View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 20 of 24 FirstFirst ... 10161718192021222324 LastLast
Results 476 to 500 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #476
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj tekst, koji si citirao, se može naći na sijaset Web sajtova širom Interneta. Svi vele da su informacije "od McDonalds'a" - ali NIGDJE ne navode izvor.

    Otkud onda "According to the McDonalds' Corporation" - ukoliko nigdje nije naveden izvor ili link na McDonalds' odakle je vijest potekla? Makar ja nijesam našao ...

    Isto kao kada bih ja na Internet plasirao lažnu vijest da je npr. "Rakun priznao da prodaje limunadu od ustajalog limuna", a da niđe ne navedem izvor informacija gdje se to može provjeriti da si ti to, tobože, priznao. Ili nigdje ne navedem rezultate ispitivanja koji potvrđuju navode. I onda još 50 sajtova prekopira ovu moju "vijest" bez ikakve provjere i tako nastane lažna propaganda. Sve kopiraju jedni od drugih - bez provjere ili ikakvih dokaza.

    Ali to je uobičajeno u biznisu; pogotovo kod tih velikih igrača. Mnogo puta smo čitali o tome da Nestle proizvodi sadrže štetne materije, pa TOMY majonez, pa Corn Flakes itd.

  2. #477
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Taj tekst, koji si citirao, se može naći na sijaset Web sajtova širom Interneta. Svi vele da su informacije "od McDonalds'a" - ali NIGDJE ne navode izvor.

    Otkud onda "According to the McDonalds' Corporation" - ukoliko nigdje nije naveden izvor ili link na McDonalds' odakle je vijest potekla? Makar ja nijesam našao ...
    Očigledno da nisi tražio
    Imaš i na ovom topic-u pdf sa McDonalds sajta pa nađi tamo
    Spoiler:
    naravno da ima i to ne samo ono jedinjenje aluminijuma već i još nekoliko.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #478
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Taj tekst, koji si citirao, se može naći na sijaset Web sajtova širom Interneta. Svi vele da su informacije "od McDonalds'a" - ali NIGDJE ne navode izvor.
    Otkud onda "According to the McDonalds' Corporation" - ukoliko nigdje nije naveden izvor ili link na McDonalds' odakle je vijest potekla? Makar ja nijesam našao ...[/QUOTE]
    Nisi tražio jer nisi htio da nađeš (imaš McDonald's-ov PDF i na ovom topic-u pa ti nije daleko). Ti si se postavio kao da te u najmanju ruku McDonald's plaća ali činjenice su i na njihovom sajtu. Praktično nemaju "jela" koja ne sadrže berem jednu od supstanci koje sam naveo ( Amonijak, Aluminijum, Silikon i TBHQ). U svakoj "piletini" se nalazi amonijak i Silikon, u svakom hamburgeru se nalazi Amonijak i u svakoj "salati" TBHQ

    Evo ti da se ne vraćeš desetak strana unazad
    http://nutrition.mcdonalds.com/getnu...dientslist.pdf


    Maleni dio njihovog menija koji sadrži aluminijum, amonijak, silikon i TBHQ:

    CRISPY CHICKEN FILLET:
    Ingredients: Chicken Breast Fillet with Rib Meat, Water, Seasoning (Sugar, Salt, Sodium Phosphates, Modified Tapioca Starch, Spice, Autolyzed Yeast Extract,
    Carrageenan, Natural [Vegetable and Botanical Source] and Artificial Flavors, Maltodextrin, Sunflower Lecithin, Gum Arabic). Battered and Breaded with: Bleached
    Wheat Flour, Water, Wheat Flour, Sugar, Salt, Modified Food Starch, Yellow Corn Flour, Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Baking Soda, Sodium Aluminum
    Phosphate
    , Monocalcium Phosphate, Ammonium Bicarbonate), Wheat Gluten, Spices, Corn Starch, Dextrose, Xanthan Gum, Extractives of Paprika.

    FLOUR TORTILLA:
    Ingredients: Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Shortening
    (Interesterified Soybean Oil and/or Hydrogenated Soybean Oil and/or Soybean Oil and/or Hydrogenated Cottonseed Oil), Contains 2% or Less of: Sugar, Leavening
    (May Contain One or More of: Baking Soda, Sodium Aluminum Sulfate, Corn Starch, Sodium Acid Pyrophosphate, Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate), Salt,
    Wheat Gluten, Dough Conditioners (Sodium Metabisulfite [Contains Sulfites], Distilled Monoglycerides).

    CHICKEN MCNUGGETS:
    Ingredients: White Boneless Chicken, Water, Food Starch-Modified, Salt, Seasoning (Autolyzed Yeast Extract, Salt, Wheat Starch, Natural Flavoring [Botanical
    Source], Safflower Oil, Dextrose, Citric Acid), Sodium Phosphates, Natural Flavor (Botanical Source). Battered and Breaded with: Water, Enriched Flour (Bleached
    Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Yellow Corn Flour, Bleached Wheat Flour, Food Starch-Modified, Salt, Leavening
    (Baking Soda, Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Aluminum Phosphate, Monocalcium Phosphate, Calcium Lactate), Spices, Wheat Starch, Dextrose, Corn
    Starch.
    CONTAINS: WHEAT.
    Prepared in Vegetable Oil (Canola Oil, Corn Oil, Soybean Oil, Hydrogenated Soybean Oil with TBHQ and Citric Acid added to preserve freshness).
    Dimethylpolysiloxane added as an antifoaming agent.

    FISH FILET PATTY:
    Ingredients: Pollock, Wheat Flour, Water, Modified Food Starch, Contains 2% or Less: Yellow Corn Flour, Bleached Wheat Flour, Salt, Whey, Dextrose, Dried Yeast,
    Sugar, Cellulose Gum, Colored with Paprika and Turmeric Extract, Spice Extractives.
    CONTAINS: FISH (POLLOCK), WHEAT AND MILK.
    Prepared in Vegetable Oil (Canola Oil, Corn Oil, Soybean Oil, Hydrogenated Soybean Oil with TBHQ and Citric Acid Added to Preserve Freshness).
    Dimethylpolysiloxane Added as an Antifoaming Agent.

    MIGHTY WINGS:
    Ingredients: Chicken Wing Sections, Water, Salt, Rice Starch, Sodium Phosphates, Spice Extractives, Maltodextrin, Extractives of Garlic and Onion. Battered and
    Breaded with: Water, Bleached Wheat Flour, Wheat Flour, Modified Food Starch, Yellow Corn Flour, Wheat Gluten, Salt, Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate,
    Sodium Bicarbonate), Rice Flour, Spices, Spice Extractives, Extractives of Paprika, Sugar, Onion Powder, Yeast, Xanthan Gum.
    CONTAINS: WHEAT.
    Prepared in vegetable oil (canola oil, corn oil, soybean oil, hydrogenated soybean oil with TBHQ and citric acid added to preserve freshness). Dimethylpolysiloxane
    added as an antifoaming agent.

    McChicken Patty:
    Ingredients: Chicken, Water, Salt, Sodium Phosphates. Battered and Breaded with: Bleached Wheat Flour, Water, Wheat Flour, Modified Food Starch, Salt, Spices,
    Wheat Gluten, Paprika, Dextrose, Yeast, Garlic Powder, Partially Hydrogenated Soybean Oil and Cottonseed Oil with Mono and Diglycerides, Leavening (Sodium
    Acid Pyrophosphate, Baking Soda, Ammonium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate), Natural Flavor (Plant Source) with Extractives of Paprika.
    CONTAINS: WHEAT.
    Prepared in Vegetable Oil (Canola Oil, Corn Oil, Soybean Oil, Hydrogenated Soybean Oil with TBHQ and Citric Acid added to preserve freshness).
    Dimethylpolysiloxane added as an antifoaming agent.




    SPICY CHICKEN MCBITES:
    Ingredients: Chicken Breast Chunks with Rib Meat, Water, Salt, Modified Food Starch, Yeast Extract, Sodium Phosphates, Dried Chicken Broth, Garlic Powder,
    Spice, Onion Powder, Chicken Fat, Natural Flavor (Plant Source), Soybean Oil, Maltodextrin, Citric Acid, Vinegar. Battered and Breaded with: Bleached Wheat
    Flour, Water, Wheat Flour, Palm Oil, Modified Food Starch, Leavening (Baking Soda, Sodium Aluminum Phosphate, Monocalcium Phosphate), Tapioca Maltodextrin,
    Salt, Extractives of Paprika, Spice Extractives, Maltodextrin, Garlic Powder, Onion Powder, Artificial Flavor, Lactic Acid.
    CONTAINS: WHEAT.
    Prepared in vegetable oil (canola oil, corn oil, soybean oil, hydrogenated soybean oil with TBHQ and citric acid added to preserve freshness). Dimethylpolysiloxane
    added as an antifoaming agent.


    Hash Brown:
    Potatoes, vegetable oil (canola oil, hydrogenated soybean oil, natural beef flavor [wheat and milk derivatives]*, citric acid [preservative]), salt, corn flour, dehydrated
    potato, dextrose, sodium acid pyrophosphate (maintain color), extractives of black pepper. Prepared in vegetable oil: Canola oil, corn oil, soybean oil, hydrogenated
    soybean oil with TBHQ and citric acid added to preserve freshness. Dimethylpolysiloxane added as an antifoaming agent.

    REGULAR BUN:
    Ingredients: Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, High Fructose
    Corn Syrup and/or Sugar, Yeast, Soybean Oil and/or Canola Oil, Contains 2% or Less: Salt, Wheat Gluten, Calcium Sulfate, Calcium Carbonate, Ammonium Sulfate,
    Ammonium Chloride, Dough Conditioners (May Contain One or More of: Sodium Stearoyl Lactylate, DATEM, Ascorbic Acid, Azodicarbonamide, Mono and
    Diglycerides, Ethoxylated Monoglycerides, Monocalcium Phosphate, Enzymes, Guar Gum, Calcium Peroxide), Sorbic Acid (Preservative), Calcium Propionate and/or
    Sodium Propionate (Preservatives), Soy Lecithin.
    Čovjek bi rekao da su im barem hamburgeri bez nekakve hemije ali IZ ZADNJEGA MOŽETE PROČITATI U SVAKOM HAMBURGERU IMATE AMONIJAK tj. U SVAKOJ LEPINJI

    Ako budem krenuo da nabrajam koja jela imaju TBHQ (izuzetno toksično jedinjenje - od 5 grama se umire) neće biti dovoljno 4 strane topic-a

    Bottom line
    OWNED i BURN BABY, BURN

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Isto kao kada bih ja na Internet plasirao lažnu vijest da je npr. "Rakun priznao da prodaje limunadu od ustajalog limuna", a da niđe ne navedem izvor informacija gdje se to može provjeriti da si ti to, tobože, priznao. Ili nigdje ne navedem rezultate ispitivanja koji potvrđuju navode. I onda još 50 sajtova prekopira ovu moju "vijest" bez ikakve provjere i tako nastane lažna propaganda. Sve kopiraju jedni od drugih - bez provjere ili ikakvih dokaza.
    Tvoje ponašanje je ovakvo:
    Ja objevim da pravil limunadu od trulog limuna, a ti bez probanja ubjeđuješ ljude da je to odlična limunada bez probanja

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Ali to je uobičajeno u biznisu; pogotovo kod tih velikih igrača. Mnogo puta smo čitali o tome da Nestle proizvodi sadrže štetne materije, pa TOMY majonez, pa Corn Flakes itd.
    Još kad ne bi bilo činjenice da svi USA fast food lanci ne koriste manje-više istu tehnologiju bio bi u pravu, a ovako se radi o nekim ljudima koji iznose istinu bez ikakvog interesa
    Last edited by Rakun; 03-08-14 at 04:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #479
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, sve su to dozvoljene supstance - u tome je suština, a McDonald's ne krije njihovo prisustvo u svojoj hrani.

    Što se amonijaka tiče - on se nalazi svuda u hrani, uključujući sireve: http://www.reuters.com/article/2012/...8331B420120404

    To nije tajna i, svakako, nije podvala. A da je zdravo - nije; da je hemije - jeste, ali to svi već znamo ...

  5. #480
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Rakune, sve su to dozvoljene supstance - u tome je suština, a McDonald's ne krije njihovo prisustvo u svojoj hrani.

    Što se amonijaka tiče - on se nalazi svuda u hrani, uključujući sireve: http://www.reuters.com/article/2012/...8331B420120404

    To nije tajna i, svakako, nije podvala. A da je zdravo - nije; da je hemije - jeste, ali to svi već znamo ...
    E ja bas mislim da je problem sto to vecina ljudi ne zna, jer siguran sam da preko 50 posto jjih vise nebi jelo to da stvarno zna.
    istrajan budi.

  6. #481
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #482
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Rakune, sve su to dozvoljene supstance - u tome je suština, a McDonald's ne krije njihovo prisustvo u svojoj hrani.

    Što se amonijaka tiče - on se nalazi svuda u hrani, uključujući sireve: http://www.reuters.com/article/2012/...8331B420120404

    To nije tajna i, svakako, nije podvala. A da je zdravo - nije; da je hemije - jeste, ali to svi već znamo ...
    Na prošloj strani ti je bilo nepojmljivo da između ostalih otrova u hranu stavljaju Silikon, Aluminijum, Amonijak i TBHQ (bukvalno u svakom jelu u meniju), čak si pokušao i neki sarkazam da koristiš, pa da se te informacije ne mogu naći na internetu, a sad od jednom ima svega toga I TO JE NORMALNO (da nisam postovao dokaze i dalje bi kakio da nema).

    U našim prčvarama kakve god da su ne stavljaju hemikalije


    TREBA NAPRAVITI REKLAMU GDJE SE TREBA NABROJATI ŠTA McDonald's PRODAJE ZA "HRANU" I PUSTATI MJESEC-DVA NA NEKOJ GLEDANIJOJ TV STANICI PA DA VIDIM KAKVU ĆE PROĐU IMATI
    Last edited by Rakun; 05-08-14 at 02:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #483
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Je li ovo realno

  9. #484
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Na prošloj strani ti je bilo nepojmljivo da između ostalih otrova u hranu stavljaju Silikon, Aluminijum, Amonijak i TBHQ (bukvalno u svakom jelu u meniju), čak si pokušao i neki sarkazam da koristiš, pa da se te informacije ne mogu naći na internetu, a sad od jednom ima svega toga I TO JE NORMALNO (da nisam postovao dokaze i dalje bi kakio da nema).

    U našim prčvarama kakve god da su ne stavljaju hemikalije


    TREBA NAPRAVITI REKLAMU GDJE SE TREBA NABROJATI ŠTA McDonald's PRODAJE ZA "HRANU" I PUSTATI MJESEC-DVA NA NEKOJ GLEDANIJOJ TV STANICI PA DA VIDIM KAKVU ĆE PROĐU IMATI
    Kakva demagogija. Pa ja sam prvi i postavio link gdje McDonald's navodi što se od hemije nalazi u hrani, što si ti prethodno tvrdio da kriju ili podvaljuju ... Možemo redom da nabrojimo i analiziramo svaku supstancu koju dodaju u ishranu i uvjerimo se da time ne krše zakon.
    Ja nigdje ne tvrdim da je McDonald's hrana zdrava (daleko bilo)! Ali ne možeš se toliko ustremiti na McDonald's, a ne napasti i druge proizvođače (tipa Coca-Cola) ukoliko si iole objektivan i zabrinut za zdravlje nacije.

    A o domaćoj hrani u prčvarama ... Ne slažem se. Najveći broj njih prvenstveno ne ispunjava sanitetske uslove, a onda sve ostalo. Kod domaćih prčvara ne moraš konzumirati hemiju kako bi noć proveo sjedeći na WC šolji - dovoljno je u tu svrhu odvažiti se i pojesti voćnu salatu ...

  10. #485
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Kakva demagogija. Pa ja sam prvi i postavio link gdje McDonald's navodi što se od hemije nalazi u hrani, što si ti prethodno tvrdio da kriju ili podvaljuju ...
    Da te citiram "KAKVA DEMAGOGIJA" tj. lažeš ka mali kad si bio

    Da li je ovo tvoj tekst ili nečiji drugi
    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Taj tekst, koji si citirao, se može naći na sijaset Web sajtova širom Interneta. Svi vele da su informacije "od McDonalds'a" - ali NIGDJE ne navode izvor.

    Otkud onda "According to the McDonalds' Corporation" - ukoliko nigdje nije naveden izvor ili link na McDonalds' odakle je vijest potekla? Makar ja nijesam našao ...
    Čak si i odbacio činjenice koje sam napisao nekakvim sarkazmom u pokušaju
    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Aha, a u pomfritu ima: žive, arsena i olova ...
    Last edited by Rakun; 05-08-14 at 17:31.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mijenjaš, Rakune, sadržaj svojih postova naknadno, a ja se nemam običaj vraćati na prethodne stranice da iščitavam je li ko promijenio iskaz ili nije ... No dobro - da se vratim na temu.

    Dakle: "sodium aluminium fosfat" aditiv ili E541 se može naći u: kvascu, raznim vrstama sireva, kisjelih krastavaca itd. ODOBREN je za upotrebu u gotovo svim zemljama (osim Australije): https://noshly.com/additive/e541/aci...541/#approvals

    Dimethyl-polysiloxane aditiv ili E900a (negdje i E900) se može naći u: raznim vrstama sirupa i preliva, bezalkoholnim pićima, instant kafama, sirćetu, žvakaćim gumama, čokoladama. NEMA poznatih neželjenih efekata kod primjene u ishrani. https://noshly.com/additive/e900a/an...gent-plus/900a

    ~ ~ ~

    Problem je, Rakune, što ti misliš da ako ne jedeš McDonald's hranu - živiš zdravo i ne konzumiraš, kako si ranije naveo, "sredstva za čišćenje WC"-a. Međutim - varaš se! Isto ono što NE konzumiraš kroz McDonald's - konzumiraš u vidu svakodnevnih proizvoda već odavno dostupnih kod nas na tržištu!

    Odavno nam je poznata ona čuvena lista emulgatora kojih bi se trebali kloniti. Kasnije se ispostavilo da je većina emulgatora pogrešno uvrštena, no ima i svježijih lista poput ove: http://foodmatters.tv/articles-1/top...tives-to-avoid

  12. #487
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo nešto ažurnijeg spiska na našem jeziku: http://saznajlako.com/2014/02/04/spi...ih-emulgatora/ (na tom spisku ne vidim ove E541 ili E900).

  13. #488
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Mijenjaš, Rakune, sadržaj svojih postova naknadno, a ja se nemam običaj vraćati na prethodne stranice da iščitavam je li ko promijenio iskaz ili nije ... No dobro - da se vratim na temu.
    Kakva bijedna priča. Naveo sam TVOJE POSTOVE
    - u jednom žestoko negiraš (kao da si na njihovom platnom spisku u najmanju ruku)da McDonald's servira hranu začinjenu Amonijakom, Aluminijumom, Silikonom, TBHQ....
    - u drugom pokušavaš nekakav sarkazam
    - u trećem kažeš da si upravo ti taj koji je ukazao na to da u toj "hrani" ima Amonijaka, Aluminijuma, Silikona, TBHQ ....
    - sad navodiš da Amonijak, Aluminijum, Silikon, TBHQ... nisu štetni po zdravlje


    DA LI SAM SAMO JA U PITANJU ILI I OSTALI VIDE NEDOSLIJEDNOSTI U TVOJIM POSTOVIMA ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune, sustina diskutovanja po ovakvim temama - za mene ima prvenstveno informativni ili edukativni znacaj. Ja na ovu temu ne dolazim kao ekspert - nutricionista sa predznanjima ili iskustvima koje cu istrajati da branim dokazujuci svoju dosljednost. Ne, ja dolazim kao laik - sa zeljom da se prvenstveno informisem i usput nesto naucim - pri tome neminovno mijenjajuci stavove kako tece tok rasprave.

    Ova tema je zapoceta kao anketa s' jasno definisanim stranama u raspravi. Ja bih se rado priklonio tvojoj strani da sam naisao na argumente kojima bih to opravdao. Ali nijesam. Ti se i dalje trudis da McDonald's hranu gotovo poistovjetis sa osiromasenim uranijumom i tu dalja rasprava s' tobom nema smisla. Da sam iole dosljedniji - odavno bih digao ruke od diskutovanja s' nekim ko bi radije pojeo sundjer s kojim je prethodno izriban gradski WC - nego BigMac.

    Elem: ja tvrdim isto sto sam tvrdio i na pocetku, da je sav junk food jednako stetan i da McDonalds u svoju hranu ne dodaje aditive ilegalno, vec prema onome sto je dozvoljeno i vec odavno u sirokoj upotrebi!

    Da li je to stetno? Apsolutno da nije zdravo! A da li bih radije pojeo BigMac od krpe za pod kojom je prethodno izriban hodnik na autobuskoj stanici ...

  15. #490
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je tema zrela za zaključavanje, samo bih za kraj saopštio rezultat ankete.

    Na osnovu 228 anketiranih ljudi, dobijeni su sljedeći rezultati:

    Prve tri opcije (afirmativne, ZA McDonald's, uz određenu rezervu) = 63% = apsolutna većina = dominacija mišljenja da je McDonald's potreban glavnom gradu.
    Posljednje tri opcije (negativne, PROTIV McDonald's-a) = 37% = apsolutna manjina

    Zahvaljujem svima koji su učestvovali i doprinijeli istraživanju koje sam sprovodio. Živjeli!

  16. #491
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Pravi si istrazitelj... Kao da si iz CSI-a izasao... :lolblue:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #492
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,992
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ovo na forum bješe tačno kao ono predizborne gdje SDP uzima oko 40 posto glasova :eek:

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #493
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Mislim da je tema zrela za zaključavanje, samo bih za kraj saopštio rezultat ankete.

    Na osnovu 228 anketiranih ljudi, dobijeni su sljedeći rezultati:

    Prve tri opcije (afirmativne, ZA McDonald's, uz određenu rezervu) = 63% = apsolutna većina = dominacija mišljenja da je McDonald's potreban glavnom gradu.
    Posljednje tri opcije (negativne, PROTIV McDonald's-a) = 37% = apsolutna manjina

    Zahvaljujem svima koji su učestvovali i doprinijeli istraživanju koje sam sprovodio. Živjeli!

    Da se od starta krenulo sa informacijama o tome čega sve ima u vašoj "hrani" rezultat bi bio obrnut, a u ostalom ankete na CdM-u su UVJEK ispadale nevjerovatno pogrešne.
    U svakom slučaju svečano se zaklinjem da ću ako se ikada otvori u Crnoj Gori napraviti reklamu koja će se emitovati mjesec-dva najgledanijim TV stanica koja će pružati informacije o tome šta je ta "hrana"
    Last edited by Rakun; 13-08-14 at 23:00.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #494
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Мене само интересује добија ли он паре за ову причу јер ако не ово је тужно

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  20. #495
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Мене само интересује добија ли он паре за ову причу јер ако не ово је тужно

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sasvim moguće jer ne znam koja bi "pamet" izabrala taj nick
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #496
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Pravi si istrazitelj... Kao da si iz CSI-a izasao...


    A tu se kriješ, dakle. Očekujem od tebe odgovor na drugoj temi, iako moram priznati da ga vješto izbjegavaš. You can run, but you can't hide.

    Quote Originally Posted by Rakun
    Da se od starta krenulo sa informacijama o tome čega sve ima u vašoj "hrani" rezultat bi bio obrnut, a u ostalom ankete na CdM-u su UVJEK ispadale nevjerovatno pogrešne.
    U svakom slučaju svečano se zaklinjem da ću ako se ikada otvori u Crnoj Gori napraviti reklamu koja će se emitovati mjesec-dva najgledanijim TV stanica koja će pružati informacije o tome šta je ta "hrana"


    Ne valja biti toliko ogorčen, ipak je u pitanju samo prosta anketa. McDonald's je nešto globalno, moderno, i mogu da tvrdim najbolje što proizilazi iz sveukupnog fast food-a širom planete. Makar što se higijenskih uslova tiče. A i preukusna hrana, neka sasvim nova dimenzija. Razumijem ljude koji ne vole, ali isto tako ne razumijem ljude koji bi ubjeđivali one kojima se sviđa da su retardirani.
    :worked_till_5am:

    Quote Originally Posted by nimfa
    Мене само интересује добија ли он паре за ову причу јер ако не ово је тужно


    Pozdrav nimfa! Zadovoljstvo mi je da ti riješim nedoumice : ne uzimam apsolutno nikakav nocac, ama ni jedan jedini cent od bilo koga. Mislim da je ipak tužnije to što mlad čovjek (pretpostavljam da nemaš preko 35) izjavi ''Meni je super ođe'', pritom misleći na Podgoricu i Crnu Goru. I sad mi čak suza krenu, kad se toga sjetim.

    Quote Originally Posted by Rakun
    Sasvim moguće jer ne znam koja bi "pamet" izabrala taj nick


    Hm, a nick Rakun je odlika nadprosječno inteligentnih ljudi ili kako... ? :lolblue:



  22. #497
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svaka cast svima, ali isto je rostilj Perper cudo:-) gurmanska ljudi, nemojte da propustite to mooolim vas...

  23. #498
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    ne uzimam apsolutno nikakav nocac, ama ni jedan jedini cent od bilo koga.
    Upravo zato je to tužno koliko jeste. Srećom, nijesmo svi išli na ispiranje, pa ne možeš svima prodati svoje halucinacije.


    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Mislim da je ipak tužnije to što mlad čovjek izjavi ''Meni je super ođe'', pritom misleći na Podgoricu i Crnu Goru. I sad mi čak suza krenu, kad se toga sjetim.
    Šlag na torti tuge je tvoja izjava na temi "što Podgorici najviše nedostaje?" ili kakoveć.

  24. #499
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diskoteka i McDonald's. Najjače da ću sa 22 godine da se cijepam što nemamo fabriku namještaja...

  25. #500
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    U pravu si. Treba da se cjepas zbog toga sto nemamo McDonald's.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 20 of 24 FirstFirst ... 10161718192021222324 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 12:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 22:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •