View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #26
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuš smeće .. ne bih se ja bunio jednom u 20 dana da mi obrok bude jedan chicken, bacon, mcdouble, pomfrit i koka kola .. i posle toga zapalit cigar i ne pomjerat se 2 sata kao pravi američki vepar .. U redu je to Kruna, Mimi, Sarajka, ali Mek ima nešto brate .. tačno ga prskaju nekim LSD-jem, kroz onu flašicu od Cilit Bang-a ..


  2. #27
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpisao bih ovo tj post iznad malenog. :P

  3. #28
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Glasah da mi je svejedno, a da ne bih dolazio. Došao bih naravno da probam, ali me ne privlači ta hrana.

    Posebno jer sam počeo da se kao zdravije hranim, koliko-toliko.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    navijam za McDonald's...da obrazložim....uvijek sam mislila da bi to ovdje dobro poslovao bez obzira na to što Crna Gora nije baš veliko tržište. Recimo, u Zrenjaninu je otvoren i nakon godinu dana je zatvoren jer tu niko ulazio nije. Jela sam taj hamburger na više mjesta po Evropi, zapravo kad gd se nađem neđe u inostranstvu ja idem u Mek kao najsigurniju varijantu ali nije ostavio utisak na mene, tako da ću možda poći na pitu ili sladoled, pomfrit, ali hamburger ne ni slučajno, a sa druge strane, bankrotiraću jer moja djeca ne da vole Mek, nego bi me o jadu zabavili! I nijesu jedini! I neka PG ima Mek, što da ne!
    Tako da sam ZA
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #30
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja ne mogu da razumijem da se kupci/potrosaci bune da imaju vecu ponudu hrane u svom gradu. Pa sve i da je to hrana koju vi ne konzumirate, ne razmisljate da ce mozda ta Kruna, Gurman itd morati da poboljsaju kvalitet i uslugu svojih proizvoda ukoliko im opadne promet zbog vece konkurencije? Lose je imati dobar primjer poslovanja "u komsiluku"?
    A ja ne mogu da razumijem kako neko pored očiju i dalje vjeruje u mit slobodnog tržišta. Ja volim veću ponudu i dobru hranu. Takođe volim svoj novac.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Dje god da se otvori radice dobro..
    Jer je ime i brend i fora..

    Sve najbolje...
    +382 ...

    Weekend house for renting

    https://www.facebook.com/grandpashouse1/

    @grandpashouse1

  7. #32
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Čini mi se da su pažljivo smišljeni ponuđeni odgovori na poll-u haha
    Iskreno, očekivao sam da će više ljudi odgovoriti "U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena."
    Zvončice, ne mogu da vjerujem da bi djeci dozvolila da pogledaju McD, a ne da uđu i da jedu. Uostalom, ne samo ti nego bilo ko.
    Da vam napišem jedno konkretno iskustvo. Moj cimer se stalno hrani u McD-u i Burger kingu. Blago rečeno, ima problema sa varenjem, metabolizmom, i čime sve ne.
    Da vam ne opisujem detaljnije njegove odlaske u WC, bilo bi previše.
    Probao sam i ja hranu tamo, ali se više nisam vratio.
    Naravno, ne bi se svi hranili stalno tamo, ali i povremeni obrok tamo, ili čak samo piće, je dovoljan da se naruši zdravlje organizma.
    Mada čujem da su i ostale brze hrane u PG izgubile na kvalitetu, ako brza hrana uopšte može da se smatra kvalitetnom u bilo kojem obliku.
    Možda bi upravo otvaranje McD-a natjeralo ostale da barem povećaju kvalitet mesa koje stavljaju u tu hranu.
    Cijene ne bi morali da spuštaju ako McD isprati trend visokih cijena koje postavlja svuda.

    Svakako, moje mišljenje je da Podgorici ne treba McD.

  8. #33
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve sto moze da donosi nova radna mjesta ja sam za.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    sve sto moze da donosi nova radna mjesta ja sam za.
    Jednom će da donese a drugom da oduzme.Po mom mišljenju kratkoročno bi došlo do porasti zapošljenosti, dugoročno do ukidanja radnih mjesta ( dal u McD ili kod konkurencije ne mogu da dam procjenu)
    Last edited by Markys; 29-06-14 at 09:59.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Čini mi se da su pažljivo smišljeni ponuđeni odgovori na poll-u haha
    Pa naravno.

    Interesovalo me je zbog čega ljudi toliko tvrdoglavo govore NE nečemu što je svjetski priznat brend, i predstavlja određeni turistički impuls za svako mjesto na kugli zemaljskoj. Smatram da su odgovori u anketi sasvim okej formulisani
    Po mom mišljenju, veći je problem to što u Podgorici nema kulturnih znamenitosti koje impliciraju priliv turista sa strane, kao što je recimo slučaj sa recimo Kotorom. A opet, sa druge strane, Kotor je, sa aspekta populacije, mnogo manji grad nego PG, pa je pitanje da li bi mogao dobiti franšizu.

    Inače, što se tiče brze hrane u našim kioscima (Kruna, Kalimero, Gurman, Čudesa od mesa itd), nemojte da mislite da bilo ko sa strane prije otišao da jede tamo nego u McDonalds. Nismo mi ''roštiljska nacija'', pa da neko ide tamo da proba ''roštilj bolji od McDonalds-a''. Obično ga stranci zaobilaze u širokom luku, jer manje-više svi izgledaju totalno nehigijenski.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Samo da dodam da je totalna glupost priča da MC neće da "dođe" u grad koji ima manje od milion ili pola miliona stanovnika.
    Bijah skoro u jedan grad sa 180.000 ljudi i tri MC bejahu i 2 ona (glava covjeka sa brkovima).
    Inače licenca za MC se plaća oni određuju uređenje prostora, tvoje je samo da đelješ. Recimo licenca za MC u Veneciji je 3.5m dolara.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #37
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    A ja ne mogu da razumijem kako neko pored očiju i dalje vjeruje u mit slobodnog tržišta. Ja volim veću ponudu i dobru hranu. Takođe volim svoj novac.
    Ja nisam neoliberalisticki nastrojena (trziste nije savrseno i ne moze se samo regulisati - vidi krizu, uporedi SAD i Istocno Azijske zemlje itd.), ali ne podrzavam ni apsolutni protekcionizam. Nego, da ne upadnemo sada u teorijsku raspravu, sumiracu prakticne razloge zbog kojih podrzavam otvaranje Meka u CG:

    1. Jaka strana kompanija, koja ako prepozna interes da posluje u Podgorici, moze glavnom gradu da ojaca reputaciju u ocima stranaca i novih pontecijalnih investitora.
    2. Nude hranu na koju su stranci navikli (morate znati da pojedini ljudi imaju probleme sa varenjem kada previse eksperimentisu sa raznim kuhinjama iz svijeta, a probioktik ne pomaze uvijek )
    3. Nova radna mjesta
    4. Dobar primjer poslovanja lokalnim proizvodjacima hrane za koje nisam sigurna da posjeduju sertifikate i standarde o bezbjednosti i kvalitetu hrane (zbog toga ne shvatam poslednju opciju u anketi - "u potpunosti nepotreban zbog zastite domaŕih lanaca hrane").
    5. Ako su svi evropski centri pustili Mek u svoje trziste, a nisu "propali", sto bi se nasa "evorpska" Podgorica izdvajala?
    6. Interesantna ponuda za omladinu i djecu u gradu koji ima preko 200 000 stanovnika, i u kome je smjestena vecina fakulteta i poslovnih objekata.
    7. Samo prisustvo Meka u vasem gradu, ne moze da steti vasem zdravlju
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posljednja opcija u anketi se odnosi na to da McDonald's-u ne treba dozvoliti prisustvo u našem gradu, jer bi nemimovno opao promet i zarada lokalnim restorančićima, fast food radnjama i picerijama.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Posljednja opcija u anketi se odnosi na to da McDonald's-u ne treba dozvoliti prisustvo u našem gradu, jer bi nemimovno opao promet i zarada lokalnim restorančićima, fast food radnjama i picerijama.
    Neminovno? Pod kojim to pretpostavkama?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #40
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Аоо што читам ође. Мек ће нас извући , ојачати, запослити, добру храну донијети. Ово да не вјерује човек шта чита. Јесте свјесни шта представља Мек Доналдс, зло са запада. Пропала нам економија, као што јесте , ако ће Мек да нам је ојача. Радије бих на понору био но дозволио лидерима ГМО да уђу у ЦРну Гору.
    А да нам је ишта стало до сопственог здравља и наших ресторана не би се ова тема ни отварала.
    Треба ширити свијест да је најбоље дома јести а не причати о куги са запада, но то је нажалост неминовно, кукала нам мајка са овом причом. Без увреде икоме


    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  16. #41
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jes, policija će nas izvlačit iz kuće i prisiljavat da jedemo u Mek...
    #fakenews

  17. #42
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja nisam neoliberalisticki nastrojena, ali ne podrzavam ni apsolutni protekcionizam. Nego, da ne upadnemo sada u teorijsku raspravu, sumiracu prakticne razloge zbog kojih podrzavam otvaranje Meka u CG.
    Ne moramo ulazit u obštu raspravu. Dovoljno je analizirat ovaj primjer. Volio bih da mi objasniš kako ta firma može obstat na tržištu bez zavlačenja ruke u moj džep.

    "Kruna" kupi materijal i proda hamburger. Ja kupim McD licencu, kupim fancy exclusive extra urbanu prometnu lokaciju, kupim pakovanja, igračkice, reklame i štosvene, kupim materijal i prodam hamburger. (Naglašavam da je u pitanju hamburger, a ne telekomunikacioni satelit.) Kada u cijenu hamburgera uračunam sve ovo, jasno je kakva me sudbina čeka. Kako bih to riješio? Pa, recimo, sačekam da vlada progura neki novi evropski i svjetski standard o kvalitetu hrane da bih mogao uvoziti smeće i od njega praviti hamburgere; sačekam neke povoljne porezne stope za velike preduzetnike. "Sačekam" jer to nema veze sa mnom, to je spontani prirodni proces. Zatim pođem do vlade i izprosim nekolike subvencije u vidu direktnih injekcija keša i nerealno povoljnih kredita o kojima smrtnici mogu sanjati da bih time platio licencu i prostor, sve po svjetskim i evropskim slobodno-tržišnim standardima. Podrazumijeva se da se tu mogu ugraditi razni "predstavnici". Građanima to opravdamo uz retoriku jaka firma, strani investitor, reputacija u očima stranaca, investicioni ambijent, evropska Podgorica, nova radna mjesta. Kada za to dođe vrijeme, računam na privremenu amneziju poreske uprave, sanitarne inspekcije i sličnih. Ako nekome propadne biznis jer se ne može nadmetat sa ovakvim povoljnostima, to nije moj problem jer to su zakoni tržišta. Neka mu građani plate socijalno, ja neću. Ako neko oboli od moje hrane, neka mu građani plate medicinsko, ja neću. Ako neka zabrinuta grupa građana započne kampanju protiv moje nezdrave hrane, računam na iznenadnu učinkovitost sudova, policije i medija, o trošku građana, razumije se. Itd itd itd.
    Last edited by RoNN|3; 29-06-14 at 15:17.

  18. #43
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Neminovno? Pod kojim to pretpostavkama?
    Takav je neki opšti utisak. Lično sam okružen ljudima koji u ogromnoj većini obožavaju McDonalds-ovu hranu i vjeruj mi da su itekako u stanju mijenjati 3 hamburgera sa nekog od kioska (loše je da imenujem, jer lično ništa nemam protiv tih firmi) za jedan ukusan McDonald's obrok koji im je po meraku. Opet, sve je stvar ukusa, a moje pretpostavke imaju utemeljenje na ličnom iskustvu.

    Primjera radi, Big Mac meal košta u Srbiji nešto oko 4€. Ubijeđen sam (doduše, na osnovu samostalnog istraživanja) da je to cijena koja bi i u Crnoj Gori "prodavala robu".

  19. #44
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Primjera radi, Big Mac meal košta u Srbiji nešto oko 4€. Ubijeđen sam (doduše, na osnovu samostalnog istraživanja) da je to cijena koja bi i u Crnoj Gori "prodavala robu".
    Ako moze Goodfellas da klepa sa cijenama i da dobro radi, mozete i vi sigurno. Taman im je obrok toko 4e, ako ne i jace.
    Jos se u PG otvorila nova picerija sa njujork picom, parce 2,5e. Ima odje narod para za sve.

    Mislim da je jedan takav brend potreban ovom gradu. Malo da se stisnu ove guzice koje dizu cijene svaki cas jer je Mc ipak konkurencija, a i nevladine organizacije ce imati cime da se zabavljaju i da kamce pare iz budzeta. Visestruka je dobit.
    I sto rece AltaMarea88:"7. Samo prisustvo Meka u vasem gradu, ne moze da steti vasem zdravlju."
    Last edited by JungleBoy; 29-06-14 at 14:36.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  20. #45
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    sve sto moze da donosi nova radna mjesta ja sam za.
    E to im je već posebni adut! U Njemačku za 15 godina nijesam primijetio da Njemci čine više od 2% zaposlenih. Uglavnom su to stranci kojima je neophodan posao. Uslove neću da kritikujem jer se zahtijeva IZUZETNA profesionalnost ali visina plate koju treba da primiš za tu profesionalnost je smiješna. Čak da je u pitanju rad u butiku, plata je premala. Uglavnom rade ljudi iz nevolje. Ja sam konkurisao kod njih 2005 godine pa znam uslove i znam da se radnici često mijenjaju jer ne mogu da izdrže toliki pritisak za tako male pare. McDonalds je, isto kao Wall Mart, poznat kao loš poslodavac

  21. #46
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    I sto rece AltaMarea88: "7. Samo prisustvo Meka u vasem gradu, ne moze da steti vasem zdravlju."
    A kada čekam red kod ljekara jer je ispred mene 10 konzumenata McD, kako se to zove?

  22. #47
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vazda kad odem nedje na duzi period a ima mek ja se preriljam prvi dan kad stignem i zadnji kad idem doma.U medjuvremenui tragam za burekom i nekom balkanskom pljeskavicom.I kebabi su mi miliji od meka
    Starbucks da se otvori ostalo kako oce.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je McD stetan i gmo. Covjek je kupio Big Mac i namjerno ga ostavio 10 godina u plakaru. Nakon 10 godina ostao je isti, oblikom, bojom i teksturom, a kada ga je ugrijao u mikrovalnoj, kaze da kada je zagrizao, ima isti ukus kao da ga je tek kupio. Slazem se sa misljenjima da je hrana u nekim drugim fast food restoranima isto nezdrava. Razlika je ta sto se u procesu proizvodnje hrane za McD koriste razni aditivi kao sto su hemikalije za izbjeljivanje brasna, meso tretirano amonijakom itd koje nasi prozvodjaci ne mogu priustiti zato sto su takva tretiranja kod nas nedostupna i skupa. Ipak, mislim da je dobro da ljudi imaju slobodu izbora. Skoro svi glavni gradovi u svijeti imaju barem jedan McDonald's restoran, pa zasto ne i Podgorica, a to hoce li ko i koliko kupovati njihovu hranu je stvar licnog izbora svakog pojedinca.
    Davor

  24. #49
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Stetan je i heroin ali ga treba legalizovat radi slobode izbora.Dobro je da ljudi imaju dje da kupe sve je to stvar licnog izbora.

  25. #50
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Treba da imamo McD, ali ne bih ga nikad pogledao pored Krune
    Last edited by lucke91; 29-06-14 at 16:06.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 13:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 19:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 23:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 18:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •