Results 1 to 9 of 9

Thread: uhapsen ratni zlocinac Dragan Vasiljkovic!

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default uhapsen ratni zlocinac Dragan Vasiljkovic!



    Aустрaлиjaнaц српскoг пoрeклa oптужeн прeд хрвaтским судoм зa рaтнe злoчинe пoчињeнe тoкoм рaтa у Хрвaтскoj Дрaгaн Вaсиљкoвић, пoзнaт кao кaпeтaн Дрaгaн, ухaпшeн je у Aустрaлиjи, рeкao je држaвни тужилaц Филип Рудoк.

    Вaсиљкoвић je ухaпшeн у Сиднejу кaдa су aустрaлиjскe влaсти дoбилe зaхтeв oд Влaдe Хрвaтскe, рeкao je Рудoк.

    Вaсиљкoвић [51] сe пojaвиo прeд судoм у Сиднejу и бићe у зaтвoру дo сaслушaњa 27. jaнуaрa. Хрвaтскa oптужуje Вaсиљкoвићa зa мучeњe и убиствo хрвaтских вojникa и цивилa у Книну гдe je Вaсиљкoвић биo кoмaндaнт српскe пaрaвojнe jeдиницe пoзнaтe кao 'Книнџe'.

    Вaсиљкoвић живи у Aустрaлиjи aли имa и српскo држaвљaнствo. Рудoк je рeкao дa Хрвaтскa сaдa имa 60 дaнa дa фoрмaлнo зaтрaжи изручeњe Вaсиљкoвићa и тaдa ћe питaњe бити прoслeђeнo суду. У случajу дa суд oдлучи дa Вaсиљкoвићa трeбa изручити, министaр прaвoсуђa Крис Eлисoн ћe oдлучити дa ли ћe гa пoслaти у Хрвaтску нa суђeњe.

    У првим рeaгoвaњимa из Хрвaтскe, хрвaтскa министaркa прaвдe Вeснa Шкaрe-Oжбoлт пoздрaвилa je пoступaк aустрaлиjских влaсти кoje су ухaпсилe Дрaгaнa Вaсиљкoвићa и изjaвилa дa je прoцeдурa у жупaниjскoм суду прeд зaвршeткoм и дa сe чeкa прaвoснaжнoст судских oдлукa jeр joш трaje рoк зa жaлбe.


    Covijek je bio dio veljesrpske masinerije koja je ucestvovala u agresiji na Hrvatsku.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ако постоје докази да је ПРОТИВЗАКОНИТО убијао онда га треба извести пред лицем правде.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    tako je Srbi...idemo ...jedan po jedan

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Jes volio bi da se sjetite homoljac kako ste pricali kad sloba prodadose za hag i 100 miliona na vidovdan :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A bojim se da nije zadnji koji ce tamo otic...
    Moga bi neko i iz nasih krajeva...
    A Dragan rece da ce se ka komadant tenkovske jedinice vratit u Croatiu...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    interesantan naslov -> "ratni zlocinac"

    Da je bio u ratu i ratovao na srpskoj strani je fakat!
    Ali zar ne treba prvo da se dokaze da je zlocinac da bi mogli ovako da ga oslovljavaju ?

    vec presudjeno i prije sudjenja ???

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    IZJAVA OD 03.01.2006GOD
    BEOGRAD - Ja sam australijski državljanin i nema teoretske šanse da moja vlada nasedne na hrvatske pljavštine - bila je prva reakcija Dragana Vasiljkovića, poznatijeg kao Kapetan Dragan, na vest da mu je Župinijski sud u Šibeniku odredio pritvor i naložio sprovođenje istrage zbog ratnih zločina nad zarobljenicima i civilima.


    Odluku o određivanju pritvora i istrage protiv Kapetana Dragana hrvatsko tužilaštvo objavilo je i na svojim internet stranicama, a rešenje o određivanju pritvora objašnjeno je kao uslov bez kojeg ne može da se raspiše međunarodna poternica. Vasiljković je juče u razgovoru za „Blic“ kazao da jedina optužba koju Hrvati imaju protiv njega jeste činjenica da je Srbin.

    - Imam državljanstvo Australije i SCG i nijedna od vlada ovih država neće shvatiti ozbiljno tu hrvatsku međunarodnu tjeralicu. Australijska vlada već 15 godina zna sve o meni i prati sve moje aktivnosti. Svih ovih godina sam u kontaktu sa autralijskim službama i vladom i, verujte mi, oni se glasno smeju na ovakve hrvatske podmetačine - kazao je Vasiljković.

    Kapetan Dragan je naglasio da se ne uzbuđuje zbog vesti iz Hrvatske i najavio da uskoro dolazi u Srbiju. Prema rečima Vasiljkovića, juče ga je obavestio prijatelj o odluci županijskog suda u Šibeniku koja, kako kaže, ne zaslužuje veći komentar.

    Kapetana Dragana sumnjiče da je u junu i julu 1991. u zatvoru na kninskoj tvrđavi i u februaru 1993. u selu Bruška kod Benkovca mučio, maltretirao i ubijao zarobljene pripadnike hrvatske vojske i policije. Tužilaštvo ga tereti i da je zajedno s komandantom tenkovskih jedinica JNA, izradio plan napada i zauzimanja glinske policijske stanice i prigradskog naselja Jukinca i sela Gornjeg i Donjeg Viduševca. U napadu su oštećene i uništene civilne zgrade, stanovništvo je naterano na bekstvo, opljačkana je imovina, a ubijeni su i ranjeni civili, među kojima i jedan strani novinar.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry Međunarodni Sudija Monterico

    Da je Kapetan Dragan okrvavio ruke vjerujem da bi mu Hag davno sudio. Poznato je da je Hrvatska zatvarala brojne Srbe na osnovu lažnih svjedočenja, izmišljenih zločina i zbog revanšizma. Sjećam se slučajeva srpskih povratnika koje je odmah nakon dolaska u Hrvatsku umjesto obnovljene kuće, naknade štete i eventualnog zaposlenja sačekala policija. Većina optužbi se pokazala neosnovanim, ali su svejedno prognanici morali da odleže neko (ne malo) vrijeme u zatvoru. Oni koji su se ogriješili sigurno ni pomislili nijesu da se vrate.

    Što se tiče Kep-a mislim da će se priča završiti na oslobađanju iz Australijskog zatvora i uz izvinjenje istom od strane australijskih zvaničnika.

    - Monterico - malo si prećerao u naslovu !!! :x
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo je teze ovo prochitati, pisano je cirilicom Ukoliko jeste kriv za to za shto se tereti od strane Hrvatske...oslobodili ga kad ja isha da ga zastupam!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pobijegao ratni zlocinac - PAVKOVIC!
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-05, 18:08
  2. Predaje se ratni zlocinac LAZAREVIC (deportovao 800.000 Alb)
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 03-02-05, 06:59
  3. Ratni zlocinac Hadzic-pobijegao uz pomoc Vlade Srbije ! ! !
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 24-07-04, 09:07
  4. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49
  5. Ministar Srbije i Crne Gore izdejstvovao da ratni zlocinac
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 19-05-04, 23:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •