Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 222

Thread: Krivac i Uzrok nesrece na Biocu...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Krivac i Uzrok nesrece na Biocu...

    Prije svega, zelio bih da napomenem sve da ne zloupotrebljavaju ovu nesrecu u politicke i druge svrhe.

    E sad, sa moje tacke gledista veoma je vazno za buducnost Crne Gore oce li se efikasno utvrditi odgovornost pojedinaca za ovo sto se desilo i da li ce oni biti kaznjeni. Na osnovu odluka u ovakvim slucajevima se gradi osnova za odluke u slicne slucajeve u buducnosti.

    Uprava Zeljeznice pokusava svu krivicu da svali na masinovodju koji je upravljao tim vozom. Zna se da je taj Masinovodja bio uzoran radnik i da je primao priznanja.
    Zna se, međutim, da je i na vozu smrti pre polaska iz Bijelog Polja ustanovljeno da ne rade četiri "BCR bloka" za kočenje. Zna se i da su kočnice potpuno otkazale pre kobnog stajanja voza u blizini stanice Bratonožići, gde je kondukter Mirko Rmandić otišao do pružnog telefona i obavestio Radovana Gogića, dispečera u Podgorici, šta se desilo.
    Iz Podgorice je posle nekoliko minuta krenula druga kompozicija. Ali, posle 33 minuta stajanja, u međuvremenu se voz 6301 sam pokrenuo, dostigao ogromno ubrzanje i završio u ambisu! Mašinovođa Slobodan Drobnjak bio je ispred voza kada su se točkovi pokrenuli. Uskočio je, i, posle iskakanja iz šina, pronađen je, teško povređen, u kabini.
    Medjutim, postavljaju se sledeca pitanja:

    1. Zashto se zaustavlja voz, da se prebaci sa jednog napona na drugi napon koji dolazi od PODGORICE ( ko to radi u EVROPI na taj nachin, na mjestu sa padom od 25 promila, sa VAGONIMA od 250 tona).
    2. Na jednog nadzornika pruge za odrone, pripada 25 kilometara.
    3. Zashto vecina telefona pored pruge nije u funkciji.
    Zashto nijesu povezani mobilnim direktbno sa dispicharem.
    4. Zashto samo MASHINOVODJA I njegov pomocnik opsluzuju chetiri VAGONA i koliko treba vremena za postavljanje zaustavnih papucha na sva chetiri vagona.( po chetiri zaustavne papuche).
    5. Ima li zaustavnih mehanichkih kochnica na svakom vagonu, pored papucha, kojima nije potrebam vazduh(zrak) pod pritiskom.
    6. Moze li kompresor za zrak da radi bez napona, na GAS ili NAFTU, ako dodje do nestanka NAPONA, tako da se pneumacke(vazdushne, zrachne kochnice) mogu uvijek aktivirati.
    7. Imaju li VAGONI magnetne kochnice.
    8. U Shvedskoj i Danskoj se kochi sa ELEKTRO MOTOROM koji vrace napon na mrezu i proizvodi elenergiju, tako da dodje do ushtede energije i shtedi se na paknama za kochenje.
    Je li istina da putnici nisu pokusavali da povuku rucke za Prinudno Kocenje? Na tom vozu je bio policajac i neki vojnici i cini mi se da sam nedje procitao da su oni izjavili da su povlacili rucke za Prinudno Kocenje.

    Je li pametna odluka vlade Crne Gore da ulaze tolike milione u ne toliko potreban most, u neke nove zgrade drzave na Cetinje.... pored zastarjele putne infrastrukture? Treba li i vlada da snosi krivicu za ovo sto se desilo?

    DRUŠTVO – ŽELJEZNICA
    Voz saobraćao sa napuklim točkom

    Podgorica, (MINA) – Na lokomotivi voza koji je juče saobraćao od Podgorice prema Baru pukao je točak, i samo je srećom izbjegnuta nova željeznička tragedija, objavio je list »Dan«.

    Navodi se da je bio oštećen točak lokomotive, odnosno desna strana pete osovine. Lokomotiva je odmah garažirana i stavljena van upotrebe.

    To oštećenje je, kako se ocjenjuje, moglo da dovede do iskakanja voza iz šina što bi dovelo do nesreće sa najtežim mogućim posledicama jer se u vozu nalazilo oko 60 putnika kao i radnici Željeznice koji su išli na posao.

    Kompozicija sa dva vagona krenula je iz Podgorice u pet sati i po redu vožnje trebalo je da u Bar stigne oko šest. Tek kada je voz stigao primijećeno je da je točak pukao.

    Utvrđeno je i da su ostali točkovi na kompoziciji u veoma lošem stanju, piše podgorički dnevnik.

    Lokomotiva je stavljena van upotrebe i tek kada se zamijeni osovina ona će biti transportovana na opravku.
    (kraj) žug/isf
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mašinovođe JP „Železnice Crne Gore“ optužile su javno upravu da snosi odgovornost za nesreću koja se u ponedeljak dogodila u kanjonu Morače jer, kako su dodali, mašinovođe „već godinama upravljaju neispravnim vozovima i rizikuju svoj i tuđe živote“. Mašinovođe tvrde da vozovi koji idu iz Podgorice za Bar svakodnevno saobraćaju sa manjkom od osam kočionih blokova, a oni koji saobraćaju na relaciji Podgorica - Bijelo Polje putuju sa „minus pet kočionih blokova“. Podgorički „Dan“ je objavio da postoji i interna naredba o „minus pet kočionih blokova“ koju je potpisao pomoćnik izvršnog direktora „Železnica CG“ Momčilo Rakočević.

    Podgoričke mašinovođe takođe tvrde da je „svakome ko je bar jedan dan radio na pruzi jasno da bi voz ostao u mestu i da ne bi krenuo ni na najvećoj nizbrdici da su mu kočnice bile ispravne“.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nadam se da se nece zaustavit samo na mashinovodju jer ako bude samo on kriv ovo ce se opet desit.
    ja sam prochita i chuo na TV da su ljudi povlacili rucne kochnice ali da nisu radile.
    mashinovodja je,koliko sam chuo,bio izvan voza kad je voz krenuo pa je onda uletio unutra i pokusha da ga zaustavi.
    eo vidjecemo shto ce rec istraga ali je sramotno da jednoga covjeka razapinju...

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    nadam se da se nece zaustavit samo na mashinovodju jer ako bude samo on kriv ovo ce se opet desit.
    ja sam prochita i chuo na TV da su ljudi povlacili rucne kochnice ali da nisu radile.
    mashinovodja je,koliko sam chuo,bio izvan voza kad je voz krenuo pa je onda uletio unutra i pokusha da ga zaustavi.
    eo vidjecemo shto ce rec istraga ali je sramotno da jednoga covjeka razapinju...
    Upravo sam isto owo htjela da kazem. I ja sam na TV - u cula owo sto si ti napisao, da je masinovodja uletio u voz, i da je prije samopokretanja voza, pokusavao da stavi nesto ispred tockova, ne znam, podupirace, ili tako nesto. Takodje, i da nisu radile rucne kocnice, koje su ljudi povlacili. A mislim da su to bile rijeci 1 policajca... Ne znam, jeste li gledali prilog, ja mislim da je biona na RTVCG1, sa porodicom masinovodje. zpostresla sam se bas, kad je brat tog Drobnjaka izjavio, da bi vise volio da mu je brat poginuo, nego sto je ostao ziv. I stvarno, mislim da covjeku ne treba veca kazna, od ovoga sto mu je ostalo da nosi na ledjima citavog zivota. A najlakse je sada sve na njega svaliti. Tako ce i biti, kako je krenulo.
    Last edited by kuglica; 28-01-06 at 14:05.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Sramotno vrlo,inache nisam chuo bio drugu stranu priche ranije.....te sam bio drugachijeg misljenja.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sto su preživjeli ispricali. Ne može uprava željeznica koja je sjedjela u Podgoricu bolje da zna no ljudi sto su bili u vozu:

    Quote Originally Posted by DAN
    U ponedjeljak popodne, tačno u 15 sati i 59 minuta, zazvonio je telefon u stanici policije za bezbjednost saobraćaja na Željezničkoj stanici u Podgorici. Dežurni vođa smjene je mirno podigao slušalicu i prepoznao usplahireni glas kolege policajca iz pratnje vozova Saše Davidovića, koji mu je dramatično saopštio: “Ostali smo bez kočnica, letimo u provaliju...!”
    Čim se kompozicija pokrenula jedan kondukter je dotrčao u kola u kojima sam se zatekao, otvorio jedan ormarić i pokušao nešto da uključi, a kad mu nije pošlo za rukom samo je glasno zakukao. Tog trena sam znao da se događa nešto strašno, da se nekontrolisano krećemo i da žurimo u katastrofu – sjeća se Davidovićev kolega, drug iz generacije, a po godinama nešto mlađi Mladen Vojvodić.
    Sve vrijeme i ja i Saša i još neki momci, ne samo u našem vagonu, vukli smo i pokušavali da aktiviramo ručnu kočnicu, ali nam to nije polazilo za rukom pa smo shvatili da ni ona ne radi – kaže Mladen Vojvodić
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VIJESTI
    REKONSTRUKCIJA NAJVEĆE ŽELJEZNIČKE NESREĆE U CRNOJ GORI

    Posljednji kilometri “voza smrti"


    Podgorica - Putnički voz 6103 za Bar krenuo je 23. januara sa zakašnjenjem iz Bijelog Polja, oko 13.15, ispravan prema zvaničnim dokumentima.
    Od službenih lica, u vozu su bili mašinovođa i dva konduktera, kao i dva policajca iz jedinice za bezbjednost željezničkog saobraćaja. Slijedi nezvanična rekonstrukcija posljednjih petnaestak kilometara kretanja “pomahnitalog” voza, koju su “Vijesti” uradile na osnovu dostupnih zvaničnih i nezvaničnih informacija, kao i izjava putnika, bez pretenzija da vode i ometaju zvaničnu istragu


    1 Voz sa više od 300 putnika oko 14.30 stiže u stanicu Bratonožići, na nadmorskoj visini od 439 metara, 25 kilometara od Podgorice. Stoji na stanici zbog sumnje u kvar kočionog sistema, mnogi putnici van voza čekaju da ponovo krene. Nije jasno da li je i ko obaviješten o navodnom kvaru, da li su i kakve popravke obavljene, ali nakon 30-40 minuta, oko 15.10 uz aplauz putnika, voz nastavlja put.

    2 Nakon 1,44 km voz ponovo staje poslije blage krivine ulijevo kod pružne kućice, “sekcionara” napona, jer mašinovođa odlučuje da ne može da nastavi put zbog kvara. Od stanice Bratonožići do mjesta zaustavljanja voza, teren je ravan a odatle počinje nagib pruge. Mašinovođa tvrdi da propisno obezbjeđuje voz od “samopokretanja” aktiviranjem “pritvrdnih” kočnica, koje treba da blokiraju voz u mjestu najmanje dva sata. Kondukter sa pružnog telefona obavještava dispečera o kvaru i traži da dođe lokomotiva koja će bezbjedno spustiti voz do Podgorice. Mašinovođa, dva konduktera i dva policajca stoje napolju pored voza, razgovaraju i čekaju pomoć, koja nije stizala. Iznenada, voz se pokreće oko 15.45. Nije jasno da li je posada voza dodatno blokirala voz stavljanjem četiri “papučice” pod točkove. Tokom uviđaja nađene su samo tri.
    Mašinovođa, jedan kondukter i dva policajca uskaču u voz. Mašinovođa je u kabini, dok policajci, kondukter i putnici bezuspješno pokušavaju da aktiviraju rezervni kočioni sistem i ručne kočnice za slučaj opasnosti.
    Policajac iz pratnje voza javlja svom pretpostavljenom mobilnim telefonom šta se dešava. Policija obezbjeđuje pružne prelaze, pruga se “čisti” od lokomotiva i vagona u nadi da će se voz bezbjedno spustiti i sam zaustaviti u ravnici.
    Putnici po ponašanju posade i policajaca shvataju da nešto nije u redu, ubrzo uviđaju da voz nema kočnica, jer juri sve brže. Pripremaju se za najgore, roditelji pokušavaju da zaštite djecu jaknama, zagrljajem, zauzimanjem što bezbjednijeg položaja, mole se Bogu, telefoniraju članovima porodice, strahujući da posljednji put pričaju sa njima.

    3Više putnika je reklo da su najviše strahovali od 498 metara dugog mosta na Maloj rijeci na nadmorskoj visini od 315 metara. Do tog mjesta voz je bez kontrole već prešao blizu pet kilometara. Nadali su se da će sve biti u redu ako uspiju da pređu zastrašujući 200 metara dubok ambis. “Pomahnitali” voz prolazi preko mosta i kroz nekoliko sljedećih tunela.

    4Nešto prije 16.00 voz kroz stanicu Bioče na nadmorskoj visini od 252 metra juri pored zapanjenog otpravnika. Mašinovođa nemoćno podiže ruke. Voz nastavlja da ubrzava.

    5 Četiri kilometra kasnije, kontrolna traka bilježi svoj maksimum. Brzinom od najmanje 150 kilometara na sat voz ulazi u tunel broj 244, dug 346 metara. U lijevom zavoju, predviđenom za maksimalnu brzinu od 75km na sat, stotinjak metara unutar tunela voz ispada iz šina i udara u desni zid, što ga usporava. Dio uređaja za mjerenje brzine otpada negdje na sredini tunela, kontrolna traka u tom trenutku bilježi brzinu od 110 kilometara na sat. Nije jasno kolikom brzinom je voz izašao iz tunela, u čijim zidovima ima udubljenja dubokih i do 15 centimetara.

    6Oko 16.00 voz izlazi iz tunela u usjek dug nekoliko desetina metara, ali stijene ne dodiruje. Pedesetak metara poslije izlaska iz tunela, kod kilometar stuba br 9/393 voz napušta prugu, vagoni se razdvajaju. Dva vagona skreću desno i ruše se niz strminu, druga dva nastavljaju još pedesetak metara, iskrivljuju jednu šinu i padaju u provaliju. Mjesto skretanja sa pruge je na nadmorskoj visini od 153 metra, 13,45 kilometara od mjesta sa kojeg se samopokrenuo i 10,16 kilometara od željezničke stanice Podgorica. Drveće zaustavlja prvi i drugi vagon 80-ak metara od pruge, neposredno iznad druge litice duboke pedesetak metara, i rijeke Morače.
    Živote je u nesreći izgubilo 46, a povrijeđena su 263 putnika voza 6103. Deset putnika je još na intenzivnoj njezi, jedan u teškom stanju.

    REAGOVANJE ŽELJEZNICE CRNE GORE NA TEKST "TAJNA ZATVORENE SLAVINE"

    Elektromotorni voz ima pouzdanu kočnicu


    Podgorica - Uslovi za saobraćaj vozova samo sa mašinovođom, dakle bez pomoćnika, su propisani željezničkim propisima (Saobraćajni pravilnik 2 i Uputstvo 248).
    U njima je decidno propisano koje uslove moraju zadovoljavati vučna vozila, koje pruga i pružna postrojenja i koje mašinovođa - naglašava se u reagovanju Željeznice Crne Gore na jučerašnji tekst "Tajna zatvorene slavine". Reagovanje za koje se navodi da je upućeno "zbog stručnog informisanja javnosti" objavljujemo u cjelini:
    - Vučna vozila u koje spada i elektromotorni voz 412/416 moraju imati upravljačnicu konstruisanu tako da mašinovođa može da osmatra bez teškoća prugu ispred sebe, da može upravljati bez napuštanja tog mjesta, da posjeduje uređaje za kontrolu budnosti mašinovođe koji ako se ne opslužuje nakon 20-25 sekundi stupa u dejstvo i nastaje prinudno kočenje voza, zatim autostop uređaj (postoji i pružni i lokomotivski) koji služe da u slučaju da mašinovođa ne postupi po signalnom znaku na glavnom signalu ili prođe pored signalnog znaka koji zabranjuje dalju vožnju, odmah stupa u dejstvo i voz se prinudno zaustavlja.
    Što se tiče pruge ona ne može biti na padu većem od 25 promila, da od uslova ima uređaje za međustaničnu zavisnost izlaznih signala i kontrolu zauzetosti prostornog odsjeka. To je signalno - sigurnosni sistem kojim je pruga opremljena i služi da se sem kontrole zauzeća pruge onemogući (sem prisilno ili po nalogu) oprema voza na prugu između dvije susjedne stanice ako je ona zauzeta drugim vozom, da je i pruga opremljena autostop uređajima, da postoje pružni telefoni sa kojih je omogućeno sporazumijevanje sa susjednim službenim mjestima i da se taj razgovor snima itd.
    Takođe je propisano da mašinovođa može upravljati vozilom u jednoposjedu za prevoz putnika sa najmanje tri godine rada na poslovima mašinovođe.
    Ove uslove ispunjavaju elektromotorni vozovi 412/ 416 na pruzi od Bijelog Polja do Bara i tako saobraćaju od kada su nabavljeni, odnosno više od 20 godina.
    U slučaju onesposobljavanja mašinovođe na otvorenoj pruzi, nakon 20-25 sekundi stupa na snagu uređaj za kontrolu budnosti a u slučaju prolaska voza pored signala koji ne dozvoljava dalju vožnju ili pak predsignala koji predsignališe signalni znak narednog signala, pa mašinovođa ne reaguje, odmah stupa u dejstvo autostop uređaj i voz se prisilno zaustavlja. Iz prethodnog je lako zaključiti koji je stepen sigurnosti u željezničkom saobraćaju sa saobraćajnog aspekta i u kojoj mjeri je potrebna uloga čovjeka.
    Elektromotorni voz ima pouzdanu kočnicu i posjeduje 64 kočiona bloka raspoređena na 16 osovina. Elektromotorni voz je opremljen sa:
    - indirektnom (elektropneumatskom) kočnicom
    - direktnom (pneumatskom) kočnicom
    - elektrodinamičkom kočnicom
    - uređajem za prinudno kočenje
    - uređajem za kočenje u slučaju opasnosti
    - i četiri potvrdne kočnice
    Kočnica je jedan od najsloženijih sistema koji u svakom trenutku treba da obezbijedi zaustavljanje voza.
    Voz posjeduje i uređaj za kontrolu budnosti mašinovođe, autostop uređaje kao i zaštitu od bilo kakvog defekta na glavnom vazdušnom vodu. Što praktično znači da se voz sam zaustavlja u slučaju bilo koje nepravilnosti pri njihovom opsluživanju ili oštećenju.
    U slučaju onesposobljavanja mašinovođe na otvorenoj pruzi nakon 30-sekundi zavodi se automatsko kočenje voza putem uređaja budnosti.
    Svako vozno sredstvo ima uređaje sa brzinomjernom trakom (slično crnoj kutiji u avionu) na kojoj se prati i registruje svako pokretanje, kretanje, kočenje i brzina voza.
    U konkretnom slučaju za nesreću koja se dogodila sa sigurnošću se može reći da se voz zaustavio upotrebom kočnice na padu od 25 promila i u tako ukočenom stanju stajao više od pola sata.
    Postoje tačno propisane radnje na osnovu Uputstva 233 o kočenju vozova koje se moraju obaviti odmah nakon zaustavljanja voza na otvorenoj pruzi i u propisanom vremenskom roku da bi se zaštitilo od samopokretanja, a to znači pravilno pritezanje sve 4 pritvrdne kočnice i propisno postavljene sve 4 zaustavne papuče. Tek tada slijede sve druge radnje koje se moraju preduzimati.
    Svaki pad pritiska u kočionom sistemu registruje se na manometrima u upravljačnici.
    U sistemu za vazduh u zimskom periodu radi sprečavanja od zamrzavanja sipa se odgovarajuće sredstvo protiv zamrzavanja i obavezuje se vozno osoblje na dodatne mjere opreznosti propisane Uputstvom 233 - ističe se u reagovanju Željeznice Crne Gore
    Poslije ovakvih izjava željeznice ih tačno treba bojkotovati sve dok jednu ljudsku izjavu ne daju. Za njih je mašinovođa kriv. Oni ne slušaju uopšte što pričaju ljudi koji su bili u vozu. Nije u redu. Ne znam
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masinovodja nije kriv sto je voz bio neispravan, a kriv je onaj ko je dozvolio da neispravan voz vozi putnike. Mnogo toga nije u redu na zeljeznici i za to je kriva uprava zeljeznice kao i drzavna vlast koja nije na adekvatan nacin kontrolisala i obezbjedila tako vazan dio saobracajne infrastrukture. Stoga nije cudo sto je ostavku ekspresno podnio ministar. Isto tako, posto ministar ocigledno nije neki tupan koji nije znao u kakvom je stanju bila zeljeznica jasno je da je o tome svemu bila informisana citava vlada na celu sa Milom. Citava vlada je trebala da podnese ostavku zbog propusta koji je doveo do ovoliko stradanja. Stavise, trebalo bi provesti istragu o tome kako je doslo do toga da se odobri saobracaj po vrlo opasnoj pruzi i u neispravnim i poluispravnim lokomativima i vagonima. Medjutim, ko da sprovede istragu, kada nema nezavisne istrage?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strasno sramotno! Obraza nemate!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Strasno sramotno! Obraza nemate!
    imaju ne zajebaj imaju debelog obraza

    SNS TRAŽI ODGOVORNOST VUJANOVIĆA, KRIVOKAPIĆA I ĐUKANOVIĆA

    Da podnesu ostavke

    Podgorica (MINA) - Srpska narodna stranka zatražila je da Filip Vujanović, Ranko Krivokapić i Milo Đukanović podnesu ostavke poslije tragedije na Bioču.
    - Cijela Crna Gora zna da se od sredstava koja su tokom burnih novogodišnjih dočeka data hrvatskim pjevačicama ili potrošena za potkupljivanje birača na poslednjih nekoliko lokalnih izbora, mogla rekonstruisati željeznička mreža - kaže se u izjavi portparola Dobrila Dedeića. On je rekao da je “jadna je vlast kada njene perjanice kompletnu krivicu pokušavaju svaliti na nesrećnog mašinovođu”.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    E poslije ovoga shto je didi naveo potpuno sam ostao zgrozen,ne mogu da vjerujem da je neko mogao da izjavi da su za nesrecu krive hrvatske pjevachice koje su pjevale za novu godinu,stvarno se tu vidi koliko obraza imaju ljudi koji to prichaju... I ta citiranja iz "dan-a" su prevrshila svaku mjeru,pa svi normalni ludi znaju kakve se sve nebuloze u tom listu izdaju... Neki ljudi ne mogu da shvate da se nesrece jednostavno deshavaju... Shto se tiche ispravnosti voza,firma koja ga je prije pola godine servisirala je rekla da je voz najmladji koji saobraca nashim prugama (misli se na SCG) i da je preshao 10 dio puta koji treba do narednog servisiranja,a ta firma je iz zrenjanina ako sam dobro zapamtio tako da na njihovu prichu sigurno ne utichu crnogorski glavashi... niko nije rekao da je mashinovodja kriv za otkazivanje kochnica ali nije trebao da krece na put ako je vec znao u kakvom je voz stanju, i mislim da bi pricha oko toga ko je kriv trebala da se zavrshi i da se ostavi nadleznim organima to da rijeshe...

    Ali shta cemo takav smo narod,ako $utra pane snijeg reci ce ljudi: "pada snijeg,drzava je kriva"...
    Last edited by MeDo_JE; 28-01-06 at 17:48.
    #fakenews

  12. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma stoka bre!
    Ovoga sam se strashno bojao da ce da se desi da se na ovako prljav i jadan nachin tako neshto koristi i samo pridaje bolu ali sam se isto nadao da ce imat toliko dostojanstva i obraza da se suzdrzhe takvog gadluka!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od kakvoga gadluka. Željeznica svu krivicu prebači na mašinovođu. On je i ovako dosta kažnjen. Ne daj ga Bože ni neprijatelju. A željeznica tu izjavljuje da su nam standardi u željeznici bolji no u dojče ban.
    Quote Originally Posted by Novine koje sigurno nijesu pisale ovo pismo no ga samo prenijeli
    PISMO RODITELjA ČIJI JE SIN PREŽIVIO TRAGEDIJU
    Grobari svoga naroda


    Kako započeti ovaj tekst, a da čovjek prikrije jad i bol? Nijesam terorista, nisam lopov nijesam nepismen, da bih mogao nešto značajnije da učinim. Izgleda da je jedini način da sve pretočim u bijes koji me izjeda.
    Imali smo sreće da iz ove ogromne katastrofe izvučemo dijete sa „običnimĆ prelomom noge. Bio je u vagonu koji se najmanje prevrtao, a u kome su dva njegova druga sklopila oči za sva vremena. Vratili smo se kući presretni što ga nijesmo izgubili. Međutim, kako gajiti radost u srcu kad čovjek shvati koliko mrtvih i obogaljenih ostade nakon 23. januara. Koračao sam po pruzi i okom laika shvatio koliko je takvo zlo bilo očekivano. Sve staro, dotrajalo i opasno. A ubjeđuju nas da je sve bilo remontovano i tehnički osposobljeno. Na samo kilometar dalje od pruge moderne vile naših „odskorašnjihĆ preduzetnika. Zar je ikome teško shvatiti gdje pare odlaze? Došlo mi je da se za grlo uhvatim.
    Ono što me najviše pogodilo nije sama nesreća nego bestidna lica koja su se pojavila na svim kanalima, a koji su, po mojoj procjeni, (za njih - oca tamo nekog Miloša) krivi za nesreću.
    Oni u toplim kaputima prosipaju rečenice bez smisla, ubjeđujući narod, mene i moje dijete da njega lično ova tragedija mnogo više pogađa.
    Njihova uža i šira porodica ne poznaje nikakav drugi vid prevoza osim avionskog. Pa čak i tada se trude da koriste usluge stranih kompanija, jer su sigurnije.
    Ne krivim ja toliko Vladu, koliko one koji se kao paraziti nakačiše uz nju i sisaju pare otvarajući građevinske i razne druge firme, a ubijajući na rate narod. Takvi „preduzetniciĆ će uvijek opstajati, ma koja vlast dolazila. Na svaku sljedeću će se nakačiti i nastaviti da otimaju. Promijeniće političke boje kao kameleoni. Zar to nesretna Vlada ne vidi?
    Njihova djeca voze limuzine, dok će naša djeca u neki drugi svijet poći u kovčezima. Šta da sam ostao bez djeteta? Da li bih ovo pisao? Da li bih nekom od njih život oduzeo, ili možda sebi?
    Krv je na njihovim rukama, a oni će opet samo desetak dana nakon ove tuge putovati negdje po svijetu i veseliti se uz ručkove u elitnim restoranima. Njihove porodice će nastaviti da kupuju nove automobile i žive na sedmom nebu. A sve od naših para!
    Neko bi rekao da se život nakon svega nastavlja. Možda za njih u ovoj Crnoj Gori, ali za nas ne.
    Postali su grobari ovog naroda. A ukopavanje je već počelo. Samo se pitam šta je sljedeće?

    Predrag DamjanovićDip. inž. mašinstvaPodgorica
    Ispašće na kraj da je samo nesretni mašinovođa kriv pa će se sve nastaviti kao što je bilo. Njega će osuditi, željeznica će biti čistih ruku i neće biti primorana pod hitno da ulaže u vozove. A mogu oni da izjavljuju što oće. Mi svi odlično znamo u kakvom je stanju naša željeznica. Ja je već 10 godina izbjegavam, ne zato što je u dobrom stanju, no što kad kreneš nikad ne znaš kad ćeš stići. Najbolji dokaz u kakvom je stanju je ovo te se desilo u Bar. Nemaju nove no samo polovne djelove, točak puka, puklo im po glavi kad ih nije sramota da izjavljuju da su vozovi tehnički ispravni
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE*|*TiTaN
    niko nije rekao da je mashinovodja kriv za otkazivanje kochnica ali nije trebao da krece na put ako je vec znao u kakvom je voz stanju
    Ali shta cemo takav smo narod,ako $utra pane snijeg reci ce ljudi: "pada snijeg,drzava je kriva"...
    Odlucuje li Masinovodja ili Zeljeznica moze li voz da krene na put?

    Ovako,

    Ako neko preduzece otruje svoje musterije svojim proizvodom oce li odgovarat vlasnik tog preduzeca? Narocito ako je znao da ti produkti mogu biti stetni po potrosace...

    Drzava je vlasnik Zeljeznice. Uvidjas li sad kako bi drzava morala imati odgovornost?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde ne pravi poredjenja koja veze s mozgom nemaju drzhava je vlasnik zheljeznice ali zheljeznicom upravlja uprava zheljeznice zato se i zove UPRAVA - shto se mene tiche krajnje je nebitno zbog chega i kako dok god se ne ponovi! Niko nije namjerno neshto zasrao a josh manje neshto ovako prizheljkivao!
    Uprava je kriva shto je pushtila neispravan voz u saobracaj
    Mashinovodja je kriv shto nije isposhtova proceduru shto nije postavio papuchice te ili shto god da voz ne mozhe da se pomjera kad su se bili zaustavili 30 min!

    Josh bih samo zamolio Administratore da se ovaj topic zatvori i sve slichne teme jer iz njih ne mozhe nishta dobro izac!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zasto nemaju veze moja poredjenja?
    Ko bira upravu zeljeznice? Moze li uprava nekog preduzeca da donese neku odluku bez saglasnosti vlasnika? Ko finansira to preduzece?

    Zasto da se zatvori topic? Kad nesto predlozis konkretno ga obrazlozi.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde kad tako volish poredjenja pozivaju li se akcionari na odgovornost kad direktor neshto zasere?

    Da se zakljucha zato shto je dovoljno bilo gadluka na temu ove tragedije...
    Pogotovo tok u kojem ide ova rasprava mozhe samo da donese josh vishe bola i patnje...
    Ko je kriv i koje odgovoran onome shto je izgubio nekog dragog ne interesuje uopshte! Niti ce im te ljude vratit...
    Ovakve teme su samo magnet za spekulacije i raznorazna nagadjanja proizvoljna i subjektivna koja nikako ne mogu na dobro izac...
    Samo se podizhu tenzije stvara napetost i produbljava bol...

    A jasno je da je tebi do ove teme stalo da bi mogao da upresh prstom u Mila & co...
    Nadji neki drugi nachin da to uradish...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne odgovori mi ni na jedno pitanje.

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Ko je kriv i koje odgovoran onome shto je izgubio nekog dragog ne interesuje uopshte!
    Ovo je najaca izjava! Citao sam bisera ali ti prevazilazis sve!

    Jedini koji odje pise nebuloze si ti i ako nemas nista pametno da kazes preskoci ovaj topic.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki

    Samo se podizhu tenzije stvara napetost i produbljava bol...

    A jasno je da je tebi do ove teme stalo da bi mogao da upresh prstom u Mila & co...
    Nadji neki drugi nachin da to uradish...
    Ti si jedini koji ovđe diže tenzije. Ja ne koristim ovo da bih priča protiv vlade ili Mila. Samo kažem da nije u redu da se sva krivica svali na mašinovođu. Još bi poneko morao da bude odgovoran
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  20. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E shreko pokojni!
    Kad ne znash o chemu prichash bolje cuti!

  21. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX
    Ti si jedini koji ovđe diže tenzije. Ja ne koristim ovo da bih priča protiv vlade ili Mila. Samo kažem da nije u redu da se sva krivica svali na mašinovođu. Još bi poneko morao da bude odgovoran
    Nisam se tebi uopshte obracao... Ne vidim kako se ti nadje uvrijedjen?
    Tenzije ne dizhem ja nego meni ovakav nesojluk dizhe pritisak!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Odlucuje li Masinovodja ili Zeljeznica moze li voz da krene na put?

    Ovako,

    Ako neko preduzece otruje svoje musterije svojim proizvodom oce li odgovarat vlasnik tog preduzeca? Narocito ako je znao da ti produkti mogu biti stetni po potrosace...

    Drzava je vlasnik Zeljeznice. Uvidjas li sad kako bi drzava morala imati odgovornost?
    malo se bolje raspitaj tj nadji na netu, posto u cg nisi da bi ti novine bile dostupne, sto i kako ko odredjuje, ko daje putni nalog i druge stvari, vidim svi ste odje sudije!!

    meni je zao sto je samo masinovodja uhapsen, bio bi mi prvi pored njega uhapsen direktor zeljeznice, pa redom, svi koji su u ZTCG zaduzeni da vozovi budu u voznom stanju i da pruga bude u najboljem redu.

    a to sto pojedini optuzuju vladu i odredjene politicke partije koje su na vlast, trebali bi da optuze onda i narod koji je glasao za njih ili protiv njih!

    ima jedan dobar grafit u bg "nije sloba kriv, mi smo go*na"
    bili smo tu jednu noc svi u cg jedno, disali zvi zejedno i odma sjutra se podijelili na neke tabore, politicari ovoj zemlji nisu donijeli nikad nista dobro i nece nikad!!!
    Last edited by DIDI; 28-01-06 at 19:03.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da se ne bi nastavljale podjele i politizovala chitava stvar ne bi bilo loshe zakljuchat ovaj topic i sve sl. kao shto sam vec jednom predlozhio...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eeeee bolesni ljudi i nihil i Dobrilo Dedeic - jednaki obojica
    sram vas bilo kad ovo koristite u politichke svrhe
    pi

  25. #25
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Peckham
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ова је несрећа извукла из људи оно најгоре и најбоље-показала је људску солидарност и оно најбоље из људи,али и фукарлук и несојлук појединих људи да се у оваквим трагедијама почиње прича о нечему другом...
    Ко је крив?Свако ко је гледао интервју оног машиновође синоћ на елмаг и ко има имало памети,види ко је крив.
    Ко ће бити осуђен?Свако ко има имало памети,зна ко ће бити осуђен.
    Ум царује,а Дундо Мароје

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fabris: Monopol je glavni krivac za inflaciju
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 18-03-06, 05:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •