View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 43 of 165 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #1051
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Ја из истих разлога не подржавам НАТО
    logično, jer smo sa ova 3 topa 2 čamca i jednim transportnim helikopterom sposobni da se odbranimo od bilo koga...
    She is only here to annoy herself!

  2. #1052
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    logično, jer smo sa ova 3 topa 2 čamca i jednim transportnim helikopterom sposobni da se odbranimo od bilo koga...
    Да будем прецизнији, већ се закаснило јер земља није сачувана него је претворена у Д.О.О који дише на апаратима једне стаљинистичке службе, али бојим се да ће НАТО зацементирати статус Црне Горе, као једног државоликог предузећа на Балкану (Исто важи и за Србију да не буде забуне) које тек у неком привиду генерише неку на брзака склепану идеологију од стране квази-интелектуалаца скромног опуса и још скромнијих умних капацитета, да се као таква нађе на некој аритметичкој средини потребе тржишта, актуелног политичког дискурса у свијету, захтјева страних центара моћи, захтјева њихових послушника, и наравно, укуса једне безумне масе народа која је узјахала на таласима транзиције и никако да сјаше на себи достојне висине

  3. #1053
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Ја из истих разлога не подржавам НАТО
    zbog želje da sačuvaš svoju zemlju. Samo je razlika u tome što ja gledam interes Crne Gore, a ti Srbije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #1054
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ti si se prepao od Danaja ...
    Od Albanaca, Srba, Bosanaca. Svi naši susjedi bi da čope od Crne Gore i to javno kažu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #1055
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Nadam se da nece biti nekog globalnog sraanja, ali ako ga bude, za mene nema dileme ko ce biti kriv. Mada bi to tada bilo manje vazno.. Zasto NATO ne digne ruke od Ukrajine i od Putina i Rusije? Koji se kuurac priblizavaju Rusiji toliko bezocno, a sve kao u svojstvu cestitog i postenog svetskog policajca, koji je btw odgovoran za najvise ratova na planeti?? Koliko slijep treba biti pa ne vidjeti to? Ima li NATO petlju da to uradi, da se povuce i kaze "jeebite se i vi i Ukrajina".. ne! Oni nisu Rusija, koja je mogla da pusti Balkan niz vodu kad je vidjela da to ne bi izaslo na dobro. USA i NATO bi da budu muuuudo, pa da igraju do kraja, da stezu Rusiju i pokusaju je prvo iscijediti skroz ekonomski, pa uporedo s tim da naoruzavaju Ukrajinu sto vise mogu, pa onda kad se aktivira okidac (dje god on bio), e onda kukuj majko, ode sve u dim, a Putim megaloman i divljak kriv za sve. Vaaazi, demagozi moji, vecina nije bas toliko naivna da ne vidi goleme nijanse sive u svemu tome. Sto znaci da nema ispravne strane, ali ko je krajnje bezocan i ko je ocigledno spreman da igra igre bez granica je postalo skroz ocigledno svakome. NATO je bez dileme najveci krivac ako se iz ovoga izrodi mrak koji moze vjekovima da se nadvije nad ovom planetom...


  6. #1056
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Хајлајт (...2:00) :

    Агаjнст д пауер оф Мордор дер кен би но виктори.


    Ви маст џоин дем,Гандалф.


  7. #1057
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nadam se da nece biti nekog globalnog sraanja, ali ako ga bude, za mene nema dileme ko ce biti kriv. Mada bi to tada bilo manje vazno.. Zasto NATO ne digne ruke od Ukrajine i od Putina i Rusije? Koji se kuurac priblizavaju Rusiji toliko bezocno, a sve kao u svojstvu cestitog i postenog svetskog policajca, koji je btw odgovoran za najvise ratova na planeti?? Koliko slijep treba biti pa ne vidjeti to? Ima li NATO petlju da to uradi, da se povuce i kaze "jeebite se i vi i Ukrajina".. ne! Oni nisu Rusija, koja je mogla da pusti Balkan niz vodu kad je vidjela da to ne bi izaslo na dobro. USA i NATO bi da budu muuuudo, pa da igraju do kraja, da stezu Rusiju i pokusaju je prvo iscijediti skroz ekonomski, pa uporedo s tim da naoruzavaju Ukrajinu sto vise mogu, pa onda kad se aktivira okidac (dje god on bio), e onda kukuj majko, ode sve u dim, a Putim megaloman i divljak kriv za sve. Vaaazi, demagozi moji, vecina nije bas toliko naivna da ne vidi goleme nijanse sive u svemu tome. Sto znaci da nema ispravne strane, ali ko je krajnje bezocan i ko je ocigledno spreman da igra igre bez granica je postalo skroz ocigledno svakome. NATO je bez dileme najveci krivac ako se iz ovoga izrodi mrak koji moze vjekovima da se nadvije nad ovom planetom...
    Prije svega, ukrajinska kriza nije počela zbog njenog mogućeg pristupanja NATO-u.

    NATO je 2008. godine odbio da odobri Membership Action Plan Ukrajini iako ga je Ukrajina tražila.

    Ukrajina je odustala od NATO-a 2010. kad je Janukovič došao na vlast i ništa bitno se nije desilo.

    Haos je krenuo kad je Janukovič zaustavio i pristup Evropskoj uniji krajem prošle godine i krenuo u približavanje Rusiji i ideji Evroazijske unije, iako je većina naroda bila za EU.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pored toga u slučaju da Ukrajinci sa jedne strane žele da pristupe NATO-u i NATO sa druge strane nema ništa protiv, ko je onda Rusija da to sprječava i da se miješa?

    Ukrajina je nezavisna država i na njoj je da odluči šta će da radi u spoljnoj politici. Je li to toliko teško za ukapirat?

    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Što se tiče ruskog puštanja Balkana niz vodu:

    Jesi li zaboravio ruski zahtjev da koriste Bar i Kotor kao luke za ratne brodove?
    Šta ćemo sa izjavom ruskog ambasadora u Srbiji da je članstvo Srbije u NATO-u za Rusiju neprihvatljivo i da je tu za njih crvena linija?
    Last edited by ASC; 21-12-14 at 17:30.

  8. #1058
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pored toga u slučaju da Ukrajinci sa jedne strane žele da pristupe NATO-u i NATO sa druge strane nema ništa protiv, ko je onda Rusija da to sprječava i da se miješa?

    Ukrajina je nezavisna država i na njoj je da odluči šta će da radi u spoljnoj politici. Je li to toliko teško za ukapirat?


    Je li ja ovo dobro vidim da se neko ko podrzava nato pakt poziva na drzavnu nezavisnost ?

  9. #1059
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Jedina bitna obaveza članica NATO-a je da se uključe u rat na strani saveznika ukoliko je saveznik napadnut - a kao što je poznato, to se nije desilo već 65 godina tj. od kako NATO postoji.

    Usklađivanje spoljašnje politike se donekle očekuje od članica ali nije obavezno.

    NATO članice Francuska, Njemačka, Belgija, Norveška, Grčka i Češka su bile protiv invazije na Irak 2003.
    Francuska je Amerikancima rekla da ako pokušaju da kroz Savjet bezbjednosti UN-a donesu rezoluciju o invaziji na Irak da će im stavit veto.

    Njemačka je bila protiv intervencije u Libiji i odbila je da učestvuje.
    Grčka je odbila da učestvuje u bombardovanju Srbije iako je bila članica NATO-a.
    Last edited by ASC; 23-12-14 at 03:53.

  10. #1060
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jedina bitna obaveza članica NATO-a je da se uključe u rat na strani saveznika ukoliko je saveznik napadnut - a kao što je poznato, to se nije desilo već 65 godina tj. od kako NATO postoji.

    Usklađivanje spoljašnje politike se donekle očekuje od članica ali nije obavezno.

    Tako je na primjer Njemačka bila protiv intervencije u Libiji i odbila je da učestvuje.
    Grčka je odbila da učestvuje u bombardovanju Srbije iako je bila članica NATO-a.
    Mislio sam na drzavnu nezavisnost drzave koja biva napadnuta, no kada je to odgovor nesto mi pade na pamet .

    Apsolutno se slazemo oko te obaveze da se ulazi u rat na strani saveznika ukoliko je napadnut, no nikako da se mogu prisjetiti koga je napala Libija, Irak i jos poneki napadaci ?

  11. #1061
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nadam se da nece biti nekog globalnog sraanja, ali ako ga bude, za mene nema dileme ko ce biti kriv. Mada bi to tada bilo manje vazno.. Zasto NATO ne digne ruke od Ukrajine i od Putina i Rusije? Koji se kuurac priblizavaju Rusiji toliko bezocno, a sve kao u svojstvu cestitog i postenog svetskog policajca, koji je btw odgovoran za najvise ratova na planeti?? Koliko slijep treba biti pa ne vidjeti to? Ima li NATO petlju da to uradi, da se povuce i kaze "jeebite se i vi i Ukrajina".. ne! Oni nisu Rusija, koja je mogla da pusti Balkan niz vodu kad je vidjela da to ne bi izaslo na dobro. USA i NATO bi da budu muuuudo, pa da igraju do kraja, da stezu Rusiju i pokusaju je prvo iscijediti skroz ekonomski, pa uporedo s tim da naoruzavaju Ukrajinu sto vise mogu, pa onda kad se aktivira okidac (dje god on bio), e onda kukuj majko, ode sve u dim, a Putim megaloman i divljak kriv za sve. Vaaazi, demagozi moji, vecina nije bas toliko naivna da ne vidi goleme nijanse sive u svemu tome. Sto znaci da nema ispravne strane, ali ko je krajnje bezocan i ko je ocigledno spreman da igra igre bez granica je postalo skroz ocigledno svakome. NATO je bez dileme najveci krivac ako se iz ovoga izrodi mrak koji moze vjekovima da se nadvije nad ovom planetom...
    Evo šta si ti rekao, samo sa drugog gledišta :
    Zašto Rusija ne digne ruke od Ukrajne ? Koji se kuurac Putin pita sa tim što je Ukrajna bila u procesu pridruživanja NATO alijansi ? Ne dopada mu se to što NATO steže obruč oko njega ? EEE, pazi molim te, koji je On kuurac na biciklu da izigrava nekakvu globalnu vlast i određuje spoljnu politiku jedne nezavisne države ? Rusi uzeše Krim i tako oslabiše Ukrajnu pa sad naoružavaju Ruske paravojne formacije ? Ima li Putin petlju da ostavi Ukrajnu i kaže "**** te se i vi i NATO" ...NE ! On nije NATO koji je ostavio "on nije kao NATO koji je pustio niz vodu Ukrajinu i Gruziju 2008. godine iako su one tada tražile da dobiju MAP i kasnije punopravno članstvo, koji je pustio jednu Britaniju (najvažniju članicu poslije USA) kada se organizovao referendum u Škotskoj. Rusija bi da bude muuudo, pa da igra do kraja, da ucjenjuje neke zemlje sa zavrtanjem gasa pa uporedo sa tim naoružava Ukrainsku verziju Kosovskih Albanaca, pa kada se aktivira okidač (gdje god on bio), e onda kuku majko, ode sve u dim, a NATO zločinci i divljaci će po našim bistrinama (poput tebe) biti kriv za sve. Rusija je bez ikakve dileme najveći krivac jer je u procesu okupiranja nezavisne države, ako se iz ovoga izrodi mrak koji može vjekovima da se nadvije nad ovom planetom.


    ALI NEEEE. RUSIJA IMA PUNO CIVILIZACIJSKO PRAVO DA OKUPIRA ZEMLJE ČIJA SE POLITIKA NE DOPADA PUTINU
    Last edited by Rakun; 21-12-14 at 17:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #1062
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Putin je Sotona broj ... Mada svatko zna da Neprijatelj ljudskog roda ima puno imena.
    Last edited by A+A; 21-12-14 at 17:09.

  13. #1063
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Apsolutno se slazemo oko te obaveze da se ulazi u rat na strani saveznika ukoliko je napadnut, no nikako da se mogu prisjetiti koga je napala Libija, Irak i jos poneki napadaci ?
    Te zemlje nikoga nisu napale, već je u njima bio civilni rat pa se NATO kao organizacija koja se rodila iz pokreta "Djeca Cvijeća" umješao da pomogne potlačenima (potlačeni su oni koji su prodali guzicu i obećali NATO članicama nešto za uzvrat). Sarkastičan sam zato što me živo zabolje šta se radi u Moronstanu, Poorstanu, Roskstanu, Oilstanu itd... meni su u svemu tome bitni samo interesi moje zemlje

    Te s'obzirom da te zemlje nisu napale ni jednu članicu NATO saveza nisu sve članice učestvovale.
    Primjera radi Njemačka je bila žestoko protiv napada na Gadafija
    Ove zemlje NATO alijanse nisu htjele da čuju za bilo kakvo učestvovanje u tom sranju:

    • Croatia
    • Czech Rep
    • Estonia
    • Germany
    • Hungary
    • Iceland
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Poland
    • Portugal
    • Slovakia
    • Slovenia

    Ove zemlje su učestvovale samo kao logistička podrška:


    • Italy
    • Spain
    • Netherlands


    Dok su se ove zemlje ponudile "ako nešto zatreba" :


    • Albania
    • Bulgaria
    • Greece
    • Romania
    • Turkey


    U ratu su učestvovale samo ove zemlje:


    • UK (za opšti rat )
    • France (za opšti rat )
    • US (vazdušni napadi)
    • Canada (vazdušni napadi )
    • Belgium (vazdušni napadi)
    • Norway (vazdušni napadi)
    • Denmark (vazdušni napadi )




    Koliko vidiš NATO nije Obama kaže "ne dopada mi se vlast u toj zemlji ajmo svi na nju". NATO je labav savez u kom najjadnija članica ima puno pravo da odluči šta da radi
    Većina zemalja NATO alijanse je tu kao logistička podrška tj. na usluzi su dok god ta usluga nije podrazumjevala pucanje, a zemlje na krajnjem istoku Evrope su tu samo da bi se napravio obruč oko manijaka
    Last edited by Rakun; 22-12-14 at 17:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #1064
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Je li ja ovo dobro vidim da se neko ko podrzava nato pakt poziva na drzavnu nezavisnost ?
    U čemu je kontradikcija ? Logično je zapanjiti se da neko se ko podržava Rusiju (koja okupira nezavisnu državu) poziva na državnu nezavisnost !!!!!!

    Da nije tog NATO-a Crna Gora bi gorela
    Last edited by Rakun; 21-12-14 at 17:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #1065
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad pocne narusavanje granica suverenih DRZAVA,
    u medjunarodnim ODNOSIMA ne vladaju PRINCIPI I MEDJUNARODNO PRAVO,
    nego ANARHIJA , sad AGRESOR IGRA ULOGU ZRTVE,
    DAVNO ISPROBANA FORMULA O UGROZENIM SRBIMA,
    SAD SU UGROZENI RUSI, POSTO SU MAZNULI KRIM OD UKRAJINE
    JEBE LUD ZBUNJENOG
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1066
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovaj Rakun je rijetko bezobrazna osoba, nato pomaze potlacenima ... pa sta drugo Rusija radi u Ukrajini ? Znaci Rusija ne okupira nezavisnu drzavu, vec pomaze potlacenima, a sto se tice gorenja Crne Gore ona uveliko dimi. Ili prezaduzenost nije gorenje na tihom ognju, jedan kradit da nam ne odobre, odje pocinje krvavi gradjanski rat za vrecu brasna.

  17. #1067
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovaj Rakun je rijetko bezobrazna osoba, nato pomaze potlacenima ...
    Postoji nešto što se zove sarkazam nego si ti jedini na ovoj temi dovoljno ograničen da ga ne kapiraš, možda još nisi došao do tog razreda u školici

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    pa sta drugo Rusija radi u Ukrajini ? Znaci Rusija ne okupira nezavisnu drzavu, vec pomaze potlacenima,
    NATO nikada nije okupirao neku zemlju, već je "oslobađajući" iskoristio. Dok Rusija činjenično jeste okupirala nezavisnu zemlju i u ovom trenutku je gazi

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    a sto se tice gorenja Crne Gore ona uveliko dimi. Ili prezaduzenost nije gorenje na tihom ognju, jedan kradit da nam ne odobre, odje pocinje krvavi gradjanski rat za vrecu brasna.
    Građanski rat mogu pokrenuti samo bistrine poput tebe koji bi prodali zemlju za šaku šljiva i par rala zemlje u Šumadiji

    Srbi su sad već javno izjavili da im je teritorija Crne Gore strateški cilj. Dugo je i trebalo ovoj vladi da pokaže svoje staro lice(kažem staro jer je identična koalicija bila na vlasti kada su na nas slali vojsku )
    Albanci viju zastavu Velike Albanije na kojoj je bezmalo pola teritorije Crne Gore
    Bosanci traže Herceg Novi

    Malo li je stvarnih opasnosti ?

    Dobro bi bilo da svi wannabe srbi, poosrbice i crbi batale priču o Đukanoviću jer su ga upravo oni doveli na vlast kada vam je sredio da divljate i pljačkate po EX YU republikama pa vam je vaš tvorac od jednom postao mrzan kada je promjenio ploču. No' poštenje i wannabe srbin su nespojive stvari (ne pričam o onih 3-4% pravih Srba u Crnoj Gori )
    Last edited by Rakun; 22-12-14 at 03:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #1068
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Kim Džong Un će prvi put doći u neku zvaničnu posjetu nekoj državi (od kada je na čelu Sjeverne Koreje) i to u Rusiju. Posjeta je planirana za maj naredne godine (povodom dana pobjede).

  19. #1069
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Vjerni pas-cuvar putinovog rezima zvani Drzavni ured za nadzor nad komunikacijama zatvirio je vec stotine internetskih stranica i sajtova na kojim se pisalo o gnusnom sudjenju brace Navalny i o skupu u njihovu podrsku, koji moze biti odrzan na Maneznaja Trgu u sredistu Moskve u dan iznosenja presude tj 15/01/2015.
    Facebook i Twitter koji su ranije ispunjavali naredbe doticnog ureda za blokiranje stranica i grupa odlucili da vise nece cak i ako se njihov rad u Rusiji bude zabranjen. Najvjerojatnije da su donijeli takve odluke nakon ostre kritike ne samo od svojih ucesnika, nego vec i od strane utjecajnih zapadnih politicara i medija.
    http://www.washingtonpost.com/news/v...nt-censorship/
    http://www.
    telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/11306880/Russia-blocks-Facebook-site-urging-rally-for-anti-Kremlin-activist-Alexei-Navalny.html


    Putinov rezim sve vise lici na onaj kim-dzong-unov u Sjevernoj Koreji, dakle uopce nije ni cudno da ce Kim Dzong Un doci u prvi zvanicni posjet bas kod "brata Vladimira".
    Last edited by A+A; 22-12-14 at 09:26.

  20. #1070
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    pa sta drugo Rusija radi u Ukrajini ? Znaci Rusija ne okupira nezavisnu drzavu, vec pomaze potlacenima
    Ne znam da li troluješ ili ozbiljno imaš problema. Potlačen narod? Zar ne bi trebalo tehnički prvo da postoji vlast da bi se neki narod osjetio potlačenim?
    Dok je bio pro ruski orjentisani predsjednik niko se živ nije čuo, kad su počeli građanskim protestima a kasnije i ovim drugim da ga skidaju - ovi su se tek tad osjetili ugroženi. Dakle, vlast nije ni formirana, ali su ih već ugrozili. Ili ako imaš, kakav izvještaj o njihovoj ugroženosti, dok su bili pod Janukovičem, objavi ovdje.
    A dio o Cg i građanskom ratu, pa počeće onog trena kad cijena prodeženog sa mlijekom dostigne cijenu od 5e. Tada možemo očekivati pobunu.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #1071
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    A dio o Cg i građanskom ratu, pa počeće onog trena kad cijena prodeženog sa mlijekom dostigne cijenu od 5e. Tada možemo očekivati pobunu.

    Mada mozda je granica na 5,30 jer se nema to sitno

  22. #1072
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Dobro bi bilo da svi wannabe srbi, poosrbice i crbi batale priču o Đukanoviću jer su ga upravo oni doveli na vlast kada vam je sredio da divljate i pljačkate po EX YU republikama pa vam je vaš tvorac od jednom postao mrzan kada je promjenio ploču. No' poštenje i wannabe srbin su nespojive stvari (ne pričam o onih 3-4% pravih Srba u Crnoj Gori )
    Нећете ваљда и ово да сад почнете да продајете као сушту истину, мада не би ме чудило, само још мало пилула амнезије да се прогута и да нас опет науче историју изнова. Старију и љепшу, дабоме

  23. #1073
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    [QUOTE=Rakun;3944883] ...

    Pa od bezobraznika se i ocekuje unaprijedjena ironija ili kako ga vecina naziva sarkazam, dakle jesi bezobrazan.


    Onda mozes preformulisati moju recenicu, da Rusija oslobadja djelove Ukrajine koji joj ubuduce mogu biti od koristi.


    Budi spokojan sto se tice mog pokretanja gradjanskog rata, jednostavno se ratovi kose sa mojim ubjedjenjima i pominjanje gradjanskog rata shvati kao strah od takvog scenaria. Isto tako mozes biti spokojan sto se tice prodaje Crne Gore bas u njoj posjedujem rala i rala, neke sjevernije parcele su zamisli izmedju ostalog i pod sljivama.

    Apsolutno sam svjestan pobrojanih opasnosti po bezbjednost CG, ali ako ih ne mozemo rijesiti diplomatijom, nece ni nato pakt mocnim oruzjima.

    Sad si me uhvatio nespremnog sa tolikim kategorijama Srba, vidis ja znam samo dvije kategorije njih i ostalih naroda znam dobre i one kao ti, sto vasom brigom o Crnoj Gori dovedose mi Crnogorstvo kao takvi Srbi srpstvo jednostavno gadnim. Inace kad vec pominjes djukanovica on je sa svojom klikom jedan od onih koji je ogadio i Srpstvo i Crnogorstvo i mogu ti se pohvaliti da smijem staviti ruku na koji oces sveti civot u CG i zakleti se da ih nijesam nikada glasao, bas me zanima mozes li ti ?

    No odosmo predaleko, uzivaj u forumu necu ti smetati !
    Last edited by opmne; 22-12-14 at 16:19.

  24. #1074
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    NATO nikada nije okupirao neku zemlju, već je "oslobađajući" iskoristio. Dok Rusija činjenično jeste okupirala nezavisnu zemlju i u ovom trenutku je gazi

    Jel ti stvarno mislis da je rezultat ova dva tipa iskoriscavanja bitno razlicit?

    Vezano za tvrdnju da ce nas NATO zastiti od pretenzija susjednih zemalja......sta bi sa Kiprom? Kako je to NATO zastitio Grcku?
    Nazalost nece oni nas stititi.....Albanci ce Amerima uvijek biti miliji i blizi.

    Mi imamo puno pravo da kazemo da smo drugaciji narod jer su nasi pretci u vrijeme Turaka uradili nesto sto drugi narodi oko nas nisu imali petlje da urade.
    Krupne odluke koje jedan narod donese uticu i na to sta ce taj narod sutra biti. Ulazak u NATO i slicne organizacije nije u skladu sa mojim shvatanjem dobroga u crnogorskoj tradiciji.
    Da ne bi bilo zabune......protiv sam i ulizivanja Rusima.
    Da bi neko mali opstao....po necemu mora da bude drugaciji.....inace je isti kao oni veci od njega.....a onda ga sutra lako nema.
    Lako ga nema i ako je puno drugaciji na nacin koji velikima mnogo smeta.....tako da treba biti pametan....sto se bojim da ovima koji nas vode i te kako fali.

    Kad se veliki igraju treba vjesto naci zavjetrinu i izbjeci ulogu piona za zrtvovanje.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #1075
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne znam da li troluješ ili ozbiljno imaš problema. Potlačen narod? Zar ne bi trebalo tehnički prvo da postoji vlast da bi se neki narod osjetio potlačenim?
    Dok je bio pro ruski orjentisani predsjednik niko se živ nije čuo, kad su počeli građanskim protestima a kasnije i ovim drugim da ga skidaju - ovi su se tek tad osjetili ugroženi. Dakle, vlast nije ni formirana, ali su ih već ugrozili. Ili ako imaš, kakav izvještaj o njihovoj ugroženosti, dok su bili pod Janukovičem, objavi ovdje.
    A dio o Cg i građanskom ratu, pa počeće onog trena kad cijena prodeženog sa mlijekom dostigne cijenu od 5e. Tada možemo očekivati pobunu.
    Ako ti je lakse mozes me nazvati trolom ili tim likom sa ozbiljnim problemima.

    Probacu da pojasnim, pametni ljudi se zapadnoj demokratiji suprostave na vrijeme, vidis recimo mi smo zakasnili.

    Ako malo bolje pogledas vidjeces da sam kao uslov za gradjanski rat naveo izostanak kredita, mislio sam na ove kredite za budzetska davanja. Ostajem pri toj tvrdnji.

Page 43 of 165 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •