View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 1 of 24 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #1
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

    Pozdrav ljudi.

    Sa još nekoliko kolega na fakultetu radim malo istraživanje u vezi lanca brze hrane McDonald's. Vjerovatno milion puta prežvakana i prepričana priča, ali odgovorom na ovu anketu i nekim komentarom u vidu obrazloženja bi nam itekako pomogli. Hvala unaprijed!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista glasah za prvu opciju, a nije da nam je bas potreban ali bih volio da ga ima i kod nas. Ali ako zele da bude kao zadnji put, slobodno neka se ne vracaju vise.

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Да то нам треба у животе , смећарска храна. Мучи сједи кући и спреми нешто , а мек у широком луку заобилазит, ништа горе нема

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako bi se otvarao, jedino bi u Deltu radio...

    Edit: Hranu ne bih jeo, samo sejkove
    Last edited by Nino_pg; 28-06-14 at 14:36.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boli me patka, ne bih nikad tamo ništa jeo jer je hrana smeće, ni ja ni ljudi iz mog okruženja, a na tržištu je većina hrane smeće pa mi je svejedno oće li da se otvori i mekdonalds.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Interesuje me zašto mislite da je nepotreban zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena...? Oće li vas ko ćerati tamo da jedete...? Mislite da naše brze hrane imaju bolji kvalitet...?
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Obrazloženje mog glasa je sasvim jasno, STOP odlivu novca iz države.Nikakvu novu vrijednost ne bi stvorio uglavnom bi došlo samo do prelivanja novca sa lokalnih ponuđača na njih.
    Sve sirovine za svoje proizvode uvoze, dakle još jedan minus od mene.
    Last edited by Markys; 28-06-14 at 16:17.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Interesuje me zašto mislite da je nepotreban zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena...? Oće li vas ko ćerati tamo da jedete...? Mislite da naše brze hrane imaju bolji kvalitet...?
    Zbog ovoga ocigledno ljudi misle da je hrana sumnjivog kvaliteta

    http://www.naturalcuresnotmedicine.c...nsumption.html

    A nase brze hrane imaju mnogo bolji kvalitet, to tvrdim...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa neka neka firma uzme licencu za McDonalds menu, i eto ga. Ja mislim da ovdje u BiH na njihovom fiskalnom racunu pise: "Nosilac licence za BH: "neka firma d.o.o". Znaci Mc Donald's proda licencu i onda se taj nosilac licence snabdjeva McDonald's proizvodima iz Njemacke. Ako grijesim u vezi ovoga, neka me neko ispravi.
    Davor

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Pa neka neka firma uzme licencu za McDonalds menu, i eto ga. Ja mislim da ovdje u BiH na njihovom fiskalnom racunu pise: "Nosilac licence za BH: "neka firma d.o.o". Znaci Mc Donald's proda licencu i onda se taj nosilac licence snabdjeva McDonald's proizvodima iz Njemacke. Ako grijesim u vezi ovoga, neka me neko ispravi.
    McDonalds i jeste fransiza...na taj nacin funkcionise u cijelom svijetu...

  11. #11
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je njihova hrana totalna banja, bas sam u bg pojeo 3-4 komada hamburgera. Citao sam da im je hrana sumnjiva ali ko zna mozda imam neki specifican ukus a mozda je i do pivo ucinjelo svoje :mrgreen:

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mislite da naše brze hrane imaju bolji kvalitet...?
    mi mislimo, mi tvrdimo, mi smatramo..

  13. #13
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iako se slazem da je njihova hrana daleko od zdrave, kao uostalom i sva fast food hrana, ono sto je dobro kod njih je to sto je svuda isto. isti je burger u bg i becu...iskreno vise volim da jedem u mek nego neki sumnjivi turski kebab i sl. barem znam da su cisti i sta mogu da ocekujem od njihove hrane

  14. #14
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za prvu opciju sam glasao, mislim da treba otvoriti, samo nisam siguran koliko bi im bilo profitabilno što se tiče cijena.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala vam na glasanju i temeljnim objašnjenjima. Mišljenje okruženja puno znači, međutim htio bih da napomenem par stvari koje (namjerno ili ne) svi zaboravljamo kada analiziramo pojavu McDonald's-a u Crnoj Gori, zapravo Podgorici.

    Ne znam koliko ste upoznati sa uslovima koje McDonald's postavlja da bi vam (pored toga što, naravno, papreno platite) izdao franšizu. Jedan od njih je i to da njihova radnja bude smještena na najprometnijem mjestu u gradu. U većim gradovima su to željezničke i autobuske stanice, aerodromi, tržni centri, a koja je to lokacija u Podgorici? Centar grada (mjesto gdje se nalaze Carine, ili kafe bar Forum), stadion Budućnosti, kvart u okolini Ekonomskog i Pravnog fakulteta, Delta City, ili pak dio grada preko Morače, odnosno kvartovi u okruženju Maksim zgrade? Interesuje me vaše mišljenje, koje je to najprometnije mjesto u Podgorici, odnosno gdje bi vi (hipotetički) otvorili McDonald's?

  16. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Nadam se da necu koga uvrijediti, ali meni Podgorica ne lici na evropski grad. Sa druge strane, ta ista Podgorica ima pojedine povoljnosti koje su za 100% naprednije u odnosu na evropske gradove - ja ih zovem 'sve na dohvat ruke pogodnosti' poput taxi sluzbi, blizine supermarketa itd- sto umnogome olaksava zivot (ko je probao suprotno od ovoga, zna o cemu pricam)! U teznji da se grad Podgorica uzdigne na veci nivo, podrzavam otvaranje MC Donald's-a jer samo to sto vas jedan strani, cijenjeni brend, prepozna kao mjesto u kome moze prosiriti svoje poslovanje, vama kao gradu daje na reputaciji u ocima stranaca i turista (a mi smo jel te, turisticka zemlja?).

    Lokacija MC Donalds'a nije uvijek (jeste u vecini slucajeva, al ne uvijek) pored stanica i u turistickim mjestima. U slucaju Podgorice mislim da lokacija nije kritican faktor, kao sto je to u vecim gradovima, jer nas glavni grad: 1) nema ogroman priliv turista ili neku turisticku atrakciju; 2) mali je grad i svi lokaliteti koje ste nabrojali su lako pristupacni.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko god je jeo u McDonalds zna razliku između hamburgera u Gurman ili Calimero i big meka. Razlika je u količini, i to ogromna, razlika je u cijeni, i to ogromna i najbitnija razlika je u ukusu. Ne smeta McD nikome ali ne mogu da shvatim da neko ko je iole zdravog razuma, pored postojećih hamburgera i pljeskavica može da kupi big mek. Da na tržištu ne postoje hamburgeri i pljeskavice, e onda bi potpuno bilo opravdano kupovati u McD. Btw, bez obzira na komentare tipa u Gurman je ***nje, u Krunu nema mesa ... kad vam se prijede hambuger, a to se svima dešava, neuporedivo je ukusniji isti taj "domaći" od McD. Osim toga, ako je neko jednom ili dva puta jeo u McDonads, nema pravo da priča kakav je. Živite neko vrijeme na njega pa onda komentarišite kakav je u odnosu na postojeću ponudu. Samo ne miješajte taj osjećaj što ste bili u McD ili što ćete pričat da ste bili, sa ukusom i osjećaj u stomaku poslije jela na prazan stomak

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Poshto u McD mozhesh samo big mek pojesti...
    #fakenews

  19. #19
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgorica nema ekonomskog kapaciteta za Mc.Donalds. Nema ni Beograd,osim za jedan objekat.
    Cijene u Mc.Donaldsu su za nas standard enormne,a ne nude neki kvalitet.

    Za jedan siromasniji obrok sa picem u Meku potrebno je oko 6-7 eura.Za toliko novca u kucnoj varijanti mogu obilno jesti 3 osobe.Jednostavno,Crna Gora je siromasna zemlja sa niskim standardom.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Sarajevu za €3 mozes fino jesti. Big Mac, Salata, Fries i sok a za jos 50 €C, mozes recimo uzeti i apple pie. Porcije naravno nisu obilne kao sto bi mozda bilo u nekim drugim restoranima, ali su zasitne (barem meni). U pocetku kada je McD otvoren, jeo sam cesto, a sada, evo ima vec dvije godine da nisam nista pojeo.
    Davor

  21. #21
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fecfatidis View Post
    Cijene u Mc.Donaldsu su za nas standard enormne
    Ovo ti je nidje veze.

    Da se otvori McDonalds u PG bio bi pun stalno. Doduse vecina bi isla da bi bili cool i da bi se slikali kako jedu tamo al bi imali posla.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Hvala vam na glasanju i temeljnim objašnjenjima. Mišljenje okruženja puno znači, međutim htio bih da napomenem par stvari koje (namjerno ili ne) svi zaboravljamo kada analiziramo pojavu McDonald's-a u Crnoj Gori, zapravo Podgorici.

    Ne znam koliko ste upoznati sa uslovima koje McDonald's postavlja da bi vam (pored toga što, naravno, papreno platite) izdao franšizu. Jedan od njih je i to da njihova radnja bude smještena na najprometnijem mjestu u gradu. U većim gradovima su to željezničke i autobuske stanice, aerodromi, tržni centri, a koja je to lokacija u Podgorici? Centar grada (mjesto gdje se nalaze Carine, ili kafe bar Forum), stadion Budućnosti, kvart u okolini Ekonomskog i Pravnog fakulteta, Delta City, ili pak dio grada preko Morače, odnosno kvartovi u okruženju Maksim zgrade? Interesuje me vaše mišljenje, koje je to najprometnije mjesto u Podgorici, odnosno gdje bi vi (hipotetički) otvorili McDonald's?
    U onu zgradu Nikica dje je bio prvi put, idealno mjesto.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Ovo ti je nidje veze.

    Da se otvori McDonalds u PG bio bi pun stalno. Doduse vecina bi isla da bi bili cool i da bi se slikali kako jedu tamo al bi imali posla.

    U pocetku bi radio dobro,kasnije nista.
    Od kojeg novca bi bilo stalno puno,je li od 300 eura koliko iznose mjesecne plate vecine zaposlenih? Kad se plate komunalije,higijena,hrana i eventualno stanarina,sta ostaje? Sigruno ne ostaje za Mc.Ne ostaje ni za virsle.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nepotreban, uz oba ponuđena razloga.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja ne mogu da razumijem da se kupci/potrosaci bune da imaju vecu ponudu hrane u svom gradu. Pa sve i da je to hrana koju vi ne konzumirate, ne razmisljate da ce mozda ta Kruna, Gurman itd. morati da poboljsaju kvalitet i uslugu svojih proizvoda ukoliko im opadne promet zbog vece konkurencije? Lose je imati dobar primjer poslovanja "u komsiluku"? Pored toga, kao sto neko vec rece, MC Donald's ne nudi samo hamburgere, vec i sejkove, sladolede, obroke za djecu u kojima dodje igracka (njihova pakovanja su odlican marketinski trik koji mami ljude,a pogotovo djecu).

    Ja prva ne jedem hamburgere i slicnu brzu hranu, i uvijek mi je bilo glupo kada vidim da recimo u Italiji dodje Amerikanac i umjesto da proba njihovu hranu (a po mom misljenju, imaju najbolju kuhinju na svijetu) on udje u MC. Iz kog god razloga oni to radili, takvih turista, koji idu na sigurne varijante ili kojima zbog nekog razloga ne odgovara da eksperimentisu sa hranom, uvijek ce biti.
    I dalje, ne mogu da pronadjem ni jedan razlog zasto bi po Podgoricu, kao grad, bilo lose da se otvori MC.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 1 of 24 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 13:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 19:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 23:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 18:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •