View Poll Results: Svejedno mi je oću li imati muško ili žensko dijete?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Da

    93 76.86%
  • Ne

    28 23.14%
Page 5 of 18 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 435

Thread: Kult muškog djeteta

  1. #101
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije to prizivanje rata već za tebe postoji samo literatura zute stampe pa dok oni ne objave - JOK. U Crnoj Gori se 99,99% sestara odrice nasljedstva u korist braće. Za takav postupak niti ih primorava zakon niti ih moze primorati brat. Kad Blic i ostala visokostrucna stampa objave Kult imovine - eto odma diskriminacija odiva, zabrana da se u rod pojavi i sto kastiga.
    O čemu pričaš? Kakva žuta štampa?
    Đe sam spomenuo i naveo bilo kakvu žutu štampu?

    Baš me znamima tvoje ''stručno'' objašnjenje ovoga zašto se rađa više muške djece prije ili u toku rata?

    Koliko vidim ti potpuno odbacuješ da se išta od ovoga dešava po pitanju muške djece, da je to sve normalno, selektivni abortusi ne postoje i mi smo jedna sasvim civilizovana nacija koja ne pati od loših tradicionalnih navika.
    T mi je već poznato od tebe da nas braniš ali mi nije jasno i pomalo je iznenađujuće da si počeo da se protiviš nalazima EU.
    To prije nisi radio.

    Pročitaj onaj tekst iz Pobjede, pošto znam da njoj vjeruješ, pa dako malo promijeniš taj stav.
    Last edited by autodijagnostika; 29-06-14 at 22:29.

  2. #102
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako bezobzirno ubijaš muške, uvećavaš šansu da je jedan od (reproduktivno) preživjelih imao više braće. Ako se ispostavi da je ta težnja nasljedna, eto ti objašnjenja. Takođe je moguće da nivo hormona uslijed ogromnog stresa ima nekog uticaja.

    U obzir treba uzeti emigracije i stopu umiranja koje ne moraju bit polno simetrične.

    Što se tiče žute štampe, biće da je mislio na ove što pišu "Crnogorci divljaci", "varvarska plemena Balkana" itd i kroz to sočivo gledaju svaku pojavu kod nas.
    Last edited by RoNN|3; 29-06-14 at 22:56.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    O čemu pričaš? Kakva žuta štampa?
    Đe sam spomenuo i naveo bilo kakvu žutu štampu?

    Baš me znamima tvoje ''stručno'' objašnjenje ovoga zašto se rađa više muške djece prije ili u toku rata?

    Koliko vidim ti potpuno odbacuješ da se išta od ovoga dešava po pitanju muške djece, da je to sve normalno, selektivni abortusi ne postoje i mi smo jedna sasvim civilizovana nacija koja ne pati od loših tradicionalnih navika.
    T mi je već poznato od tebe da nas braniš ali mi nije jasno i pomalo je iznenađujuće da si počeo da se protiviš nalazima EU.
    To prije nisi radio.

    Pročitaj onaj tekst iz Pobjede, pošto znam da njoj vjeruješ, pa dako malo promijeniš taj stav.
    Ako ti je svo znanje kao to sto znas da je vjerujem Pobjedi onda se zabrini, a nesto ni sa vidom nije bas...
    Ne odbacujem ja da mozda nema selektivnih abortusa, ali prica da je to zbog njih disproporcija je prica za budale. Uzmi olovku pa malo racunaj a onda se zamisli da li znas bar jedan par koji je to uradio. Kazes nalaz EU je to ????? Daj da to cudo vidim, a stavio sam ti sliku da se ne mucis i trazis dje je jos takvo stanje. Da li i oni svoje odive salju u BG na selektivne abortuse i zasto je i kod njih takva disproporcija ?
    Sta kaze Pobjeda o tome i kako to objasnjavaju

  4. #104
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A otkud m i mozemo znati primjere oko sebe, kad zene to rade do 3.mjeseca trudnoce, a do tad se stomak skoro i ne vidi. Kako onda znati da je neka uopste trudna i da se izvrsila abotrtus, osim ako nam ne kaze ona, neko njen najblizi ili doktor?
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  5. #105
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Što bi rekli znam te tico Nije da sam od juče na forum da ne mogu da zaključim neke stvari i vrlo sam siguran da Pobjedu uopšte ne smatraš žutom štampom.

    Pa možda je za tebe ta priča budalasta, ali ako ne znam ja ni ti nikoga ko je to uradio ne znači da to parovi ne rade. Uostalom zašto bi to bila stvar za hvaljenje, o kojoj bi javno i bez stida pričali svima oko sebe? Mislim da se baš i trude da im se ne sazna.
    Srećom imam dosta poznanika koji rade u KC i po nekih privatnih klinika od kojih sam zapravo i po prvi put čuo za ove selektivne abortuse.

    Postavio sam i ja tebi sa wikipedie kakva je stvar na globalnom nviou. Fino je navedeno da je normalan prirodan prosjek rođenja oko 105 do 107 muške na 100 ženske djece. Kasnije se taj broj izjednačava jer smrtnost muškog pola je veća.
    Kod nas trenutno je to tipa 109,110 na 100. Niko nije rekao da se rađa duplo više muške. Jednostavno radi se o izvjesnom odstupanju koje ukazuje da ima nečega što nije baš prirodno.

    Možemo naravno da ne vjerujemo i smatramo da je to samo zbog toga što smo mi Crnogorci.

  6. #106
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo ovdje za one koji ne vjeruju da je kod nas malčice uvećan broj rođenja muške djece u poslednjoj deceniji.
    http://www.monstat.org/cg/page.php?id=274&pageid=49
    Uzmite kalkulator u ruke, podijelite broj muške sa ženskim.

    Recimo za 2009.
    UKUPNO 8642
    Muški 4597
    Ženski 4045

    4597/4045 = 1.136

    Što znači 113 dječaka na 100 djevojčica. To je inače trend u zadnjih 10ak godina i ako se ovako nastavi biće problem momcima oženit se.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    ..............

    Pa možda je za tebe ta priča budalasta, ali ako ne znam ja ni ti nikoga ko je to uradio ne znači da to parovi ne rade. Uostalom zašto bi to bila stvar za hvaljenje, o kojoj bi javno i bez stida pričali svima oko sebe? Mislim da se baš i trude da im se ne sazna.
    Srećom imam dosta poznanika koji rade u KC i po nekih privatnih klinika od kojih sam zapravo i po prvi put čuo za ove selektivne abortuse.

    .........................
    Možemo naravno da ne vjerujemo i smatramo da je to samo zbog toga što smo mi Crnogorci.
    Kakva palanka... totalni neprofesionalizam, nepostovanje ljekarskog kodeksa.. I onda se cude sto toliko ljudi iz CG idu van drzave i na obican pregled a kamoli da obave potrebnu intervenciju... Strasno...
    Ovo "srecom" je bas olicenje mnogo cega...

    Hvala Lepo

  8. #108
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Rekao sam srećom zbog trenutne diskusije, a ti moji poznanici nisu otkrili identitet tih parova već samo ukazali na činjenicu da se to radi. Ko to radi nije ni bitno.
    Mislim da tu nema ničeg neprofesionalnog a i da ima mnogo je gore biti spreman na te abortuse nego otkriti da se oni rade.

  9. #109
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,574
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Što znači 113 dječaka na 100 djevojčica. To je inače trend u zadnjih 10ak godina i ako se ovako nastavi biće problem momcima oženit se.

    Nije problem, Albanija je blizu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #110
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Mnogo je problematičnije stanje to što velika većina parova ne može prirodnim putem da zatrudni – muškarci napeti od kladionice, mladost proveli, a i zrelije doba provode, pod gasom, žene tinejdžerstvo provele golog pupka, a ni one ne zaobilaze gas... pa poslije svi trče na vantjelesnu i doktori im krivi... Kad se tome doda još i fixacija na muškog potomka... “život“ se pretvori u mučenje... svima...

    Neđe ranije, baveći se predviđanjima, navedoh da ili će crnogorci ponovo ići u rat kao spartanci ili će postati tibetanci. Za to im žene i ne trebaju. Ko bude htio da se razmnožava moraće da “uveze“ ženu. U svakom slučaju, neminovnost je da će se nacija kao nacija samoutuliti. Šta ćeš, vazda smo bili mazohisti, pa kao takvi ne treba ni da trajemo. Sve je to u cilju evolucije, nakon crnogoraca dolaze vanzemaljci i polako izumrijeće čovjek kao vrsta. :biggrin:

  11. #111
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,574
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Mazohisti!? Alo mala, tema je kult muškog đeteta, mogla je bit i kult jake muške ruke koja, s vremena na vrijeme, opauči canjavo žensko čeljade. Neće ga mene žene tući, ne zanima me što to zovete fensi naprednim izrazima kao što je mazohizam. Ja sam balkanski čovjek uskih shvatanja.

    Kao što rekoh, Albanija je blizu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #112
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Pa e, s vremena na vrijeme muškarci ženu opauče. Mazohisti.
    Žena fino uzme isfeta muškarca sa satarom, stavi u zamrzivač i gotova stvar. Nije da nije bilo primjera u praksi.

  13. #113
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zamolio bih nekog ko dobro barata sa engleskim da pročita dokument (iz kojeg je kolega Hari izvukao mapu) i da nam ukratko predoči kakav je zaključak ESPON-a o disbalansu na pojedinim teritorijama.

    http://www.espon.eu/export/sites/def...ruary-2013.pdf

    Već naslućujem da uopšte nije u pitanju veći broj rođene muške djece.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Strucna literatura iz Pobjede pod recenzijom komsinice Perse i poredjenje sa globalnom Vikipedijom je stvarno vrlo zanimljiva, ali za dokone besposlene komsinice uz kavu i Autodijagnostiku koji se pali na te price.
    Biranje pola djeteta i (ne)ostvarivanje zelja radilo se od pamtivijeka pa ili preko odzinih zapisa ili komsinice koja iz dva puta vazda pogodi ili nekog drugog "sigurnog" sistema.
    Strucnije je to pokusao raditi becki doktor Feichtinger i preporucio korisćenje banana i sargarepa. Ne za... "tamo onu rabotu" vec za jelo da ne bi bilo zabune. Poznati doktor Shettles je śetovao kad treba praviti djecu da bi bila zeMska, a opet drugi poznati doktor Young to isto tvrdio samo sasvim obrnuto.
    Naucnici su nedvosmisleno utvrdili, mada to nista ne vrijedi dok Pobjeda ne potvrdi da je sansa 106:100 Svake godine se objavlje raport UN mada fukarski opet ne ne koriste ispitivanje Pobjede i ne racunaju sta kaze komsinica iz KBC ali bilo kako bilo u raporu pise:
    - na milion rodjene djece u skandinavskim zemljama rodi se 512 hiljada, a sto juznije to se broj djetića povećava. Srednji dio Evrope ili Francuska,Njemacka, Poljska, Austrija... dobije 513 hiljada, a juzna Evropa ili ti Spanija, Grcka Italija,... (valjda smo u tu grupu racunati) ima 516 hiljada muskića.
    Obzirom da nas ima koliko nas ima za svLjecku statistiku smo nedje oko statisticke greske cak i kad se izdvoji samo Crna Gora tu smo dje i ostali svijet mada nije iskljuceno da je taj trend zbog beogradskih ginekologa koji narusavaju prirodnu harmoniju i śekiraju citaoce Pobjede.
    Ocekivanje Crnogoraca da mora biti sin treba posmatrati sa aspekta da se i u krljevskim porodicama ceka nasljednik, a da li iko sumLja da smo mi kraljevi u svemu pa i u pricama "trt Milojka" Vrlo je neopravdano misljenje da odiva ne moze produziti lozu, prezime i ... Dovoljno je da rodi djetica neznanog junaka i eto isto prezime i nasljednik, a civilizacijski pomaci su zahvatili i nasu drzavu i vise se to ne zove kopile.
    Ne znam da li je Pobjeda objavila zasto i kako, ali pravi problem je sto sve vise parova koristi vjestacku oplodnju, a kod tog "sistema" radje se vise muskića (znatno vise od prośeka) i vise blizanaca. Dok mi komsinica ne kaze koliko je vjestackih oplodnji u Crnoj Gori i dok Pobjeda ne objavi o tome bas nista ne znam, ali sumLjam da i tu nesto brkaju beogradski ginekolozi ili ti "abortus mafija odiva". Za one koji oće sina bez toga da im neki stranjski cojek dzara zeni oko... preporucujem praviti djecu oko Djevojackog mosta. Ma rodi se Crnogorac sa tokama na prsima nema greske

  15. #115
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Znači nemamo što daljit. Hari je objasnio.
    Opet je politika Beograda kriva, odnosno njihove laži i podmetanja.
    Ne bojte se Crnogorci i Crnogorke, sa nama je sve u redu nego nas Beograd po ko zna koji put o jadu zabavlja.

  16. #116
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    mislim da nema niko ništa protiv što se rađa više muške đece, niti mi je problematično što neko voli samo mušku đecu, a neko samo žensku, samo mi je problematično abortusom namjerno vršiti selekciju...abortus kao ženino pravo da odluči da li je spremna na majčinstvo ne osporavam i svakako mora biti legalan, iako sam među onima koji bi mnogo više voljeli da ih je što manje, tj da se žene uzmu u pamet i da planiraju svoje potomstvo, ali samo neljudi se neobraduju svome đetetu barem kad ga ugledaju, ako se već ne slome prije rodjenja!!! Molim te....zar ove okice može neko da ne voli:



    ja želim unučicu pod hitno, dosta mi je ovih muškića!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #117
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuj unucicu, zar je doslo vreme za to.
    Ja zelim curicu, jako. Ne bi mi bilo zao da nemam sina ali curicu da. Ali svakako volim decu i sta god bude. Nego, pricekacu jos do toga za sad.


  18. #118
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    da da unučicu, doduše kad dodje vrijeme, ali nije daleko, moja Oljce, vrijeme leti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    tijema što ubiju žensko dijete samo zato što je žensko želim da im nasljednik loze promijeni pol čim napuni 18 po sistemu džaba ste krečili
    She is only here to annoy herself!

  20. #120
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    tijema što ubiju žensko dijete samo zato što je žensko želim da im nasljednik loze promijeni pol čim napuni 18 po sistemu džaba ste krečili
    Uuuuu kako bi to bila yebena karma

  21. #121
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,578
    Thanks Thanks Given 
    1,982
    Thanks Thanks Received 
    2,585
    Thanked in
    1,107 Posts

    Default

    Volio bi prvo musko, pa zensko, pa musko, pa zensko, brat ima brata, sestra sestru to bi mi savrseno bilo kazu da su zenska djeca vise privrzena roditeljima kad ostaraju, pa eto, da mi ima ko promijeniti pelene.
    Tu es mon héro!

  22. #122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,574
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Kad su se tek pojavili u pg, neđe 1993. ili tako nešto, bili su neki na njemačkom jeziku. Imali su čipove samo od 4 do 40. Imali su nekoliko kombinacija koje su se ponavljale, mogao je čovjek makar po 6-7 karata da otvori. Kasnije ih zamijenili neki kretenski programi sa čipovima do hiljadu i sa nekim preglupim kombinacijama. Poslije godinu, neki biser ubaci jedan od ovih starih aparata na njemačkom jeziku, nema toga ko ih nije ugasio. Poslije nedelju dana, vlasnik ga je suturao neđe.

    Prvi put kad sam ugasio poker aparat, tek je Avramović uveo konvertibilni dinar, dobio sam tadašnjih 180 maraka. Jedan taksista me gleda i traži pare da mu pozajmim. Potrošio sam ih u dva dana, nema veze što su mi oba roditelja zajedno primala duplo manje od toga.

    Ima ovo veze sa temom, muška đeca će vam kuću raskrčmit. Tada poker aparati, danas kladionica.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kažu da su ženska djeca puno skuplja za podizanje dokle ti sin ne slomi novo auto.

  24. #124
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Vi ste se ono BAŠ zapričali...Nema infrakcija ali ne obećavam ako se opuštite ka ovo sad...tema je "kult muške đece" a kockanje neka ide tamo na bolesti zavisnosti:)
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kad su se tek pojavili u pg, neđe 1993. ili tako nešto, bili su neki na njemačkom jeziku. Imali su čipove samo od 4 do 40. Imali su nekoliko kombinacija koje su se ponavljale, mogao je čovjek makar po 6-7 karata da otvori. Kasnije ih zamijenili neki kretenski programi sa čipovima do hiljadu i sa nekim preglupim kombinacijama. Poslije godinu, neki biser ubaci jedan od ovih starih aparata na njemačkom jeziku, nema toga ko ih nije ugasio. Poslije nedelju dana, vlasnik ga je suturao neđe.

    Prvi put kad sam ugasio poker aparat, tek je Avramović uveo konvertibilni dinar, dobio sam tadašnjih 180 maraka. Jedan taksista me gleda i traži pare da mu pozajmim. Potrošio sam ih u dva dana, nema veze što su mi oba roditelja zajedno primala duplo manje od toga.

    Ima ovo veze sa temom, muška đeca će vam kuću raskrčmit. Tada poker aparati, danas kladionica.
    da, potpuno u skladu sa temom, jer da si žensko dijete bio, mami i tati bi pare zarađene kockom proslijedio!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #125
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja bih volio prvo sina, ali i da bude kcerka super,samo da su zdravo. Gledam svaki dan sve vise ima djecaka nego djevojcica otrpilike na mjesecnom nivou za 40% vise, a ljepse bi bilo da je obratno...

Page 5 of 18 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kult vođe
    By Kliker17 in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-13, 23:27
  2. Replies: 59
    Last Post: 30-12-10, 13:21
  3. čudo od djeteta
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •