Results 1 to 24 of 24

Thread: Srcane palpitacije??

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default Srcane palpitacije??

    Je li iko ikad chujao za ovo, imate li mozda ovo?? Shto je ovo, o chemu se tu radi.. To je valjda nekakvo preskakanje srca ali sam chitao na internetu da je benigno..

    Zna li neko vishe o ovome? Svaka info je dobrodoshla. Oljce, mozda ti znash?

    Btw, mozda se to kod nas i ne zovu "palpitacije", to sam ja tako formulisao s obzirom na to da na netu stoji "palpitations" pa zbog toga...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Niko nishta?!?!? Dje ste znalci, ajde da vas vidimo??!?!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Niko nishta?!?!? Dje ste znalci, ajde da vas vidimo??!?!
    Ti imas to ili si samo radoznao ?

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Je li iko ikad chujao za ovo, imate li mozda ovo?? Shto je ovo, o chemu se tu radi.. To je valjda nekakvo preskakanje srca ali sam chitao na internetu da je benigno..

    Zna li neko vishe o ovome? Svaka info je dobrodoshla. Oljce, mozda ti znash?

    Btw, mozda se to kod nas i ne zovu "palpitacije", to sam ja tako formulisao s obzirom na to da na netu stoji "palpitations" pa zbog toga...
    Palpitacije su ti samo ime za simptom (to preskakanje) koji čovjek osjeti kod nekih poremećaja srčanog ritma. E sad, neki poremećaji mogu biti benigne prirode i javljati se kod zdravih osoba, čak i sportista, a neki patološki. Koji je poremećaj srčanog ritma u osnovi, utvrđuje se običnim EKG-om ili holterom ukoliko se palpitacije javljaju rijetko. Ali sud o njihovoj prirodi, tj da li su bezazlene ili pak simptom oboljenja, može se donijeti samo u sklopu kompletne kliničke slike.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    To sam ja ima kao mlađi i pretekoh, malo je nezgodno kad ti za moment stane srce, pa par sekundi čekaš oće li nastavit da kuca ili si gotov haha.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    To sam ja ima kao mlađi i pretekoh, malo je nezgodno kad ti za moment stane srce, pa par sekundi čekaš oće li nastavit da kuca ili si gotov haha.

    Pa upravo o tome govorim.. Nezgodno je a nije nishta strashno, makar kako vele doktori.. Ja sam radio EKG srca i kazu ljekari da mi je srce spremno za olimpijadu (jedan veli da radi za dva). Ne znam shto bih vam rekao bez da je jedino vezano za gojaznost i da ce se mac chim se steshe salo. A da je nezgodno, nezgodno je.. Taman ka ovo shto ti velish remark, taman ka da stane da kuca i ti odjednom pochnesh da se pitash: shto je ovo, oce li nastavljat da radi?

    I onda opet prokuca i tako se to ponekad javlja.. Znam da je znalo da mi se javi uglavnom posle jela, valjda se tada digne dijafragma pa pritiska srce i organe i onda mozda to podstice to.. Sve u svemu, sve je to u redu. Samo sam htio da vidim zna li iko ishta o ovoj pojavi i da li se eventualno josh nekome to deshava.

    PozdraF

  7. #7
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Pa upravo o tome govorim.. Nezgodno je a nije nishta strashno, makar kako vele doktori.. Ja sam radio EKG srca i kazu ljekari da mi je srce spremno za olimpijadu (jedan veli da radi za dva). Ne znam shto bih vam rekao bez da je jedino vezano za gojaznost i da ce se mac chim se steshe salo. A da je nezgodno, nezgodno je.. Taman ka ovo shto ti velish remark, taman ka da stane da kuca i ti odjednom pochnesh da se pitash: shto je ovo, oce li nastavljat da radi?

    I onda opet prokuca i tako se to ponekad javlja.. Znam da je znalo da mi se javi uglavnom posle jela, valjda se tada digne dijafragma pa pritiska srce i organe i onda mozda to podstice to.. Sve u svemu, sve je to u redu. Samo sam htio da vidim zna li iko ishta o ovoj pojavi i da li se eventualno josh nekome to deshava.

    PozdraF
    Poslije jela nemoj da se izvališ u krevet nego prošetaj pola sata, sat, ili sjedi, dok ti hrana ne napusti želudac. I nemoj se tovarit. Može to biti i do umora, psihičke napetosti. Manje više, svako to ponekad osjeti. Ako si odradio tu dijagnostiku, ekg, eventualno ultrazvuk srca, onda bez brige, ne razmišljaj o tome. Povedi samo računa o ishrani i fizičkoj aktivnosti.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Jesam, radio sam i EKG i ultrazvuk.. Mada nedje prije 4 godine shto jes jes... Ma, treba da michem salo i to je to.. To je vjerovatno od toga.. Hvala na objashnjenju. Tako su mi i rekli, srce mi je dobro, na kraju krajeva hranim se zdravo koliko god mogu, i bavim se sportom cijeli zivot. Ali ovo kopka po mozgu i kopka.. Shto veli remark, stane ti rad srca na sekund-dva i onda se zapitash oce li nastavljat da radi ili je odluchilo da za navijek batali

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    imas i nesto sto se desava posle hrane zove se food coma, i zna se tacno koje namirnice mogu to da izazovu i zbog cega, recimo jedna od takvih namirnica, u vecini slucajeva je curetina, tako da moras nasiroko da gledas sliku
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ja bih ti preporučio da prestaneš da misliš o tome kad već doktori kažu da nije srašno jer te strah živog može pojesti.
    Ne bi me začudilo da po čitav dan provjeravaš puls

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    I ja sam radila ekg pa je komentar bio "boooze, ka u staroga coeka"
    da see izljubimo i ispozdravljamo.

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ja bih ti preporučio da prestaneš da misliš o tome kad već doktori kažu da nije srašno jer te strah živog može pojesti.
    Ne bi me začudilo da po čitav dan provjeravaš puls

    hahaha, nije, nisam hipohondrik.. nidao Bog to, uh to je teze vele no svaka boleshtina.. Samo imam vishak kila pa se pitam je li zbog toga ili neshto shto je inache uobichajeno kod svih zdravih ljudi. Evo kako chujem i vasha iskustva, izgleda da je to potpuno normalno. Markys, kad chovjek ima vishak kila i neshto mu se deshava, ipak treba malo porazmislit shto je i od chega je, i naravno krenut u bitku za skidanje masnih naslaga. A ovako kad nemash puno sala, onda manje mozgash.. Lagano sve, fala vi dobri ljudi

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ja bih ti preporučio da prestaneš da misliš o tome kad već doktori kažu da nije srašno jer te strah živog može pojesti.
    Ne bi me začudilo da po čitav dan provjeravaš puls

    hahaha, nije, nisam hipohondrik.. nidao Bog to, uh to je teze vele no svaka boleshtina.. Samo imam vishak kila pa se pitam je li zbog toga ili neshto shto je inache uobichajeno kod svih zdravih ljudi. Evo kako chujem i vasha iskustva, izgleda da je to potpuno normalno. Markys, kad chovjek ima vishak kila i neshto mu se deshava, ipak treba malo porazmislit shto je i od chega je, i naravno krenut u bitku za skidanje masnih naslaga. A ovako kad nemash puno sala, onda manje mozgash.. Lagano sve, fala vi dobri ljudi

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    trpi srce previse napora sine , eee mlad momak a jednom nogom u grob, strasno
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    trpi srce previse napora sine , eee mlad momak a jednom nogom u grob, strasno
    Precerujesh. Nisu svi gojazni ljudi bash u tolikoj opasnosti kao shto je ti predstavljash. Pretpostavljam oni bash gojazni Ameri jesu ali umjereno gojazni ili malo vishe definitivno nisu vala jednom nogom u grob. Zavisi sve i od chega si gojazan, kao i od toga koliko si fizichki aktivan u zivotu i koliko si ukupno bio aktivan u zivotu. nije svakome jednako srce istrenirano. I ti si pushach, pluca su ti crna, moze se i za tebe rec da si "jednom nogom u grob". Moze rak da te izije kad godocesh (daleko bilo).

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ahhaahahhahahahahah a pazi pricu,ko ce prvi u grob.Nevjerovatno ahaahahhaha

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Na bolesnu prichu je jedino moguce ovako odreagovat. Chush "jednom nogom u grob".... qq :disturbed:

  18. #18
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dostojevski je fino opisao na pocetku jednog svog romana kako covek voli da se hvali svojim bolestima. Vidi temu ``Sta vas muci danas``... puna

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nije no ti staje srce i cekas kad ce da krene , zajebavas li me to, mene bi se kosa na glavu digla i recu ti to je normalno, i ti vjerujes nasim doktorima, koje mrzi da sagledaju vecu sliku , eeee andjeli s tobom dijete , gospodi pomiluuuj ................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahaha, sta si se prepao covjece, srce ti preskace zbog jednog posta a ne zbog cega drugog. Opusti se, svakako ce prestati da kuca jednoga dana, mada moze vec danas.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je jos povezano sa malaksaloscu s vremena na vreme ili i temperaturom uradi nalaze na Koksaki virus koji ima nekih 95% ljudi a samo kod 5% se ispoljava simptomatski.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    nije no ti staje srce i cekas kad ce da krene , zajebavas li me to, mene bi se kosa na glavu digla i recu ti to je normalno, i ti vjerujes nasim doktorima, koje mrzi da sagledaju vecu sliku , eeee andjeli s tobom dijete , gospodi pomiluuuj ................
    ada naravno da im ne vjerujem, da im vjerujem 100% nebih pisao ovo ovdje i trazio da chujem vasa mishljenja.. Ali ka shto vidish to se deshava mnogima, neovisno od toga jesu li gojazni ili nisu, jesu li pushachi ili nisu, piju li puno alkohola ili ne, drogiraju li se ili ne,,, i svi znaju da je to benigno i da nije nishta strashno. Ne znam, nisam pametan da bih dalje ulazio u polemiku i rekao neshto pametno, Samo znam da se necu opterecivat sa ovim chasti mi.. Samo lagano

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to je samo dokaz kolko ljudi zivi nezdravo , to jesu li oni navedeno ne znas, al kad malo sagledas sliku dublje i popricas sa ljudima nadju se tu mane odma
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    to je samo dokaz kolko ljudi zivi nezdravo , to jesu li oni navedeno ne znas, al kad malo sagledas sliku dublje i popricas sa ljudima nadju se tu mane odma
    Tachno, slazem se u potpunosti. Ja mislim da nema u potpunosti zdravog chovjeka na planeti Zemlji. Vazda mora neka mana postojat, vazda mora neshto bit, pa makar i najmanja sitnica ali mora.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •