View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 426 to 450 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #426
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko nas god bilo neutralnih, za ili protiv... tema je i više nego interesantna jer MC još uvijek ne nudi svoje proizvode i usluge kod nas, dok je okruženje - malo je reći preplavljeno.

    COOL slika...

    Bolji od sebe.

  2. #427
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Isto mislim da mc nece doc u ovaj supak od drzave.

  3. #428
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Zadovijek bili supak od drzave ako to znaci da nece doci, kamo srece da nas zapad zaobidje, pa nek ostanemo ovakvi kakvi smo. Meni je super odje

  4. #429
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nisam čitao od početka pa možda ponovim već rečeno...
    Trudim se da jedem što je zdravije moguće, ali desi se da odem u Mimi ponekad, u Gurman itd. i da pojedem hamburger, picu, sendvič...Vadio sam nalaze prije neki dan i mogu da vozim MIG-29(da ih nismo vratili Srbiji) što se zdravlja tiče...
    Ne vidim zašto ne bih ponekad svratio umjesto u Mimi u Mc i popio šejk, pojeo sladoled, eto i taj posrani Big Mek...Mišljenja sam da, što je više izbora, to bolje...
    Druga stvar, bio sam skoro u jednu malo dalju zemlju, svratio sam u Mc...Nas dvoje smo naručili veliki Mc Menu(Big Mek, veliki pomfrit, koji je baaaš bio velik i velika Koka Kola, od 1 litra) i to sve platili 8.60e...Ponavljam, za dvoje! Za te pare nismo u supermarketu mogli da kupimo po sendvič...
    E to je glavni razlog zašto su fast food restorani toliko popularni po svijetu...

    Na kraju krajeva, i u Mc-u ima salata i to više vrsta, ima sok od pomorandže itd.
    Mogućnost izbora je prava stvar...

  5. #430
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa
    Meni je super odje
    :lolblue:

    Upravo si sebe diskvalifikovao iz svake diskusije.

  6. #431
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Nas dvoje smo naručili veliki Mc Menu (Big Mek, veliki pomfrit, koji je baaaš bio velik i velika Koka Kola, od 1 litra) i to sve platili 8.60e...Ponavljam, za dvoje! Za te pare nismo u supermarketu mogli da kupimo po sendvič... E to je glavni razlog zašto su fast food restorani toliko popularni po svijetu...
    Za te pare ste mogli kupit dva kila cukra i litar vode i to da vam traje cijeli dan.


    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Mogućnost izbora je prava stvar...
    Da, kada tebi odgovara.

  7. #432
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    :lolblue:

    Upravo si sebe diskvalifikovao iz svake diskusije.
    Mozda po tvojoj logici, al kako ja vidim stvari, s obzirom da mi je stalo do ove zemlje I opsteg zdravlja, bilo koje vrste, ja imam najvece pravo odje da odje pricam, opet za razliku od tebe koji se klanjas toj slici svako jutro kad se ustanes iz kreveta

  8. #433
    Join Date
    May 2013
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da nam treba...kad je bal nek- je maskenbal.

  9. #434
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    simpaticno kako mislite da bi jedan Mek u Podgorici mogao da napravi ikakvu razliku u zdravlju gradjana.

  10. #435
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Feeleep
    Mora se odnekle pocet, neka to bude Mekdonalds jer je on pravi primjer americke smecurije.
    istrajan budi.

  11. #436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes' zbilja ... Podgoričanima toliko smeta Američko smeće, ali svi puše Marlboro i piju Koka-Kolu - to im ne smeta ... Kakva demagogija ... Lakrdija ...

  12. #437
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    @ Feeleep
    Mora se odnekle pocet, neka to bude Mekdonalds jer je on pravi primjer americke smecurije.
    Ukini ti Koka kolu koja je btw 5 puta zdravija od bilo koje druge solucije koju imas... Pepsi, cocta i ostale gluposti.

    Ukini pistolje da nam se narod ne poubija.

    Ukini plivanje, da se narod ne topi.

    Ako MCD hoce da dodje u CG neko da im to zabrani je sramotno.

  13. #438
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    637
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Muka mi je sve da citam iz pocetka ali cu navesti sledece:
    Fransiza mc-a je oko milion eura,koliko ja znam, tako da sumnjam da ce biti ista od meka.

  14. #439
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Djoks
    ja ne pricam u ime svih podgoricana, licno ne pushim cigare i ne pijem koka kolu, volio da svi budu kao ja, jer mislim da bi bolje bilo za njih , zbog toga i toliko pljujem po meku i ostalim losim proizvoidma.. Tako da ovako dobra namjera koju pokusavam da sprovedem nebi smjela ni u najamnju ruku biti prozvana i smatrana lakrdijom, budi realan.

    @Feeleep
    nisam toliko za to da se mek ukine kolko sam za to da postoji svijest o smecu, neka radi mek ali neka ljudi znaju da ne treba da ga kupuju. Zakoni su takvi da ti sve da oces ne mozes ukinut koka kolu, ali sto mozes da uradis a sto je potpuno legalno jeste da ubjedjues ljude da to ne uzimaju, to ja upravo trenutno radim.
    A pistolji su druga stvar, posjed oruzja bukvalno treba da bude ukinut osim za vojsku (koju nazalost nemamo) jer mnogo je slucajeva dje obracuna uopste nebi bilo da oruzje nije lako dostupno, da ne pominjem neke klanove i nazovi mafijashe koji se tripuju na kriminal, zamisli ih bez oruzja, veoma brzo bi postali veoma nebitni, ali ovu vlast boli briga nazalost, mjesto da im se potkopa ona ih podrzava.
    Sto se tice plivanja, to ne smijes da ubacas u isti kos, jer broj zrtava u odnosu ukupan broj stanovnistva je nikakav,a i to je faktor prirode i sudbine.. jbg. Ali kad je nezdrava hrana u pitanju to je globalno, znaci svi moraju da jedu nesto je li tako, e sad posto svi to svakodnevno rade i ako je tako bitan elemenat zivota losh i nezdrav, svatash li katastrofalnu velichinu posledica? Ti dobijash kao rezultat jedno citavo drustvo koje je nezdravo. I posle sam ja, Nimfa, Fidel Castro i ostali ludi sto pricamo o bitnosti zdrave ishrane i stetnosti brze hrane, nemojte da se zezate ljudi.
    istrajan budi.

  15. #440
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Ukini ti Koka kolu koja je btw 5 puta zdravija od bilo koje druge solucije koju imas... Pepsi, cocta i ostale gluposti.
    Aha..
    Znnači ja kad popijem taj zdravi napitak padam na glavu, a kad popijem litar Pepsija ni ne osjetim.

    ZDRAVLJE JE TO ŠTO MENI SMETA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #441
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Na kraju krajeva, i u Mc-u ima salata i to više vrsta, ima sok od pomorandže itd.
    Mogućnost izbora je prava stvar...
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #442
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    Informiši se malo kvalitetnije: http://en.wikipedia.org/wiki/Propylene_glycol

    http://nutrition.mcdonalds.com/getnu...dientslist.pdf

  18. #443
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ti se informiši malo šire od Wikipedije:

    "Performance of pitfall traps using a mixture of propylene glycol and water or water alone as a preservative/killing agent was compared to investigate the selectiveness of these two agents for sampling/preserving ants. Results indicated that traps with a propylene glycol/water mixture collected significantly higher numbers of ants compared to traps with water only. The abundance of Solenopsis invicta Buren, Paratrechina sp. and Diplorhoptrum sp., was significantly higher when propylene glycol was used as the preservative. Results indicate this common preservative affected the behavior of several ant species." u prevodu propylene glycol se koristi kao otrov za mrave

    Što se zabrane stavljanja tog jedinjenja u hranu za mačke tiče evo ti US FDA:
    http://www.2ndchance.info/antifreeze...glycolCats.pdf

    Za mačke zabranjeno ali za ljude izgleda bezbjedno

    PS.
    To što si stavio link ka McDonald's spiskom sastojaka je veoma zabavno

    PPS.
    Samo da ponovim da im je "meso" tretirano sa amonijakom tj. nema ogromne razlike pojesti njihov hamburger ili sunđer kojim se prala WC šolja sem što sunđer nema holesterola
    Last edited by Rakun; 26-07-14 at 00:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #444
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,423
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Bolje da otvore još koju kladionicu

  20. #445
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mcd nece navrcat kod nas u skorije vrijeme to je sigurno
    Crypto Discord Server : https://goo.gl/KNXnGu

  21. #446
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    @Djoks
    ja ne pricam u ime svih podgoricana, licno ne pushim cigare i ne pijem koka kolu, volio da svi budu kao ja, jer mislim da bi bolje bilo za njih , zbog toga i toliko pljujem po meku i ostalim losim proizvoidma.. Tako da ovako dobra namjera koju pokusavam da sprovedem nebi smjela ni u najamnju ruku biti prozvana i smatrana lakrdijom, budi realan.

    @Feeleep
    Zakoni su takvi da ti sve da oces ne mozes ukinut koka kolu, ali sto mozes da uradis a sto je potpuno legalno jeste da ubjedjues ljude da to ne uzimaju, to ja upravo trenutno radim.
    Na pozadini je sastav, na zidu u MCD-u je tabla sa svim elementima svakog obroka. Koga interesuje neka se raspita. Svaka baba u crnu goru zna da je koka kola smrt pa je opet prodavanija od Niksickog piva.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Aha..
    Znnači ja kad popijem taj zdravi napitak padam na glavu, a kad popijem litar Pepsija ni ne osjetim.

    ZDRAVLJE JE TO ŠTO MENI SMETA
    Totalno je nevazno kako ti na to reagujes. Cak i ako ti tako reagujes ne znaci da Pepsi ima bolji efekat od Koka KOle. U svakom slucaju, zna se sta je gore za covjeka. I ja kad vidim kuvanu teletinu, lako mogu da povratim, a drugi ljudi se dave kako je dobra. Znaci li to da je treba zabraniti?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    Neko malo pametniji od tebe a i svih nas odje je procijenio da je to okej i da nije stetno.

    Quote Originally Posted by ninos View Post
    Bolje da otvore još koju kladionicu
    lagana neka prica

  22. #447
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Totalno je nevazno kako ti na to reagujes. Cak i ako ti tako reagujes ne znaci da Pepsi ima bolji efekat od Koka KOle. U svakom slucaju, zna se sta je gore za covjeka. I ja kad vidim kuvanu teletinu, lako mogu da povratim, a drugi ljudi se dave kako je dobra. Znaci li to da je treba zabraniti?
    I meni se smuči na kuvano meso ali to je stvar ukusa i ne bi pao u nesvjest ako ga pojedem(eventualno bih povratio) niti bi moj brat koji je bio 2 dana u komi od Koka Kole pao ako pojede nešto što ne voli.
    Vjerovatno je "hrana" iz McDonald's-a veoma ukusna ali ne bih da mi dijete koje na koncu ne mogu kontrolisati u tolikoj mjeri da ga pratim da li jede u McDonald's-u svaki dan prije/poslije škole potencijalno završi sa kancerom, leukemijom, dijabetisom... a sigurno veoma narušenog zdravlja
    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Neko malo pametniji od tebe a i svih nas odje je procijenio da je to okej i da nije stetno.
    Neko pametan je zabranio Aspartan pa je 80-te vraćen u upotrebu kao vještački zaslađivač jer je jeftiniji od saharina i pored toga što je veoma kancerogeno jedinjenje.

    Možda bih i ja rekao da nije štetno po zdravlje kada bi mi neko dao velike pare...ipak ne bih jer volim da s'vremena na vrijeme zaspim kao čovjek
    Last edited by Rakun; 26-07-14 at 01:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #448
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predlažem da moderatori pobrišu ovu temu, jer se toliko počelo iskakati iz okvira diskusije... da više nema nikakvog smisla.

  24. #449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    Za mačke zabranjeno ali za ljude izgleda bezbjedno

    PS.
    To što si stavio link ka McDonald's spiskom sastojaka je veoma zabavno

    PPS.
    Samo da ponovim da im je "meso" tretirano sa amonijakom tj. nema ogromne razlike pojesti njihov hamburger ili sunđer kojim se prala WC šolja sem što sunđer nema holesterola
    Ispravio si se na vrijeme.

    Moraš znati da je probavni trakt mačaka i ljudi - različit! Da hrana koja je za ljude bezopasna (i zdrava) - za mačke je štetna! Primjeri su brojni: luk (bijeli i crni), mlijeko, grožđe (svježe i suvo), kofein, čokolada (pogotovo ona za kuvanje: " Eating chocolate can cause abnormal heart rhythm, tremors, seizures, and death."), slatkiši, pasta za zube (proizvodi koji sadrže: xylitol - koji je izrazito štetan za mačke), svježa jaja (zbog prisustva proteina po imenu avidin u bjelancu), džigerica itd. itd.

    Čak i hrana za pse - NIJE preporučljiva za redovnu ishranu mačke, no to je široka tema za drugu analizu ...

    ~ ~ ~

    Postavio sam link sa sastojcima McDonald's hrane (i to sa zvaničnog sajta) iz sljedećih razloga:
    - Kako bi pokazao da sam McDonald's ne krije da u hrani ima pomenutog "propylene glycol"-a,
    - Kako bi ti dao još materijala za istraživanje - možda nagnao da redom kreneš da "češljaš" sve hemikalije koje koriste - ne bi li konačno uspio da pronađeš i dokažeš koja od njih je zaista štetna za ljudsku upotrebu.

    Potpuno sam uvjeren u to da nećeš uspijeti, s' obzirom da to nije tvoje područje ili struka (što se da zaključiti po komentarima) i s' obzirom da su i svakako stručniji od tebe i mene (na polju ishrane) poput Jamie Oliver-a - godinama pokušavali da pronađu štetne sastojke u McDonald's hrani, a kako je Jamie (sa svom svojom ekspertizom, logistikom, sredstvima) uspio pronaći samo amonijum hidroksid - ne bi ni ti ili ja sigurno pronašli više od toga ...

    ~ ~ ~

    A što se tiče amonijum hidroksida - informacija je sljedeća:
    In food production, ammonium hydroxide is used as a leavening agent or acidity regulator and is classified by the Food and Drug Administration as generally recognized as safe (GRAS).[7] Its pH control abilities make it an effective antimicrobial agent.

    A, kao što rekosmo ranije: kad je duvan u pitanju - niko se ne buni:

    Ammonium hydroxide is used in the Tobacco Industry as well. According to Phillip Morris USA, quantities up to 0.3 (% in Tobacco) ammonium hydroxide are used for "flavor" enhancement and as a "processing aid".[8]

  25. #450
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    Davor

Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 12:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 22:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •