Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Utisci sa sajma...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default Utisci sa sajma...

    Eto, bio sam i na sajmu u BG! Mogu vam rec da je dobro bilo, mada imam utisak da cu sva kola koja sam tamo vidio moc vidjet na ulicama PG za mjesec-dva. Znaci, nema ekskluzive tipa SLR, Maybach, neki prototipi...samo premijere auta koja brzo ulaze u prodaju. Nova Octavia je prilicno dobra, samo i dalje ostaje problem prostora pozadi. Audi A6 impresivno djeluje, samo mi nekako nije najsrecnije rijesen unutra...vise mi se svidjao prosli. Peugeot 407 je cista perverzija, samo je steta sto nije mogao covjek da sjedne unutra...Astra je za svaku pohvalu, i mogu vam rec da, sto se mene tice, sad kad sam je uzivo vidio - definitivno bih je prije kupio nego Golfa. Tamo sam takodje prvi put uzivo vidio i BMW 6, i mogu vam rec da je spolja savrsen, samo unutra...ovi novi BMW-i mi se generalno ne svidjaju unutra.

    Posebna prica su hostese...tu su Skoda i Peugeot neprevazidjeni! Da covjeku pamet stane...

    Evo nesto sto me odusevili. Firma ALPINE je slavila neku godisnjicu, pa su detaljno preradili jedan M3 u to ime, cisto da demonstriraju sta sve mogu. Obratiti paznju na pojacala u gepeku...sprdnja!



  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    vidjeh ja neke slike i nesto na tv i mogu ti rec da je astra mnogo dobro izgledala na tv-u :shock:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Astra možda bolja spolja, kako kome ukusi su različiti, ali sedeo sam i u Golfu i u Astri, kvalitet materijala, završna obrada, celokupan enterijer, sve to u Golfu je na višem nivou nego u Astri.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je drug bio i kaze da mu se najvise svidio stand Opela.
    Ksenija se vrcela oko Pande ali mi je bomba ona riba sto je izasla na naslovnu stranu Auto dodatka `Vijesti`.
    Ono je ludilo :shock:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shole
    Astra možda bolja spolja, kako kome ukusi su različiti, ali sedeo sam i u Golfu i u Astri, kvalitet materijala, završna obrada, celokupan enterijer, sve to u Golfu je na višem nivou nego u Astri.
    pa tako je sigurno...VW ima sad mnogo bolju zavrsnu obradu......dok prije nije bilo tako.....opel je imao mnogo bolje uradjenu unutrasnjost za razliku od bilo kog vw-a

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shole
    Astra možda bolja spolja, kako kome ukusi su različiti, ali sedeo sam i u Golfu i u Astri, kvalitet materijala, završna obrada, celokupan enterijer, sve to u Golfu je na višem nivou nego u Astri.
    Cetvorka mog brata sva pucketa unutra i to je on cuva ka` oci u glavu.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V
    Quote Originally Posted by Shole
    Astra možda bolja spolja, kako kome ukusi su različiti, ali sedeo sam i u Golfu i u Astri, kvalitet materijala, završna obrada, celokupan enterijer, sve to u Golfu je na višem nivou nego u Astri.
    pa tako je sigurno...VW ima sad mnogo bolju zavrsnu obradu......dok prije nije bilo tako.....opel je imao mnogo bolje uradjenu unutrasnjost za razliku od bilo kog vw-a
    Koliko god ti preferirao ili ne preferirao opela, a ja vukao na stranu VW objektivno stoji da je VW uvek imao odličnu završnu obradu. Što se enterijera tiče, možda je do kadeta suze opel i imao bolji enterijer (ili vectra A i odgovarajući passat), no od tada, GM počinje da pokazuje svoje prisustvo u opelu. Nemačka pedantnost u opelu kao da se povukla pred američkim kapitalom.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    o tome ti i pricam......posle toga je sve drugacije.....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V
    o tome ti i pricam......posle toga je sve drugacije.....
    Pa? Možemo upotrebljavati GM kao izgovor od jutra do sutra. Moj je subjektivni utisak da je celokupni kvalitet Golfa na višem nivou nego što je Astrin. To iz statične perspektive jer ih nisam vozio, a zagledao sam svaki ćošak. I opet subjektivno, ovako u prirodi deluje mi da Golf ima dosta niži profil nego Astra i recimo Pežo 307, a ja jednostavno ne volim kola visokog profila. Koliko mi je dopadljivija bila Astra B od Golfa IV upravo zbog "kombi izgleda" toliko se sada izokrenulo u korist 5-ice.

    Ne pokušavam ja da nametnem mišljenje da je Golf sad sve super i naj, već samo da kažem razloge što je Golf moj favorit.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Golf je i moj favorit.

    Nikad Opel nije imao bolju plastiku od VW-a, ni blizu a sad Golf ima plastiku i zavrshnu obradu kao BMW 3 series.
    Ja sam to probao, ja sam to testirao, meni nije potrebno da taknem plastiku, ja samo da ga vidim. Plastika koja sija nije kvalitetna.
    I, i sa takvom plastikom u Golfu, VW nije zadovoljan!?
    Astra je puno iza Golfa, motori, obrada i ovjes.
    Samo zamislite VW 1.9 TDI sa 105 ks i 2.0 TDi sa 140 ks, ili FSI.
    I Astra ima TwinPort ali nije ni blizu FSI.
    FSI troshi najmanje, manje nego JTS, CGI, SCI...
    A dizelashi: troshe najmanje, imaju najvishe konja...samo zamislite Golf GTI sa 200 KS!? :twisted: Ni onaj 1.9 CDTI sa 150 ks nije slab ali nije dobar, to je GM a znate kakav je GM!
    Ovjes, Astra ima polukrutu a Golf jedan od najboljih MultiLinka. Vi znate kakav MultiLink ima A4, A4 je najstabilni auto u klasi zajedno sa 156 a Golfov MultiLink je puno bolji tako da preciznost, udobnost, upravljivost i stabilnost ostaje pri Golfu a sve to treba da se placa, pivo koshta jeftinije od Johnie Walkera, pri Astri ostaje samo niska cijena!
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    owaj Bi Em Dablju je extra tebra....!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Bogami, Golf IV se nikako ne moze pohvaliti pedantnom zavrsnom obradom unutra. Ono sto zavara ljude je to sto su upotrebljeni skupi materijali i Golf unutra zbilja djeluje kvalitetno, medjutim, znam dosta vlasnika Golfa IV koji su se zalili da nesto kucka, lupka, da im npr. pri laganom dodiru onaj prekidac za podesavanje nivoa svjetala odleti unutra, ona perca na otvorima za ventilaciju se lako polome i pokvare...Golf IV je dosta nasminkan unutra, ali ko god ga nije imao - nek ne prica "to VW, to se ne kvari" - to je mlacevina obicna.

    A sto se nove Astre tice - neuporedivo modernije izgleda od Golfa, i spolja i unutra, i vizuelno je primamljivija, e sad, koje auto je kvalitetnije - o tome ce u ovom trenutku raspravljati oni koji pojma nemaju o autima, jer treba sacekati bar godinu - dvije, da se vidi kako ce se auta pokazati u praksi...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Golf se pokazao a Astra nikad.

    I to shto si rekao z kvalitet Golf IV, to je izmishliotina i nishta drugo, vozio sam dosta Golfova IV ali...

    I za Golf V, nemoj da prichash previshe! :evil:
    TAKUMI

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam ja informisan po ovjesu golf ne moze da prismrdi Astri.Astrin ovjes je radjen u saradnji sa Lotusom.
    Ovjes Golfa 4 ima uzasne dinamicke karakteristike.Najbolji dokaz za to je taj sto je VW za izradu ovjesa Golfa 5 angazovao strucnjake iz Forda (Fokus).
    Dakle:
    1.Alfa Romeo 147
    2.Ford Fokus
    3.Opel Astra
    .
    .
    .
    x.Golf

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Astrin ovjes je jedan od najslabih ovjesa u compact clasi!
    Vozio sam Astru Caravan 1.6 16V 100 ks 2001, sramota da neko proizvodi takav ovjes ali u pitanju je GM. Ni Golf IV nema neki extra ovjes ali medju najboljima.
    Focus ima najbolji ovjes pa za to VW je angazhovao ljude iz Forda za Golfov ovjes ali hvala bogu nigdje ne pishe "made in Ford" ili "made in USA". A za sve to, pokazuje cijena!
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Golf se pokazao a Astra nikad.

    I to shto si rekao z kvalitet Golf IV, to je izmishliotina i nishta drugo, vozio sam dosta Golfova IV ali...

    I za Golf V, nemoj da prichash previshe! :evil:
    aj fabija ne zezaj......ima mi drug a6 pa u njemu su neke stvari vec pocele da zezaju u untrasnjositi.....a auto staro 7 godina....a sto ni malo lijepo ne izgleda,ipak je to audi.....

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Astrin ovjes je jedan od najslabih ovjesa u compact clasi!
    Vozio sam Astru Caravan 1.6 16V 100 ks 2001, sramota da neko proizvodi takav ovjes ali u pitanju je GM. Ni Golf IV nema neki extra ovjes ali medju najboljima.
    Focus ima najbolji ovjes pa za to VW je angazhovao ljude iz Forda za Golfov ovjes ali hvala bogu nigdje ne pishe "made in Ford" ili "made in USA". A za sve to, pokazuje cijena!

    sto se ticeovjesa to prvi put cujem od tebe.......ja sam do sad samo slusao pohvale po tom pitanju za astru....

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Sve u svemu - Astra i Mazda 3 su izmislile svijet za Golfa, sto se izgleda tice! E sad, penzosi nek kupuju Golfa, i nek im je srecan i kvalitetan, meni ta "VW" fama i mit ne mogu nadomjestiti ocigledan nedostatak mastovitosti u dizajnu. Golf - dosadan auto! Prodaja sve govori!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E_K_V, aj reci nam neshto za taj ovjes! Shta sadrzhi?
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Sve u svemu - Astra i Mazda 3 su izmislile svijet za Golfa, sto se izgleda tice! E sad, penzosi nek kupuju Golfa, i nek im je srecan i kvalitetan, meni ta "VW" fama i mit ne mogu nadomjestiti ocigledan nedostatak mastovitosti u dizajnu. Golf - dosadan auto! Prodaja sve govori!
    tacno tako....prodaja golfa je ispod ocekivanja pa su poceli sa nekim paketima opreme da privlace kupce...dok je interesovanje za astru bilo ogromno i prije pocetka prodaje....ne znam tacno koliko ih je vec bilo naruceno....

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Shef VW je rekao da ove godine planiraju prodat 800 000 komada!

    A shta je rekao Forster?
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Bogami, Golf IV se nikako ne moze pohvaliti pedantnom zavrsnom obradom unutra. Ono sto zavara ljude je to sto su upotrebljeni skupi materijali i Golf unutra zbilja djeluje kvalitetno, medjutim, znam dosta vlasnika Golfa IV koji su se zalili da nesto kucka, lupka, da im npr. pri laganom dodiru onaj prekidac za podesavanje nivoa svjetala odleti unutra, ona perca na otvorima za ventilaciju se lako polome i pokvare...Golf IV je dosta nasminkan unutra, ali ko god ga nije imao - nek ne prica "to VW, to se ne kvari" - to je mlacevina obicna.

    A sto se nove Astre tice - neuporedivo modernije izgleda od Golfa, i spolja i unutra, i vizuelno je primamljivija, e sad, koje auto je kvalitetnije - o tome ce u ovom trenutku raspravljati oni koji pojma nemaju o autima, jer treba sacekati bar godinu - dvije, da se vidi kako ce se auta pokazati u praksi...
    Neka ti ta priča, moj je otac imao Astru B 1.6 i menjao je za Golfa 4 1.8. I sad ćeš ti reći kako je to još jedna "rekla-kazala" ali on je čovek koji se ne razume u kola ne znam koliko ali dovoljno da zna da je bio zadovoljniji tim Golfom nego li zajedno sa Astrom B i onom prvom koju je vozio pre nje. Znači posle 2 astre vozio je Golfa. Auta koji se ne kvari nema to je činjenica. Ali Golfa je vozio skoro dve godine duže nego astru i često se čulo da kaže "trebalo je odma da kupim ovaj auto" :wink:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tachna je ona pricha shto je neko rekao za Audi i WV generalno da se chuje kako shkripi ili polomljene neke plastike u njemu i sl.

    Ja sam imao problem sa shkripom plastike kod menjacha ali sam to rijeshio. Silikon je majka

    Ali ajde razmislite malo, kako to treba da rukujete autom da biste razvalili plastiku kod menjacha, ili ubachili prekidach od svijetala ili sl. To samo divljak mozhe da napravi.

    Na mog audija je bilo slomljeno nekoliko plastika i nekih sitnica. Sve sam to izmijenjao ali sam morao da podjem do prethodnog vlasnika i da ga pitam shto je to radio sa kolima. Ispostavilo se da je lik neki *ebach veliki i da nije htio nedje hotele da placa no sve u kola... Sad mi audija nije zhao jer je to ipak vazhnije od plastike i novca. Bar znam da ja necu imat tih problema sa shkripom i polomljenim plastikama

    Ako ste prvi vlasnik bilo kojeg WV auta i chuvate ga nema shanse da ce ishta da zashkripi. Samo da Vam je znat u kakvom je stanju dan danas Passat moga oca... Josh ima nedje one fabrichke celofane u gepek, i neke plastike... Poslije 108.000 km. Ali on chuva auto kao ochi svoje.

    Poz
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Pazi, ja ne kazem da je Golf los, niti bih bio u pravu da to kazem. Samo kazem da drasticna razlika izmedju ta dva auta ne postoji, vec su jedan drugom direktni i najveci konkurenti, sa dosta ujednacenim kvalitetom. Ukus, oprema i cijena opredijeljuju ljude da uzmu jedan ili drugi, i postoje razlicita iskustva sa jednim ili drugim, ali nema toga pametnjakovica koji moze da kaze da je Golf generalno bolji od Astre. Tu je sve individualno, jer su ta dva auta, uopste posmatrano, uvijek bila veoma blizu po kvalitetu...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    A, da! Lopovi na sajmu (Gang Land auto tuning) traze min. 100 evra za K&N filter! Za onu najmanju "pecurku"! A mnogo brate!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •