Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 168

Thread: ISPOVIJEST PODGORIČANINA: Bio sam dio sekte!

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default ISPOVIJEST PODGORIČANINA: Bio sam dio sekte!

    Pod pojmom “sekta” se podrazumijeva religiozna zajednica koja se odvojila od zvaničnih religija. Riječ „sekta“ vodi porijeklo od latinske glagola sequi koji znači slijediti, pratiti načela kojih se neko drži.


    Crna Gora kao konzervativna i zatvorena sredina je bila sjajna za upliv raznoraznih mesija, prosvijetljenih, spasioca i ostalih koji će vaš život učiniti sjajnim i bićete srećni uvijek. Kako da ne!
    Poznato je da u našoj zemlji djeluju sljedeće sekte:- Jehovini svedoci- Mormoni- Sajentolozi- Subotari- Bijela gnostička Crkva- Crna Ruža – za njih se ne može pouzdano tvrditi, ali neka ubistva upućuju na njih.- One organizacije koje zvanično ne predstavljaju sekte, ali vas uče kako da "kontaktirate" Boga, razvijaju vaše "natprirodne" sposobnosti, spremaju vas za "dolazak" vanzemaljaca itd."Sekte imaju svoje programe i simbole, znakove i rituale. Svoje programe najčešće propagiraju kroz televizije, internet, radit itd. Poseban osvrt se mora napraviti zbog sve većeg upliva meditacija i Hinduizma u Crnu Goru. Iako na prvi pogled to nije sekta, u suštini je nešto što čovjeka dovodi na nivo drveta koje raste prema suncu, ne mareći za druge.", u razgovoru za Kolektiv.me objašnjava sociološkinja Ida Kolinović.Meditacija se u osnovi objašnjava kao trenutak mira, spokoja i praznine um. Koliko osoba vi znate da su smireni, a meditiraju? Koliko njih je srećno? Koliko njih je istinski mirno i spokojno?Naredna ispovijest će vam reći nešto više o tome.



    Tekst koji ćemo prenijeti u cjelosti je pismo čitaoca koji je želio biti anoniman.

    „Sa takozvanim duhovnim radom sam počeo prije tri godine. Vidio sam na televiziji osobu koja je govorila o tome kako možemo pomoći sami sebi, a u tom trenutku sam pokušavao da prebolim samoubistvo brata. To je bio sjajan izlaz iz takve situacije.Krivica koju sam osjećao zbog njegove smrti nije mi pomagala. Radio sam da bih izdržavao taj dio koji je preostao porodice. Da napomenem da je otac osoba zavisna od fizičkog obračuna, a maltretiranja majke i nas djece je bila svakodnevna pa skoro uobičajna pojava. Jedine slike koje pamtim iz djetinjstva su slomljene kosti moje majke i krvava lica nas djece. Iz traume u traumu i tako u krug. Sve te okolnosti su uticale da odrastem u nešto što nisam, čovjeka bez ličnosti, ljuštura bez suštine.Počelo se sa marihuanom, onda se prešlo i na nešto jače, ali je na to stavljena tačka. Sljedeći je bio alkohol, dočekivanje svakog vikenda sa željom da se "popije" dok i to nije postala navika za odstraniti. Na kraju je došla i sekta, malo po malo. Osnovna duhovna učenja Istoka (meditacija dolazi sa Istoka) jesu da brinemo o svima osim o sebi, zamka, čisto hranjenje ega, JA BRINEM O DRUGOME! Bio sam oduševljen šta sve čovjek može da postigne kad malo pronikne u sebe, ali da li sam pronikao u sebe ili se igrao sa ego? Odgovor na ovo pitanje dobio sam vrlo brzo.Polako, ali sigurno je počela sugestivna izolacija. Nisam shvatao kako su ljudi nesrećni, i kako ne vide da je sve to dobro (to je bio samo moj odraz, ja sam bio u teškoj depresiji sa psihičkim poremećajem). Osoba koja me učila meditaciji se izdizala iznad svih, ona je bila UČITELJ! A kako su Učitelji iznad drugih, njena je bila amin, išla je dotle da me ubjeđivala da je moja seksualna orijentacija pogrešna.



    Pogrešno je biti strejt, moderno je biti gay. Ubjeđivala je i druge oko mene da sam nešto što nisam. Nakon nekog vremena su i psihičke bolesti uzele maha. Iz meditacija, i kroz meditacije se prešlo u jedan drugi oblik, u oblik ideje da je ona pripadnik vanzemaljaca, a tako indirektno i ja, jer sam ja njen učenik i ja sam poseban. Kakva sreća, nisam isti kao i svi ostali, posebnost je idealna hrana za ljudski ego. Ustajanje u četiri ujutru, rađenje koje kakvih pozdrava, praganizam na djelu. I naravno u sve je bilo uključeno i klanjanje likovima. Idoli, uzdizanje živih ljudi u rang Svetaca i Boga. Interesantno zar ne?Nakon nekog vremena sam završio u dubokoj depresiji, sa jednom jedinom mišlju, kako se ubiti? Iz začaranog kruga nije bilo izlaza, smrt je bila jedini izlaz. Izuzetno loš odnos sa porodicom, bez prijatelja, nije bilo drugog načina. Da naglasim da bih za „učitelja“ život dao samo da je pitao. Drugu godinu duhovnog rada je obilježilo psihičko maltretiranje mene kao učenika, ili kako se to nekad govorilo „stavila me gdje mi je mjesto“. Ponižavanje mene kao osobe kao individue. Navešću samo neke djelove „ti si očajan, nisi ni za šta, razočarala sam se u tebe“ itd, i tome slično.Naizgled ove riječi ne izgledaju teško, ali kad se taj isti učitelj indirektno potrudio da ostaneš sam je ravno smrti. U sve ovo je naravno bio uključen okultizam i praktikovanje magije preko kabalističkih učenja Alistera Kroulija koji je bio sve samo ne dobar. Ne tako mlad, sa već navršenih 20 godina, bio sam uvučen u priču, koja me je dovela do šizofrenije, emocionalne nestabilnosti, histerije i graničnog poremećaja ličnosti. Proces moje rehabilitacije još traje, jos uvijek sam na liječenju.



    Sada kada sam izvučen, i kada nisam više dio toga, moj savjet svima je da se okanete istraživanja energija, okultizma, magije i svega onoga što se u medijima predstavlja kao nešto što vas može „prosvijetliti“, ni sami niste svjesni koliko može da košta. Uz sve ovo idu i tehnike šamanizma, nlp, kodiranja, talismanske magije, svakojake inicijacije...Cijena koju sam ja platio je mala, nemojte vi biti oni koji će platiti onu koja sljeduje ovakav rad."Ovako svoju ispovijest završava Podgoričanin kojem želimo da što prije ugleda "svjetlost" zdravog i normalnog života, a nadamo se da će ova priča biti svima koji je čitaju za nauk da ne krenu stranputicom.


    Izvor: Kolektiv.me


    -------------
    Tekst koji sam danas nekoliko puta pročitala...
    Vaši komentari, pogledi?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razumijem zasto im se ljudi obracaju...kada izgube podrsku od porodice i ostanu sami, necije rijeci da ce nam pomoci, zvuce lijepo u tom trenutku. Pritom, naravno, radi se o osobama koje su psihicki labilne. Slusala sam par puta pricu Jehovinih svjedoka, kako ce oni spasiti od propasti, pitali me sta mislim o tome, i samo sam ih kulturno iskulirala oni idu na foru da traze ljude koji su pretrpjeli gubitak veliki u zivotu i osjecaju se napustenim, obecavaju spas, ali posle nekog vremena pocnu sa pricom: Mi smo tebi pomogli kad ti je bilo najteze, moras nam se sad nekako oduzis...ako imas stan, kucu, pare, stagod, da nam prepises...i tako manipulisu covjekom odredjeni period dok se ovaj ne osvijesti i trazi to nazad. A ovi znaju biti brutalni i ubiti ga.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  3. #3
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Jehovine svjedoke, Mormone i Adventiste uporedjuju sa Crnom ružom? Dako više naprave razliku izmedju destruktivnih i ostalih sekti.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Razumijem zasto im se ljudi obracaju...kada izgube podrsku od porodice i ostanu sami, necije rijeci da ce nam pomoci, zvuce lijepo u tom trenutku. Pritom, naravno, radi se o osobama koje su psihicki labilne. Slusala sam par puta pricu Jehovinih svjedoka, kako ce oni spasiti od propasti, pitali me sta mislim o tome, i samo sam ih kulturno iskulirala oni idu na foru da traze ljude koji su pretrpjeli gubitak veliki u zivotu i osjecaju se napustenim, obecavaju spas, ali posle nekog vremena pocnu sa pricom: Mi smo tebi pomogli kad ti je bilo najteze, moras nam se sad nekako oduzis...ako imas stan, kucu, pare, stagod, da nam prepises...i tako manipulisu covjekom odredjeni period dok se ovaj ne osvijesti i trazi to nazad. A ovi znaju biti brutalni i ubiti ga.
    Tvrdim da ovo nijesu Jehovini svjedoci!
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Zanimljiva predstavljanja i ukazivanja na sve moguce osim na ono sto jeste.. Tuzno je zavesti tako podvodljive i krhke osobe -davati nadu i obecanja da bi covjek stekao moc .. Ucitelj koji se predstavlja kao ucitelj nije ucitelj- daje sebi titulu. Ako je iznad drugih nije ucitelj..

  6. #6
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je sve to odvratno.

    Razumijem da neko moze biti slab i pokleknuti. Licno znam jedan par koji se prikljucio nekoj meni nepoznatoj sekti, prvo ona, nakon smrti oca i majke u razmaku od 6 mjeseci, pa onda i on (govorim o 2 profesora od po 34 godine, dakle ne o neobrazovanim ili srednje obrazovanim osobama).

    Elem, zovu oni mene jedne nedelje i pitaju me da li bismo ja i ovaj moj isli sa njima na jogu. I ja kao, ajde, rijetko se vidjamo, malo joge nikom ne skodi.

    Kad ja tamo, a ono medjutim.... Prvo, traze nam po 40e po glavi. Oni svi obceni u bijelo, pojavljuje se neki celavi tip, drzi u ruci drvenu palicu s kakvim nakacenim peruskama, i s njim jedna cura kratko osisana. Posjedasmo mi po podu, poce on nesto da prica, ali ja ne razumijem jezik (on ga je izmislio, cak je i svetu knjigu napisao). Kaze on meni da zatvorim oci i disem u ritmu sa ostalima. Ovi oko mene urlaju, previjaju se, uzdisu.... U to, stavlja mi on saku na glavu (svo vrijeme pricajuci na tom izmisljenom jeziku), ja od iznenadjenja otvorim oci, kad ona njegova drugarica s kratkom kosom blene u mene. I tako jedno 5 minuta.

    Kad su svi imali tretman sa blenucom drugaricom, sesija je bila gotova, te ih ja poslah tamo dje im je mjesto i odoh kuci.

    Ali ne lezi vraze.... Ovo dvoje koji su nas pozvali salju mejlove svake nedelje kako mi treba da dodjemo opet, kako je ucitelj odusevljen nasom energijom, pa kako nas ne zanima, pa ajde da razvijamo svoju energiju, iduci put kosta 60e, poslije toga 80 ect.... Ne znam koji je najveci stepen (cijena).

    Eto tako od dvoje prilicno normalnih ljudi nastadose dva isprana mozga kojima je jedini zadatak da ucitelju dovode zrtve koje su spremne da placaju.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  7. #7
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Treba toga sacekat s toljagom i sve mu pare uzet.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AliceCarroll View Post
    Meni je sve to odvratno.

    Razumijem da neko moze biti slab i pokleknuti. Licno znam jedan par koji se prikljucio nekoj meni nepoznatoj sekti, prvo ona, nakon smrti oca i majke u razmaku od 6 mjeseci, pa onda i on (govorim o 2 profesora od po 34 godine, dakle ne o neobrazovanim ili srednje obrazovanim osobama).

    Elem, zovu oni mene jedne nedelje i pitaju me da li bismo ja i ovaj moj isli sa njima na jogu. I ja kao, ajde, rijetko se vidjamo, malo joge nikom ne skodi.

    Kad ja tamo, a ono medjutim.... Prvo, traze nam po 40e po glavi. Oni svi obceni u bijelo, pojavljuje se neki celavi tip, drzi u ruci drvenu palicu s kakvim nakacenim peruskama, i s njim jedna cura kratko osisana. Posjedasmo mi po podu, poce on nesto da prica, ali ja ne razumijem jezik (on ga je izmislio, cak je i svetu knjigu napisao). Kaze on meni da zatvorim oci i disem u ritmu sa ostalima. Ovi oko mene urlaju, previjaju se, uzdisu.... U to, stavlja mi on saku na glavu (svo vrijeme pricajuci na tom izmisljenom jeziku), ja od iznenadjenja otvorim oci, kad ona njegova drugarica s kratkom kosom blene u mene. I tako jedno 5 minuta.

    Kad su svi imali tretman sa blenucom drugaricom, sesija je bila gotova, te ih ja poslah tamo dje im je mjesto i odoh kuci.

    Ali ne lezi vraze.... Ovo dvoje koji su nas pozvali salju mejlove svake nedelje kako mi treba da dodjemo opet, kako je ucitelj odusevljen nasom energijom, pa kako nas ne zanima, pa ajde da razvijamo svoju energiju, iduci put kosta 60e, poslije toga 80 ect.... Ne znam koji je najveci stepen (cijena).

    Eto tako od dvoje prilicno normalnih ljudi nastadose dva isprana mozga kojima je jedini zadatak da ucitelju dovode zrtve koje su spremne da placaju.

    Mislim da nisu pričali na izmišljenom jeziku, nego da su koristili riječi iz sanskrita.
    To što ti je stavio ruku na glavu je vid inicijacije, a to što je izgovarao je ko zna koja mantra koja je obično napisana na sanskritu. Sa ovim što si opisala neizmjerno mi je drago što nisi nastavila da ideš kod ove osobe, jer po ovome mislim da se radi o zloupotrebama određenih tehnika, čim su oduševljeni vašom energijom.

    Ako imaš više informacija o tome, ili neki link baš bih voljela da znam p čemu se radi.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Možda sam naivan ali za mene je sve to mlaćenje prazne slame. Energija, poništavanje osobe kao osobe... Ne znam, ali sekta to ne čini, život te je pripremio ona te je preuzela...



    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Mislim da nisu pričali na izmišljenom jeziku, nego da su koristili riječi iz sanskrita.
    To što ti je stavio ruku na glavu je vid inicijacije, a to što je izgovarao je ko zna koja mantra koja je obično napisana na sanskritu. Sa ovim što si opisala neizmjerno mi je drago što nisi nastavila da ideš kod ove osobe, jer po ovome mislim da se radi o zloupotrebama određenih tehnika, čim su oduševljeni vašom energijom.

    Ako imaš više informacija o tome, ili neki link baš bih voljela da znam p čemu se radi.
    Nije bio sanskrit u pitanju, jer se cika celavi pohvalio kako mu je taj jezik dar od boga i da ga samo on prica. Jedino sto je uspio da uradi je da inicira potrebu da ga mlatnem necim u glavu.

    Ako nadjem, poslacu ti.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od toliko izmišljenih ispovijesti, ova ne imade ama baš ništa interesantno.
    Nikakvo ritualno ubistvo, overdouz, kidnapovanje, razočaran sam.
    Pa još uključio homoseksualce, ou maj gad.

    Koji god đakon-pripravnik da je pisao ovo jeftino propagandno smeće - popravni, pa u avgust.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Neko ko je ranjiv uvjek je meta predatora i to je prirodno stanje stvari. Da li su ti predatori sekte ili neko drugi nebitno je. Bitan je odgovor drzave tj. kako zastititi duhovno/fizicki posrnule jedinke. Ovaj slucaj kao i u mnogim drugim oblastima pokazuje izostanak adekvatnog odgovora.

    Meni bili neki dan iz Jehovinih svjedoka. Sat vremena sam ih smarao.
    Last edited by Caesar; 15-07-14 at 18:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Vaši komentari, pogledi?
    Priča je fake.

    Opasnost ovakvih ''svjedočanstava'' jeste upravo što poništavaju neko prepoznavanje situacije od nekoga ko bi se našao u takvoj situaciji.

    Naprotiv, čak mislim da ima negativnu kampanju, upravo propagiranjem kultova i raznoraznih duhovnih organizacija koji zaista nešto nude drugačije.

    Osoba koja se nađe u statusu patnje i teške depresije, njega privlači autodestrukcija, tako da je tu problem koji treba rješavati, a nikako u lovu na raznorazne grupe koje navodno ili zaista ''love'' ljude i uvlače u neke boleštine.

    Uvijek mi je bilo interesantno kada ljudi lažinjaju na ovakve teme

  14. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne bih se složila sa vama da je priča 'fake', i iz jednog razloga znam da je istinita. Samo ste me fascinirali kako ste odmah i na osnovu čega zaključili da je lažna.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Misliš, pored svih stereotipa u tekstu, tragedije u familiji, porodičnog nasilja, zavisnosti?
    Imaš i klasik svih klasika, "počelo se sa marihuanom, a onda prešlo na nešto jače".
    Sažali se na glavnog junaka i onda udri.

    Zavisnik kojeg ne drži mjesto jer "samo čeka vikend" istovremeno ide da satima mirno meditira. Ajde i to da vidim.

  16. #16
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Misliš, pored svih stereotipa u tekstu, tragedije u familiji, porodičnog nasilja, zavisnosti?
    Imaš i klasik svih klasika, "počelo se sa marihuanom, a onda prešlo na nešto jače".
    Sažali se na glavnog junaka i onda udri.

    Zavisnik kojeg ne drži mjesto jer "samo čeka vikend" istovremeno ide da satima mirno meditira. Ajde i to da vidim.
    Smatram velikom hrabrošću što je ova osoba imala hrablosti da kaže sve kako je bilo, i da priča o tome kada je na putu da se potpuno izvuče iz svega. Može tebi i svima drugima da njegov život djeluje kao drama, tragedija pa čak i naučna fantastika, ali ja znam tu osobu koja ima "fake" život za vas i sa razlogom sam podijela ovaj tekst jer je istinit i nešto što se deševa u CG.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki profesori , neki ćelavi tip koji priča na nerazumljivom jeziku , kratko ošišana koja gleda, tamo neka koja ponižava i uništava bića , nalaze se na seansama tamo nedje... jel mi živimo u istoj zemlji? Dajte ljudi tačna imena ,mjesta, ko to posjećuje imenom i prezimenom , ko su ti profesori, dje predaju?
    Što se mene tiče ove "priznate" religije su tehnički ista stvar , samo što su priznate i možda imaju drugačije metode
    Ludilom maskiram dosadu

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da li imamo moderatora ovdje, ili ćemo od ozbiljne teme i od nečega što nam se dešava u društvu da pravimo zezanciju?

  19. #19
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Neki profesori , neki ćelavi tip koji priča na nerazumljivom jeziku , kratko ošišana koja gleda, tamo neka koja ponižava i uništava bića , nalaze se na seansama tamo nedje... jel mi živimo u istoj zemlji? Dajte ljudi tačna imena ,mjesta, ko to posjećuje imenom i prezimenom , ko su ti profesori, dje predaju?
    Što se mene tiče ove "priznate" religije su tehnički ista stvar , samo što su priznate i možda imaju drugačije metode
    Ne zivimo u istoj zemlji.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Smatram velikom hrabrošću što je ova osoba imala hrablosti da kaže sve kako je bilo, i da priča o tome kada je na putu da se potpuno izvuče iz svega. Može tebi i svima drugima da njegov život djeluje kao drama, tragedija pa čak i naučna fantastika, ali ja znam tu osobu koja ima "fake" život za vas i sa razlogom sam podijela ovaj tekst jer je istinit i nešto što se deševa u CG.
    Pa onda mi je zanimljivo što si ti okačila tekst.
    Ako je tekst istinit, da li je uticao na tebe da se izbaviš iz tog opasnog svijeta?
    Ako se ne varam, već duže vrijeme se baviš praktikovanjem stvari koje on ovdje kritikuje, i poznaješ ljude koji su po njemu izaslanici nečastivog.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi se mi slažemo da ovo što je ovaj napisao nije dobro , ali razlika kod diskutovanja mora da se napravi kod tačnih podataka. Imam i ja neke prijatelje koji posjećuju slične seanse. Ako im ikad bude bila potrebna pomoć neću moći da im pomognem ako ne znam ko,gdje,kada.
    Boginja , imam osjećaj da bi htjela da na m ispričaš neko svoje ili prijateljevo iskustvo vezano za ovakve stvari.Da li se tebi nekad desilo da si naišla na ovakve ljude?
    Ludilom maskiram dosadu

  22. #22
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po cemu si zakljucio da lazem?

    Edit: Da ne bih pisala novi post, a i radi ovih sto ti daju negativne reputacije kad izneses sopstveno misljenje, nadjoh mail koji su mi slali dvoje sljedbenika, i pomocu imena celavog gospodina nadjoh njegov sajt:

    http://www.fabioghioni.net/

    Ko voli i umije, nek' izvoli. Ne garantujem da ce iskustvo biti intenzivno kao ono moje, ali mu garant i sajt zraci vanvremenskom energijom.
    Last edited by AliceCarroll; 15-07-14 at 20:13.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Pa onda mi je zanimljivo što si ti okačila tekst.
    Ako je tekst istinit, da li je uticao na tebe da se izbaviš iz tog opasnog svijeta?
    Ako se ne varam, već duže vrijeme se baviš praktikovanjem stvari koje on ovdje kritikuje, i poznaješ ljude koji su po njemu izaslanici nečastivog.
    Naravno da jesam i u jednom trenutku sam imala svoj izbor i napravila ispravan, nego se bojim da ćeš i moj život nazvati lažnim.
    Imala sam Gurua iz Indije, koji me podučavao (Vedskim spisima, jogi, ayurvedi) i trebala sam da idem u ašram kod njegovog Gurua. On na osnovu pulsa (držanjem na jednu marma tačka) može da očita sve bolesti koje je osoba imala i koje će u budućnsoti razviti. To istom tehnikom sam i ja mogla da ovladam za period od nekolike godine. U istom periodu jedan Swami je pokušao da me bukvalno nagovori da se odreknem normalnog života i posvetim isključivo duhovnosti čak su me uzdizali i oslovljavali sa SWAMI , na šta sam ja rekla da nisam to. Po njemu je bilo samo potrebno da odem u ašram na 6 mjeseci (čak bi mi i oni platili kartu) i shvatiću da mi u životu ne treba ni brak i djeca.
    Dobijala sam mnoge inicijacije, razvijala sam mnoge duhovne tehnike, pisala knjigu, pjesme koje su se kasnije ostvarivale, držala časove joge (osim asana uključivala pranajamu, meditaciju i podučavala mantrama )
    Pratila sam aktivno šta se sve dešava ovdje, i shvatala kako ulače ljude od kvazi duhovnih centara kao Brama Kumaris pa do raznih šamana, duhovnih centara i svega šta su zloupotrebljavali.
    Ljudi nisu svjesni kakvim su tehnikama neki ovladali i šta se sve može uraditi.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ljudi nisu svjesni kakvim su tehnikama neki ovladali i šta se sve može uraditi.
    Zamisli tog neznanja i zloupotrebe.. Bas zato sto su tehnike a ne svijest ljudi ostaju u zabludama ali opet nije ni dobro ni lose.. I klasicne religije zavode mase samo na suptilniji nacin.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ne bih se složila sa vama da je priča 'fake', i iz jednog razloga znam da je istinita. Samo ste me fascinirali kako ste odmah i na osnovu čega zaključili da je lažna.
    Iz kojeg razloga znaš da je istinita?

    Ovu priču sam pročitao sigurno već desetak puta...Tuzla, Niš, Subotica...Podogorica.


    Plemenito jeste saosjećati se sa žrtvom i radovati se što se akter okrenuo nekoj dobroj strani. Problem jeste što se toliko ubacilo stereotipa da je kukavac prošao sito i rešeto - previše za jedan mladi život i da na koncu kaže...bio sam žrtva.

    Kako neko primjeti, zaista kao da je pisao đakon - brucoš, možda kolokvijum iz ''propaganda 2''.

    Mada sama tema je OK...nije baš da nema priča u vezi ovoga. Kladim se da mnogi poznaju ljude koji su imali , ili pak imaju ličnog, isksutva sa kultovima, sektama, generalno sa religijskim fanatizmom.

    Po meni je jako bitno, da bi doprlo do potencijalne žrtve plasirati ozbiljnije priče.

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Če Gevara nije mogao iz zamke Moračanina
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 88
    Last Post: 24-09-12, 22:32
  2. Organizacije ili SEKTE ???
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-12, 10:35
  3. Sekte
    By Blitzkrieg in forum Religija i filozofija
    Replies: 244
    Last Post: 26-08-09, 19:12
  4. Ispovijest.
    By N-I-K-O in forum Ljubav
    Replies: 108
    Last Post: 25-03-09, 17:36
  5. Monoteizam i sekte
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 10
    Last Post: 23-02-04, 10:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •