Page 1 of 54 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1341

Thread: Postizborne koalicije

  1. #1
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default Postizborne koalicije

    Posto su moderatori zakljucali temu Lokalni izbori, smatram da je potreban ovaj topic jer najzanimljivije stvari tek trebaju da se dese. U vise opstina ce biti potrebne postizborne koalcije,pa evo mjesta gdje mozemo da diskutujemo o njima....
    Last edited by djordje1990; 27-05-14 at 14:39.

  2. #2
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cg Game of Thrones bi bio prikladniji naziv

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Licni Djukanovicev novinar, Darko Sukovic, je Opet predlozio koaliciju DP SS DP. Ja vjerujem da je to buduca(stara) koalicija u PG. Sta ce biti, vidjecemo. Ovo je, po meni, jedini epilog izbora.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #4
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    men' se čini da je Pozitivna i definitivno ugasila u Pg, no će vidimo.. dako nas Lucke prosvijetli s informacijama iz prve ruke
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 27-05-14 at 14:49.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sto neko rece, bilo bi lijepo da cujemo od glasaca sdp-a sta bi oni zeljeli?
    niujedne mi gace lastike nema

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Bilo bi lijepo poslat Ma$u Milacica na pregovore
    Svima bi pokrao papire i biljeske pa pravac FBupload
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  7. #7
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Biće zanimljivo šta će se desiti u Baru obzirom da su barski sdp-ovci ušli u biračko tijelo Pozitivne sa pričom da su raskrstili sa DPS-om.

    Moja je pretpostavka da će izprosipat glasače i poć u zagrljaj dps-u. A volio bih da me demantuju.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Biće zanimljivo šta će se desiti u Baru obzirom da su barski sdp-ovci ušli u biračko tijelo Pozitivne sa pričom da su raskrstili sa DPS-om.

    Moja je pretpostavka da će izprosipat glasače i poć u zagrljaj dps-u. A volio bih da me demantuju.
    Dobiće gradonačelnika i sve drugo što traže... Potpuno realna i očekivana koalicija za razliku od Pg...
    #fakenews

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje LIČNO mišljenje, kao učesnika foruma, građanina, glasača običnog, kako god... Da neki to ne povežu sa stavom ove ili one partije. Dakle, lično mišljenje.

    1) Što se Podgorice tiče, lično bih volio da se desi koalicija ELPG, SNP i DF - a da Bogojević bude na čelu grada.

    I pticama na grani je jasno da je krajnji cilj DPS-a da uništi SDP, i da ne zavisi od istog. Jer im je SDP pomrsio konce na mnoge njihove diskutabilne odluke.

    SDPovo koaliranje sa njima je iz razloga što je opozicija takva kakva jeste. Od dva zla, manje zlo.

    Smatram da eventualna koalicija SDPa sa DPSom u Pg bi dugoročno samo štetila SDPu kao partiji, jer bi DPS imao vlast, a samim tim bi mogao nastaviti svoj put uništenja SDPa.

    Koliko je DPS istrajan na putu da ugrozi SDP pokazuju ovi lokalni izbori i kampanja koja je iza nas.

    Zbog toga bih volio da se desi ova koalicija, pa da im ''autobus partija'' objasni da se u autobus ne može ući bez karte.
    A i zbog one nefer koalicije sa Pecom Narodnim i ostalim što je slijedilo. Razloga je dosta.

    Iako je Pozitivna u PG izdala ove izbore, ne bih volio da ih SDP ''pusti niz vodu''... Bez obzira što je od onih 9% njihovo 2%.

    2) Što se Bara tiče, SDP je ostvario ovako fantastičan rezultat isključivo čistom, fer i korektnom kampanjom. Nijesmo mi nikom ništa nerealno obećali, pa nas on glasao, pa bi koalicija sa ovim ili onim bilo prosipanje glasova, kako neko gore reče.

    SDP u Baru rapidno raste, konstantno se bilježi rast broja novih članova. SDP Bar ima Mlade SDP-a koji su odradili ogroman posao. SDP Bar ima podršku velikog broja uglednih i dokazanih ljudi i privrednika.

    Ako nastavimo ovim tempom, a hoćemo, na sljedeće lokalne izbore ćemo imati većinu u Baru, tj. bićemo najjača politička partija.

    Ono na čemu bih ja sada insistirao je - Mićo Orlandić novi gradonačelnik Bara.

    Eto, ukratko, i još jednom - ovo je isključivo moje lično mišljenje. Ne sumnjam da će vrh partije o eventualnim koalicijama u svim opštinama odlučiti onako kako procijene da je najbolje za CG i njene građane, kao i partiju.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A sta ako odluce protivno Vasem misljenju, Vas i vasih novih clanova? Nastavicete da podrzavate tu politiku - kako sef i hijerarhija kazu, iako smatrate da je pogresna i cak pogubna po partiju?
    Necete potencirati smjenu vrha partije ili sta vec?

    p.s. A i ja postavljam pitanja koja niko u partijama ne smije ni da pomisli a kamoli da pokrene u svojoj grupi... tacno se ofiram da ne pripadam ni jednoj partiji ...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-05-14 at 15:44.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sačekao bih da vidimo što će odlučiti. Ne sumnjam u njih.

    Kada i ako počnem da sumnjam, vjerovatno više neću činiti to društvo.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    SDPovo koaliranje sa njima je iz razloga što je opozicija takva kakva jeste.
    Lična korist nije imala nikakve veze sa tim.


    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Ne sumnjam da će vrh partije o eventualnim koalicijama u svim opštinama odlučiti onako kako procijene da je najbolje za CG i njene građane, kao i partiju.
    ...kao i partiju, da.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne bi ste se borili za dobro partije i smijenili vrh, nego bi se povukli? Eto to ne razumijem.. Kao fol oni bolje zele partiji nego svi ostali, pa su jos i sa nadimcima 'bezgresni'..
    U CG se decenijama ne skidaju stetni faktori iz vrha partija, ako se sami ne povuku ko neki 'biseri sujetni'.. mogu u fosile ladno ili cak ono mobilni 'antropoloski muzej partije"...

    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Moje misljenje: Kako god sdp-poz postupi gubi makar pola glasaca na narednim izborima.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  15. #15
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    ...kao i partiju, da.
    AKo neko nastoji da vas uništi, onda je logična briga i za partiju... Ali SDP nikada do sada nije imao dilemu o tome što su mu prioriteti, vazda do sada je to bilo:

    - Prvo CG i njeni građani
    - Tek onda partija.

    Ne znam što te to toliko iznenadilo?

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Naprotiv, nijesam ni najmanje iznenađen.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja mislim drugacije. Ako se Pozitivna prikloni opoziciji povratice masu glasova koje ovaj put nisu dobili jer je narod bilo strah da ih glasa zbog moguce koalicije sa DPS-om. Eto ja znam makar 10 glasaca koje bi vratili.
    Sa druge strane SDP ima dosta tvrdje glasacko tijelo (malo zbog interesa) i oni se nece osuti u vecoj mjeri sto god SDP uradio.
    Isto je i moje misljenje i ja znam dosta ljudi koji bi oept podrzali Pozitivna samo da sada podje sa opozicijom,ukoliko podje sa DPS-om,propadaju skroz.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razgovarao sam sa nekim clanovima Pozitivne, oni su za to i rade na tome da se ide sa SNP i DF, s tim da bi Bogojevic bio kandidat. Ali ne zavisi sve od njih.


    Isto tako vec su obavljeni razgovori na relaciji Milic-Djukanovic, cisto da znate.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  19. #19
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prejak je DPS, skidam im kapu, ne moze im niko nista.

    Lucke91, javi se na pm da mi zavrsis tu clansku

  20. #20
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SNP i DPS lol - u slučaju da se to desi slobodno ugasite DF
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 27-05-14 at 16:35.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Iako je Pozitivna u PG izdala ove izbore, ne bih volio da ih SDP ''pusti niz vodu''... Bez obzira što je od onih 9% njihovo 2%.
    Vjerovatno vi iz Bara bolje vidite ono što se događa u Podgorici nego mi što ovđe živimo. Ni ja, niti iko koga poznajem a da je glasao za ELPG, ne bi ni u snu glasao za SDP da nije bila u koaliciji sa Pozitivnom. Krajnje ti je nekorektna i zlonamjerna priča.

    On topic:

    Što se tiče Podgorice, već sam napisao da priželjkujem neku vrstu saveza sa opozicijom (gnjilom) na jasnim principima
    koji bi se dogovorili bez javnih platformi kao što je to bilo u Nikšiću. Ne shvatam otkud uvjerenje nekih kvazianalitičara da obezvlašćivanje DPS-a u Podgorici znači automatski vanredne parlamentarne izbore. Jeste li baš sigurni da bi DPS-u oni odgovarali? Ne bih rekao. Kad ste zadnji put gledali anketu na nivou Crne Gore? Ja se ne sjećam, a siguran sam da ih stranke rade. Kad je Đukanović izjavio da oni imaju 40 %, jasno je da su daleko od nekadašnje snage. To što određeni dvorski novinari poput Šukovića sugerišu je irelevantno, jer je isti novinar ranije dvaput sugerisao da DPS napravi predizbornu koaliciju sa SDP-om u Podgorici.

    P.S. Molio bih nekog ko je u mogućnosti da postavi sastave opštinskih parlamenata nakon ovih izbora, kako bismo znali tačno što i kako, jer se bojim da će se ova odlična tema izgubiti u moru međustranačkog podbadanja njenih aktivista.
    Dick Laurent is dead!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Moje LIČNO mišljenje, kao učesnika foruma, građanina, glasača običnog, kako god... Da neki to ne povežu sa stavom ove ili one partije. Dakle, lično mišljenje.

    1) Što se Podgorice tiče, lično bih volio da se desi koalicija ELPG, SNP i DF - a da Bogojević bude na čelu grada.

    I pticama na grani je jasno da je krajnji cilj DPS-a da uništi SDP, i da ne zavisi od istog. Jer im je SDP pomrsio konce na mnoge njihove diskutabilne odluke.

    SDPovo koaliranje sa njima je iz razloga što je opozicija takva kakva jeste. Od dva zla, manje zlo.

    Smatram da eventualna koalicija SDPa sa DPSom u Pg bi dugoročno samo štetila SDPu kao partiji, jer bi DPS imao vlast, a samim tim bi mogao nastaviti svoj put uništenja SDPa.

    Koliko je DPS istrajan na putu da ugrozi SDP pokazuju ovi lokalni izbori i kampanja koja je iza nas.

    Zbog toga bih volio da se desi ova koalicija, pa da im ''autobus partija'' objasni da se u autobus ne može ući bez karte.
    A i zbog one nefer koalicije sa Pecom Narodnim i ostalim što je slijedilo. Razloga je dosta.

    Iako je Pozitivna u PG izdala ove izbore, ne bih volio da ih SDP ''pusti niz vodu''... Bez obzira što je od onih 9% njihovo 2%.

    2) Što se Bara tiče, SDP je ostvario ovako fantastičan rezultat isključivo čistom, fer i korektnom kampanjom. Nijesmo mi nikom ništa nerealno obećali, pa nas on glasao, pa bi koalicija sa ovim ili onim bilo prosipanje glasova, kako neko gore reče.

    SDP u Baru rapidno raste, konstantno se bilježi rast broja novih članova. SDP Bar ima Mlade SDP-a koji su odradili ogroman posao. SDP Bar ima podršku velikog broja uglednih i dokazanih ljudi i privrednika.

    Ako nastavimo ovim tempom, a hoćemo, na sljedeće lokalne izbore ćemo imati većinu u Baru, tj. bićemo najjača politička partija.

    Ono na čemu bih ja sada insistirao je - Mićo Orlandić novi gradonačelnik Bara.

    Eto, ukratko, i još jednom - ovo je isključivo moje lično mišljenje. Ne sumnjam da će vrh partije o eventualnim koalicijama u svim opštinama odlučiti onako kako procijene da je najbolje za CG i njene građane, kao i partiju.
    Iako nisam glasač DPS-a često sam u prilici da budem u društvu njihovih prilično visoko rangiranih i dobro kotiranih članova i funkcionera. Njihovo je mišljenje da su vam Bar "poklonili" izborom kandidata za gadonačelnika.
    Njihov cilj, navodno, nije da vas ugase, već da vas postave na pravo mjesto.
    Računaju i dalje na vas svjesni činjenice da ste u vrlo nezahvalnoj situaciji. Svaka saradnja sa njima (DPS-om) utiče da gubite kredibilitet i mogućnost vođenja samostalne politike (sem da se sprdate sami sa sobom).
    S druge strane, ostale stranke vam ne vjeruju i oni misle da vi nemate hrabrosti da krenete u toliki rizik i sa opozicionim strankama napravite bilo kakav dil.
    ---
    Ono što mene iznenađuje je nezadovoljstvo DPS-a rezultatima lokalnih izbora u PG.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,959
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/danilo...-clanak-213182

    “DPS je saopštio kako su u Podgorici napravili najbolji rezultat svih vremena - 49.000 osvojenih glasova. Pozivam ih da saberu opozicione glasove, pa će vidjeti da su DF, SNP i polovina glasova iz kvore Evropskog lica Podgorice, koja pripada, recimo, Pozitivnoj osvojila više glasova od DPS-a u Podgorici. Đukanovića pozivamo da sabere, bez glasova SDP-a koji treba da odluči na koju će stranu, 30.000 glasova DF-a, više od 14.000 SNP-a i 4.700 Pozitivne.

    :lolblue:

    Svaki posa' im je ovakav. Pa se posle cude, ne umiju sabrat tri broja jbt.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Evo napali Mans dok su predavali prijave u OIK
    Podgorica Podgoricanima!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Moje je misljenje da ce Bigojevic biti taj koji nedostaje.

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

Page 1 of 54 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kraj vladajuce koalicije? Za koga bi glasali?
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 04-06-11, 11:54
  2. Izbori u Herceg Novom - tezak poraz DPS-SDP koalicije
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 216
    Last Post: 24-05-04, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •