Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 321

Thread: Prevara u vezi

  1. #51
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Tema je vjerovatno vec par puta 'prezvakana' na ovom forumu. Ja sam prije bila pri stavu da sam osoba koja nikad ne moze da prevari (na bilo koji nacin) osobu sa kojom je, medjutim prevarila sam samu sebe. Sada smatram da je prevara nesto sto moze da se desi, al ne desava se bez razloga. Moze da se desi da si u vezi da te jako fizicki privuce neka druga osoba? Moze. Moze da se desi da je neka druga osoba jako zainteresovana za tebe i da te obasipa svojom paznjom i da tebi to prija? Moze. Moze da se desi da imas vezu na daljinu a oko tebe se 'vrzma' neka druga osoba koja ti je u domenu od samo par km ? Moze. Moze da se desi da nisi necim zadovoljan u tvojoj vezi i da podsvjesno trazis nesto drugo, al da si opet previse emotivno vezan za osobu koju varas i ne zelis da je ostavis? Moze.

    Ovo su samo primjeri, koji su izuzetno povrsni (al i mi ljudi smo povremeno povrsni ). Vjerujem da ima milion i jedan razlog za prevaru i ne mislim da je to smak svijeta niti razlog da zauvijek skoncam svoju vezu. Ono sto je meni licno bitno i sto smatram mnogo iskrenijim cinom od pustog suzdrzavanja od prevare zbog nekih moralnih nacela jeste da razgovaram sa osobom sa kojojm sam u vezi. Probleme svako ima, i eto i jedna tako osudjena stvar poput prevare, moze da ima pozitivan efekat na poboljsanje komunikacije izmedju dvoje ljudi.

    ... i tako, 'na kraju' dodjes do zakljucka da varajuci izgubis svoj mir, a to je ono najbitnije sto imas. Dakle, ne zelim da varam, zbog sebe same, a ne zbog veze ili momka sa kojim sam.
    Last edited by AltaMarea88; 22-04-14 at 17:53.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Samo da prevara nije sa kakvijem kučkom svako radi ono sto hoće,u zavisnosti od stepena odgovornosti k sebi samom.Za i protiv je suvišno.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,127
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Monogamija je pre svega nastala iz zdravstvenih i praktičnih razloga. Zamisli tu genetsku žurku kada bi se kecali svi sa svima, bez kontrole. Poligamna društva imaju/imala su problema sa ukrštanjem gena i svim devijacijama koje iz njih proizilaze.


    Mnogi "standardi" i pravila nametnuta od strane religije su nastali iz potpuno opravdanih i praktičnih razloga.

    Druga stvar je što smo mnoge od njih mi kao društvo prevazišli.
    Monogamija je nastala kao sredstvo lakseg upravljanja ljudima, kao neki okvir ili sablon u koji svi treba da se uklope, a sto se tice ukrstanja gena, pa to nas ceka procesom globalizacije, pa makar to bilo i za 1000 god.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,127
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Mislim da je ključan razlog za nastanak monogamije regulisanje imovinskih odnosa kako bi se spriječilo samouništenje društva..
    E ako nam drustvo nije unisteno ovako kakvo je, onda bolje ni ne zasluzujemo.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Bog očekuje da ozbiljno pristupamo svojim obećanjima. U Bibliji piše: Kad tko nepromišljeno izusti zakletvu na dobro ili zlo – na što se već čovjek nepromišljeno zaklinje – i toga ne bude svjestan, onda, kad dozna, biva odgovoran. (Levitski zakonik 5,4 JB) Bog veoma ozbiljno shvaća naša obećanja. U Bibliji piše: Zamka je čovjeku nesmotreno reći: "Ovo je sveto", a poslije promišljati što je zavjetovao. (Izreke 20,25 JB)

    Isus ističe važnost održavanja naše riječi. U Bibliji piše: Vaša riječ neka bude: "Da, da, - ne, ne! " Što je više od toga, od Zloga je. (Matej 5,37 JB)

    Zavjete Bogu moramo ozbiljno shvatiti i ispuniti na vrijeme. U Bibliji piše: Kad zavjetuješ štogod Bogu, odmah to izvrši, jer njemu nisu mili bezumnici. Zato ispuni svaki svoj zavjet. Bolje je ne zavjetovati, nego zavjetovati a ne izvršiti zavjeta. (Propovjednik 5,3.4 JB)

    Bračni zavjet je neraskidiv. U Bibliji piše: Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo? Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo. Što, dakle, Bog združi, čovjek neka ne rastavlja. (Matej 19,5.6 JB)

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    u Bibliji koju sam ja pisao toga nema
    She is only here to annoy herself!

  7. #57
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Filmovi, televizija, muzika, knjige... Mnogo toga je više svjesno nego ne svjesno proizvedeno da uruši sistem moralnih vrijednosti kod ljudi... Ljudima se udara u podsvijest i nameću se razni trendovi... Ono što nekada nije bilo normalno, sada jeste jer ga je većina usvojila za prihvatljivo.


    Plitke osobe će se posprdati s ovim post-om. Kod svakog od nas mora postojati barem nešto što želimo, jer nas je "komercijalizam" "isprogramirao" da to želimo. Nekada je bilo više ljudi koji su se zadovoljavali ispravnijim stvarima...

    Zašto sve ide u sunovrat i kome to odgovara, je malo viša tema, i, čak i s ovom vjerujem da će biti plitkih ljudi koji će naći za shodno da se posprdaju.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Filmovi, televizija, muzika, knjige... Mnogo toga je više svjesno nego ne svjesno proizvedeno da uruši sistem moralnih vrijednosti kod ljudi... Ljudima se udara u podsvijest i nameću se razni trendovi... Ono što nekada nije bilo normalno, sada jeste jer ga je većina usvojila za prihvatljivo.


    Plitke osobe će se posprdati s ovim post-om. Kod svakog od nas mora postojati barem nešto što želimo, jer nas je "komercijalizam" "isprogramirao" da to želimo. Nekada je bilo više ljudi koji su se zadovoljavali ispravnijim stvarima...

    Zašto sve ide u sunovrat i kome to odgovara, je malo viša tema, i, čak i s ovom vjerujem da će biti plitkih ljudi koji će naći za shodno da se posprdaju.


    Hej znaš šta, nisu svi ljudi koji se sa tobom ne slažu plitki. Zamisli, neki jednostavno imaju drugačije mišljenje.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  9. #59
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Hej znaš šta, nisu svi ljudi koji se sa tobom ne slažu plitki. Zamisli, neki jednostavno imaju drugačije mišljenje.
    Slazem se sa Missy, hvala Bogu što smo svi različiti, zbog toga smo i jedno drugom zanimljivi.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema prevare U VEZI (to onda jednostavno nije VEZA), postoji samo prećutkivanje o tome ili prevazilaženje tuđe slabosti pred niskim strastima proisteklih iz praznine i nezadovoljstva sobom.

    Sve je to manifest onoga koji hrabrosti nema da se istinom nadene, kukavice.

    Od kukavičluka onih što - popularno rečeno "varaju" i imamo manjak morala u zajedničkoj kasi društvenih kvaliteta.

    Kukavičluk i ništa drugo. Jad i bijeda ako ako malčice bolje zagledate.

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ko oprosti prevaru, prevario je samog Sebe.
    Taj Drugi mu nista nije trebao.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Filmovi, televizija, muzika, knjige... Mnogo toga je više svjesno nego ne svjesno proizvedeno da uruši sistem moralnih vrijednosti kod ljudi... Ljudima se udara u podsvijest i nameću se razni trendovi... Ono što nekada nije bilo normalno, sada jeste jer ga je većina usvojila za prihvatljivo.


    Plitke osobe će se posprdati s ovim post-om. Kod svakog od nas mora postojati barem nešto što želimo, jer nas je "komercijalizam" "isprogramirao" da to želimo. Nekada je bilo više ljudi koji su se zadovoljavali ispravnijim stvarima...

    Zašto sve ide u sunovrat i kome to odgovara, je malo viša tema, i, čak i s ovom vjerujem da će biti plitkih ljudi koji će naći za shodno da se posprdaju.
    Pazi.....mnogo dobro si ovo rekao. Ali moramo biti svjesni ljudi koji ne razmišljaju na ovaj način. Razlika je " među takvim ljudima" ogromna, poput Zemljanina i Marsovaca. Kao da se radi o dvije različite civilizacije .
    Pa bi ipak bilo dobro, koliko je to uopšte moguće sa naše strane, izbjeći sklapanje braka sa ljudima koji imaju toliko različite poglede od naših.

    JER MI NIJESMO ISTI!

  13. #63
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Wow :shock:


    Vitezovi na braniku sistema moralnih vrednosti u borbi protiv šljama zatrovanog zapadnom propagandom

    ovo zvuči kao naslov Šešeljeve knjige
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  14. #64
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šešelj, Kilibarda, Đuro, Mišo... svejedno je, ko vara hoće sebe da opravda, vrlo je jednostavno - na poslijetku nije ništa drugo nego pothrana intimne slabosti (nezadovoljstvo sobom).

    Prosto, ljudi koji varaju i koji prevaru praštaju nisu samo za žaljenje, jer rasplamsavaju iskru životinjskog instinkta spram duhovne privlačnosti, emotivne slobode, dostojanstva i razboritosti koji tada postaju sredstvo, a životinjski instinkti cilj. Takvi ljudi su opasnost po one koji još uvijek sebe pronalaze, koji još uvijek uče.

  15. #65
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mislim da sve ljude koji se ne slažu sa tobom i tebi sličnima treba izolovati, za dobrobit društva i duhovne čistote.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  16. #66
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ovo je najmoralniji forum na svijetu...
    Odje niko ne vara- posebno zene, nijedna nije imala preko jedne ozbiljne veze,nijedna nije bila sa momkom na jednu noc, nijedna ne pije....
    Kakav smo krem drustva pokupili mi forumasi ovo je sprdnja

  17. #67
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Ja mislim da sve ljude koji se ne slažu sa tobom i tebi sličnima treba izolovati, za dobrobit društva i duhovne čistote.
    Nikako to, to bi bila zvanična inicijacija nemorala, i bunt bi uradio svoje.

    Sebi samo treba razjasnit da je "prevara" ustvari nezadovoljstvo sobom, a drugi neka se kaljaju do mile volje u svome blatu dok ih onomatopeja lažne moći ne učini objektima njihovih zabluda. Životinjske osobine kod "ljudi" su neprevaziđen stepen literarne forme, a oni što varaju svoje mjesto u takvom opusu itekako zaslužuju.

    Ali ako ko hoće da kazni budućnost za svoje neuspjehe i desetkuje moral mladih, neka se lijepo u raskošu hvali svojim "prevarama".

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad se javni moral svodi na to sta drugi rade intimno, tj. na tudji polni organ i moralnom tumacenju ekstremiteta ili cega vec.. e vala...
    "Mesopotamija" majka...

    Hvala Lepo

  19. #69
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je već voajerizam, pošast novoga doba, na klik daleko od svih nas...

    "Mesopotamija" i otac i majka!

  20. #70
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Hej znaš šta, nisu svi ljudi koji se sa tobom ne slažu plitki. Zamisli, neki jednostavno imaju drugačije mišljenje.
    Slažem se s tvojim mišljenjem. Vratimo se sad na moju priču. Nisam nazvao ne-istomišljenike plitkima, već ljude koji bi se posprdali s mojim. To je već bitna razlika.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ovo je najmoralniji forum na svijetu...
    Odje niko ne vara- posebno zene, nijedna nije imala preko jedne ozbiljne veze,nijedna nije bila sa momkom na jednu noc, nijedna ne pije....
    Kakav smo krem drustva pokupili mi forumasi ovo je sprdnja

    I ja sam to pomisli zamisli vezu dvoje forumasa....

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

  22. #72
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da mi je samo znati što je "forumaš" po vokaciji, pa da odma' izvučem fenomenologiju "dvoje forumaša".

    Mojoj sreći kraja ne bi bilo, brzopotezna disertacija, uh. Puno sreće - ništa rad.
    Last edited by Domaćin; 23-04-14 at 15:56.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nek "covjek" bude principjelan za sebe i za kontrolu sopstvenih poriva na etickom nivou, i dosta za "psihicko stanje javnog mjenja". Kritikovanje intimnog izbora bilo koga, ko je intimno kakav itd. a da ne krsi ni jedan civilizovan zakon.. tja.
    Dok je prevara u braku bila jedna od stavki krivice - kao razloga za razvod, moglo je tada piti vodu. Sad je to u vecini drzava prevazidjeno i nebitno, pa i u CG.
    "Posteni", ili prevareni, i sta god u tom pravcu - zalud prica i kritika. Ne znaci vise nista. Punoljetni ljudi i njihov izbor. Ko nije nasilnicki prisiljen da trpi to sto mu smeta od partnera, ne mora.. Ako jeste - ima institucije koje se bave time, policija, soc sluzbe, sud...
    A oni koji samovoljno trpe prevaru partnera iako im ista smeta, iz razloga koji nisu zakonski kaznjivi, njihov izbor.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-04-14 at 16:01.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, "prevara" nije "prevara" ako se ne naruši pravni poredak?

    Hoće li subjekti prevare biti iznad sudije, hoće li možda dosegnuti Boga, ili pak ćumez svojih "nebeskih" kvaliteta ako se ne dodirnu društveno prihvatljivih devijacija?

    Da budemo na čisto;
    Sa čime će vjernost da korespondira ako "nevjeru" pomislimo da načinimo društveno prihvatljivom i priznatom (to što nije zabranjena je drugi par GAĆA(prljavih))?

    Šta je povjerenje?
    Šta je konstrukcija, a šta destrukcija na polju povjerenja?
    Last edited by Domaćin; 23-04-14 at 16:10.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    To su punoljetne osobe i znaju sta rade. Cemu kritika sta rade sa svojim pol. organima i s kim? Vasa stvar?
    Ne znam kome se to neki sluzbenik iz religijskih institucija obratio sa tumacenjem takvih intimnih stvari covjeka. Sta trebaju ljudi raditi sa pishom, u kojoj mjeri, pozi, s kim da, s kim ne.. Mnogo bitno za punoljetno bice. Osim toga degutantna bi bila i pomisao.
    Iz svoje perspektive, poznajuci sebe - covjek moze reci sta misli o sebi u tim ulogama, zrtve prevare, preljubnika, licnih principa itd.. Ali suditi drugima sta rade sa pishama i mjeriti to moralnom velicinom u savremenom drustvu, pored svih javnih neetickih djelovanja pojedinaca prema zajednici, e to je stvarno banalnost bez premca.

    Hvala Lepo

Page 3 of 13 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. prevara!
    By straus in forum Operatori
    Replies: 28
    Last Post: 19-07-13, 21:05
  2. Prevara...
    By slavko in forum Sve i svašta
    Replies: 78
    Last Post: 12-03-13, 02:59
  3. Replies: 99
    Last Post: 03-08-11, 10:58
  4. Prevara?
    By autodijagnostika in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 19:26
  5. prevara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By pappilon in forum Sex i erotika
    Replies: 26
    Last Post: 20-05-10, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •