Page 34 of 54 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 826 to 850 of 1341

Thread: Postizborne koalicije

  1. #826
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu svi biti, ali sta ce ovi aktivisti koji su se selfisali preko fb

  2. #827
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Od početka pričaju da će biti ili po njihovom ili neće ulaziti u vlast... Šta je tu licemjerno...?
    Licemjerno je zato što nisu odmah izašli s tim predlogom. Da su od početka to tražili, niko im ne bi mogao zamjerit, jer bi ispali baš onako principijelni kao što se busaju - a ne ovako kad su viđeli da je izio vuk magarca po pitanju vlasti sa DPS-om.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #828
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oscam View Post
    Mogu svi biti, ali sta ce ovi aktivisti koji su se selfisali preko fb
    Koji sa fb i kakav selfi ??? Pazi ... za početak se miču ljudi sa pozicija u lokalnoj samoupravi ( oni koji izdaju razne potvrde i ostale stvari ) a onda se mijenja menadzment u raznim državnim firmama ( ili firmama dje je vlasnički udio države preko 50 % ) a potom se ide na univerzitete, bolnice , policiju , sudovima ( naravno sve na dobrovoljnoj osnovi ili da se kopa po dokumentaciji pa da rastanak sa poslom bude uz pratnju organa javnog reda i mira ) ... posle tog završenog posla se prelazi na jačanje partijske infrastrukture u smislu namještanja tendera malo sofisticarinijim partnerima koji su prilično neophodni za bilo kakvo kreditiranje novih izbora ... te koji se slikaju po fb niko ne dira vjeruj mi jer nisu zanimljivi osim ukoliko nisu stvarno atraktivni pa im se ponudi da reklamiraju nove snage ...
    deuscroix

  4. #829
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Nadam se da će DPS još jednom uspjeti da odbrani državu CG, fala im unaprijed.

  5. #830
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Šabović: Svejedno je ko će dati podršku manjinskoj upravi

    http://www.cdm.me/politika/sabovic-s...jinskoj-upravi

    "Član Predsjedništva Socijaldemokratske partije SDP Džavid Šabović kazao je da se ponuda za podršku formiranja manjinske vlasti u Glavnom gradu odnosi i na Demokratsku partiju socijalista i na opoziciju."



    Znači, dps nije htio da pristane na nestranačkog gradonačelnika, nego je htio isključivo Stijepovića, ali će htjeti da podrži nestranačkog gradonačelnika, neodređen broj nestranačkih ličnosti na pozicijama u gradskoj upravi i javnim preduzećima, kao i kadrove sdp-a i pcg na svim ostalim pozicijama?

    Seems legit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #831
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    http://www.cdm.me/politika/sdp-trazi...st-u-podgorici

    Hm, nijesam imao dilemu koga da zaokružim na parlamentarnim izborima (ukoliko izađem), ali zaokruživši ELPG svjesno sam ušao u rizik da SDP kao iskompromitovana stranka srasla sa DPS-om ne odradi posao za isti taj DPS. No, kako je Pozitivna bila sastavni dio koalicije, nadao sam se da se to neće dogoditi. Kako sada stvari stoje, dešava se ono za što sam glasao:
    - Ja nijesam glasao za bilo kakav oblik koaliranja sa DPS-om (pa ni podrška manjinskoj vlasti ELPG) već upravo protiv DPS-a.
    - Ja nijesam glasao za koaliciju sa DF-om čiji glasači (makar 99 % njih) slave npr. poraz Crne Gore od Srbije u vaterpolu, ili sa "zdravstvuj" SNP-om čiji je procenat "slavljenika", ipak, nešto manji od DF-ovog.
    - Ja sam glasao da ukoliko politički reprezenti "slavljenika" hoće da podrže manjinsku vlast ELPG, onda nemam ništa protiv. Ako neće, neka su zdravo.
    Vjerujem da i većina glasača ELPG slično razmišlja, mada sam svjestan da ima dobar dio i onih koji su za klasičnu koaliciju sa DF-om i SNP-om. No, da je to koalicija ELPG zastupala, DPS bi osvojio apsolutnu vlast u Podgorici.

    Ako se ovo sa podrškom manjinskoj vlasti od strane opozicije realizuje to će značiti da, za promjenu, nijesam iznevjeren. Ukoliko se to zaista dogodi, budite sigurni da će biti dosta quotovanja predizbornih postova.

    Potpis.
    P r i m o r a c

  7. #832
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Pa tu se partije ne razlikuju od biraca jer je i najvecem broju biraca javni interes na poslednjem mjestu.
    Prosjecni birac ne razmislja o tome kad glasa - zasto bi onda o tome razmisljali politicari.

  8. #833
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Suhih: Novi izbori u Podgorici da, ali ne sa Mugošinom upravom

    "Dakle, novi izbori da, u roku koji se dogovori, ali ne sa upravom odlazećeg gradonačelnika. SDP je otvorio mogućnost za podršku manjinskoj gradskoj upravi do novih izbora i ostaje da se izjasne, ravnopravno, svi učesnici koji imaju svoje odbornike u gradskoj skupštini. Kako DPS, DF, SNP, svejedno. Ko bude prihvatio taj koncept, da konstituišemo gradsku upravu koja bi do novih izbora vodila grad i omogućila fer i ravnopravne uslove za izbore".



    Opet, dps nije htio da podrži samo nedpsovskog gradonačelnika, ali bi trebalo da podrži manjinsku lokalnu vlast sdp-a koji kaže da oće upravu da pročisti od dps kadrova? Ovo se sdp igra kukavice sa dps-om pa gledaju ko će prvi da trepne. Sa druge strane, ne treba zaboravit ni da je i df, prije i poslije izbora, govorio da će se za eventualno konstituisanje vlasti sa elpg morati uzeti u obzir snaga pokazana na izborima (za razliku od nekih prvobitnih stavova đe im je smjena dps-a bila cilj po svaku cijenu. Ispostavlja se da ipak nije baš po svaku cijenu).
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #834
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umiru li od stida ovi što pričahu da je sve gotovo, da je SDP ovakav ili onakav, da neće glasati, jer znaju da će SDP potrčati u naručje De Pe eS - u, i tako dalje, i tako bliže, da ne citiram, a citirati se ima šta; ili i dalje biflaju staru propagandnu, malicioznu priču protiv SDP-a?

    Pišite dušmani... Koja je sada teorija, ''5% ucjenjuje ostale'', ili smo izmislili nešto kreativnije, ljepše ufilovano?

    Nego ne zamjeram ja CdM ''analitičarima'', ja sam se svo ovo vrijeme divio raznim ''nezavisnim intelektualcima'' i ''političkim analitičarima'', koji su se brinuli za budućnost SDP-a više nego Ranko K., a koji bi isti taj SDP najradije u plamenu vidjeli, ili sveden na statističku grešku.

    X puta vam je ovdje predočeno što i kako će biti, i da se zeru neće odstupati, ali neki znavahu ono što ni GO SDP-a ne znavaše.

    Eto, moradoh se prijaviti, nakon izvjesnog vremena, odoh sada opet na Log Out, sezona je, borba. Bok i pozzić za drugove komuniste lepetanca, medo_je, hop, Harija, Rea, mok4 i još nekoliko kvalitetnih ljudi odavde, koje ću izostaviti, ali ne namjerno, nego se ne mogu sjetiti.

  10. #835
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default



    Talk to the hand.



    Desna vristi, lEva slusa.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #836
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Analiza Zlatka Vujovića iz CEMI-ja:

    In vino veritas

  12. #837
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/dps-bs...and=1406572150

    Socijaldemokratska partija (SDP) u Pljevljima spremna je da formira vlast u tom gradu sa Demokratskom partijom socijalista (DPS) i Bošnjačkom strankom (BS), ali se sa potpisivanjem koalicionog sporazuma oklijeva jer se čeka rješavanje pregovora o formiranju lokalne vlasti u Bijelom Polju i Baru.

  13. #838
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Steta bi bila da grad ne dobije gradonacelnika kakvog zasluzuje i za koga je ako cemo pravo glasalo maltene pola biraca a to je nas lik u ogledalu-Migo Stijepovic.
    Primjecujem kod sebe da mi raste zebnja da to ne docekam a steta bi bila-ipak covjek zivi samo jednom pa kad vec ima sansu da dozivi tako nesto greota je da propusti.

  14. #839
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/pajovi...-clanak-788950

    Mi smo nadomak dogovora i očigledno on nije baš svakom po volji u Pozitivnoj. Na žalost mi danas, kada smo na korak od smjene DPS-a u Podgorici saznajemo da među nama ima i onih koji su sasvim izvjesno ucijenjeni zbog firmi koje imaju veze sa nelegalnim kreditima, kao sto je Mladen Bojanić, broker koji je punio ionako pune džepove bogatih, spekulacijama na berzi ali i onih kao sto je Nikola Necko Koćalo odgovoran za dešavanja u Nikšiću i koga je pomilovao od zatvorske kazne i sam Milo Đukanovic i vrlo očigledno se vraćaju neki stari dugovi", navodi se u saopštenju.

    Sta je trulo u zemlji Danskoj ?

  15. #840
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    SDP je i dalje kriv, prevariše poštene Pozitivce...
    #fakenews

  16. #841
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Licemjerno je zato što nisu odmah izašli s tim predlogom. Da su od početka to tražili, niko im ne bi mogao zamjerit, jer bi ispali baš onako principijelni kao što se busaju - a ne ovako kad su viđeli da je izio vuk magarca po pitanju vlasti sa DPS-om.
    bravo,to je to.
    samo sto ja i dalje mislim da se odje neko poigrava sa gradjanima i da ce se na kraju milo smjeskat.

  17. #842
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/pajovi...-clanak-788950

    Mi smo nadomak dogovora i očigledno on nije baš svakom po volji u Pozitivnoj. Na žalost mi danas, kada smo na korak od smjene DPS-a u Podgorici saznajemo da među nama ima i onih koji su sasvim izvjesno ucijenjeni zbog firmi koje imaju veze sa nelegalnim kreditima, kao sto je Mladen Bojanić, broker koji je punio ionako pune džepove bogatih, spekulacijama na berzi ali i onih kao sto je Nikola Necko Koćalo odgovoran za dešavanja u Nikšiću i koga je pomilovao od zatvorske kazne i sam Milo Đukanovic i vrlo očigledno se vraćaju neki stari dugovi", navodi se u saopštenju.

    Sta je trulo u zemlji Danskoj ?
    i$aa,pocelo je,pocelo.bas mi je drago sto (ih) nisam glasao,politicari...

  18. #843
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni jedino nije jasno,u citavoj ovoj lakrdiji od politicke scene,zasto dps drzi sdp u vlasti? DPS moze kako hoce,i kad hoce,na koji hoce nacin,imati vecinu.Ali valjda ne zele zbog pranja biografije pa zato drze sdp.Da bi prikazali svijetu kako su oni multietnicka partija sa crnogorcima,bosnjacima,srbima,albancima i svim narodima.

  19. #844
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #845
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pajoviću stigao zahtjev za kongres i smjenu, i lik poslao fotografije zahtjeva medijima(koji nijesu smjeli izać van njegove kancelarije). I sada optužuje ljude koji su za to da se smijeni da su oni ovo poslali u medije, sa sve pljuvanjem da bi on nekako ispao žrtva i ostao na čelu Pozitivne. - Najvjerovatniji scenario.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #846
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Mene nije jasno kad je vec to znao za Kocala i Bojanic ako je istina kako je takve ljude mogao da drzi blizu sebe i da mu to budu najblizi saradnici?

    Ovdje je neko lood.

  22. #847
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je znao,al' kad političari krenu da se mažu g****ma staro je pravilo da se ponašaš ka' da si najbliže saradnike prvi put juče vidio.
    Shit has hit the fan !

  23. #848
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    To za Bojanića i Koćala su gluposti
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  24. #849
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta je uradio Pajovic,zna li se? Za sta ga konkretno napadaju?

  25. #850
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    To za Bojanića i Koćala su gluposti
    Za Koćala nijesu, o Bojaniću već pojma nemam... No sve i da ima jasne dokaze, ovo nije trenutak za tako oštre riječi, posebno ne dok su pomenuti i dalje u stranci...

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jel moze neko koncizno da objasni sta se desava?

    Hvala Lepo
    Dio Pozitivne očigledno želi da opstruira formiranje vlasti, sa dosadašnjom opozicijom, u glavnom gradu... Naravno kako obično biva u CG, nemaju dovoljno dostojanstva i sivih ćelija da to srede unutarpartijski, već nam priređuju još jedan muppet show...
    Last edited by MeDo_JE; 29-07-14 at 21:33.
    #fakenews

Page 34 of 54 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kraj vladajuce koalicije? Za koga bi glasali?
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 04-06-11, 11:54
  2. Izbori u Herceg Novom - tezak poraz DPS-SDP koalicije
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 216
    Last Post: 24-05-04, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •