placate za odvoz smeca? Sto niste registrovali auta na majku/sestru/tetku... koje i ne voze il ne prave prekrsaje?
    U ovoj rupi postoji rupa za sve, samo je nadjite nekako.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh kad sam ja u CG posla u ministarstvo nedje u zgradi vektre trazila da prevedem svajcarsku diplomu, lik mi je pogleda 2 sekundi i rece mi: nemoze, ima kod nas dva predmeta koji vi tamo nemate. A na pitanje koja su to? on: idite da polazete ta dva predmeta i vrnite se. A na ponovno pitanje, ok, a koja su to premeta, lik puko od jednom i poce da se dere na mene. Poceh i ja da se derem, sta cu, poslah ga do tri pm(ovo zadnje nisam uradila ali trebala sam)izasla iz kancelarije u neki zbunjeni trip ali sjetim se da sam lupila vratima kad sam izasla(jbg makar to xD, al stvarno sam bila zbunjena, mislim ono kad hoces nesto da kazes ali eto nabasas na jednog takvog lika i jednostavno...muk), i...vratih se u CH. Odvratnijeg coveka nisam gledala a nisam nikad ni naisla na takvu situaciju. Mislim "razgovor" koji ide u jedan smijer.

    Inace desilo mi se i da idem na neka mjesta nesto da "zavrsim" i salju me na drugo, na drugo mi kazu nije ovde nego tamo... setnje nidje kraja.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Preopširno mi je pisat šta se sve dešavalo sa jednom javnom ustanovom oko nekog duga i sa jednom poslovnom bankom. Da nisam doživio, ne bih vjerovao. Kako god da se okrene, previše nestručnih i lijenih ljudi radi svuda. Dok nisam došao sa svim zakonima i članovima zakona da im citiram, niko nije htio prstom da mrdne. Ovako sam morao da ih ćeram da postupaju po zakonima koje sam im ja navodio. I to nisu neki sitni činovnici, kad sam vidio zamjenik direktora pravne službe šta priča i kakve (pravne) gluposti valja, tek onda sam se ubio u pojam što nisam pravo završavao. I kad meni, tako naoružanom detaljima, treba po 4-5 mjeseci da završim neku banalnu stvar, onda ovi mrčeni starci, raseljena lica i svi ostali nemaju nikakve šanse. Tačno se čovjek rastuži kad ih vidi kako ih muštraju oni isti kreteni za koje sam već ustanovio da ne znau ništa i da neće ništa da urade ni kad im se sve pod nos podnese. Ja sam išao preko njihovih glava i zato sam ponešto i uspijevao da završim. Ne preko veze, nego sam svoje situacije predstavljao kojekakvim visočije pozicioniranim likovima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    A katastar, samo jedan detalj, za izmjenu plana od njih, između ostalog, uzimate kopiju plana, platite im je, i onda mi je na isti šalter vraćate uz zahtjev haha.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Sto se nervirateeee?
    Sto ne kradete struju i vodu?
    Zasto placate za odvoz smeca? Sto niste registrovali auta na majku/sestru/tetku... koje i ne voze il ne prave prekrsaje?
    U ovoj rupi postoji rupa za sve, samo je nadjite nekako.
    Jer ne želim da pilićarim nego da živim... A ispadam kokoška u životu onda...

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A katastar, samo jedan detalj, za izmjenu plana od njih, između ostalog, uzimate kopiju plana, platite im je, i onda mi je na isti šalter vraćate uz zahtjev haha.

    Godine 2005. uspjeli su da stan u kojem smo živjeli do 1996. ponovo upišu na mog oca. A moj zahtjev se odnosio na potpuno drugu stvar. Sad, to što je žena koja je živjela u njemu taj stan otkupila još 1997. i "odradila" upis vlasništva iste godine, to je sporedno. Nismo otimači pa smo im rekli što su napravili, i onda smo morali da pišemo zahtjev da se vlasništvo vrati sa mog oca na tu ženu. Još rekli da neće naplatit obradu tog zahtjeva jer je bila njihova greška. Velikodušno od njih.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ko ko kooooo onda. Sto da ti kazem, sem da nijednu kaznu platio nisam evo 5 godina, a imao sam ih xx.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ko je sa šalterušama imao posla ni pakao mu neće teško pasti! - šejtanuše

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Godine 2005. uspjeli su da stan u kojem smo živjeli do 1996. ponovo upišu na mog oca. A moj zahtjev se odnosio na potpuno drugu stvar. Sad, to što je žena koja je živjela u njemu taj stan otkupila još 1997. i "odradila" upis vlasništva iste godine, to je sporedno. Nismo otimači pa smo im rekli što su napravili, i onda smo morali da pišemo zahtjev da se vlasništvo vrati sa mog oca na tu ženu. Još rekli da neće naplatit obradu tog zahtjeva jer je bila njihova greška. Velikodušno od njih.
    Ti si bolje proša od mene, ja sam njihovu grešku ispravlja o svom trošku i to jedva.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Ma greška je bila u moju korist, ja sam njima uslugu činio, zato su se i ponudili.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    zamislite... takodje katastar, radi regulisanja nekih papira trebala mi je iz katastra potvrda da nema ništa na moje ime i ja odem da je uzmem jer nema ništa na moje ime, znači, moje ime, očevo ime, prezimo čojekovo pa rodj.djevojačko, matični broj, nema ništa...kad, veli žena- eeeeeee ne mogu da vam dam potvrdu jer u katastru postoji neka žena istog imena kao i prezimena (udatog) ali bez jednog jedinog podatka o njoj, dakle ni ime oca ni datum rodjenja, matični NIŠTA, ali na njeno ime stan upisan naki mali i ona meni NE DA potvrdu jer ne znam da to nijesam ja?! UH kad niejsam bombu bačila!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Prije možda dva mjeseca,na šalter u Opštinu gdje se vadi izjava o kućnoj zajednici,došla žena starija sa majkom i ocem(jedva idu koliko su stari,al moraju se lično potpisat) i šalterusa dva puta reče ovoj ženi da su potpisali jer je žena pošla na šalter za uplatu,al kako ona nešto nije čula dobro ni dr put šalteruša joj se razdra samo tako.Mislim se u sebi ne daj Bože da je isprobala glasne žice tako sa mnom.Žena joj ono odgovori samo "pa polako,ne vičite",a starci ćute,toliko su bili stari da me zaboljelo i ne ide mi da moraju nemoćni da se pojave da potpišu nešto a da to ne može neki pokretniji član familije.

    Ja nešto nemam problema,ako nešto moram po šaltera sve je ok,ali negdje prije nekih 8,9 godina radila je na biro neka plavuša koja ima neki glas čudan,kao da žvaće slova sa nekim naglaskom specifičnim pa kad udjoh toga jutra u radni sat da mi udari pečat u knjižicu ona mi se obrati "a moooožeeeš li tiiii da izaaaadješ da jaaaa pOpijeeem kaaaFu pa ću te ja zvaaat" Rekoh:"Nema problema." Izadjem ja,gledam u ona vrata i vidim da nije pauza i u glavu mi samo scena kako će da se prospe pa sjedoh kao kuler na stolicu i čekam je da me isproziva.Posle 10 min otvoriše se ona vrata ka' manita,iskoči ona uznemirena,kosa joj se zaljulja i veli "ajde ulazi!" hahahaha.Ulazim ja,sjede ona i samo je čekam kad ona "Aaaa što ti mene kuliraaaaaš,ja ti neštooo priiičaaam i zoveeem te,ti me kuliraššššš" Ja preko onoga stola "izvinjavam se,imam problema sa sluhom".Stade 2 min kao da je neko umro pa se zacrvenje ka bulka,poče da mi se izvinjava gledajući me telećim očima i jedva izadjoh od njenih izvinjenja,samo što mi čokoladu nije kupila,a onda se emotivno vezala za mene pa kad bi me vidjela na ovjeru počela bi da žvaće "oooo dje si luuuuuTko",ono otvarajući malo usta kao riba na suvom da je bolje razumijem.Uglavnom više me nije uzaludno zvala iz kancelarije sa "naaaPrijeeed"



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,798
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,317
    Thanked in
    2,168 Posts

    Default

    Nije tebi dosadno...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne,kunem ti se...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ko nije imao posla sa đevojkom na šalter u telenor u moskovsku ne zna šta je muka, za neku trivijalnu stvar čačka nešto bezveze po kompjuteru minimum 15-20 min dok joj se neka od koleginica ne smiluje i pita je šta je problem. Mada tamo sam poslednji put bio prije godinu ipo, moguće da ne radi više
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    'Ljubaznost' na salterima je posebna prica. Posebno 'drzavnih instituacija' poput opstine, poste itd. Kad se pojavis samo sto ne kazu 'A dje si ti sad morao da dodjes'. Obicno moras da sacekas da se zavrsi telefonski razgovor ili da se lakiraju nokti pa tek onda krece przenje gdje svake tvoje pitanje mora bit' glupo a i bolje da si se informisao nedje drugo nego sto si njih nasao da smaras i ocekujes da ce odradit' svoj posao...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Servis u službi građana.
    Interesantno je da bi većinu papira mogao da dobiješ elektronski na osnovu matičnog i nekog pina koji su nam izdali svima prije 10 godina. Ali đe će onda silni šalterski službenici? Da ih ostavimo bez ljeba? NIKAKO!

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Facebook ads ( vaša iskustva )
    By Merc in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 23-05-14, 08:08
  2. Vaša najgora date iskustva... :D
    By 11/11/11 in forum Ljubav
    Replies: 262
    Last Post: 13-04-14, 23:21
  3. Vaša iskustva Suzuki?
    By ksandermn in forum Automobilizam
    Replies: 6
    Last Post: 17-12-12, 19:50
  4. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  5. Fur Elise zašto niko od modernih
    By funestis in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 25-02-10, 18:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •