Page 185 of 1402 FirstFirst ... 851351751811821831841851861871881891952352856851185 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #4601
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Dobro, prestacu da negiram bosnjacku drzavu.. cek, pa ona i ne... ustvari, nema veze..


  2. #4602
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dobro, prestacu da negiram bosnjacku drzavu.. cek, pa ona i ne... ustvari, nema veze..
    Opet maliciozno.

  3. #4603
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Bitno je da je laž, zar ne? Mogli bi, vala, jednu zabjelsku naciju oformit, a i drzavu sto da ne...



  4. #4604
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Neka se Crnogorci i Srbi utrkuju koliko hoce, imaju pravo na to, drzave i narodi su im postojali i prije po milenijuma.. ali ove nove "nacije", neki Bosnjaci, a jos gori ovi sto su po nacionalnosti Muslimani, da se covjeku smuci. Ovo sto sam rekao da ce se mnogi zestoko iznenaditi sledecim popisom ne pricam napamet. Taj projekat je uveliko u fazi realizacije, mnogi Bosnjaci/muslimani ce na sledecem popisu biti Turci. Vjerujem da vecina muslimana sa ovog foruma odlicno zna o cemu pricam, ali cisto sumnjam da ce potvrditi..
    Amfilohije Turchine
    Ridin' on the black train

  5. #4605
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Bitno je da je laž, zar ne? Mogli bi, vala, jednu zabjelsku naciju oformit, a i drzavu sto da ne...
    od ove bi bolja bila siguran budi
    She is only here to annoy herself!

  6. #4606
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nije bas ni samo to u pitanju. Proizvodnja prvog telefona je preseljena u kinu iz americkih pogona bukvalno preko noci. Americka industrija u tom trenutku nije mogla kako ljudstvom(radnici i inzenjeri) tako ni pogonima da izadje u susret potrebama Apple-a. Prvobitni ekran je bio plasticni, a telefon se trebao da pojavi za manje od mjesec dana. Amerikancima je trebalo 6 mjeseci da odrade staklene ekrane dok je kinezima trebalo 15. Kao sto se rece problem obucenog ljudstva
    Moze biti tako, volio bi da citam vise o tome, ako imas link, da provjerim to, da ne googlam i otvaram po sto sajtova.

    A sto se tice Amerikanaca i njihove strucnosti, pa dajte ljudi ne sprdajte se. Koliko znam, a mozete i sami provjeriti, ovaj internet vam nisu kinezi napravili.
    Sve ove osobe su rodjene u USA. Dakle nisu dosle iz neke druge zemlje, a iako su uvozili naucnike, ti naucnici su postali Amerikanci, i pritom se moze reci da su Americki naucnici.
    I naravno znam da je Kina dosta napredovala, a i druge zemlje sto se tice tehnologije, ali ipak medju najboljima su Amerikanci(bio on kinez, pakistanac, ili indijanac, samo da je American citizen).

    Vint Cerf(TCP)
    Bob Kahn
    Ray Tomlinson(Email)
    Dennis Hayes(Modeme)...

    "China Daily laid it all out in an article on Tuesday, saying that the iPhone starts out by Apple engineers in the U.S., "
    I sa obzirom da ovo nema veze sa Crnom Gorom necu vise produziti pricu.
    Last edited by siraj; 23-12-15 at 15:52.

  7. #4607
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Moze biti tako, volio bi da citam vise o tome, ako imas link, da provjerim to, da ne googlam i otvaram po sto sajtova.

    A sto se tice Amerikanaca i njihove strucnosti, pa dajte ljudi ne sprdajte se. Koliko znam, a mozete i sami provjeriti, ovaj internet vam nisu kinezi napravili.
    Sve ove osobe su rodjene u USA. Dakle nisu dosle iz neke druge zemlje, a iako su uvozili naucnike, ti naucnici su postali Amerikanci, i pritom se moze reci da su Americki naucnici.
    I naravno znam da je Kina dosta napredovala, a i druge zemlje sto se tice tehnologije, ali ipak medju najboljima su Amerikanci(bio on kinez, pakistanac, ili indijanac, samo da je American citizen).

    Vint Cerf(TCP)
    Bob Kahn
    Ray Tomlinson(Email)
    Dennis Hayes(Modeme)...

    "China Daily laid it all out in an article on Tuesday, saying that the iPhone starts out by Apple engineers in the U.S., "
    I sa obzirom da ovo nema veze sa Crnom Gorom necu vise produziti pricu.
    http://www.businessinsider.com/you-s...screwed-2012-1
    http://money.cnn.com/2012/10/17/tech...le-china-jobs/
    necu ni ja vise siriti pricu. Upravo ovo sto si napisao je to o cemu pricam. Amerikanci su svoje inzenjere prebacili na inovacije, nove proizvode, popravljanje postojecih tehnologija i slicno. U USA ces trenutno naci ispod kamena covjeka koji nesto pokusava da napravi. Naci ces 150 inzenjera koji mogu da nesto smisle ili dizajniraju, ali ih neces naci 10 koji mogu da rade u fabrici elektronskih komponenti.
    Zadnjih 20 godina amerikanci pronalaze i inoviraju, i sva ekonomija zaradjuje na tome, dok kinezi prave stvari za druge, i njihovo skolstvo je prilagodjeno tome
    Od amerikanaca ocekujem inovaciju, od kineza da je naprave. I jednostavno je tako. To sto se danas prosjecnom amerikancu pokusava prodavati druga prica radi izbora je druga stvar.

  8. #4608
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Neka se Crnogorci i Srbi utrkuju koliko hoce, imaju pravo na to, drzave i narodi su im postojali i prije po milenijuma.. ali ove nove "nacije", neki Bosnjaci, a jos gori ovi sto su po nacionalnosti Muslimani, da se covjeku smuci. Ovo sto sam rekao da ce se mnogi zestoko iznenaditi sledecim popisom ne pricam napamet. Taj projekat je uveliko u fazi realizacije, mnogi Bosnjaci/muslimani ce na sledecem popisu biti Turci. Vjerujem da vecina muslimana sa ovog foruma odlicno zna o cemu pricam, ali cisto sumnjam da ce potvrditi..
    I ja imam taj problem da prihvatim naziv Bosnjaci ali ne mozes nekom narodu zabraniti kako sebe da zovu. Budjenje nacionalne svesti je kod nekih naroda dosta kasno doslo a kada je doslo onda je poraslo do ogromnih razmera. Bosanski muslimani sebe pre identifikuju sa arapskom nego evropskom kulturom ali to je njihovo pravo i ne moze im se zabraniti samo zato sto se nekome ne svidja. E sada problem dolazi kada se njihovo tumacenje istorije sudara sa necim tudjim ali na ovim prostorima ce toga uvek biti, neko ce uvek biti agresor a drugi zrtva dok ce kod nekog drugog naroda biti obrnuta situacija a i jedni i drugi nose pocepane gace i jedu suva leba.

    Sto se tice popisa i izjasnjavanja po nacionalnosti ovde u Vojvodini, u Novom Sadu su dok je bio onaj popis stavljali bilborde sa ciljem da se sto vise Srba izjasne kao Vojvodjani po nacionalnosti "Ja sam Vojvodjanin/ka" i tome slicno samo sto nisu imali previse uspeha. Stvaranje vojvodjanske nacije je nemoguce jer sa takvim oseca mozda nekih 5% vojvodjanskih Srba a i ovde ima dosta izbeglica i ovih iz Bosne a oni naravno ne mogu da se konvertuju u Vojvodjanere. Iako smatram da izmedju vojvodjanskih Srba i ovih Srbijanaca ima kulturoloskih razlika (mi smo napredniji u svakom pogledu ) ne treba unositi dalji razdor bez obzira sto je sada popularno stideti se biti Srbin. Ali to se i tako radi po stranim nalozima, NVO itd. Ako neko na prvi znak nevolje popusti pod pritiskom i krene da se zavarava o sebi i svom poreklu to samo govori da je kao licnost obicna nula i da isto tako moze jos stotinu kapa promeniti.

  9. #4609
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko još obraća pažnju na prekaljenog četnika CdM foruma, poznatog kao ovizionizi... On nekoga da negira, ha ha.

  10. #4610
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Crnogorska nacija je razbijena na Crnogorce, Srbe, Bošnjake i Muslimane.
    Svima su korijeni u CG, i može neko mlatit da mu je Srbija ili Bosna matica, ali će sve ostati na mlaćenju

    I što je najgore niko ne radi na "ujedinjenju" i smirivanju strasti. Političari profitiraju na raskolu, akademici, istoričari i ekipa samo još više raspaljuju vatru, o popovima i hodžama neću, njima je najbitnije da se kotrljaju džipovima.

    Niko niđe ne popušta, kada igra fudbalska reprezentacija ni pola Crne Gore ne navija za nju. A tu ima svačijih grešaka, na kompromise niko ni da pomisli, recimo zašto su grb i boje državne zastave morale biti crveno-žute a ne crveno-bijele? Ova druga varijanta nije ništa manje "crnogorskija" od prve, a niko ne bi smio riječ da kaže protiv nje.

    Onda zašto se dopušta onima koji bi da prisajedine CG Srbiji da prisvajaju CG trobojku? To je zastava koja je nekoliko godina bila zvanična zastava Kraljevine CG. Pljuvanje po njoj nije ništa manje nepatriotski potez od pljuvanja po državnoj zastavi.
    Last edited by chucknorris; 23-12-15 at 22:01.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #4611
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/stizu-...i-nismo-866971

    Pa zasto boze mili , posle svih onih slucajeva, banke nisu uvele pravilo da moraju ziranti biti prisutni da bi se dao kredit, a ne samo njihove licne karte ? Eto jednostavno rjesenje za ovaj problem.

  12. #4612
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako neko moze po nacionalnosti biti musliman ?

    "Nacionalnost je izraz koji u najširem smislu označava pripadnost određenoj naciji. Na srpskohrvatskom govornom području i na srednjoevropskim jezicima[1] se pod "nacijom" obično podrazumijeva etnička zajednica, pa nacionalnost u pravilu predstavlja sinonim za nečiji etnički identitet. U drugim jezicima se, pak, pod pojmom "nacija" podrazumijevadržava, pa se ekvivalenti pojma nacionalnosti odnose prije svega na državljanstvo." wikipedia..

  13. #4613
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek bosnjak = po turica(ne znam zasto ja ova rijec zabranjena) ili kako?

  14. #4614
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ulicnihodac View Post
    Cek bosnjak = po turica(ne znam zasto ja ova rijec zabranjena) ili kako?
    Kako god je tebi ćef, izaberi onako kako će ti dušu ispuniti srećom.

  15. #4615
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Kako neko moze po nacionalnosti biti musliman ?

    "Nacionalnost je izraz koji u najširem smislu označava pripadnost određenoj naciji. Na srpskohrvatskom govornom području i na srednjoevropskim jezicima[1] se pod "nacijom" obično podrazumijeva etnička zajednica, pa nacionalnost u pravilu predstavlja sinonim za nečiji etnički identitet. U drugim jezicima se, pak, pod pojmom "nacija" podrazumijevadržava, pa se ekvivalenti pojma nacionalnosti odnose prije svega na državljanstvo." wikipedia..
    Ne može musliman, ali može Musliman.

  16. #4616
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Kako god je tebi ćef, izaberi onako kako će ti dušu ispuniti srećom.
    Za mene svi muslimani u cg su ovo drugo al ako ce tebi ljepse bit da se nazivas bosnjakom onda i to postujem.

  17. #4617
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ulicnihodac View Post
    Za mene svi muslimani u cg su ovo drugo al ako ce tebi ljepse bit da se nazivas bosnjakom onda i to postujem.
    Za mene ste ti i tebi slični, sa komplet tom malicioznošću, svi prozvod ''prednosti prve bračne noći''...pa nemam potrebu to da naglašavam. Moj Murate...

  18. #4618
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    11/11/11 aj kad si tu zbori ima li sto od onoga sto OviziOnizi napisa danas,posto si ti upucen u te stvari,ocemo li se pisat ka turci na sljedeci popis?jel erdogan slao te pare? dako se javi jos koji musliman da potvrdi tu pricu,da ne ispane da laze coek

  19. #4619
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    11/11/11 aj kad si tu zbori ima li sto od onoga sto OviziOnizi napisa danas,posto si ti upucen u te stvari,ocemo li se pisat ka turci na sljedeci popis?jel erdogan slao te pare? dako se javi jos koji musliman da potvrdi tu pricu,da ne ispane da laze coek
    Daaa bre, kako nema. I ne samo to! Uzećemo i nova prezimena...ova na VIĆ nas previše povezuju sa ovim ka' on... Pa će neko, ko je iz Bara, se prezivati Barskiouglu, a neko iz Podgorice, Podgoricouglu,,, itd...

    Nije bila slučajna čak ni ona invazija turskih serija...ne znam traje li i dalje, jer baš danas je tačno godinu dana kako nijesam u lijepoj našoj.
    Ali vidim da i dalje, istim tempom, bolujemo od istih bolesti. Priča se nije ni za milimetar pomjerila. Dovoljno da ne poželim da dođem narednih 10 godina. Ne znam ni što se logovah.

  20. #4620
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siraj View Post
    Kako neko moze po nacionalnosti biti musliman ?
    Isto kao što neko može po nacionalnosti biti Jevrej.

    Što se tiče nacije zvane Bošnjaci da kažemo da mi ide u glavu na podgučju Bosne pošto ima kakvog-takvog osnova u istoriji. Ali da musliman iz Crne Gore naziva crnogorske muslimane Bošnjacima je u rangu poAttachment 136917rbica (doduše daleko benignijih).
    Ali kad se poAttachment 136917rbica mogu nazivati Srbinom ne vidim problem
    Last edited by Rakun; 24-12-15 at 02:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #4621
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Bosanski muslimani sebe pre identifikuju sa arapskom nego evropskom kulturom
    Sustina cijele price, znak uzvika i kraj!


  22. #4622
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/spc-is...00-duga-866992

    totalno nehriscanski, dje ce im dusa..


  23. #4623
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    http://www.cdm.me/tehnologija/kuk-za...-su-sposobniji
    Apple dosta često kritikuju da dobar dio svojih visokih profita ostvaruje oslanjanjem na jeftinu kinesku radnu snagu i jeftinu proizvodnju, što znači i loše uslove u fabrikama u kojima se proizvode segmenti za Apple-ove uređaje.
    Milion ljudi u Kini proizvodi za Apple i mnogi u SAD napadaju kompaniju da tako ugrožava američku stopu zaposlenosti.
    "Kineski obrazovni sistem fokusiran je na specifične strukovne vještine, nije stvar u platama, već u vještinama. Kina je strahovito fokusirana na proizvodnju", objasnio je Kuk.
    Amerika je, tvrdi, zapustila stručno obrazovanje.
    "Da skupite sve proizvođače alata i boja u SAD, stali bi u sobu u kakvoj sada sjedimo. U Kini bi trebalo nekoliko fudbalskih igrališta ", rekao je on.
    Ovdje se radi o tipičnoj delokalizaciji proizvodnje, poslovnoj strategiji koju prati veliki broj multinacionalnih kompanija. Što se tiče Apple-a i njihove proizvodnje u Kini, ne može nikako biti tačno da oni proizvode tamoi isključivo zbog toga što Kinezi posjeduju strukovne vještine. To može biti jedan od razloga, ali pored toga treba uzeti u obzir sledeće:
    1) Kina ima povoljan i kompetitivan fiskalni sistem za inostrane firme. Koliko ja znam, kao stranac za prvih 5 godina ste izuzeti od obaveze plaćanja poreza, a posle 5. do 10. godine proizvodnje oporezuju vam dobit po stopi od 3,75%.
    2) Kina je jedna od najmoćnijih ekonomija na svijetu, sa velikim brojem stanovnika i predstavlja idelano tržište za plasman i prodaju Apple-ovih proizvoda. U 2014. godini, Apple je prodao više iphone-a u Kini nego li u SAD-u, a uzmite u obzir da prodaja iphone-a čini više od 50% sveukupnih prihoda ove kompanije. Buduće glavno trižište je u azijatskim zemljama i vrlo je logično da proizvodite tamo gdje se vaš proizvod "konzumira".
    3) Radna snaga je brojna, fleksibilna i kao što već rekoste, strukovno obrazovana naspram potreba tržišta.
    4) Domaće tržište Kine se brzo razvija i Apple može da "na mjestu", od lokalnih dobavljača, pribavlja neophodne komponente za proizvodnju, što smanjuje troškove transporta itd....

    Ovo su samo neki od razloga zašto se velike kompanije odlučuju za proizvodnju van matične zemlje i za nas potrošače je dobro što je tako, jer u suprotnom telefon ne bi koštao npr. 200, nego 800 eura.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ako ovo kaze neko za Americko obrazovanje sto mi onda trazimo sa nasim obrazovanjem i dje nam je buducnost?
    Po mom skromnom mišljenju, mi kao zemlja u razvoju trenutno nemamo kvalitet obrazovanja koje ima jedna Amerika ili pojedine evropske zemlje, i to je jasno vidljivo. Pored toga, sve i da imate najbolje znanje u vezi modernih tehnologija, vi to u Crnoj Gori nemate gdje da primjenite jer fale fabrike, fali proizvodnja i samim time teorija i praksa ne mogu da budu komplementarne. Zbog toga, ja lično mislim da bi Crna Gora trebalo da prati svjetske trendove i strategije drugih zemalja u razvoju, koncentrišući se na sektore za koje imamo potencijala da razvijemo, a to nije sigurno sektor visoke tehnologije. Ovdje realno može da se razvije sektor prehrambene/prerađivačke prozivodnje, drvoprerada i eventalno sektor metala i to je to. Za razvoj tih sektora treba da se obezbjedi sva neophodna infrastruktura i da se obrazuje i osposobi radna snaga. Mislim da će kad tada to morati da se desi, jer jedna zemlja u razvoju ne može da živi bez diversifickacije, odnosno samo od turizma. Nisu u tome uspjeli ni razvijeniji od nas, pa je mnogo vjerovatno da nećemo ni mi.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  24. #4624
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Imamo gomilu inzinjera, informaticara, programera.. sto se toga tice, imamo potencijala da napravimo nasu Silikonsku dolinu. Zasto Crna Gora ne bi imala takav neki centar koji bi bio raj za ljude iz tih oblasti? Za pocetak bi glavna i maltene jedina investicija bila: racunari. Sjednite, djeco, i radite!! Montirajte, modelujte, animirajte, programirajte.. stvarajte! Zasto ne bi imali nas Pixar? Ljudi misle kao da je to za vanzemaljce, a samo je dobra agenda bitna, organizovati, usmjeriti.. natjerati! A maxe.. dje to kod nas.. svaki od njih bi ipak prije nastavio da pravi web sajtove do kraja zivota...


  25. #4625
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Imamo gomilu inzinjera, informaticara, programera.. sto se toga tice, imamo potencijala da napravimo nasu Silikonsku dolinu. Zasto Crna Gora ne bi imala takav neki centar koji bi bio raj za ljude iz tih oblasti? Za pocetak bi glavna i maltene jedina investicija bila: racunari. Sjednite, djeco, i radite!! Montirajte, modelujte, animirajte, programirajte.. stvarajte! Zasto ne bi imali nas Pixar? Ljudi misle kao da je to za vanzemaljce, a samo je dobra agenda bitna, organizovati, usmjeriti.. natjerati! A maxe.. dje to kod nas.. svaki od njih bi ipak prije nastavio da pravi web sajtove do kraja zivota...
    Ok, ajmo ovako. Hipoteticki, ti si doveo investitora koji zeli da ulozi u fabriku za prozivodnju npr. elektronskih komponenti. On ce da ti traži prostor od minimum 2000-3000 m2, po najpovoljnijim mogucim uslovima, i hoce da zaposli npr. 100 radnika. Gdje ces da ga povedes? Pri tome uslovi koje mu ti kao drzava nudis, moraju da budu bolji od onih koje nude Srbija ili Makedonija. Imas listu vec spremnih lokacija za njega i imas 100 obucenih radnika?

    Ja ne pricam napamet. Ovdje treba da se krene ispocetka da bi se bilo sta uradilo klada je u pitanju proizvodnja.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 185 of 1402 FirstFirst ... 851351751811821831841851861871881891952352856851185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 26 users browsing this thread. (0 members and 26 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •