Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 139 of 139

Thread: Jmbg

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ne možeš da bušiš zidove u objektu koji nije tvoj. To se računa kao uzurpacija objekta koji nije tvoj, osim ako ugovorom (koji možda nijesi ni potpisao) nije drugačije naglašeno.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #127
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ko sve može da nam traži JMBG

    G. Avalić | 30. 06. 2014. - 06:21h | Foto: A. Dimitrijević | Komentara: 30

    Čini mi se da ne prođe ni dan a da mi neko ne zatraži matični broj. Čak i u butiku, kao uslov za reklamaciju cipela, priča za „Blic“ Vesna Ćorović iz Paraćina.
    Rodoljub Šabić

    Kancelarija Rodoljuba Šabića, poverenika za informacije od javnog značaja, izračunala je da prosečan građanin Srbije lične podatke ostavi na čak 300.000 mesta, od MUP i RZZO, preko banaka i pošta, do turističkih agencija, portala, portirnica...

    Ko nam sve traži JMBG


    • policija
    • banke
    • sudovi
    • škole, fakulteti
    • laboratorije, klinike
    • hoteli
    • portirnice raznih ustanova
    • video-klubovi
    • kablovske TV
    • turističke agencije
    • teretane
    • anketari
    • trgovci
    - Tražili su mi ličnu kartu, da upišem JMBG u neki obrazac i da se ispod potpišem da bih vratila cipele koje sam kupila dan ranije. Kad sam rekla da neću da ostavim broj, rekli su mi da onda ne mogu da mi pomognu - kaže Vesna.
    Trgovci se pozivaju na pravilnik iz 2004. godine, u kojem stoji da, ukoliko neko vraća robu vredniju od 500 dinara, upisuje sve navedene podatke u takozvani obrazac NI, suprotno Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti.

    - Zatražili smo davno od Ministarstva finansija da promeni propis, ali nisu reagovali. To je neetično i nezakonito. Na osnovu tih podataka neko može da uđe u našu bazu u Poreskoj upravi ili u birački spisak. Potrošač za reklamacije treba da ima fiskalni račun, ili slip-platne kartice - kaže Šabić.
    U Srbiji naveliko pisu o tome, u CG - jok... Koga to zanima uopste...
    Hvala Lepo

  3. #128
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Kad je već ispisano ovoliko o lošoj strani korišćenja JMBG-a građana, da opletemo malo po MUP-u i njihovom ophođenju prema građanima i izvjesnom maltretiranju...

    Naime, ukoliko smo svi izradili biometrijske karte, platili iste, kao i nove pasoše, postoji baza podataka koja je stacionirana u PG i koja bi sa svim JMBG trebala da raspolaže. Nešto kao što dotični imaju bazu za pred izbore da vide ko gdje glasa biraci.me ukucate broj i iskoči vam vaše glasačko mjesto.

    Tuže se tako ljudi, sa raznih krajeva CG, izgube spor, i treba da plate troškove za svoje neznanje ili bahatost šta li već....
    Budući da je država ubacila program Javnih izvršitelja, koji su obuku i test prošli na ovaj ili onaj način, pokušate da naplatite troškove ali ne lezi vraže. Kaže Vam izvršitelj da mu pribavite JMBG fizičkih lica jer u suprotnom ne može sprovesti izvršenje...
    E sad imamo zakon koji štiti podatke o građanima, a onda ovdje se javlja vaš interes od izvjesnog građanina pa pođete u Mup da to tražite, što i uradim... ali ne lezi vraže, oni neće da rade!

    Kažu, morate se obratiti filijali MUP-a za tog građana iz Pljevalja, za tu građanku iz Kolašina, za tog građana iz Berana.... slanje poštom, čekanje odgovora od istih, izlaganje troškovima građana, zato što je dotičnima u novopečenoj zgradi "vruće" da se dodatno zamaraju jednim pritiskom na taster u bazu podataka.

    Mislim čemu onda mijenjanje ličnih, pasoša? Kutaranje u redovima? Opet je neko pojeo pare na tenderu za aparatutu, tehniku, ljudstvo? Strašno.

    Definitivno upisujem Poljoprivredni u Zemunu.

  4. #129
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cekaj sad dok krene zamjena dokumenata jer im fali malo podataka kao recimo kategorije na vozackoj ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #130
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ja danas u posti uzeo paket u vrijednosti od 100-injak eura bez ikakve legitimacije. Samo sam rekao ime/prezime i adresu i to je bilo dovoljno. (platio i 1 euro svakako)

    O cemu da pricamo vise?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #131
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam podigao 5 a ne 1, samo ki je jedbom trazila licnu kartu, i ja reko zaboravio sam je znam podatke na pamet i ona mi dade

    Sent from my Lenovo S650 using Tapatalk 2
    Renault

  7. #132
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    I da se razumijemo... nisam imao nikakav papir/priznanicu koju je trebao postar da donese.

    Znaci (skoro) praznih dzepova sam dosao, rekao ime/prezime i adresu, platio euro i uzeo paket.

    Dje to ima? (osim u ovu divljinu)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #133
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Definitivno upisujem Poljoprivredni u Zemunu.
    Bogami ti je bolje UDG, a ti kako hoćeš...

  9. #134
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Bogami, te ništa ne pitah.... :beaten:

  10. #135
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    948
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default


    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I da se razumijemo... nisam imao nikakav papir/priznanicu koju je trebao postar da donese.

    Znaci (skoro) praznih dzepova sam dosao, rekao ime/prezime i adresu, platio euro i uzeo paket.

    Dje to ima? (osim u ovu divljinu)

  11. #136
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Je li normalno da se na izvodu/uplatnici iz banke, vidi između ostalog i broj lične karte?!?

    Momak mi šalje sliku, kao dokaz da je uplatio neki iznos na moj račun. Umalo ne padoh sa stolice kad među mojim podacima vidim i broj LK :shock:

  12. #137
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    DRŽIMO SRBIJU U ŠACI Hakeri tvrde da su ukrali JMBG "gotovo svih građana"


    Petorica mladih srpskih hakera provalila su u državni sistem i uzela JMBG gotovo svih građana Srbije. Ili barem tako tvrde. "Držimo celu Srbiju u šaci. Imamo gotovo sve podatke o srpskim stanovnicima počevši od JMBG-a pa do toga šta rade, gde žive, brojeva telefona", piše u mejlu koji je dobila redakcija "Blica".
    Hakeri kažu da "narod treba da vidi koliko je negova privatnost ugrožena"

    Redakciji "Blica" kao dokaz su stigle tabele sa podacima građana Novog Beograda, Voždovca, Novog Sada, Jagodine... Evo kakve su namere hakera.



    "Ove podatke pokazujemo i objavljujemo u javnost iz vise razloga. Prvi i glavni razlog je to sto naša sajber policija juri isključivo srpske hakere dok albanske ignoriše. Sada će imati vise nego konkretan razlog da nas traže, ali će za džabe izgubiti vreme", navodi se u mejlu.

    Prvi spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)

    Drugi razlog je, pišu hakeri, što narod treba da vidi koliko je njegova privatnost u ovoj zemlji ugrožena i kako uz pomoću ovih podataka mogu da se dobiju apsolutno sve informacije o njima.


    Drugi spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)

    "Treći razlog je taj da država vidi i posle više upozorenja SHVATI da im je zaštita sistema SLABA i da oko toga moraju da povedu još mnogo računa", navodi u mejlu petorica hakera koji za sebe kažu da su stariji od 19 godina.

    Treći spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)

    Četvrti spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)



    Peti spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)



    Šesti spisak koji su nam hakeri poslali - Kliknite za uvećanje (+/-)

    Hakovane baze podataka nisu MUP-ove


    Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštila je danas da baze sa jedinstvenim matičnim brojevima građana (JMBG), do kojih su, prema pisanju beogradskih medija, došli hakeri, nisu MUP-ove.
    "Policija nastavlja rad na ovom slučaju, ispitujući da li su u pitanju baze nekih drugih državnih organa ili baze nastale prikupljanjem podataka građana prilikom anketiranja", saopštio je MUP.
    In vino veritas

  13. #138
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prostim Guglanjem Adresar_2009 se svašta može dobiti, prvi dokument u pretrazi...

  14. #139
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    911
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao, zanima me ko ima pristup bazu korisnika (JMBG, ime, prezima, adresa, broj tel) od sajta prvaruka.me?
    Vidim da sajt vise ne postoji, a ni tema o tome na ovaj forum (koliko sam pretrazio)

    Ovaj sajt (tj vlasnici) je imao sve info vezano sa JMBG prije nego sto se neko registruje.

    Izvinjavam se, mozda postoji vec tema o ovome

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •