View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #51
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nece oni u CG

  2. #52
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Slazem se da je McD stetan i gmo. Covjek je kupio Big Mac i namjerno ga ostavio 10 godina u plakaru. Nakon 10 godina ostao je isti, oblikom, bojom i teksturom, a kada ga je ugrijao u mikrovalnoj, kaze da kada je zagrizao, ima isti ukus kao da ga je tek kupio. Slazem se sa misljenjima da je hrana u nekim drugim fast food restoranima isto nezdrava. Razlika je ta sto se u procesu proizvodnje hrane za McD koriste razni aditivi kao sto su hemikalije za izbjeljivanje brasna, meso tretirano amonijakom itd koje nasi prozvodjaci ne mogu priustiti zato sto su takva tretiranja kod nas nedostupna i skupa. Ipak, mislim da je dobro da ljudi imaju slobodu izbora. Skoro svi glavni gradovi u svijeti imaju barem jedan McDonald's restoran, pa zasto ne i Podgorica, a to hoce li ko i koliko kupovati njihovu hranu je stvar licnog izbora svakog pojedinca.
    Ima jedan čovjek koji je ulovio zmaja i ostavio namjerno njegovo meso 10 god u plakar, kaže da je nakon 10 godina imalo isti ukus kao i ono koje je odmah pojeo...
    #fakenews

  3. #53
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima jedan čovjek koji je ulovio zmaja i ostavio namjerno njegovo meso 10 god u plakar, kaže da je nakon 10 godina imalo isti ukus kao i ono koje je odmah pojeo...
    Aahhahaahaahahahhahaahhahaahah!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ZA, ne bih nesto cesto navracala, mozda jednom mjesecno da kupim happy meal jer kao i svako dijete, volim njihove igracke Kad nedje odem van, obicno jedem u mc-u jer znam sto cu dobiti za pare koje dam. Ne mora da znaci da je hrana tamo skupa, samo treba pametno uklopit elemente u obrok Vjerujem da bi bilo zainteresovanih za tu hranu, standardno, djeca i tinejdzeri (sto uglavnom i jeste njihova klijentela svudje po svijetu).
    dva i dva su tri

  5. #55
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima jedan čovjek koji je ulovio zmaja i ostavio namjerno njegovo meso 10 god u plakar, kaže da je nakon 10 godina imalo isti ukus kao i ono koje je odmah pojeo...
    Onda se taj covjek registrovao na cdm forum i poceo da troluje.
    Davor

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Onda se taj covjek registrovao na cdm forum i poceo da troluje.
    I moje i tvoje je priča tamo nekog čovjeka, ne znam zašto bi tvom više vjerovali... Oću reć na internetu ima previše gluposti da bi se vjerovalo u svakakve priče, bez dokaza ništa...
    #fakenews

  7. #57
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I moje i tvoje je priča tamo nekog čovjeka, ne znam zašto bi tvom više vjerovali... Oću reć na internetu ima previše gluposti da bi se vjerovalo u svakakve priče, bez dokaza ništa...

    Lako je isprobati. Kupi nesto u McD, i ostavi samo nekoliko sedmica. Vidjeces da se nista nece promjeniti. Probao ja sa krofnom.
    Davor

  8. #58
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    mozete i vi sigurno
    Pogrešno si protumačio, ja nisam nikakav predstavnik McDonald's-a, samo istražujem stav ljudi prema najvećem lancu brze hrane u svijetu.

    Na konto priče oko cijena, evo cjenovnika McDonald's Srbija na ovom linku http://mcdonalds.rs/cenovnik/

    Zamolio bih vas da obratite pažnju na cijene Obroka. Ukoliko uzmemo u obzir da je današnji kurs 1 euro = 115,70 dinara, prostom računicom dobijamo da najskuplji obrok u McDonald's-u u Srbiji košta 3,80 eura. Ko nije u toku, u McDonalds-ov obrok ulazi sendvič (po izboru Big Mac, McFish, McChicken etc), sok (Fanta, Coca-Cola, Juice, Sprite, Apple, Ice Tea etc) i pomfrit kao prilog. Lično smatram da je cijena korektna, ali me prevashodno interesuje vaš stav.
    Last edited by McDonald's; 29-06-14 at 14:59.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Pogrešno si protumačio, ja nisam nikakav predstavnik McDonald's-a, samo istražujem stav ljudi prema najvećem lancu brze hrane u svijetu.

    Na konto priče oko cijena, evo cjenovnika McDonald's Srbija na ovom linku http://mcdonalds.rs/cenovnik/

    Zamolio bih vas da obratite pažnju na cijene Obroka. Ukoliko uzmemo u obzir da je današnji kurs 1 euro = 115,70 dinara, prostom računicom dobijamo da najskuplji obrok u McDonald's-u u Srbiji košta 3,80 eura. Ko nije u toku, u McDonalds-ov obrok ulazi sendvič (po izboru Big Mac, McFish, McChicken etc), sok (Fanta, Coca-Cola, Juice, Sprite, Apple, Ice Tea etc) i pomfrit kao prilog. Lično smatram da je cijena korektna, ali me prevashodno interesuje vaš stav.
    Kakav sektas sve nije iz meka a ovamo ispituje kako ce da prodje.Ua bre kolaboranti.

  10. #60
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuo sam i ja da treba baš prometno mjesto za otvaranje, ona da se prvo broji koliko ljudi dnevno prođe pored te lokacije.Ali kad sam vidio u Češku, Mađarsku pa i u Italiju na kakva mjesta su otvoreni, nešto nijesam bio siguran da je u potpunosti tako.Naravno, većina je na prometne lokacije ali mi se sve čini da nije baš to glavni razlog.
    Vjerovatno, ima i uticaj domaćih poslodavaca zbog konkurencije

  11. #61
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte da nas potrujete tim americkim toksinima, ovo sitno sto nas ima... Malo li je sto nas stalno harpujete i gmovujete. Crna Gora treba da ostane izolovana ekoloska cijelina u kojoj obitavaju zdravi i dugovjecni pecinski ljudi..
    Click image for larger version. 

Name:	Pecinski-ljudi_310x186.jpg 
Views:	166 
Size:	10.6 KB 
ID:	121940
    Last edited by BigWolf; 29-06-14 at 15:35.
    prr...

  12. #62
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post
    Nemojte da nas potrujete tim americkim toksinima, ovo sitno sto nas ima... Malo li je sto nas stalno harpujete i gmovujete. Crna Gora treba da ostane izolovana ekoloska cijelina u kojoj obitavaju zdravi i dugovjecni pecinski ljudi..
    Click image for larger version. 

Name:	Pecinski-ljudi_310x186.jpg 
Views:	166 
Size:	10.6 KB 
ID:	121940
    Narocito ovo ekoloska :P
    Davor

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Čini mi se da su pažljivo smišljeni ponuđeni odgovori na poll-u haha
    Iskreno, očekivao sam da će više ljudi odgovoriti "U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena."
    Zvončice, ne mogu da vjerujem da bi djeci dozvolila da pogledaju McD, a ne da uđu i da jedu. Uostalom, ne samo ti nego bilo ko.
    Da vam napišem jedno konkretno iskustvo. Moj cimer se stalno hrani u McD-u i Burger kingu. Blago rečeno, ima problema sa varenjem, metabolizmom, i čime sve ne.
    Da vam ne opisujem detaljnije njegove odlaske u WC, bilo bi previše.
    Probao sam i ja hranu tamo, ali se više nisam vratio.
    Naravno, ne bi se svi hranili stalno tamo, ali i povremeni obrok tamo, ili čak samo piće, je dovoljan da se naruši zdravlje organizma.
    Mada čujem da su i ostale brze hrane u PG izgubile na kvalitetu, ako brza hrana uopšte može da se smatra kvalitetnom u bilo kojem obliku.
    Možda bi upravo otvaranje McD-a natjeralo ostale da barem povećaju kvalitet mesa koje stavljaju u tu hranu.
    Cijene ne bi morali da spuštaju ako McD isprati trend visokih cijena koje postavlja svuda.

    Svakako, moje mišljenje je da Podgorici ne treba McD.
    naravno da ću dozvoliti da jedu, prvo zato što sam im dozvolila i kad su bili mali, a ne sad kad pivo piju A teorije zavjere me ne zanimaju, možda griješim, ali mislim da je hrana u Meku zdravija no u kruni, recimo

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima jedan čovjek koji je ulovio zmaja i ostavio namjerno njegovo meso 10 god u plakar, kaže da je nakon 10 godina imalo isti ukus kao i ono koje je odmah pojeo...
    :lolblue: eto to je to...

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Lako je isprobati. Kupi nesto u McD, i ostavi samo nekoliko sedmica. Vidjeces da se nista nece promjeniti. Probao ja sa krofnom.
    čekaj, ti reče 10 godina, sad veliš sedmica...ne znam, ja nijesam još hranu ostavljala da stoji po plakara po više sedmica i godina i smatram ih prljavom propagandom protiv McDonald's-a
    kako si tu krofnu smjestio? Na toplo, hladno, mračno, na suncu, u nekoj posudi, medju robu, ili na koji način si je sačuvao i koliko dana...jesi li je pojeo? Ako nijesi kako znaš da je ista? Ako jesi i ništa ti nije bilo, onda je krofna zdrava?! Ne kontam brate, što je problem...reče neko, to što je McDonald's u Pg ne obavezuje vas koji ga prezirete da ulazite tamo i jedete....ne vidim problem. Ja sam za
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #64
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko vidim po komentarima, najveći razlog ZA otvaranje McD u PG je da bi mi samo sebi mogli da kažemo da smo VELIKI grad. Znači kompleks a ne stvarna potreba. A i selfiji po toaletima su istrošeni tako da mislim da je krajnje vrijeme da se otvori McD u PG

  15. #65
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    naravno da ću dozvoliti da jedu, prvo zato što sam im dozvolila i kad su bili mali, a ne sad kad pivo piju A teorije zavjere me ne zanimaju, možda griješim, ali mislim da je hrana u Meku zdravija no u kruni, recimo
    Ne pričam o teorijama zavjere, jednostavno - ta hrana je nezdrava u bilo kojim količinama. Ne mogu da vjerujem da bi roditelj koji brine kako mu se dijete hrani dozvolio da jede u McD-u, ne ulazi mi to u glavu. Pod pretpostavkom, naravno, da je svjestan da kakva je ta hrana. A čini mi se da ti jesi toga svjesna. Ne uvrijedi se, ovo je samo dobronamjerni savjet

  16. #66
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ne pričam o teorijama zavjere, jednostavno - ta hrana je nezdrava u bilo kojim količinama. Ne mogu da vjerujem da bi roditelj koji brine kako mu se dijete hrani dozvolio da jede u McD-u, ne ulazi mi to u glavu. Pod pretpostavkom, naravno, da je svjestan da kakva je ta hrana. A čini mi se da ti jesi toga svjesna. Ne uvrijedi se, ovo je samo dobronamjerni savjet
    To da je manje zdrava od domaće boranije, kupusa, punjenih paprika i sarmi se apsolutno slažem. Međutim, ovdje (makar je to bio moj cilj, kao pokretača teme) niko ne pokušava da uporedi McDonald's sa domaćom hranom, već sa postojećom FAST FOOD ponudom koja postoji kod nas.

    Ne miješajmo babe i žabe.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo ga vi otvorite i ne smarajte narod sa njim. Imate vi ciljnu grupu od koje ćete ili nećete zarađivat onoliko koliko ste planirali i to je to. Nećete nikome smetat

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Točenu koka kolu ko njih vazda oples. Od 0,5. Ljepota.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ležeći policajac View Post
    Samo ga vi otvorite i ne smarajte narod sa njim. Imate vi ciljnu grupu od koje ćete ili nećete zarađivat onoliko koliko ste planirali i to je to. Nećete nikome smetat
    Nisam u toku... koji smo to mi​?

  20. #70
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ležeći policajac View Post
    Koliko vidim po komentarima, najveći razlog ZA otvaranje McD u PG je da bi mi samo sebi mogli da kažemo da smo VELIKI grad. Znači kompleks a ne stvarna potreba. A i selfiji po toaletima su istrošeni tako da mislim da je krajnje vrijeme da se otvori McD u PG
    Meni je bitno da smo Internet prihvatili ili uvezli... Od ostalog spolja, slobodno nastavite da cuvate cistokrvnost svojih plemena.
    prr...

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ne pričam o teorijama zavjere, jednostavno - ta hrana je nezdrava u bilo kojim količinama. Ne mogu da vjerujem da bi roditelj koji brine kako mu se dijete hrani dozvolio da jede u McD-u, ne ulazi mi to u glavu. Pod pretpostavkom, naravno, da je svjestan da kakva je ta hrana. A čini mi se da ti jesi toga svjesna. Ne uvrijedi se, ovo je samo dobronamjerni savjet
    Nema razloga da se vrijeđam, nikakvog, moja djeca mogu da jedu McDonald's-u iako brinem kako mi se dijete hrani....jer, brinuti kako se dijete hrani, ne znači braniti mu da jede McD, nego mu kuvati svakodnevno i spremati zdrave obroke...time što ću zabraniti da jednom u toku godine ili čak mjeseca pojedu hamburger u McD-u nijesam bolja majka....uostalom, mnogo sam svjesnija kakvi su higijenski uslovi u našim brzim hranama...koliko je hrana u McD štetna, ne zanima me , jer moja djeca ne žive na hamburgerima i Coca-coli, nego im pravim domaće sokove i džemove, tako da ti povremeni izleti neće da škode...inače, ako vjeruješ da će dijete da ispoštuje svaku tvoju zabranu koja mu je nametnuta, u svakom trenutku, bojim se da si u zabludi strašnoj...meni su bili zabranili da pušim, pa sam zapalila i pušila 25 godina...pa su mi rekli da sam mlada da imam momka a ja sam ga ipak imala, pa mi tata najstrašnije branio žvake da žvaćem, a ja ih žvaćem ne patišem cijeli život...branili su mi mokre kose na terasu da izlazim, branili su mi da sijedam s drugom na motor, branili su mi da sjedim na beton, da idem bosa po pločicama...ovo su moji najveći grijesi mladalački što će reći da sam bila jako dobro dijete...ipak sam jela hamburgere u McD
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #72
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    otvorit ga zasto da ne pa ko oce neka ide,slobodan izbor.

  23. #73
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sumnjam da ću ga jesti, nisam nikad do sad, ali ne vjerujem da je manje zdrav od ostale brze hrane koju već imamo. Stoga smatram da je ok da se otvori, ljudi će imati više izbora. A kome se jede kući domaća hrana, neka doma sprema, niko mu ne brani.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nema razloga da se vrijeđam, nikakvog, moja djeca mogu da jedu McDonald's-u iako brinem kako mi se dijete hrani....jer, brinuti kako se dijete hrani, ne znači braniti mu da jede McD, nego mu kuvati svakodnevno i spremati zdrave obroke...time što ću zabraniti da jednom u toku godine ili čak mjeseca pojedu hamburger u McD-u nijesam bolja majka....uostalom, mnogo sam svjesnija kakvi su higijenski uslovi u našim brzim hranama...koliko je hrana u McD štetna, ne zanima me , jer moja djeca ne žive na hamburgerima i Coca-coli, nego im pravim domaće sokove i džemove, tako da ti povremeni izleti neće da škode...inače, ako vjeruješ da će dijete da ispoštuje svaku tvoju zabranu koja mu je nametnuta, u svakom trenutku, bojim se da si u zabludi strašnoj...meni su bili zabranili da pušim, pa sam zapalila i pušila 25 godina...pa su mi rekli da sam mlada da imam momka a ja sam ga ipak imala, pa mi tata najstrašnije branio žvake da žvaćem, a ja ih žvaćem ne patišem cijeli život...branili su mi mokre kose na terasu da izlazim, branili su mi da sijedam s drugom na motor, branili su mi da sjedim na beton, da idem bosa po pločicama...ovo su moji najveći grijesi mladalački što će reći da sam bila jako dobro dijete...ipak sam jela hamburgere u McD
    Sve se može oprostit ali đe śeđet na ladan beton crno dijete... :mrgreen:

    Svi kad se pomene McD i zdrava hrana, pričaju kao da će čoek tamo da doručkuje, ruča i večera, a ne jednom u neđelju dana ili mjesec da pođe...
    #fakenews

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ili nijednom, što se mene tiče, ali ne vidim što je nezdraviji taj hamburger od piletine koju jedemo dje pile staro tri mjeseca ima 3 kila?! A danas svi imaju tu pilad tovljenu i hranjenu genetski modifikovanom hranom da bi za mjesec kilo dobijala!!!
    p.s. da dodam da ne volim piletinu i samo je silom jedem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 12:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 22:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •