View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 124 of 165 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134 ... LastLast
Results 3,076 to 3,100 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #3076
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Trudim se da izbjegnem raspravu ali ovo moram da pitam...

    Smatraš li da bi CG trebala da raspuŠti vojsku čak i u slučaju da druge države regiona to ne urade? Raspuštanje vojke defakto znači neutralnost neutralnosti. Ako misliš da treba, pitao bih takođe, kako u tom slučaju vidiš budućnost Crne Gore? Kako po tebi izgleda Crna Gora u ovom grotlu globalnih, regionalnih i unutrašnjih izazova? Kakvu budućnost spoljne politike predviđaš za državu bez vojske i za državu bez jakih saveznika uzase? A kakvu unutrašnju politiku nadzireš đe po srijedi još uvijek NEMA KONSENZUSA o Državi? Da li misliš da bi usled izostanka konsezusa o državi, policija mogla da odgovori na vrlo vjerovatne separatističko-teroriaticke namjere i aspiracije ili ti djelovanje pojedinih rubnih djelova države, ohrabrenih činjenicom o ranjivosti države bez vojske i vojne tehnike.

    I da li znaš, i zašto ne, da vojska ne služi samo da bi ratovala i ubijala već i da bi pomagala stanovništvu u kriznim situacijama kakve su prirodne katastrove tj. : zemljotresi, poplave, požari, sanacija odrona i probijanje puteva, itd.

    1. Укидање војске (односно смањивање издатака за исту) је попут легализације ГМО хране. Одлика напредних, модерних, супериорних држава је да револуционарне мјере и рјешења прихватају и инплементирају прве, а не на крају технолошког вијека. У будућности, као што је већ сада, у НАТО-у ће се највише ломити копља око тога колико пара дати том паразиту звани војска. Већина држава ће издвајати све мање и мање, а пар чланица на челу са САД ће инсистирати и даље на расипању средства на ту глупост звана потенцијални рат.

    2. Посматрати Црну Гору као савезник САД је мисао у домену политичке наиве, тотално дјечачки наивно резоновање цијеле ствари, јер Црна Гора може бити само и ништа више до монета за поткусуривање у рукама великих. Државе и нације се данас покоравају путем финансијских трансакција, мултинационалних корпорација и сл., а не војничком чизмом. У наредних 20 година анатомија модерног рата ће се толико промијенити да ће све ово што ви данас причате изгледат као прича из периода са почетка 20. вијека. Инвестирање милијарди америчких долара у технологију вјештачке интелигенције, беспилотне летјелице и друге облике модерног хај-тек ратовања је реалност наше данашњице, а тек ће бити. Црна Гора нема могућности да учествује у таквој трци наоружањем.

    3. Да има и мало патриотизма и државничког инстикта у главама оних који данас воде Црну Гору, колико већ сутра би урадили ово што пишем овде, а сва средства од ликвидације тог мамута преусмјерити у стварање једног моћног државног универзитета који ће бити опремљен убојитим средствима за рад и који ће бити заметак будућег привредног, друштвеног и сваког другог развоја државе. Потписивати уговоре и сносити цјелокупне трошкове домаћим перспективним студентима одлазак у државе западне демократије, Кину и сл. на школовање, обуке, стицање радних искустава кроз рад у страним компанијама, а онда путем тих људи остваривати трансфер знања и технологија. То је начин на који ће једна Црна Гора постати моћна и велика, а не паламуђење о томе колико и каквих има војних тренспортера, пушака, писањем постова о томе по форумима и сл.

    4. Комплетан војни кадар треба прераспоредити у остале државне службе у којима би се могло наћи евентуално мјесто за њих: полиција, друштвене службе за дјеловање у случају елементарних непогода и сл. Остатак упутити на преквалификације, корекција плата на доле, службу у ономе што треба бити остатак војске увести на бази добровољности, а колико видим по овом форуму фанатика за ту работу има.

    5. Против тероризма и евентуалног сепаратизма треба да се боре обавјештајне структуре, полиција и Министарство унутрашњих послова. Издвајати 2% БДП-а да тај скопоцијени инструмент војска иде да разгрће камење по путу након одрона, да спашава људе из поплава, је глупост, ,,изум'', и заоставштина банкротиралог социјалистичког система из прошлости, а банкротирао је баш због таквих и сличних ствари.

  2. #3077
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kakve sve ođe gluposti moze covjek da procita

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #3078
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Auuuuuh.... Ovo počinje da boli....


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  4. #3079
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samouvjerena glupost.

  5. #3080
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    1. Укидање војске (односно смањивање издатака за исту) је попут легализације ГМО хране. Одлика напредних, модерних, супериорних држава је да револуционарне мјере и рјешења прихватају и инплементирају прве, а не на крају технолошког вијека. У будућности, као што је већ сада, у НАТО-у ће се највише ломити копља око тога колико пара дати том паразиту звани војска. Већина држава ће издвајати све мање и мање, а пар чланица на челу са САД ће инсистирати и даље на расипању средства на ту глупост звана потенцијални рат.

    2. Посматрати Црну Гору као савезник САД је мисао у домену политичке наиве, тотално дјечачки наивно резоновање цијеле ствари, јер Црна Гора може бити само и ништа више до монета за поткусуривање у рукама великих. Државе и нације се данас покоравају путем финансијских трансакција, мултинационалних корпорација и сл., а не војничком чизмом. У наредних 20 година анатомија модерног рата ће се толико промијенити да ће све ово што ви данас причате изгледат као прича из периода са почетка 20. вијека. Инвестирање милијарди америчких долара у технологију вјештачке интелигенције, беспилотне летјелице и друге облике модерног хај-тек ратовања је реалност наше данашњице, а тек ће бити. Црна Гора нема могућности да учествује у таквој трци наоружањем.

    3. Да има и мало патриотизма и државничког инстикта у главама оних који данас воде Црну Гору, колико већ сутра би урадили ово што пишем овде, а сва средства од ликвидације тог мамута преусмјерити у стварање једног моћног државног универзитета који ће бити опремљен убојитим средствима за рад и који ће бити заметак будућег привредног, друштвеног и сваког другог развоја државе. Потписивати уговоре и сносити цјелокупне трошкове домаћим перспективним студентима одлазак у државе западне демократије, Кину и сл. на школовање, обуке, стицање радних искустава кроз рад у страним компанијама, а онда путем тих људи остваривати трансфер знања и технологија. То је начин на који ће једна Црна Гора постати моћна и велика, а не паламуђење о томе колико и каквих има војних тренспортера, пушака, писањем постова о томе по форумима и сл.

    4. Комплетан војни кадар треба прераспоредити у остале државне службе у којима би се могло наћи евентуално мјесто за њих: полиција, друштвене службе за дјеловање у случају елементарних непогода и сл. Остатак упутити на преквалификације, корекција плата на доле, службу у ономе што треба бити остатак војске увести на бази добровољности, а колико видим по овом форуму фанатика за ту работу има.

    5. Против тероризма и евентуалног сепаратизма треба да се боре обавјештајне структуре, полиција и Министарство унутрашњих послова. Издвајати 2% БДП-а да тај скопоцијени инструмент војска иде да разгрће камење по путу након одрона, да спашава људе из поплава, је глупост, ,,изум'', и заоставштина банкротиралог социјалистичког система из прошлости, а банкротирао је баш због таквих и сличних ствари.
    Ovo ti bas naivno vidjenje situacije
    1. Sve velike sile ce uvijek imati jake vojne snage. Ekonomski uticaj bez ludackih(brojno mislim) vojnih snaga je nista. Primjeri Kina, Indija, Rusija, Brazil. Ono sto gledamo kod Kineza i Rusa je samo potvrda onoga sto sam gore napisao.
    2. Rat ce uvijek dobijati vidoko tehnolosko oruzije, koje smanjuje broj mrtvih vojnika, jer se izbjegava los imidz kod kuce. Danas su to dronovi, sjutra AI automatizovane letjelice. Vojska je vojska, pa da ih naoruzas laserima i teleportima.
    3. Razvoj tehnologija je uvijek i samo vezan za vojnu industriju i njene borbene primjene. Avioni, podmornice, motori, eksploziv, internet koji koristis, gps.....svega toga ne bi bilo da neko nije to napravio za vojsku ili nasao borbenu upotrebu. I dan danas svaku tehnologiju koju vidis imala je borbenu upotrebu.
    3. Naivno i ne bas izvodljivo u realnom svijetu.
    4. Protiv terorizma se uglavnom i koristi policija. Vojska je neprakticna da nadjes npr celiju bombasa samoubica, ali zato policija nije za otvorene sukobe sa npr 60 naoruzanuh ljudi sa vojnom obukom

  6. #3081
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Vojska ne sluzi samo da bi se ratovalo tako da nema govora o raspustanju vojske.

  7. #3082
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hell raiser View Post
    ovo ti bas naivno vidjenje situacije
    1. Sve velike sile ce uvijek imati jake vojne snage. Ekonomski uticaj bez ludackih(brojno mislim) vojnih snaga je nista. Primjeri kina, indija, rusija, brazil. Ono sto gledamo kod kineza i rusa je samo potvrda onoga sto sam gore napisao.
    Да, а гдје сам ја ту поменуо Црну Гору? Реплицираш ми нечим што ја нити у једном контексту нисам поменуо... То, да издвајања за војску константно падају, па и међу државама чланицама НАТО-а је необориви факт, то је тренд, Њемачка је трећа свјетска извозна сила и она издваја свега 1,2% БДП-а.

    Quote Originally Posted by hell raiser View Post
    2. Rat ce uvijek dobijati vidoko tehnolosko oruzije, koje smanjuje broj mrtvih vojnika, jer se izbjegava los imidz kod kuce. Danas su to dronovi, sjutra ai automatizovane letjelice. Vojska je vojska, pa da ih naoruzas laserima i teleportima.
    Не знам која је сврха овог што си напис'о.

    Quote Originally Posted by hell raiser View Post
    3. Razvoj tehnologija je uvijek i samo vezan za vojnu industriju i njene borbene primjene. Avioni, podmornice, motori, eksploziv, internet koji koristis, gps.....svega toga ne bi bilo da neko nije to napravio za vojsku ili nasao borbenu upotrebu. I dan danas svaku tehnologiju koju vidis imala je borbenu upotrebu.
    Тотално дискутабилна теза која виси на концу. Чињеница јесте да многе ствари, у модерним државама као је САД, иницирају министарства одбране, али постоји масу савремених технологија које немају везе са војском. Нпр. ГМО.

    Quote Originally Posted by hell raiser View Post
    3. Naivno i ne bas izvodljivo u realnom svijetu.
    Тотална бесмислица. Већина модерних привреда, индустрија, свој развој и креирање нових производа базирају на високим технологијама које долазе са универзитета и разних технолошких института.

    Quote Originally Posted by hell raiser View Post
    4. Protiv terorizma se uglavnom i koristi policija. Vojska je neprakticna da nadjes npr celiju bombasa samoubica, ali zato policija nije za otvorene sukobe sa npr 60 naoruzanuh ljudi sa vojnom obukom
    Па шта сам ја напис'о? Да то треба или не радити полиција... :d Свако Министарство унутрашњих послова треба имати специјалне јединице које ће бити далеко обученије, убојитије и које ће се без проблема носити и са тих 60 терориста са ,,војном обуком''. :d

    Глупа тема за расправу.

  8. #3083
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post



    Не знам која је сврха овог што си напис'о.



    Тотално дискутабилна теза која виси на концу. Чињеница јесте да многе ствари, у модерним државама као је САД, иницирају министарства одбране, али постоји масу савремених технологија које немају везе са војском. Нпр. ГМО.

    Grijesis...

    Najjače oružje na svijetu nije hidrogenska bomba ili satelit sa laserom već "lebac".

    Vojska se ne bori gladna a gladan narod ili narod gdje su cijene hrane previsoke nikada neće podržati rat.

    Još su stari grci i Rimljani kada bi zauzeli teritoriju koju ne žele da zadrže, radili kaznene ekspedicije ili se povlačili koristili taktiku spaljene zemlje kao što je Hitler ...

    Oni bi jednostavno spalili polja pšenice ako je nikla a ako nije jednostavno bi zasolili polja da sljedeće x godina tu ne nice ništa više.

    GMO je širok pojam, ali isti taj GMo je jedini razlog što u svijetu ne vlada globalna glad.
    Konvencionalnim metodama poljoprivrede sa tradicionalnim sjemenom prinosi su manji 3-5-15 puta.
    Za CG nema potrebe za nekim ekstremnim GMO ali države kao što su Amerika, VB, francuska koje moraju nahraniti desetine i stotine miliona ljudi po prihvatljivim cijenama to je apsolutna potreba.

    Gladan vojnik ne ratuje !

    Poy
    One Ring to Rule them all...

  9. #3084
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    @salex
    Што ови твоји не дају примјер и не укину своју Војску, ионако нит имају више војника, нит више издвајају, per capita од Црне Горе?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #3085
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Grijesis...

    Najjače oružje na svijetu nije hidrogenska bomba ili satelit sa laserom već "lebac".

    Vojska se ne bori gladna a gladan narod ili narod gdje su cijene hrane previsoke nikada neće podržati rat.

    Još su stari grci i Rimljani kada bi zauzeli teritoriju koju ne žele da zadrže, radili kaznene ekspedicije ili se povlačili koristili taktiku spaljene zemlje kao što je Hitler ...

    Oni bi jednostavno spalili polja pšenice ako je nikla a ako nije jednostavno bi zasolili polja da sljedeće x godina tu ne nice ništa više.

    GMO je širok pojam, ali isti taj GMo je jedini razlog što u svijetu ne vlada globalna glad.
    Konvencionalnim metodama poljoprivrede sa tradicionalnim sjemenom prinosi su manji 3-5-15 puta.
    Za CG nema potrebe za nekim ekstremnim GMO ali države kao što su Amerika, VB, francuska koje moraju nahraniti desetine i stotine miliona ljudi po prihvatljivim cijenama to je apsolutna potreba.

    Gladan vojnik ne ratuje !

    Poy
    Нисам ја ништа погријешио, него си ти падобранац, коментаришеш а да претходно ниси исчитао топик. Мој пост се односи на коментар hell raiser-а који је написао да ,,развој технологије је увијек и само везан за војну индустрију'', што је тотална бесмислица. Као доказ да то није тако ја сам навео ГМО технологију, а она је настала као резултат истраживања професора Херберта Бојера са Универзитета Калифорнија и професора Стенли Коена са Универзитета Стенфорд. Истраживања поменутих професора нема никакве везе са НАТО-ом и овоме о чему се овде прича. Слажем у једном, а то је да је откриће ГМО технологије важније од технологије стварања нуклеарних, хидрогенских и иних бомби. Оно што Црна Гора треба да уради је да оформи институт који ће се бавити таквим питањима. Али наравно, већ видм како многи хрле да кажу како новца за то нема, нема новца развој нових технологија али ће бити за НАТО и друга расипања.

  11. #3086
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    @salex
    Што ови твоји не дају примјер и не укину своју Војску, ионако нит имају више војника, нит више издвајају, per capita од Црне Горе?
    Уозбиљи се, ако немаш аргумената онда је боље да ћутиш него да посезеш за ad hominem нападима.

  12. #3087
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Уозбиљи се, ако немаш аргумената онда је боље да ћутиш него да посезеш за ad hominem нападима.
    Е па видиш кад ови твоји укину Војску, и сви остали, у ширем окружењу можда и почнемо да размишљамо о томе.Стога прво иди убјеђуј своје, а нас пусти да видимо што ћемо ми.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #3088
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Е па видиш кад ови твоји укину Војску, и сви остали, у ширем окружењу можда и почнемо да размишљамо о томе.Стога прво иди убјеђуј своје, а нас пусти да видимо што ћемо ми.
    Типичан популизам: нас, ми, ви, напе, ваше... Како ти знаш ко сам ја? Ко то одређује ко смије а ко не о неком питању имати своје мишљење? Сва срећа па о томе не одлучују екстремисти као ти. И мало више причај у своје име. Превише озбиљно схваташ овај форум.

  14. #3089
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Типичан популизам: нас, ми, ви, напе, ваше... Како ти знаш ко сам ја? Ко то одређује ко смије а ко не о неком питању имати своје мишљење? Сва срећа па о томе не одлучују екстремисти као ти. И мало више причај у своје име. Превише озбиљно схваташ овај форум.
    Био сам врло прецизан и мислим да си ме добро разумио.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #3090
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bar View Post
    Био сам врло прецизан и мислим да си ме добро разумио.
    Ма зајебано је када живиш у паралелној стварности Министре одбране без војске... :d :d :d

  16. #3091
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Čekaj, mi treba da se demilitarizujemo, a tim primjerom bi sprečili eventualne napade na nas?

    Sent from my Motorola 8400

  17. #3092
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  18. #3093
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Прочитах неколико његових текстова и сви се више мање своде на неку антиНАТО кампању.Иначе је својевремено на суду признао да пише наручене текстове.

    Елем што се ратификације у Сенату тиче, стављена је на дневни ред, али се није успјела обезбједити подршка само два сенатора, да би се ратификација обавила без дискусије, за коју није било довољно времена.За једног претпостављам о коме се ради.
    Нови сазив Сената ће се већ 4. јануара поново дотаћи ове теме, и ако и тада буде неко тражио расправу, процес ратификације у Сенату се може још одужити, док ово питање не дође на ред.Ратификацију треба да потврди 67 сенатора, а синоћ је да се то уради одмах било њих 98.
    Last edited by BAR; 10-12-16 at 23:00.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #3094
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od 100 senatora samo 2 bila protiv, koliko sam shvatio. A kad ratifikacija dodje na redovnu proceduru, bice potrebna dvotrecinska vecina, tako da smo lagani, jer imamo i vise nego i dovoljno glasova. Ipak me nervira ovaj dilej
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  20. #3095
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kome ti to objasnjavas? Ljudima koji su posle trampove pobjede citali i share-ovali ,, albanci u strahu tramp vraca kosovo,,
    Glavna vijest sjutra u dan i vijesti - amerika zaustavila cg na putu, ne da saglasnost itd. Ogranicenom dosta
    f6

  21. #3096
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Типичан популизам: нас, ми, ви, напе, ваше... Како ти знаш ко сам ја? Ко то одређује ко смије а ко не о неком питању имати своје мишљење? Сва срећа па о томе не одлучују екстремисти као ти. И мало више причај у своје име. Превише озбиљно схваташ овај форум.
    Najbitnije iz ovog komentara je da ne sadrži nikakav odgovor na pitanje "zašto nisi za to da tvoja zemlja ukine vojsku ?"


    Mislim da je sa salexom bespredmetno diskutovati pošto je sudeći po postovima momče došlo da vježba vještinu trolovanja
    Last edited by Rakun; 11-12-16 at 00:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #3097
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Сјутра би одбор за спољне послове Сената којим предсједава Кокрер, требало да ратификацију прослиједи Сенату на гласање.

    Upravo je bio intervju sa njim i na pitanje novinara šta misli o zvaničnom izboru za državnog sekretara i njegovim vezama sa Putinom rekao da mu takva poznanstva mogu biti samo plus kad se bude odlučivalo ...
    deuscroix

  23. #3098
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post

    Upravo je bio intervju sa njim i na pitanje novinara šta misli o zvaničnom izboru za državnog sekretara i njegovim vezama sa Putinom rekao da mu takva poznanstva mogu biti samo plus kad se bude odlučivalo ...
    Коркер је предсједавајући комитета спољних послова Сената, и подржавалац Трампа.На сједници тог одбора је такође афирмативно поздравио чланство Црне Горе у НАТО-у.

    Што се тиче Трамповог предлога за секретара спољних послова, он мора бити потврђен у новом Сенату, гдје је већина коју имају Републиканци поприлично тијесна и гдје мора убиједити поједине "јастребове" из сопствене партије, као што су Мекејн или Рубио да неће ублажити америчку спољну политику у Европи.
    Управо Црна Гора би могла бити индикатор неког оштрог заокрета, јер то питање, уколико се посао не заврши у јануару, долази на ред на самом почетку Трампове администрације.Стога мислим да и у Трамповој администрацији, ако мисле да ублажавају политику према Русији а желе да имају већину у Сенату и Конгресу, никако не одговара да ово питање решавају они, и да ће наставити да дају свој допринос да се ово наше питање ријеши прије 20.01.
    Last edited by BAR; 14-12-16 at 15:33.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #3099
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Коркер је предсједавајући комитета спољних послова Сената, и подржавалац Трампа.На сједници тог одбора је такође афирмативно поздравио чланство Црне Горе у НАТО-у.

    Што се тиче Трамповог предлога за секретара спољних послова, он мора бити потврђен у новом Сенату, гдје је већина коју имају Републиканци поприлично тијесна и гдје мора убиједити поједине "јастребове" из сопствене партије, као што су Мекејн или Рубио да неће ублажити америчку спољну политику у Европи.
    Управо Црна Гора би могла бити индикатор неког оштрог заокрета, јер то питање, уколико се посао не заврши у јануару, долази на ред на самом почетку Трампове администрације.Стога мислим да и у Трамповој администрацији, ако мисле да ублажавају политику према Русији а желе да имају већину у Сенату и Конгресу, никако не одговара да ово питање решавају они, и да ће наставити да дају свој допринос да се ово наше питање ријеши прије 20.01.
    Ja baš suprotno mislim da će prvi potez nove administracije biti da se članstvo CG u NATO iz sfere nasilnog uguravanja preseli u sferu demokratskog izjašnjavanja gradjana kao znak da im nije cilj pritisak na tradicionalne saveznike Rusije kao neka vrsta odmazde ali da sačekamo ...
    deuscroix

  25. #3100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ne vjerujem, mislim da je ovo završena priča što se tiče ulaska, veća je šansa da NATO promijeni način funkcionisanja kad Tramp bude počeo da komanduje što će ga možda učiniti prijemčivijim većem dijelu populacije u CG
    She is only here to annoy herself!

Page 124 of 165 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •