Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 96

Thread: Crna Gora i LGBT prava

  1. #51
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Mi smo jedan narod kome je veci problem vidjet dvije djevojke kako se ljube na ulicu, nego to sto nemamo kuci leba da jedemo, to sto nemamo posla i to sto nemamo nikakvu perspektivu.
    Nešto ne mislim da je ovo problem. To jest, ako dobro izgledaju, je li tako?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #52
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nešto ne mislim da je ovo problem. To jest, ako dobro izgledaju, je li tako?
    Haha u pravu si, nekima to i nije problem, nego bi im se rado pridruzili

  3. #53
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nešto ne mislim da je ovo problem. To jest, ako dobro izgledaju, je li tako?
    Pa zar ne bi trebalo, ako vec diskriminisete LGBT populaciju, da diskriminisite i lezbejke? Ovo je diskriminacija unutar diskriminacije.
    Davor

  4. #54
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #55
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da hoće paradu zvati cirkusom pa ni po' jada, a ovako; "imamo pravo da živimo svoj život dok god nerviramo sve oko sebe"...ili jednostavno "mi smo moderna družina" - straota jedna - kad nagoni upravljaju umom i tjelesinom. Provokativno i oskudno obučeni, našarani, buše uši, tetoviraju se(žigošu) kao robovi....divljačka osobina obožavanja tijela, usled nepoimanja duha!

    Al onda se pod obavezno tu i tamo nađe kakav mutivoda što agresivno aplicira na pomenuto nevažno i nebitno - dok se narod grči bez mogućnosti na normalan život sa normalnim poslom, zdravstvom, primanjima........................ normalnim okolnostima da od svoga života bilo što učine - DA KAO UZORNI ČLANOVI ZAJEDNICE RODITELJI POSTANU!!!
    Last edited by Domaćin; 01-08-14 at 12:57.
    Bolji od sebe.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Zasto? Ko moze zabraniti u slobodnoj zemlji bilo kome da organizuje parade, manifestacije, seminare i slicno? Gay populacija kao i svi ostali imaju pravo da organizuju parade ako to zele, a kome se ne svidja, ne mora tu biti prisutan, nije na moranje. Iako se na gay paradama skuplaju i ljudi koji nisu homoseksualci, radi druzenja i zezanja, posto homoseksualizam nije prelazan, sto znaci ako i sam nisi gay, ne znaci da ces to i postati budes li isao na gay parade. Problem nije LGBT populacija na ovim prostorima nego lazni cuvari morala koji nemaju ni trunke istoga dok mogu onako brutalno prebijati ljude drugacije od njih. Na kraju, nemojmo zaboraviti i da je Hitler proganjao homoseksualce, osobe sa invaliditetom i sve one koji su bili drugaciji.Mi smo se kao bivsa drzava Jugoslavija protiv toga borili, a sada...
    Zato što u tradicionalnim sredinama većina ljudi ima problema sa saznajom da ima homoseksualaca i da su oko njih.
    Zato što nije u redu da se nešto "nabija na nos" većini kojima to smeta. Niko ne brani ni vjernicima da paradiraju, ni sektama, pa se ipak to ne radi. Ali ovdje se ponos ističe? Onaj ko je vjernik nema ponos?
    Budi što jesi, radi što misliš, ali ne mora sve što radiš da bude javno?

    Ne podržavam ni progone, ni tuče, čak nikakvu ideologije, a uzmemo u obzir da LGBT ima oko 10% i ako većini ostatka smeta mišljenje i rad, stvarno ga ne bi isticao i ponosio se time.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #57
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Niko ne brani ni vjernicima da paradiraju, ni sektama, pa se ipak to ne radi.
    Da li se to šališ? Nikad ne paradiraju vjernici, naako par puta godišnje kroz sve gradove.


  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    zvanični vjernici da ali nisam siguran da bi parada jehovinih ili kulta satane prošla baš tako lagano...
    She is only here to annoy herself!

  9. #59
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zvanični vjernici da ali nisam siguran da bi parada jehovinih ili kulta satane prošla baš tako lagano...
    To je klasičan diskriminejšn na štetu Jehova.

  10. #60
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zvanični vjernici da ali nisam siguran da bi parada jehovinih ili kulta satane prošla baš tako lagano...
    Nema zvanicne i nezvanicne religije, ljudi vjeruju u sta god hoce.
    Davor

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    naravno da nema, ali samo ti pokazujem primjer da nisu LGBT jedina diskriminisana manjina
    She is only here to annoy herself!

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Isto tako, to pokazuje da nije problem u lgbt zajednici, već u onima kojima smeta sve osim ono njihovo. Političke i vjerske parade - sve bih ja to govnjivom motkom poćerao. Parade svjedoka i lgbt populacije, u tom smislu, nisu diskriminisane. I njih bih raspustio. Ali, kako, po zakonu, nemam pravo da bijem vjernike i političke sektaše, nemam pravo ni svjedoke ni lgbt da batinam. Samo što to većini ljuidi nije baš jasno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #63
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Zasto? Ko moze zabraniti u slobodnoj zemlji bilo kome da organizuje parade, manifestacije, seminare i slicno? Gay populacija kao i svi ostali imaju pravo da organizuju parade ako to zele, a kome se ne svidja, ne mora tu biti prisutan, nije na moranje. Iako se na gay paradama skuplaju i ljudi koji nisu homoseksualci, radi druzenja i zezanja, posto homoseksualizam nije prelazan, sto znaci ako i sam nisi gay, ne znaci da ces to i postati budes li isao na gay parade. Problem nije LGBT populacija na ovim prostorima nego lazni cuvari morala koji nemaju ni trunke istoga dok mogu onako brutalno prebijati ljude drugacije od njih. Na kraju, nemojmo zaboraviti i da je Hitler proganjao homoseksualce, osobe sa invaliditetom i sve one koji su bili drugaciji.Mi smo se kao bivsa drzava Jugoslavija protiv toga borili, a sada...


    Problem kod parada, bar kod nas je u tome sto se spucaju velike svote novca na organizaciju istih. Dok sa druge strane imamo institucije i hiljade javnih zgrada koje se bukvalno raspadaju. Jos koliko ima ljudi koji danas ne znaju kako ce rucak kuci donijet, a treba da gleda paradu 'ponosa' gradom. I to sve o nasem trosku. Paralela sa Hitlerom je totalno nebulozna. Hitler je proganja i pedofile, treba i njih pustit da paradiraju gradom?
    Forever young, i want to be forever young

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Da li se to šališ? Nikad ne paradiraju vjernici, naako par puta godišnje kroz sve gradove.

    100 godina živim u Bar i ne viđeh to..
    Mada u pravu si, Nikšić to ima, ima i nešto u PG. Ostali gradovi nemaju.
    A sada ispočetka se pročita moj post, ja kazem da ako je zajednica od 10% ljudi (LGBT) i to smeta makar 70% ostatka onda je paradiranje zabadanje prsta u oko.
    Lako je paradirati vernicima u NK, pravoslavnih je 95% a paradira skoro svako ili skoro svako podržava. Ko to treba da osudi? Zato i napisah da za sve postoji vrijeme I mjesto, a cg trenutno nije ni jedno ni drugo, kao što USA to nije bila prije 40 godina.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #65
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Problem kod parada, bar kod nas je u tome sto se spucaju velike svote novca na organizaciju istih. Dok sa druge strane imamo institucije i hiljade javnih zgrada koje se bukvalno raspadaju. Jos koliko ima ljudi koji danas ne znaju kako ce rucak kuci donijet, a treba da gleda paradu 'ponosa' gradom. I to sve o nasem trosku. Paralela sa Hitlerom je totalno nebulozna. Hitler je proganja i pedofile, treba i njih pustit da paradiraju gradom?

    Velike svote novca spuca i drzava na kupovinu skupih auta, putovanja, racuna za mobilnu telefoniju i slicno. Trebaju oni malo pristediti, ali to izgleda nikome ne smeta zato sto smo se na to izgleda navikli, a na homoseksualce jos ne. Homoseksualci stupaju u vezu sa punoljetnim osobama. Znaci radi se o zrelim osobama koji znaju sta hoce i niko ih ninasta ne prisiljava. Sa druge strane, pedofilija je bolest gdje odrastao muskarac ima seksualne fantazije o maloj djeci koja u vecini slucajeva nisu cak ni teenageri. Ako takve osobe seksualno zlostavljaju malu djecu, to je onda zlocin, i ne moze se porediti sa homoseksualizmom gdje punoljetni muskarci stupaju u seksualne odnose. Tako da zaista u ovoj diskusiji ne bih poredio pedofile i homoseksualce, jer ovi u prvoj grupi seksualno zlostavljaju djecu, dok se u drugom slucaju radi o homoseksualnom cinu uz pristanak punoljetnih osoba. Pedofili inace po statistikama ne zlostavljaju samo djecake, nego uglavnom djecu oba pola.
    Davor

  16. #66
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    razliku izmedju pedofila i homoseksualaca svako zna(nadam se, inace je stvarno zabrinjavajuce) ali eto ipak na svakoj temi o lgbt populaciji se to pominje. A vidim sad da se i Hitler pominje...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    ja kazem da ako je zajednica od 10% ljudi (LGBT) i to smeta makar 70% ostatka onda je paradiranje zabadanje prsta u oko.
    70% ljudi u mojoj ulici je jednom smetao autobus pun navijača, ali je svejedno prošao tuda bez incidenata.

  18. #68
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    100 godina živim u Bar i ne viđeh to..
    Mada u pravu si, Nikšić to ima, ima i nešto u PG. Ostali gradovi nemaju.
    A sada ispočetka se pročita moj post, ja kazem da ako je zajednica od 10% ljudi (LGBT) i to smeta makar 70% ostatka onda je paradiranje zabadanje prsta u oko.
    Lako je paradirati vernicima u NK, pravoslavnih je 95% a paradira skoro svako ili skoro svako podržava. Ko to treba da osudi? Zato i napisah da za sve postoji vrijeme I mjesto, a cg trenutno nije ni jedno ni drugo, kao što USA to nije bila prije 40 godina.
    Nema 2-3 mjeseca da je bila litija Svetog Jovana Vladimira u Baru, i održava se svake godine? Za jednog stogodišnjaka iz Bara, moram ti reć da ti je oslabio vid.

    Last edited by Lucas; 01-08-14 at 21:43.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    70% ljudi u mojoj ulici je jednom smetao autobus pun navijača, ali je svejedno prošao tuda bez incidenata.
    Znači upoređuješ broj u ulici sa brojem građana. Ako su 80% ljudi u tvojoj ulici Srbi to treba da oslikava stanje u državi. Gledate suviše usko, ja pričam i Balkanu a ti o ulici.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #70
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa što ako upoređujem?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ništa, svaditi se nećemo.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #72
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Da hoće paradu zvati cirkusom pa ni po' jada, a ovako; "imamo pravo da živimo svoj život dok god nerviramo sve oko sebe"...ili jednostavno "mi smo moderna družina" - straota jedna - kad nagoni upravljaju umom i tjelesinom. Provokativno i oskudno obučeni, našarani, buše uši, tetoviraju se(žigošu) kao robovi....divljačka osobina obožavanja tijela, usled nepoimanja duha!

    Al onda se pod obavezno tu i tamo nađe kakav mutivoda što agresivno aplicira na pomenuto nevažno i nebitno - dok se narod grči bez mogućnosti na normalan život sa normalnim poslom, zdravstvom, primanjima........................ normalnim okolnostima da od svoga života bilo što učine - DA KAO UZORNI ČLANOVI ZAJEDNICE RODITELJI POSTANU!!!
    A ljudi koji su hetero se ne tetoviraju i ne buse usi?

  23. #73
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ovako smiješno - presmiješno... skaradno... neukusno...



    Al' da se nevažna polemika ne povuče ovijem devijantima, deder da mi debatujemo o tome koliko koje domaćinstvo potrebuje brašna, šećera, ulja, dostojanstva....
    Bolji od sebe.

  24. #74
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    sto da ne? zar nije lijepo vidjet muskarca golih guzica da paradira? Ja ne znam odakle strah odjednom da ce odma uza i sira familija otic na grupno tetoviranje/pirsing i paradirat golih guzica
    look right through me

  25. #75
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oprosti, al meni nešto nije merak, da se ne izrazim adolescentski - BLJAK-FUJ!

    Pa na sljedeće logično pitanje o istom samo ženskom, odgovor je: LJEPŠE JE BEZ DODATAKA.
    Bolji od sebe.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Filmovi sa LGBT tematikom
    By RotfLmaOmGg in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-10, 23:43
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •