View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 39 of 165 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast
Results 951 to 975 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #951
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Žalosne slike iz Rusije...Ljudi u strahu od devalvacije masovno pohrlili u prodavnice ne bi pokupovali što više robe za svoj novac dok isti ne izgubi na vrijednosti.
    Na slici je prizor redova iz IKEA-e u Moskvi...
    Uzgred, IKEA je prije nekoliko sati zaustavila prodaje namjestaja i bijele tehnike u RUS.

  2. #952
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Htjedoh reći, mediji(vijesti i rtcg) su prozapadno orijentisani, samo što im fale novinari koji znaju nešto više od copy/paste pa zbog toga slabije izvještavaju o krizi u Rusiji
    Vjerovatno da ne izvještavaju o lošem stanju u Rusiji jer zemlje NATO-a žele da živimo u ubjeđenju da u Rusiji sad teče med i mlijeko
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #953
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Od kad to IKEA prodaje luksuzna dobra ?
    IKEA je svugdje majka nižoj srednjoj klasi . Najveći domet IKEA-e je iverica od 14mm
    Ja pod pojmom luk.dobra podrazumijevam sva ona dobra koja nisu usko povezana sa preživljavanjem.Dakle sve ono bez čega čovjek može da živi.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  4. #954
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Није народ похрлио да купује ни луксузно ни скупо него западну робу уопште, јер се она плаћа у девизама па ће бити све скупља.

  5. #955
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čini ti se zbog nas sa CdM-a koji su se počeli informisati sa tvog bloga pa nastavili sa drugih izvora.

    Primjetio sam jednu "zabavnu" stvar. Naime Srbija kao zemlja koja nema nikakvu namjeru ulaziti u NATO, a "na priču" su za ulazak u EU (što kao što Nikolić reče neće moći bez priznavanja Kosova ) je napravila određeni (doduše mali) otklon od "majke Rusije" (u glavnom zbog NIS-a i Južnog Toka ).
    Dok je kod nas u Crnoj Gori koja je "na priču" za ulazak u NATO(a mole boga da ne uđe) i "bori se" za ulazak u EU mitomanija "nas i Rusa 300 miliona" tek malo izgubila na snazi.

    Ne znam kako izvještavaju u CG (pošto nisam tamo, a od programa imam samo Atlas i RTCG SAT) ali ovdje gdje životarim izvještavaju o strmoglavom padu rublje i manje-više pokrivaju lošu situaciju u Rusiji ali je i dalje ostala priča da Putin može da sjebe NATO ako mu tako dođe

    Znači Srbi su se malko ohladili poslije jednog zajeba u vezi Rusije, a mi se držimo te priče poslije dosta zajeba
    Da, odlično si to primijetio.
    Već sam rekao da (kao vjerovatno i većina vas) ne pratim ovu krizu iz zanimanja za istočnu Evropu, već zato što je ovo "kriza svih kriza". Savremeni svijet ništa slično nije vidio od kubanske krize 1962., samo je razlika u tome što je potencijal ove krize da izmijeni svijet višestruko veći od one 1962.
    Objašnjavao sam i objašnjavam to još od januara 2014. U međuvremenu su ljudi taj dio shvatili.
    Dakle, ne zanimam se ovim tako posvećeno zbog Rusa i Ukrajinaca. Volim zaista i jedan i drugi narod bez razlike, s tim što branim pravo Ukrajinaca da sami odluče o svojoj sudbini onako kako žele. Ono isto pravo koje sam tražio kao mlad za vlastiti narod i Boga mi bio spreman da u odbrani tog prava učinim sve što je trebalo.
    Toliko o tome.

    Kriza me interesuje zbog uticaja koji će imati i ima na Crnu Goru. Taj uticaj je svakako "ljekovit". Za sada ne samo da je rat između NATO i Rusije malo vjerovatan, već je Rusija znatno slabija nego što je to bio utisak o njoj koji se dao steći na početku. Da je snaga Rusije veća njen bi uticaj u CG već pravio probleme. To ne znači da tih problema neće biti (naprotiv, već sam rekao da dolaze) ali srećom polako crnogorsko društvo izlazi iz transa opijenosti drskošću i harizmom ruskog predsjednika.
    Ako se sve završi "s anđelima" moći će se reći da je Putin najbolja stvar koja se dogodila Evropi. Ali i Crnoj Gori.
    Evropljani će konačno biti primorani (ako već nijesu) da shvate da samo u snažnoj uniji stanuje njihova svakojaka bezbjednost. Od ekonomske, preko kulturne pa sve do fizičke.
    Crnogorci će konačno (što me neizmjerno raduje) biti u prilici da se zaista zamisle i konačno shvate i šta je EU i šta je NATO. To svakako nije bilo ono što im se od strane vladinog i nevladinog sektora prodavalo (poput roga za svijeću) svih ovih godina. Brzinom kojom nova Evropa bude definisala šta znači biti "Evropljanin", tom brzinom će Crnogorci konačno morati sebi da odgovore - da li oni sebe vide kao Evropljane.
    Jer nije Evropljanin ono što o tome misle Crnogorci, već ono što o tome misle i budu mislili narodi Evrope. Ovo su na žalost do sada mogli shvatiti samo oni Crnogorci koji su životom i radom već u zemljama EU.
    Dakle, ova kriza da se nije dogodila valjalo ju je izmislit.
    Ponavljam, ako sve bude "s anđelima" konačno će se definisati što je to što pripada prostoru i kulturi Evrope, a što je ono što će biti iza evropskog zida.

    Da se vratim na temu izvještavanja crnogorskih medija...Ja sam o tome opširno pisao na svom blogu. Ponavljati ne bi imalo smisla, a ne bi bilo ni korektno prema CdM-u. Koristiti jedan crnogorski medij da bi se napadali drugi ne bi bilo pošteno i to neću raditi.
    E sad, postavlja se pitanje - zašto crnogorski mediji tako izvještavaju? Ja bih slagao ako bih rekao da znam odgovor na to pitanje. Pažljivo pratim ali za sada sam daleko od racionalnog zaključka. U početku sam zaista mislio da su novinari crnogorskih medija dobili slobodu da u uređivanju rubrike "dešavanja u Svijetu" predstavljaju onaj ugao gledanja koji lično smatraju ispravnim. Međutim, vrlo brzo sam uočio jednu jako zanimljivu podudarnost. Svi crnogorski mediji (ama baš svi) najednom su počeli da se oslanjaju na vijesti srpskih redakcija. Onih istih redakcija zbog čijeg su citiranja "Vijesti" dugo bile kritikovane od ostalih medija.
    Takođe, naprasno, crnogorski (navodno) opozicioni mediji postali su mnogo manje kritični prema vlastima. Oduzelo bi mi puno vremena da sad navodim primjere, no sad smo zaista u nekoj vrlo čudnoj fazi đe kada pročitate jedan crnogorski medij nećete imati potrebu otvoriti drugi, osim ako ne želite čitati o istim stvarima iz istog ili vrlo sličnog ugla.
    Ja to objašnjavam uticajem upravo ove krize. Ne želim optužiti nikog bez dokaza (to nije moj manir) ali nešto se zaista čudno dešava sa crnogorskim medijima.

    No, mnogo je čudinje primijetiti da se nešto dešava u državnom vrhu. Već sam rekao (više puta) da je pravac državne politike dobar (uostalom on nije suštinski promijenjen još od 1997.), ali je način kako se brane proklamovani ciljevi ne samo promijenjen, već skaradan. Posebno je to vidljivo oko kampanje da CG uđe u članstvo NATO. Zaklinjanje vlasti u tu ideju je već postalo poslovično, pa više niko i ne obraća pažnju na to, no u stvarnom životu se čini sve da se to članstvo drži izvjesnim (za ne daj Bože) ali ne i da se ostvari.
    Pažljivo pratim i politiku Srbije. Toliko pažljivo da sam ja već duže u utisku (a nešto si ti slično pomenuo) da je Vučić mnogo zainteresovaniji da zemlju veže uz Zapad no od srpske javnosti ne smije ići bliže od ovog mjesta (ekvidistance) na kom je sad Srbija.
    Za razliku od njega Đukanović ostavlja utisak nekog ko razmišlja u stilu da se Crna Gora primakla možda i "preblizu" Evropi. Kako drugačije objasniti to da se crnogorsko javno mnjenje (koje je neuporedivo proevropskije od srpskog) SVJESNO želi oblikovati tako da počne ličiti na srpsko i u odnosu na EU imati sličan ili identičan stav ko ono u Srbiji (!). Zaista nevjerovatan obrt.
    Dakle, Đukanović (i njegov establišment) nije primoran od strane domaće javnosti da vodi politiku na način kako je vodi, a još manje da je objašnjava na ovako skaradan način (pričama po Evropi o tobožnjim "neraskidivim vezama s Rusijom", nepravednosti sankcija kao instrumenta politike i sl.) već on to radi iz nekih svojih (samo njemu znanih) razloga.
    Ja (a možda ću ogriješiti dušu) imam osjećaj da on zazire od EU jer joj ne vjeruje. Boji se da ga EU u trenutku kad CG bude blizu članstva prosto ne izda i nađe drugog partnera iz reda onih snaga koje su spremne da baštine evropske vrijednosti. Ta opasnost je daleko, ali u strahu su velike oči.
    Naravno, ja ni danas ne mislim da je mogućnost da Đukanović prođe kao Sanader uopšte realna. To su gluposti. Đukanović je (ponoviću to koliko god neke iritiralo) istorijska ličnost i Zapad nikada neće dozvoliti da se čovjek kom će biti pripisivana zasluga za povratak nezavisnosti nađe u zatvoru ili što slično. Prosto, niko ne želi tako nestabilnu državu koja bi u svojim temeljima imala ličnost koju bi neki sud oglasio za kriminalca. To je van pameti. Drugi razlog zašto to nije moguće jeste što su se gotovo svi Crnogorci u ovih 25 godina vlasti DPS-a kompromitovali vezama i saradnjom sa Đukanovićevom vlašću. Makar u nekom trenutku svog života. Ako bi CG ikada krenula bez Đukanovića većina bi u CG (počev od opozicije) željela da se tu podvuče crta i ne kopa po prošlosti.
    Naravno, Đukanoviću bi i silazak sa vlasti bio zastrašujuća opcija. Zato će saveznike tražiti u svakom i svuda. E tu nastaje problem...Srećom, Kremlj ga je zBog više propalih "ortakluka" otpisao. Pokazao se kao čovjek kom ne mogu vjerovati. Međutim Đukanović je dovoljno iskusan da zna da u politici nema emocija, a da se život katkad zna poigrati i okolnosti dramatično promijeniti. Zato i želi ostaviti "vrata odškrinuta".
    Na žalost takvu politiku registruju i u Briselu i u Vašingtonu. Zato vlast i gledaju s nepovjerenjem. No, alternativu za sada nemaju, a Đukanović je dovoljno jak da bi bio u stanju stvoriti glavobolju čak i na samu pomisao da je Zapad krenuo u stvaranje snaga koje će ga zamijeniti.

    Za kraj, sve ovo ne znači da nas čeka predvidljiva budućnost. Naprotiv! ja mislim da je upravo suprotno. Zašto? Pa zato što je previše aktera ove priče posadilo previše tikava sa Đavolom. U CG čitava struktura vlasti i društva postala je previše komplikovana i nalikuje mi na kulu od karata. Bilo kakvo malo jače ljuljanje/njihanje i sve može završiti rasulom i haosom.
    Last edited by El Re; 18-12-14 at 18:40.

  6. #956
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Uzgred, IKEA je prije nekoliko sati zaustavila prodaje namjestaja i bijele tehnike u RUS.
    Pa napisao sam stari druže več. u tom istom postu. Tviteri uglednih novinara koje pratim bukvalno su preplavljeni vijestima šta se dešava u Rusiji i jednu od tih fotografija sam i preuzeo.
    Nije samo IKEA zatvorila zbog navale. Zaustavili su i mnogi lanci maloprodaje. Pojedini auto.saloni, ...Uglavnom, slika zatvorenih poslovnih centara je sve češća.
    Ja upravo pokušavam ljudima da objasnim da kad se dođe na lični teren novca i kako zbrinuti porodicu priče o velikim idejama, patriotizmu i odricanju obično izvuku deblji kraj. Ako ljudi procjenjuju da valuta nije pouzdana oni po inerciji žele da se oslobode od nje. Ako to postane masovna pojava (kao što postaje u Rusiji) onda ljudi tako nehotice doprinose rušenju nacionalne valute i krahu čitavog sistema.
    Pa niko to nije bolje vidio od stanovnika bivše Jugoslavije. Ali ovđe je publika u znatnom broju ili zaljubljena u mit o Putinu i njegovom vizionarstvu ili je prosto premlada da bi pamtila šta se ovđe dešavalo kad su sankcije počele da grizu.

  7. #957
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Sad je pravo vrijeme da se uzimaju krediti u rubljama, d'vize, d'vize, d'vize. E kako nisam tamo da iskoristim iskustvo iz exYU :-)

  8. #958
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Mislim da je taj mit o Velikom Vodje Vladu P. umro danas odmah nakon njegove konferencije za novinare. Nisam je pazljivo pratio, jer uopce nemam povjerenja u onu osobu, ali ono sto sam vidio bilo je dosta sokantno, naime gledao sam nastup umornog i zbunjenog covjeka, koji stvarno pojma nema sto ce dalje.
    "Prezivjet cemo, braco Rusi, jer nam ce se vratiti ona visoka cijena nafte ... sigurno ce ... ili nece?".
    "Nemojte misliti da je sve ovo nasa plata za Krim".
    "Boli Kadyrova q-rac za zakone Ruske Federacija, ali sve to je "opravdano""
    i td
    Bogami, Putin izgleda i nastupa kao stari i jadni KLAUN, koji vise nije u stanju prodati svoju demagogiju bilo tkome, jer svakome je jasno da osim igranja rijecima doticni nema rijesenje niti za jedan problem ruskog gospodarstva i ruskog financijskog sustava.
    Piiiii
    PS Jedan jedini poen koji je bio puno jasan i nedvosmislem: drzavni dusznosnici, koji su pokrali bilijune u Rusiji pa ih prebacili u inozemstvo, mogu biti oprosteni ako budu vratili novac natrag u Rusiju.
    LEGALIZACIJA PRLJAVOG KAPITALA I TO BEZ IKAKVIH POSLIJEDICA, je jedna jedina garancija koju Putin je spreman ponuditi ruskom narodu.
    Last edited by A+A; 18-12-14 at 18:31.

  9. #959
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raspali se… opet
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #960
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Игнорисање тог јако битног момента је оно што је нажалост увјек доводило до масовног страдања. А нико боље него српски народ није искусио стравичну пријетњу биолошког нестанка, како за вријеме првог свјетског рата, тако и другог. То су посљедице које је тешко избрисати из колективне свијести. Није се ту радило ни о бијелој куги ни о епидемији тифуса, него о крвавом пиру, дивљаштву. Ко не вјерује, нека пита јевреје у Израелу како и зашто бране своју земљу на начин на који то раде.
    Polako de. Ti si krenuo od predpostavke da smo svi mi Srbi. Lično, moja familija nije imala kontakta sa Srbijom ni rodbinskim linijama ni fizički sve do naseljavanja Vojvodine (krajem II. sv. rata), što ti odma pada teza u vodu. Drugo, ni samo etničko porijeklo naroda na prostoru Balkana nije razriješeno, čak mislim da smo mješavina Ilira, dijela Slovena, a dobar dio naroda koji ti nazivaš etničkim Srbima od Vlaha.
    Iskreno, zabolje me da sam potomak i velikog Džingis Kana, kad danas od tog nikakve koristi nemam.
    Biološki zazir? Tvrdnja mi ide u ravni sa tvrdnjom: da su se naši pretci bojali svega i svačega i dan danas bi bili po pećinama i lovili u grupama.

    Kao drugo, uz dužno poštovanje prema žiteljima Srbije, među kojima imam i dosta prijatelja i rođaka, su dosta puta u istoriji isprovocirali svoje stradanje. Ne kažem da su stalno oni nekog prvi napali, ali nisu bili ni cvjećke.
    I iskreno, tema koje se ti dovaćeš a govorimo o modernim odnosima, je toliko puta sažvakana, da je jednostavno i dosadna za pisati o njoj.
    Ne mogu te kriviti za takve stavove, ali makar te mogu zamoliti da ih izneseš u nekom posebnom topiku, ako si već željan da diskutuješ o njima.

    Potezanje za drevne odnose Rusije i ovog dijela Balkana se samo može projektovati kroz interese nazovi sile Carske Rusije, nikakva ljubav, nikakvo bratstvo, interesi.

    Koliko sam došao do nekih podataka, koji su doduše u sferi nagađanja, za očekivati je da će nafta i energenti tj. njihove cijene još pasti. Kinesko tržište bilježi blagi pad potražnje za gorivom, Evropa je u stagniranju, Ameri povećavaju proizvodnju, dok je dio zalivskih država koje su najveći izvoznici bilježe stabilnost u političkom smislu - koji je bitan faktor.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #961
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo još slika iz Rusije...Gledajte...Ovo vam neće prikazati na RTCG...
    Fotografije su napravili amateri (Rusi) u IKEI i još par poslovnih centara/supermarketa po Moskvi i Rusiji i objavljuju ih na tviteru... Kupuje se sve što se za rublje kupiti može...I čitavi paketi zubnih pasta...Sve!...Samo da se rublji oslobode...


    kampiler: Moscow, midnight.

    sidinancy: "Buy something. Lines. Crazy 90s. 10 p.m."

    aleksandranosevich: "9 p.m. The line is endless. It turns right and keeps going between the shelves"

    olga.lifestyle: "I couldn't even fancy that I would spend 5 hours in IKEA today"

    danil_pt: "Endless line in #ikea"

    sergovarlamov: #ikea #lines #crisis #soviet "I wished for some sales in IKEA at pre-crisis prices and now am standing in kilometer-long line."

    a_gladyshev: #ikea at 1 a.m. Where are all these people from?

    stilet_designer: "We thought we could go to #ikea" neyda_msk: "#moscow #ikeaemoji 12:40 a.m."
    anastasiaserebryanskaya: "This is the line to the cashier, people grab whatever they see #mvideo #kalinigrad #euro100"
    katadze: "Line to the cashier #peoplewentcrazy #crisis #mvideo"

    daniaradostina: "1 a.m., people spend at emojiemoji. We bought ps 4 and went home. Euro, what are you doing, stop it!"

    smailik_n: "Something unbelievable going on in #mvideo #crisis"



    valentina_skorik: "Empty shelves, people buying anything. #mvideo"

    anna_pro_pro: "8 p.m. Pasta shelves in a supermarket"
    Last edited by El Re; 18-12-14 at 20:14.

  12. #962
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Postoji mogućnost da je i tamo nova godina kao i ovdje... Iste stvari su se viđele kod Lakovica u Nikšiću 15. 12.
    Pa niko ne reče da propadamo..


    Ne mogu reći da nije tako, ali mogu reći da praznici igraju ulogu jer i Rusi kao i svi narodi žele malo potrošiti id tehnike naročito kada je na akciji..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #963
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ja (a možda ću ogriješiti dušu) imam osjećaj da on zazire od EU jer joj ne vjeruje. Boji se da ga EU u trenutku kad CG bude blizu članstva prosto ne izda i nađe drugog partnera iz reda onih snaga koje su spremne da baštine evropske vrijednosti. Ta opasnost je daleko, ali u strahu su velike oči.
    Naravno, ja ni danas ne mislim da je mogućnost da Đukanović prođe kao Sanader uopšte realna. To su gluposti. Đukanović je (ponoviću to koliko god neke iritiralo) istorijska ličnost i Zapad nikada neće dozvoliti da se čovjek kom će biti pripisivana zasluga za povratak nezavisnosti nađe u zatvoru ili što slično. Prosto, niko ne želi tako nestabilnu državu koja bi u svojim temeljima imala ličnost koju bi neki sud oglasio za kriminalca. To je van pameti. Drugi razlog zašto to nije moguće jeste što su se gotovo svi Crnogorci u ovih 25 godina vlasti DPS-a kompromitovali vezama i saradnjom sa Đukanovićevom vlašću. Makar u nekom trenutku svog života. Ako bi CG ikada krenula bez Đukanovića većina bi u CG (počev od opozicije) željela da se tu podvuče crta i ne kopa po prošlosti.
    Naravno, Đukanoviću bi i silazak sa vlasti bio zastrašujuća opcija. Zato će saveznike tražiti u svakom i svuda. E tu nastaje problem...Srećom, Kremlj ga je zBog više propalih "ortakluka" otpisao. Pokazao se kao čovjek kom ne mogu vjerovati. Međutim Đukanović je dovoljno iskusan da zna da u politici nema emocija, a da se život katkad zna poigrati i okolnosti dramatično promijeniti. Zato i želi ostaviti "vrata odškrinuta".
    Na žalost takvu politiku registruju i u Briselu i u Vašingtonu. Zato vlast i gledaju s nepovjerenjem. No, alternativu za sada nemaju, a Đukanović je dovoljno jak da bi bio u stanju stvoriti glavobolju čak i na samu pomisao da je Zapad krenuo u stvaranje snaga koje će ga zamijeniti.

    Za kraj, sve ovo ne znači da nas čeka predvidljiva budućnost. Naprotiv! ja mislim da je upravo suprotno. Zašto? Pa zato što je previše aktera ove priče posadilo previše tikava sa Đavolom. U CG čitava struktura vlasti i društva postala je previše komplikovana i nalikuje mi na kulu od karata. Bilo kakvo malo jače ljuljanje/njihanje i sve može završiti rasulom i haosom.
    Meni je što sam nekoliko puta ponovio jasno Đukanovićevo ponašanje.
    "Na priču" je za ulazak u NATO i EU, a u stvari boga moli da CG nikada ne uđe u neku od ovih organizacija. Ulazak u NATO i/ili EU bi značio gubitak jedinog Đukanovićevog aduta, realnog straha od VELIKOxxxxx projekata u čemu mu naše komšije svojim izjavama i djelima svesrdno pomažu.

    Realno se dostina građana Crne Gore koja voli ovu zemlju i spremna je na dosta toga da bi je odbranilo naježi kada čuje Dačićevu izjavu da je strateški cilj Srbije izlazak na more i zgrozi se nad slavljenjem mape/zastave Velike Albanije koja se slavi u Ulcinju (ja nisam mogao da vjerujem da se to dešava). Ti uplašeni građani vide u Đukanoviću jedinu odbranu.

    Ne znam za slučaj da se u novijoj istoriji neko tako grčavito držao vlasti kao što to radi Đukanović (svako se vremenom uželi penzije) i on je potpuno svjestan da su mu ulaskom u NATO ili EU (a pogotovo u NATO) odbrojani dani jer bi to značilo gubitak jedinog aduta kojeg i dalje ima. Ubjeđen sam da je priča da teži članstvu EU i NATO zbog toga što je kasa prazna pa računa sa ohrabrenjem u vidu donacija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #964
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Postoji mogućnost da je i tamo nova godina kao i ovdje... Iste stvari su se viđele kod Lakovica u Nikšiću 15. 12.
    Pa niko ne reče da propadamo..
    Samo što je jedno Laković, a drugo IKEA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #965
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Konzumiranje potrošača je proporcionalno isto u Šavniku, Podgorici, Beogradu, Moskva ili Nju Jorku... Svaki grad ima svoja mjesta gdje se troši novac pred kraj godine...
    To je činjenica kao i ona da od 20 Januara do 20 Februara neće biti gužve po radnjama niđe na svijetu osim ako ne bude neki extra popust

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #966
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Konzumiranje potrošača je proporcionalno isto u Šavniku, Podgorici, Beogradu, Moskva ili Nju Jorku... Svaki grad ima svoja mjesta gdje se troši novac pred kraj godine...
    To je činjenica kao i ona da od 20 Januara do 20 Februara neće biti gužve po radnjama niđe na svijetu osim ako ne bude neki extra popust

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Kažem razlika je između Lakovića i IKEA misleći na to što je jedno supermarket u kojem se prodaje hrana tako da je pred svaku slavu velika gužva, a drugo je robna kuća. Jedino ako i Rusi imaju nešto kao Black Friday. Osim toga daleko je Nova da bi se pravi ovakav juriš na robu
    Last edited by Rakun; 18-12-14 at 21:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #967
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Toliko o tom mitu. Nijesi ti kriv što si pokupio te falsifikate iz okoline i pomislio da je to istina. Tvoja zabluda je na žalost zabluda velikog broja ljudi u CG.
    daleko od toga da je mit i da je bas tako. Ista dokumenta koja si ti procitao, procitao sam i ja. Nije bas da je ovo gradivo iz knjiga za osnovnu i srednju skolu. Samo nam je interpretacija toga sto je napisao drugacija. Taj covjek nikada nije napisao da se nije desila, kao i da su svi koji su podrzavali, kako si ih nazvao "izdajnici". Daleko od toga da je to i bila policijska akcija kako je nazva, nego vojna, jer u tom periodu crna gora nema de facto te teritorije kao svoje, vec se brda osjecaju kao dio crnogorske nacionalne strukture.
    Da li je bila potrebna, jeste. Tacno je da je ucvrstila crnogorsku drzavu. Je li bila previse brutalna, jeste takodje. Iz danasnje perspektive bila je i potrebna. Zasto su obozavali vojvodu Marka, pa prosto jer je omogucio zbjeg u bratonozice( tako su i oni dosli na red) a kasnije u vasojevice. Zadrzao je dovoljno vojsku vojvode mirka da se narod spase.
    Vidis, kao neko ko je odatle imao sam priliku da cujem sta mi prababa prica. A njeno se malo razlikuje od tvog vidjenja

  18. #968
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Drugo, ni samo etničko porijeklo naroda na prostoru Balkana nije razriješeno, čak mislim da smo mješavina Ilira, dijela Slovena, a dobar dio naroda koji ti nazivaš etničkim Srbima od Vlaha.
    http://www.e-novine.com/kultura/kult...miljotina.html

  19. #969
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Pa naravno. Jedino ako se dokaže da je u predjelu Afrike (odakle su potekli i svi ostali pranarodi) bilo među tom populacijom Srba. Nego, apsurdno je raspravljati na tu temu. Sloboda govora je precijenjena i to je to.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #970
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kažem razlika je između Lakovića i IKEA misleći na to što je jedno supermarket u kojem se prodaje hrana tako da je pred svaku slavu velika gužva, a drugo je robna kuća. Jedino ako i Rusi imaju nešto kao Black Friday. Osim toga daleko je Nova da bi se pravi ovakav juriš na robu

    Možda ima i onih koji za doček novogodišnje noći kupuju veš mašine, miksere i pegle..

    Nego, da se uozbiljimo.. Evo još jedne priče iz knjige Vladimira Putina "Kako sam uništavao Rusiju". Radi se o informaciji koja je stigla juče da će se Rusija zBog poteškoća izazvanih sankcijama i nestabilnošću rublje privremeno povući sa tržišta žitarica. Šta? Nijeste čuli?? Možda je vrijeme da promijenite medije koji vas informišu a koji stalno "zaboravljaju" da vam prenesu ružne vijesti iz Rusije.

    Naravno, što je bilo i za očekivati, vijest je kod konkurencije (u jednoj od rekordnih godina po prinosu) primljena kao dar sa neba. Evo ko će profitirati najviše..
    http://elre-montenegro.blogspot.com/...f-russian.html
    Last edited by El Re; 18-12-14 at 21:28.

  21. #971
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    mogu Rusi dosta da izdrže



    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Možda ima i onih koji za doček novogodišnje noći kupuju veš mašine, miksere i pegle..l
    pa dobro tad se i kupuje tehnika svuda na zapadu
    rasprodaje i to
    She is only here to annoy herself!

  22. #972
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    Pa u svakom sukobu neko profitira. Cudna mi odluka o povlacenju sa stranih trzista, s obzirom da bi upumpala neophodne devize.
    Ako nije situacija ko u exyu kada se brasno prodavalo sa kamiona, omogucilo prvi ekstraprofit, i gurnulo zemlju u jos veci haos u kojem su samo mesetari dizanjem panike masno zaradili
    Last edited by Hell Raiser; 18-12-14 at 21:55.

  23. #973
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kažem razlika je između Lakovića i IKEA misleći na to što je jedno supermarket u kojem se prodaje hrana tako da je pred svaku slavu velika gužva, a drugo je robna kuća. Jedino ako i Rusi imaju nešto kao Black Friday. Osim toga daleko je Nova da bi se pravi ovakav juriš na robu

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Možda ima i onih koji za doček novogodišnje noći kupuju veš mašine, miksere i pegle..

    [/URL]
    Tada se kupuje, ako pažljivo zagledate slike videćete da je na svakoj neki popust i do 50 posto na jednu viđeh.
    Interpretacija slike zavisi od naratora ;-)

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #974
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

    Pa greska u kucanju

  25. #975
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rafovi sa hranom im puni dok su im rafovi sa tehnikom prazni.

    Neko ovo hoće da predstavi krizom???
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 39 of 165 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 10:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 01:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •