Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 96

Thread: Crna Gora i LGBT prava

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Crna Gora i LGBT prava

    Crna Gora kao prilično tradicionalno i patrijarhalno društvo prilično kaska za korenitim promenama koje se dešavaju na globalnom nivou na polju LGBT prava. Par pokušaja organizivanja parade ponosa koji su se znamo kako završili dovoljno govore

    Crna Gora, opet, kao država okrenuta EU integracijama mora uskoro da posveti pažnju i tom poglavlju.

    Kakav je stav pučanstva povodom ove osetljive tematike?
    Da li postoji realna nada da će se u bliskoj budućnosti desiti promene koje su svakako neophodne?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  2. #2
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece se desiti u CG nikakve promjene, kao i na ovim prostorima bivse nam drzave jos barem sto godina. Mogu drzave deklarativno donositi razne zakone koji promovisu prava LGBT populacije, ali stanje svijesti ljudi tesko je promjeniti. Mozda jos 2-3 generacije, ko zna.
    Davor

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bako, jebeš li što?

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa gej osobama nemam problem, dovoljno od mene.

    Mada nikako ne volim da vidim feminiziranog muškarca, kad mi mlati rukama i krivi zglobove kao da ih je slomio na poledici. Štaviše, većina tih fem momaka vjerovatno i nije gej, al meni je i dalje jako odbojno biti u njihovom društvu, pogotovu kad im je to dosta izraženo. Iskren sam. Naravno, ni na koji način ih ne bi ugrozio niti im prebacio to što jesu i kako se ponašaju, ali opet, moj je izbor sa kim ću da se družim.

    Što se promjena svijesti društva tiče veći dio cg društva nema problem sa gej osobama, njihov život - njihova stvar, ali ne izražava stav javno jer bi se odmah našao neko da uperi prstom i kaže "vidi ovog p*****" Istu stvar ja radim, nikad ih neću ugroziti, ali stvarno se neću boriti za njihova prava, ima ih dovoljno, nek stisnu petlju i nek se ujedine pa nek se bore.

    P.S. Ja još ne upoznah ni jednog geja uživo

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nešto se ne bih složila da većina društva nema problem. Tvoja percepcija društva je duboko subjektivna

    Druga stvar, oni su već ujedinjeni i bore se koliko je to u njihovoj moći ali ne mogu postići ništa dok država ne preuzme neke korake

    P.S. verovatno jesi ali ne znaš.
    Autovanje u našoj zajednici je vrlo rizična rabota

  6. #6
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Nešto se ne bih složila da većina društva nema problem. Tvoja percepcija društva je duboko subjektivna

    Druga stvar, oni su već ujedinjeni i bore se koliko je to u njihovoj moći ali ne mogu postići ništa dok država ne preuzme neke korake
    Aeeee.... Stalno se vrte neke cifre da samo gej osobe (bez bisex i trans osoba) cine oko 5% drustva, a zajedno vjerovatno i 8 - 10%, vjeruj mi, da 60.000 ljudi digne glas, promjena za njih bi bilo. Ovako, ako se boje, nek trpe.

    Veliki broj ljudi je nezadovoljan ekonomskom situacijom u zemlji i režimom MĐ pa ćute iz straha, zato se ništa ne mijenja u zemlji. Iz istih razloga se ništa ne mijenja ni za gejeve, iz straha.

    Zamisli kako je glupo da se strejt osobe bore za gej prava, a 99.9% gej osoba u CG ćuti i krije se? Da nema Cimba i Milivojevića, ne bi znali da gejeva ima u zemlji.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uopšte nije glupo.
    I belci su se u Americi borili za prava crnaca
    I muškarci se bore za prava žena

    Potpuno je razumljivo zašto LGBT populacija ne izlazi iz ormara u drštvu kakvo je naše. Da li bi rizikovao da budeš meta linča?
    Last edited by Miss_Lucifer; 27-06-14 at 21:46.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Uopšte nije glupo.
    I belci su se u Americi borili za prava crnaca
    I muškarci se bore za prava žena

    Potpuno je razumljivo zašto LGBT populacija je izlazi iz ormara u drštvu kakvo je naše. Da li bi rizikovao da budeš meta linča?
    Bjelci su se borili rame uz rame sa crncima, a nisu se borili ZA crnce dok su se crnci krili u rupi?

    Autovanje rizično? A da crnac podigne glas u vrijeme ropstva nije bilo rizično?! Ma daaaj... To je bilo daleko rizičnije. Al crnci su bili složniji, gej ljudi nisu. Crnce su doveli na rub egzistencije, borba za goli život, nisu mogli sakriti svoju boju kože, gej osobe mogu svoju orjentaciju, i nisu ni blizu ugroženi kao crnci tada.

    Da nam svima seksualnost piše na čelu, davno bi se gej osobe izborile za svoja prava.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Paralela sa crncima je bila čisto poređenja radi, ne menjaj teze

    Ne možeš optuživati LGBT populaciju zbog nedostatka hrabrosti. Ponavljam, u patrijarhalnom društvu kao što je naše koje sankcioniše i banalne različitosti ne možeš da očekuješ srčanu i otvorenu borbu
    Zato je na nama, strejt populaciji da stvorimo uslove za dalji aktivizam
    I na institucijama pre svega da rade svoj posao

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pustite vi tu pricu, nego ajmo priloge za avio kartu za Lucasa da ide kod Luci, greota da vam energija ide na ovu rabotu, vec smo je istrosili... :-D

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pustite vi tu pricu, nego ajmo priloge za avio kartu za Lucasa da ide kod Luci, greota da vam energija ide na ovu rabotu, vec smo je istrosili... :-D

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Luci uopšte ne lajkuje banalizaciju ozbiljnih tema

  13. #13
    Join Date
    May 2013
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je kul,biti kul biti geeej.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koja to prava ?ja bi to volio da neko objasni, eto dodjoh mal nazad doma, setkaju tuda u parovima, svudje ih ima, niko ih ne dira , koja prava? svudje u svijetu su napravili da su najvece placi***** u istoriji covjecanstva , u svim sektorima dje sam radio turizma svi imaju uzasno strog kod ponasanja, dodju gejevi u par zive ljubakaju se cmacu, izribas ih odma idu po sudova i sud tebi obori sva pravila firme ??? samo mi recite sta je to njima ugrozeno, pravo na pokazivanje da su vece seke perse od svih i na vrcanje guzica ulicom, jer to je jedino sto ja vidim da rade tim paradama, izgovor za orgijanja i nabijanja na nos toga , uzas, to sve treba prvo na razgovor kod psihologa pa na ulicu , postedite me , da ve zamolim, sve smo lose od zapada uzeli, cutimo vas zibot , trpimo ijemo go v na , itd itd , uchka se rezim u nas , i sad jos da branim *****e po ulici da skacu i dobiju vecu zastitu od mene u moj dom a?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Nece se desiti u CG nikakve promjene, kao i na ovim prostorima bivse nam drzave jos barem sto godina. Mogu drzave deklarativno donositi razne zakone koji promovisu prava LGBT populacije, ali stanje svijesti ljudi tesko je promjeniti. Mozda jos 2-3 generacije, ko zna.
    LGBT je bio tabi u svakoj zemlji zapadne Evrope još 70-ih. Znaći za 30 godina su uspjeli da naprave da ide sve njima u korist. Očekujem i kod nas tako nešto, nijesmo vala mi gori od USA.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post

    Zamisli kako je glupo da se strejt osobe bore za gej prava, a 99.9% gej osoba u CG ćuti i krije se? Da nema Cimba i Milivojevića, ne bi znali da gejeva ima u zemlji.
    Je li moguce da si toliko hladan i okrutan…? da nimalo ne saosjecas sa njima…?
    Zamisli zivot jednog crnogorskog pede… khm, pardon- geja…kakvo je bilo njegovo odrastanje… odrastanje uz oca, djeda, stare Crnogorce… koji su pucali rafale kad se rodio…

    Kako mu je prosa pubertet…dok je mastao o jednom Filipu iz VIII-4… o njegovom vitkom, izvajanom tijelu, plocicama na stomaku… o njegovoj velikoj, debeloj, pulsirajucoj batini, koja ulazi, cijepa njegov maleni anus, a onda ga u ritmu pneumatske busilice dovodi do ludila…

    Razocarenje, slomljeno srce kada sazna da Filip pegla jednu sisatu malu iz ekonomske skole…
    Dalje mozda mozes sam da zamislis…
    I apsolutno podrzavam predlog gradskih vlasti u Niksicu da se gospodinu Cimbaljevicu, koji je mukotrpno radio i zalagao se za promociju LGBT prava, podigne spomenik, koji ce vjekovima pred nama krasiti grad piva i rokenrola…

  17. #17
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Je li moguce da si toliko hladan i okrutan…? da nimalo ne saosjecas sa njima…?
    Zamisli zivot jednog crnogorskog pede… khm, pardon- geja…kakvo je bilo njegovo odrastanje… odrastanje uz oca, djeda, stare Crnogorce… koji su pucali rafale kad se rodio
    Da su znali kakvog ce izroda da dobiju, pucali bi u krevetac. Rafale.
    Bako, jebeš li što?

  18. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    koja to prava ?ja bi to volio da neko objasni, eto dodjoh mal nazad doma, setkaju tuda u parovima, svudje ih ima, niko ih ne dira , koja prava? svudje u svijetu su napravili da su najvece placi***** u istoriji covjecanstva , u svim sektorima dje sam radio turizma svi imaju uzasno strog kod ponasanja, dodju gejevi u par zive ljubakaju se cmacu, izribas ih odma idu po sudova i sud tebi obori sva pravila firme ??? samo mi recite sta je to njima ugrozeno, pravo na pokazivanje da su vece seke perse od svih i na vrcanje guzica ulicom, jer to je jedino sto ja vidim da rade tim paradama, izgovor za orgijanja i nabijanja na nos toga , uzas, to sve treba prvo na razgovor kod psihologa pa na ulicu , postedite me , da ve zamolim, sve smo lose od zapada uzeli, cutimo vas zibot , trpimo ijemo go v na , itd itd , uchka se rezim u nas , i sad jos da branim *****e po ulici da skacu i dobiju vecu zastitu od mene u moj dom a?
    Sve potpisujem što si napisao, 100% tačno!

    To ti je kao da se sad pokupimo nas deset i kažemo da volimo prirodne riđokose, a ovdje nema nijedna, pa 'oćemo da se zaštite naša prava na različitost i da nam se pod hitno obezbijede riđokose!

    Garantujem da pede..., ovaj, geyeve ne bi niko dirao sve dok oni svoje seksualne preference zadovoljavaju u svoja četiri zida, kao što radi sav normalan svijet; ali kad krene sa paradama, izjavama po novinama, kukanjem za svaku sitnicu, pa dopizde ti, brate, sve ako sam dotada i imao tolerantno mišljenje o njima, moram početi da ih prezirem i o njima mislim samo kao o nasilnicima! Kako drugačije shvatiti to njih 1% hoće da svoje stavove i vrijednosti nametne ostalim 99%, šta je to nego nasilje? I onda oni pričaju o toleranciji?

    Nego ja nekako mislim da se iza toga pokreta ne krije neka stvarna težnja za slobodom (od čega oni to hoće da se oslobode? Ko ih drži u zatvoru, ko im brani da u svojim stanovima, autima rade šta god žele?!), nego čisto lični interesi vođa toga pokreta; danas je u modi biti na čelu nekog pokreta i zalagati se za neki navodno viši cilj, jer je to jedini način da se zgrnu pare bez velikog rada. Eto pogledajte Cimbaljevića kad je pošao u Kanadu, šta je tamo dobio, kakve uslove za život i kakva sredstva. Bi li tako nešto ikad dobio kao "običan" smrtnik (bilo gdje u svijetu, a kamoli ovdje u CG), tj. sa nekim poslom "od 9 do 5" ili za nekog privatnika, i zaradio više para za manje posla, i to beskorisnog posla? Bi, moj q. Uz to dođe i medijsko eksponovanje, ima ih kojima je to kao droga, nije bitan kontekst, samo da narod zna za tebe i da te prepoznaje na ulici, pa makar bilo i po onoj "čega se pametan stidi, budala se ponosi!...

    A od onih koji dođu na te parade, recimo da trećina su možda naivni pa misli da se zbilja bori za nekakva prava, trećina ima takođe nekog ličnog interesa, puca na neku poziciju ili nešto slično, a trećina je dokona pa nema pametnijeg posla.

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Da su znali kakvog ce izroda da dobiju, pucali bi u krevetac. Rafale.
    Ahahaha...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Uzet im drzavljanstvo!!!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora i LGBT u istoj rečenici su klasična ANTITEZA!

    Osobe sa takvim stepenom DEZorjentacije ne trebaju biti obespravljene da čine što im volja u svome dvorištu, a naročito - ne bi bilo učtivo prema ostalima da im se daju veća prava... što oni ustvari svakim svojim gestom i ne-gestom traže i zahtjevaju!
    Bolji od sebe.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Opet o pravima ped*ra... Eto su zasticeniji od sibirsko-mandzurskog tigra.
    Vise sa ovom pricom o njihovim pravima se popese na glavu. Niko ih ne dira, a niko im ne trazi da se setaju po ulicama i provociraju. Ajde vise. Ne smijes im A rec jer ode na sud i platices debelu kaznu, jer se ped*r osjetio ugrozenim.

    Opusteno, radi u svoj stan sto oces niko ti zabranit ne moze. Po novinama, po dnevnicima prvo idu vijesti o ped*rima a onda o ostalim desavanjim u zemlji i svijetu.

    Nije ni cudo sto je narod iziritiran kad mu se nabijaju pod nos. Sjasite i sve je ok.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne bih komentarisao ni parade, ni medijsko eksponiranje, sve dok u kontekst tih prava ne ulazi ucenje o homoseksualnosti u udzbenicima za osnovnu skolu. Bar da se izostave osnovci, srednjoskolci su vec zreliji pa racunam da u srednju skolu dolaze sa razvijenom svijescu o seksualnosti. Znaci, ne bih volio da osnovcima, posebno u nizim razredima guraju pod nos ovakve stvari:




  23. #23
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Ovo se i meni jednom desilo.
    Bako, jebeš li što?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ovo je pedofilija tebra...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Kad bi ova drzava bila u tom stanju da nam najveci problem bude pravo lgbt populacije, ja bih bio presrecan.
    Forever young, i want to be forever young

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 11:49
  2. Filmovi sa LGBT tematikom
    By RotfLmaOmGg in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-10, 00:43
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •