Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 86

Thread: Brokeback Mountain

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Brokeback Mountain

    The lonesome chill that seeps through Ang Lee's epic western, "Brokeback Mountain," is as bone deep as the movie's heartbreaking story of two cowboys who fall in love almost by accident. One night, when their campfire dies, and the biting cold drives them to huddle together in a bedroll, a sudden spark between Ennis Del Mar (Heath Ledger) and Jack Twist (Jake Gyllenhaal) flares into an undying flame. Both Mr. Ledger and Mr. Gyllenhaal make this anguished love story physically palpable. Mr. Ledger magically and mysteriously disappears beneath the skin of his lean, sinewy character. It is a great screen performance, as good as the best of Marlon Brando and Sean Penn. The pain and disappointment felt by Jack, who is softer, more self-aware and self-accepting, continually registers in Mr. Gyllenhaal's sad, expectant silver-dollar eyes. "Brokeback Mountain" is not quite the period piece that some would like to imagine. America's squeaky closet doors may have swung open far enough for a gay rodeo circuit to flourish. But let's not kid ourselves. In large segments of American society, especially in sports and the military, those doors remain sealed. Yet "Brokeback Mountain" is ultimately not about sex (there is very little of it in the film) but about love: love stumbled into, love thwarted, love held sorrowfully in the heart.

    — Stephen Holden, The New York Times

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    zovite me zatupljenim ali mi se zbilja ne gleda film o kaubojima *****ima...
    ne znam sto je to sad moderno da se snimaju filmovi o njima... Pedro Almodóvar - La Mala educación (2004) a sad i Ang Lee a ima ih naravno jos masu ali ova dva gdje je to glavna tema mi sad jedino padaju na pamet ...
    Imam osjecaj da sada namjerno biraju te skakljive teme da bi se bolje prodali. fuj :mad: ...dajte malo SF i horora
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima i toga sto ti rece radi bolje prodaje.
    meni su ti filmovi ok jer ih shvatam kao svojevrsnu parodiju na konzervativizam.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam isto mislio dok nisam odgledao film. Manite se predrasuda i pogledajte film. Ubijedjen sam da cete razmisljati drugacije.

    Radi se o jednoj potresnoj zivotnoj prici. Na stranu to sto su akteri QUEER momci. Prica ima sasvim drugu dimenziju. Sjajan scenario, odlicna gluma i fenomenalna rezija Ang Lee-ja...

    Ostavite malogradjansku zatupljenost po strani i pogledajte film...

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako je kao onaj od almodovara no thenx...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs down

    Ja, kao jedan od najvecih obozavalaca western zanra, i ikonografije, sa velikim nezadovojstvom gledam na dati film, uposte na cjelokupnu ideju. Film, koji jos nisam pogleda, gledam kao dekonstrukciju zanra, ali opet - ako je u pitanju totalna dekonstrukcija, mislim da je film vrijedan paznje. U protivnom, zaobici u velikom krugu. Ne zelim da kvarim sliku koju su mi dugo vremena stvarali John Wayne i Clint Eastwood
    I am the one who locks.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misxa
    I ja sam isto mislio dok nisam odgledao film. Manite se predrasuda i pogledajte film. Ubijedjen sam da cete razmisljati drugacije.

    Radi se o jednoj potresnoj zivotnoj prici. Na stranu to sto su akteri QUEER momci. Prica ima sasvim drugu dimenziju. Sjajan scenario, odlicna gluma i fenomenalna rezija Ang Lee-ja...

    Ostavite malogradjansku zatupljenost po strani i pogledajte film...
    U ovom sluchaju se ipak ne bih odricao malogradjanske zatupljenosti ako niko nema nishta protiv...

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to samo dokazuje koliko se plasite... ponchega dragi MOMCI
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehehe koliko se plashimo Zguza a?
    A nije nego je nekako stvar gnushanja :burp:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hm. Cinjenice>
    Film je o *****ima
    Film je o kaubojima
    Film je rezirao covjek cije je najzapazenije ostvarenje HULK

    Hvala lijepo, ali cu u ovom slucaju pustiti predrasudama da odluce, ma kako znacajno ostvarenje propustio

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    588
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    gay is cool.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    provjeravaju li ulje jedno drugom?

  13. #13
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Sad sam odgleda "Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo", i nema trika da bi pustio da mi jedan film o gay cowboyima pokvari utisak! By the way, u pauzama za reklame sad gleda i Ang Leejev "Hulk" - sram ga bilo za vazda!
    I am the one who locks.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas me zanima otkuda tolika frustracija kod crnogoraca??? Dajte, oladite malo...

    Ang Lee
    Director - filmography
    (2000s) (1990s)

    1. Brokeback Mountain (2005)
    2. Hulk (2003)
    3. The Hire: Chosen (2001)
    4. Wo hu cang long (2000)
    ... aka Crouching Tiger, Hidden Dragon (USA)
    ... aka Ngo foo chong lung (Hong Kong: Cantonese title)
    ... aka Wo hu cang long (China: Mandarin title)

    5. Ride with the Devil (1999/I)
    6. The Ice Storm (1997)
    7. Sense and Sensibility (1995)
    8. Yin shi nan nu (1994)
    ... aka Eat Drink Man Woman (USA)
    9. Hsi yen (1993)
    ... aka The Wedding Banquet (USA)
    10. Tui shou (1992)
    ... aka Pushing Hands

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da budem iskrena, Hollywood, Cinecitta` i ostale "meke" svjetske kinematografije su se dali mnogo u propagandu homoseksualaca u filmovima bilo kojeg zanra i to je uhvatilo zamah zadnjih nekoliko godina...

    Vrlo je diskutabilno to sto se pokusava putem filmovi ubijediti tj. prisliti stanovnistvo da je biti gay super... ok, nemam nista protiv toga da im se priznaju sva prava covjeka i da im se dozvole sklapanje gradjanskih brakova, a mi se ne dopada da masovna propaganda.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    588
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    sto fali, rock hudson je bio gay, montgomery clift (red river) je bio gay, tako da je na ekranu vec bilo gay cowboya. da mi je pri ruci, sad bih pustio R.E.M. - monty's got a raw deal.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravljas i na Cary Grant-a... u ondasnja vremena su filmski studiji krili seksualnu sklonost odredjenih glumaca, tako sto su na galantnim vecerama i zabavama uz te glumce uvijek bile zgodne zene, jer je tada bilo sramota biti gay.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pa laurence olivier, vjerovatno najveci britanski glumac svih vremena, je citav zivot proveo skrivajuci seksualni identitet. najbolji hamlet svih vremena je bio gay! sto se filma tice, ako valja - valja, a dobri filmovi nikad ne idu na kartu neke "kontraverznosti"...
    meni je interesantno kako su u npr filmovima kevina spaceya po pravilu davali neki lik latentnog homoseksualca, ili ga dovodili u vezu sa nekim drugim.
    Just to slip the skin...

  19. #19
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije stvar u Gay glumcima nego u Gay filmovima!
    Niko ne zamjera nekim glumcima da budu gay ali kao shto reche trinity ta propaganda je odvratna...
    Ja jednostavno ne volim *****e i gnusham ih se i necju da gledam neshto shto mi prevrce stomak isto ka shto neko necje da gleda ne znam horore i filmove sa masu krvoprolica jer je osjetljiv na takve stvari...
    Gay is NOT okay...

  20. #20
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Preko Morace
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bozovic

    Pa vecina populacije u Americi je G@y,stoga ne cudi da rade filmove po njihovom ukusu,ne bi me ni cudilo da osvoji oskara.Mada to je i vise komercijala,a naravno da se nama to gadi jer nas mentalitet je potpuno drugaciji od americkog,i naravno da necu da gledam film.Jednostavno sam protiv G@y populacije,takav je mentalitet vjerujem na cijelom balkanu(izuzev Sloveniji) i gadi mi se na samu pomisao da je film o *****ima.Mada svako ima pravo da gleda film,jer kako se kaze "o ukusima se ne raspravlja"

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BOZOVIC
    Pa vecina populacije u Americi je G@y
    Ja mislim da ga ti malo precera sad.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Preko Morace
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bozovic

    Dobro nije vecina ali jeste 40-45%(a malo li je).Pa na svaki cosak mozes da ih vidis(naravno oni se tamo ne kriju,imaju svoj klubove i sve povlastice od strane zakona).Znaci ne mozes da kazes da sam pretjerao.Mozda bih pretjerao da sam rekao vecina ako ih je 10%,ali 40% xaxxa,ako je to tebi normalno ok.

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Da budem iskrena, Hollywood, Cinecitta` i ostale "meke" svjetske kinematografije su se dali mnogo u propagandu homoseksualaca u filmovima bilo kojeg zanra i to je uhvatilo zamah zadnjih nekoliko godina...

    Vrlo je diskutabilno to sto se pokusava putem filmovi ubijediti tj. prisliti stanovnistvo da je biti gay super... ok, nemam nista protiv toga da im se priznaju sva prava covjeka i da im se dozvole sklapanje gradjanskih brakova, a mi se ne dopada da masovna propaganda.

    to je sve samo marketing-prodaja cista!
    ne mora da znaci da je cool biti gay!
    izbor je na tebi. film o homoseksualcima nece uticat na tvoje opredjeljenje.
    ne znam samo kako zakljuci da se time pokusava ubijedit neko da postane nesto sto nije.

    chak je ovo vrsta antikampanje za gay ljude, po mom misljenju. samo obrnite stvari - sto vam se nesto vishe brani - vi ste sve vishe zagrijani za to.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes samo sto ce mladje generacije da zive sa tim da je biti gay normalno sasvim, onda bi mogli i pedofiluju da uvedemo u "normalno"
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Nije stvar u Gay glumcima nego u Gay filmovima!
    Niko ne zamjera nekim glumcima da budu gay ali kao shto reche trinity ta propaganda je odvratna...
    Ja jednostavno ne volim *****e i gnusham ih se i necju da gledam neshto shto mi prevrce stomak isto ka shto neko necje da gleda ne znam horore i filmove sa masu krvoprolica jer je osjetljiv na takve stvari...
    Gay is NOT okay...

    znachi tebi je blize i manji te prevrce drob ako gledas kako neko kasapi bebu, vadi joj ochi, peche je na raznju, nego 2 tipa kako se ljube?
    whatdafu.ck????
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 63rd Golden Globe Award
    By Trinity from Zion in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 17-01-06, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •