Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 250

Thread: Referendumsko pitanje i kvalifikovana većina?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Krsto Zrnov Popovic
    Opozicija ne moze da odredjuje zakon vec da ucestvuje u dogovoru oko toga.Zato postoje izbori da se utvrdi ko je Pozicija ako Opozicija.
    Rezultate izbora, status ko je pozicija a ko opozicija se ne dovodi u pitanje pa je cak i Lajcak rekao da to nije i ne moze biti predmet razgovora.
    Ako bi stavili akcenat na rijec "dogovor" onda se bi se podrazumijevala obostrana dobra volja u trazenju dobrog rjesenja. Naravno da ja ne tvrdim da ona postoji i kod nasih aktera, a moj prijedlog bi bio idealno rjesenje jer bi vodio do postenog zakona, eliminisanja uticaja pasivnih biraca i prisvajanja ih za neku opciju.
    Problem male izlaznosti na biralista koji je u cijeloj Evropi nije dotakao Crnu Goru i kod nas ljudi vole da glasaju, ali da se u nekoj odluci racunaju i oni koji nikad ne glasaju je izvan poznatih standarda.
    Jednostavno receno ako bi opozicija predlozila taj referendumski zakon onda bi se morala potruditi da pitanje na referendumu ne bude: "Da li ste da i dalje bude SCG" jer tih 20-tak procenata sto ne glasa automatski se racuna kao da glasaju sa NE i radili bi u korist sopstvene stete.
    Ako je zakon posten i pravican onda je svejedno kako pitanje glasi i prestaje igra oko prisvajanja onih koji su nezainteresovani za glasanja.
    Zna se sta su Evropski Standardi i zna se da je CG spremna da primjeni najstrozije kriterijume.
    To je opet drugi problem jer kad bi postojao standrad onda nema koji je stroziji, a koji je liberalniji vec bi bio jedan. Postoje razlicita iskustva i za svako se moze rei da je i evropski i demokratski samo sto kod nas evropsko je samo onaj dio koji "nama" odgovara a ta logika se u Evropi davno ne primjenjuje.
    Ja sam svjestan da je daleko od realnosti da se prihvati moj prijedlog ( sto je strasna steta ), ali vrlo brzo ce i Lajcak biti svjestan da bi se nasi vrlo rado dogovarali sljedecih 15 godina, ali je dobro sto niko nema toliko strpljenja, a Zakon koji postoji je isto evropski.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Meni je smijesno to OPOZICIJA...
    Koja opozicija??????
    Imamo autobus stranke SNS i NS,a bogami i SNP ce brzo za njima,ovi iz SRS ka da ih i nema...I nije mi jasno sto se ocekuje od njih da ce oni spasit SCG kad ih nema no saka jada...Eo znam masu naroda,ali jos nikoga ne upoznah da je clan SNS ili NS...
    Ne znam ni sto oni ocekuju od referenduma...A nisu mi jasni ni klinci od 15-17 godina koji se loze na referendum a NEMAJU PRAVO GLASA...
    Sve u svemu ako referenduma bude PROCI CE LAGANO...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    bez nervoze Jovocicka
    Boga mi ti ga rece dobro Jovovicka....
    Ne mogu da vjerujem da i dalje postoje likovi koji vjeruju da 'nasa' vlast savjesno, posteno i u korist naroda obavlja svoju duznost! Ne mogu da vjerujem da neko misli da vlast koja nam iz godine u godinu smanjuje zivotni standard (Sjetite se parole 'Da zivimo bolje' - koliko gore zivimo od tad?), ne ispunjava svoja predizborna obecanja.... moze da bude ponovo legalno izabrana.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Libertas
    U želji da i na ovaj način unaprijedimo predreferendumski dijalog kao i to da je za validnost referenduma o državnom statusu potrebno jasno i precizno referendumsko pitanje i dovoljna kvalifikovana većina, članove ovog foruma pitamo :

    1. Kako bi trebalo da glasi referendumsko pitanje ?

    2. Koja je po Vama dovoljna kvalifikovana većina za proglašenje nezavisnosti Crne Gore ( od ukupnog i izašlog biračkog tijela ) ?
    1/ Da li ste za nezavisnu i medjunarodno prizanatu Crnu Goru?
    2/ 50 + upisanih biraca

    Glupo je i razmisljati o referendumu ako je samo 20-30 % glasackog tijela za to. Ako je vecina da CG bude nezavisna nek tako i bude!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Trigeru vratio si se?au...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    1/ Da li ste za nezavisnu i medjunarodno prizanatu Crnu Goru?
    2/ 50 + upisanih biraca

    Glupo je i razmisljati o referendumu ako je samo 20-30 % glasackog tijela za to. Ako je vecina da CG bude nezavisna nek tako i bude!
    Mora izaci 50%+1 i svi moraju glasati ZA
    100% Znas li neku drzavu sa takvim zakonom jer takav nije postojao ni u demokratskoj Albaniji Envere Hodze vec su izbori zavrsani sa 99%

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisam se raspitivao tako da ne znam.
    Po mome vidjenju, izjasnjavanje o drzavnom statusu je jako bitna stvar i ako nema vecine upisanih biraca status ne bi trebalo mjenjati. Ako bi trazili samo vecinu izaslih biraca, onda bi mozda za 2 godine ponovo bio referendum ako bi prosrpske stranke ponovo dosle na vlast i ponovo bi se ujedinili sa Srbijom.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    [b]Nisam se raspitivao tako da ne znam.
    pravi opozicionar

  9. #59
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako - mene u principu boli qurac kakvi su evropski i svetski standardni i mislim da je ovako posteno - Da bi se odvojila CG teba da izadje 50%+1 glasac i od njih 50%+1 da glasaju za nezavisnost.

    Ako ne izadje 50%+1 to zanci da vecina nije ni bila za organizovanje referenduma a samim tim ni da se pokrece pitanje nezavisnosti, a ako izadje toliko, nesto bi mi malo glupo bilo da nam svima manjina odredjuje sudbinu, pa neka bude sto vecina odluci - 50%+1 na ovu ili onu stranu("nezavisnost" ili "zavisnost")
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti ne znas shto pricas

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Ovako - mene u principu boli qurac kakvi su evropski i svetski standardni i mislim da je ovako posteno - Da bi se odvojila CG teba da izadje 50%+1 glasac i od njih 50%+1 da glasaju za nezavisnost.

    Ako ne izadje 50%+1 to zanci da vecina nije ni bila za organizovanje referenduma a samim tim ni da se pokrece pitanje nezavisnosti, a ako izadje toliko, nesto bi mi malo glupo bilo da nam svima manjina odredjuje sudbinu, pa neka bude sto vecina odluci - 50%+1 na ovu ili onu stranu("nezavisnost" ili "zavisnost")
    Ima smisla to sto zboris.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Ovako - mene u principu .... kakvi su evropski i svetski standardni i mislim da je ovako posteno - Da bi se odvojila CG teba da izadje 50%+1 glasac i od njih 50%+1 da glasaju za nezavisnost.

    Ako ne izadje 50%+1 to zanci da vecina nije ni bila za organizovanje referenduma a samim tim ni da se pokrece pitanje nezavisnosti, a ako izadje toliko, nesto bi mi malo glupo bilo da nam svima manjina odredjuje sudbinu, pa neka bude sto vecina odluci - 50%+1 na ovu ili onu stranu("nezavisnost" ili "zavisnost")
    Tako je prema postojecem zakonu i to poneki smatraju da nije posteno.

  13. #63
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    www.blogovanje.com/libertas
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi ste pomalo izašli iz okvira postavljenih pitanja ali i to je ok, u politici jedna tema neizbježno načinje drugu.
    Većina Vas je ipak za referendumsko pitanje i kvalifikovanu većinu kako na ta pitanja i mi gledamo. I to nas raduje. Ima i totalno suprotnih mišljenja i njih uvažavamo.
    Naravno, da ova dva pitanja nijesu jedina za organizovanje fer referenduma. Tu su i mediji koji na kvalitetan način treba da isprate kampanju, sređeni birački spiskovi, kontrola ANB-a, sveobuhvatno učešće nevladinog sektora u procesu referenduma, strani posmatrači itd. Sva ova pitanja treba uzeti u obzir, međutim istakli smo dva koja će biti glavni problem u pregovaranju.
    U svakom slučaju, treba sve uraditi da referendumski proces protekne u demokratskom ambijentu i da njegov rezultat svi poštuju. Poenta je da ne bude poraženih.
    Jedan i samo jedan glas više predstavlja većinu. Od manjine praviti većinu, ne samo da nije demokratski nego se krše osnovni zakoni logike a bogami i matematike!
    Pozdrav za sve.
    AJMO SVI ZA CRNU GORU !!!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Tako je prema postojecem zakonu i to poneki smatraju da nije posteno.
    Pa e, zato i kazem.

    Ja sam za zajednicu, ali ako vecina kaze da se osamostalimo onda OK. Ako odvoje CG bez vecine, sto ce se Milo potrudit vjerujem i sto ce mnogi podrzat, onda to ne samo da je neposteno, nego se bojim da ce doc do rata malo po malo. Jer iako je ovome narodu dosta ratovanja, ne vjerujem da ce to iskulirat(znate i sami kakav je ovo narod), a ako ovdje pocne gradjanski rat, to ce bit potpuna katastrofa cini mi se.
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Pa e, zato i kazem.

    Ja sam za zajednicu, ali ako vecina kaze da se osamostalimo onda OK. Ako odvoje CG bez vecine, sto ce se Milo potrudit vjerujem i sto ce mnogi podrzat, onda to ne samo da je neposteno, nego se bojim da ce doc do rata malo po malo. Jer iako je ovome narodu dosta ratovanja, ne vjerujem da ce to iskulirat(znate i sami kakav je ovo narod), a ako ovdje pocne gradjanski rat, to ce bit potpuna katastrofa cini mi se.
    koji to narod?
    ko ce to da ratuje?srpski narod?

  16. #66
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    Quote Originally Posted by lik.50
    Pa e, zato i kazem.

    Ja sam za zajednicu, ali ako vecina kaze da se osamostalimo onda OK. Ako odvoje CG bez vecine, sto ce se Milo potrudit vjerujem i sto ce mnogi podrzat, onda to ne samo da je neposteno, nego se bojim da ce doc do rata malo po malo. Jer iako je ovome narodu dosta ratovanja, ne vjerujem da ce to iskulirat(znate i sami kakav je ovo narod), a ako ovdje pocne gradjanski rat, to ce bit potpuna katastrofa cini mi se.
    koji to narod?
    ko ce to da ratuje?srpski narod?
    Marsovci, ko? Ada Crnogorci koji su se potpuno podijelili na dvije grupe i vjerski i jezicki i nacionalno.
    Sto, nije ti poznata nasa krvava istorija, trvrdoglavost i temperament crnogorski, pa da ti je cudno ovo sto pricam?

    500 godina se nismo trcima dali, najbolje bi bilo da ce narod pushtit da ga zajebava jedan Milo Djukanovic ili bilo ko drugi.
    Ovo sve naravno stoji ako ne bude ispostovana volja vecine gradjana kao sto sam gore rekao. Ako bude ispostovana volja vecine, taj koji se bude bunio, u zatvor s njim slobodno(bar sto se mene tice)
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Marsovci, ko? Ada Crnogorci koji su se potpuno podijelili na dvije grupe i vjerski i jezicki i nacionalno.
    Sto, nije ti poznata nasa krvava istorija, trvrdoglavost i temperament crnogorski, pa da ti je cudno ovo sto pricam?

    500 godina se nismo trcima dali, najbolje bi bilo da ce narod pushtit da ga zajebava jedan Milo Djukanovic ili bilo ko drugi.
    Ovo sve naravno stoji ako ne bude ispostovana volja vecine gradjana kao sto sam gore rekao. Ako bude ispostovana volja vecine, taj koji se bude bunio, u zatvor s njim slobodno(bar sto se mene tice)
    a kolika je po tebi vecina gradjana?

  18. #68
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Post #59 . . . . . .
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Da bi se odvojila CG teba da izadje 50%+1 glasac i od njih 50%+1 da glasaju za nezavisnost.
    odlichno.TAKO JE PO ZAKONU i ja sam za to.ali ajde da vidimo dalje :


    Quote Originally Posted by lik.50
    Ako ne izadje 50%+1 to zanci da vecina nije ni bila za organizovanje referenduma a samim tim ni da se pokrece pitanje nezavisnosti, a ako izadje toliko, nesto bi mi malo glupo bilo da nam svima manjina odredjuje sudbinu, pa neka bude sto vecina odluci - 50%+1 na ovu ili onu stranu("nezavisnost" ili "zavisnost")
    e meni ovdje nije samo bilo jasno na kakvu ti manjinu mislis?

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Da bi se odvojila CG teba da izadje 50%+1 glasac i od njih 50%+1 da glasaju za nezavisnost.
    odlichno.TAKO JE PO ZAKONU i ja sam za to.ali ajde da vidimo dalje :


    Quote Originally Posted by lik.50
    Ako ne izadje 50%+1 to zanci da vecina nije ni bila za organizovanje referenduma a samim tim ni da se pokrece pitanje nezavisnosti, a ako izadje toliko, nesto bi mi malo glupo bilo da nam svima manjina odredjuje sudbinu, pa neka bude sto vecina odluci - 50%+1 na ovu ili onu stranu("nezavisnost" ili "zavisnost")
    e meni ovdje nije samo bilo jasno na kakvu ti manjinu mislis?
    jer je regularno da od izaslih 50% + 1 bude za odluku (na bilo koju stranu)
    ispod toga teshko da bi iko prista
    ?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK, slazemo se.

    Ja samo kazem da ako to nebi bilo ispostovano moze bit svasta, jer mislim da ce se Milo potrudit da odvoji CG na bilo koji nacin, odnosno da ce nac nacina da je odvoji iako to narod ne bude htio(po mom misljenju npr. kao na izborima 97.).

    Mozda grijesim.
    Evo zivi bili pa vidjeli. Ja se stvarno nadam da ce se to ljudski zavsit
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde evo konkretno da ti to pokazem,pa mi rec slazes li se sa mnom ili ne...

    biracko tijelo je 440.000
    da bi referendum bio vazeci mora da izadje 50% +1 biraca znaci 220.001
    da se odluka donese za nju mora da glasa 50% + 1 OD IZASLIH od ovih 220.001
    to dalje znaci da bi se nezavisnost mogla iglasati i bila bi prihvacena da za nju glasa malo preko 110.000 shto je 50 % + 1 od izaslih ali je 25% od ukupnog birackog tijela
    i to je onih 25% koje opozicija nece da vidi ali kad ovako postavis stvari ustvari vidis da je sve po zakonu
    zato sam te pita koja je po tebi manjina?jer si kontradiktoran...25% jeste manjina ali PO ZAKONU ona moze odluchiti na referendumu

    jesi li ti za ovo kako sam ja napisa?

  23. #73
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Gotham City
    Posts
    667
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesam, ako smo se dobro razumjeli.

    Znaci - Izadje 50%+1 i od njih za nezavisnost glasa 50%+1 odnosno tih 25%+1 ukupnog birackog tijela, onda je OK

    Ako na referendum izadje 25%+1 svih biraca i svih 25%+1 glasaju nezavisnost, referendum treba da se ponisti jer vecina nije bila uopste za organizovanje referenduma.

    Znaci tih 25%+1 ukupnog birackog tijela odlucuju o CG nezavisnosti ako i samo ako na referendum izadje 50%+1 glasaca. Ako izadje 70% onda je za nezavisnost naravno potrebno 35%+1 ukupnog birackog tijela, i tako dalje...
    "Ej zoro stani noc nek ostane..."

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lik.50
    Jesam, ako smo se dobro razumjeli.

    Znaci - Izadje 50%+1 i od njih za nezavisnost glasa 50%+1 odnosno tih 25%+1 ukupnog birackog tijela, onda je OK

    Ako na referendum izadje 25%+1 svih biraca i svih 25%+1 glasaju nezavisnost, referendum treba da se ponisti jer vecina nije bila uopste za organizovanje referenduma.

    Znaci tih 25%+1 ukupnog birackog tijela odlucuju o CG nezavisnosti ako i samo ako na referendum izadje 50%+1 glasaca. Ako izadje 70% onda je za nezavisnost naravno potrebno 35%+1 ukupnog birackog tijela, i tako dalje...
    tako nekako

  25. #75
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je sve ovo poslo u tri fine...

    Jedini evropski uslov koji je adekvatan ovoj situaciji je - untrasnji dijalog i ako je moguce konsenzus.

    Naime, sve to palamudjenje oko vecine - a sto god da se odabere od ponudjenog- nece se prekrsiti evropski standard- je tehnicka stvar. Sustinski problem jeste da niko ne razgovara o danu poslije, o tome koje su prednosti a koji nedostaci oba drzavna aranzmana. Mislim da bi te price jasno pokazale da je strah vecine profederalnog birackog tijela- ne sama ideja nezavisnsoti, koliko strah od nastavka prakse ove vlasti na radikalnom i primitivnom kidanju veza sa svime sto ima predznak srpsko, a da ne pominjem stvaranje privatne drzave pod ovim tajkunima.

    nastavicu...
    Vecina ljudi je zla

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Ekskluzivno: Referendumsko pitanje definisano!
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 155
    Last Post: 09-12-05, 14:55
  4. Kako bi ste formulisali referendumsko pitanje?
    By Rolex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 12-10-05, 16:52
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •