View Poll Results: Svejedno mi je oću li imati muško ili žensko dijete?

Voters
121. You may not vote on this poll
  • Da

    93 76.86%
  • Ne

    28 23.14%
Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 435

Thread: Kult muškog djeteta

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Nijesi razumjela, u ta vremena koga god crnogorac da oženi postaje crnogorka...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #77
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Opet mi nije jasna analogija onog vremena kada nije postojao ultrazvuk i strucno uklanjanje fetusa zenskog pola, sa danasnjicom kada to sve postoji i primjenjuje se. Mozda je statistika tada bila takva, ali danasnja statistika i praksa nemaju veze sa tim nekad, tako da ako cemo da damo sebi oduska da nesto "osudimo" mozemo reci da je ovo danas stetna i "bolesna" pojava pojedinaca, nikakva odlika nacije, etnosa i sl...

  3. #78
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Vjerovatno nije pitanje meni upućeno, ali analogija se ogleda u želji za muškim đetetom. Samo što se tada (ne samo u tako dalekoj u prošlosti, nego i doskora) pravila đeca sve dok ne ispadne muško, nije se unaprijed znao pol đeteta. Moj stric je tako gurao do šestoro, vrlo je moguće da sam i ja proizvod te želje (dva braka, a ja treće dijete, jedino muško. Doduše, da je znao kakav ću ispast, vjerovatno bi nastavio da pravi đecu i dalje), a znam još gomilu primjera.

    Kult muškog đeteta je prisutan u svim krajevima svijeta, ne samo kod nas. Kina je baš drastičan primjer. Doduše, njihov zakon kojim se dozvoljava samo jedno dijete pospješuje želju da to jedno bude baš muško.
    Last edited by NHM; 29-06-14 at 11:58.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #79
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    A što ti, čoče, fali?

  5. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Nisam baš toliko talentovan za pisanje da bih umio da opišem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #81
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Ne avetaj.

    A jasna je želja za muškim djetetom, no prirodne mogućnosti su jedno, a tehničke mogućnosti i korišćenje istih je drugo.

  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Ipak nije sve u veličini, ima nešto i u tehnici. Jes, kako da ne .


    Djelimično u skladu sa temom, na tv-u ide Gataka.
    Last edited by NHM; 29-06-14 at 12:12.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mislim da je ok da parovi biraju pol djeteta, jer ako im je to bas toliko bitno, zasto da citav zivot nezeljeno dijete (pol) trpi posledice tih frustracija... Boh..
    Svako svoj izbor..

    Hvala Lepo

  9. #84
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Opet mi nije jasna analogija onog vremena kada nije postojao ultrazvuk i strucno uklanjanje fetusa zenskog pola, sa danasnjicom kada to sve postoji i primjenjuje se. Mozda je statistika tada bila takva, ali danasnja statistika i praksa nemaju veze sa tim nekad, tako da ako cemo da damo sebi oduska da nesto "osudimo" mozemo reci da je ovo danas stetna i "bolesna" pojava pojedinaca, nikakva odlika nacije, etnosa i sl...
    Dostina,kao i tada, i danas ovako gleda.
    Zena koja radja musku djecu je blazena. Blazena od Boga ili tamo nekih većih sila. A i muz je pravi muskarac.
    Oni muskarci sto ''prave'' zensku djecu ili zene koje dobijaju zensku djecu ne valjaju to djao popio.

  10. #85
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Vjerovatno nije pitanje meni upućeno, ali analogija se ogleda u želji za muškim đetetom. Samo što se tada (ne samo u tako dalekoj u prošlosti, nego i doskora) pravila đeca sve dok ne ispadne muško, nije se unaprijed znao pol đeteta. Moj stric je tako gurao do šestoro, vrlo je moguće da sam i ja proizvod te želje (dva braka, a ja treće dijete, jedino muško. Doduše, da je znao kakav ću ispast, vjerovatno bi nastavio da pravi đecu i dalje), a znam još gomilu primjera.

    Kult muškog đeteta je prisutan u svim krajevima svijeta, ne samo kod nas. Kina je baš drastičan primjer. Doduše, njihov zakon kojim se dozvoljava samo jedno dijete pospješuje želju da to jedno bude baš muško.
    zar nisu ukinuli taj zakon?

  11. #86
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, racuna li se cinjenica da pol djeteta odredjuje XY, tj muskarac? Kakve blazene zene? Blazeni muskarci, ako ista... Oni sto su uspjeli da zakuce ku*onju na sperm lutriji.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  12. #87
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Mislim da je ok da parovi biraju pol djeteta, jer ako im je to bas toliko bitno, zasto da citav zivot nezeljeno dijete (pol) trpi posledice tih frustracija... Boh..
    Svako svoj izbor..

    Hvala Lepo
    A mislis li da je to zdravo sto im je toliko bitno?

    Quote Originally Posted by AliceCarroll View Post
    Pa dobro, racuna li se cinjenica da pol djeteta odredjuje XY, tj muskarac? Kakve blazene zene? Blazeni muskarci, ako ista... Oni sto su uspjeli da zakuce ku*onju na sperm lutriji.
    Naučno znanje nikad nije bilo jača strana naroda na ovim prostorima.
    Takođe, iako smo toboš pravoslavni zapravo narod nemamo puno hrišćanskih vrlina. Više nam vrline vuču na turske običaje i ''kvalitete''.
    Last edited by autodijagnostika; 29-06-14 at 15:40.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ih sta je zdravo a sta nije.. Bolje da se 'analiticki' ne okrecemo previse oko sebe, svasta ima.
    Koliko je zdravo radjati djecu zbog drugih, zbog tradicije, mentaliteta, interesa... Nesto se plasim da bi "manjina" trebala da precuti jer nije prozvana da sudi itd...
    Ako je zdrava poenta da djeca treba da imaju zdravo djetinjstvo, vaspitanje, mladost, osnove zivota.. onda, sto kritikovati one koji 'biraju' pol djeteta i zele priustiti nesto bolje samo onom polu koji sami izaberu? Boh.. Uzasno je po dijete da zivi u zajednici u kojoj nije dobrodoslo..
    Ako postoji ta mogucnost "izbora", onda postoji i razlog zasto je tako..

    Hvala Lepo

  14. #89
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    zar je zdrava sredina za odgajanje jednog djeteta porodica tj roditelji koji urade 5 abortusa, 5 zdravih trudnoća sa ženskom djecom, da bi dobili muško dijete? To po mom mišljenju nije i ne može biti zdrva sredina, jer u takvoj sredini majka nema ulogu kakvu majka treba da ima, ona je samo inkubator za nošenje muškog đeteta, ne pita se ništa, tavom djettu ne može biti usadjena ljubav prema suprotnom polu, samo nipodaštavanje, jer žene ne vrijede i ne želimo ih u našoj kući, buduća žena takvoga primjerka bi takođe bila samo nužno zlo, inkubator za novoga nasljednika i vrlo nepoželjna u tom muškom carstvu....meni ovo nije nimalo zdrava sredina, draga Majo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #90
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    zar nisu ukinuli taj zakon?
    Prije par mjeseci sam pročitao da su ga malo ublažili. Do prije tih par mjeseci, pravo na dvoje đece imali su samo oni bračni parovi koji su i sami jedina đeca. Zakon je ublažen tako da sad pravo na dvoje đece imaju i oni parovi u kojima je samo jedno od supružnika jedino dijete.

    Nisam uopšte siguran je li abortus legalan u Kini, mada nešto ne mogu da ih zamislim da se protive bilo čemu što usporava rast broja stanovnika. Mada, sve i da abortus nije legalan, to ne znači da se manje đece abortira, to samo znači da ima više negativnih posljedica zbog mnogo većeg broja abortusa koji se rade krijući i u ko zna kakvim uslovima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #91
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    To bi dobro bilo, abortus zabranjen a ovamo spremaju supe od fetusa. :encouragement:

    I am so post-rock I shit sad birds.


  17. #92
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,046
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,578
    Thanked in
    2,298 Posts

    Default

    Delikates, što je rjeđi, to je skuplji.


    EDIT: Legalan je.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,070
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,355
    Thanked in
    1,879 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Opet mi nije jasna analogija onog vremena kada nije postojao ultrazvuk i strucno uklanjanje fetusa zenskog pola, sa danasnjicom kada to sve postoji i primjenjuje se. Mozda je statistika tada bila takva, ali danasnja statistika i praksa nemaju veze sa tim nekad, tako da ako cemo da damo sebi oduska da nesto "osudimo" mozemo reci da je ovo danas stetna i "bolesna" pojava pojedinaca, nikakva odlika nacije, etnosa i sl...
    Majka priroda to određuje.
    U vrijeme ratova postotak novorođene muške djece raste. Crnogorci su vazda bili u ratu. Nevjerovatno ali istinito.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #94
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda da se uvede workshop edukacije crnogorskih alfa muzjaka? Uz prvi ultrazvuk gratis lekcija. Ili mozda bolje kastracija. Mislim, ako moze abortus, sto ne bi mogla kastracija?
    Last edited by AliceCarroll; 29-06-14 at 17:10. Reason: typin
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  20. #95
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    zar je zdrava sredina za odgajanje jednog djeteta porodica tj roditelji koji urade 5 abortusa, 5 zdravih trudnoća sa ženskom djecom, da bi dobili muško dijete? To po mom mišljenju nije i ne može biti zdrva sredina, jer u takvoj sredini majka nema ulogu kakvu majka treba da ima, ona je samo inkubator za nošenje muškog đeteta, ne pita se ništa, tavom djettu ne može biti usadjena ljubav prema suprotnom polu, samo nipodaštavanje, jer žene ne vrijede i ne želimo ih u našoj kući, buduća žena takvoga primjerka bi takođe bila samo nužno zlo, inkubator za novoga nasljednika i vrlo nepoželjna u tom muškom carstvu....meni ovo nije nimalo zdrava sredina, draga Majo
    Polazim iz osnova da je na svijetu kao i u CG procenat sizofrenih 1% (lijecenih i nelijecenih), a onda i o mnogo cemu sto je naucno zabiljezeno kako tako u procentima, od zlostavljanja djece, zlostavljanje zenskog svijeta, i svega onog sto moze nezdravo uticati na okolnosti u kojima ta djeca odrastaju, nivoa obrazovanja roditelja, alkoholicara, korisnika psihofarmaka, narkotika, bracnih nevjera, turbolentnih razvoda, ekonomska zavisnost, porodicni problemi svih vrsta.. a onda i nivoa kucne edukacije djece, dostupnost kocke i ostalih poroka, incesti i razne filije.. nesto o "zdravlju danasnje zivotne sredine" nesto ne bih.. Pa i domovi za napustenu djecu itd.. i onda ono - ako vec nije licemjerno da usvojitelj 'bira' dijete za usvajanje po polu i ko zna sve cemu.. onda zaista.. Rijetkost je priblizno zdrava "sterilna" sredina gdje dijete moze odrastati u idealnim uslovima, i... kad je vec realna opsta situacija takva kakva jeste.. sta se moze. Svakakvih na planeti Zemlji, a ko je jedan pojedinac ili ko zna koliko njih ujedno - da kritikuju neciji izbor koji akter cini prvenstveno sebi, a ostalo eto...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-06-14 at 17:16.

  21. #96
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sigurno je da u Kini ima više ženskih abortusa. Ja znam za slučaj jednoga para koji nije htio abortirati prvo žensko dijete, nego su pokušali ponovo. Drugo dijete je bilo muško, ali ga je zbog zakona otac prijavio kao sina svojega brata koji nije imao đece. Sin je saznao kada mu je bilo oko 15 godina i nakon toga su značajno poremećeni odnosi u porodici.

    Ne glupirajte se više sa tom supom i sličnim legendama, tako vi boga.



  22. #97
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Majka priroda to određuje.
    U vrijeme ratova postotak novorođene muške djece raste. Crnogorci su vazda bili u ratu. Nevjerovatno ali istinito.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    Eo ga izgleda prizivamo opet.
    a 99% ni vojsku ne služi više

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije to prizivanje rata već za tebe postoji samo literatura zute stampe pa dok oni ne objave - JOK. U Crnoj Gori se 99,99% sestara odrice nasljedstva u korist braće. Za takav postupak niti ih primorava zakon niti ih moze primorati brat. Kad Blic i ostala visokostrucna stampa objave Kult imovine - eto odma diskriminacija odiva, zabrana da se u rod pojavi i sto kastiga.

  24. #99
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Zašto Marko Marković želi da ima musko dijete...? Da se ne iskopa...?? Jes da Markovića ima ka žutija mrava, ali mora se nastavit loza Dušana Pera Marka Perova... koji je ostavio neizbrisiv trag u crnogorskoj istoriji čuvajući ovce po Cuca... I da ima kome da ostavi kuću na Zlaticu, još samo sprat da se omalteriše, pa kad se mali Dušan oženi on će gore sa familijom a tata i mama dolje, da ne moraju da se penju uza skale... Čuš zašto...

  25. #100
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Crnoj Gori se 99,99% sestara odrice nasljedstva u korist braće. Za takav postupak niti ih primorava zakon niti ih moze primorati brat. Kad Blic i ostala visokostrucna stampa objave Kult imovine - eto odma diskriminacija odiva, zabrana da se u rod pojavi i sto kastiga.
    Jesi siguran...?
    od Nikšića pa južnije to baš i nije tako...

Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kult vođe
    By Kliker17 in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-13, 23:27
  2. Replies: 59
    Last Post: 30-12-10, 13:21
  3. čudo od djeteta
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-05, 10:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •