View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 63 of 165 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast
Results 1,551 to 1,575 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #1551
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Pricas o nevaznim stvarima a izbjegavas sustinu.Uzmimo da je sve istina sto si napisao,onda se postavlja pitanje: Zasto NATO vojno ne zastiti Ukrajinu i vrati joj okupiranu teritoriju? Nemoj samo govoriti o cijenama nafte i platama u Rusiji jer to nikog zivog ne zanima.Najvece plate ima Luksemburg,zemlja koja je totalno van svih politickih desavanja u svijetu.

    Naravoucenije: Nemoj se kaciti sa velikim silama jer te niko nece zastiti.Nikome se ne ulazi u nuklearni rat zbog drugoga.
    Sadasnjost dobro demonstrira da nije obvezno "vojno stititi" ma koju zemlju, dok njezinom stanovnistvu ne prijeti totalna eksterminacija, sto je bio slucaj s Kosovom.
    Svakome je jasno da Rusija jednostavno nije u stanju izdrzaii troskove niti "gospodarskog natjecanja" niti "trke u naoruzanju", sto je bio slucaj s SSSR-om.
    Dakle svijet treba malo pricekati dok se ne slomi putinov rezim, najvjerojatnije zbog kombinacije nezadovoljstva bivsih putinovih obazavatelja (onih famoznih "84%" koji ce odjednom ostati i bez kruha i bez igara) i bivsih putinovih ljubiguza iz redova njegove "stranke lopova i prevaranata" (koji ce odjednom ostetiti da je njim zbog Putina potpuno onemogucen pristup ofsor racunima, trastovima, dionicama, dvorcima, vilama, jahtama, privatnim zrakoplovima, Vijeronima i td).

  2. #1552
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Svaki sukob konvencionalnim oružjem sa Rusijom u kojem bi na suprotnoj strani bila više od jedne NATO članice brzo bi prerastao u nuklearni rat.
    Ne mora nužno značiti. No, još smo daleko od prijetnji ratom da bi u ovom trenutku špekulisali o tome. Za sada se samo razmjenjuju upozorenja i pomalo zvecka.

  3. #1553
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo ti sokoli Ukrajince,El Re. Izdrzat ce oni to. Jos kad im dodje pomoc u tim milijardama-mozda dobiju rat sa Rusijom i pokrenu kontraofanzivu.

    Ne pratim puno desavanja iz Ukrajine jer mi je mucno to gledati.Zao mi je Ukrajince kao narod.Ali koliko sam primijetio,Rusija je u taj rat usla sa svega 20% snage.Nijesu upotrijebili teske bombardere i nijesu udarili na Kijev.
    Ukrajina se od ovoga nece nikad oporaviti,kako god se rat zavrsi.Stalno naglasavas da je Rusija njih okupirala,kao da je to bitna stvar.Zasto je to bitno? I NATO je bombardovao SRJ mimo citavog medjunarodnog prava,pa sta?

    Zapad umjesto da pokusa izmiriti strane i uticati na Rusiju-on jos vise "sokoli" Ukrajince i naoruzava ih! Bojim se da Rusija ne krene u sledecu fazu,sto podrazumijeva vazdusnu intervenciju koja ce sravniti sa zemljom Ukrajinu.Zapad se vojno umijesati nece-to je sigurno.Stvar uopste nije u tome ko je u pravu,vec je vazno da Ukrajinci prestanu ginuti.I da rat prestane.

  4. #1554
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    A daj ljudi baratate nuklearkama kao da su glavice kupusa na pijaci.
    O čemu vi pričate? Pretvoriće kuglu zemaljsku u prah prije nego će priznati poraz?
    Ne znam u kom svijetu vi živite. U ovom stvarnom ima još uvijek normalnih osoba koje neće rizikovati uništenje 7 milijardi ljudi.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #1555
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sprdaš li se ti to ?!
    Stjuart je ponio čak 18 Emi nagrada (oskar za TV) i gomilu drugih nagrada
    Colber je nominovan 20 puta za Emi nagrada, dobio 6 par Gremija itd...

    To su slučajno emisije u kojima se neki predsjednici USA nazivaju budalama, koji nazivaju gigante poput FOX vijesti koje su u službi konzervativaca septičkom jamom i u kojima npr. Colbert nudi milion dolara da mu jedan Donald Trump dozvoli da mu voditelj spusti jaja u usta




    Evo trenutka od kojeg se Stephen Colbert vinuo u zvijezde:

    Odgledaj pa prosudi o njihovoj slobodi govora. BUŠ JE BIO AKTUELNI PREDSJEDNIK I BIO JE PRISUTAN !!!!!

    U velikom broju demokratskih zemalja bi ga pojeo mrak
    E sad mi reci da Amerikanci nemaju slobodu govora

    Da ne pominjem šta radi u svojoj emisiju ona ljiga od Maher-a

    Nije kako ti reče probijaju se stidljivo na youtube-u već ih svakodnevno prate milioni ljudi
    Daily show pratim nedje od 2002 mislim, a colbert report sam zapazio tamo 2008. Sad se tome prikljucio i Last week tonight.
    Ovo nije novinarstvo, i nacin na koji ti i ostatak svijeta gleda ove emisije u odnosu na prosjecnog amerikanca su dva svijeta. Late night show je odredjeni format koji gadja populaciju od 19 do neke 30 godine. To sto smo mi optereceni politikom na balkanu, pa nam je to cjelodnevna zabava, prosjecnom amerikancu u tim godinama jednostavno nije. Iskreno ni u CG sa nekim od 25 godina o politici ne mozes ozbiljno razgovarati ner mu to nije sfera interesovanja.
    Plus ovo su emisije koje se prikazuju na ComedyCentral-u, osim trece koja se prikazuje na HBO-u. S obzirom da je Comedy-ju najpoznatija serija SouthPark koja je takodje satiricni prikaz drustva u cjelini, nije da predstavlja televiziju sa tolikim procentom ucesca u americi(striktno kablovski operater), niti je televizija koja predstavlja izbor kada zelis da cujes informacije.
    Da priblizim na lokalne grane
    Reci da je "Utisak nedelje" olje beckovic iste politicko/ekonomske tezine kao "24 minuta" sa kesicem je jednostavno banalizovanje uticaja

  6. #1556
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Bojim se da Rusija ne krene u sledecu fazu,sto podrazumijeva vazdusnu intervenciju koja ce sravniti sa zemljom Ukrajinu.Zapad se vojno umijesati nece-to je sigurno.Stvar uopste nije u tome ko je u pravu,vec je vazno da Ukrajinci prestanu ginuti.I da rat prestane.
    Bojiš se ili priželjkuješ?
    Nego, ti bi da rat prestane tako što bi se Ukrajinci predali. Zanimljivo... Kad bi u nekom ratu bilo najvažnije da ljudi prestanu ginuti, ratovi se ne bi ni vodili. Prosto jedna strana bi se uvijek (u ime "plemenitog" kukavičluka) jednostavno predala okupatoru i to bi bilo to. Crnogorci (koji su vazda bili šaka gorštaka) da su tako razmišljali nikad ne bi fišek opalili no bi opanke šetali svakom zavojevaču. Pa ne funkcioniše život tako... Postoje stvari vrjednije od života.
    Uzgred, ako bi smo baš bili sitničavi pitanje je da li uglavnom ginu etnički Ukrajinci. Pogledajte na kom dijelu Ukrajine traje pobuna i ratna dejstva.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...etailed-en.png
    Pa samo slijepac ne vidi da je to ćošak istoka Ukrajine na kom žive uglavnom etnički Rusi. Kad pogledate etničku kartu Ukrajine lako izvučete zaključke. Na žalost, oni su ti koji plaćaju najveću cijenu tog rata. I u životima i u materijalnim dobrima, Rata koji je započeo/podstakao Putin. Ko do sada to nije razumio, valjalo bi da uspori sa pisanjem na ovoj i sličnim temama.
    Last edited by El Re; 15-01-15 at 19:21.

  7. #1557
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Bojiš se ili priželjkuješ?
    Nego, ti bi da rat prestane tako što bi se Ukrajinci predali. Zanimljivo... Kad bi u nekom ratu bilo najvažnije da ljudi prestanu ginuti, ratovi se ne bi ni vodili. Prosto jedna strana bi se uvijek (u ime "plemenitog" kukavičluka) jednostavno predala okupatoru i to bi bilo to. Crnogorci (koji su vazda bili šaka gorštaka) da su tako razmišljali nikad ne bi fišek opalili no bi opanke šetali svakom zavojevaču. Pa ne funkcioniše život tako... Postoje stvari vrjednije od života.
    Uzgred, ako bi smo baš bili sitničavi pitanje je da li uglavnom ginu etnički Ukrajinci. Pogledajte na kom dijelu Ukrajine traje pobuna i ratna dejstva.
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...etailed-en.png
    Bojim se.Iako mozda tebi djeluje sablasno i nemoguce da neko zagovara mir po cijenu slabljenja zapadnih interesa.
    Za Ukrajince bi bilo najbolje da pristanu na mir, i pomire se sa gubitkom Krima.Da bi spasili sto se spasiti moze.Ako je Rusiji toliko bitan Krim mozda bi pristala na kompenzaciju za drugu teritorijom.To je lako rijesivo ako postoji dobra volja.

    Kukavicluk je jedno a razum je nesto drugo.Kukavicka zemlja je recimo USA koja izbjegava samostalni sukob sa Rusijom,za cije resurse joj je zinulo dupe.Zato regrutuje nesretne i siromasne zemlje poput Ukrajine,Gruzije i slicnih satelita u kojima je instalirala svoju marionetsku vlast.

    Kad vec pominjes nasu zemlju,pogledaj sta SAD radi nama.Nasli su jadnu Crnu Goru,koja se vjekovima borila za opstanak sa velikim silama,ultra siromasnu i podijeljenu zemlju,politicki maltretirati.Crna Gora je prava zemlja pogodna za Americki lov.Umjesto da nas pomire,ekonomski osnaze-oni nas jos vise svadjaju i osiromasuju podrzavajuci njihove marionete koje su doveli na vlast!
    Srbija,BiH,Hrvatska,Makedonija,Slovacka,Bugarska,M adjarska...sve te jadne zemlje i narode USA politicki maltretiraju i gaze!Mislim da predjsednike tih zemalja cak i tuku u Bijeloj Kuci,ako zatreba.
    U pregovorima u Dejtonu ih nijesu tukli,ali su ih morili gladju i zedju dok nijesu potpisali sporazum.Psihicki maltretirali.Ali tek nakon rata i stravicnih zrtava koje su podnijele sve strane.
    Last edited by Tirion; 15-01-15 at 21:12.

  8. #1558
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    http://itar-tass.com/en/world/771324

    BRUSSELS, January 15. /TASS/. Seven EU countries support the lifting of Western sanctions on Russia, a diplomatic source in Brussels told TASS on Thursday.

    “The sanctions’ lifting has been supported by Austria, Hungary, Italy, Cyprus, Slovakia, France and the Czech Republic,” he said.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  9. #1559
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Bojim se.Iako mozda tebi djeluje sablasno i nemoguce da neko zagovara mir po cijenu slabljenja zapadnih interesa.
    Za Ukrajince bi bilo najbolje da pristanu na mir, i pomire se sa gubitkom Krima.
    Ukrajinci su se pomirili sa gubitkom Krima ali bi Rusi još malo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1560
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Kukavicluk je jedno a razum je nesto drugo.Kukavicka zemlja je recimo USA koja izbjegava samostalni sukob sa Rusijom,za cije resurse joj je zinulo dupe.
    Zinulo dupe Americi za resursima Rusije . KOJIM RESURSIMA ? Ako nisi primjetio USA već ima u džepu najveće izvoznike naftnih derivata, a u međuvremenu je otkriven i nov način dobijanja nafte
    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Zato regrutuje nesretne i siromasne zemlje poput Ukrajine,Gruzije i slicnih satelita u kojima je instalirala svoju marionetsku vlast.
    Jeste, USA je regrutovala Ukrajnu da bude tu da bi Putin krenuo da je okupira

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Kad vec pominjes nasu zemlju,pogledaj sta SAD radi nama.Nasli su jadnu Crnu Goru,koja se vjekovima borila za opstanak sa velikim silama,ultra siromasnu i podijeljenu zemlju,politicki maltretirati.Crna Gora je prava zemlja pogodna za Americki lov.Umjesto da nas pomire,ekonomski osnaze-oni nas jos vise svadjaju i osiromasuju podrzavajuci njihove marionete koje su doveli na vlast!
    Opet sa tim da je USA dovela Đukanovića na vlast. Ona mu možda pomaže da ostane na vlasti ali su ga na vlasti učvrstili wannabe srbi jer su tada zahvaljujući njegovoj politici mogli da se slade krvlju i obijaju kuće vraćući se sa ratišta u novo kradenim kolima i punim gepekom
    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    U pregovorima u Dejtonu ih nijesu tukli,ali su ih morili gladju i zedju dok nijesu potpisali sporazum.Psihicki maltretirali.Ali tek nakon rata i stravicnih zrtava koje su podnijele sve strane.
    Mislim da i nije potpisano u Dejtonu već da su ih odveli u Guantanamo Bay
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #1561
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ukrajinci su se pomirili sa gubitkom Krima ali bi Rusi još malo
    Vjerovatno,ne znam,ne pratim detaljno....zao mi je ukrajinskog naroda u kakvu su ga situaciju doveli politicari.U rat sa Rusijom,moze li gore od toga? Valjda bi Rusija pristala na mir i samo Krim ako bi je fino zamolile delegacije vise respektabilnih drzava.Ali Zapad huska jos vise Ukrajinu,hrabri je i naoruzava.

    Bojim se da im ne bace nuklearnu bombu na Kijev ili krenu sa avijacijom da iskale bijes.Ukrajina nije ovo zasluzila.

  12. #1562
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    http://itar-tass.com/en/world/771324

    BRUSSELS, January 15. /TASS/. Seven EU countries support the lifting of Western sanctions on Russia, a diplomatic source in Brussels told TASS on Thursday.

    “The sanctions’ lifting has been supported by Austria, Hungary, Italy, Cyprus, Slovakia, France and the Czech Republic,” he said.
    Nemoj tako. Eto Tirion u postu iznad tvog napisa da su Mađarska, Slovačka, Češka, ... Američke marionete
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1563
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kakav recnik...
    Ao.. G. Rakun nije ni sludjen ni opijen mrznjom vec ljudskom ljubavlju za svoju CG i njene interese, a sa tim rijecima mozete samo svoje pisanje da opisete ovdje.
    Fanatizam...

    Hvala Lepo

  14. #1564
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Vjerovatno,ne znam,ne pratim detaljno....zao mi je ukrajinskog naroda u kakvu su ga situaciju doveli politicari.U rat sa Rusijom,moze li gore od toga? Valjda bi Rusija pristala na mir i samo Krim ako bi je fino zamolile delegacije vise respektabilnih drzava.Ali Zapad huska jos vise Ukrajinu,hrabri je i naoruzava.

    Bojim se da im ne bace nuklearnu bombu na Kijev ili krenu sa avijacijom da iskale bijes.Ukrajina nije ovo zasluzila.
    Doveli ga političari do rata sa Putinom ?! Jeste, krivica je političara što se brane od okupatora
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #1565
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    @Rakun
    Koga ti nazivas okupatorom covjece? Okupatori su ti koji su doveli Jatsenjuka i fasisticku kliku na vlast svrgavsi legalno izabranog predsjednika. Okupatori ciji je finansijer isti kao sto je nekad bio hitleru, u cije ime su pocinjeni najgnusniji zlocini u istoriji covjecanstva.
    Kako neko moze drzati stranu najzlokobnijoj drzavi na svijetu nije mi jasno? Narocito poslije svega sto se desilo kod nas i okruzenju 90ih.
    Sto treba Putin da radi, da sjedi skrstenih ruku dok mu sad i nato sateliti okruzuju zemlju? Kako da ne!
    Na istoku Ukrajine zivi vecinski rusko stanovnistvo i naravno Rusija ce zastititi interese i teritoriju svog naroda od fasisticke klike.

  16. #1566
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako neko moze drzati stranu najzlokobnijoj drzavi na svijetu nije mi jasno? Narocito poslije svega sto se desilo kod nas i okruzenju 90ih.
    To "najzlokobnija".. prevedite u najjaca i najmocnija.
    To sto se desilo kod nas u ukruzenju je djelo neodgovornih pohlepnika iz nase ex drzave.
    A to sto ni rusi niti nasi nisu razumjeli nikad, jeste da je usa mirna i tolerantna dok je ne pokrenu, a kad je pokrenu, ta masinerija sistemski melje. Sto su je pokretali uopste...
    Mirno, fino, sa dogovorom i sve moze, a zezat USA sa ocu-necu, stani-kreni.. uff...to ne moze.
    I sad je USA krenula, i po svom poznatom sistemu nece stati dok ne zavrsi kao i sve do sada.
    Glupost, siljenje umisljenih punoglavaca, primitivci koji ne postoju dogovore, i glupi, iritiraju...i njih..
    Nema drzave i problema gdje USA nije prisla na ravnoj osnovi uz postovanje, kao u startu i ex YU, ali kad pocne sprdacina sa njima od strane "pametnih i mocnih u svom lokalu".. e tad bogami.. ne znaju za taj humor - "mi se saLili". Pokazali su to x puta do sada mnogim diktatorima i diktaturama.
    Nazalost, zbog takvih neodgovornih primitivaca na celu drzava, strada narod istih koji je takve odabrao da ih predvodi, da se osili, i ponizava intelekt Amera i koga god.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-01-15 at 01:04.

  17. #1567
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dok je ne pokrenu upražnjavanjem demokratije, primjera radi.

  18. #1568
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jes atakovanjem po regionu..
    Hijerarhija postoji uvijek. Ko je ne postuje na svjetskom nivou, a ocekuje na svom lokalnom jer se taj dohvatio lokalne vlasti.. Taj je za psihijatriju ili momentalno za sud kao potencijalni ubica svog naroda u svakom smislu.. ekonomskom, kulturoloskom itd.
    I sad vi ovdje tumacite da li CG po broju stanovnika i "sili" po zapadnim mjerilima na nivou obicne gradic -drzave, treba da ignorise svjetsku hijerarhiju moci ili ne? Da li sa onima koji tresu gatje po svom regionu i ignorisu hijerarhiju, ili sa onima koji su najmocniji?
    Jel neko lud ovdje?
    Strasno..
    Vama bre doktori ne znaju kako se prenosi HIV i sjutra ce da vas lijece zubari, babice donose djecu na svijet, da li treba ruke da operu u porodilistu i sta vec, a vi o ovim glupostima koje su jasne i djetetu iz osnovne skole koje zna sta je nastavnik, sta je ukor, sta je nastavno vijece, sta direktor skole, i ko je iznad njega.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-01-15 at 01:26.

  19. #1569
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Chim neko tako lako barata pechurkama jasno je da nema dodira sa realnoshcu...
    Pogledaj Libiju ili Siriju, takva je sudbina Ukrajine. Ista je namijenjena i Rusiji, to je realnost, a kad je pogledas nije to bas olako baratanje pecurkama.
    Samo sam napisao vjerovatan dalji razvoj situacije i ponavljam ukoliko se evropske drzave ne dozovu pameti neka ce sigurno uz bostan obrati i pecurku. Sigurno je da je nato konvencionalno jaci od Rusije i sigurno je da ukoliko udju u Ukrajinu onda su i nuklearno jaci od Rusije, a nato bas djeluje miroljubivo i prijeteljski nastrojen, zato sam ubijedjen da ce se prvo sukobiti na teritoriji danasnje Ukrajine. Ili ti bas vjerujes da Evropi prijeti opasnost od Rusije, a Amerika se pretrze da je zastiti, da sad ne pricamo o raketnom stitu koji je namijenjen za odbranu od Irana i Sirije pa se instalira oko Rusije.

  20. #1570
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    @Rakun
    Koga ti nazivas okupatorom covjece? Okupatori su ti koji su doveli Jatsenjuka i fasisticku kliku na vlast svrgavsi legalno izabranog predsjednika. Okupatori ciji je finansijer isti kao sto je nekad bio hitleru, u cije ime su pocinjeni najgnusniji zlocini u istoriji covjecanstva.
    Kako neko moze drzati stranu najzlokobnijoj drzavi na svijetu nije mi jasno? Narocito poslije svega sto se desilo kod nas i okruzenju 90ih.
    Sto treba Putin da radi, da sjedi skrstenih ruku dok mu sad i nato sateliti okruzuju zemlju? Kako da ne!
    Na istoku Ukrajine zivi vecinski rusko stanovnistvo i naravno Rusija ce zastititi interese i teritoriju svog naroda od fasisticke klike.
    Ocito ti terminologija nije jaca strana. Okupator je drzava koja zauzima suvereni teritorij druge drzave uz pomoc svojih oruzanih snaga i paravojnih formacija, najcesce nakon akta vojne agresije.
    Prema srpskom prijevodu Rezolucije Opce skupstine Ujedinjenih naroda br. 3314 od 14. prosinca 1974. agresija je:
    Clanak 3
    "a) invazija ili napad oružanih snaga jedne države na teritoriju druge države ili svaka vojna okupacija, makar i privremene, koja proizađe iz takve invazije ili napada, ili aneksija teritorije ili dela teritorije druge države upotrebom sile
    b) bombardiranje teritorije neke države od strane oružanih snaga druge države ili upotreba ma kog oružja od strane jedne države protiv teritorije druge države;
    c) blokada luka ili obala jedne države od strane oružanih snaga druge države
    d) napad oružanih snaga jedne države na kopnene, pomorske ili vazduhoplovne snage, pomorsku ili vazdušnu flotu druge države
    e) upotreba oružanih snaga jedne države koje se s pristankom zemlje prijema nalaze na teritoriji ove poslednje, protivno uslovima predviđenim u sporazumu, odnosno ostajanje tih snaga na teritoriji zemlje prijema i posle isteka sporazuma
    f) radnja jedne države koja svoju teritoriju stavi na raspolaganje drugoj državi da bi je ova iskoristila za izvršenje akta agresije protiv treće države
    g) upućivanje od strane, odnosno u ime jedne države oružanih bandi, grupa, neregularnih vojnika ili najamnika, koji protiv druge države vrše akte oružane sile toliko ozbiljno da se izjednačuju sa gore pomenutim aktima, donosno značajno učešće jedne države u tome
    Ono sto je Putin napravio ni po cemu ne razlikuje se od one agresije koju je Srbija izvrsila protiv susjednih zemalja i to nekoliko puta u zadnjih par stoljeca, jer je situacija na Krimu u ozujku 2014. godine bila dosta slicna onoj u Crnoj Gori u studenom 1918. godine, dok se "projekt Malorusija" jedva razlikuje od neuspjelog "projekta SAO Krajina".
    PS Uzgred, jos jedan (neocekivani) efekt te agresije za Putina (a nazalost i za cijelu Rusiju) bit ce nastanak ruske verzije "Srbobrana na moru" najvjerojatnije negdje u Rustovskoj oblasti ...
    Last edited by A+A; 16-01-15 at 08:47.

  21. #1571
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ono sto je Putin napravio ni po cemu ne razlikuje se od one agresije koju je Srbija izvrsila protiv susjednih zemalja i to nekoliko puta u zadnjih par stoljeca, jer je situacija na Krimu u ozujku 2014. godine bila dosta slicna onoj u Crnoj Gori u studenom 1918. godine, dok se "projekt Malorusija" jedva razlikuje od neuspjelog "projekta SAO Krajina".
    A jel se razlikuje od agresije SAD i ostalih NATO zemalja na SRJ?

  22. #1572
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    nato bas djeluje miroljubivo i prijeteljski nastrojen
    Zato je Rusija bastion miroljubivosti, tolerancije, ljubavi za svoje susjede.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #1573
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nisu htjeli da se smire vodje drzave iako je toliko delegacija dolazilo, molilo, nudilo svasta, pokusavali da urazume i onda su morali da reaguju, jer nerazumni su kao i teroristi... od jedne faze se ne razgovara, i reaguje se..
    Ako nekog to cudi, ili ne zna da nema talasanja u komsiluku, ili ima pomanjkanje znanja, ili je nesto deseto u pitanju, ali i to je nebitno.

    Strasna tema nema sta...

    Hvala Lepo

  24. #1574
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mene više zabrinjavaju ovi što smatraju da je Rusija imala svako legitimno pravo da prisilno aneksira Krim jer će im tamo neki NATO biti na pragu.
    Što je s mozgom?? Tako bi sjutra aminovali da neki susjed aneksira dio CG. Bolesti.
    Te priče kako je NATO zlikovac - ništa manji, ništa veći od Rusije/SSSR-a.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #1575
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tirion View Post
    Jutros "procackah" malo po forumu i vidjeh da Rakun i ne zivi u Crnoj Gori.Toliko o njegovoj ljubavi prema zemlji.Oduvijek se znalo da su najmanje patriote oni koji su najglasniji.
    Vise on zivi u CG i srcem i dusom, i najboljim zeljama, nego ovi koji sa CG drzavnog aviona datog Vladi na koristenje dolete da zatraze elitne penzije, sve sa kompletnom Skupstinom CG.
    Mene kao Crnogorca je sramota njegovih postova u kojima neprestano kmeci,place i histerise kako smo ugrozeni od ostalih nacija i drzava.Svi hoce nas da pokore,Srbi,Albanci,Bosnjaci,Hrvati.
    Urotili se protiv nas da nam uzmu silnu teritoriju.
    Nista od toga nema veze sa njegovim tekstovima, a pratim dosta dugo. Osnova je da racionalno i lucidno skrece paznju na veoma relevantne mogucnosti, i da se ljudi u CG presaberu.
    Neko cijeni i svoj kucerak, a neko ne cijeni ni kontinent da ima. Sve je to relativno. On cijeni, Vi ne.

    I svi mi mrzimo Crnu Goru(recimo ja),a jedino je vole onih 10% Crnogoraca koje predvode Miras i Ranko.Bivsi Jugosloven i rascinjeni pop.
    Nikad to nas kolega g. Rakkun nije rekao, a nesto ne bi imalo ni veze s vezom. Mnoge patriote CG ne vezuju CG sa tim sto pisete, ja prva ni najmanje.
    Nego, Vi poznajete licno g. Mirasa i g. Ranka?

    Amerika je instalirala u Crnoj Gori marionetsku vlast koja siri mrznju,netrpeljivost i podjele medju domicilnim stanovnistvom.Ovakve kao sto je Rakun obozava USA.
    Sto koristite te ruzne rijeci non stop?
    Ova vlast samo ulicarski inteligentno pokusava da se izvuce i da traje miguljeci niz dlacice USA. To USA odlicno zna.. A ko koga instalira gdje, iha..
    Sto je opozicija glupa pa kao ne zna ko je na celu danasnje spoljne politike i interesa, ili je opozicija samo montirana da izigrava opoziciju kao dekor parlametarne pozorisne scene.. e to je deseto.

    Hvala Lepo

Page 63 of 165 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •