Page 49 of 50 FirstFirst ... 39454647484950 LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 1232

Thread: Razmjena serija i filmova

  1. #1201
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Može li mi neko reći gdje ima u PG DVD klub koji ima u ponudi Blue-Ray filmove? Hvala.
    MIslim da ovoga vise nema

  2. #1202
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dejan kostic View Post
    tesko ces naci u pg blu ray filmove jer to jos nije zazivjelo,ali moze se desiti da se nadje po dje koji film snimjen u blu ray jer veoma malo ljudi u pg ima blu ray plejere.
    nije zazivjelo i tesko da ce ikad. Nema piraterije sa tom cijenom diskova, originali su preskupi, a i narod nema pojma, isto kao sto je za mnoge dan danas pentium 4 najbolji kompujter, tako i nema preko original DVD-a. Ja imam jedno 3000 filmova u HD (uglavnom bluray ripovi), cak ni prijatelji ih nece na poklon, jer treba da kupuju neke multimedijalne plejere ili da uce kako da povecu komp za TV-om...

    Drugo, BR ce u svijetu vrlo brzo biti pregazen streaming i download uslugama, ako vec nije... Kao i audio CD sto je zastario
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #1203
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    nije zazivjelo i tesko da ce ikad. Nema piraterije sa tom cijenom diskova, originali su preskupi, a i narod nema pojma, isto kao sto je za mnoge dan danas pentium 4 najbolji kompujter, tako i nema preko original DVD-a. Ja imam jedno 3000 filmova u HD (uglavnom bluray ripovi), cak ni prijatelji ih nece na poklon, jer treba da kupuju neke multimedijalne plejere ili da uce kako da povecu komp za TV-om...

    Drugo, BR ce u svijetu vrlo brzo biti pregazen streaming i download uslugama, ako vec nije... Kao i audio CD sto je zastario
    Cek ne kapiram zasto nece niko te blu ray ripove I ovo za prijatelje?

  4. #1204
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    nije zazivjelo i tesko da ce ikad. Nema piraterije sa tom cijenom diskova, originali su preskupi, a i narod nema pojma, isto kao sto je za mnoge dan danas pentium 4 najbolji kompujter, tako i nema preko original DVD-a. Ja imam jedno 3000 filmova u HD (uglavnom bluray ripovi), cak ni prijatelji ih nece na poklon, jer treba da kupuju neke multimedijalne plejere ili da uce kako da povecu komp za TV-om...

    Drugo, BR ce u svijetu vrlo brzo biti pregazen streaming i download uslugama, ako vec nije... Kao i audio CD sto je zastario
    Ima tu istine, međutim uvijek će biti neka varijenta za ljude koji traže loseless kvalitet... Kažeš da je zastario audio CD, međutim ja npr kupujem original CD sa Amazona, gdje me CD često iskoči nekih 20ak eura... Međutim greota bi bilo slušati neki MP3 rip na fino sklopljenom HiFi sistemu
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  5. #1205
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    A ko nema/ne može/mrzi ga se bakće sa nabavkom original CD-a, uvijek postoji FLAC :mrgreen:

  6. #1206
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne kažem, ima loseless formata, npr WAV sa dobrom eksternom zvučnom karticom koja radi kao DAC, može zvučati bolje nego neki HighEnd CD player od nekoliko hiljada eura... Ali audio CD ima neku opipljivu vrijednost, neki ritual... Kao što su nekada imale ploče ili audio kasete... Nego da ne offujem sada...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. #1207
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Drugo, BR ce u svijetu vrlo brzo biti pregazen streaming i download uslugama, ako vec nije... Kao i audio CD sto je zastario
    Vidiš, napredak streaming usluga je vezan za napredak interneta... a i u tom "svijetu" je 90% ljudi i dalje u uslovima gdje je streaming neisplativ ili nemoguć.
    Takođe, kao što je pokazala situacija sa najavljenim konzolama i nemogućnošću preprodaje igara, ima mnogo aspekata online, digitalne, streaming varijante koji nisu po svačijem ukusu. Posjedovanje fizičke kopije i dalje ima ogromne prednosti, bilo da se radi o muzici, filmu...
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #1208
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Cek ne kapiram zasto nece niko te blu ray ripove I ovo za prijatelje?
    pa rekoh: "jer treba da kupuju neke multimedijalne plejere ili da uce kako da povecu komp za TV-om..."
    ono, varijanta "pushti ti taj TVOJ HD, i narezi ti meni DivX, moze i bioskopski snimak, da gledam na svom mega-giga televizoru od 1500+€ i DVD plejeru od 30-€"
    od svih prijatelja sam samo jednog uspio da ubijedim da se isprsi 70€ za WDTV, kad vec ima dobar TV

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ima tu istine, međutim uvijek će biti neka varijenta za ljude koji traže loseless kvalitet... Kažeš da je zastario audio CD, međutim ja npr kupujem original CD sa Amazona, gdje me CD često iskoči nekih 20ak eura... Međutim greota bi bilo slušati neki MP3 rip na fino sklopljenom HiFi sistemu
    zar nije "lossless", kad vec pominjes 2-3 puta tu rijec, cisto da znas
    Inace, audio CD nije zastario po pitanju kvaliteta, ali je zastario kao koncept distribucije. Ja npr. kupujem CD-e domacih bendova koje pratim, sto mu dodje trosak od 20-30€ godisnje Ipak, kao i za sve ostalo, nas narod ce uloziti velike pare u hardver, a "softver", tj. izvor ih ne zanima toliko. Koliko sam samo puta vidio odlicne audio sisteme, a da na njima treste samo piratske kopije Grand produkcije (mp3 od max 128kbps konvertovan nazad na audio CD). Pravih audiofila, koji slusaju kvalitetnu muziku, na kvalitetnom ozvucenju, sa kvalitetnih izvora, je jako malo, a i ti znaju da odu u drugu krajnost (da pljuju sve sto ne zadovoljava njihove "visoke standarde", a realno dobar dio onoga u sta vjeruju, kao sto su "audiofilski kablovi za zvucnike i slusalice", spada u domen placebo efekta)

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Vidiš, napredak streaming usluga je vezan za napredak interneta... a i u tom "svijetu" je 90% ljudi i dalje u uslovima gdje je streaming neisplativ ili nemoguć.
    Takođe, kao što je pokazala situacija sa najavljenim konzolama i nemogućnošću preprodaje igara, ima mnogo aspekata online, digitalne, streaming varijante koji nisu po svačijem ukusu. Posjedovanje fizičke kopije i dalje ima ogromne prednosti, bilo da se radi o muzici, filmu...
    AFAIK, vec sada se, makar u USA, vise muzike proda preko download i streaming servisa, nego preko CD-a. Znaci ne mora da bude streaming, ja sam downloadovao muziku i kad sam imao shugavi GPRS (dakle gore od dial-upa)...
    Naravno, i ja licno volim fizicke kopije, zato npr. i ove HD filmove i serije sto imam narezujem, iako je upitna isplativost toga uz sadasnje cijene HDD-ova... Ali volim kad sve to poslozim u torbice i imam nesto sto ima svoju tezinu i fizicku opipljivost...

    S druge strane, moram da priznam da od povelike kolekcije audio CD-a vise ne koristim skoro nista, jer mi je lakse da odradim search na HDD-u i nadjem taj isti album... A i jos jedna stvar: samo zujanje DVD/CD drajva mi cesto vise kvari utisak nego gubitak konverzijom u mp3 (izbjegavam low quality ripove, a i sam mp3 kad god je moguce). Inace, testirao sam jednom konvertovanje istog fajla u mp3, ogg, ac3 u i jos neke formate, i jedino je mp3 pokazao osjetan gubitak za moje uho...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  9. #1209
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Moj hi-fi se ne čuje kad svira CD. :P
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  10. #1210
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne volim mnogo da idem u off sa nekim raspravama koje nisu tema topica... Međutim, napominjem da je pričam o dobro sastavljenom HiFi sistemu i o razlici puštanja različitih formata muzike na njemu... Donekle smatram sebe audiofilom, i ne bih se baš složio da su npr dobri zvučnički kablovi ili interkonekti placebo efekat... Jesu manje važni kada spajaš Genius ili Quadro zvučnike, ali kod sistema od više hiljada eura svaki dio je bitan... Jer džaba HighEnd CD player (koji uzgred ne šušti dok vrti CD ) ako je povezan bilo lošim kablovima koji ne mogu dovoljno detalja prenijeti, ili je povezan na loš preamp, DAC, itd...
    Za 98% korisnika u CG (pa i u svijetu) ova moja priča je beskorisna, otud i ekspanzija formata koji koliko-toliko gube na kvalitetu, ali imaju druge prednosti, poput portabilnosti, dostupnosti, itd... Za onaj mali broj audiofila, svaka stavka je dosta bitna da se dobije taj "koncert" efekat, gdje imaš osjećaj da ti živi orkestar svira u sobi... Odoh ja opet u off, ali ne zamjerite...
    Ps. Nisam uvijek dobar sa spellingom, ali dosta dobro znam o čemu pričam
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #1211
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    yep, odosmo u off, ali dobar primjer placebo efekta za audiofilske kablove:
    http://gizmodo.com/5981823/beat-by-d...lost-the-world

    citao sam masu textova kad sam kupovao slusalice dje ljudi uzmu neke zaista kvalitetne, tipa 300+€, i onda uloze jos 100+ u kabl i pricaju o "transformaciji zvuka, koji je odjednom postao mnogo topliji". Bullshit, if you ask me...
    Pritom ne kazem da treba ici u Quantum i uzeti njihove "vrhunske" proizvode...


    On topic: ima li ko kompletnu Dolinu vukova sa titlom, treba mi za kolekciju? :mrgreen:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  12. #1212
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    A dobro, kao što sam rekao, ovo je primjer loše opreme kojoj ne može kabal mnogo promijeniti... Ja pričam kada hoćeš da spojiš neki dobar par zvučnika, npr Sonus Faber, koji su nekoliko hiljada eura... Tada je prilično bitan kvalitet kablova i konektora Mislim da se slažemo oko toga, off topic closed
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #1213
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bobex View Post
    Evo da dopunim malo spisak osim Top Gear-a:
    -Boardwalk Empire sve sezone 720p
    -Planet Earth 1080p
    -Prison Break sve sezone 720p
    -Rome sve sezone 720p
    -The Pillars of the Earth 720p
    -The Vampire Diaries sve sto je izaslo do sada 720p
    -Lost sve sezone 720p
    -Kum svi djelovi 1080p (60gb)
    Da jos malo dopunim listu:
    -Band of Brothers 1080p
    -The Pacific 1080p
    -Spartacus - sve do sada sto je izaslo - 720p

    Mala napomena, sve je u mkv formatu a pretezno se radi o BR ripovima...

  14. #1214
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Question

    Ima li ko As Pik?

  15. #1215
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Suits daleko najbolja serija !

  16. #1216
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Here comes the boom
    American History
    Growns up 1/2
    Change up
    Knocked up
    Monster inc.
    Shawshank redemption

    Serije:
    Breaking Bad
    Arrow
    Chuck
    Bones

  17. #1217
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko da prodaje
    Breaking Bad, Game of Trones, Spartacus, sve sto je izaslo do sad ?

    PP

  18. #1218
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    637
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poz svima. Nisam mogao da listam sad svih 50 stranica pa cu odmah da pitam : kompletan serijal Mucki. Od prve do poslednje epizode. Dvd format, sa prevodom. Placam kesom momentalno. Imam prvu sezonu koja je izlazila uz neke novine al ne sjecam se koje. Inbox ponude. Pozz

  19. #1219
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam HUSTLE, svih 8 sezona. Prve tri sezone su dvd rip, ostalo HD 720p i HD 1080p.

  20. #1220
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preporucujem Sons of Anarchy-vrh serija
    A recite mi, valja li sta Boardwalk Empire?

  21. #1221
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Filmovizija.
    Tu imate dosta toga sto ste trazili.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  22. #1222
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam kako mozete da gledate serije/filmove preko neta. Meni se ne moze porediti gledanje filma preko npr. Filmovizije i kada ja skinem sa neta neki blu-ray snimak.

  23. #1223
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ako ko ima kakv link ili nesto slicno za download vezano za seriju DREAM TEAM ako se ko seca,engleska liga,serija vezana za sport -> fudbal,starija je..

    :barbershop_quartet_

    Uglavnom vjerujem da ce se nac neko,ako ko znam neka me obavijesti na inbox za link I ako je cak ima time bolje.. ??!!!

  24. #1224
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dejanrakocevic View Post
    Ljudi ako ko ima kakv link ili nesto slicno za download vezano za seriju DREAM TEAM ako se ko seca,engleska liga,serija vezana za sport -> fudbal,starija je..

    :barbershop_quartet_

    Uglavnom vjerujem da ce se nac neko,ako ko znam neka me obavijesti na inbox za link I ako je cak ima time bolje.. ??!!!
    na temi serije je neko prije mjesec dana postovao da je nasa torent...
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...70#post3708570
    pa ako te ne mrzi da trazis...
    1993-2020

  25. #1225
    Join Date
    May 2014
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li ko kad ce 2 sezona Black List ?

Page 49 of 50 FirstFirst ... 39454647484950 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Razmjena DVD filmova
    By Milos in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 29-08-07, 20:33
  2. Razmjena DivX-a
    By trancecooler in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-06, 17:50
  3. Ciklus filmova o kosarci
    By AIRBoy in forum Film
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-05, 09:06
  4. Ciklus filmova Džima Džarmuša
    By moon safari in forum Film
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-04, 23:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •