Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 282

Thread: Sta cemo mi vani/kuci...

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Twenty-4
    Finally se Hombre s nekim slozio.
    Svi koliko vas ima iz inostranstva da mi kupite po cokoladu kad dodjete

  2. #102
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ..tamoooo gdje ljubav stanuje..
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Vodit polemiku s nekim likovima s ovoga foruma je krajnje besciljno i besmisleno pogotovu o ovakvim stvarima...
    a evo i jas vala da se po prvi put slozhim sa tobom
    nikolina vidim da ovima Mr.Goodima nije danas do chestitanja dana zaljubljenih srecjan i tebi
    ..You stood by me and I stood tall,
    I had your love I had it all..

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Moja prica...

    Noć je. Zvijezde sijaju na nebu. Zamislite sebe u nekoj ogromnoj, staklenoj prostoriji. Podignete glavu i vidite nebo, nebo puno zvijezda. Ali... Da li možete da skinete ili dosegnete do neke od njih?

    Jedno ne shvatam nikako... Nostlagični ste, patite, a znam kako je jer sam i ja bila na vašem mjestu. I dalje ste tamo jer vjerujete da ćete pomoci CG ako budete imali diplomu iz inostranstva, mislite da zaradite koji $ pa da otvorite nešto privatno kad(ako) se vratite, i sl. Dobro, ovo sam rekla onako banalno. Nikako pri tome da razdvojite želje u svoju korist (karijeru) od nekog rodoljublja i privrženosti, vezanosti za CG. Ljudi smo i naravno da nam je uvijek rodno mjesto najdraže. Kakav je samo bio taj osjećaj kad sam se vratila, i preletjela iznad CG. Daleko najljepši dan u mom skromnom životu... Ja nijesam ta koja treba nešto da prigovara bilo kome. Svi biramo i živimo kako nam je najdraže i najbolje. Ali me nervira što kroz svoje živote i iskustva generalizujete stvari i događaje ovamo kod nas. Govorite o nekoj težnji ka boljem životu, pri tome svi ste pojedinci, baš kao ja. Pare, standard, obrazovanje; a onda ispade rodoljubi veći nego ne znam ko. Niste bili toliki rodoljubi dok ste ođe bili. Tek kad je počelo da vam fali ono što ste imali ođe, e onda ste počeli da razmišljate o CG s tog aspekta. Ni tu đe ste ne cvjetaju ruže!

    Ja sam dobila te stipendije. Da ne govorim o neprespavanim noćima koje sam provela vježbajući testove (ACT i SAT). Sada će ovo nekome da izlgeda kao hvaljenje, ali briga me... i imam čime da se hvalim jer samo ja znam koliko sam se namučila. I nijesam imala namjeru da se vratim. Ali sam danima sakupljala u sebi, nostalgiju, mentalitet američki, i dosta toga. Jednom je moralo da pukne. Vraćam se. Svjesna sam da sam propustila šansu da živim u SAD, da imam njihovu diplomu, da dobijem njihovo državljanstvo, svjesna sam da sam odustala od ne znam koliko hiljada $ mjesečnog primanja, i svjesna sam da malo ko od nas (u CG) može sve to sebi da priušti... Međutim, gdje je moje JA u svemu tome?
    Sada sam u Beogradu. Studiram ono sto volim. Ni u jednom trenutnu se nijesam pokajala što sam se vratila. Jesmo jadni i nevoljni, ali meni je srce na mjestu. Barem znam đe sam. Sjutra idem u Kotor. Jedva čekam da popijem kaficu neđe pored mora i proćaskam sa prijateljima.

    Nego da se vratim na ono što mi nije jasno... Tačno je da sam postigla mnogo više u SAD za godinu dana nego što sam kod nas za 17 godina. Ali, opet ja sam sama sve to uradila. Da sam crnjačila koliko u SAD, i ođe bih za tih 17 godina sigurno više postigla. Sada ođe, kod nas, nastavljam istim tempom jer želim da budem uspješna ođe, a ne tamo, neđe iza grane, i nekom strancu da punim džepove.

    Raspisah se ja, a poenta ove priče jeste da možete biti uspješni, srećni i zadovoljni i u našoj jadnoj domovini, samo ako to želite. Govorim o željama, jer ja napr. sve ću uraditi kako bih dosegla do tih nekih svojih ideala (ambiciozna sam valjda ;-)) ne bitno gdje bila, i ne bitno koliko to gdje bilo teže.

    Ne lupajte svašta. O kakvom se to obrazovanju priča? Spominjete naše fakultete, a znate li recimo da je Elektrotehnički fakultet iz Beograda bio jedan od 10 najboljih fakulteta u svijetu? Ali nije isto dobiti A preko grane, i 10 kod nas (ovo ne kažem da bih omalovažavala, prvenstveno mislim na usmeno ispitivanje koje je kod nas užasno teško, ali barem se vidi šta znaš).

    Ja se zaista izvinjavam ako sam nekog na bilo koji način uvrijedila, povrijedila. Ovo govorim iz svog ugla, a vjerujem da ima onih koji misle kao ja, i bilo bi mi drago kad se ne bi samo glavom razmišljalo nego malo i "srcem". Ali u današnje vrijeme, malo ko može sebi to da priušti. Budite mi pozdravljeni...

    shake

    P.S. U ovu priču sam izuzela naš narod, pogotovo u manjim mjestima, i njihov pogled na svijet i ljude oko njih. Kad sam se vratila u Kotor, tek sam onda shvatila kakva sam ja zapravo bila prije nego sam od tamo otišla. A sad mi je sve ravno taman do SAD. Uvijek će biti onih koji se hrane tuđim životima, a ja znam zašto to kažem baš na ovom Topicu. Vjerovali ili ne dešavalo se da ove priče sjutradan idu gradom u raznim verzijama... Ali kao što rekoh, srce je na mjestu .
    Always smiling :-)

  4. #104
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E vise patetike u manji (!) post jos ne vidjeh!

    Dajte ljudi...
    I am the one who locks.

  5. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    a poenta ove priče jeste da možete biti uspješni, srećni i zadovoljni i u našoj jadnoj domovini, samo ako to želite. Govorim o željama, jer ja napr. sve ću uraditi kako bih dosegla do tih nekih svojih ideala (ambiciozna sam valjda ;-)) ne bitno gdje bila, i ne bitno koliko to gdje bilo teže.[/COLOR]

    fakultet iz Beograda BIO jedan od 10 najboljih fakulteta u svijetu? Ali nije isto dobiti A preko grane, i 10 kod nas (ovo ne kažem da bih omalovažavala, prvenstveno mislim na usmeno ispitivanje koje je kod nas užasno teško, ali barem se vidi šta znaš
    Sve zavisi kako definises 'uspjesnost'. Sta je za tebe uspjesnost?
    Za mene nije uspjesnost da ucim pola svoga zivota pa da onda pored sve te skole moram da Vatam vezu da nadjem nedje krsten posao i da primam neku jadnu platu i da moram da radim uporedo jos neki posao ili da se bavim kriminalom da bi Malo luksuznije zivio...
    Ja Mislim da si ti napravila veliku gresku sto si se vratila iz USA, narocito posto si imala obezbjedjeno skolovanje. Ja sam isto bio u Americi godinu dana i tacno znam kako ti je bilo. Ni ja nisam siguran da bih Tad izdrzao duze od godinu dana vani(jer mi je to bio prvi put da se na duze odvajam od CG) ali vec sad bih mogao i 5 godina. Uglavnom, da si bila jaca i da si tacno znala sta zelis cekala bi te mnogo svjetlija buducnost.Nego, tvoj zivot i tvoje odluke. 99% sam siguran da ces se za 20-30 godina zestoko kajat zbog svoje odluke, jer znam nekoliko ljudi koji su propustili slicne sanse.
    Sto se tice nasih fakulteta, ja mislim da nam je stanje u Drzavi najbolji dokaz koliko su nasi ekonomosti, pravnici, inzinjeri... sposobni da naprave bilo sto. Mozemo mi sami sebe da hvalimo koliko ocemo ali rezultati su ono sto se vrednuje.
    Uostalom, koliko sam ja mogao da cujem na te fakultete profesori ceracu studente da uce 1000000 nebitnih stvari dok se zapostavljaju one esencijalne kao i praksa.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #106
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    Noć je. Zvijezde sijaju na nebu. Zamislite sebe u nekoj ogromnoj, staklenoj prostoriji. Podignete glavu i vidite nebo, nebo puno zvijezda. Ali... Da li možete da skinete ili dosegnete do neke od njih?

    Jedno ne shvatam nikako......
    Cue the violins!
    Last edited by ^Tijana^; 15-02-06 at 16:32.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Sve zavisi kako definises 'uspjesnost'. Sta je za tebe uspjesnost? ....
    hm...opet tju ja desno umjesto lijevo kod albukerkija...ali shto tju...vazda mi se mozak "nakachi" za neshto shto malo skretje temu...ali moram procvrkutati

    sa curom ( shake) se slazem u potpunosti....sve zavisi od tebe u tvom zivotu,dakle to podrazumijeva i uspjeh...zashto ne bi mogao da bude uspjeshan kod nas???dajte ljudi shto ste tako na kraj srca???ili vam jednostavno fali malo vishe samouvjerenosti i vjere u sebe???ne znam...samo pretpostavljam...bez uvrede...ali..ne valja vam to...a-a

    e pa shrek...sad da se tebi vrnem:mrgreen: ...hm...malo si me razocharao...ti zneash ja tebe...i$aaaaaaa:mrgreen: ali..nekako mi je izjava vezana za uspjeh siromashna ako razumijesh shta otju da kazem...ako ne...da ti pojasnim:-D A shta je za tebe uspjeh???kao shto ti reche "da ne studirash pola zivota i da ne vatash vezu za posao, i da ne radish josh jednan posao, i da se ne bavish kriminalom (a tjuti maffffiKJJJJo:twisted: ) da BI zivio luksuzno"...znachi sve se svodi na to da zivish luksuzno...kako ja razumjeh...a ti me ispravi ako nije tako...nemam nishta protiv prosvijetli me..
    e vidish...tu je u startu greshka...ako je luksuzan zivot uspjeh...onda..
    znachi da se razumijemo... kad bi ga bilo...i on bi bio samo josh jedna potvrda uspjeha u zivotu...ali zar se uspjeh ne svodi ina neke vaznije stvari od para????hm...ja sma mislila da ima bitnij stvari od para...ali ewo..
    ne zamjerite...svak ima neka svoja poimanja...hto znam mozda sam ja blesava shto mislim da ono shto volish da radish radis, ne morash da zaradjujesh pretjerano a opet dovoljno...imash pored sebe nekoga ko treba tu da bude...i josh neke sitne stvarchice...svrstavam sve zajedno pod "uspjeh u zivotu"...:mrgreen:

    a ovi inzenjeri i ekonomisti i pravnici i ne znma ni koji shto ne mogu nishta da preduzmu...e to je ono...mozda ne mogu da dodjeu do izrazaja...od nekih koji su malo probojniji...ili im jednostavno nedostaje vjera u sebe?

    uffffffff...shto ja odje napisaKK shto je ovo...
    oprashcajte ljudJi...nadaKKKnu me sve ovo..:mrgreen:
    Budite mi zdravi i veseli...
    HaLaJ MaNeT!:-D
    Last edited by ^Tijana^; 15-02-06 at 16:33.

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poljakinjo moja mala slatka, perverzna :devil: ,

    Ja sam rekao za Malo luksuzniji zivot, znaci nisam mislio sad ne znam ni ja neki luksuz nego da moze od svoje plate da plati stan, da se prehrani za mjesec dana, da ne oskudjeva u obuci i odjeci,ponekad da izadje do grada ili restorana i da moze da priusti makar jednom godisnje neko skromno ljetovanje Ili zimovanje. A ovo sto sam ti nabrojao je Malo veci luksuz u Crnoj Gori. Cisto sumnjam da neko sa prosjecnih 250 eura moze da priusti i pola ovoga.
    Slazem se da pare nisu najbitnije u zivotu ali su takodje neophodne za zivot. Slozices se da je Tesko imati lijep zivot bez nekih osnovnih priliva prihoda?

    A sto se tice nasih ekonomista i pravnika, nije dovoljno samo znanje. Ako ti ne umijes da se snadjes i da znas da 'prodas sam sebe(da ga bukvalno prevedem )' to jest da se izboris za priliku da pokazes svoje znanje, sve ti je dzabe. Svuda u svijetu snazniji i veci guta manjeg i slabijeg.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Poljakinjo moja mala slatka, perverzna :devil: ,

    Ja sam rekao za Malo luksuzniji zivot, znaci nisam mislio sad ne znam ni ja neki luksuz nego da moze od svoje plate da plati stan, da se prehrani za mjesec dana, da ne oskudjeva u obuci i odjeci,ponekad da izadje do grada ili restorana i da moze da priusti makar jednom godisnje neko skromno ljetovanje Ili zimovanje. A ovo sto sam ti nabrojao je Malo veci luksuz u Crnoj Gori. Cisto sumnjam da neko sa prosjecnih 250 eura moze da priusti i pola ovoga.
    Slazem se da pare nisu najbitnije u zivotu ali su takodje neophodne za zivot. Slozices se da je Tesko imati lijep zivot bez nekih osnovnih priliva prihoda?

    A sto se tice nasih ekonomista i pravnika, nije dovoljno samo znanje. Ako ti ne umijes da se snadjes i da znas da 'prodas sam sebe(da ga bukvalno prevedem )' to jest da se izboris za priliku da pokazes svoje znanje, sve ti je dzabe. Svuda u svijetu snazniji i veci guta manjeg i slabijeg.
    hahaahahaha...kako si manji od makova zrna!!!:mrgreen: aneka si se ti nane sa mnom slozio...volim i ja tebe!:mrgreen:

    vidish kako sam u "right"..xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxa

  10. #110
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sreca je kontinuirani uspjeh.
    Postoji neuspjeh.
    A postoji i fijasko.
    Neko ce se sigurno pronaci. Ne brinite
    It's my way or the highway

  11. #111
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
    hahaahahaha...kako si manji od makova zrna!!!:mrgreen: aneka si se ti nane sa mnom slozio...volim i ja tebe!:mrgreen:

    vidish kako sam u "right"..xaxaxaxaxaxxaxaxaxaxa
    U kojem si ti tripu? Ja sam ti samo pojasnio ono sto si pogresno shvatila u prvom postu
    p.s. Ne rolaj te Dzointe makar dok forumaris...
    Last edited by shrek; 15-02-06 at 17:02.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    U kojem si ti tripu? Ja sam ti samo pojasnio ono sto si pogresno shvatila u prvom postu
    p.s. Ne rolaj te Dzointe makar dok forumaris...
    hahahhahahha...a wrg...:ass: ne znma ko je odje govorio da je uspjeh u zivotu "malo LUKSUZNIJI zivot"...:devil:

  13. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da, samo sto ti i dalje ne razumijes sta 'malo luksuzniji zivot' znaci u CG. U CG, kod prosjecnog gradjanina, zivot se svodi na prezivljavanje sto znaci da je izdvajanje od plate za 10-15 dana zimovanja ili ljetovanja ili izlazak u neki bolji restoran luksuz.
    Nadam se da se vise neces praviti blesava i da ces ovo primit k' mozgu! :mrgreen:
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Svi koliko vas ima iz inostranstva da mi kupite po cokoladu kad dodjete
    Od cega ces?
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tweet
    Od cega ces?
    samo da nije neka sto moze i ovdje da se kupi

  16. #116
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dogovoreno /me kupuje Hershey za HombreJa
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  17. #117
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja cu ti kupit onu najgoru chokoladu onu najcrnju sa iljadu posto kakaoa!

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma kupite mu onaj keks djetic jer ako se navikne na stranjske cokolede bice muka kad nestanu

  19. #119
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Misli onu gorku za kuvanje , mozda promjeni misljenje
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  20. #120
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahha...i ja tju se vala pridruzi' sa jednom polAndijskom czokoladenzi...uffff...kako tjesh da lizeshhhhhhh...prsteeeeeeeeeeee:mrgreen: :mrgreen:

    HaLaJ MaNeT!

    P.S.Shrek...beale tamo...

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjece, bicu glavna faca ispred zgrade Kako ce ostali klinci da mi zavide ))

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ti sto se vracu posle zapadnih skola da rade za 220 eura su za mene tuke jer su za dzabe bacile tolike pare za skolovanje. Za 220 eura su se mogli bez ikakve skole zaposlit u neku kladionicu ili u neku diskotetku (uz dobru vezu naravno).
    Znas kako, ako ti ne vidis razliku izmedju neke pozicije u Vladi RCG i posla u kladionici, onda stvarno nemam sta da ti kazem...

    Jeste greota to sto nasa drzava nema trenutno nacina da finansijski stimulise narod iz inostranstva da se vrati u CG i radi na "poboljsanju drzave", ali situacija je takva kakva je. I onda dodjemo do individualnih odluka - neko ce se vratiti i prihvatiti tokom jednog perioda da radi za te pare (uz koje ce imati drugi vid beneficije - putovanja, dnevnice, donosenje vaznih odluka, ucestvovanje u tranziciji, poboljsanje rada i organizacije same institucije, itd. itd.), dok se drugi nece osmeliti da naprave takav korak dok ih neko debelo ne plati za to.

    I iskreno da ti kazem, ja sam licno uvrijedjena da ti smatras da smo mi koji smo se vratili poslije stranih skola "tuke". Ja uopste ne vidim da sam ja dzabe "bacila tolike pare za skolovanje", jer moje skolovanje je itekako vrijedelo i itekako je bilo potrebno za posao koji sam radila u Vladi. Usput, taj posao mi je najmiliji i u sustini najbolji posao koji sam ja radila do sada. I jeste da je na momente bio veoma mukotrpan i da se standardno radno vrijeme nije odnosilo na nas, ali sam bila veoma zadovoljna svojom ulogom. Doduse, tolika plata stvarno smeta jer se konstantno nalazis u nekom grcu i nemas priliku da budes toliko "pokretan" i slobodan koliko si navikao, ali su jednostavno neke stvari vaznije od para.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  23. #123
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas kako, ako ti ne vidis razliku izmedju neke pozicije u Vladi RCG i posla u kladionici, onda stvarno nemam sta da ti kazem
    Razlika je velika,posao u kladionici se dobija zato sto neko zna da izracuna kvote,i iskljucivo na trzistu rada za taj posao,
    posao u vladi se dobija iskljucivo zbog politicke pripadnosti,i vecina koji su tu na otvorenom trzistu rada nebi zasluzili ni tu kladionicu

    Jeste greota to sto nasa drzava nema trenutno nacina da finansijski stimulise narod iz inostranstva da se vrati u CG i radi na "poboljsanju drzave", ali situacija je takva kakva je
    Posto i sama radis u vladi,valjda bi trebala da znas ,ne samo da vlada nemoze da stimulise finansijski narod iz inostranstva,vec da nije doznaka koje rodbina iz inostranstva salje narodu u Cg,i ove sramne prodaje nacionalnog bogastva da bi se prezivjelo do sledecih izbora,u drzavu i vladu nebi vise bilo ni Eura,


    .

    I onda dodjemo do individualnih odluka - neko ce se vratiti i prihvatiti tokom jednog perioda da radi za te pare (uz koje ce imati drugi vid beneficije - putovanja, dnevnice, donosenje vaznih odluka, ucestvovanje u tranziciji, poboljsanje rada i organizacije same institucije, itd. itd.), dok se drugi nece osmeliti da naprave takav korak dok ih neko debelo ne plati za to.
    Prvo,poslovi u drzavnoj administraciji se ne dobijaju na trzistu rada,kljuc je politicka podobnost u svakom momentu,sto znaci da ti povratnici nemaju izbor,i odluka je najmanje individualna(bar iz ugla povratnika).
    o privilegijama koje crnogrska birokratija daje sebi ,u vidu putovanja ,dnevnica,i cus ucestvovanja u tranziciji je tema o kojoj bi se stvarno trebalo pricati.

    Doduse, tolika plata stvarno smeta jer se konstantno nalazis u nekom grcu i nemas priliku da budes toliko "pokretan" i slobodan koliko si navikao, ali su jednostavno neke stvari vaznije od para.
    kad nemaju oni u vladi sa putovanjima,beneficijama itd,
    pomisli koliko su onda slobodni oni koji rade za 22o eura za mjesec.

  24. #124
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nebih zelio da ulazim u price gdje ko radi i dali radi iz ljubavi ili materijalne satisfakcije ali ako od te plate ma koliko da je ne moze da se prezivi onda nesto ozbiljno nije u redu?
    Osvrnuce se samo na jednu stvar ovdje a to se zove "IZBOR"!!
    Znam neki ce mi odmah reci da nemaju "izbora" lako je tebi ti si tamo preko,veliki grad...bla bla..
    Uvijek u zivotu upravo postoji to IZBOR a na nama je da se odlucimo sta kako sa kim gdje....
    Ja sam uvijek bio siguran u sebe i siguran sam isto tako da sam ostao dolje da bih bio uspijesan,ne osporavam da je u CG teze uspijeti nego na zapadu ali sa pravim planom i mnogo truda moze se svugdje lijepo zivjeti a posebno u nasoj CG,oslobodite se ljudi kompleksa i pocnite da radite rezultati nece izostati.
    Prvo stvorite sebi materijalnu sigurnost pa onda kad vec ne zavisite od nikoga pocnite da radite svoje poslove koji vam daju licnu "satisfakciju" hodajte pa tek onda trcite nemojte obrnuto ne ide braco i sestre jer cete se zabiti glavom o zid a onda ce vam prvo svako drugi biti kriv a istina je da ste sami "IZABRALI"

  25. #125
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapo
    ne osporavam da je u CG teze uspijeti nego na zapadu ali sa pravim planom i mnogo truda moze se svugdje lijepo zivjeti a posebno u nasoj CG,
    Kaponi,

    Aj daj nam formulu kako da napravimo komforan zivot u CG? Podji od pretpostavki da trenutno jedva krpimo kraj sa krajem, sto znaci da nemamo para za neke ni vece ni manje investicije, da je nelikvidnost u republici ogromna(tako da ako bi i otvorio neki manji biznis, neku prodavnicu ili nesto morao bi da davas na veresiju i da se vatas sa narodom za pare)... i ko ce da ti bude potrosac, s obzirom da i ostali gradjani jedva da imaju za osnovne stvari.
    Dosta dobro znam momka ciji otac drzi carine i jos jednog momka ciji otac drzi lanac nekih manjih prodavnica (veletex ili tako nesto) i bas mi pricaju da je to sprdnja kako kesa nidje nema...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. iduce godine cemo biti milijarderi
    By Script_er in forum Centralni
    Replies: 30
    Last Post: 28-05-05, 09:14
  2. Gdje cemo.....
    By BarCG in forum Primorski
    Replies: 2
    Last Post: 19-03-05, 08:19
  3. Đe cemo se kupat ljetos???
    By BoRkO in forum Primorski
    Replies: 44
    Last Post: 21-02-05, 02:48
  4. Sta cemo sa vojskom
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 28-10-04, 16:19
  5. Kada cemo i mi kao naši "susjedi"?
    By Thalasoma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 09-09-04, 10:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •