Results 1 to 24 of 24

Thread: Dozvola za pecanje na Skadarskom ?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dozvola za pecanje na Skadarskom ?

    Moze li se ikako nabaviti dozvola za pecanje a da kosta manje od 100E ? Prekog nekog ribolovackog drustva ?

    Zadnji put kad sam isao da pecam (prije 4-5 godina) nikakvu dozvolu nisam imao. Kakva je kazna ukoliko te nadju gdje pecas bez dozvole ?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes da kupis dnevnu dozvolu, kupuje se kod lovocuvara. Cijena 5 eura


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, ali bih ipak da uzmem nesto na par mjeseci ili eventualno na godinu dana, ali mi je 100E malo skupo. Ima li sto drugo jeftinije ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Na jezero je zabran do juna,tako da mislim da se prije juna ne moze kupiti...
    Jeftinije ti je jedino za penzionere i takmicare

  5. #5
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam, znam

    A znas li koliko je za penzionere ? Mogu li to uzeti preko oca (on je penzioner) a da koristim za sebe ? Ili na dozvoli stoji ime za koga je dozvola? Ne znam kako izgledaju te dozvole pa zbog toga.

    Hvala.
    Last edited by loungebar; 20-04-14 at 11:39.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,402
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    danas sam prolazio tuda i vidjeh neke posle mosta gdje je ona krivina ogranicenje 50 kako se spustaju sa stapovima, nisu se ni malo krili no pune ruke opreme bijahu

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Znam, znam

    A znas li koliko je za penzionere ? Mogu li to uzeti preko oca (on je penzioner) a da koristim za sebe ? Ili na dozvoli stoji ime za koga je dozvola? Ne znam kako izgledaju te dozvole pa zbog toga.

    Hvala.
    E nisam siguran da li mozes na njegovo ime,jer u dozvoli stoji slika

  8. #8
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    danas sam prolazio tuda i vidjeh neke posle mosta gdje je ona krivina ogranicenje 50 kako se spustaju sa stapovima, nisu se ni malo krili no pune ruke opreme bijahu
    A gdje ja planiram da pecam i nije bas na vidiku Da ne zna iko kakve su kazne ako me uhvate bez dozvole ? Necu da pecam sad dok je zabrana, nego poslije prvog juna.

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    E nisam siguran da li mozes na njegovo ime,jer u dozvoli stoji slika
    Nista onda ako stoji slika na dozvoli, hvala skako

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Kazna ti je sto ti oduzimaju svu opremu i pisu ti krivicnu prijavu koja je minimalno 150 eura,a ako ti uhvate ribu jos dodatno nesto se placa.
    Znam par njih koji su tako prosli u skorije vrijeme.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    Kazna ti je sto ti oduzimaju svu opremu i pisu ti krivicnu prijavu koja je minimalno 150 eura,a ako ti uhvate ribu jos dodatno nesto se placa.
    Znam par njih koji su tako prosli u skorije vrijeme.
    Hvala, ipak se necu igrati. Zna li ko gdje u Podgorici mogu uzeti dnevnu dozvolu ? (Znam da pocinje od prvog juna)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    Kazna ti je sto ti oduzimaju svu opremu i pisu ti krivicnu prijavu koja je minimalno 150 eura,a ako ti uhvate ribu jos dodatno nesto se placa.
    Znam par njih koji su tako prosli u skorije vrijeme.
    hahahahahahha

    Ako ne okrenes glavu i odes u cosak jos 200 eura i 6 dana zatvora....

    Ako te uvate u zabran mozda ce ti uzet pribor,to je najgore sto ti se moze desit . ako te uvate kad prodje zabran,desice ti se nista. Pitace te oli da platis dnevnu dozvolu koja je 5 eura,ako ti uopste ikad dodje,posto ih ja vidio nisam jace od godinu dana na jezero ni na moracu,a eto fala bogu svaki sam 3 dan nedje....

    pouka: Ne kupuj dozvolu za jezero koja kosta 100€,jedino ako si lud,lovocura ti nece doc,i ako ti dodju 2 puta ti plati dnevnu 5 eura i zavrsi posa.

    PS : e i da kakva crna slika ima na dozvolu,ko to lijepi ?? Ako bas zapne trazice ti licnu kartu,ali i to ce ti se tesko desit !

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ima onaj vic, kad je inspektor ufatio cetinjanina kako peca bez dozvole. Pitao ga - Ima li ribe. Ovaj rekao ima, eto 10 kg ulovljeno. Ovaj ispektor mu se predstavi. A veli mu cetinjanin. - Znas li ti ko sam ja? Najveci lazov na svijet
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    hahahahahahha

    Ako ne okrenes glavu i odes u cosak jos 200 eura i 6 dana zatvora....

    Ako te uvate u zabran mozda ce ti uzet pribor,to je najgore sto ti se moze desit . ako te uvate kad prodje zabran,desice ti se nista. Pitace te oli da platis dnevnu dozvolu koja je 5 eura,ako ti uopste ikad dodje,posto ih ja vidio nisam jace od godinu dana na jezero ni na moracu,a eto fala bogu svaki sam 3 dan nedje....

    pouka: Ne kupuj dozvolu za jezero koja kosta 100€,jedino ako si lud,lovocura ti nece doc,i ako ti dodju 2 puta ti plati dnevnu 5 eura i zavrsi posa.

    PS : e i da kakva crna slika ima na dozvolu,ko to lijepi ?? Ako bas zapne trazice ti licnu kartu,ali i to ce ti se tesko desit !
    Nighty, planiram da idem na pecanje kad prodje zabrana. A 100e mi je malo skupo, stvarno.
    Znaci, mogu da kupim tu dozvolu kod njih ako me nadju bez dozvole? Samo ne bih da imam neku krivicnu prijavu bez potrebe.

    Odavno nisam bio na Skadar i ne znam jesu li sad rigorozni sto se tice pecanja bez dozvole kad prodje zabrana.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Nighty, planiram da idem na pecanje kad prodje zabrana. A 100e mi je malo skupo, stvarno.
    Znaci mogu da kupim tu dozvolu kod njih ako me nadju bez dozvole? Samo ne bih da imam neku krivicnu prijavu bez potrebe.
    A dje druze moj,kakva crna kr.prijava, vidils li ti sto se radi po jezeru i moraci,ne moze se na kraj stat agregatima i ostalim stvarima koji unistavaju ribu,ko ce da pise tebi sa stapom krivicnu prijavu ? Za svako lovno podrucje postoji dnevna dozvola,pa sto ti mislis da svaki onaj lovac kupuje dozvolu za jezero od 100 € ,znas li ti kakvo bi nam jezero bilo,i kako bi bilo cuvano da je tako ?

    5 % ljudi na jezero nemaju dozvolu za cijelu godinu,a ovih 5% su dobili od SRK,ili su rodjaci direktora nacionalnog parka .

    Ako im se digne ona rabota da izadju na jezero i da rade nesto,oni napisu par dnevnih dozvola ljudima. Ako vas petoro ide u ribolov zajedno.dovoljno je jednu da kupite dnevnu dozvolu,oni ce i sa tim biti zadoovljni.

    Ovo ti ne govori neko ko je cuo od tamo nekoga da ima tamo nesto,nego ti govori covjek koji je na jezero bar jednom nedeljno cijele godine,a i mnogo vise puta nekad.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da ljude učite kako na bolji način na devastiraju nacionalne parkove.

    Pa teretana se plaća, skvoš, lični trener, sve se plaća, ali ono što uzimamo prirodi da izbjegnemo...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    hahahahahahha

    Ako ne okrenes glavu i odes u cosak jos 200 eura i 6 dana zatvora....

    Ako te uvate u zabran mozda ce ti uzet pribor,to je najgore sto ti se moze desit . ako te uvate kad prodje zabran,desice ti se nista. Pitace te oli da platis dnevnu dozvolu koja je 5 eura,ako ti uopste ikad dodje,posto ih ja vidio nisam jace od godinu dana na jezero ni na moracu,a eto fala bogu svaki sam 3 dan nedje....

    pouka: Ne kupuj dozvolu za jezero koja kosta 100€,jedino ako si lud,lovocura ti nece doc,i ako ti dodju 2 puta ti plati dnevnu 5 eura i zavrsi posa.

    PS : e i da kakva crna slika ima na dozvolu,ko to lijepi ?? Ako bas zapne trazice ti licnu kartu,ali i to ce ti se tesko desit !
    Druze,ja pecam na jezero 18 godina,tako da mi nemoj pricat o jezeru...
    Ovo sto sam napisao nije napamet napisano nego se desilo ljudima koje znam i sa kojima sam pecao. Dosao je sef plovne jedinice policije i zatekao njih 5-6 koji su pecali na stap bez ribolovne dozvole,pozvao je inspektorku koja je za 20 minuta dosla iz Podgorice oduzela im pribor,napisala novcane i krivicne kazne,i to se desilo par puta u zimus,iako nije bio zabran. Ljudi su trazili da kupe dnevne dozvole,a ona im je rekla da su to trebali da urade prije nego su poceli da pecaju i da se dozvole kupuju u Virpazar. Pokrenuta je inicijativa da se udruze plovna jedinica,lovocuvari,inspekcija i nevladine organizacije kako bi se sacuvao riblji fond i suzbio krivolov. Istina je da je do sad bilo tako da ako nekoliko vas peca na stazi Lesendro i dodje lovocuvar da mozete platiti 5 eura za ribolovnu dozvolu,ako bi te uhvatili bez dozvole mozda ti nista ne bi pisali,a isto tako ti se moze desiti da prodjes kao ovi gore sto sam naveo,pa vidji isplati li ti se rizikovati. Po zakonu ti se oduzima oprema i pise novcana i krivicna prijava,opremu ti vracu kad patis itd. Sto se tice godisnje dozvole meni su vazda trazili kopiju licne karte i 2 slike...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne mogu da vjerujem da ljude učite kako na bolji način na devastiraju nacionalne parkove.

    Pa teretana se plaća, skvoš, lični trener, sve se plaća, ali ono što uzimamo prirodi da izbjegnemo...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Kriminal brate

  18. #18
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    A dje druze moj,kakva crna kr.prijava, vidils li ti sto se radi po jezeru i moraci,ne moze se na kraj stat agregatima i ostalim stvarima koji unistavaju ribu,ko ce da pise tebi sa stapom krivicnu prijavu ? Za svako lovno podrucje postoji dnevna dozvola,pa sto ti mislis da svaki onaj lovac kupuje dozvolu za jezero od 100 € ,znas li ti kakvo bi nam jezero bilo,i kako bi bilo cuvano da je tako ?

    5 % ljudi na jezero nemaju dozvolu za cijelu godinu,a ovih 5% su dobili od SRK,ili su rodjaci direktora nacionalnog parka .

    Ako im se digne ona rabota da izadju na jezero i da rade nesto,oni napisu par dnevnih dozvola ljudima. Ako vas petoro ide u ribolov zajedno.dovoljno je jednu da kupite dnevnu dozvolu,oni ce i sa tim biti zadoovljni.

    Ovo ti ne govori neko ko je cuo od tamo nekoga da ima tamo nesto,nego ti govori covjek koji je na jezero bar jednom nedeljno cijele godine,a i mnogo vise puta nekad.
    Idem sam, eventulano mozda jedan drug. Moze li mi neko ovo potvrditi, ako me nadju bez dozvole, mogu li da platim tu dozvolu 5e na licu mjesta ?
    Hvala.

    @Bugi

    Ne znam kako cu devastirati nacionalni park ako podjem sa jednim stapom par sati da pecam na jezeru ?
    Sto se tice dozvole, da je 50E godisnje, uzeo bih je i ne bi mi bilo zao, ali 100E je puno, a i ne vidim da nesto ulazu te pare u nacionalne parkove.
    A i ako me nadju bez dozvole radije bih da platim te 5E na licu mjesta, nego da vozim negdje pola sata i vise da bi uzeo dnevnu dozvolu. Tako da ovo me zanima, mogu li platiti na licu mjesta ?
    Ako ne, ima li gdje u PG da se kupi dozvola ili moram ici u Virpazar ?
    Last edited by loungebar; 20-04-14 at 22:25. Reason: a

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ako te uhvate lovocuvari moguce da ce ti dozvoliti da kupis kod njih dnevnu dozvolu,a moguce je da postupe i na ovaj gori nacin jer imaju pravo na to,do sad su uglavnom omogucavali da se uzme kod njih dnevna dozvola,ali ko zna... Ako te uhvati plovna velike su sanse da ce ti pozvati inspektore i da ces proci kao ovi koje sam naveo... Godisnje dozvole bi trebalo da ima da se kupe u prodavnice ribolovne opreme i u ribolovna drustva,ne znam za dnevne dozvole.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako neko zna gdje se mogu uzeti dnevne dozvole u PG bio bih zahvalan.

    @chochek
    Hvala na objasnjenju, ipak cu uzeti dnevnu dozvolu da ne rizikujem nista.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,950
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Jedan poznanik je provalio neko mjesto dje odlicno prolazi sa krupnim krapovima,prije 2-3 mjeseca izvadio jednoga od 11.5 kg, a juce jednoga od 7.5 kg i 5-6 komada od 2 do 4 kg,i zove me da ujutru idemo zajedno,samo sam ga pozdravio i rekao da cu sacekat jun... A ziv se pojedoh sto ne idem,jer sam zaludjenik za ribolov,ali nesto mi se ne rizikuje sa tim kaznama,imam skupu opremu,plus novcana i krivicna... Pecam na sve vode,rijeke,jezera,u zadnje vrijeme najvise na more, o njemu najmanje znam pa me zato sad najvise i privlaci...

  22. #22
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bio na more prije par nedelja i sad za par dana idem opet Vise mi se svidja na more Jos ako imas neki camac.
    Last edited by loungebar; 20-04-14 at 23:49.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Ja bio na more prije par nedelja i sad za par dana idem opet Vise mi se svidja na more Jos ako imas neki camac.
    drug i ja smo isli cak gumenim camcem kupljenim u okov za 28eura i sa veslima i dzigovali na jaz podaleko od pucine i odlicno bilo. e sad cekali smo bonacu i zastitili camcic debelim materijalom da ne bi potonuli sa sve opremom zbog nepaznje jednom udicom. camac (kakav god) rules. a sto se tice jezera,... nikad kontrola nije dosla a isao sam 10-ak puta po sezoni mada sam cuo svasta i ovo i ono tako da...
    najbolja varijanta je kupiti dnevnu dozvolu za taj dan, e sad kako i gdje...
    mada ja osim na jesen grgeca kad lovim nemam ni merak poci na jezero na pola kante jupola ljolja, brona, ukljeve, kineza, i nekog krapica. obzirom da ne poznajem teren za velike krapove... zeti i moru dajem prednost

  24. #24
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam poceo ribolovom da se bavim na moru.Mnogo lijepih trenutaka (ribe) je bilo.Mislio sam da ne moze biti bolje, ali moj veliki prijatelj pozvao me je da ostanemo jednog vikenda na ostrvo Starcevo,mene je bilo krenulo sta kazu ,,kao budalu samar".I da kazem kada god sam u mogucnosti pa i na par sati idem na jezero,i za moj ukus more je na 2.mjestu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Kucu na Skadarskom jezeru
    By mma.mne in forum Nekretnine
    Replies: 12
    Last Post: 26-12-13, 18:38
  2. Prodajem Kuca na skadarskom jezeru
    By n3rdy_n00b in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-13, 07:49
  3. P: Kucu na Skadarskom jezeru
    By mma.mne in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-12, 18:05
  4. Trorogo čudovište u Skadarskom jezeru
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 59
    Last Post: 05-06-07, 15:50
  5. Eko turizam na Komovima i Skadarskom jezeru
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 15-08-04, 19:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •