View Poll Results: Mislim da u svijetlu pogoršanja odnosa Zapada i Rusije:

Voters
186. You may not vote on this poll
  • 1. Crna Gora treba čvršće stati uz Zapad (EU,SAD i NATO) bez obzira na moguće posljedice toga

    79 42.47%
  • 2. Crna Gora treba prekinuti dosadašnji pravac i držati se Rusije, bez obzira na posljedice toga

    23 12.37%
  • 3. Crna Gora treba odustati od svrstavanja uz bilo koju stranu, bez obzira na posljedice toga

    57 30.65%
  • 4. Pogoršanje odnosa Zapada i Rusije se neće desiti, tako da sve ovo trebamo zanemariti

    11 5.91%
  • 5. Teško se cijepam kao ličnost u ovom traumatičnom opredjeljivanju/ ne znam

    16 8.60%
Page 37 of 165 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast
Results 901 to 925 of 4116

Thread: Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije

  1. #901
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    e stvarno sam na trenutak imao utisak da čitam saopštenje iz 90ih...falilo je nepravedne ničim izazvane...
    She is only here to annoy herself!

  2. #902
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    To "prijateljstvo" (oslanjanje) trajalo je manje od 120 godina, i to sa više prekida tokom tog perioda. A daleko od toga da ga je karakterisala idila. Bilo je tu svega. I uspona i padova. Ali kako ubiti mit ako je mit omiljen među Crnogorcima, a obrazovni sistem nam je za žaljenje?
    Образовни систем нам је за жаљење од кад су га ови твоји преузели

    Примјећујем да се испорука оружја Украјини овдје прославља као "Догорјева Русима до ноката" иако је једина истина да ће испорука оружја Украјни још више захуктати рат - У самој Украјини. Јер није да је прилив из Русије у Донбас икад престао. Дакле, исти ви који овдје косу почупасте себи јер се у Украјини ратује и дешавају се страхоте, кличете над могућношћу да размјере и посљедице рата у истој тој Украјини буду десет пута веће. Но како Ел Ре сам рече, Украјина је ту небитна јер се нашла међу клијештима. Битнији је тријумф идеологије

    Ах тај модернизам, ах његове геноцидне идеологије...

    Сем ако неће овдје да нас убиједите још да ће Украјина са оружјем из САД-а да крене на Москву, мада очекујем у пар страница темељну анализу о томе како је такав сценарио све извјеснији само је питање времена.

    Britanski ministar odbrane Majkl Felon upozorava Putina da bi bilo kakva nova agresija (poput one koju je izvršio u Ukrajini) značila rat sa NATO savezom.
    Ајде, то он лично тврди јел. Није као да је НАТО уређен савез са конкретно одређеним условима и плановима акције и реалним самонаметнутим ограничењима. Како ко зине из Лондона тако НАТО савез стоји напет за напад.
    Last edited by Дирижабл; 17-12-14 at 00:34.

  3. #903
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa nije bas ni da clanice nato saveza samostalno lupaju sta im padne na pamet. Ovo je vrlo vjerovatno odradjeni scenario sa podjelom uloga, i sada se samo kao probni balon pusta od strane britanaca. Cilj je upozorenje rusiji i to otvoreno, kao i testiranje domace publike na taj razvoj dogadjaja

  4. #904
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Јел ти стварно мислиш да једна особа може да дигне цио НАТО беспоговорно на ноге да крене на Русију, а да то није темељно пречешљана одлука коју мора да одобри више инстанци и за коју мора да постоји правни основ ?

  5. #905
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Јел ти стварно мислиш да једна особа може да дигне цио НАТО беспоговорно на ноге да крене на Русију, а да то није темељно пречешљана одлука коју мора да одобри више инстанци и за коју мора да постоји правни основ ?

    Jedna osoba ... tesko pa da je u pitanju ona crna osoba iz bijele kuce, zanimljiva je i vasa teorija o pravnom osnovu, ukoliko nijeste mislili na pravo jaceg koje Bogu hvala u slucaju Rusije ima dva kraja.

  6. #906
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    A, taman si dobro rekao "namlatio"... Kakav diletant. Vanjska politika Crne Gore je neviđen cirkus. Ne zbog pravca koji je zauzela. Nemam tu ništa prigovoriti, već zbog načina kako se objašnjava, brani, zastupa i što je najvažnije - provodi.
    Zamislite, pošao je čovjek u Brisel da im kaže kako se CG ne slaže s politikom Unije ali je iz prizemnih, jadnih, sitnosopstveničko-koristoljubivih pobuda mora pratiti. O Svijete, okreni se!
    Gotovo kao da kaže "ja mislim da ste vi u Evropi budale, ali kad ste već tako moćni udruženi ja ću vas slijediti jer mi trebaju vaše pare". Zapravo, pravo je pitanje da li ova vlast uistinu želi u Evropu ili samo želi simulirati put pridruživanja, jer nastavimo li ovako javno mnjenje država članica EU nikada neće dati zeleno svijetlo da budemo pozvani u članstvo. Pa taman to članstvo čekali decenijama i sva poglavlja zatvorili ko student sa 10-kom!

    Ali nije se tu zaustavio Lukšić. O, ne!...On je našao za shodno da u sred Brisela podsjeti da smo i mi (valjda zbog svojevremene "mudre" politike partije koju sad predstavlja) takođe bili pod sankcijama. I sve će to što je nadrobio evropski mediji da prenesu. A toliko se činilo više od 15 godina da se CG oslobodi tog imidža i pokušavalo se da se ime CG (koje nije u zapadnoj javnosti bilo previše povezivano s tim) oslobodi hipoteke Miloševićevog saučesnika u zločinima po bivšoj Jugoslaviji.
    Pa srećno bilo...Ako nikog nema više da podsjeti u Evropi na to, imamo mi našeg ministra koji će za njih to da uradi...

    Uzgred, posebno mi se okreće u stomaku kad čujem tirade o nekakvom "vjekovnom prijateljstvu sa Rusijom". Ova mantra nekako se zarazno proširila sa srpskih i na crnogorske političare. I Đukanović voli da recituje o tome. Samo nek recituje jer sva je prilika brzo će se oni u Kremlju potrudit da mu presjedne.
    To "prijateljstvo" (oslanjanje) trajalo je manje od 120 godina, i to sa više prekida tokom tog perioda. A daleko od toga da ga je karakterisala idila. Bilo je tu svega. I uspona i padova. Ali kako ubiti mit ako je mit omiljen među Crnogorcima, a obrazovni sistem nam je za žaljenje?

    Tužno je vidjeti da su Ukrajinci i Gruzini bolje shvatili što je EU od Crnogoraca. Tužno zaista...Evo su Ukrajinci i Gruzini dobili danas lijepu vijest da će po ekspresnom postupku već od 2015 biti na bijelom Šengenu, tj., moći da slobodno putuju Unijom. Bili bi već samo da su imali biometrijske pasoše uvedene ranije. Ako sam dobro razumio Moldavci već uživaju to pravo. Ne mogu se oteti utisku da bi ovi narodi (samo da im nije šake u perčin koju drži njihov veliki agresivni susjed) odavno bili bliže Uniji od CG i ovog zapadnobalkanskog kusura koji je još neintegrisan oko nje.
    Zbog svega ovog kako CG vodi politiku približavanja Uniji i NATO (a što personifikuju likovi poput Lukšića) još poodavno sam i napisao da je put Crne Gore i Crnogoraca u EU jedan veliki nesporazum.
    Ovi ljudi koji danas u ime građana CG navodno brane evroatlantske vrijednosti i put CG u tu zajednicu država i naroda, kako su krenuli, (bili oni svjesni toga ili ne) tačno će ogadit Evropu i onima koji CG u njoj najduže sanjaju.
    Re, poodavno ne pratim dostignuca sveukupne nase vlade, pa tako ni ministra Luksica, ako je rekao bas tako kako ste napisali covjek se jednostavno posteno otvorio medju prijeteljima.
    Sto se tice prijeteljstva sa Rusijom moram podsjetiti da koliko god ono bilo kratko kako zelite predstaviti ipak je znacajno duze nego sa clanicama nato saveza, dalje kako ste napisali bilo je uspona i padova, jos bih dodao radi cjelokupne slike tog prijeteljstva da RUSIJA NIKADA NIJE RADILA NA UKIDANJU CRNOGORSKE DRAVNOSTI I POROBLJAVANJU I UNISTENJU CRNOGORSKE DRZAVE, KAO STO NIJE RADILA NA BIOLOSKOM ISTREBLJENJU CRNOGORSKOG NARODA KAO STO SU RADILE NEKE CLANICE NATO SAVEZA I NEKE NAM BRATSKE DRZAVE.
    To kako CG vodi politiku priblizavanja nato paktu i evropskoj zajednici je veliki nesporazum slozicemo se, jer ovom narodu niko jos uvijek nije otvoreno rekao da clanstvo u EU ne znaci i visi standard, cak naprotiv. Dalje ne vidim svrhu tolikog priblizavanja nato paktu kad je vecina naroda protiv punopravnog clanstva u istom, dakle upravo kako ste napisali u pitanju je veliki nesporazum.
    Ovi ljudi koji danas u ime naseg naroda brane evroatlanske vrijednosti ne mogu te vrijednosti ogaditi vise od nato pakta i EU koji jesu veliki produkt upravo tih vrijednosti.

  7. #907
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Boli Putina za britanskog Ministra odbrane, ........
    Stvarno mu treba lijecenje u ustanovi za dusevne bolesnike i to pod hitno, a i cijela Rusija treba oporavak nakon njegove voluntaristicke vladavine.
    S punim pravom ga boli ona rabota za budaletinu koja ne zna sta prica i strasi ka' sto se djecu strase babarogom. Ja mislio da samo polupismeni u Crnoj Gori ne znaju kako funkcionise NATO, kad ono ne zna ni velji ministar velje drzave.
    Kad Rusiji nije trebao oporavak poslije pljanoga Jelcina izdurace i poslije Putina, a ako on ne posalje na zelenu travu sefa CB ovakve spekulativne akcije bankara će mu se pojavljivati cesce.

  8. #908
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    a ako on ne posalje na zelenu travu sefa CB ovakve spekulativne akcije bankara će mu se pojavljivati cesce.
    Stvar je u tome da doticni UOPCE ne zna priznati vlastitu pogresku. Jednostavno nije u stanju priznati da je netko tgoga je imenovao za visokod dunosnika nema profesionalizna za ispunjavanje svoje duznosti. Tako se desilo s bivsim Ministrom obrane, koji je skoro unistio ruske naoruzane snage te pokrao SVE sto je bilo moguce pokrasti u Ministarstvu obrane. Tako se danas desi s Seficom Centralne Banke, koju je Putin premjestio na onu duznost s pozicije svoje savjetnice.
    Putin je u tom smislu pravi tvrdoglavi magarac.

  9. #909
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slusam sinoć onog njegovog savjetnika koji predlaze moratorijum kredita i cuda.... i tacno za nevjerovati da drzi ljude koje bi i Hruscov najurio zbog nestrucnosti i koji su jos u komunizmu brkatoga i ekonomiji koja tada bila aktuelna. Student druge godine ekonomije umije sracunati koliko bi spekulatni juce riknuli da je Sefica imala dva grama mozga, ali dobro kazes kad je takav magarac da takve postavlja ima po sistemu "zeljeli ste slusajte".

  10. #910
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opravdana zabrinutost zemalja članica NATO nije od juče. Čak nije Felon ni prvi koji je upozorio da se igranje bombarderima i borbenim avionima iz igre može pretvoriti u tragediju. Tako da mi zaista nije jasno što pojedini žele sa ovim odmahivanjem na izjavu Felona.
    Drugari, čovjek je rekao da kad se igrate vatrom može se dogoditi da (čak i nenamjerno) zapalite požar. Naveo je jednu jedinu i to više nego realnu mogućnost, a to je da se neki od ruskih borbenih aviona (koji isključenih transpondera) upadaju u vazdušni prostor nad državama NATO prosto nađe na maršruti nekog civilnog vazduhoplova i izazove sudar sa tragičnim posljedicama. To nije naučna fantastika već se to dogodilo prije nekoliko dana u švedskom vazdušnom prostoru ili jako blizu njega. Tada je oko 100-tinjak metara avione dijelilo od sudara. Iz avio kompanije su kasnije rekli da (parafraziram) "nije bilo tako strašno". Pa naravno da će civilna kompanija takvo nešto saopštiti jer joj samo fali da njene letove povezuju sa mogućnošću pada usljed sudara ili bilo kog drugog razloga.
    Ali ostavimo to za trenutak. Da li vi zaboravljate da svaka država ima pravo da u svom suverenom vazdušnom prostoru obori svakog uljeza? Ako to pravo pripada Rusiji pa naravno da pripada svakom. Ili je po nekima sasvim Ok upadati s bombarderima i vozati ih nad gradovima tuđih država kako bi se zastrašivali ili provocirali građani i Vlade tih država?..Nevjerovatno što čovjek ovdje mora objašnjavati.
    Rusi (Sovjeti) su 1983. srušili civilni jumbo-jet Korean Airlines-a zato što je greškom ušao u njihov vazdušni prostor. I to ga nijesu srušili iznad Sahalina đe je uočen, već su ga jurili na izlasku i oborili nad međunarodnim vodima nedaleko od japanskih ostrva. Ubijeno je (ako se ne varam) preko 250 nevinih putnika.
    Prosto ponekad poželim da vidim (makar samo na 24 časa) obrnut scenario, tj. da bombarderi NATO prošetaju nebom iznad Moskve i dr. gradova, pa da vidim što bi tada govorili.
    Pa još neko sebi dozvoli da izjavi kako NATO države priželjkuju rat. Ja ne vjerujem da ga priželjkuje ni Rusija ali njen narod ima nesreću da je dobio osobu vrlo sumnjivog mentalnog zdravlja na čelu države. I upravo je to razlog zašto zemlje Zapada postupaju polako, taktično, ali sistematski, a ne zato što su se uplašili Rusije. Felon je rekao ono što misle gotovo svi na Zapadu, a to je "Ja tom čovjeku ništa ne vjerujem". Bukvalno je rekao da sumnja u Putinov razum.
    Pa ljudi moji zar vi zaista ne razumijete da Zapad Putina tretira što lovci hvataju divlju zvijer. Polako sužavaju krug oko njega. tjeraju ga na uzmicanje a koliku će riku praviti to nikog ne interesuje. Bitno je samo da bude miran dok ne bude savladan. No, njegov skok (koliko god sulud i samoubilački bio) niko ozbiljan ne želi isključiti. Zato je Felon i rekao da to što svi ministri uključenih zemalja (tu je mislio i na ruskog kolegu) odbijaju opciju rata kao način rješenja ovog spora, ne znači da je to dovoljno da se mogućnost rata isključi. SAPIENTI SAT.

    Dogodi li se nova tragedija poput one sa MH17 (pa čak neka i sa mnogo manje žrtava od te) i desi li se to na tlu članica NATO, (a sjetite se ovog što sam vam danas rekao) - Evropa će završiti u plamenu.
    Samo potpuno ograničen čovjek nije u stanju da razumije koliko je ova situacija zapaljiva. To što vam crnogorski mediji svjesno cenzurišu kako diše zapadno javno mnjenje (a mislim da to rade kako bi i dalje nastavili sa stupidnom formom kampanje za NATO, te spriječili rezolutniju diobu društva u CG) to ne znači da na Zapadu žive po principu "business as usual".
    Tačno je da ima ljudi koji imaju rezervu, čak i kritike na račun politike uređenih država prema Rusiji, no to je drastična,drastična manjina. Kad slušate crnogorske medije pomislili biste da u Njemačkoj preovladava rezerva prema politici Vlade u odnosu prema Rusiji. Gluposti! Tamo je jedina dilema da li Rusiju pritiskati podjednako jako kao dosad ili pojačati pritisak. O UK, nordijskim zemljama, Poljskoj, baltičkim državama, Rumuniji, Slovačkoj, zemljama Beneluksa da i ne govorim. Ali, džaba zborit...Ovđe kao da se čitavo društvo naduvalo marihuane i vidi neki svijet kojeg nema.

    Odmahivati rukom na izjavu ministra odbrane Velike Britanije i reći kako to nije relevantno, a ponajmanje stav NATO, pa to može samo neko ko je izgubio sav osjećaj za vrijeme i prostor.

    Davno sam rekao - ne čudim se Srbima. To je davno sebi rasu odredilo, ali se čudim onima koji se nacionalno osjećaju Crnogorcima, pa još pritom pokazuju želju da CG uđe u članstvo. ZaBoga đe li je taj NATO koji oni imaju u svojoj glavi?? Da li varaju sebe, druge ili prosto imaju neki ozbiljniji psihološki problem.
    NATO je ovo što jeste, i ako CG želi tamo i smatra da tamo pripada (što ja duboko vjerujem) onda treba pošteno to objašnjavati ljudima. Ovo što se radi je uvreda za zdrav razum. Da se ljudima drugačije stvar objašnjavala tvrdim da bi mi u NATO-u odavno bili, i to odlukom većine građana Crne Gore.
    Last edited by El Re; 17-12-14 at 18:15.

  11. #911
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Re, poodavno ne pratim dostignuca sveukupne nase vlade, pa tako ni ministra Luksica, ako je rekao bas tako kako ste napisali covjek se jednostavno posteno otvorio medju prijeteljima.
    Sto se tice prijeteljstva sa Rusijom moram podsjetiti da koliko god ono bilo kratko kako zelite predstaviti ipak je znacajno duze nego sa clanicama nato saveza, dalje kako ste napisali bilo je uspona i padova, jos bih dodao radi cjelokupne slike tog prijeteljstva da RUSIJA NIKADA NIJE RADILA NA UKIDANJU CRNOGORSKE DRAVNOSTI I POROBLJAVANJU I UNISTENJU CRNOGORSKE DRZAVE, KAO STO NIJE RADILA NA BIOLOSKOM ISTREBLJENJU CRNOGORSKOG NARODA KAO STO SU RADILE NEKE CLANICE NATO SAVEZA I NEKE NAM BRATSKE DRZAVE.
    opmne,

    izvini što ti ne persiram. Predlažem da ni ti to ne činiš u komunikaciji sa mnom.
    Napraviću izuzetak u tvom slučaju i odgovoriću ti iz poštovanja prema mnogim našim lijepim polemikama iz ranijeg perioda. Ja u principu ne vodim polemike sa ljudima sa kojima nemam saglasje ni oko elementarnih stvari, pa ni oko elementarnih vrijednosti. Nije to moj način da ih uvrijedim (taman posla) samo ne vidim čemu bi služila tako besmislena raprava koja bi morala početi od Kulina bana i ne bi završila na bilo kom drugom mjestu sem na onom đe smo bili i prije razgovora.

    Dakle, u najkraće mogućim crtama oko Rusije:
    Rusija je još 1913. (Vlada kojom je koordinirao Sazonov) donijela tajnu odluku o ukidanju Crne Gore, tj., o ustupanju njene teritorije Srbiji. O tome je pisao i prezentovao brojne dokumente (jedan od najvećih crnogorskih rusofila prof. Živko Andrijašević). Takođe, o tome se može saznati i iz knjige "Balkanski ratovi" Milovana Popovića (nekadašnjeg ministra vanjskih poslova Kr. Srbije) koji je prezentirao brojne depeše iz Petrograda, zapise, razgovore i memoare (između ostalih i) na tu temu.
    Već sam prezentovao obimno štivo crnogorskog akademika Pavićevića o Crnoj Gori knjaza Danila I i otklonu od Rusije kada se CG oslanjala na Francusku Napoleona III. Za one koji ne znaju Francuska Napoleona III je do 1871. (poraza od Pruske i formiranja Njemačke) bila najmoćnija država u kontinentalnoj Evropi.
    Stvarni oslonac na Rusiju počinje od druge polovine vladavine vladike Vasilija Petrovića (kraj XVIII vijeka) i sa jačanjem konzulata Rusije u Dubrovniku. Prva prava saradnja dešava se tek padom Napeoleonove carevine i kratkotrajnim zauzimanjem Boke.
    Sve do tada Crna Gora (punih 300 i kusur godina) oslanjala se na Veneciju. Upravo Mletačkoj republici Crnogorci duguju ne samo to što su fizički opstali, već i mnogo čega drugog počev od novog imena - Crna Gora (što je prijevod mletačkog imena Montenegro).
    Za svih 300 i više godina u CG je postojao guvernadur (guverner) koji je bio mletački službenik sa platom od Sinjorije i dužda, a ovo zvanje zadržalo se čak i 50 godina nakon propasti Venecije 1797.), tj. do polovine XIX vijeka kada su rusofili (na čelu s Njegošem) u borbi za prevlast porazili porodicu Radonjića. Radonjići su bili posljednji guvernaduri i zalagali su se da CG oslonac zadrži na Zapadu. Ako več nema više Venecije, onda (razmišljali su glavari oko Radonjića) makar iz Beča kao njenog nasljednika. Činjenica da je guvernadurstvo tako dugo opstalo govori koliko je oslanjanje CG na Veneciju bilo snažno i decenijama nakon toga. Naravno, govorimo o CG u tadašnjim granicama koje su uglavnom obuhvatale Katunsku nahiju, djelove nikšićke župe, Bjelopavlića, a nešto kasnije i Moraču i Rovca.
    Radonjići nijesu bili nikakvi "svileni" špijuni već (uz Petroviće) najuglednija kuća u CG, a guvernaduri su predvodili vojsku i izvojevali mnoge bitke protiv Turaka dok je crnogorski vladika $edio na Cetinju i pisao pjesme.
    Sad će neki nesretnik reći "patriote pa mletački plaćenici?!". A jadi vas ne znali da li znate da je svaki crnogorski vladika od Vasilija do Petra II bio na platnom spisku ruskog cara? Bukvalno je primao platu od njega. Ako je bio dobar car bi mu povećao platu. Ako nije,..plata bi misteriozno "kasnila". I ne samo to. Svi Petrovići hirotonisali su se u Petrogradu (prijestolnici carske Rusije) od strane Sinoda Ruske Crkve, a hirotonija je bila moguća samo ako se zakunu na vjernost ruskom caru.
    Ali zašto ti i mnogi drugi o tome ne znate ništa? Pa zato što je svetosavska škola istorijskih falsifikata i dalje dominantna u Crnoj Gori i sve što nije na liniji veličanja "srpstva" u CG pažljivo se stražari da ne nađe put do đece. Zato danas proizvodimo pravoslavne talibane a đeca nam odmore provode kod Amfilohijevih šveštenika na "poduku".
    No, to je neka druga priča,..mada je, priznajem, ona najzaslužnija što tako tumaramo kao društvo i kod opredjeljivanja u ovom pitanju koje je tema.
    Last edited by El Re; 17-12-14 at 15:29.

  12. #912
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko iza izjava pojedinih stoje principi, lako je provjeriti prostim pitanjem "Što bi bilo da je obratno?".

    Kada bi se dogodio sličan "Russo-Dundas" pokret u Kanadi, tada ne bismo gledali aneksiju strateški važnih djelova, nego operaciju "Canadian Freedom" kojoj bi klicali razni rodoljubi, komisari, plaćenici itd. Tada bi Rusija bila ta koja hoće rat jer ona nema što tražit toliko blizu granice SAD-a, kao što je sada Rusija ta koja hoće rat, kada traži nešto toliko blizu granice NATO-a, iako je NATO njoj došao na vrata, a ne obratno. Nije važno je li Ukrajina članica, pod jurisdikcijom NATO-a je bilo koja tačka svijeta u kojoj NATO ima neki interes.

    Dosta stvari je veoma teško ili nemoguće nać u zapadnim medijima. Primjera radi, teško je nać imena đece koju je Obama ubio u Pakistanu ili Jemenu. Nema mjesta za to jer treba ispisat članak o tome kako Obama nije imperijalista (kao Buš). Isto tako, naslov "Krim okupiran" je zauzeo mjesto mogućim naslovima "Gvantanamo i dalje okupiran" i sl. Nijesam u zapadnim medijima zapazio ni spisak zapadnih zemalja koje su slale svoje ili tuđe državljane na mučenje. Ako je problem naših medija što nijesu dovoljno kao zapadni, problem nije postojanje cenzure. Cenzura je u redu, pitanje je koja cenzura. Toliko o principima iza te kritike.

    Može bit da Putinu nije stalo do svojih sunarodnika, ali jeste stalo Zapadu? Zapad nije ni najmanje odgovoran za njihovo stanje? Kakav Lukšić, vas treba poslat. Vi vjerujete u to što pišete.

    P.S. Nije mi jasno ovo oko vazdušnog prostora. Čitam nešto o IR655 i ništa ne razumijem.
    Last edited by RoNN|3; 17-12-14 at 18:40.

  13. #913
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    opmne,
    Quote Originally Posted by El Re View Post

    izvini što ti ne persiram. Predlažem da ni ti to ne činiš u komunikaciji sa mnom.
    Napraviću izuzetak u tvom slučaju i odgovoriću ti iz poštovanja prema mnogim našim lijepim polemikama iz ranijeg perioda. Ja u principu ne vodim polemike sa ljudima sa kojima nemam saglasje ni oko elementarnih stvari, pa ni oko elementarnih vrijednosti. Nije to moj način da ih uvrijedim (taman posla) samo ne vidim čemu bi služila tako besmislena raprava koja bi morala početi od Kulina bana i ne bi završila na bilo kom drugom mjestu sem na onom đe smo bili i prije razgovora.

    Dakle, u najkraće mogućim crtama oko Rusije:
    Rusija je još 1913. (Vlada kojom je koordinirao Sazonov) donijela tajnu odluku o ukidanju Crne Gore, tj., o ustupanju njene teritorije Srbiji. O tome je pisao i prezentovao brojne dokumente (jedan od najvećih crnogorskih rusofila prof. Živko Andrijašević). Takođe, o tome se može saznati i iz knjige "Balkanski ratovi" Milovana Popovića (nekadašnjeg ministra vanjskih poslova Kr. Srbije) koji je prezentirao brojne depeše iz Petrograda, zapise, razgovore i memoare (između ostalih i) na tu temu.
    Već sam prezentovao obimno štivo crnogorskog akademika Pavićevića o Crnoj Gori knjaza Danila I i otklonu od Rusije kada se CG oslanjala na Francusku Napoleona III. Za one koji ne znaju Francuska Napoleona III je do 1871. (poraza od Pruske i formiranja Njemačke) bila najmoćnija država u kontinentalnoj Evropi.
    Stvarni oslonac na Rusiju počinje od druge polovine vladavine vladike Vasilija Petrovića (kraj XVIII vijeka) i sa jačanjem konzulata Rusije u Dubrovniku. Prva prava saradnja dešava se tek padom Napeoleonove carevine i kratkotrajnim zauzimanjem Boke.
    Sve do tada Crna Gora (punih 300 i kusur godina) oslanjala se na Veneciju. Upravo Mletačkoj republici Crnogorci duguju ne samo to što su fizički opstali, već i mnogo čega drugog počev od novog imena - Crna Gora (Montenegro).
    Za svih 300 i više godina u CG je postojao guvernadur (guverner) koji je bio mletački službenik sa platom od Sinjorije i dužda, a ovo zvanje zadržalo se čak (i 50 godina nakon propasti Venecije 1797.) tj. do polovine XIX vijeka kada su rusofili (na čelu s Njegošem) porazili porodicu Radonjića. Radonjići su bili posljednji guvernaduri i zalagali su se da CG oslonac zadrži na Zapadu. Ako več nema više Venecije, onda (razmišljali su glavari oko Radonjića) makar iz Beča kao njenog nasljednika. Činjenica da je guvernadurstvo tako dugo opstalo govori koliko je oslanjanje CG na Veneciju bilo snažno i decenijama nakon toga. Naravno, govorimo o CG u tadašnjim granicama koje su uglavnom obuhvatale Katunsku nahiju, djelove nikšićke župe, Bjelopavlića, a nešto kasnije i Moraču i Rovca.
    Radonjići nijesu bili nikakvi "svileni" špijuni već (uz Petroviće) najuglednija kuća u CG, a guvernaduri su predvodili vojsku i izvojevali mnoge bitke protiv Turaka dok je crnogorski vladika $edio na Cetinju i pisao pjesme.
    Sad će neki nesretnik reći "patriote pa mletački plaćenici?!". A jadi vas ne znali da li znate da je svaki crnogorski vladika od Vasilija do Petra II bio na platnom spisku ruskog cara? bukvalno je primao platu od njega. Ako je bio dobar car bi mu povećao platu. Ako nije,..plata bi misteriozno "kasnila". I ne samo to. Svi Petrovići hirotonisali su se u Carigradu od strane Sinoda Ruske Crkve, a hirotonija je bila moguća samo ako se zakunu na vjernost ruskom caru.
    Ali zašto ti i mnogi drugi o tome ne znate ništa? Pa zato što je svetosavska škola istorijskih falsifikata i dalje dominantna u Crnoj Gori i sve što nije na liniji veličanja "srpstva" u CG pažljivo se stražari da ne nađe put do đece. Zato danas proizvodimo pravoslavne talibane a đeca nam odmore provode kod Amfilohijevih šveštenika na "poduku".
    No, to je neka druga priča,..mada je, priznajem, ona najzaslužnija što tako tumaramo kao društvo i kod opredjeljivanja u ovom pitanju koje je tema.

    Pa znaci nama je Zapad uvjek bio blizi?

  14. #914
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ja koliko sam moga nac po netu, ruski avioni nijednom nisu usli u tudji vazdusni prostor, vec medjunarodni, tako da kad vec neko proziva propgandu i cenzuru, ni sam to ne bi treba da radi.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #915
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa znaci nama je Zapad uvjek bio blizi?
    Crnogorci su istorijski dio zapadne civilizacije ali je 150 godina svetosavske okupacije bukvalno izmijenilo kulturološko biće Crnogoraca tako da je ono danas poput šizofrene pocijepane ili višestruke ličnosti.
    To bi pojednostavljeno bio najbolji opis.
    Taj problem (Crne Gore koja ne zna kud bi i đe pripada) se ne može uočiti u onim vremenskim razdobljima kada se na čelu Rusije i Srbije nalaze proevropske snage, no stvar se iz osnova mijenja kada vjetrovi zauralskih kultura i orjentacija zaduvaju Moskvom.
    Da je prijestolnica Rusije ostala u Sankt Peterburgu antievropska Rusija bila bi gotovo nezamisliva. Ali tu nije kraj paradoksima. Ruski narod (govorim o Rusima iz Stare Rusije) zapravo je u svojoj osonvi mnogo evropeiziraniji u odnosu na Crnogorce (a o drugim turskim Balkancima da i ne govorim) da je to čak i teško uporediti. Međutim, zahvaljući svom vrlom vođi danas je stigao tu đe jeste, da predstavlja karikaturalni antipod svemu što uređena evropa predstavlja i čemu stremi.
    E upravo protiv te "AntiEvrope" Evropa (i ovakva, sa nespornim svojim manama i slabostima) je i ustala i sigurno neće odustati dok toj opasnosti ne vidi kraj.
    Last edited by El Re; 17-12-14 at 14:55.

  16. #916
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja koliko sam moga nac po netu, ruski avioni nijednom nisu usli u tudji vazdusni prostor, vec medjunarodni, tako da kad vec neko proziva propgandu i cenzuru, ni sam to ne bi treba da radi.
    Nećeš ni naći druge informacije ukoliko se budeš i dalje informisao tamo đe se informišeš.
    Da je sreće istinu je trebalo da ljudima objasni TV Bastilja (RTCG) ali oni, iz nekih vrlo perfidnih pobuda - to ne čine. Naprotiv, ulažu nadljudske napore da javno mnjenje oblikuju tako da bude što više proPutinovski orjentisano.



    Ova mapa je neđe s kraja novembra i prikazuje samo Evropu, a za one koje to interesuje evo i interaktivne mape vazdušnih incidenata sa Rusima u glavnoj ulozi, a koja se apdejtuje redovno...
    http://www.europeanleadershipnetwork...ated_2262.html

    Niti imam želje, niti imam uslova da popravljam RTCG i dr. crnogorske medije. Već sam uputio poziv (da ne ponavljam svako malo) svima koji žele pročitati i ono što se cenzuriše u CG da dođu na moj blog. Tamo su (između ostalog i) na destine tekstova o tome đe su se incidenti desili, koji ruski vazduhoplovi su bili u pitanju i u kom broju se to dogodilo.

    Kad već pomenuh RTCG...Gledam izvještaj o jučerašnjem "crnom utorku" u Rusiji. Nijesu mogli da ne pomenu tako dramatičan pad rublje i paniku u Moskvi, ali su interpretacije čitave stvari skandalozne. Neinformisan čovjek je mogao pomisliti da je (mrski) Zapad iz hira i zabave uveo Rusiji sankcije. Eto, nijesu imali što da rade pa odlučili da unište Rusiju.
    Samo čekam dan kad će RTCG opet da javi da iza Debelog brijega čeka 30 000 do zuba naoružanih ustasha sa namjerom da kidiše na Crnu Goru.
    Last edited by El Re; 17-12-14 at 18:23.

  17. #917
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Last edited by NSX; 17-12-14 at 15:40.
    She is only here to annoy herself!

  18. #918
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    opmne,

    izvini što ti ne persiram. Predlažem da ni ti to ne činiš u komunikaciji sa mnom.
    Napraviću izuzetak u tvom slučaju i odgovoriću ti iz poštovanja prema mnogim našim lijepim polemikama iz ranijeg perioda. Ja u principu ne vodim polemike sa ljudima sa kojima nemam saglasje ni oko elementarnih stvari, pa ni oko elementarnih vrijednosti. Nije to moj način da ih uvrijedim (taman posla) samo ne vidim čemu bi služila tako besmislena raprava koja bi morala početi od Kulina bana i ne bi završila na bilo kom drugom mjestu sem na onom đe smo bili i prije razgovora.

    Dakle, u najkraće mogućim crtama oko Rusije:
    Rusija je još 1913. (Vlada kojom je koordinirao Sazonov) donijela tajnu odluku o ukidanju Crne Gore, tj., o ustupanju njene teritorije Srbiji. O tome je pisao i prezentovao brojne dokumente (jedan od najvećih crnogorskih rusofila prof. Živko Andrijašević). Takođe, o tome se može saznati i iz knjige "Balkanski ratovi" Milovana Popovića (nekadašnjeg ministra vanjskih poslova Kr. Srbije) koji je prezentirao brojne depeše iz Petrograda, zapise, razgovore i memoare (između ostalih i) na tu temu.
    Već sam prezentovao obimno štivo crnogorskog akademika Pavićevića o Crnoj Gori knjaza Danila I i otklonu od Rusije kada se CG oslanjala na Francusku Napoleona III. Za one koji ne znaju Francuska Napoleona III je do 1871. (poraza od Pruske i formiranja Njemačke) bila najmoćnija država u kontinentalnoj Evropi.
    Stvarni oslonac na Rusiju počinje od druge polovine vladavine vladike Vasilija Petrovića (kraj XVIII vijeka) i sa jačanjem konzulata Rusije u Dubrovniku. Prva prava saradnja dešava se tek padom Napeoleonove carevine i kratkotrajnim zauzimanjem Boke.
    Sve do tada Crna Gora (punih 300 i kusur godina) oslanjala se na Veneciju. Upravo Mletačkoj republici Crnogorci duguju ne samo to što su fizički opstali, već i mnogo čega drugog počev od novog imena - Crna Gora (što je prijevod mletačkog imena Montenegro).
    Za svih 300 i više godina u CG je postojao guvernadur (guverner) koji je bio mletački službenik sa platom od Sinjorije i dužda, a ovo zvanje zadržalo se čak i 50 godina nakon propasti Venecije 1797.), tj. do polovine XIX vijeka kada su rusofili (na čelu s Njegošem) u borbi za prevlast porazili porodicu Radonjića. Radonjići su bili posljednji guvernaduri i zalagali su se da CG oslonac zadrži na Zapadu. Ako več nema više Venecije, onda (razmišljali su glavari oko Radonjića) makar iz Beča kao njenog nasljednika. Činjenica da je guvernadurstvo tako dugo opstalo govori koliko je oslanjanje CG na Veneciju bilo snažno i decenijama nakon toga. Naravno, govorimo o CG u tadašnjim granicama koje su uglavnom obuhvatale Katunsku nahiju, djelove nikšićke župe, Bjelopavlića, a nešto kasnije i Moraču i Rovca.
    Radonjići nijesu bili nikakvi "svileni" špijuni već (uz Petroviće) najuglednija kuća u CG, a guvernaduri su predvodili vojsku i izvojevali mnoge bitke protiv Turaka dok je crnogorski vladika $edio na Cetinju i pisao pjesme.
    Sad će neki nesretnik reći "patriote pa mletački plaćenici?!". A jadi vas ne znali da li znate da je svaki crnogorski vladika od Vasilija do Petra II bio na platnom spisku ruskog cara? Bukvalno je primao platu od njega. Ako je bio dobar car bi mu povećao platu. Ako nije,..plata bi misteriozno "kasnila". I ne samo to. Svi Petrovići hirotonisali su se u Petrogradu (prijestolnici carske Rusije) od strane Sinoda Ruske Crkve, a hirotonija je bila moguća samo ako se zakunu na vjernost ruskom caru.
    Ali zašto ti i mnogi drugi o tome ne znate ništa? Pa zato što je svetosavska škola istorijskih falsifikata i dalje dominantna u Crnoj Gori i sve što nije na liniji veličanja "srpstva" u CG pažljivo se stražari da ne nađe put do đece. Zato danas proizvodimo pravoslavne talibane a đeca nam odmore provode kod Amfilohijevih šveštenika na "poduku".
    No, to je neka druga priča,..mada je, priznajem, ona najzaslužnija što tako tumaramo kao društvo i kod opredjeljivanja u ovom pitanju koje je tema.
    Re, persirao sam te iz razloga sto rijetko pisem od kada mi je istekao ban, pa kako odavno nijesmo diskutovali pomislih moguce koliko si aktivan da si me zaboravio ,inace banovao me je Hari jer je mnogo osjetljiv na sdp i lik i dijelo njihovog lidera.

    Definitivno nijesam znao za to cinjenje toga Sazonova, no budimo objektivni ujedinjenje je bilo gotovo izvjesno najvise ga je zagovarao ambiciozni crnogorski kralj, sigurno da srpska dinastija nije sjedjela skrstenih ruku pa je pravila tajne dilove na vaznim svjetskim adresama. Nesto nijesam bas najsigurniji da je znacajno drugacije ni na ostalim evropskim dvorovima docekana aneksija Crne Gore, sa izuzetkom Italije naravno, a sigurno da srpska dinastija nije sprovela u dijelo svoju zamisao da prethodno nije dobila makar precutnu saglasnost svih crnogorskih prijetelja. Bitno je da su se ispravili prije neku godinu, a Srbija ce preteci nekako i ako ne bude velika, jeste mi velika briga za veci dio njihovih politicara i popova po Crnoj Gori, njima je najteze.

    No da se vratimo Crnoj Gori u odnosu na sva ova danasnja dogadjanja, mislim da se vlada u startu istrcala, a sada bi rado spustili loptu, no je sada lopta u posjedu ruske ekipe, a vlada nije bas sigurna u povoljan ishod loptanja sa zapadom pogotovo imajuci u vidu rezultat loptanja hrvatske ekipe predvodjene Sanaderom, tako da joj trebaju otskrinuta vrata Moskve.

    Jos jednom cu ponoviti ne pratim djelovanje nato pakta samo u ukrajinskoj epizodi, vise puta su pokazali kako daleko su spremni ici da ostvare svoje ne bas najcasnije ciljeve, naravno to se vidi jasno i iz Moskve, tako da Rusija zna koji rasplet joj slijedi ukoliko ustukne, zato ne ocekujmo da ce ustuknuti. Ovo je tek pocetak dugog procesa koji moze eskalirati u okoncanje svega na ovoj planeti ma koliko to izgledalo nemoguce nekima na ovom forumu.

  19. #919
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  20. #920
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Eto sa svim postovanjem prema mojoj omiljenoj Crnoj Gori i mojim omiljenim Crnogorcima: niti CG, niti Crnogorci nikad nisu bili u sredistu paznje Rusa, da ne kazem Ruskog Imperija/SSSR-a/Ruske Federacije.
    Ono sto pise moj stovani prijatelj El-Re, je samo djelomicna istina, jer je u stvarnosti pogled iskljucivo sa crnogoske strane i kao takav jest vrijedan paznje, ali ... samo na ovom forumu (sa svim postovanjem pisem), jer, nazalost, u geopolitici nema nijednog politickog subjekta, koga bi boleo za neko parce zemlje s pola milijuna seljaka (jos jedna isprika, ali samo prenosim common notion), kao sto je moja omiljena Crna Gora (bez zezanja pisem).

  21. #921
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Naravno, to jeste tako, no, nas kao male i najviše zanima pogled sa naše strane.

  22. #922
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Eto sa svim postovanjem prema mojoj omiljenoj Crnoj Gori i mojim omiljenim Crnogorcima: niti CG, niti Crnogorci nikad nisu bili u sredistu paznje Rusa, da ne kazem Ruskog Imperija/SSSR-a/Ruske Federacije.
    Ono sto pise moj stovani prijatelj El-Re, je samo djelomicna istina, jer je u stvarnosti pogled iskljucivo sa crnogoske strane i kao takav jest vrijedan paznje, ali ... samo na ovom forumu (sa svim postovanjem pisem), jer, nazalost, u geopolitici nema nijednog politickog subjekta, koga bi boleo za neko parce zemlje s pola milijuna seljaka (jos jedna isprika, ali samo prenosim common notion), kao sto je moja omiljena Crna Gora (bez zezanja pisem).
    Moj podjednako poštovani prijetelju,
    je ne vidim u čemu bi bilo naše neslaganje. Ja niđe nijesam ustvrdio da je Rusija ikada u središtu svoje pažnje imala Crnu Goru.
    Rusija (njena vlast) je u središtu uvijek imala interese Rusije, pojedinca ili oligarhije u tamošnjoj vlasti.
    Nikada nijesam ni pomislio kriviti Ruse za bilo što. Naprotiv. Bilo je istorijskih epizoda kada su se ruski i crnogorski interesi poklapali. Na žalost takvi primjeri su isključivo u dalekoj prošlosti. A kada će se opet poklopiti? Ko to zna...

    Svi crnogorski problemi dolazili su iznutra nje. Najviše od crnogorske nacionalne nezrelosti, konstantnog kaskanja za civilizacijskim stupnjem razvoja Evrope (koji je Rusija tokom XVIII i XIX vijeka znatno bolje pratila) i naravno - tradicionalnog osjećanja inferiornosti Crnogoraca koji oni vješto prikrivaju kompleksom veličine i važnosti koju nemaju.
    U CG svaki okupator je imao one koji su ga čekali raširenih ruka. Mi smo za svakog vojsku dobrovoljaca imali. Svi naši ratovi (izuzev Balkanskih) samo su periferne epizode ratova velikih sila. Kad bi neka od velikih sila (koja je u datom trenutku bila naš pokrovitelj) krenula u rat, i mi smo na njihov znak tukli njihove ili zajedničke neprijatelje. Kad su oni bili u miru i mi smo mirovali. I danas je tako. Zato kriviti Ruse (ili bilo koga drugog) bilo bi nepošteno.

    Crnoj Gori će svanuti onda kada zaista bude znala uzimati mjeru stvarima, a to se ne može desiti sve dok mitomanija u Crnoj Gori bude tako omiljeno utočište za neznanje i nedostatak kreativnosti da se osmisli nešto originalno, a opet kompatibilno sa prostorom i kulturom Evrope čiji smo dio.
    Last edited by El Re; 17-12-14 at 19:22.

  23. #923
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Svi naši ratovi (izuzev Balkanskih) samo su periferne epizode ratova velikih sila. Kad bi neka od velikih sila (koja je u datom trenutku bila naš pokrovitelj) krenula u rat, i mi smo na njihov znak tukli njihove ili zajedničke neprijatelje. Kad su oni bili u miru i mi smo mirovali. I danas je tako. Zato kriviti Ruse (ili bilo koga drugog) bilo bi nepošteno.
    A'da mi smo i na Japan kidisali
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #924
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može li se desiti da se ruski milijarderi okrenu protiv Putka?
    Jer ova Putkova egzibija i strmoglav pad rublje ih je, samo do sada, koštala oko 70 milijardi $...

  25. #925
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Strahovlada. Putka boli patka jer ima bogatstvo od 40. milijardi (+/-). Ovi što su se okrenuli protiv njega su trenutno u Londonu ili Americi.

    S obzirom na novonastali razvoj događaja koji se poklapaju sa nekim mojim ranijim predviđanjima, sad možemo samo da konstatujemo sledeće: koliko je u stvari koštao Krim?
    Papreno skupo. Imam utisak da je čitava Ruska Federacija, ne samo Putin, ostala u nekom prošlom vremenu slavnog Sovjetskog Saveza u smislu: u boljoj poziciji je onaj koji ima veću motku (palicu, jer ovo drugo je trenutno u procjepu). Što neko reče, u današnjem svijetu je moguće veću štetu uraditi sa lap topom nego sa nuklearnom bombom.
    Ekonomski rat je dobio Zapad i Rusija je vraćena u period od 2005-2007 sa tendencijom pada. Ja protiv Rusa kao entiteta nemam ništa ali je Putin sasvim druga priča. Možda ako bi se desili neki izbori, pa dotični ode, vjerovatno bi odnosi otoplili.
    Ali na kraju, ostaje nelegalna aneksija Krima.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 37 of 165 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora - USA
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-03-12, 11:49
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  3. Crna Gora @ BiH
    By enigma in forum Politika generalno
    Replies: 106
    Last Post: 04-09-08, 02:43
  4. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-07, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •