View Poll Results: Moje mišljenje o McDonald's-u:

Voters
235. You may not vote on this poll
  • Potreban je glavnom gradu, ali cijene treba prilagoditi standardu stanovništva.

    70 29.79%
  • Potreban je glavnom gradu, cijene koje su na snazi u regionu smatram realnim.

    22 9.36%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    56 23.83%
  • Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori ne bih navraćao

    21 8.94%
  • U potpunosti nepotreban, zbog sumnjivog sastava hrane i visokih cijena.

    48 20.43%
  • U potpunosti nepotreban, prije svega zbog zaštite domaćih lanaca brze hrane.

    18 7.66%
Page 19 of 24 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 451 to 475 of 586

Thread: McDonald's u glavnom gradu, ANKETA

  1. #451
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :hardrock:


  2. #452
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Za te pare ste mogli kupit dva kila cukra i litar vode i to da vam traje cijeli dan.


    Da, kada tebi odgovara.
    Mogućnost izbora može da ne odgovara samo nekome ko je tele...Pazi, to je isto kao da se protiviš otvaranju nekog lokala jer će tamo da se sluša "narkomanska muzika" i da izlaze samo "problematični likovi"...Mogućnost izbora je u tome da ti nikad ne moraš ući tamo, a dobra strana je da neće izlaziti u neki lokal koji se tebi sviđa...
    Tako je i sa Mc-om...Meni se jede tamo ili mi se pije šejk, nebitno...Ti ne moraš, znači obojica imamo mogućnost izbora...A dobra strana je da će Kruna ili Mimi možda oboriti cijene pa ćeš ti moći da jedeš jeftinije...


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    Sve ja to znam, ali tvrdiš li da u kobasicu od Goranovića ili pršutu od Martinovića nisu neki konzervans stavili? Sve što jedemo, a nije poslala baba sa sela, ima nekoga đavola u sebe...

  3. #453
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svejedno mi je, ali u slučaju da se nekada otvori bio bih povremen gost!

    to je to.

  4. #454
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Mogućnost izbora može da ne odgovara samo nekome ko je tele...Pazi, to je isto kao da se protiviš otvaranju nekog lokala jer će tamo da se sluša "narkomanska muzika" i da izlaze samo "problematični likovi"...Mogućnost izbora je u tome da ti nikad ne moraš ući tamo, a dobra strana je da neće izlaziti u neki lokal koji se tebi sviđa...
    Tako je i sa Mc-om...Meni se jede tamo ili mi se pije šejk, nebitno...Ti ne moraš, znači obojica imamo mogućnost izbora...A dobra strana je da će Kruna ili Mimi možda oboriti cijene pa ćeš ti moći da jedeš jeftinije...
    A koja je životinja onaj koji mi uskrati mogućnost izbora? Recimo da neko otvori lokal u koji zaista idu problematični likovi i svakoga vikenda moraju dolazit policija i hitna pomoć. Kada njihova ministarstva meni pošalju račune za dnevnice, gorivo itd, hoćeš li ih ti platit? Ako sam te dobro razumio, ja bih bio tele kada bih se protivio tome da ti platiš da se održava u životu lokal koji tebi odgovara.

  5. #455
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovu temu zaista treba zakljucati posto postaje smijesna. Prema zakonu EU, svi proizvodi koji imaju vise od 0,9% GMO organizama su oznaceni naljepnicom GMO. To vazi i za supermarkete, prodavnice, restorane i slicno. Vise detalja na: http://ec.europa.eu/food/food/biotec...y/index_en.htm Ja nikada nisam vidio na ovim prostorima ex-yu bilo sta oznaceno naljepnicom GMO, prosto zato sto (vjerovali ili ne) kod nas se ne uvozi bilo sta sa GMO organizmima. Ono sto ljudi kazu, e vidi paradajz ogroman, nikada nije bio ovoliko ili paprika, to nije GMO. U McDonald's restoranima u EU nigdje nema oznake GMO, posto nista ne zadrzi GMO organizme, i sve se sirovine za evropske McD restorane nabavljaju u Evropi, u nasem slucaju je to Njemacka. One price o McDonald's-u sto slusamo po medijma i internetu vezano za aditive, GMO isl. odnose se na restorane van evrope pretezno SAD. Sve dosadasnje afere vezane za McD su se desile uglavnom u SAD-u. Znaci u evropi hrana u McD-u ne smije sadrzavati vise od 0,9 % GMO organizama niti aditive koji nisu dozvoljeni u EU, a jesu recimo u nekim drugim zemljama. Vise na: http://www.food.gov.uk/science/addit...t#.U9TrQUbPpww
    Davor

  6. #456
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možda taj McDonald's i ne bi bio loš samo kada bi znao da jedeš "salatu" potopljenu u propylene glycol tj. jedinjenje za konzervaciju koje ljudi koriste za čuvanje organskog tkiva kao npr. leptira kao i ostalih buba i koje je zabranjeno stavljati u hranu za mačke
    Znaš li da psi (većina rasa) ne smiju slatko jer imaju problema sa probavom, dlakom, vidom..

    Ništa treba zabraniti od danas čokoladu jer je ŠTETNA za paščad...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #457
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    nijesam neki strucnjak za pascad, to mozda jeste tako, ali za potrebe diskusije uzmimo u predpstavku da bi pas se strasno razbolio i/ili umro ako bi pojeo 2-3 prsta cokolade. I on pas kao pas, zapne, ka zivotinja, i pojede ono... i krepa! i pazi sta se desava...

    JE LI KRIV PAS STO JE GOVEDO ILI VLASNIK STO JE GOVEDO KOJE MU JE DALO TU COKOLADU?

    Naravno da je kriv vlasnik, jer pasce ne zna.

    Dakle, mi kao najpametniji i na vrhu lanca ishrane znamo odlicno sta jedemo... I trebali sve ljude staviti u liniju sa psima, mackama, koji ne znaju, i zabranti nam MCD da bi nam neku uslugu ucinjeli? Ne. Molim lijepo. Ako je neko govedo da tamo jede svaki obrok 2-3 mjeseca, i treba da krepa. Mene to ne zanima.

    Daj mi odje lock bas sam izdominirao.

    P.S.

    MCD ce da se otvori i tu ne moze milo, brano, dzigi, sava, i niko nista, shvatate li? Pitanje je momenta, jer PARE.

    chicha micha gotova pricHaaaaa. :*

  8. #458
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znaš li da psi (većina rasa) ne smiju slatko jer imaju problema sa probavom, dlakom, vidom..
    Tačno tako. Ali kuče će pojesti slatko samo ako mu ti daš čokoladu tj. ako nema izbora da je ne pojede, a kakva su nam djeca svaki dan bi pojeli barem pomfrit iz McDonald's (onaj koji se ne raspada ni poslije par godina jer je pun gume)
    Last edited by Rakun; 28-07-14 at 03:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    A koja je životinja onaj koji mi uskrati mogućnost izbora? Recimo da neko otvori lokal u koji zaista idu problematični likovi i svakoga vikenda moraju dolazit policija i hitna pomoć. Kada njihova ministarstva meni pošalju račune za dnevnice, gorivo itd, hoćeš li ih ti platit? Ako sam te dobro razumio, ja bih bio tele kada bih se protivio tome da ti platiš da se održava u životu lokal koji tebi odgovara.
    Onda RONIN-e po tvojoj logici: nemoj na pamet više da ti pada što nezdravo da pojedeš jer ja ne mislim plaćati za, daleko bilo, tvoje liječenje! :mrgreen:

    ~ ~ ~

    A sad malo realnosti:

    TRUJU NAS? Pljeskavice pune hormona, med teških metala

    Veterinari upozoravaju da su meso i mesni proizvodi u Srbiji prepuni antibiotika i raznih aditiva. Pravilnici se ne poštuju. U mesnim prerađevinama često se može pronaći i zabranjeni polifosfat.

    GOTOVO da ne postoji meso ili proizvod od mesa koji je bez otrova ili aditiva. Ništa od toga nije bezbedno za decu i odrasle. Sve je prepuno hormona, emulgatora i antibiotika.
    Ovako za „Novosti“ objašnjava stanje na srpskoj mesnoj trpezi dr Miroslav Stojšić, veterinar i nekadašnji načelnik republičke veterinarske inspekcije.
    - Farmeri u stočnu hranu stalno ubacuju kokcidiostatike, koji se koriste kada živina dobije dijareju, i to najviše tri dana - priča dr Stojšić. - Živina to jede 30 dana, poslednjih pet dana pred klanje ne. Ali on ne može da se neutrališe za to vreme, već ostaje u kostima i mesu. Kada to jede svakodnevno, živini se uništava tkivo štitne žlezde, dolazi do disbalansa hormona, i zato se utove do tri i više kilograma, za samo 35 dana. Čovek kad jede to meso, do istog oštećenja dolazi i kod njega.
    Iza „ukusnih“ mesnih prerađevina često se, kako kaže dr Stojšić, krije i zabranjeni polifosfat. On utiče na obolevanje od raka debelog creva. Ništa bolje nije ni svinjsko meso, upozorava naš sagovornik, jer se u ishrani svinja koristi hrana puna hormona, antibiotika i sedativa. Zahvaljujući tome, prase je za pet meseci spremno za klanje.


    - Imamo pravilnik u kom piše: meso za pljeskavice i ćevape pravi se od junećeg mesa prve i druge kategorije, uz dodatak od dva odsto soli - navodi primer dr Stojšić. - Toga nema na svega dva do tri mesta u Beogradu. Kod nas, u roštilj meso stavljaju loj, soju, vodu i dodaju pileći MOM (mašinski otkošćeno meso), treće kategorije, gde se stavljaju šije, trtice i leđa. A u kostima se deponuju svi teški metali, hormoni i antibiotici. Proizvođači pileći MOM uvoze za 40 do 50 dinara po kilogramu i to stavljaju u salame, šunke u crevu i kobasice. U pojedinim zapadnim zemljama to je zabranjeno i za mačke.
    Nije sjajna situacija ni u mlečnoj industriji. Naš sagovornik tvrdi da neki proizvođači od palminog ulja prave sir!
    - Uvoze mleko u prahu, pa od njega prave konzumno mleko - kaže dr Stojšić. - U čokoladnom mleku imate dodatak karagenan, koji je zabranjen u EU, a to piju deca. U mesnoj industriji stavljaju ga u viršle, parizere i šunke. On je potencijalni emulgator gde dolazi do oboljenja debelog creva i karcinoma, jer se lepi za sluzokožu.
    Bezbednih količina teških metala i kancerogenih materija u hrani - nema, zaključuje naš sagovornik.
    AFLATOKSIN
    U novom Pravilniku o kvalitetu hrane za životinje nivo žive bio je i ostao 0,1 miligram po kilogramu. U Ministarstvu poljoprivrede rekli su nam da vrednost u hranivima koja sadrži kalcijum i magnezijum-karbonat nije bila regulisana, a sada je striktna granica od 0,3 miligrama.
    - Kadmijum u aditivima za hranu za životinje, takođe nije bio regulisan, a sada je vrednost od 10 miligrama po kilogramu - kažu u resornom ministarstvu. - Vrednost u hranivima je bila i ostala je ista - 0,75 mikrograma po kilogramu. Ne mogu se upoređivati vrednosti za jednu vrstu hraniva ili smeše sa drugima, jer su one tačno određene za svaku nepoželjnu supstancu u odgovarajućem matriksu.
    Vrednosti za aflatoksin B1 u hranivima, objašnjavaju u Ministarstvu poljoprivrede, kao i dopunskim i potpunim smešama, gde se određivanjem oštrijeg kriterijuma za nivo aflatoksina B1 u hranivima i smešama za mlečne krave ovce i koze, posledično smanjuje nivo aflatoksina M1 u mleku. Dakle, kriterijum je stroži dva puta.
    MED
    Prirodnog i pravog meda u Srbiji nema ni deset odsto, upozorava dr Stojšić.
    - Veterinarska inspekcija radi kontrolu meda na kvalitet, ali ne i na zdravstvenu ispravnost, pa zato u medu ima teških metala i antibiotika - priča dr Stojšić. - Pravi med je, možda, na Staroj planini, gde se pčele ne hrane šećerom. Sve druge hrane šećernim sirupom, pa umesto 25 kilograma, dobiju 80. Taj med nije otrovan, ali je prevara, jer nije med sa cveta.


    Izvor: http://pressonline.rs/info/drustvo/3...ih-metala.html

  10. #460
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    nijesam neki strucnjak za pascad, to mozda jeste tako, ali za potrebe diskusije uzmimo u predpstavku da bi pas se strasno razbolio i/ili umro ako bi pojeo 2-3 prsta cokolade. I on pas kao pas, zapne, ka zivotinja, i pojede ono... i krepa! i pazi sta se desava...

    JE LI KRIV PAS STO JE GOVEDO ILI VLASNIK STO JE GOVEDO KOJE MU JE DALO TU COKOLADU?

    Naravno da je kriv vlasnik, jer pasce ne zna.

    Dakle, mi kao najpametniji i na vrhu lanca ishrane znamo odlicno sta jedemo... I trebali sve ljude staviti u liniju sa psima, mackama, koji ne znaju, i zabranti nam MCD da bi nam neku uslugu ucinjeli? Ne. Molim lijepo. Ako je neko govedo da tamo jede svaki obrok 2-3 mjeseca, i treba da krepa. Mene to ne zanima.

    Daj mi odje lock bas sam izdominirao.

    P.S.

    MCD ce da se otvori i tu ne moze milo, brano, dzigi, sava, i niko nista, shvatate li? Pitanje je momenta, jer PARE.

    chicha micha gotova pricHaaaaa. :*
    Ne zezaj.
    Uzeću primjer NK pošto ga oboje znamo. Đe da pojedeš zdravo? Ima li pekara đe nijesu našli bubašvabe ili brze hrane koja ne valja zbog lepinja ili mesa?
    PA opet ljudi jedu...


    Da zaključim znači MCD je samo šlag na veoma ružnu tortu. Ostali nude veoma ružnu tortu.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #461
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Onda RONIN-e po tvojoj logici: nemoj na pamet više da ti pada što nezdravo da pojedeš jer ja ne mislim plaćati za, daleko bilo, tvoje liječenje!
    A po tvojoj logici: već se puši, tako da treba dozvolit i heroin, uranijum, sarin itd. Licemjerno bi bilo dozvolit cigarete, a zabranit bilo što drugo što ne valja!:mrgreen: Ovo, inače, nije tema o mojim navikama niti one čine moje riječi više ili manje ispravnim, ako je to bio smisao tvojih riječi.

  12. #462
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    A po tvojoj logici: već se puši, tako da treba dozvolit i heroin, uranijum, sarin itd. Licemjerno bi bilo dozvolit cigarete, a zabranit bilo što drugo što ne valja!:mrgreen: Ovo, inače, nije tema o mojim navikama niti one čine moje riječi više ili manje ispravnim, ako je to bio smisao tvojih riječi.
    To je, Ronine, već sve dozvoljeno i u širokoj upotrebi ... Džaba se mi bunili. Ovi koji o tome odlučuju bi nas sve zajedno najradije i žive sahranili - ukoliko bi im to donijelo odgovarajući profit.

  13. #463
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    To je, Ronine, već sve dozvoljeno i u širokoj upotrebi ... Džaba se mi bunili. Ovi koji o tome odlučuju bi nas sve zajedno najradije i žive sahranili - ukoliko bi im to donijelo odgovarajući profit.

    Pa koja je poenta citave tvoje price na ovu temu odje? Imam osjecaj da si izgubio iz vida poentu I svoje I price ove teme.
    Ne treba nam Mek, ne treba nam JOS nezdrave hrane, ocigledno je ima dosta, makar po rijecima strucnjaka forumskih, koji su skocili odmah da opale paljbu po nasim restoranima brze hrane a sve da bi priskocili u odbranu supljeg smecarskog otrovnog produkta zapada kakav je Mek Donalds

  14. #464
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Pa koja je poenta citave tvoje price na ovu temu odje? Imam osjecaj da si izgubio iz vida poentu I svoje I price ove teme.
    Ne treba nam Mek, ne treba nam JOS nezdrave hrane, ocigledno je ima dosta, makar po rijecima strucnjaka forumskih, koji su skocili odmah da opale paljbu po nasim restoranima brze hrane a sve da bi priskocili u odbranu supljeg smecarskog otrovnog produkta zapada kakav je Mek Donalds
    Od prvog posta na ovoj temi sam isticao da je domaće smeće ništa manji trulež od stranog! Čak štaviše - jer domaće smeće najčešće ne podliježe NIKAKVIM kontrolama ili ako i postoje - one su fiktivnog ili birokratskog karaktera ...

    A na temi sam prisutan iz jedinog razloga: da raskrinkam demagoge poput tebe - koji bi selektivno da zabranjuju ono što nije po njihovom ličnom ukusu. U stilu: "zalagaću se za zabranu McDonalds hrane jer ne volim Američke proizvode i smatram da nijesu zdravi, ali mi ne smetaju Američke cigarete ili sokovi ili drugo - što je takođe nezdravo, ali s' obzirom da ja to koristim: neću se zalagati za njihovu zabranu."

    Dakle - zabranjuj ti sebi što god želiš, a drugi će sami odlučivati o tome što žele da konzumiraju.

  15. #465
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    To je, Ronine, već sve dozvoljeno i u širokoj upotrebi ... Džaba se mi bunili.
    Da se ljudi nikada nijesu bunili, danas bismo svi živjeli u absolutističkoj monarhiji. Ako se niko ne bude bunio, odlučivači će nastavit kako su do sada činili. Nažalost, ljudima su ovdje mozgovi toliko isprani da se bilo kakva priča o pobuni može obesmislit argumentom "Tako ti je i u Švedskoj". Sada mi pade na pamet gospođa iz agencije za telekomunikacije u emisiji "Robin Hud" i njen argument "Takav zakon nije postojao u okruženju ili u zemljama EU, stoga nema veze što ga niko nije poštovao".

  16. #466
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    McDonald's je isto go*no kao i Kruna, Gurman... Samo umno poremecena osoba moze da jede tamo mada konkurencija je uvjek dobra, samo budali moze da smeta sto ce drugi morat da poboljsavaju kvalitet, cijenu, uslugu da bi privukli mesoždere napacene. Eto tako. Lock!
    Last edited by :)); 30-07-14 at 17:55.
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  17. #467
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    McDonald's je isto go*no kao i Kruna, Gurman... Samo umno poremecena osoba moze da jede tamo mada konkurencija je uvjek dobra, samo budali moze da smeta sto ce drugi morat da poboljsavaju kvalitet, cijenu, uslugu da bi privukli mesoždere napacene. Eto tako. Lock!
    Netačno iz prostog razloga što su naše prčvare toliko zaostale da su nedavno otkrile da se u ćevap može stavit' i soja.

    PS.
    Vidim skromnost ti nije vrlina kad smatraš da se poslije tvog dubokog komentara može zaključati tema
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #468
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ali daju ekstra igračke, ponekad i čaše za coca-collu...

  19. #469
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brza hrana je takva kakva je, ali što je bitno u ovoj priči?
    Mek je firma sa renomeom, koja zna da je određen broj ljudi protiv njih, pa su tako i uslovljeni da se pridržavaju nekih standarda, makar što se tiče higijene i kvaliteta hrane, kako bi se bilo kakva kritika na njihov račun svela na minimum.
    To sa našim trenutnim prodavcima nije slučaj. Hrana se u dosta slučajeva drži u toaletima "jer je tamo najhladnije", a ista se kupuje po najnižoj cijeni kad joj u obližnjem marketu istekne rok. To je trenutna realnost kad je u pitanju ovakva ishrana kod nas.

  20. #470
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,221
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,407 Posts

    Default

    Ja sam cuo da je u vodokotlic najbolje drzat' jer se tu najbolje odrzava niza temperatura...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #471
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja sam cuo da je u vodokotlic najbolje drzat' jer se tu najbolje odrzava niza temperatura...
    A I hidriranost voca I povrca. Shalim se.. nemoj zmjerat sto kinetik
    istrajan budi.

  22. #472
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema se što zamjerit, nego ne zalazim na ta mjesta otkako par puta zaobilazih kutije s prilozima da se proguram do šolje.

  23. #473
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Ovu temu zaista treba zakljucati posto postaje smijesna. Prema zakonu EU, svi proizvodi koji imaju vise od 0,9% GMO organizama su oznaceni naljepnicom GMO. To vazi i za supermarkete, prodavnice, restorane i slicno. Vise detalja na: http://ec.europa.eu/food/food/biotec...y/index_en.htm Ja nikada nisam vidio na ovim prostorima ex-yu bilo sta oznaceno naljepnicom GMO, prosto zato sto (vjerovali ili ne) kod nas se ne uvozi bilo sta sa GMO organizmima. Ono sto ljudi kazu, e vidi paradajz ogroman, nikada nije bio ovoliko ili paprika, to nije GMO. U McDonald's restoranima u EU nigdje nema oznake GMO, posto nista ne zadrzi GMO organizme, i sve se sirovine za evropske McD restorane nabavljaju u Evropi, u nasem slucaju je to Njemacka. One price o McDonald's-u sto slusamo po medijma i internetu vezano za aditive, GMO isl. odnose se na restorane van evrope pretezno SAD. Sve dosadasnje afere vezane za McD su se desile uglavnom u SAD-u. Znaci u evropi hrana u McD-u ne smije sadrzavati vise od 0,9 % GMO organizama niti aditive koji nisu dozvoljeni u EU, a jesu recimo u nekim drugim zemljama. Vise na: http://www.food.gov.uk/science/addit...t#.U9TrQUbPpww
    GMO = Genetski Modifikovani Organizam
    Pričaš o zakonu o obilježavanju GMO hrane u EU. Mi nismo u EU tako da to ne važi za nas. U ostalom nije problem "hrane" iz McDonalds-a GMO već hemija
    To što u Chicken McNuggets-u ima silikona i aluminijuma nema veze sa genetikom tih 60% pilećih kostiju i drobova koje ima u toj "hrani"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To što u Chicken McNuggets-u ima silikona i aluminijuma nema veze sa genetikom tih 60% pilećih kostiju i drobova koje ima u toj "hrani"
    Aha, a u pomfritu ima: žive, arsena i olova ...

  25. #475
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Aha, a u pomfritu ima: žive, arsena i olova ...
    Ja pišem u činjenicama, a ti i dalje troluj i obavezno daj svome djetetu pare za doručak koje će nadam se trošiti u McDonald's na "Piletinu" sa gumom i aluminijumom i "pomfrit" koji će u dalekoj budućnosti arheolozi iskopavati neoštećenog

    According to the McDonald's Corporation, its famous Chicken McNuggets are made with ingredients including:

    But that's not the freaky part. According to McDonald's own website, Chicken McNuggets are also made with:
    Dakle:
    Sodium aluminium phosphate (SAlP) describes the inorganic compounds with consisting of sodium salts of aluminium phosphates

    Polydimethylsiloxane (PDMS) belongs to a group of polymeric organosilicon compounds that are commonly referred to as silicones.



    Silikon, aluminium, pranje u amonijaku na stranu bitno je da to malo mesa nije genetski modifikovano (u većoj mjeri).

    Uzmi but od domaćeg krmeta, suši ga u dimljaku KAP-a i komotno možeš reći da pršuta nemo GMO porijeklo
    Last edited by Rakun; 02-08-14 at 00:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 19 of 24 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. McDonald`s u Podgorici [?]
    By Black_Pirate in forum Centralni
    Replies: 358
    Last Post: 20-07-13, 12:11
  2. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  3. Pismo Glavnom Krivcu Za Sve
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-10, 22:45
  4. McDonald's Fantasy Football
    By Vlado in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-08, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •