Results 1 to 7 of 7

Thread: savesni odgajivaci...

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default savesni odgajivaci...

    u pg izdat rodovnik mjesancu zlatnog retrivera i labradora....ne razumijem u cemu je fora.ljudi koji treba da se trude da odrze ove dvije plemenite rase rade ovakve stvari.i plus lik naplati stene 350 eura.ne znam kako ljude nije sramota da rade ovo i da sebe nazivaju odgajivacima i ljubiteljima pasa...
    mozda i pretjerujem ali ovo je uvreda za prave ljubitelje i one koji se stvarno trude da sacuvaju rasu.

    znam odgajivace sto iskljucuju dobre pse iz odgoja i ne vode ih na izlozbe zato sto su primijetili da na stenad prenose neku manu,zato sto ozbiljno rade i vode racuna o odgoju....
    a u cg pas prenosi lose zubalo,potpuno nepravilan zagriz i oni ga !ne iskljucuju iz uzgoja,a jos sudije ubjedjuju vlasnike pasa sa takvom manom da to moze da se ispravi.to NE MOZE da se ispravi.jedini nacin je operativnim putem ali od toga nema svrhe.lose zubalo se genetski prenosi.
    i niko se i ne osvrne.samo da se zarade pare i da se stancaju stenad jer su zaboga to sad popularni ljubimci.

    pitam se dokle kscg misli tako.valjda neko mora da vodi racuna o izdavanju rodovnika...donesu ti ljudi da registruju leglo i donesu pedigre od oca labradora i majke zlatnog retrivera.i ovaj uradi stencima pedigre.i sta napise,koje su rase?!mozda ostavi slobodan prostor pa da se sami izjasne kad porastu....
    Last edited by Gruna_Stramen; 02-09-08 at 12:13.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    u pg izdat rodovnik mjesancu zlatnog retrivera i labradora....ne razumijem u cemu je fora.ljudi koji treba da se trude da odrze ove dvije plemenite rase rade ovakve stvari.i plus lik naplati stene 350 eura.ne znam kako ljude nije sramota da rade ovo i da sebe nazivaju odgajivacima i ljubiteljima pasa...
    mozda i pretjerujem ali ovo je uvreda za prave ljubitelje i one koji se stvarno trude da sacuvaju rasu.

    znam odgajivace sto iskljucuju dobre pse iz odgoja i ne vode ih na izlozbe zato sto su primijetili da na stenad prenose neku manu,zato sto ozbiljno rade i vode racuna o odgoju....
    a u cg pas prenosi lose zubalo,potpuno nepravilan zagriz i oni ga !ne iskljucuju iz uzgoja,a jos sudije ubjedjuju vlasnike pasa sa takvom manom da to moze da se ispravi.to NE MOZE da se ispravi.jedini nacin je operativnim putem ali od toga nema svrhe.lose zubalo se genetski prenosi.
    i niko se i ne osvrne.samo da se zarade pare i da se stancaju stenad jer su zaboga to sad popularni ljubimci.

    pitam se dokle kscg misli tako.valjda neko mora da vodi racuna o izdavanju rodovnika...donesu ti ljudi da registruju leglo i donesu pedigre od oca labradora i majke zlatnog retrivera.i ovaj uradi stencima pedigre.i sta napise,koje su rase?!mozda ostavi slobodan prostor pa da se sami izjasne kad porastu....
    Odakle ova informacija (o izdavanju pedigrea) i koliko je moguce dokazati? Usput, gdje bi u PG mogao biti izdat pedigre? Ja da znam, sjediste KSCG je u Baru...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od vlasnice te kujice.ona mi je rekla i ljudi se i sami cude kako je to moguce....rekla sam da je u pg izdat rodovnik misleci da su vlasnici psa iz podgorice.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    od vlasnice te kujice.ona mi je rekla i ljudi se i sami cude kako je to moguce....rekla sam da je u pg izdat rodovnik misleci da su vlasnici psa iz podgorice.
    Slucaj prijaviti, sta drugo? Inace, i kinologija ode bestraga...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno...ali nije mi jasno kako je neko mogao izdati rodovnik leglu ciji je jedan roditelj golden a drugi labrador....pa nije corav majka mu stara.i sta je mislio da se nece po tim psima vidjeti da nisu cistokrvni?...ne znam sta da kazem vise.jako jako ruzno

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bar
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e,nista mi vise nije cudno,skoro sam video dva ,odnosno par golden labrador retrivera odnosno pse o kojima ti pricas,malo sam se kasno ukljucio u ovu pricu,ali mi covjek tvrdi da ima rodovnike za njih,a kinologija danuskice u Cg je odavno otisla bestraga.slazem se sa grunom ali su ta stenad prodata ljudima koji nemaju veza o psima a koji se kasnije vrlo lako pomire sa cinjenicom da su prevareni i nista ne cine po tom pitanju.zato je lako kod nas uraditi rodovnike za takve pse.Ne bi me cudilo da neko proseta pudlicu a u rodovniku joj pise da je bull terijer,bice bolje .....jednog dana

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma tu vise nema sta ni da se komentarise....horor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •