Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 273

Thread: Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?

  1. #126
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Bar ne turam prste u d*pe
    Lilijan Turam? Onaj francuski fudbaler?
    Last edited by Byk-e; 25-06-14 at 14:09.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  2. #127
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ima jedna jako zanimljiva stvar. Svaka religija je izricito protiv osamljivanja monaha vec oni moraju biti u nekoj grupi u manje ili vise strogom poretku. Kad si pustinjak moze se desiti da iskocis iz "kalupa", a kad si u zajednici uvjek se nadje neki " brat" da te vrati na "pravi put". Znam slucajeve u pravoslavlju kad je to dozvoljavano ali uz sto jada i ne na duzi period od godine dana.

    Sent from my GSXR 1000 @ the 299
    Da, izgleda da religija brani samospoznaju oslanjajuci se na puko vjerovanje i odbacivanje i najmanje sumnje.. Ali to mora tako da bi se institucija odrzala. Jos jedna stvar je citiranje mudraca i istina koje nismo dosegli kao i svojatanje tih istina.

  3. #128
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    @gaul @Nista Mislim da je religija imala svoju ulogu upravo u zacecima kolektiviteta i rasta svijesti istog. Nazalost tamo gdje je jako kolektivno normiranje jaka je i individualna nemoralnost odnosno dolazi do pada individualne svijesti. Stoga me cudi od religija ne uvidjanje ove stvari i pokusaj neke transformacije u tom smislu. Individualnost nije suprotna normi drustva/religiji osim kad zadje u sferu psihopatologije. Religija/drustvo daju jedan kalup za svakog. Ciljevi su nam isti ali put dogme i ovakvih drustvenih pravila jednostavno nije zdrav. Sresce se svi na kraju puta pa ko bude normalan bude. Tu je Nice dobro rekao da za covjeka ima nade ali za ljude ne. Dakle individualno ispred kolektivnog dok se ne uspostavi balans.

    Ukoliko se to ne desi mislim (posto volim masti na volju da dam )da cemo prvo pucanje po savovima vidjeti u zemljama sa jakom kolektivnom kulturom. Skandinavija i zapadna jevropa. Mozda su na to prorocanstva mislila kad se kaze da ce zlo sa sjevera doci. Nego odoh u off ponovo
    Last edited by Caesar; 25-06-14 at 22:12.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #129
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Tako je to otprilike, svakako je religija odigrala svoju ulogu dajuci konacno rjesenje u objasnjavanju nepoznatog ,dajuci sigurnost a covjeku kao jedinki potreban je osjecaj pripadnosti i sigurnosti -zbog toga stupa u razne grupacije , u grupi je energija bolja pa bilo to religija , fudbalski navijaci ili orgija, udruzivanje zarad zajednickog cilja a taj cilj nesvjesno je dobar osjecaj koji takvo udruzivanje proizvodi. Problem je sto je to kolektivna nesvjest a kako individualno tako i kolektivno ta nesvjest ima ego , a taj ego zastupa i brani svoje stavove, otuda netolerancija prema necemu sto moze da poljulja i narusi tu sigurnost kao i sebicnost da nesto prisvoji samo za sebe, zato svaka religija tvrdi da je u pravu a ostale ne. Sa Niceom bih se slozio tu ali prije svega sto nemam vjere u covjecanstvo pa cak i kada bi se borili za dobro pubijacemo one za koje mislimo da su losi..To sto kazes da ce prvo prsnuti oni sa jakom kolektivnom kulturom je vjerovatno, na vrhuncu rasta ne ostaje nista nego pad odnosno kretanje ka drugoj suprotnosti i tako iznova i iznova. Mislim da je najveci problem religije nefleksibilnost i nesposobnost da se prilagodi promjeni a svijet kao i covjek se mijenja i evoluira.

  5. #130
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prica za naivne. Mijenja su forma a sustina ostaje ista. Ljudi su nekad jahali konja danas voze auto. Vau kakav zamah evolucije
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :-)

  7. #132
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    ..." Onda oblacim razna odijela i ucenici pocinju da daju svoja razlicita tumacenja nerazumno opcinjeni mojim rijecima i frazama... ...Prepoznajete li covjeka koji ide obucen u svakovrsna odijela? ".. Rinzai

  8. #133
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Ne mogu da vjerujem... Risto jopet u akciji

    Šteta što ne pobismo više tih izroda kod Mojkovca!

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mislim da je religija imala svoju ulogu upravo u zacecima kolektiviteta i rasta svijesti istog.
    Šta misliš o mogućnosti da je ona pokušala sačuvati znanje i društveni poredak ?
    Last edited by gaul; 26-06-14 at 19:45.

  9. #134
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Šteta što ne pobismo više tih izroda kod Mojkovca!



    Ko ti drma kavez?
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  10. #135
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Šta misliš o mogućnosti da je ona pokušala sačuvati znanje i društveni poredak ?
    "Znanje" Da prenoseci ga u drugacijoj formi od helena i egipcana ali za drustveni poredak nisam siguran. Imali smo antickog covjeka, simbol individualizma i filozofije ali i drustveni poredak u kome robovlasnistvo dominira sto nije bas vrhunac kolektivne kulture. Tu je religija donjela revoluciju parolom "svi smo pred bogom jednaki". Od tog trena pa do danas razvija se samo kolektivna kultura. To su prepoznali mnogi filozofi, pisci, pjesnici koji kukaju i opjevavaju "antickog covjeka" u sebi.

    Moja zamjerka religiji i modernom drustvu, koja je po meni kljucna, je da su mi ugasili mrak. Bez toga tj. dogmaskim tretiranjem zla kao nedostatak dobra pokusali ubiti kolektivno nesvjesno. Naravno to je nemoguce zbog kompezatorskog uticaja tako da ce se kad tad desiti probijanje. Kad i gdje se to desi...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #136
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podjeti me ovaj talenat da zapravo komunjarama ne bi bilo prvi put da ubiju jednog crnogorskog mitropolita. Prvi je bio crnogorski mitropolit Joanikije ubijen od strane grupe komunista 1945 naravno pod standardnom optuzbom saradnje sa fasistima.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  12. #137
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    "Znanje" Da prenoseci ga u drugacijoj formi od helena i egipcana ali za drustveni poredak nisam siguran. Imali smo antickog covjeka, simbol individualizma i filozofije ali i drustveni poredak u kome robovlasnistvo dominira sto nije bas vrhunac kolektivne kulture.
    Ne bih rekao da ikakav drugačiji oblik zagovara monoteizam , možda se varam.

    Zaista se može to sagledati uz apsolutnu suspenziju bilo kakve kritičke misli, individualizma. Čak šta više , ima li većeg grijeha od individualizma unutar religioznih postrojbi ? - ne bih rekao.

    Što se da viđeti na dogmaše, bez obzira ne frenetičnu negaciju ili potvrđivanje, koji polaze od osnove - da ništa ne ovisi o soptvenoj misli i stavu

    Ima li što ropskije i potčinjenije u tim servilnim psihama ...

  13. #138
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jer nemoguce je da je svestenik saradjivao sa fasistima.

  14. #139
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko ja znam, fašisti su sa veljim balotama gađali manastir.

    Bjelaši sahranili svetog Vasilija, močali i tako...

    Rista Sotonu je suviše i spominjat.

    Mada sva ta tragika je milozvučna za dogmaški mazohizam. Nije ni bitna istina, neki smisao, bitna jeste milozvučnost ojađenosti koja nadasve prija psihi.
    Last edited by gaul; 28-06-14 at 20:33.

  15. #140
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Podjeti me ovaj talenat da zapravo komunjarama ne bi bilo prvi put da ubiju jednog crnogorskog mitropolita. Prvi je bio crnogorski mitropolit Joanikije ubijen od strane grupe komunista 1945 naravno pod standardnom optuzbom saradnje sa fasistima.
    Za vrijeme tih komunjara su otvarani teološki fakulteti i spašavani su manastiri dok je za vrijeme tvojih pišano po "svetom" Vasiliju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #141
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Za vrijeme tih komunjara su otvarani teološki fakulteti i spašavani su manastiri dok je za vrijeme tvojih pišano po "svetom" Vasiliju
    Tadašnja vlast je samo bila naivna jer je smatrala da je pobjedila 'neprijatelja'.

    Očigledno paranoja je splasnula i bačilo se na projekte koje je zagovarao Ante Marković, da se izvrši transformacija 'regiona' i da se sredstva usmjere u tom pravcu ekonomskog prilagođavanja.

    Cezar reče pametno citirajući Ničea - za ljude nema spasa , osim za čovjeka.

    Preduzeće za društvenu deratizaciju je zakazalo i štetočine su uništile sve, e sada treba opet proći kroz šta se prije prošlo, a to je veoma teško.

    Nekako se nadenu ovako kako jeste. Misliš da bilo kojeg primitivca interesuje, tj. može da razumije išta osim nacionalističkih fantazija svojih mentora?

    Mislim da totalno jok.

    Kako reče Risto Sotona da zbog javne homoseskualnosti iskazane na eurosongu Bog puštio dažd na velikoserpski narod.

    Kako mu ne pade na pamet Kačavenda? - ipak je on neki načelnik u hramu, pa u monaški dom je imao orgije...

    Nešto kontam - sprda li se čovjek?

  17. #142
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Slava joj ...ostavila je potomstvo vrijedno pažnje,a i osjećajno.

    Evo suza mi suzu stiže...

    "Hvala ti za sve što si mi dala i pružila, hvala ti za život majko moja mila...Andjeli neka mi te čuvaju Ljube, moja dobra i predobra", napisao je Beranac opraštajući se od svoje majke.
    Što nam to učinje Ljube !!!

    http://www.kurir-info.rs/zabava/ludi...clanak-1454947

  18. #143
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Za vrijeme tih komunjara su otvarani teološki fakulteti i spašavani su manastiri dok je za vrijeme tvojih pišano po "svetom" Vasiliju
    Lol koji moji? Tvoji nasi vasi? Ja pricam samo i iskljucivo na temu vjere i ideologije koje su protiv vjere. A komunizam je bio decidno protiv vjere. Hrvatima je zabranjivana katolicka muslimanima islam a nama pravoslavcima pravoslavlje. Kakvi teoloski fakulteti? Pomijesao si loncice Vjerovatno si htio da kazes Filoloski Its a big difference Spasavani manastiri Ma daj evo ja da te povedem po Crnoj Gori da ti pokazem crkve i manastire u kojima su se cuvale koze i ovce tu nedje od 45 do 80-85te. Komunizam je ideologija mase koja je gusila pojedince i kreativnost kod mladih ljudi. Ustrojavala ih vrlo rano da je bitan kolektiv da je bitna zajednica te je svaka individualnost bivala eliminisana. Tako da zemlje koje nisu eksperimentisale sa svojim identitetom tokom 20 vijeka su danas milenijum ispred zemalja koje su eksperimetisale sa svojim identitetom i vrsile ideoloske opite nad sopstvenim narodom tretirajuci ih kao laboratorijske pacove - a to su uglavnom nesretne slovenske nacije... I nije u pitanju samo tehnolosko-industrijski zaostatak vec se tu radi i o gradjanskoj svijesti, slobodi govora, vladavini prava itd. Tkdj je mnogo nasledjene mrznje, stereotipa i ostalih karateristika covjeka srednjeg vijeka. Kao npr: "Hmmm on prica o crkvi. Znaci, on je chetnick!" Mislim dakle postojim! :*
    Last edited by Byk-e; 11-07-14 at 23:38.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  19. #144
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    Lol koji moji? Tvoji nasi vasi? Ja pricam samo i iskljucivo na temu vjere i ideologije koje su protiv vjere. A komunizam je bio decidno protiv vjere. Hrvatima je zabranjivana katolicka muslimanima islam a nama pravoslavcima pravoslavlje. Kakvi teoloski fakulteti? Pomijesao si loncice Vjerovatno si htio da kazes Filoloski Its a big difference Spasavani manastiri Ma daj evo ja da te povedem po Crnoj Gori da ti pokazem crkve i manastire u kojima su se cuvale koze i ovce tu nedje od 45 do 80-85te. Komunizam je ideologija mase koja je gusila pojedince i kreativnost kod mladih ljudi. Ustrojavala ih vrlo rano da je bitan kolektiv da je bitna zajednica te je svaka individualnost bivala eliminisana. Tako da zemlje koje nisu eksperimentisale sa svojim identitetom tokom 20 vijeka su danas milenijum ispred zemalja koje su eksperimetisale sa svojim identitetom i vrsile ideoloske opite nad sopstvenim narodom tretirajuci ih kao laboratorijske pacove - a to su uglavnom nesretne slovenske nacije... I nije u pitanju samo tehnolosko-industrijski zaostatak vec se tu radi i o gradjanskoj svijesti, slobodi govora, vladavini prava itd. Tkdj je mnogo nasledjene mrznje, stereotipa i ostalih karateristika covjeka srednjeg vijeka. Kao npr: "Hmmm on prica o crkvi. Znaci, on je chetnick!" Mislim dakle postojim! :*
    POLU,POLU LONČIĆI

    TEOLOŠKI FAKULTET BEOGRAD
    Pripremanje teološki obrazovanog i stručno osposobljenog propovedničkog kadra u organizaciji Hrišćanske adventističke crkve na ovim prostorima ima svoju dugu istoriju.

    Prva takva vaspitno-obrazovna ustanova otpočela je sa radom još 1931. godine u Beogradu.* U nama bližem vremenu studenti teologije sa ovih prostora su se obrazovali u Rakovici (kod Beograda) u periodu od 1955. do 1974., a zatim u Maruševcu (kod Varaždina u Hrvatskoj) u periodu od 1974. do 1992

    FAKULTET ISLAMSKIH NAUKA A.K.A. ISLAMSKI TEOLOŠKI FAKULTET U SARAJEVU
    Fakultet islamskih nauka u Sarajevu osnovan je na temelju odluka Vrhovnog sabora i Vrhovnog islamskog starješinstva Islamske zajednice u SFRJ 1977. godine.
    Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini preuzeo je prava osnivača.
    Fakultet je počeo je sa radom 15. šewwala 1397/29. septembra 1977. godine pod imenom Islamski teološki fakultet u Sarajevu.
    ZNAČI ISLAMSKI TEOLOŠKI FAKULTET JE OSNOVAN 1977 (to ti je još dok je Drug Stari bio živ)

    VISOKO EVANĐEOSKO TEOLOŠKO UČILIŠTE (OSJEK)

    Od svojih skromnih početaka 1972. godine Visoko evanđeosko teološko učilište postalo je jedno od vodećih evanđeoskih teoloških ustanova u Istočnoj Europi. Kada je osnovano radi obrazovanja pastora i laika na području biblijskih i teoloških studija, bio je dio jednog malog broja protestantskih, teoloških ustanova koje su postojale tijekom vladavine komunizma na čitavom području Srednje i Istočne Europe, te bivšeg Sovjetskog Saveza. Zbog velikih ograničenja vjerskih sloboda u okolnim zemljama Visoko evanđeosko teološko učilište je postalo strateškim središtem obrazovanja i obuke za kršćansku službu na dodiplomskoj i diplomskoj razini.
    ZNAČI VISOKO EVANĐEOSKO TEOLOŠKO UČILIŠTE JE OSNOVANO 1972 (to ti je još dok je Drug Stari bio živ)

    Православен богословски факултет ( OHRID)

    Указот[1] за прогласување на Уредбата за основање на Богословски факултет во Скопје беше објавен на 8 декември 1977 година, на денот на Свети Климент, патронот на Факултет и со тоа практично започна да работи оваа највисока црковно-просветна институција на Македонската православна црква. Со редовна настава Факултетот започна во летниот семестар[2]



    Ne samo da je većina istorije teoloških fakulteta u SFRJ bila pod komunizmom već ih je većina osnovana za vrijeme Druga Tita
    Manastir Morača su komunisti premiještali kamen po kamen da ne bi bio poplavljen.
    Moja sestra je odmah po rođenju 1973 god. krštena u pravoslavnoj crkvi (Beograd-Rakovica).

    To da li su neki ljudi čuvali ovce u napuštenim Crkvama ti vjerujem.
    Pitanje:
    Ko čuva ovce, komunisti ili seljaci ?
    Last edited by Rakun; 12-07-14 at 14:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #145
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa upravo ovo što si nabrojao je mana komunizma. Možda si naivno shvatio da se govorilo o vjerskim slobodama , a ne o dominaciji SPC.

    U kraljevini je bilo bolje, sjetimo se samo odbijenog konkordata na sami mig SPC, tako mlada crkva a toliko uticaja.

    Koliko samo krvi i klanja je trebalo da se povrate stvari na svoje mjesto?


    To da li su neki ljudi čuvali ovce u napuštenim Crkvama ti vjerujem.
    Pitanje:
    Ko čuva ovce, komunisti ili seljaci ?
    A kad kaluđer čuva koze i zatvara ih u ''kućerinu'' od crkve , je li to za spominjanje?

    Baš me živo zanima đe su to druge oskrnavljene crkve. Što se tiče ovaca, ima ih koliko hoćeš i dan današnji (dvoje noge dobre,četiri jok)...

    To je kao i onaj mit da su muslimani u Sarajevu sveštenika i bogoslove u toku rata bačili izgladnjelim lavovima da ih prožderu. Epski, da ne rečem neronovski
    Pored utvrđene činjenice da je to jedna ordinarna laž, ipak su sačuvana reagovanja na taj gnusni čin. Imaginarno grozan, nije toliko bitno što to zaista nisu učinjeli, bitno je da se zna da su kadri i da to žele raditi.

    Kao i o zaklanih 60-ak beba u Vukovaru u nesrećnoj 91. godini - opet ista priča, ostao je utisak.

    Pored činjenice da je učinjeno to što je učinjeno na Ovčari, još uvijek taj izmišljeni događaj (koji je pretresan stotinu puta i utvrđeno da niko suludi nije isfronclao bebe) je aktuelan i uzet kao činjenica.

    Tako je sa i oskrnavljenim crkvama kroz CG.

    Nema smisla spominjati da 99.9% crkava imaju i ulogu kapele (ali nisu bile privatizovane i registrovane na Rista Sotonu , doduše pitanje je vremena kada će i groblja prevest na sebe), da su okoljene sa grobljima koja su i dan danas aktuelna. Ovdašnji običaj , koji datira mnogo prije komunizma, jesu porodične grobnice, koje se nijesu pomakle ni zeru. Doduše samo su se groblja proširivala.

    Skoro sve su renorvirane o državnom trošku. Doduše, popovi nisu tada vozili džipove i silovali ratne siročiće. Bilo je to mirnodobsko doba...

    Đe su te crkve ?
    Last edited by gaul; 12-07-14 at 19:39.

  21. #146
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam gdje da postavim sem ovdje, mozda nekome od vas bude zanimljivo:

    http://listverse.com/2014/07/14/10-s...d-the-vatican/
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  22. #147
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Evo gdje religija moze da vas odvede ako precerate u praktikovanju iste. Americki proizvod i njegova primjena u jednoj od onih crkvica po unutrasnjosti SAD
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #148
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo gdje religija moze da vas odvede ako precerate u praktikovanju iste. Americki proizvod i njegova primjena u jednoj od onih crkvica po unutrasnjosti SAD

    Treba razumjeti ljude, posebno ako imaju jedno kupatilo u kući.

  24. #149
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo gdje religija moze da vas odvede ako precerate u praktikovanju iste. Americki proizvod i njegova primjena u jednoj od onih crkvica po unutrasnjosti SAD
    sta li guglas pa naletis na ovo? :P

  25. #150
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Evo gdje religija moze da vas odvede ako precerate u praktikovanju iste. Americki proizvod i njegova primjena u jednoj od onih crkvica po unutrasnjosti SAD
    Ili ovo ili da se očisti na sledeći način:
    A kad se onaj kome teče sjeme očisti od tečenja svog, neka broji sedam dana pošto se očisti, i neka opere haljine svoje i neka tijelo svoje opere vodom živom, i biće čist. A u osmi dan neka uzme dvije grlice ili dva golubića (jer Gospod ima istančan ukus) i neka dođe pred Gospoda na vrata šatora od sastanka, i neka ih da svešteniku. I sveštenik neka prinese jedno od njih za žrtvu za grijeh a drugo na žrtvu paljenicu; tako će ga očistiti sveštenik pred Gospodom od tečenja njegovog.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vlast i religija
    By gaul in forum Religija i filozofija
    Replies: 29
    Last Post: 23-04-12, 09:01
  2. Šta je to religija?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 124
    Last Post: 16-06-09, 13:56
  3. koja je religija za vas
    By big giant head in forum Religija i filozofija
    Replies: 44
    Last Post: 22-10-06, 13:47
  4. Religija-sustina
    By daca in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 27-07-05, 14:00
  5. Religija
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-04, 09:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •