Page 666 of 1402 FirstFirst ... 1665666166566626636646656666676686696706767167661166 ... LastLast
Results 16,626 to 16,650 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #16626
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Kinezi su davno uveli novocrnogorska slova, plus neka koja se meni svidžaju tipa ŋ, ç i ż.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #16627
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,351
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    554
    Thanked in
    371 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    http://portalanalitika.me/clanak/281...u-stranu-price

    Ja ne znam kako cemo sad?! Eo mi se srce kida na komade, necu moc zaspat.. kakve dzukele, ovakvu profesionalku su marginalizovali i istisli :icon_cry:

    A bjezi, vjestice jedna.. idi u neke parove, farmu i sl, to si prava ti...
    Црногорка, неће да ради против државе.Треба јој неки цертификат дати
    Највећи издајници ове државе су полтрони.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #16628
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Počeli su da se dijele između sebe. Ultra struja i turbo struja.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #16629
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    http://portalanalitika.me/clanak/281...u-stranu-price

    Ja ne znam kako cemo sad?! Eo mi se srce kida na komade, necu moc zaspat.. kakve dzukele, ovakvu profesionalku su marginalizovali i istisli :icon_cry:

    Reakcija direktora TVCG Vladana Mićunovića

    “Saopštenje Ivane Šebek puno je – od prve do posljednje rečenice – grubih falsifikata i neistina. Siguran sam da je upravo ovakvo njeno iskrivljeno, prenaglašeno i krajnje površno interpretiranje stvarnih događaja i prilika u RTCG ne preporučuje za iole ozbiljan novinarski posao. Ovim povodom se više neću oglašavati”, jasan je u izjavi za CdM Mićunović.
    ____________________


    Gospođa Šebek je ovim istupom rekla više o svome neprofesionalizmu i svojoj ličnosti nego o situaciji na RTCG. Zapravo, uspjela je pokazati da je njenim odlaskom Javni servis na dobitku.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #16630
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    http://portalanalitika.me/clanak/281...u-stranu-price

    Ja ne znam kako cemo sad?! Eo mi se srce kida na komade, necu moc zaspat.. kakve dzukele, ovakvu profesionalku su marginalizovali i istisli :icon_cry:

    A bjezi, vjestice jedna.. idi u neke parove, farmu i sl, to si prava ti...
    Je li ovo ona što se u prenosu demonstracija na RTCG u oktobru 2015. javljala neđe ispred skupštine? I koja je u momentima prije nego što se narod tu okupio, kada se masa još pokrećala od trga ka skupštini, sugestivno prikazala i konstatovala kako praktično nema naroda na mitingu, pa se pravila blesava i "iščuđavala" i praktično omalovažavala brojnost, posprdavala se (nešto u stilu "što je ovo, đe su demonstranti, ovđe ih nema mnogo"), pa još one koji su se zatekli blizu nje zapitkivala o brojnosti?
    Ono kao objektivno NOVINARSKO izvještavanje?

    A kakva "slučajnost" da RTCG nakon ignorisanja DF-a i njihovih prethodnih okupljanja "naprasno" odluči da UŽIVO PRENOSI čitav događaj i to da počne znatno ranije od početka mitinga, plus koordinacija iz studija, sa nekoliko novinara raspoređenih na raznim lokacijama i ustanovama (pa se čak jedan stacionirao kod Kliničkog centra ...i pitao ljekara da li su spremni) - zlonamjerni bi rekli da je vlast planirala incidente i angažovala RTCG da odigra svoju ulogu, onako kako je odigrala.

    ...I tako ...Peđa Bulatović se udalji sa mitinga sa maskom na licu, u pratnji jedne osobe, kad počeše suzavci. Bio čovjek spreman ...kao da je znao.
    No đe ja odoh predaleko...

  6. #16631
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,844
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    3,068
    Thanked in
    1,820 Posts

    Default

    У суштини медији се у ЦГ дијеле на оне ДПС-овске и антиДПС-овске.И ту нема никакве професионалности, само пропаганда.ДПС медији раде по истој матрици док код опозиције постоје ДАН и Вијести, и ускоро нови медиј ДФ-а.

    Једини медиј који се може назвати неурталним, је мала редакција АлЏазире Црна Гора са оном Милицом.

    У суштини Шебек је ДПС-ов специјалац, и њеним одласком РТЦГ није ништа изгубила, али сасвим сигурно није ништа ни добила.ДПС је под утицајем Западних земаља морао да преда монопол над државном телевизијом (не ваља НАТО а!?), не у неутралне руке, него директно опозицији, оној прозападној разумије се.Џабе се сад копрцају.

    Можда је то и добро, но Јавни сервис је једна велика септичка јама свега и свачега, и расадник агентуре, створили Марка Милачића, да не идемо даље.

    Гледано из перспективе ДПС-а, не могу да вјерујем како је једна релативно озбиљна политичка групација тако запоставила сектор пропаганде.Прик, Прва, ЦДМ су ништа при могућностима Јавног Сервиса.
    Замислите да су тамо негдје 2008-2009 дигитализовали јавни сервис, а то значи створили услове да се на прави начин упосле огромни продукцијски капацитети и могућности јавног сервиса...па ТВ Вијести мјесто што су данас најгледанији информативни медиј који у великој мјери креира јавно мишљење, био би негдје на нивоу информативе Прве ТВ.

    Сад као што рекох џабе се копрцају...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #16632
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,360
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    1,547
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Obzirom da u RTCG nisu bas cista posla, kako tumaciti ovu posjetu i "savjete"?

    http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/1...ovjerenja.html


  8. #16633
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/clanak...diti-cementaru

    Profesor Građevinskog fakulteta Radenko Pejović, međutim, smatra da bi izgradnja fabrike cementa u Pljevljima, gdje postoji potrebna sirovina, bio profitabilan projekat.

  9. #16634
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,360
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    1,547
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Prvo ide: http://portalanalitika.me/clanak/281...m-i-knezevicem

    pa onda kaze: http://portalanalitika.me/clanak/281...iriti-sa-df-om

    I onda se nadje neko da uzdize smece poput Analitike i Pobjede (ista kuhinja) u odnosu na Kurir, Blic i sl.


  10. #16635
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Novi Nacrt zakona o radu

    „Tu smo predvidjeli novinu kojom je predviđena obaveza poslodavca da, u situaciji kada zaposlenom ne može da ponudi ugovor na neodređeno ili kada on ne ispunjava uslove na tom radnom mjestu, ponudi neko od prava kao da je tehniloški višak“

    „Prema trenutno važećem zakonu poslodavac može ponuditi ugovor na određeno vrijeme najduže dvije godine. Poslije tog perioda on zaposlenog može angažovati preko raznih agencija. Može bukvalno da ga angažuje do kraja radnog vijeka, preko jedne, druge, treće ili desete agencije. Tu nije bilo nikakvih ograničenja. Sada je, ponuđeno kompromisno rješenje koje izlazi u susret opravdanim zahtjevima zaposlenih. Agencije koje smo 2011. godine uveli u radno zakonodavstvo nijesu ostvarile cilj koji smo imali u tom trenutku, već su u velikom broju slučajeva predstavljale instrument za produžavanje ugovora o radu na određeno vrijeme. Značajno smo ograničili rad agencija. Poslodavac takođe ne može koristiti usluge agencija čiji je istovremeno i osnivač. Takođe, preko agencije se neki zaposleni najduže može ustupati kod poslodavca dvije godine“

    „U narednom periodu neće postojati mogućnost da se godišnji odmor zamijeni novčanom naknadom, nego će poslodavac biti dužan da zaposlenom omogući ostvarivanje tog Ustavom zagarantovanog prava“


    „Spriječava zloupotreba prava na bolovanje. Osim izvještaja ljekara koji će zaposleni biti dužan da dostavi, on će prije toga biti dužan da, u roku od tri dana od kada je dobio potvrdu ljekara, istu dostavi poslodavcu. Polsodavac, ako posumnja u razloge iz potvrde, ima pravo da pokrene psotupak u kojem će se preispitati potvrda koju je ljekar izdao, pred komisijom koju formira Ministarstvo zdravlja“

    „Kada je u pitanju minimalna zarada novina je da se ona može predvidjeti samo za najjednostavnije poslove. U važećem zakonu propisano je da novčana potraživanja iz rada i po osnovu rada ne zastarijevaju. Novim zakonom je predviđeno da ona zastarijevaju u roku od četiri godine“






    The more things change, the more they stay the same.

  11. #16636
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/cpc-o-sim...anskom-vakufu/

    Ja sam za to da se Sahat kula srusi.

  12. #16637
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,360
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    1,547
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Bice tu sprdnje oko sat-kule, iako je naizgled benigna, usiljena i nametnuta tema. Ja sam ubijedjen da je ovo rezultat puke halapljivosti lokalnih, opstinskih uhljeba, koji su sa Tikom istrgovali sto god su ovi trazili, a sad kad vide da se dize frka oko toga i da ih isti njihovi glasaci rastrgose i ceraju da se krst vrati, ne znaju kud ce. Krst ce se morati vratiti, a to je opet prst u oku koalicionom partneru, koji se vec razmahao po svim mogucim ministarstvima i preduzecima. Ispasce da je Tika donirala za restauraciju pravoslavnog objekta, zbog cega ce i Turci i domaci muslimani totalno da izdime.

    Interesantno da muslimani niti jednom ne pominju sat i njegov mehanizam, jer ni oni nisu autenticni djelovi sat-kule, vec su ugradjeni isto kad i krst.


  13. #16638
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  14. #16639
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Japanci nam još onaj rat nisu oprostili..
    She is only here to annoy herself!

  15. #16640
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,844
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    3,068
    Thanked in
    1,820 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Japanci nam još onaj rat nisu oprostili..
    Предност Србије је рекао бих у заоставштини СЦГ.Једине земље вриједне помена су Јапан и Кина, мада мислим да је Кина већ ушла у процес либерализације.

    Оно на чему треба радити у наредном периоду је да се искористе добри односи и да нам Британци укину визе, а мислим да ће онда тај примјер слиједити и Ирска.
    Такође недопустиво је да једна од три-четири земље које нас још нису признале, тачније са којима нису успостављени дипломатски односи, буде Нигерија иначе једна од најзначајнијих земаља у Африци, и по броју становника највећа.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #16641
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Interesantno da muslimani niti jednom ne pominju sat i njegov mehanizam, jer ni oni nisu autenticni djelovi sat-kule, vec su ugradjeni isto kad i krst.
    Misliš na onaj koji je ugrađen tokom restauracije prije nekoliko godina ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #16642
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Iako dolazi sa splacinarskog medija i od jedne splacine ovo je istina.

    Ranya se iz nekog razloga osjeca odgovornim da spasi "neokaljane" iz DPS-a. I prica "ima tamo i postenih ljudi, pametnih" dovela je do toga da mu cijeli odbori u odredjenim gradovima prelaze u druge partije a to ostaje neispraceno medijski da ne bi bilo trvenja. Na ovo palamudjenje imam da izjavim:

    "U DPS-u nema postenih ljudi, jer da su posteni ne bi bili u DPS-u. Svi do jednog su saucesnici i javnost im mora suditi"


    Kao sto se kancer ne lijeci cajem tako se ni DPS nece lijeciti asimiliranjem vec hapsenjem - konfiskovanjem - sudjenjem. Ranja ce zbog ove price koju gura od avgusta prosle god proci kao Pajovic nazalost jer je vrstan politicar i strucnjak... Treba da vodi skupcinu u sledecem sazivu jer je dingospo i kao premijer, bili bismo ponosni da nas on predstavlja a ne ova smlatina mojkovacka


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 26-09-17 at 16:36.
    One Ring to Rule them all...

  18. #16643
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Iako dolazi sa splacinarskog medija i od jedne splacine ovo je istina.
    Ovo si pogodio kao i većinu onoga što si gađao zadnjih nekoliko godina

    Neću glasati ni na jednim parlamentarnim izborima ali slušati debila koji kaže da je razlog što Ranko nije ušao u koaliciju sa četnicima zbog toga što želi da se vrati uz skute DPS-a je budalaština
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #16644
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovo si pogodio kao i većinu onoga što si gađao zadnjih nekoliko godina

    Neću glasati ni na jednim parlamentarnim izborima ali slušati debila koji kaže da je razlog što Ranko nije ušao u koaliciju sa četnicima zbog toga što želi da se vrati uz skute DPS-a je budalaština
    Pogresno si protumacio i procitao. Toliko safre i pakosti ima u tebi, treba si poci neko da ti privije zapis ili nesto ozbiljno ti velim.


    Procitaj opet sta sam napisao

    Poyy

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #16645
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Iako dolazi sa splacinarskog medija i od jedne splacine ovo je istina.

    Ranya se iz nekog razloga osjeca odgovornim da spasi "neokaljane" iz DPS-a. I prica "ima tamo i postenih ljudi, pametnih" dovela je do toga da mu cijeli odbori u odredjenim gradovima prelaze u druge partije a to ostaje neispraceno medijski da ne bi bilo trvenja. Na ovo palamudjenje imam da izjavim:

    "U DPS-u nema postenih ljudi, jer da su posteni ne bi bili u DPS-u. Svi do jednog su saucesnici i javnost im mora suditi"


    Kao sto se kancer ne lijeci cajem tako se ni DPS nece lijeciti asimiliranjem vec hapsenjem - konfiskovanjem - sudjenjem. Ranja ce zbog ove price koju gura od avgusta prosle god proci kao Pajovic nazalost jer je vrstan politicar i strucnjak... Treba da vodi skupcinu u sledecem sazivu jer je dingospo i kao premijer, bili bismo ponosni da nas on predstavlja a ne ova smlatina mojkovacka


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Pogledaj to malo sire od toga. Da ne bude zabune dijelimo misljenje.
    Ali cuveno ALI...
    On je sa njima proveo 18 godina. Mislim da ima stav da smjena DPS-a moze da se obavi samo kroz integraciju nekog nazovi “neokaljanog dijela” partije. Jer je svjestan, a zadnje dvije godine su pokazale, da ovi sa vlasti otici mirno nece. Ne samo oni vec i pojedini kontroverzni biznismeni, policajci, tajkuni.., koji su se debelo okoristili kroz sistem zadnjih 3 decenije

  21. #16646
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,844
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    3,068
    Thanked in
    1,820 Posts

    Default

    Оно што ми конкретно смета код Ранка је то што човјек мјесто да апсорбује покрет УРА (већину њихових гласача је већ узео), створи неку синергију и покуша да се наметне као снага која може имати и до 15 посланика у парламенту, и самим тим да постане, не тас на ваги, већ темељ будуће власти, он покушава да се наметне као лидер комплетној опозицији, не само грађанској.
    Наравно то је немогућа мисија обзиром да ће га прије гласати неки гласач ДПС-а, него гласач опозиције.За ДФ је он идеолошки непријатељ, чак и већи од Мила, и мисли да ДФ никада не би пристао да сјутра рецимо на власти "Дукљанин" замијени "Дукљанина".

    То је погрешан пут и надам се да иза тога не стоји неки лични комплекс, и жеља за лидерством, јер он никада не може бити лидер овакве опозиције, чак ни протоколарни лидер, као што је то био Лекић.То више говори о опозицији и њиховом бирачком тијелу него о самом Ранку.

    Ако ћемо да тражимо здраво тијело, оно у ЦГ не постоји.Сви су били дио ДПС-а или створени од стране њих.Можда је Рања био 18 година са ДПС-ом, али је остатак опозиције био са ДПС-ом 8 најгорих и најтрагичнијих година у новијој историји Црне Горе.
    Наравно могу мијењати имена и партије, но суштински ствар је јасна као дан.
    Last edited by BAR; 26-09-17 at 17:26.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #16647
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pogledaj to malo sire od toga. Da ne bude zabune dijelimo misljenje.
    Ne zelim da ulazim u visoku politiku uopste. Ne zelim da gledam sire. Naravno da to njihovo misljenje ima uporiste nedje i neku realnost. Ali mene jednostavno to ne zanima.

    Zbog cega da objasnim...

    Imas 3 vrste Crnogoraca

    1. Dzepne pripejd crnogorce koji su slobovu sliku zamijenili Milovom i kokardu crnogorskom kapom. Koji prate lidera, to su jednostavno bravi koji ce blejeci da odu na klanje ako im se kaze. Slobo Slobodo su uzvikivali 95 a danas Milo Milo. Ovi su jedno 15% crnogoraca. Idu u SPC i ljube ruku Amfilohiju, uvece u sigurnosti svog doma zakljucaju se u ormar stave slusalice o do daske naviju "Srpska se truba s' Kosova cuje", ali ujutro na posao drze sliku reprezentacije na kancelarijskom kompu.

    2. Parazit postpejd Crnogorce koji su Crnogorci postali jer im je naredjeno ili su usli u DPS jer su tu opciju prepoznali kao najprofitabilniju i to je zbog njihovog intelektualnog hendikepa bio jedini nacin da ove amebe dobiju posao i ne skapau od gladi.

    3. Sve ostale



    Za spas zivota ne bih dozvolio da me bilo ko vidi sa nekim iz ove prve dvije grupe. A ne da saradjujem sa istim.

    Sa teroristima se ne pregovara.
    Sa okupatorom se ne saradjuje.
    Svakog lopova stigne kazna.

    DPS je kancer i mora se ocistiti,sto prije to bolje. Bolesno tijelo zamijeniti zdravim
    One Ring to Rule them all...

  23. #16648
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post

    Ако ћемо да тражимо здраво тијело, оно у ЦГ не постоји.Сви су били дио ДПС-а или створени од стране њих.Можда је Рања био 18 година са ДПС-ом, али је остатак опозиције био са ДПС-ом 8 најгорих и најтрагичнијих година у новијој историји Црне Горе.
    Наравно могу мијењати имена и партије, но суштински ствар је јасна као дан.
    Na predhodne konstatacije je suvisno gubiti vrijeme, ova mi nesto zapade za oko, da zdravo tijelo ne postoji to je jasno odavno vec, ali praviti razliku izmedju rankovih 18 godina i 8 godina jedinstvenog dps-a je najblaze receno cudno, sramota je braniti ranka i njegovu kliku, mislim da su rankove godine daleko nakaznije i pogubnije za CG od dps zajednickih. Sigurno da je ranko veoma brzo uvidio da dps ulazi u taj projekat vodjen guzicom, a ne srcem i on je presao preko toga i prepustio se stihijskoj pljacki drzave i unistavanju jedne superiorne opcije CG, ne moze ga niko braniti onom floskulom da mu je bio cilj drzava, jer ovo sto je ostvario samo lici na drzavu i nista vise.

  24. #16649
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne zelim da ulazim u visoku politiku uopste. Ne zelim da gledam sire. Naravno da to njihovo misljenje ima uporiste nedje i neku realnost. Ali mene jednostavno to ne zanima.

    Zbog cega da objasnim...

    Imas 3 vrste Crnogoraca

    1. Dzepne pripejd crnogorce koji su slobovu sliku zamijenili Milovom i kokardu crnogorskom kapom. Koji prate lidera, to su jednostavno bravi koji ce blejeci da odu na klanje ako im se kaze. Slobo Slobodo su uzvikivali 95 a danas Milo Milo. Ovi su jedno 15% crnogoraca. Idu u SPC i ljube ruku Amfilohiju, uvece u sigurnosti svog doma zakljucaju se u ormar stave slusalice o do daske naviju "Srpska se truba s' Kosova cuje", ali ujutro na posao drze sliku reprezentacije na kancelarijskom kompu.

    2. Parazit postpejd Crnogorce koji su Crnogorci postali jer im je naredjeno ili su usli u DPS jer su tu opciju prepoznali kao najprofitabilniju i to je zbog njihovog intelektualnog hendikepa bio jedini nacin da ove amebe dobiju posao i ne skapau od gladi.

    3. Sve ostale



    Za spas zivota ne bih dozvolio da me bilo ko vidi sa nekim iz ove prve dvije grupe. A ne da saradjujem sa istim.

    Sa teroristima se ne pregovara.
    Sa okupatorom se ne saradjuje.
    Svakog lopova stigne kazna.

    DPS je kancer i mora se ocistiti,sto prije to bolje. Bolesno tijelo zamijeniti zdravim
    Sansa Crne Gore je kad ovi pod rednim brojem 2. ogladne, ovi prvi tesko da ce, dakle oni posto ogladne su potencijalna zdrava snaga

  25. #16650
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,844
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    3,068
    Thanked in
    1,820 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Na predhodne konstatacije je suvisno gubiti vrijeme, ova mi nesto zapade za oko, da zdravo tijelo ne postoji to je jasno odavno vec, ali praviti razliku izmedju rankovih 18 godina i 8 godina jedinstvenog dps-a je najblaze receno cudno, sramota je braniti ranka i njegovu kliku, mislim da su rankove godine daleko nakaznije i pogubnije za CG od dps zajednickih. Sigurno da je ranko veoma brzo uvidio da dps ulazi u taj projekat vodjen guzicom, a ne srcem i on je presao preko toga i prepustio se stihijskoj pljacki drzave i unistavanju jedne superiorne opcije CG, ne moze ga niko braniti onom floskulom da mu je bio cilj drzava, jer ovo sto je ostvario samo lici na drzavu i nista vise.
    Немој да ме завитлаваш.Па ми углавном и данас кусамо послиједице тих 8 година владавине заједничког ДПС-а.Санкције, ратови и хиперинфлација, су створили сво ово окружење у којем живимо данас.
    За тих 8 година Црна Гора је знала само за смрт, пропаст и понижење.А за ових 18, било је и поноса и значајног раста, и генерално смо усмјерени у добром смјеру.А није било лако.

    Ранко понекад превише патетише, као са оном глупом и лако оборивом тезом да афричке земље имају бољи стандард од ЦГ.Жели човјек да прикаже да смо на ивици, иако суштински нисмо, и онда када му кажу да је и он ту био са ДПС-ом, брани се како је он ту био због државе.Удара и пљује сам по себи.
    Слично је изјавио Мандић када је у скупштини изјавио парафразирам, да је све ок што се десило са Црном Гором деведесетих, јер је то било за одбрану српства.

    Боље би му било да само каже у каквој је сиутацији била ЦГ када је преузео дио власти, и какава је она била када је сишао са власти.Да ли је оставио у неупоредиво бољем стању, јесте и крај приче.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 666 of 1402 FirstFirst ... 1665666166566626636646656666676686696706767167661166 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •