Results 1 to 10 of 10

Thread: Info:Isplati li se upgrade E6750 PC ?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,165
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default Info:Isplati li se upgrade E6750 PC ?

    Posto sam malo ( vise ) zardjao kad su u pitanju pc komponetnte i hardver uopste,atreba mi savjet:
    -imam konfiguraciju staru nekih 5-6 godina procesor E6750 i Gigabyte ga-p35 6 gb ram,komp.radi ok medjutim posto se bavim grafickim dizajnom nerijetko su mi otvoreni i Photosop i CorelDraw u isto vrijeme ,tako da su usporenja znacajna.
    Isplati li se kupiti ( polovan ) procesor Q9550 ( nekih 60tak eura mogu da ga nabavim) i da li bi napredak bio vidljiv?
    ko ima predlog neka pise
    poz

  2. #2
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Jeste bolji procesor, i ima 4 jezgra za razliku od 2 na ovom tvom, ali mislim da ti neće biti veća razlika. Takođe, mislim da ti je mnogo da ulažeš 60e na staru konfiguraciju...
    Nego, ovo je samo moje skromno mišljenje, možda i griješim...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  4. #4
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    od babe se ne pravi đevojka
    ja imam i5 procesor i uglavnom mi treba za Photoshop, HD renderovanje, Cinemu 3D itd.dobro radi svoj posao, mada sad gledam da uzmem i7 i ušparam malo vremena
    loša ti je investicija, nećeš se obradovat previše

  5. #5
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U principu, kupovina potpuno nove konfiguracije je cesto bacanje novca jer se sve teze stara moze iole ljudski prodati a nove-kvalitetne i jake iziskuju dosta para.
    S toga, moj ti je predlog da kupis po svojim potrebama novu plocu + novi cpu + RAM i eventualno jedan SSD hdd,zadrzis kuciste,napajanje,postojeci hdd,opticke uredjaje,periferiju i monitor (ukoliko je recimo 22") a svoju plocu+cpu+ram prodas koliko mogne. To ti je po meni najpovoljniji UPGRADE.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Potpuno se slazem sa Cegevarom. Bolje se strpi pa skupljaj pare nego da bacis sad 60e na taj procesor a neces osjetiti previse razliku bez ako ne radis nesto ne znam ni ja pa da koristi sva 4 jezgra maximalno a da prije nije imao bez 2. A ima i veze za sta ces da ga koristis. Ja sam moj poslednji kad sam sastavljao gledao da bude gamerski. Pa sam kupio procesor sa 2 jezgra a vise Mhz i bolji je za igrice nego npr sa 4 jezgra a manje Mhz...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,165
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Hvala drugari na odgovorima.
    Posto su i cesto otvoreni i Photosop i Corel u isto vrjeme mislio sam da ce sirova procesorska snaga 4 u odnosu na dva jezgra pomoci,mada cu najvjerovatnije da uzmem ssd disk i dainstaliram sistem i fontove na isti,vjerovatno bi to bilo pametnije nego sam procesor

  8. #8
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    357
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Slazem se i ja sa kolegama Bolje sakupi pare, ali nemoj biti "FanBoy" i ici sa Intelom, uzmi FX 8350 , testirao sam ga sa i5-4670k i brzi je na rendering i multitasking. Tako da ti je bolje uzeti AMD FX 8350, a mozes isto i FX 6300. Imaju 14-16 MB cache i vrlo lako se overclockuju do 4.9 Ghz. I da cijena je upola manje.
    Za 250$-300$ mozes u ebay sve to uzeti RAM, maticnu i CPU
    Pafff!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    niksic
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kao prvo 8350 je octa core procesor i uporedi ga sa i7 4xxx generacijom (jede amd fx i jos je i dalje quad core) a ne sa i5 a drugo koga god da pitas od postojecih forumasa i ozbiljnijih gejmera svi ce ti izabrati intel pre nego amd sto sam se i sam uverio po performansama jer sam imao da ne kazem sve ali vecinu procesora AMD APU i A serije. O hladjenju necu ni da komentarisem AMD procesora. Ja imam 2500 i5 2nd gen je procesor samo je steta sto je non K ali radi bolje od 80% amd procesora Malo odosmo u off ali trazi INTEL procesore + mozes da ga delidujes kasnije kad uzmes vodeno i kad ga klokujes
    paralelopipak digital machine

    Nikola 068 588 147
    Marko 068 400 525

  10. #10
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slartibarfast View Post
    Posto sam malo ( vise ) zardjao kad su u pitanju pc komponetnte i hardver uopste,atreba mi savjet:
    -imam konfiguraciju staru nekih 5-6 godina procesor E6750 i Gigabyte ga-p35 6 gb ram,komp.radi ok medjutim posto se bavim grafickim dizajnom nerijetko su mi otvoreni i Photosop i CorelDraw u isto vrijeme ,tako da su usporenja znacajna.
    Isplati li se kupiti ( polovan ) procesor Q9550 ( nekih 60tak eura mogu da ga nabavim) i da li bi napredak bio vidljiv?
    ko ima predlog neka pise
    poz
    Evo ti uporedni test: http://www.cpu-world.com/Compare/717...uad_Q9550.html

    Napredak bi bio ogroman i ja mislim da ti se isplati, pogotovu ako prodas E6750 za npr. 30 eura onda za svega 30 eura imas duplo bolje performanse u multitaskingu. Ostajes na istoj platformi bar jos godinu dana uz veliko ubrzanje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Intel E6750 775 socket.
    By MoneyMakerPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-14, 20:24
  2. P: intel e6750 ili zamjena
    By bole083 in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-09, 22:20
  3. P: C2D e6750 2.66 GHz
    By LeeiF in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-08, 12:11
  4. C2D e6750
    By LeeiF in forum Ostali oglasi
    Replies: 25
    Last Post: 01-04-08, 23:10
  5. Isplati li se?
    By Mladjo in forum Hardware
    Replies: 14
    Last Post: 23-12-06, 19:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •