Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 213

Thread: Coca cola 2l???

  1. #126
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    srbia
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav otrov

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    zlatna li je coca cola pri vama dok ne skupite 50 postova...

  3. #128
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh da mi je sad jedna flasa cole pa na iskap,uff

  4. #129
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Tivat
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolji ukus kole je u mekdonaldsu, sve ostale su mnogo losije. U zadnje vrijeme je maksimalno izbjegavam.

  5. #130
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    blok
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    NAjbolja koka-kola koju sam pio je u Albaniji.

  6. #131
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Kad pomenu Zero kolu, moja bivsa sefica je svakog dana pila 2l zero...i tako tri mjeseca, koliko sam radila u toj firmi. A vjerovatno i dalje.

    Ja sam ochekivao da cesh rec da je posle toga preminula...

  7. #132
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Ja sam ochekivao da cesh rec da je posle toga preminula...
    Kod Coca-Cole zero postoji štos.Ljudi koji imaju problema sa gojaznošću,a ne mogu da odole nečemu što izaziva zavisnost (kao Coca Cola) utjehu pronalaze u Coca-Coli zero koja je 85% istog ukusa,međutim sadrži u sebi vještačke zaslađivačekoji sami po svom sastavu nisu šećeri,što znači da je efekat identičan kao da pijete običnu vodu. Dakle, 0 kalorija, pa makar i cisternu popili. Ljudi se od toga gaze u toku dijeta, a da je nezdrava to svi znamo.

  8. #133
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Svi dijetalni sokovi sadrže vještački zaslađivač aspartam. Aspartam je veoma kanerogeno jedinjenje koje je kao aditiv bilo zabranjeno u USA do 1980, a EU ga je odobrila tek 1994 godine.
    Logika te industrije je kao:
    znamo da je radijacija smrtonosna ali rengen ne koristi smrtonosnu količinu zračenja tako da bi mogao da se slikaš jednom dnevno bez neke opasnosti, ali će se doktor ipak sakriti iza olovnog zida.


    Što se Coca Cole tiče, alergičan sam. Dok mi u isto vrijeme ne predstavlja problem da popijem od pola litre do litar Pepsija.
    Da ne bude da sam neki izuzetak i moj brat od tetke je bio jedan dan u komi od Coca Cole
    Last edited by Rakun; 28-08-14 at 20:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mene Zero nema veze sa pravom Coca Cola

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #135
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,047
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,547
    Thanked in
    3,119 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #136
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Kod Coca-Cole zero postoji štos.Ljudi koji imaju problema sa gojaznošću,a ne mogu da odole nečemu što izaziva zavisnost (kao Coca Cola) utjehu pronalaze u Coca-Coli zero koja je 85% istog ukusa,međutim sadrži u sebi vještačke zaslađivačekoji sami po svom sastavu nisu šećeri,što znači da je efekat identičan kao da pijete običnu vodu. Dakle, 0 kalorija, pa makar i cisternu popili. Ljudi se od toga gaze u toku dijeta, a da je nezdrava to svi znamo.

    McDonalds, nisam mislio uopshte da iskomentarishem coca-Colu Zero vec ono kad je "MenizaLjubav" rekla : ...i tako tri mjeseca... Djelovalo je kao da se toj gospodji desilo nakon tih tri mjeseca neshto strashno... To sam zbog toga iskomentarisao, nema veze sa CoCa-Colom Zero... I naravno shala je bila

  12. #137
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Tivat
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta se desi kad koka kolu sipate u WC šolju (VIDEO)

    Autor: Blic




    Bez obzira da li ste ljubitelji koka kole ili je uopšte ne konzumirate, iznenadićete se kad pogledate ovaj video.

    Da li ste znali da su svojstva ovog pića toliko jaka da može dubinski da očisti WC šolju i savršeno skine kamenac?



    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=U22suBkohC4

  13. #138
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  14. #139
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sta se desava u nasem organizmu kada unesemo Coca-Colu

    10 minuta: Nakon što smo popili čašu Coca-Cole naš organizam djeluje kao da smo unijeli 10 žlićica šećera, odnosno 100 % preporučenog dnevnog unosa. Coca-Cola zero i Coca-Cola light ne sadrže šećer, ali zato imaju aspartam, koji je mnogo opasniji od šećera. Zbog fosfatnih kiselina i aroma u Coca-Coli organizam nas neće tjerati da povraćamo. Uzimanje fosfata u velikim količinama može utjecati na stvaranje kamenca i smanjenje koštane mase, te stvoriti probleme s bubrezima. Zbog pretjeranog unosa fosfata djeca gube koncentraciju i postaju hiperaktivna.

    20 minuta: Inzulin u organizmu naglo skače, jer krv upija šećer. Jetra počinje ubrzano raditi tako što sav šećer pretvara u masnoće, odnosno salo.

    40 minuta: Poslije 40 minuta kofein je apsorbiran u krv. Krvni pritisak raste, a zjenice se šire. Jetra i dalje ubacuje šećer u krvotok. Adenozinski receptori u mozgu su blokirani, sprečavajući pospanost i osjećaj vrtoglavice.

    45 minuta: Tijelo ubrzava produkciju dopamina stimulirajući centre zadovoljstva u mozgu. Dopamin se još zove hormon euforije, koji se izlučuje i nakon djelovanja heroina.
    60 minuta: Fosforna kiselina vezuje kalcij, magnezij i cink iz crijeva, ubrzavajući rad organizma. Fosforna kiselina je aktivni sastojak Coca-Cole čiji pH iznosi 2,8 i može rastvoriti nokat u roku od 48 sati. Također je jedan od glavnih uzročnika osteoporoze, pošto crpi kalcij iz kostiju.

    Kako vrijeme odmiče, kofeinski diuretik počinje djelovati i tjera nas na mokrenje. Osim vode putem mokraće izbacuju se kalcij, magnezij i cink koji su bili namijenjeni našim kostima.

  15. #140
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Casa koka kole sadrzi 100% preporucenog dnevnog unosa secera?

    U kojoj to zemlji? Tunguziji?

    Nista debilnije nego kopirat' tekstove sa neta koji obicno veze s' mozgom nemaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Posebno za ove koji misle da je rđa i nešto jako pa kada koka kola skine onda je ona otrov. Pa sirće skida isto rđu, malo poduke iz hemije ne škodi... I niko ne kaže sirće je štetno.. (doduše i ne unosi se u tim količinama kao koka kola)
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #142
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Coca cola je najbolje pice
    Volim kada mi pricaju iza ledja, jer tada znam da sam korak ispred njih...

  18. #143
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Casa koka kole sadrzi 100% preporucenog dnevnog unosa secera?

    U kojoj to zemlji? Tunguziji?

    Nista debilnije nego kopirat' tekstove sa neta koji obicno veze s' mozgom nemaju.
    A koja je dnevna preporucena kolicina secera?Preporučena dnevna doza šećera je oko 25 g, a koliko tog istog secera sadrzi 250ml coca-cole?
    a uglavnom kad se pije popije se i mnogo vise.
    Last edited by Play; 03-09-14 at 14:21.

  19. #144
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Na vecini koka kola pise sledece:



    Znaci 35g odnosno 39% od preporucenog dnevnog unosa secera. To znaci da je preporuceni dnevni unos nekih 90 grama?

    Ne znam, i meni se cini mnogo ali ne vjerujem da bi oni smjeli oko toga da lazu.

    Znam da je bilo dosta polemike i da se razlikuje unos u zavisnosti da li su prirodni seceri ili vjestacki, kod zena i muskaraca, ovako i onako... Mozda oni uzimaju neki maksimum pa ga mjere ali isto tako ne vjerujem da jedna casa koka kole moze biti ukupan dnevni unos secera u organizam.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #145
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nebitno za secer, zasto se ignorisu neke druge stvari kao npr. da izbaca kalcijum iz organizma?

  21. #146
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  22. #147
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ako cemo pravo, preporucena dnevna doza rafinisanog secera bi trebala da bude 0 grama
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #148
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koje sve supstance se nalaze u koka koli?

    Sve bi bilo lepo da je ovo piče prirodno i da ne sadrži mnoge hemikalije.

    FENILALANIN (Phenylalanine) – Utiče na lučenje SEROTONINA (hormona sreće) i izaziva zavisnost.

    FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) – E338 – Smanjuje gustinu kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsorbuju. Takođe izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

    NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) – E952 – Veštački zaslađivač koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

    ACESULFAM K (Acesulfame potassium) – E950 – Veštački zaslađivač za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre puštanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

    ASPARTAM (Aspartame) – E951 – Sumnja se da je štetan za mozak i da izaziva tumor.

    KOFEIN (Caffeine) – izaziva zavisnost.

    NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) – Regulator ukusa je u stvari anestetik (za jezik) i antikoagulant

    NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) – E211 – Konzervans, koji moze da reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, čija su kancerogena svojstva poznata. Takođe utvrđeno je da ova hemikalija izaziva ćelijsko oštećenje, jer utiče na DNK mitohondrije.

  24. #149
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece.

    Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili da će obustaviti upotrebu E211 “čim se pronađe adekvatna zamena”. Naravno, nije koka-kola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali “Zero koka kola” u sebi nema ništa drugo.

    ASPARTAM – E-951 – Jedan od najopasnijih, a na žalost i najdostupnijih dodataka hrani. Naime aspartam je veštački zaslađivač koji je 2000 puta slađi od šećera (1 kg aspartama zamenjuje 2 tone šećera), a istovremeno je niskokalorican. Zbog toga je idealan za sve “sugarfree” proizvode (tipa Orbit žvake, Coca Cola, Pepsi i ostale gazirane sokove).



    Problem nastaje kad se unosi u organizam, jer ovaj zaslađivač na temperaturi ljudskog tela postaje otrovan kao npr. cijanid. Najgore je to što ima zakasnelo dejstvo (tj. posledice se osete godinama nakon uzimanja, jer se konstantno taloži u organizmu). A direktni je izazivač multipleks skleroze i lupusa (a po nekima i kancera).

  25. #150
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    E sad, to je sve bilo i biće, ali šta novo doba donosi?

    Novo doba. Zaslađivači bez šećera. GMO šećer

    Pored sve muke i zavisnosti koju nam ovo, najpopularnije piće, donosi, u novjije doba imamo problem i sa zaslađivačima koji su zbog profita GMO.

    Da bi koka kola bila jeftinija, umesto šećera se koristi visoko fruktozni kukuruzni sirup (high fructose corn syrup – HFCS) koji se dobija od genetski modifikovanog (GM0) šećera. U svetu se vrši veliki pritisak na koka kolu da je etiketira kao GMO.

    Aspartam je takođe još jedan zaslađivač koji je GMO, a proizvodi se uz pomoć GMO bakterije.

    Mnoge studije HFCS dovode u vezu sa teškim obolenjem dijabetesom tipa 2. Istraživači sa Univeziteta Oxford su došli do zaklučka da je dijabetes tipa 2 za 20% zastupljeniji u zemljama u kojima se koristi HFCS u hrani i pićima.

    Sredstvo za bojenje 4-MEI (metilimidazol) je kancerogeno

    Sredstvo za bojenje 4-MEI (metilimidazol) je u kaliforniji stavljeno na listu kancerogenih proizvoda tako da će Koka kola i Pepsi morati da menjaju recept. To jest da uklone sastojak 4-MEI koji se pored ovih pića nalazi i u soja sosesevima i nekim vrstama piva.

    Testiranja na životinjama su pokazala da ovo sredstvo može potencijalno da bude kancerogeno i da izazove teška oboljenja, kao što su rak pluća, rak jetre, leukemija…

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Dva Coca Cola fridžidera
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 14-08-14, 08:24
  2. Coca Cola nagradna igra
    By djemenadje in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 14-05-10, 13:16
  3. coca cola-nagradna igra
    By straus in forum Centralni
    Replies: 15
    Last Post: 13-04-10, 12:33
  4. coca-cola
    By desha in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 29-06-07, 17:43
  5. Coca Cola
    By DJuzla in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 10-06-06, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •