Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 284

Thread: Koji fakultet studirate?

  1. #151
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Studira mi se opet nešto... život ima smisla samo dok si student
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #152
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo da otvorim i ja dušu da ne ispada samo da sam u svojstvu hot lajna s dotičnom personom na ovaj topic

    studiram ovaj Menadžment za civilnu bezbjednost u Bar
    kako sam završio smjer telekomunikacija (elektro) lomio sam se što dalje.. razmatrajući dosta opcija (a struka nije dolazila u pitanje jer iskreno u srednju sam vrlo malo naučio zbog kako ličnog nezalaganja tako i katastrofalnim odnosom nastavnika) a smjer je bio top nego već rekoh dostinu nastavnika je jednostavno boljela ona rabota oće li koga što naučit' - ta je opcija otpala.. razmišljao sam se između pravnog ili informatike ili neke slične struke..
    e sad pravo - mene je najviše zanimalo sektor bezbjednosti al te 2009. nije bilo tog smjera i odlučim se za ovaj privatni u Bar.. kasnije otvoriše sličnu stvar i na pravni al već sam bio duboko zagrezao u čišćenju ispita na ovom faksu te nisam ni razmišljao o eventualnom prepisu.. nije bilo lako to vam mogu reći, to privatni faks i te priče ne drži vodu - naravno ne može se poredit sa starim sistemom studiranja ili eventualno državnim faksom - al je trebalo dobro zasukat rukave za mnoge predmete.. uz razne uspone i padove sve u svemu evo me na jedan ispit do diplomskog
    Last edited by Swedish_House_Mafia; 24-04-14 at 00:08.

  3. #153
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    evo da otvorim i ja dušu da ne ispada samo da sam u svojstvu hot lajna s dotičnom personom na ovaj topic

    studiram ovaj Menadžment za civilnu bezbjednost u Bar
    kako sam završio smjer telekomunikacija (elektro) lomio sam se što dalje.. razmatrajući dosta opcija (a struka nije dolazila u pitanje jer iskreno u srednju sam vrlo malo naučio zbog kako ličnog nezalaganja tako i katastrofalnim odnosom nastavnika) ta je opcija otpala.. razmišljao sam se između pravnog ili informatike ili neke slične struke..
    e sad pravo - mene je najviše zanimalo sektor bezbjednosti al te 2009. nije bilo tog smjera i odlučim se za ovaj privatni u Bar.. kasnije otvoriše sličnu stvar i na pravni al već sam bio duboko zagrezao u čišćenju ispita na ovom faksu te nisam ni razmišljao o eventualnom prepisu.. nije bilo lako to vam mogu reći, to privatni faks i te priče ne drži vodu - naravno ne može se poredit sa starim sistemom studiranja ili eventualno državnim faksom - al je trebalo dobro zasukat rukave za mnoge predmete.. uz razne uspone i padove sve u svemu evo me na jedan ispit do diplomskog
    Nije bilo lako? Hahahahah fakultet za poslovni mendžment u Baru završavaju likovi koji ne znaju đe će drugo.

    Respektabilniji je MBA u Podgorici. Jednom pođoh do Uprave pomorske sigurnosti, na usput viđeh tamo sve neke babe i đedovi studiraju, valjda i da oni završe, da ne umru bez diplome. Bez sprdnje, sve neki stariji likovi, po 50 i kusir godina. Što je ono.

  4. #154
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nije bilo lako? Hahahahah fakultet za poslovni mendžment u Baru završavaju likovi koji ne znaju đe će drugo.

    Respektabilniji je MBA u Podgorici. Jednom pođoh do Uprave pomorske sigurnosti, na usput viđeh tamo sve neke babe i đedovi studiraju, valjda i da oni završe, da ne umru bez diplome. Bez sprdnje, sve neki stariji likovi, po 50 i kusir godina. Što je ono.
    ako imaš vezu dobru završava se lagano, a ako oćeš težim putem - može i tako
    trebao sam ovo prije 2 god. da završim al **** ga, svašta se nešto izdešavalo te se to odužilo.. al riješih ove godine da ga konačno skinem s liste..

  5. #155
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    ako imaš vezu dobru završava se lagano, a ako oćeš težim putem - može i tako
    trebao sam ovo prije 2 god. da završim al **** ga, svašta se nešto izdešavalo te se to odužilo.. al riješih ove godine da ga konačno skinem s liste..
    Pet osoba na tom fakultetu lično jako dobro poznajem. Od nastavbog osoblja. I malu Jeku što je tamo šefica studentske službe maltene od početka fakulteta, đevojka na paž kosu, niska? Nemoj mi molim te o težini tog fakulteta, svega ti.

  6. #156
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Pet osoba na tom fakultetu lično jako dobro poznajem. Od nastavbog osoblja. I malu Jeku što je tamo šefica studentske službe maltene od početka fakulteta, đevojka na paž kosu, niska? Nemoj mi molim te o težini tog fakulteta, svega ti.
    e pa onda bi znao kakav im je nastavni kadar, top gun-ovi svoje struke makar 80% njih - stoga da je lagan, ne bi baš rekao - nego s tobom ne znam ni sam što ulazim u raspravu, ti već imaš stav o privatnim fakultetima i bolonji tako da je ovo nepotrebno s moje strane..

  7. #157
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    e pa onda bi znao kakav im je nastavni kadar, top gun-ovi svoje struke makar 80% njih - stoga da je lagan, ne bi baš rekao - nego s tobom ne znam ni sam što ulazim u raspravu, ti već imaš stav o privatnim fakultetima i bolonji tako da je ovo nepotrebno s moje strane..
    Vezan sam za mnoge fakultete u CG što poslovno što privatno. Zato i znam mnoge nastavne kadrove. I studijske programe i kvalifikacije. Mogu se ja zezati i glupirati, ali ako ti ozbiljno kažem da jedini privatni fakultet koji ima respektabilna imena je UDG, vjeruj mi tako je. Nažalost, UDG ne drži nivo u obrazovanju (studenti lako prolaze) zbog visoke školarine, UCG mu je jaka konkurencija, zašto bi neko platio 2000e i odrao se da završi kada isto za.manje pare dobija na UCG, državni fakultet. Vremenom se to možda može promijeniti, ali ne skorije.

    Baš kad spominješ Bar, Bar je specifičan jer su tamo stalno iskakale neke fantomske navidno beogradske poslovne škole, neakreditovani fakulteti, koje je inspekcija bukvalno morala da lovi. Zadnji put su držali u biblioteci predavanja prije par godina. U Baru ima neki biotehnološki istureno odjeljenje, pa neki privatni pomorski, pa neki turistički, univerzitet Mesiteran, FPM... Masu nekih orivatnih, samo niču. A državnog ni za lijek, zato privatni i niču u baru ko pečurke posle kiše.

    Jedini privatni na koji bih išao da nema državnog je UDG, samo zbog profesora i nastavnog kadra.

  8. #158
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako li je reći za neki fakultet da je lak...
    Nego ne bih da dužim s tom pričom, ucrnjačiću se

    Sent from my  9790

  9. #159
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    416
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sposoban sam da ga naucim, sposoban sam da ga shvatim, sposoban sam da budem najbolji.

    Ali retardiran sam da ga zavrsim.

    Ko me fila, zna.

    Ali bas sam nocas odlucio da okrenem novi list. (ali jbm mu mater koliko sam puta to rekao)

  10. #160
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ma gonite se svi sa diplomama!!!

  11. #161
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zulum Vega View Post
    Sposoban sam da ga naucim, sposoban sam da ga shvatim, sposoban sam da budem najbolji.

    Ali retardiran sam da ga zavrsim.

    Ko me fila, zna.

    Ali bas sam nocas odlucio da okrenem novi list. (ali jbm mu mater koliko sam puta to rekao)
    Samo si lijen, niko nije retardiran za studiranje, svako to može.

    Jedini put kad mi je moja tvrdoglavost bila od koristi jeste dok sam studirao, jednostavno iz inata sebi zapnem jer me je vrijeđalo "ko sve prolazi a ja da padnem, ne može". Kad spominjem stari sistem studiranja, vrednujem ga jer te je tjerao na tezak rad, konstantno učenje, to je bila životna škola da shvatiš da samo težak rad donosi rezultate, da nema prečica u životu, da se moraš oznojiti i da moraš imati radne navike. Imao si januaraki i junsko/julski rok i ako imaš sreće jedan vanredni, april ili septembar. I to je to. 12 ispita za godinu dana u dva, tri roka. Nisi smio kampanjaški da učiš jer to su obimne knjižurine i jednostavno je bilo nemoguce više ispita spremiti za kratko.

    Dobre radne navike koje si stekao na faksu ponesi i na posao kad se zaposliš i nema zime, napredovaćeš bez pogovora.

  12. #162
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lucas, toliko pričaš o državnoj Ekonomiji, ni da je nuklearna fizika.
    Evo baš ga završavam ovog ljeta (bez ako ne bude nekakav maler pu pu), na 1 ispit sam od diplomskog i ne osjećam da sam se nešto umorio studirajući ga. Manje-više jednostavni predmeti, koji zahtijevaju određenu dozu rada i skoncetrisanosti, ali ništa nadrealno i preteško. Jedino sam se malo oko Monetarne ekonomije cimao, s obzirom da je organizacija predmeta i profesor takav da ne zavisiš baš skroz od sebe samog, ali ajde...

    Ostalo nije ništa specijalno teško. Od 40 ispita ima možda 10ak koji su baš morali da se uče, ovo ostalo me nije posebno umorilo...
    Mada mi je prosjek nešto ispod 8, ali opet svejedno... da nisam studirao tamo, iz tvoje priče rekao bih da ga je nemoguće završit. Ili da na UDG jednostavno bukvalno​ ništa ne uče, ne znam...

  13. #163
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Michelangelo View Post
    Lucas, toliko pričaš o državnoj Ekonomiji, ni da je nuklearna fizika.
    Evo baš ga završavam ovog ljeta (bez ako ne bude nekakav maler pu pu), na 1 ispit sam od diplomskog i ne osjećam da sam se nešto umorio studirajući ga. Manje-više jednostavni predmeti, koji zahtijevaju određenu dozu rada i skoncetrisanosti, ali ništa nadrealno i preteško. Jedino sam se malo oko Monetarne ekonomije cimao, s obzirom da je organizacija predmeta i profesor takav da ne zavisiš baš skroz od sebe samog, ali ajde...

    Ostalo nije ništa specijalno teško. Od 40 ispita ima možda 10ak koji su baš morali da se uče, ovo ostalo me nije posebno umorilo...
    Mada mi je prosjek nešto ispod 8, ali opet svejedno... da nisam studirao tamo, iz tvoje priče rekao bih da ga je nemoguće završit. Ili da na UDG jednostavno bukvalno​ ništa ne uče, ne znam...
    Ali koja crna ekonomija, đe sam ja rekao da sam to završio To je rekao Pepe Le Tvor da sam završio ekonomiju, ja svega mi niđe ne rekoh što sam završio.


    Koliko si ispita polagao, izvlačio 3 pitanja i odjednom cijelu knjigu biflao? Kako da se umoriš, imate neke skriptice po 15 strana, knjige se dijele na 3 kolokvijuma, prisustvom na nastavi već zaradid 6... Vjerujem ti da se nisi umorio, zato danas je prolaznost preko 80%. Nekad je bila ispod 20%.

    Nego off sa ove teme, nemam što novo više ovdje reći.
    Last edited by Lucas; 24-04-14 at 01:19.

  14. #164
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ali koja crna ekonomija, đe sam ja rekao da sam to završio To je rekao Pepe Le Tvor da sam završio ekonomiju, ja svega mi niđe ne rekoh što sam završio.
    Ostroške ti grede.

  15. #165
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ostroške ti grede.
    Pikinog mi dima

  16. #166
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Stari sistem, kad vidim kakve mozgove je sve izbačio stuži mi se..
    Nula je vrijeme pri kraju(starog sistema) kakve je sve mozgove izbacao 50. i 60. ih godina. Vecernji fakulteti po Skoplju,Pristini i Rijeci.UDBA je to zavrsavala.Zamisli samo koliko su regularni bili fakulteti u zemlji u kojoj je UDBA imala vlast?Kad su komunisti preuzeli vlast nakon rata,imali su problem jer nijesu imali skolovanih kadrova.Pa su stancali diplome "svojima" u neogranicenim kolicinama.

    Danas je zlatno vrijeme u skolstvu kako je tada bilo.Bolji su privatni fakulteti od drzavnih.Kao sto je uostalom sve bolje privatno od drzavnog(drustvenog)

  17. #167
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    e pa onda bi znao kakav im je nastavni kadar, top gun-ovi svoje struke makar 80% njih - stoga da je lagan, ne bi baš rekao - nego s tobom ne znam ni sam što ulazim u raspravu, ti već imaš stav o privatnim fakultetima i bolonji tako da je ovo nepotrebno s moje strane..
    Na Pravnom u Bg je bar 20% profesora mentalno oboljelo.A vecina su alkoholicari,dodjes na vjezbe ili predavanja a profesor odvaljen od rakije ne moze stajati na nogama.Imaju cudne kriterijume,nekome upisu ocjenu u na ulici a nekoh obore na ispitu zbog jedne definicije.A korupcija je nevidjena,kao na pijaci.Zatim,nema ih na predavanjima,nece da preporuce literaturu,nece da komuniciraju uopste sa studentima.

    Na Pg Pravnom pouzdano znam da je bar pola profesora mentalno oboljelo i da se trebaju lijeciti.Manijakalni ego,depresije,razni kompleksi,problemi sa alkoholom.Na privatnim fakultetima toga nema.Profesori su normalne osobe.

  18. #168
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default Koji fakultet studirate?

    Quote Originally Posted by Pepe le tvor View Post

    Danas je zlatno vrijeme u skolstvu kako je tada bilo.Bolji su privatni fakulteti od drzavnih.Kao sto je uostalom sve bolje privatno od drzavnog(drustvenog)
    Aoooo.....

    Uffff, ne mogu ne mogu.....

    Zabolje me glava.....

    Idem popit rapidol....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by salmajster; 24-04-14 at 19:47.
    Bolje imat no' nemat....

  19. #169
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nećemo se složiti. Ko hoće da uči, neće morati centa potrošiti na državnom fakultetu, finansiraće ga država. Uz sve to možda i doobije neku jaču stipendiju, poput Atlas itd.

    E sad ti meni objasni zašto bi neko plaćao po 2000e po godini za npr UDG, koji je prema svjetskoj listi respektabilnih fakulteta sn 15619 mjestu, umjesto da besplatno dobije bolje obrazovanje na bilo kojem fakultetu Univerziteta Crne Gore, koja se u svijetu nalazi na 3858 mjestu?

    Nikako se ne mogu složiti sa tobom. Nije ljubomora, ne može se biti ljubomoran na nekog ko je lijen, jedino ljut što krajnje nesavršeni sistem kod nas favorizuje pojedine intelektualne invalide koji ni jednu knjigu do kraja ne pročitaše a završiše fakultete preko para, a onda preko tate i majke dođu i do posla. Vjerovatno bih bio ljubomoran da nisam uspio sam izgraditi karijeru, ovako sam samo ljut što lijeni i nesposobni ljudi nepravedno oduzimaju posao vrijednim i sposobnim mladim ljudima.
    Onda ne znam ko je tu nesposoban.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  20. #170
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Albatros, koliko sposoban treba da budeš da bi se izborio sam goloruk protiv partijskog i "brate viđi mi ovog malog" zapošljavanja

    Ja mislim da to već spada u domen naučne fantastike
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  21. #171
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Onda ne znam ko je tu nesposoban.
    Pa ne zapošljavaju oni sami sebe da bi se kvalifikovali kao sposobni, rodbinske i kumovske veze ih zapošljavaju. U mojoj firmi imamo neke fosile sa 4cifrenom platom što samo kavenišu i popunjavaju neke excel tabele, da ne bude da ništa ne rade. Al im "leđa" jaka.

    A mladi i školovani ljudi koji bi na toj poziciji daleko više mogli od neke excel tabele, oni sjede doma. Nemaju novca, nemaju perspektive, ni posla na vidiku, a treba da se kuće, žene, stvaraju porodicu, dobiju djecu... Treba od nečega da se živi.

  22. #172
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Albatros, koliko sposoban treba da budeš da bi se izborio sam goloruk protiv partijskog i "brate viđi mi ovog malog" zapošljavanja

    Ja mislim da to već spada u domen naučne fantastike
    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Pa ne zapošljavaju oni sami sebe da bi se kvalifikovali kao sposobni, rodbinske i kumovske veze ih zapošljavaju. U mojoj firmi imamo neke fosile sa 4cifrenom platom što samo kavenišu i popunjavaju neke excel tabele, da ne bude da ništa ne rade. Al im "leđa" jaka.

    A mladi i školovani ljudi koji bi na toj poziciji daleko više mogli od neke excel tabele, oni sjede doma. Nemaju novca, nemaju perspektive, ni posla na vidiku, a treba da se kuće, žene, stvaraju porodicu, dobiju djecu... Treba od nečega da se živi.
    Ja znam odlično na šta ste mislili, ali ne upadaju na bukvalno svaki posao partijski miševi i tatini puleni. Makar u Podgorici imaš sijaset privatnih firmi, kojima je bitnije da zaposle kvalitetan kadar, koji će da im donosi profit, a ne da firma pati zbog nelijeg neznanja, ipak su to privatne pare, a ne državne.

    Dakle, ko ima znanje, a krivi su mu drugi što nema posao, onda je ništa drugo do kukavica. Imaš sine u krajnjem slučaju u inostranstvu koliko oćeš mjesta za tebe, pa nauči dobro engleski jezik, moraš da se unaprijediš. Stisni cojones i idi. Naravno, ako trenutno ne radiš, nastavi da unapređuješ svoje znanje, makar na internetu ne fali literature.

    Najlakše je reći da ti drugi uzimaju posao. Jes', svaki se zaposlio preko tate i partijske knjižice.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  23. #173
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Ja znam odlično na šta ste mislili, ali ne upadaju na bukvalno svaki posao partijski miševi i tatini puleni. Makar u Podgorici imaš sijaset privatnih firmi, kojima je bitnije da zaposle kvalitetan kadar, koji će da im donosi profit, a ne da firma pati zbog nelijeg neznanja, ipak su to privatne pare, a ne državne.

    Dakle, ko ima znanje, a krivi su mu drugi što nema posao, onda je ništa drugo do kukavica. Imaš sine u krajnjem slučaju u inostranstvu koliko oćeš mjesta za tebe, pa nauči dobro engleski jezik, moraš da se unaprijediš. Stisni cojones i idi. Naravno, ako trenutno ne radiš, nastavi da unapređuješ svoje znanje, makar na internetu ne fali literature.

    Najlakše je reći da ti drugi uzimaju posao. Jes', svaki se zaposlio preko tate i partijske knjižice.
    Za platu 300 - 400 eura ti može proći bez veze. Ti sitni privatnici što ih spominješ i ne daju više.

    Al sa tom platom se ne može živjeti.

    Ako želiš visoku platu, 800+ minimum, za to moraš imati leđa. Neću da budem isključiv, naravno da i do te plate možeš doći bez veze, ali ako si baš kvalifikovan, i imaš bogato radno iskustvo i praktično znanje.

    Prvi put se zapošljavaš u neku kompaniju, upadaš na mjesto sa 800+ eura platom, a slabo iskustvo i znjanje imaš? Pa naravno da je veza u pitanju. Hajde da si godinama napredovao, pa da stigneš dotle. Jedan forumaš je naveo da je neki njegov poznanik sa UDGja maltene iz studentske klupe sjeo u direktorsku fotelju Societe Generale banke. Moš mislit kakvo je on bogato poslovno iskustvo imao koje ga je kvalifikovalo da preuzme da vodi jednu filijalu...

    Ma daaaaaaaj...

  24. #174
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A što se odlaska vani tiče, ja bih radije pristao na 500 eura plate nego išao vani da radim.

    Meni se sreća i zadovoljstvo mjeri u ljubavi koju imam sa mojom familijom i prijateljima, ne parama.

    Nema tih para koje bi mi nadoknadile tugu što sa njima ne mogu skupa sjesti za trpezom, popričati sa ocem i majkom, popiti kafu sa bratom i sestrom, ispričati se, vidjeti ih. Šta mi pare znače kad ih nemam s kim podijeliti.

  25. #175
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,236
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Dzaba ti ta ljubav kad mi smo smo napolje punimo dzakove parama pa onda kad se vratimo vi, u pauzi izmedju rucavanja sa fameljom, sjedite u nase lokale i po cio dan ispijate kafe i jos vise nam punite dzakove parama. Strpi se par godina, al zato poslije zivis ko car sa lokalima i poslovnim prostorima.

Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koji fakultet upisati?
    By siux in forum Sve i svašta
    Replies: 90
    Last Post: 18-01-15, 15:28
  2. Fakultet: DA ili NE
    By cvxcomputers in forum Sve i svašta
    Replies: 54
    Last Post: 10-06-10, 07:28
  3. Shta studirate u inostrantsvu?!?
    By robbie in forum CG dijaspora
    Replies: 72
    Last Post: 27-09-08, 11:22
  4. Replies: 0
    Last Post: 22-02-05, 17:03
  5. Koji je poslednji film koji ste odgledali ?
    By Anonymous in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 29-02-04, 11:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •