Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 140

Thread: Bolesti zapada

  1. #51
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Jeste, svi su bolesni, samo smo mi exxxxtra! Top!

    Reketiranje u sred bijela dana kao nacionalni sport. Tuča na vjerskim saborima kao dio folklora. Obaranje transformersa kao jednistven umjetnički izraz. Nepoštovanje nikakvog reda kao sasvim normalna stvar. Prepisivanje na ispitima i plagiranje kao sastavni dio obrazovanja. Navijanje protiv svoje države kao domaći kuriozitet. Mržnja prema svemu sa prefiksom srb(p) kao izraz patriotizma. Kupovina i prodaja glasa za 50 eura kao inovacija u oblasti komercijalnog poslovanja. Zapošljavanje i završavanje poslova preko veze, pa ko što ponese. Kupovina viskija doktoru za uspješno obavljenu operaciju kao primjer visokog stepena svijesti.

    Ovo je iz malog mozga. Kad se mi izliječimo od ovih bolesti, onda se javi.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne ne cg vazda ima izgovor za sopstvenu bijedu kako je svudje tamo na0okolo gore ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #53
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    And again...

    Ne pricam o nama nego i zapadu. U nijednom trenutku nisam rekao da je odje dobro niti bi to mogao da kazem kad nije. Medjutim, to je neka druga tema za politiku koju ne bi ovdje plasirao jer imamo vise nego dovoljno mjesta za to na ovom forumu (mada tamo ne zalazim)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E zloga rada Kad pomenes najbolesniju naciju svijetu skoce za oci, a kad bi odje napisao da je Crna Gora, zlo i naopako, bijeli medjedi setaju ulicama... skocili bi da se sloze i da jos vise nagrde. Jednom koji blage veze nema o sopstvenim obicajima i tradiciji izmislja budalastine samo da bi oni preko bare bili pametniji, posteniji otmeniji.... a oni jadnici ne znaju otkud su suplji.
    Jedno im treba priznati da nemaju bolesnika koji slave sportske poraze svoje drzave, a za ostalo.... da im nije nasih iseljenika (ne mislim samo Crnogoraca) da im kvare prosjek tek bi bilo....

  5. #55
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ne znam je li ovo gore bilo upućeno meni, ali svakako ću odgovoriti - ja sam radi ilustracije pomenuo nekoliko stvari koje ne izgledaju nimalo zdravo (ako ćemo već da se služimo medicinskom terminologijom), a koje su i te kako prisutne kod nas, i nikako mi nije bila namjera da ocrnim Crnu Goru, jer to nije ni tema. Naprotiv, svoju državu volim najviše od svega, što je i logično, ali to mi ne daje ni povoda ni prava da mislim da je sve što dolazi od vani štetno. Prema tome, ovo je bio samo primjer da neko sa strane može isto tako i za nas reći da nismo baš po taman. Govoriti da je neko društvo 'bolesno', a naročito za neke od najrazvijenijih nacija u svakom smislu, je površno i iznad svega uvredljivo.

    Sam naslov implicira da je društvo na Zapadu izopačeno, naročito iz perspektive zdrave nacije kao što smo mi. To ne samo što je ksenofobija, nego je tu moguće učitati i blagi oblik šovinizma i umišljenosti. Oni tamo su bolesni, a mi smo vazda bili i ostali najpametniji, najljepši i najjači. How yes no.

    A ja kažem da je ovakva generalizacija suluda – pametnih, lijepih, jakih, kao i „bolesnih“ i „zdravih“ pojava ima i tamo i ovamo.

    P.S. Kad smo već kod sastava stanovništva, američku naciju čine 98 posto doseljenici, tako da ne znam ko tu kome ima da diže ili kvari prosjek.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije upućeno tebi jer ti nijesi izmisljao crnogorske obicaje koji nidje ne postoje osim u filmovima koji se sprdaju i nama i nasim obicajima. Sve sto si naveo da postoji kod nas kao bolestina postoji itekako i tamo u puno visem obliku osim navijanja protiv svoje svoje drzave sto je nasa bolestina vjerovatno jedinstvena u svijetu. I ta boca rakije doktoru koja je vise budalastina nego defekt, a to se moze i radi da bi se poslije pricalo kako su ljekari pijanice.
    Sto se tice tih 98% doseljenika moglo bi se reći za sve drzave svijeta jer djavo zna koliko dje ima starośedilaca, mada se ta divna i demokratska drzava pobrinula da eliminise svoje starośedioce.
    Sumnjam da je pokretac teme ponukan sovinizmom ili ksenofobijom stavio temu na diskusiju i ja bih to prije shvatio kao poredjenje sto te bolestine zapada kod nas se puno brze "primaju" od lijepih stvari, mada je nezahvalno da ja advokatisem. E fakt da je neko drustvo najrazvijenije ne znaci da je i stepen svijesti povezan s parama, ali....

  7. #57
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ok, sad smo se razumjeli. :smile:

    Ma ne mislim da je autor teme ksenofobičan, daleko od toga - nego je sve trebalo malo drugačije formulisati, a naročito naslov, jer se ovako otvara prostor za ruganje i omalovažavanje.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Naprotiv, svoju državu volim najviše od svega, što je i logično,
    Ježim se kada ovo čujem. Ja više volim, oca, majku, ženu, đecu, drugove...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    'Pokretac' teme nije moderator pa ne moze da mjenja ime teme...

    Neka Hari preko veze promjeni ime teme kako mu pase, meni je svejedno.

    Inace je tema vrlo brzo posla u pogresnom smjeru gdje je pocelo da se prica o nekim 100-godisnjim tradicijama kod nas i ostalo iako ne znam kako se odma doslo do toga...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #60
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ježim se kada ovo čujem. Ja više volim, oca, majku, ženu, đecu, drugove...
    Svi (genitiv svih) - odnosi se na ljude
    Sve (genitiv svega) - odnosi se na predmete

    Ako ćemo već da se šamaramo.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Svi (genitiv svih) - odnosi se na ljude
    Sve (genitiv svega) - odnosi se na predmete

    Ako ćemo već da se šamaramo.
    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Naprotiv, svoju državu volim najviše od svega,
    ako cemo da se samaramo,ne mozes nesto da volis najvise od svega.mozes vise od necega ili najvise.

    ova tema nazalost ode u potpuno pogresnom smjeru.
    ot...
    ja i dalje ostajem pri svome da amerikanci sa svojim stilom zivota zive vjestacki.
    pade mi nesto na pamet jos nesto karakteristicno za njih.
    njima su nocni stocici puni pilula za spavanje.nece ni da zaspu kako treba.

    Cesto procitam i kako je neka javna licnost umrla zbog prekomjerne doze "ljekova protiv bolova" (michael jackson i hith ledger mi trenutno prvi padaju na pamet).
    Nije mi jasno kakvi su ti bolovi i sto ih je prouzrokovalo covjeku iz javnog zivota da covjek mora da pije ljekove protiv bolova,sto izvode s tim?
    odje da znam nema koriscenja "ljekova protiv bolova" no ko oce,drogira se sa konkretnom drogom...

  12. #62
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nema okle, prodaja bensica jaca nego na balkanu ;p ista odje nema ,a to sto zive prebolesno pata pata ka kod nas radnii neradni nacin, pasivni i aktivni, evo meni je juce drug poslao putopis biciklom s kraja na kraj amerike pa na west coustu kupio stari vxv van , pa surfovao od floride do ny i dooma , bas bzvz a sve usput radeci za nadnice da to isplati pi ..........sve se generalizuje naravno, al mnogo vise izbora imaju od nas i mogucnosti , i iskoriste kad imaju a nama je poturis pod nos mi je trsimo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #63
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    sparko je sve dobronap isao vse se slazem stada se radi pozz
    Tu es mon héro!

  14. #64
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino sto ja zaista zamjeram zapadnom svijetu, prvenstvenoveno Americi, je navlacenje djece na psihoaktivne lijekove pod izgovorom da boluju od ADHD, a sve u korist vrlo zauzetih roditelja koji bi da zive American Dream, bez brige o sopstvenom, malo zivahnijem djetetu.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  15. #65
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bolesti zapada

    Quote Originally Posted by AliceCarroll View Post
    Jedino sto ja zaista zamjeram zapadnom svijetu, prvenstvenoveno Americi, je navlacenje djece na psihoaktivne lijekove pod izgovorom da boluju od ADHD, a sve u korist vrlo zauzetih roditelja koji bi da zive American Dream, bez brige o sopstvenom, malo zivahnijem djetetu.
    Upravo!
    99% naše djece bi tamo bilo pod adderral-om! Jedan od prvih ljekova koje prepisuju djeci sa njihovom dijagnozom ADD ili ADHD. Lično sam bebisitovala, u Dallasu dok sam živjela, dijete koje je bilo na tim ljekovima, i mogu samo da kažem jadno to dijete. Sa 9 godina on je imao želju da izvrši samoubistvo jer su ga ti ljekovi bacili u tešku depresiju. Kad sam probala da pričam sa roditeljima, oni su rekli da je to tako doktor prepisao i da ovi iz škole misle da je to najbolje za njega izmedju ostalog. Tek kad je mali totalno bio skrenuo, tek su onda reagovali da ga maknu s tih ljekova. UŽAS!

    Ako mi je zbog čega drago da mi djeca odrastaju ovdje to je zbog toga. Imaju potpunu slobodu kretanja i da osjete sve čari djetinjstva, a da nisu pod nekom terapijom, što je na zapadu (konkretno USA i Švajcarska) prosto nemoguće.

    Što se tiče vjenčavanja u kolima, to ima samo u Las Vegasu, u jednom turističkom mjestu, gdje impersonator Elvis Prislija može da ti poželi dug srećan i ugodan brak, i lično ne vidim ništa izopačeno ni loše u tome.

    Uh! Provela sam dugih sedam godina tamo, nagledala se svega i svačega, ali ne mogu da kažem da mi nije bilo fino, ali sam jedva čekala da se vratim na svoje. Prvenstveno zbog djece, da bi imali iole normalno djetinjstvo, a ne da budu od jutra do mraka zatvoreni u 4 zida da im ko izvan dvorišta ne bi napakostio ili ih oteo ili da ne kažem što drugo.

    Jednom prilikom smo bili na bazenu u okviru kompleksa gdje smo imali stan, roštiljali kupali se, tri druga (jedan Njemac i dva Beogradjana) su na sebi imali naše klasične kupaće gaće. Komšinica je zvala policiju, da se žali na njihov način odijevanja. ALO!!! Napisaše im kaznu i pritom su morali da navuku šorc, da ne bi provocirali komšije.
    E to je za mene BOLESNO!
    Njihov način života sa kreditima, i klimom, i svim tim mi ne smeta ništa. Smeta mi njihov bolesni um da u svemu vide nešto seksualno. Jedna perverzna nacija, i to ću da budem slobodna da generalizujem čitavu naciju, jer ih je dobra večina takva.

    Neko pita što je TLC. To ti je kanal, gdje možeš da vidiš sve i svašta bolesno i izopačeno što ima u Americi.

    Neko reče da su im kuće otplaćene. Oprosti taj što ti je to rekao je jedan debeli lažov, jer nidje na zapadu ti se ne isplati da imaš jednu a ne dvije kuće koje su isplaćene, jer ti je porez na tu kuću koji plaćaš godišnje da se o jadu zabaviš. Ni najveći bogataši to ne rade jer je neisplativo.

    Krediti za kuću se daju na 30 godina, a na auta maximalno 7. S tim što kredit za auto uvijek možeš da otplatiš ranije a da ne plaćaš čitavu kamatu, i samim tim što kredit otplatiš ranije tvoj rejting za kredit (credit score) raste i kasnije lakše dobijaš iste, i uvališ se u još veća g****. :-)

    "Normalan svijet" radi od 8-5 od ponedeljka do petka, i svaki minut preko se plaća duplo. Dok kod nas radno vrijeme se ne zna, a plaćaju te samo tako "dobro"!
    Jeste, tamo je stvarno problem što MORAŠ da radiš 8 sati dnevno, jer u suprotnom završavaš na ulicu dok si reko keks.

    Živjela sam s familijom, u Texasu, otac i majka su imali posao gdje su radili od ponedeljka do petka, od 8 do 5. Ostatak vremena su provodili sa njihovim sinom, i sa mnom dok sam živjela s njima tih godinu dana. Vikendi su bili ispunjeni aktivnostima i izletima, gdje god smo mogli da odemo išli smo. Ručak/večera je bila u 6 radnim danima, svi zajedno za sto, kuvani ručak a ne neka brza hrana. Nisu bili booogataši, ali su živjeli sasvim solidno.
    Znači sve je stvar izbora, hoćeš li da se toviš sa svim i svačim, ili ćeš da jedeš normalnu iole zdravu hranu. Hoćeš li biti aktivan, ili ćeš da se zavališ na kauč/fotelju i da nabijaš kilograme na sebe. Da li ćeš da razmišljaš izvan ili unutar kutije, da li ćeš biti otvoren za nove stvari i da gledaš na svijet iz nekog drugog ugla, ili ćeš da dozvoliš CNN-u i ostalim medijima da ti ispiraju mozak.

    Činjenica je da ima mnogo više mogućnosti tamo nego kod nas, i da će onome ko zna da se snadje tamo biti daleko bolje nego ovdje. Uvijek imaš šansu za uspjeh!
    Last edited by DeTiGeRo; 12-08-14 at 01:28. Reason: ffagagsh

  16. #66
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    Upravo!
    99% naše djece bi tamo bilo pod adderral-om! Jedan od prvih ljekova koje prepisuju djeci sa njihovom dijagnozom ADD ili ADHD. Lično sam bebisitovala, u Dallasu dok sam živjela, dijete koje je bilo na tim ljekovima, i mogu samo da kažem jadno to dijete. Sa 9 godina on je imao želju da izvrši samoubistvo jer su ga ti ljekovi bacili u tešku depresiju. Kad sam probala da pričam sa roditeljima, oni su rekli da je to tako doktor prepisao i da ovi iz škole misle da je to najbolje za njega izmedju ostalog. Tek kad je mali totalno bio skrenuo, tek su onda reagovali da ga maknu s tih ljekova. UŽAS!

    Ako mi je zbog čega drago da mi djeca odrastaju ovdje to je zbog toga. Imaju potpunu slobodu kretanja i da osjete sve čari djetinjstva, a da nisu pod nekom terapijom, što je na zapadu (konkretno USA i Švajcarska) prosto nemoguće.

    Što se tiče vjenčavanja u kolima, to ima samo u Las Vegasu, u jednom turističkom mjestu, gdje impersonator Elvis Prislija može da ti poželi dug srećan i ugodan brak, i lično ne vidim ništa izopačeno ni loše u tome.

    Uh! Provela sam dugih sedam godina tamo, nagledala se svega i svačega, ali ne mogu da kažem da mi nije bilo fino, ali sam jedva čekala da se vratim na svoje. Prvenstveno zbog djece, da bi imali iole normalno djetinjstvo, a ne da budu od jutra do mraka zatvoreni u 4 zida da im ko izvan dvorišta ne bi napakostio ili ih oteo ili da ne kažem što drugo.

    Jednom prilikom smo bili na bazenu u okviru kompleksa gdje smo imali stan, roštiljali kupali se, tri druga (jedan Njemac i dva Beogradjana) su na sebi imali naše klasične kupaće gaće. Komšinica je zvala policiju, da se žali na njihov način odijevanja. ALO!!! Napisaše im kaznu i pritom su morali da navuku šorc, da ne bi provocirali komšije.
    E to je za mene BOLESNO!
    Njihov način života sa kreditima, i klimom, i svim tim mi ne smeta ništa. Smeta mi njihov bolesni um da u svemu vide nešto seksualno. Jedna perverzna nacija, i to ću da budem slobodna da generalizujem čitavu naciju, jer ih je dobra večina takva.

    Neko pita što je TLC. To ti je kanal, gdje možeš da vidiš sve i svašta bolesno i izopačeno što ima u Americi.

    Neko reče da su im kuće otplaćene. Oprosti taj što ti je to rekao je jedan debeli lažov, jer nidje na zapadu ti se ne isplati da imaš jednu a ne dvije kuće koje su isplaćene, jer ti je porez na tu kuću koji plaćaš godišnje da se o jadu zabaviš. Ni najveći bogataši to ne rade jer je neisplativo.

    Krediti za kuću se daju na 30 godina, a na auta maximalno 7. S tim što kredit za auto uvijek možeš da otplatiš ranije a da ne plaćaš čitavu kamatu, i samim tim što kredit otplatiš ranije tvoj rejting za kredit (credit score) raste i kasnije lakše dobijaš iste, i uvališ se u još veća g****. :-)

    "Normalan svijet" radi od 8-5 od ponedeljka do petka, i svaki minut preko se plaća duplo. Dok kod nas radno vrijeme se ne zna, a plaćaju te samo tako "dobro"!
    Jeste, tamo je stvarno problem što MORAŠ da radiš 8 sati dnevno, jer u suprotnom završavaš na ulicu dok si reko keks.

    Živjela sam s familijom, u Texasu, otac i majka su imali posao gdje su radili od ponedeljka do petka, od 8 do 5. Ostatak vremena su provodili sa njihovim sinom, i sa mnom dok sam živjela s njima tih godinu dana. Vikendi su bili ispunjeni aktivnostima i izletima, gdje god smo mogli da odemo išli smo. Ručak/večera je bila u 6 radnim danima, svi zajedno za sto, kuvani ručak a ne neka brza hrana. Nisu bili booogataši, ali su živjeli sasvim solidno.
    Znači sve je stvar izbora, hoćeš li da se toviš sa svim i svačim, ili ćeš da jedeš normalnu iole zdravu hranu. Hoćeš li biti aktivan, ili ćeš da se zavališ na kauč/fotelju i da nabijaš kilograme na sebe. Da li ćeš da razmišljaš izvan ili unutar kutije, da li ćeš biti otvoren za nove stvari i da gledaš na svijet iz nekog drugog ugla, ili ćeš da dozvoliš CNN-u i ostalim medijima da ti ispiraju mozak.

    Činjenica je da ima mnogo više mogućnosti tamo nego kod nas, i da će onome ko zna da se snadje tamo biti daleko bolje nego ovdje. Uvijek imaš šansu za uspjeh!
    Ajde sve, sve se to u sustini moze prevazic ali ne i to da ti podjes kod doktora koji je tu da ti pomogne I on ti da djetetu neke tablete od koje ti dijete izludi, ne daj boze..
    istrajan budi.

  17. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja sam prosao vas svijet pa sam opet otvorio ovu temu jer smatram da su jako 'bolesni' po mnogim pitanjima.

    Mnogi tu Ameriku gledaju kao 'land of opportunities' ali mislim da vecina nas zna kako jedan prosjecni Amer radi i zivi da bi dosao do tih 'para' koje su opet vise prividne nego sto drugo. Imam i rodbine i prijatelja po USA i to u mnogim sferama i djelovima USA pa znam sto pricam. Ustajanje ujutru iz sobe gdje se klima ne gasi, izlazak iz zgrade/kuce u auto koje otplacuje na kredit narednih 50 godina gdje je opet odma klima upaljena. Voznja do kancelarije koja obicno bude prilicno duga. U kancelariji opet ta klima. Zavrsavanje posla, obicno nakon 'overtime'-a i dolazenje u onu istu klimu u kasnim satima, iscrpljen od zivota. Zenu vidis tad ali zivota nemas ni da popricas sa njom a kamoli da je u postelju vodis. Djecu gledas i slabije, kao da zivis u drugoj zemlji.

    I ne mora mi se nac' neko ko ce rec' da zna nekog da uopste ne zivi tako. Nisam rekao da svi zive tako nego je to neki prosjek koji sam ja vidio a ima ljudi koji zive bolje i gore. I kad kazem 'bolje' i 'gore' ne mislim materijalno nego kvalitetno. ***** ti se u taj 'luksuzni zivot' kad ti provedes dan na poslu a kad dodjes kuci nisi ni za sta. Kad porodicu gledas kao da zivis u drugu drzavu, kad otplacujes stan/kucu/kola po 50 godina i taj dug ostavljas kao naslijedstvo svojoj djeci itd. itd.

    Meni se taj njihov stil zivota gadi i place mi se kad vidim koliko brzo to putuje ka zapada a jos vise kad vidim kako najmladji hrle ka tome kao da je to najbolje na svijet'...
    i ja sam otprilike sličnog razmišljanja...imam par prijatelja koji žive tamo godinama...da se razumijemo, nijesu pred samoubistvom od muke teškoga američkoga života, naprotiv, njima je dobro, samo iz mog ugla to malo drugačije izgleda...prvi par ima dvoje djece, svoj stan i kredit od 40 godina (dvosoban stan oko 400000 dolara) i ogromnu ratu...nije problem imaju dobar posao oboje, ali je problem što on ima ozbiljnije godine i ako se desi nešto ne daj bože i ako ne plate ratu, ostaše i bez stana i bez svega, emocija nema!
    Super im je, rade od 8 do 5 s tim što rade na Menhetnu a žive ko ti ga zna dje u kojem porodičnom kvartu (jer na Menhetnu su preskupi stanovi) tako da se na posao kreće u 6 a doma stiže posle 6 ako se ne radi prekovremeno...a sve se plaća, istina, tako da sa djecom provode to malo vremena uveče, u trgovinu se NIKAD ne ide nego se sve preko neta naručuje i stiže na adresu, svaki vikend i praznik se nedje šeta po Americi a ljeta i zime provode po njihovim lijepim destinacijama a dolazi u domovinu kad požele jer iskreno, imaju sredstava da to plate samo je odmor problem...ono što mene užasava jeste činjenica da djeca odje kad im dodju ne znaju što ih snadje, plaču, ne žele nazad, jer sirota po vas dan su na vazduhu, imaju puno rodjaka pa su non stop u prirodi, sama, bez bojazni...a tamo, po njihovim riječima, bukvalno sekund nijesu bez nadzora niti se izlazi ispred zgrade, niti se druže osim u školi, a tamo su sigurni i provedu dobar dio dana...koliko i roditelji na poslu....znam ja da je to kod njih tako i da oni to ne doživljavaju kao mi tagično...recimo, zaparala mi je uši priča da su baba i djed došli kod njih u ameriku i da sin, dečkić od 7 godina, nije živ htio da dozvoli babi da ga poljubi i pomazi, a tek djedu (jer samo se homoseksualci ljube).....zamisli babu našu koja odje ima još petoro unučića i koja je jedva čekala da te u americi vidi nakon nekoliko godina i da ih izljubi i izmazi...

    Ili bolesni, baš bolesni slučaj sa onom srbijanskom porodicom kojoj su djecu oduzeli jer su svoju malu djecu golu kupali u kadi i ka nas narod fotografisali djecu u raznim situacijama i prilikama, pa i kad se kupaju, i pokvario se lap top, ponijeli majstoru, majstor vidio fotografije gole djece, prijavio, socijalne službe ljudima uzele djecu,upali sa specijalcima, traumu djeca doživjela, stavili ih u hraniteljske porodice, djeca godinu dana skapala od plača sa nepoznatim ljudima, zaboravila roditelje mozak im ispirali da ih roditelji seksualno iskorišćavali jer su ih vodili na neka ispitivanja i pitali djevojicu je li te tata kupao, ona rekla jeste, je li te dodirivao po genitalijama, pa tako i dječaka....bože me oprosti, i ja sam moje sinove kupala ada no što sam no sam im prala "murice" bože me oprosti...eto zato ih ja ne volim, i mi imamo duple aršine i dvostruki moral ali kao oni NIKAD! Mislim da nidje nego kod njih nema tih izopačenosti i perverzija a tobože su im zakoni tako strogi da svoje diejte golo slikaš ode na robiju i oduzeše ti ga...ma bježi bre!

    Drugi prijatelji imaju odraslu djecu, djeca škole pozavršavala, oni dobro zaradjuju neke baš baš obične poslove rade, ali imaju po 25 dolara na sat i uživaju, šetaju, ganjaju onu najmanju penziju...oni jedva čekaju da se vrate, jer oni su ovdje zaradili neke privremene penzije (vojska) pa pošli kod rodbine i ostali da se obezbijede za starost...e to mi je ekstra oni su se baš, baš snašli...kupili odje stan na moru u izgradnji, imaju veliki stan u PG od ranije i vratiće se sa dvije penzije odje imaju jednu ogromnu...djeca završila američke univerzitete, svi rade i naravno, djeca će ostati tamo a oni će se vratiti i odlaziti tamo kad požele...mislim da će državljanstvo izganjati ako već nijesu...ma uživanje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #68
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    trljala si murice sinovima? i posle zapad bolestan..................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #69
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na konto priče tete Zvonke, ja smatram da je batina iz raja izašla, i da je jako dobra vaspitna mjera. Naravno, u normalnim granicama. Ono što me nervira je da na zapadu zbog jednog šamara djetetu te socijalna služba posjeti i mogu ti oduzeti djecu. Wtf?! Pa mene da nisu tukli dok sam bio dijete za razne nestašluke, ko zna kakav bih danas bio. Prvo ko zna da li bih ikakvu školu završio, a strah od batina me je disciplinovao od osnovne da dobro učim, što se kasnije prenijelo na srednju i faks, zahvaljujući tome sad mogu pristojno da živim.

    To je def jedan od trendova sa zapada koji mi se ne sviđa.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    trljala si murice sinovima? i posle zapad bolestan..................
    ma ti si prozapadno orijentisan, očekivala sa ovaj komentar :mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #71
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zamisli da nijednom ne smijes dijete da udaris, a on da radi sto mu god pane napamet.. on ne moze israst u zdravo celjade.
    istrajan budi.

  22. #72
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pusti to da ga udaris, al sinu muricu da ne mogu istrljat dok ga kupam, pa ga pokazat na fb da vide mudonjicu tatinog, makseeeeeeeee tamooo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #73
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jeste, ja znam po sebi, nikad ništa ne umijem završit dok ne dođu trojica sa palicama da me naćeraju. Śedite.

  24. #74
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Jeste, ja znam po sebi, nikad ništa ne umijem završit dok ne dođu trojica sa palicama da me naćeraju. Śedite.
    auu, razocaravas.. kapiras li da djetetu od 3,4 godina mozak radi ka pascetu, ne mozes da mu pricas - "ej, izvini sine znas da ti to nije zdravo da stavljas ruke u uticnicu". Nego ga kad tako nesto uradi izmlatinjas i onda mu mozgic sam napravi konekciju - Utichinica = Batina, batina = ne dobro, zakljucak = ne dirati utichnicu.

    a ti posto si odrasla osoba znas kad ti se fino rece "ne stavljaj prste u uticnicu jer ce te struja ubit", znas da ne treba da to radis, ili ako to vec uradis i preko upozorenja znas da radis to na svoju odgovornost.
    istrajan budi.

  25. #75
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    pusti to da ga udaris, al sinu muricu da ne mogu istrljat dok ga kupam, pa ga pokazat na fb da vide mudonjicu tatinog, makseeeeeeeee tamooo
    a sto malo dijete zna jbt. majka treba da mu opere muricu, ne no sto treba da mu rece operi muricu mali hahah.
    istrajan budi.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 18:34
  2. Venerične bolesti
    By funestis in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 17-08-13, 21:45
  3. Bolesti zavisnosti
    By Raquel in forum Medicina
    Replies: 48
    Last Post: 15-11-11, 10:48
  4. Sex i bolesti...
    By rain_wind_storm in forum Sex i erotika
    Replies: 5
    Last Post: 18-12-06, 03:44
  5. Uskoro sankcije zapada protiv SRBIJE...
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-04, 09:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •