Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 168

Thread: ISPOVIJEST PODGORIČANINA: Bio sam dio sekte!

  1. #101
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja do ovog topic sam shvatao Boginju kao jedno normalno biće, sa kojim se Kafa mogla popit i proćakulati o računarima i tako nečem.

    Sada sa ovim Bramanima, Babe, Sri stanje neko, Swami... Čovek se zapita...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    Bugi, ono što ne shvataš da sam osoba koja u kontinuitetu uči i istražuje o potpuno različitim stvarima pa shodno tome takve okolnosti i dolaze u moj život. Jednostavno, to je nešto što i ne želim da mijenjam kod sebe a veoma sam radoznala.
    U potpunosti te razumijem, i da ne razumiješ o čemu pričam u ovom segmentu, ali ja sam i dalje ista osoba sa kojom možeš popiti kafi i proćaskati o računarima.

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Što se izvinjavaš?

  3. #103
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma zanimljivo "štivo" :

    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  4. #104
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diplomski film Aleksandra Manica, 'Shutka: The book of records'

    Mislim da se nikad nisam toliko od srca smijala kao dok sam gledala taj film prvi put. Uvijek me nasmije. Sjajan je.

    P. S. Bio si ironican, ne?
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Veoma zanimljivo "štivo" :


    Lele... odavno nešto ne pogledah da je ostavilo jači utisak na mene.


    Vrh!
    Last edited by gaul; 18-07-14 at 11:54.

  6. #106
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zezas da nisi za ovo cuo ranije ???
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  7. #107
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Bugi, ono što ne shvataš da sam osoba koja u kontinuitetu uči i istražuje o potpuno različitim stvarima pa shodno tome takve okolnosti i dolaze u moj život. Jednostavno, to je nešto što i ne želim da mijenjam kod sebe a veoma sam radoznala.
    U potpunosti te razumijem, i da ne razumiješ o čemu pričam u ovom segmentu, ali ja sam i dalje ista osoba sa kojom možeš popiti kafi i proćaskati o računarima.
    Osoba koja ima ovako puno interesovanja moze biti samo vise zanimljiva i zabavna a nikako manje.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Zahvaljujem, i napokon još neko ko može da potvrdi istinitost, a ne da se svodi na mišljenje da li je ispovijest istinita ili ne.
    Oh, prozivke...pa onda da vidimo kako stvari stoje ili leže.


    Zašto je bitna istina prilikom ovakvih tekstova ? - na stranu što je naslovljen sa ispovjest.


    Empatija je jedan od načina učenja. Uzmimo ovaj tekst kao informaciju koja emituje određenu energiju preko koje je kolumnistkinja (tako osjetno žensko pero) htjela da nas upozori na pošasti i zamke, ili čak da upozori na sve što se dešava u našoj prelijepoj i prepametnoj CG.

    Putem pravila savremenog deklarisanog humanizma (čitaj sociopatologije) ovaj tekst je savršen. Savršen je za podneblje koje je nagrdio tornado zvani Kejt Bredšo sa nizom pratećih elementarnih nepogda zvanih Isidora Bjelica i ostalih ...

    U razjašnjenju od strane sociološkinje Ide Kolinović smo saznali kakva je to pošast.
    Samo se nešto pitam, zar ona kao sociološkinja , vrlo delikatna djelatnost, ne trepnuvši isproziva razne religije, ali neke ne. Među tim religijama ne nađoh da su činjeli neki zulum ili se ofirali po nekoj nevaljatnosti bilo koje vrste, samo nađoh da nemaju nikakav politički uticaj. Preskočivši (kad je već osula po religijama) one koji itekako imaju hipoteku nepočinstava , koje bi trebale da uživaju ista prava slobode vjeroispovjesti (valjda zna toliko ipak je sociološkinja) kao i ove druge što imaju tu političku potenciju, pritom ne spomenivši kullt koji je u pitanju ni makar njegovu prirodu neko izvorište, da li je posrijedi satanizam, istočnjački kultovi...bilo šta za indetifikaciju.

    Manipulatorski, dripački, primitivno - ukratko sociopatološki od jedne sociološkinje. Sigurno tu možemo vidjeti načine kako izgraditi intelektualnu i istraživačku ulogu.

    I nešto se definitivno usput zagubilo , a to je politička korektnost - ono osnov savremenog društva, temelj savremenog humanizma, bit demokratskog svijeta.
    Pride veli sociološkinja ovako nešto...nek joj je prosto.

    Sa druge strane, imamo nesrećnika koji je proživio sve ovo.
    Gdje na scenu nastupa kolumnistkinja, koja definitivno bolje zna muke i nevolje od njega samog. Pa se dodaje što šta, da bude što uvjerljivije i vjerodostojnije.


    Prosto se pitam je li ko saslušao tu namučenu dušu?

    „Sa takozvanim duhovnim radom sam počeo prije tri godine. Vidio sam na televiziji osobu koja je govorila o tome kako možemo pomoći sami sebi, a u tom trenutku sam pokušavao da prebolim samoubistvo brata. To je bio sjajan izlaz iz takve situacije.Krivica koju sam osjećao zbog njegove smrti nije mi pomagala. Radio sam da bih izdržavao taj dio koji je preostao porodice. Da napomenem da je otac osoba zavisna od fizičkog obračuna, a maltretiranja majke i nas djece je bila svakodnevna pa skoro uobičajna pojava. Jedine slike koje pamtim iz djetinjstva su slomljene kosti moje majke i krvava lica nas djece. Iz traume u traumu i tako u krug. Sve te okolnosti su uticale da odrastem u nešto što nisam, čovjeka bez ličnosti, ljuštura bez suštine.Počelo se sa marihuanom, onda se prešlo i na nešto jače, ali je na to stavljena tačka. Sljedeći je bio alkohol, dočekivanje svakog vikenda sa željom da se "popije" dok i to nije postala navika za odstraniti. Na kraju je došla i sekta, malo po malo. Osnovna duhovna učenja Istoka (meditacija dolazi sa Istoka) jesu da brinemo o svima osim o sebi, zamka, čisto hranjenje ega, JA BRINEM O DRUGOME! Bio sam oduševljen šta sve čovjek može da postigne kad malo pronikne u sebe, ali da li sam pronikao u sebe ili se igrao sa ego? Odgovor na ovo pitanje dobio sam vrlo brzo.Polako, ali sigurno je počela sugestivna izolacija. Nisam shvatao kako su ljudi nesrećni, i kako ne vide da je sve to dobro (to je bio samo moj odraz, ja sam bio u teškoj depresiji sa psihičkim poremećajem). Osoba koja me učila meditaciji se izdizala iznad svih, ona je bila UČITELJ! A kako su Učitelji iznad drugih, njena je bila amin, išla je dotle da me ubjeđivala da je moja seksualna orijentacija pogrešna.
    Bladi hel, holi smouk !

    Osoba koja je odrastala u atmosferi slomljenih kostiju, krvavih lica - u uslovima teškog maltretiranja zna da je odrastao u ono što nije.

    Pa ad hok narkomanija - od marihuane preko kokaina do kuvanja heorina...pa jok to...idemo onda...pivo preko pelinkovca i tekile do brlje....jok i to...onda idemo na sektu, ludača koja ga seksualno obeščastila u ime duhovnih svrha, pa onda preko orgija do biseksualnih iskustava do čistih homoseksualnih-...pritom imamo tu i te paganske običaje i raznorazne inicijacije (kakve - nije bitno ...) prilikom trogodišnjeg bitisanja u tom sektaškom kampu...na kraju sve jok i to i da vi ispričam priču.


    Postoje samo dvije opcije , obje su teška sociopatologija.

    Po ovom konceptu, mučenik je poput bolida emocijalno sagorio...što ga opet čini sociopatom.

    Da iz potrebe laže da privlači ovakvu pažnju, ili da je kolumnistkinja sve ovo napisala iz veoma slične potrebe.

    Koliko je bolesno manipulisati sa ovakvim stvarima? i čak očekivati da ljudi na ovakav đakonsko-pripravnički tekst empatski reaguju ...strašno!

    Deklarativni humanizam na djelu u korespodenciji sa dijalektičkim materijalizmom. Kako prodati emotivnu priču i zaraditi koju kintu usput još što šta.

    To je poruka ovog teksta!

    Skrupule, etika, empatija...yup.


    Tako da ljudi koji su odreagovali na ovu nakaradu od teksta i rekli da je fake...njima je zapravo stalo, oni imaju tu empatiju još uvijek živu...OBRATILI SU PAŽNJU! tako ljudski od njih

    Mislim da im duguješ izvinjenje za ovakav stav...i da proispitaš sopstvene.
    Last edited by gaul; 19-07-14 at 12:00.

  9. #109
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e oca mi j .. ako znam sto si napisao
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #110
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja bi da sumiramo temu, momka spopane djevojka, on nesiguran ka vecina podgoricana, zapane ka da imaju seks non stop i da gaona izdrzava, reklo bi se po prici, onda im se otvore vidici orgijaju, ulijecu u bisex kombinacije i sl,i vjerovatno on nije ima para il bio dovoljno slobodan do kraja pa se posvadjali on napustio i sad po podgorickoj tradiciji olajava ? a mi razglabamo o neuspjeloj vezi u podgorici ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    U prevodu žali za prošlim vremenima...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #112
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima li kakvo učenje za potenciju kod tih sektaša, osulo me u zadnje vrijeme pa primjećujem da počinjem da klonem duhom :-), svaka muka sa godinama dolazi.

  13. #113
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    e ovu temu sam pratila do treće strane pa je zaboravila par dana i danas nastavih...časti mi pomislih da sam neđe ma humor i zabavu
    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pa naravno, ako ih je boljela glava, prestala je. Simptom zbog kojeg su išli kod njih je nestao, ali simptomi koji su se pojavili naknadno, nisu svjesni da su nastali uzrokom njihovog odlaska kod njih. Pitaj te što su bili tamo kod tih hodža imaju li nervozu želuca i sanjaju li kako propadaju...
    Svi povremeno imaju nervozu želuca i sanjaju kako propadaju, kakva je ovo demagogija!

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    dje nema seksa tu se o sektama razglaba ..................
    eto tako moj dobri Sparko....mada ja ne pričam o sektama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #114
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ima li kakvo učenje za potenciju kod tih sektaša, osulo me u zadnje vrijeme pa primjećujem da počinjem da klonem duhom :-), svaka muka sa godinama dolazi.
    U dokumentarcu Šampioni Šutke, čičko Alfonso ima za to prijeki lijek.

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e oca mi j ..
    A što oca tako nudiš jadan ne bio?

    ja bi da sumiramo temu, momka spopane djevojka...
    Zaboravljaš da je bio jako emocijalno uznemiren. Pa je tako potrešen , bolje reći zamišljen udario u tu dotičnu sektašicu pa na nju i slučajno je obeščastio. Vaspitanje i čast stotine kuće njegovog plemena su ga obavezali da sa njome potraži više ciljeve.

    Ona je to samo iskoristila...
    Last edited by gaul; 21-07-14 at 19:27.

  15. #115
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Džinovi…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  16. #116
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi povremeno imaju nervozu želuca i sanjaju kako propadaju, kakva je ovo demagogija!
    Nemaju svi. Što se češće ovi simptomi pojavljuju, veća je mogućnost da u sebi imaju demona. Oni koji ove simptome imaju, a naročito ako uz njih imaju bol u čeonom dijelu glave, pa ako još sanjaju zmije, to je definitvno znak da ga u sebi imaju...
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #117
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ako ti kazes da je definitivno onda nema dalje price... Ja ponekad sanjam zmije, znaci li to da i ja imam demone u sebi? Sta da radim, treba li to izbacat iz sebe ili se moze zivjet sa njima? Jel moguce da me kiselina ponekad zna uvatit od demona? Znao sam da je nesto.... Kako sad?
    look right through me

  18. #118
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,519
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    tri koraka nazad, pljuni preko ramena i to je to.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Nemaju svi. Što se češće ovi simptomi pojavljuju, veća je mogućnost da u sebi imaju demona. Oni koji ove simptome imaju, a naročito ako uz njih imaju bol u čeonom dijelu glave, pa ako još sanjaju zmije, to je definitvno znak da ga u sebi imaju...
    Da li muskarci mogu da imaju muske i/ili zenske demone? Da li je to stvar izbora? Ako jeste kako da odaberem zenskog demona jer volim kad zensko se izivljava na meni? Da li demon ima dusu ko mi? Kako da iskoristim demona da radi za moje ciljeve? Zahtjeva li demon neku posebnu njegu u smislu laskanja i podilazenja istom? Samo neka od pitanja koja me muce u poslednje vrijeme.
    Last edited by Caesar; 22-07-14 at 13:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #120
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I koliko puta demon mora da se hrani dnevno, i mora li da mu se stavlja ogrlica protiv krpelja?
    Linja li se to čudo?

  21. #121
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Nemaju svi. Što se češće ovi simptomi pojavljuju, veća je mogućnost da u sebi imaju demona. Oni koji ove simptome imaju, a naročito ako uz njih imaju bol u čeonom dijelu glave, pa ako još sanjaju zmije, to je definitvno znak da ga u sebi imaju...
    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Ako ti kazes da je definitivno onda nema dalje price... Ja ponekad sanjam zmije, znaci li to da i ja imam demone u sebi? Sta da radim, treba li to izbacat iz sebe ili se moze zivjet sa njima? Jel moguce da me kiselina ponekad zna uvatit od demona? Znao sam da je nesto.... Kako sad?
    šćedoh pitat, ali pitaju svi opsjednuti demonima, pa i ja....ništa onda, i ja sanjam zmije, djao ih ponio, ponekad propanem u snu, a najčešće imam nervozu želuca....čak i crijeva...mnim e me je više demona opsjelo časti mi se dobro borim šnjima kad me ovako suturaše....Goozice, ne pomaže to, svaki dan sam radila...jok!
    ima li neki demono-eliminator???
    Dajte, spašavajte život?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #122
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sekte su demonde.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  23. #123
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koji sektaš - hahahahahaha


    RAZBESNEO KINEZE: Pijuckao čaj iz šoljice vredne 36 miliona dolara!



    Šangajski kolekcionar Liu Jikian pohvalio se na internetu kako pijuckačaj iz šoljica vrednih 36 miliona dolara iz dinastije Ming koje je kupio na aukciji pre nekoliko meseci. Međutim, njegove slike brzo su naišle na osudu kineske javnosti.
    - Misli ako pije iz tih šoljica da će biti besmrtan? Ili će da produži život? Ili samo zadovoljava svoju sujetu? Civilizovani ljudi ne bi nikad postupali ovako sa nacionalnim blagom – samo su neki od komentara koji su se mogli pročitati na internetu.
    Liu je u izjavi za “China Real Time” istakao da ovim gestom nije demonstrirao svoje bogastvo.
    - Sipao sam malčice čaja u šoljicu i popio. Šta sam toliko strašno uradio – zapitao se bogataš.
    (Telegraf.rs / Izvor: Shanghaiist)

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Nemaju svi. Što se češće ovi simptomi pojavljuju, veća je mogućnost da u sebi imaju demona. Oni koji ove simptome imaju, a naročito ako uz njih imaju bol u čeonom dijelu glave, pa ako još sanjaju zmije, to je definitvno znak da ga u sebi imaju...

    Ima li neka literatura oko islamske demonologije? - da preporučiš

  25. #125
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Crna Gora kao konzervativna i zatvorena sredina je bila sjajna za upliv raznoraznih mesija, prosvijetljenih, spasioca i ostalih koji će vaš život učiniti sjajnim i bićete srećni uvijek. Kako da ne!Poznato je da u našoj zemlji djeluju sljedeće sekte:- Jehovini svedoci- Mormoni- Sajentolozi- Subotari- Bijela gnostička Crkva- Crna Ruža – za njih se ne može pouzdano tvrditi, ali neka ubistva upućuju na njih.- One organizacije koje zvanično ne predstavljaju sekte, ali vas uče kako da "kontaktirate" Boga, razvijaju vaše "natprirodne" sposobnosti, spremaju vas za "dolazak" vanzemaljaca itd."Sekte imaju svoje programe i simbole, znakove i rituale. Svoje programe najčešće propagiraju kroz televizije, internet, radit itd. Poseban osvrt se mora napraviti zbog sve većeg upliva meditacija i Hinduizma u Crnu Goru. Iako na prvi pogled to nije sekta, u suštini je nešto što čovjeka dovodi na nivo drveta koje raste prema suncu, ne mareći za druge.", u razgovoru za Kolektiv.me objašnjava sociološkinja Ida Kolinović.Meditacija se u osnovi objašnjava kao trenutak mira, spokoja i praznine um. Koliko osoba vi znate da su smireni, a meditiraju? Koliko njih je srećno? Koliko njih je istinski mirno i spokojno?Naredna ispovijest će vam reći nešto više o tome.



    Tekst koji ćemo prenijeti u cjelosti je pismo čitaoca koji je želio biti anoniman.

    „Sa takozvanim duhovnim radom sam počeo prije tri godine. Vidio sam na televiziji osobu koja je govorila o tome kako možemo pomoći sami sebi, a u tom trenutku sam pokušavao da prebolim samoubistvo brata. To je bio sjajan izlaz iz takve situacije.Krivica koju sam osjećao zbog njegove smrti nije mi pomagala. Radio sam da bih izdržavao taj dio koji je preostao porodice. Da napomenem da je otac osoba zavisna od fizičkog obračuna, a maltretiranja majke i nas djece je bila svakodnevna pa skoro uobičajna pojava. Jedine slike koje pamtim iz djetinjstva su slomljene kosti moje majke i krvava lica nas djece. Iz traume u traumu i tako u krug. Sve te okolnosti su uticale da odrastem u nešto što nisam, čovjeka bez ličnosti, ljuštura bez suštine.Počelo se sa marihuanom, onda se prešlo i na nešto jače, ali je na to stavljena tačka. Sljedeći je bio alkohol, dočekivanje svakog vikenda sa željom da se "popije" dok i to nije postala navika za odstraniti. Na kraju je došla i sekta, malo po malo. Osnovna duhovna učenja Istoka (meditacija dolazi sa Istoka) jesu da brinemo o svima osim o sebi, zamka, čisto hranjenje ega, JA BRINEM O DRUGOME! Bio sam oduševljen šta sve čovjek može da postigne kad malo pronikne u sebe, ali da li sam pronikao u sebe ili se igrao sa ego? Odgovor na ovo pitanje dobio sam vrlo brzo.Polako, ali sigurno je počela sugestivna izolacija. Nisam shvatao kako su ljudi nesrećni, i kako ne vide da je sve to dobro (to je bio samo moj odraz, ja sam bio u teškoj depresiji sa psihičkim poremećajem). Osoba koja me učila meditaciji se izdizala iznad svih, ona je bila UČITELJ! A kako su Učitelji iznad drugih, njena je bila amin, išla je dotle da me ubjeđivala da je moja seksualna orijentacija pogrešna.



    Pogrešno je biti strejt, moderno je biti gay. Ubjeđivala je i druge oko mene da sam nešto što nisam. Nakon nekog vremena su i psihičke bolesti uzele maha. Iz meditacija, i kroz meditacije se prešlo u jedan drugi oblik, u oblik ideje da je ona pripadnik vanzemaljaca, a tako indirektno i ja, jer sam ja njen učenik i ja sam poseban. Kakva sreća, nisam isti kao i svi ostali, posebnost je idealna hrana za ljudski ego. Ustajanje u četiri ujutru, rađenje koje kakvih pozdrava, praganizam na djelu. I naravno u sve je bilo uključeno i klanjanje likovima. Idoli, uzdizanje živih ljudi u rang Svetaca i Boga. Interesantno zar ne?Nakon nekog vremena sam završio u dubokoj depresiji, sa jednom jedinom mišlju, kako se ubiti? Iz začaranog kruga nije bilo izlaza, smrt je bila jedini izlaz. Izuzetno loš odnos sa porodicom, bez prijatelja, nije bilo drugog načina. Da naglasim da bih za „učitelja“ život dao samo da je pitao. Drugu godinu duhovnog rada je obilježilo psihičko maltretiranje mene kao učenika, ili kako se to nekad govorilo „stavila me gdje mi je mjesto“. Ponižavanje mene kao osobe kao individue. Navešću samo neke djelove „ti si očajan, nisi ni za šta, razočarala sam se u tebe“ itd, i tome slično.Naizgled ove riječi ne izgledaju teško, ali kad se taj isti učitelj indirektno potrudio da ostaneš sam je ravno smrti. U sve ovo je naravno bio uključen okultizam i praktikovanje magije preko kabalističkih učenja Alistera Kroulija koji je bio sve samo ne dobar. Ne tako mlad, sa već navršenih 20 godina, bio sam uvučen u priču, koja me je dovela do šizofrenije, emocionalne nestabilnosti, histerije i graničnog poremećaja ličnosti. Proces moje rehabilitacije još traje, jos uvijek sam na liječenju.



    Sada kada sam izvučen, i kada nisam više dio toga, moj savjet svima je da se okanete istraživanja energija, okultizma, magije i svega onoga što se u medijima predstavlja kao nešto što vas može „prosvijetliti“, ni sami niste svjesni koliko može da košta. Uz sve ovo idu i tehnike šamanizma, nlp, kodiranja, talismanske magije, svakojake inicijacije...Cijena koju sam ja platio je mala, nemojte vi biti oni koji će platiti onu koja sljeduje ovakav rad."Ovako svoju ispovijest završava Podgoričanin kojem želimo da što prije ugleda "svjetlost" zdravog i normalnog života, a nadamo se da će ova priča biti svima koji je čitaju za nauk da ne krenu stranputicom.


    Izvor: Kolektiv.me


    -------------
    Tekst koji sam danas nekoliko puta pročitala...
    Vaši komentari, pogledi?

    Sajentolozi, Mormoni, Adventisti nisu "sekte" jer su zvanično postale religije. Meni je zabavno to što Hrišćani ismijavaju ta vjerovanja, a oni vjeruju u to da nas je stvorio svemogući i sveznajući nevidljivi humanoid na oblaku, smo nastali incestom , prvi put Adam i Eva, drugi put Noeva porodica. Ne vidim kako se pripadnici vjeroispovjesti koja vjeruje da su se par od svih životinja na planeti (+ hrana za njih)smjestile u jedan brod manji od današnjih kruzera mogu sprdati sa tim što neko vjeruje u drugu čak manje nevjerovatnu budalaštinu.

    Posebno je zabavno to što je u članku Hinduizam poistovjećen sa sektom, a slučajno se radi o najstarijoj religiji (cca 10000 godina)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Če Gevara nije mogao iz zamke Moračanina
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 88
    Last Post: 24-09-12, 22:32
  2. Organizacije ili SEKTE ???
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-12, 10:35
  3. Sekte
    By Blitzkrieg in forum Religija i filozofija
    Replies: 244
    Last Post: 26-08-09, 19:12
  4. Ispovijest.
    By N-I-K-O in forum Ljubav
    Replies: 108
    Last Post: 25-03-09, 17:36
  5. Monoteizam i sekte
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 10
    Last Post: 23-02-04, 10:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •