Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast
Results 176 to 200 of 273

Thread: Udes voza?

  1. #176
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Stefan Pekovic mi je drug iz odeljenja,na vaskularnoj klinici je.U vozu su mi bila josh dva druga,a mladji brat moje mnogo dobre drugarice je poginuo[imao je samo 14 godina]...Shto da mislim?! :cry:
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  2. #177
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    strucnjak za sve i svasta, molim te da prestanes, posto ovo nije topic o nagadjanjima!!!!
    She is only here to annoy herself!

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U vozu je bila i drugarica moje koleginice, Anela iz Bijelog Polja ali zivi u PG i ucila je u gimnaziji u Tuzima. Stvarno, uzassss!!!!!!
    TAKUMI

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da prica je li kriv ovaj ili onaj, nece vratiti onih 44 ljudi medju zive, ako im ovo ne bude za nauk da napokon treba nesto da se uradi u toj zeljeznici, da boga nebilo ni njih ni nas.

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    strucnjak za sve i svasta, molim te da prestanes, posto ovo nije topic o nagadjanjima!!!!
    Ja ne znam o kakvim nagadjanjima ti to?! CG je mala i svi smo izgubili makar ponekog poznanika ali ne vidim da sad treba samo da sjednemo i da kukamo...

    (kad moram sebe da quotujem)
    She is only here to annoy herself!

  6. #181
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je ova nesreća opomena crnogorskom narodu da treba da prođe vrijeme nacionalizmu i kojekakvom raskolu po pitanju manje bitnih i ne bitnih stvari? Predivan je osjećaj jedinstva, osjećaj kada svi hoće da pomognu po svaku cijenu! Čovjek ne zna da cijeni ni svoj, ni živote oko njega dok ga ne pogodi neka tragedija. Mnogi ljudi su se i opasuljiće se poslije ove tragedije! Bog zna najbolje!!!
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iskreno se nadam...

  8. #183
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na pm, ako imas nesto licno!!!
    Sve je to kul samo malo obrati pazhnju na post mabusa mislim da isto nije u redu ali kako ocesh ti si admin...
    Last edited by Nikollaki; 24-01-06 at 21:53.

  9. #184
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo upravo je na In-u emisija o jucherashnjoj tragediji i jednu doktoricu su pitali da li se osjeca kao heroj zato sto je radila svoj posao. E nije ona nista vise heroj od ljudi koji su,kao da je rijech o njihovim najblizhima, skochili u pomoc po onakvim vremenskim prilikama... Svaka chast tim ljudima koji su u teshkim trenucima pruzili i vise nego sto se od njih ocekivalo.
    Inache ... nevidjena tragedija. Stvarno nemam rijechi...
    ...K'o mnogo puta do sada On sanja...
    Kako beskrajno pada...

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ljudi dolaze odje da se informisu a ne da slusaju vase komentare. dobro bi bilo da vasa osjecanja i misljenja o ovome sto se desava ipak zadrzite za sebe, makar dok ne prodje ovaj shok jer je ovo za sve trauma i ono sto osjecamo nijesmo svjesni.

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Da ne bih duzio, citiracu Ego_and_his_own:

    Ljudi dolaze odje da se informisu a ne da slusaju vase komentare. dobro bi bilo da vasa osjecanja i misljenja o ovome sto se desava ipak zadrzite za sebe, makar dok ne prodje ovaj shok jer je ovo za sve trauma i ono sto osjecamo nijesmo svjesni.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Molim Vas, priche "rekla-kazala" i ostale nepotrebne i kompromitujuce teme i rasprave o bilo i po bilo koga, ostavite za nesto kasnije...

    Bice dana i za te priche.. Sada su svi ljuti, nervozni, iscprljeni, lako se plane... Za dva dana cemo moci nesto racionalnije da sagledavamo stvari, pa cemo se tada posvetiti prichama koje sam pobrisao...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Zna li neko, ono dijete na TV sto je plakalo i trazilo majku u djeciju bolnicu, jesu mu zivi roditelji?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo sam poslao 10 poruka na 4422 i htjeo sam jos ali nemam vise para na racunu

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Predivan je osjećaj jedinstva, osjećaj kada svi hoće da pomognu po svaku cijenu!
    Predivan, al' ne ponovio se ovakav vise ikome...

  16. #191
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno_LooD
    Upravo sam poslao 10 poruka na 4422 i htjeo sam jos ali nemam vise para na racunu
    SHto je 4422?

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Donatorske linije...

    Svi korisnici fiksne telefonije koji pozovu broj 9848 i korisnici Monet i ProMonte mreže koji pošalju SMS na broj 4422 pomoći će prikupljanju sredstava za pomoć i ublažavanje posljedica željezničke nesreće. Cijena poziva i SMS-a biće 1 euro.

  18. #193
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    South side
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi, svake vijesti kad pogledam, koje god novine da procitam reakcija je kao prvi put kad sam vidio, svaki put se najezim i suze mi krenu
    slike su stvarno preteske i suvise bolne
    zauvijek ce ostati oziljak i svako od nas (a kamoli oni jadni klinci) imace frku kad bude sijo u voz. ne smijem ni da zamisljam moj sledeci dolazak u CG (jer obicno idem vozom)
    ...k'o mnogo puta do sada - on sanja
    kako beskrajno pada...

  19. #194
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Unhappy

    Kako se desilo sve ovo i ko je kriv pokazat će istraga.

    Ja ne želim i neću da nagadjam i dajem teorije.

    Ova nesreća je pogodila sve nas, poginulih je previše (i jedan poginuli je previše) a nema grada u Crnoj Gori koji nema jednog svog gradjanina na KBC.

    Ono što mog jeste da izrazim moje lično i najiskrenije saučešće porodicama koje su izgubile nekog dragog svog u ovoj nesreći te da poželim brz oporavak svima povrijedjenim, da se oporave i nastave život bez posljedica.

    A našim željeznicama da nauče nešto iz svega ovoga.

    Mogu i poslat nekoliko poruka na 4422 pa makar skromno da pomognem u saniranju posljedica ove katastrofe.

  20. #195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na televiziji sam juce cuo jednog od pacijenata kako prica o tome kako je, u trenutku kad se voz pokrenuo, neko od osoblja otvorio neku kutiju sa strujom i kad je vidio sto je unutra rekao "kuku nama danas". Ako je to istina, odgovornost masinovodje, iako i dalje postoji, definitivno nije apsolutna. Voz radi pomocu elektromotora (http://electronics.howstuffworks.com/motor.htm), sto znaci da smjer njegovog okretanja, laicki receno, odredjuje pozicija plusa i minusa. Ta kutija o kojoj se prica mora da postoji u svakom vozu, i trebalo bi da je zapecacena i sluzi za upotrebu u najekstremnijim mogucim situacijama (posto nakon njene upotrebe motor voza cesto biva ostecen)- u njoj se nalazi mehanizam pomocu koga se mijenja pozicija plusa i minusa, i motor pocinje da radi, okrecuci tockove unazad. Osoblje voza nije odgovorno za sadrzaj te kutije- ona, ako je motor voza ispravan, jednostavno mora da pokrene voz unazad. Iz price covjeka iz bolnice da se naslutiti da u toj kutiji nije bilo sve u redu, odnosno da uz masinovodju, koji ce svakako odgovarati za svoj dio krivice, treba da odgovara jos poneko- u krajnjoj liniji i onaj ko je nesposobne ljude, ako se utvrdi da su samo ljudi krivi za sve, zaposlio.

  21. #196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Republika
    Viđi prvo tu đecu

    Mještani Bioča prvi su pritekli u pomoć unesrećenim putnicima nakon izlijetanja sa šina lokalnog voza 6103, koji je saobraćao na liniji Bijelo Polje – Bar. Neumorno su niz krševitu liticu nosili ljude, prije svega djecu, a njihove kuće bile su prva prihvatilišta za unesrećene

    Kanjon rijeke Morače. Mjesto Bioče. Čuju se samo udari ledenog sjevernog vjetra. Ništa drugo. Kao da je samo beskrajna tišina baš ovdje izabrala mjesto za sebe. Pogled odlazi prema brdu koje se uzdiže iznad magistralnog puta. Tačno do otkrivanja porijekla ućutkivanja svega i svakog od nas.
    ''Prizor'', - tiho je izustio Čedo Caričić, mještanin Bioča i jedan od ljudi koji su prvi pritekli u pomoć unesrećenim putnicima nakon izlijetanja sa šina lokalnog voza 6103, koji je saobraćao na liniji Bijelo Polje – Bar. A onda još jedan nemoćni pogled upućen na uništene vagone i spuštanje glave. I čini se da je baš ta, tako teško izgovorena riječ jedina koja se može upotrijebiti za viđenje užasa. A i čini se da su sve druge riječi preslabe. Samo – prizor.
    Uz nas, stoji ćutke i malo povijen na vjetru Brano Radonjić, takođe mještanin sela Bioče. Danas, on je samo jedan od ljudi koji su pritekli u pomoć tek nekoliko minuta nakon što se voz survao u provaliju. Ili, bar onoliko vremena koliko im je trebalo da po jakom vjetru pretrče preko starog visećeg mosta, skrojenog od dasaka i sajli i probiju se do mjesta nesreće, penjući se uz krševitu liticu, obraslu niskim rastinjem i cerovom šumom.
    Priča Brano.
    ''Čuo se silni tresak. Kao da se zemlja pomjerila. Jedno od moje djece je povikalo – 'tata, voz'. Pogledao sam prema brdu i vidio kako se podiže velika prašina. Željeznički vagoni su se prevrtali čisteći pred sobom stabla cerovine. Onda je u trenu sve zamuklo. Dok sam trčao prema mjestu nesreće nije se čulo ni glasa. To je sigurno potrajalo nekih desetak minuta. A onda se prolomilo zapomaganje. Jedno za drugim. Jauci, leleci, vriska. Uzimao sam najprije u naručje djecu i snosio ih dolje, što dalje od vagona. Onda su počeli da pristižu i drugi. Samo bih čuo kako mi neko od njih govori – 'daj mi to dijete', i opet bih se vraćao gore. Ne znam ni sam koliko sam se puta popeo do vagona i spuštio nazad. Na kraju, noseći u naručju jedno dijete, donio sam ga blizu prihvatilišta i nijesam više mogao... dijete nije htjelo da me pusti...''
    Branu su se oči napunile suzama, skrenuo je pogled i ućutao.
    Iz kuća Radonjića, smještenih uz samu magistralu, u spašavanju unesrećenih učestvovao je i Vojo Radonjić. Bio je uz svog komšiju i rođaka Brana.
    ''Kad smo stigli gore, nijesam znao đe ću prije. Sa svake strane povici. Vjetar je udarao koliko je mogao. Ljudi na zemlji su drhtali, krvavih lica, s otvorenim prelomima. Sa svake strane zapomaganje. Dok sam hodao između ostataka voza, jedan čovjek je ležao s povećom rasjekotinom na glavi. Samo mi je odmahnuo rukom i rekao – 'viđi prvo tu đecu'. Ne znam šta je kasnije bilo s njim. I neka to što su mnogi od preživjelih bili potpuno u šoku i izgubljeni no što smo bili i mi. Nijesmo mogli stići do svakog. One koji su bili lakše povrijeđeni, ili su samo mogli da hodaju, okupljali smo i vodili dolje. Uz put, prepoznavali smo i beživotna tijela. I nije bilo vremena ni da zastaneš, nego samo da prihvatiš drugog i ideš dalje. ''
    Kuća Sretena Vuksanovića bila je prihvatilište za sve unesrećene. Na podu najveće sobe njegovog domaćinstva ležala su tijela uvijena u ćebad. On je bio na litici s ostalim spasiocima. Uz njega, u pomoć su pritekle i njegova žena i sestra. Nije prošlo mnogo vremena tek, cijelo selo se okupilo.
    O tome, Vojo još jednom:
    ''I stari Božo Vujošević, čovjek od 70 godina. Nije se štedio. Pa, Zoran Todorović, bio je tu od početka do kraja. Baš kao i Dejan Novaković, Pavle Vuković, Igor Novaković, Mujo Vujošević, Igor Vuksanović, Dragoslav Novaković, Vukosav i Mirko Radonjić, otac i sin.... A kako se samo trudio Žaro Vujošević. I on, i žena mu i sin.''
    Vučko Radonjić priča o mladim košarkašima ''Mornara'' iz Bara.
    ''Oni su prvi iskočili iz voza. Jedan od njih je bio teže povrijeđen a drugovi su mu stalno dovikivali – 'ajde Kika još malo, sad će hitna'. Hrabra su bila ta đeca. Ja priđoh jednome starome, bješe vas u krv, a on mi veli - pomaži drugima, mogu ja. Ne pitaj.''
    Ljubica Vuković, takođe je učestvovala u spašavanja nastradalih. Ovog jutra, glas joj drhti, oči otečene od suza. Prisjeća se dječjeg jauka, slika unesrećenih ljudi, poginulih. Teško joj je da govori. Ističe mladu doktoricu Vesnu koja je pružala pomoć ranjenima puna četiri sata.
    ''Ta djevojka je, iako trudna, bila sve vrijeme uz nastradale. A povrijeđeni su samo pristizali. Gledala sam da sklonim djecu da ne gledaju sav taj prizor. Ne znam što da ti kažem... Svi smo bili iznureni i psihički i fizički. Bilo je strašno, jezivo. Tuga.''
    Ili, kako je to u jednom leleku, praćenom suzama, odjeknulo kanjonom Morače – od danas pa zanavijek…
    Žarko Vukmirović
    Svaka im cast!

    Treba reci ogromno hvala citavom MUP-u, svom osoblju KBC-a, svim taksistima, kao i svim gradjanima koji su pritekli u pomoc nastradalim, bilo pri spasavanju i zbrinjavanju, davanjem krvi ili finansijskim putem. Solidarnost kakva se odavno nije vidjela...
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  22. #197
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Vrlo je malo ljudi pomenulo vojsku generalno i zafalilo se njima.Nista manje nisu bili aktivni od drugih.Dignuti su na noge svi vodovi vojne policije i mnogih drugih jedinica,da ne pominjem transportere sa opremom,cebadima, helikoptere itd....Iako znamo sto je bila u proslosti i kojeg opredeljenja ovo je pravo lice jedne oruzane sile u mirnodopskim uslovima u jednoj vrlo vanrednoj situaciji.Momcadi plava i maslinasto zelena svaka vi chas!
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  23. #198
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs up

    Pretece me,vojsq su neopravdano mnogi preskocili i umanjili njihovo pozrtvovanje...
    U svakom slucaju i njima i svim ostalima koji su ucestvovali samo po$tovanje & zahvalnost
    $to broj nastradalih nije bio mnogo veci...

  24. #199
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Moje saucesce svim onim koji su bili rod ili su poznavali poginule. Strasna nesreca, ali je narod uspio da se pribere i da brzo reaguje.
    Narodu svaka cast.
    Privatnim hotelima i donatorima takodje svaka cast.

    Zao mi je jedino sto ovakva organizacije nije ranije sprovedena, prije nesrece.

    Nazalost nisam bio u mogucnosti da dam krv, juce sam se organizovao sa kolegama, ali rekose da ne stvaramo guzvu, da nema potrebe da se daje za sad.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #200
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pretpostavljam da ovo vec znate ali evo da postujem

    Po rijecima masinovodje, on nije nista kriv, nego voz ili zeljeznica(napajanje izgleda). Uspio je da zaustavi voz, postavio kocnice i pozvao pomoc iz PG. Posle pola sata(niko nije dosao iz PG), voz je sam krenuo zbog nizbrdice navodno.

    Kako cuh na BK, kazaljka se zaustavila na 150km/h, a to je najvise sto moze da pokaze, tako da su vjerovatno isli mnogo brze. Sreca u nesreci je bio taj tunel koji ih je kolko tolko usporio izgleda.
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Replies: 25
    Last Post: 13-12-05, 01:56
  4. Replies: 12
    Last Post: 05-12-05, 16:59
  5. Proteste pocinjemo u svim gradovima, dizemo Crnu Goru na nog
    By ZuTa_MiNuTa in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 27-06-04, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •