Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 76

Thread: Zone primitivizma u Herceg Novom i sire ?

  1. #51
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Jeste li poplavljeni? Cujem poplave u novom?
    plutaju leshevi putem a niko od nadleznih nesposobnjakovica iz komunalnog ne preduzima nista. BRANA JE MINIRANA!
    naime nakon proslave pobede na vaterpolo utakmici izmedju selekcije vrana i selekcije irvasa, doslo je do uobicajenih divljackih orgija i upotrebe raznoraznog konvencionalnog naoruzanja. nazalost,neposredno pred eksploziju kulturno umetnicki ansambl Bisernice Boke je izvodio performans na sred brane.eto i uz pruzene nadljudske napore, zbog ogromne jacine razornih sredstava na zalost nisu ispeli da svoju odu jadranskom moru izvedu do kraja :upset::angel:

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kritikuješ čopor i kolektivno doživljavanje nacije kroz stereotipe o vaterpolu, rakiji i kamenju, a u drugoj rečenici posta izjavljuješ da samo žene imaju svijest o etici - nauci o moralu, dakle samo žene su moralne? Podigao si stereotip iznad nacije na čitav ženski rod. Nedostatak doživljavanja svakog čovjeka kao individualne ličnosti i gledanja svakoga isključivo kroz pripadnost nekoj socijalnoj grupi pokazuje da si ti taj "čopor" koji kritikuješ. Na jednoj strani viteški ideali borbe za uzvišenu kulturu i forumski borci za posljednji bastion svijesti i razuma, nasuprot hordama razuzdanih varvara. Vrlo popularno razmišljanje u Njemačkoj tridesetih i četrdesetih godina prošlog vijeka, ali neutemeljeno u realnosti. Svaki čovjek ima potencijal da bude ličnost za sebe, ne oblikuje ljudski karakter to da li je iz Zelenike ili Kamenara, nego društvene i institucije sistema - porodica, obrazovni sistem, vršnjačke grupe, ekonomski i klasni položaj i tako dalje. Nego, čini mi se da ti stvaranjem slike o sebi kao uzvišenom borcu za prosvjetljenje masa kompenzuješ neki lični nedostatak ili frustraciju, odbacivanje od strane neke socijalne grupe? Možda jednostavno mladost i neiskustvo, pa iz toga doživljavanje svijeta kroz crno bijele kategorije i definicije?
    Tempus Fugit

  3. #53
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    A zamislite kako je tek raditi u Bijeloj sa Bijeljanima i Rišnjanima... Najgore i najteže životno iskustvo. Ne daj bože ni najgorem neprijatelju..... Jes ružno generalizovati, svuđe ima sjajnih ljudi, i onih koji to nisu. Ali, nekako ovi monstrumi dolaze do izražaja više od `normalnih` ljudi, tako da je i meni muka i kolima proći kroz te krajeve...
    znam znam, meni je deda bio iz risna.
    koje usluge pruzas i kojim se poslom tacno bavis? dalo bi se zakljuciti da je nesto ilegalno pa zbog toga valjda nisi mogla da prijavis te zlikovce i monstrume.

  4. #54
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dinarac View Post
    Kritikuješ čopor i kolektivno doživljavanje nacije kroz stereotipe o vaterpolu, rakiji i kamenju, a u drugoj rečenici posta izjavljuješ da samo žene imaju svijest o etici - nauci o moralu, dakle samo žene su moralne? Podigao si stereotip iznad nacije na čitav ženski rod. Nedostatak doživljavanja svakog čovjeka kao individualne ličnosti i gledanja svakoga isključivo kroz pripadnost nekoj socijalnoj grupi pokazuje da si ti taj "čopor" koji kritikuješ. Na jednoj strani viteški ideali borbe za uzvišenu kulturu i forumski borci za posljednji bastion svijesti i razuma, nasuprot hordama razuzdanih varvara. Vrlo popularno razmišljanje u Njemačkoj tridesetih i četrdesetih godina prošlog vijeka, ali neutemeljeno u realnosti. Svaki čovjek ima potencijal da bude ličnost za sebe, ne oblikuje ljudski karakter to da li je iz Zelenike ili Kamenara, nego društvene i institucije sistema - porodica, obrazovni sistem, vršnjačke grupe, ekonomski i klasni položaj i tako dalje. Nego, čini mi se da ti stvaranjem slike o sebi kao uzvišenom borcu za prosvjetljenje masa kompenzuješ neki lični nedostatak ili frustraciju, odbacivanje od strane neke socijalne grupe? Možda jednostavno mladost i neiskustvo, pa iz toga doživljavanje svijeta kroz crno bijele kategorije i definicije?
    Bravo Pet. Baci pet.
    Sad ja. ga gaga
    Ova tema je, jasna karikatura stvarnosti. Nalik na strip. Njena srz je ironicna, iako ce samo naivnom oku djelovati kao komicna ili sirovo ozbiljna i banalna. Uredne rijeci koje je krase, elasticne su i ritmicne. Njihova borba je golicljive prirode, a misija vise spoznaje. Kritika je ljigava i iritantna, ali precizna i citljiva, pitka sa skrivenom zeljom da izazove kontra udarac.

    Bla bla bla... i tako ja ti i ovaj dosadni svarc mozemo po cijelu noc.

    Nisam procitao sve sto napisao,udavilo me na pola, ali dajem ti priznanje da si se ovaj put bolje potrudio.

    Jeste, jablane moj, svi su ljudi dobri... i ja zelim mir u svijetu, ali i zene. Isto tako cu ti rec da od ovih turista, Srba i Bosanaca, nema 2% kulturnog svijeta. To licno osjetim svaki put sidjem li medju njih. Moje moralno pobudjenje, kao savjesnog gradjanina i borca za elitu i nacizam, jeste da upozorim srodne sebi na Zone Zla i Naopakog u ovom gradu. Ne predlazem da se ta polja miniraju, ljudi spale, protjeraju. Ne, tu sam samo da stavim znak upozorenja ili uzvika. Tipa : Ako sjednete u Gradsku Kafanu, ne iznenadite se ukoliko konobar uopste ne dodje jer mu je ljepse da sjedi za sankom, iako vas vidi ili ukoliko dodje, da vas tretira kao da ste tu kako bi mu zagorcali ionako gorak zivot. Takodje, ako vam prifali benzina, izbjegavajte ono ruglo u Bijeloj, jer ce vam raspolozenje narusiti bice osiromaseno kulturom i bontonom. Prema tome produzite do Meljina. Itd.

    Ti si, Dianrac, vjerovatno jedan od ovih sto se zastitnicki odnose prema HN i to direktno sa foruma, jer su iz grada davno pobjegli, pa im je sad sav sladak iz daljine i sa razglednice. Takvi su vazda najglasniji. Obozavam Jugoslaviju i treba krv za nju dat, uh sto mi je zaosto ne mogu jer sam u Cikagu, a karta skupa, poslodavac nervozan.
    prr...

  5. #55
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post
    ...Isto tako cu ti rec da od ovih turista, Srba i Bosanaca, nema 2% kulturnog svijeta....
    Na ovakve, i slične sarkazme i animozitete su se nekad utjerivale kamate u vidu dodatnog socijalnog inžinjeringa - odgoja!

    Naravno, svakakvih ljudi ima svuda oko nas (ma na kojoj se zemljinoj tački nalazili), ali kada "šlagvort trolovi" udrobe malo svog čarobnog skepticizma, - dobije se potpuno kriva slika o pitomosti ljudi koji kao takvi vrijede mnogo više od svih para (čitaj kulture) na ovom svijetu šta je direktno u sukobu sa našom paradigmom!
    Bolji od sebe.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Na ovakve, i slične sarkazme i animozitete su se nekad utjerivale kamate u vidu dodatnog socijalnog inžinjeringa - odgoja!

    Naravno, svakakvih ljudi ima svuda oko nas (ma na kojoj se zemljinoj tački nalazili), ali kada "šlagvort trolovi" udrobe malo svog čarobnog skepticizma, - dobije se potpuno kriva slika o pitomosti ljudi koji kao takvi vrijede mnogo više od svih para (čitaj kulture) na ovom svijetu šta je direktno u sukobu sa našom paradigmom!
    Ao, ovo je vec previse slozenih i kompleksnih izraza na malomjestu, mora da si previse nadaren, povlacim se... kao porazen nosorog!! Teritoriju ustupam...

    Minimum dvije moralne gromade na ovoj temi, prisutne kako bi covjecanstvo spasile, a prije svega Zeleniku i Bijelu, od Velikog Zlog Vuka! Minimum dva moralna nosoroga!

    U kakvim Diznilendima vi zivite, Gospodo... Ja ih zaista necu rusiti. Lijepo je to kad covjek gradi kule u pjesku...iako je blagouman. Kreativnost uvijek podrzavam i podsticem!
    Last edited by BigWolf; 01-08-14 at 02:18. Reason: onomatopeja
    prr...

  7. #57
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a cek malo, da nisi ti slucajo pijeder mozda? "ne valja ovo, ne valja ono, a moja guzica trpi najvise i zasluzuje neki ljpesi diznilend"
    Last edited by schwarzkopf; 01-08-14 at 07:19.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post

    Tipa : Ako sjednete u Gradsku Kafanu, ne iznenadite se ukoliko konobar uopste ne dodje jer mu je ljepse da sjedi za sankom, iako vas vidi ili ukoliko dodje, da vas tretira kao da ste tu kako bi mu zagorcali ionako gorak zivot.
    Otkud primitivni konobar u plavoj zoni?

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post
    Ti si, Dianrac, vjerovatno jedan od ovih sto se zastitnicki odnose prema HN i to direktno sa foruma, jer su iz grada davno pobjegli, pa im je sad sav sladak iz daljine i sa razglednice. Takvi su vazda najglasniji. Obozavam Jugoslaviju i treba krv za nju dat, uh sto mi je zaosto ne mogu jer sam u Cikagu, a karta skupa, poslodavac nervozan.
    Tu sam ja, u jednoj od žutih zona.
    Tempus Fugit

  9. #59
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg 
Views:	56 
Size:	10.5 KB 
ID:	122867
    prr...

  10. #60
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Vidji Dinarca, okle ti covjece? Sto godina ej...

  11. #61
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova tema je, jasna karikatura stvarnosti. Nalik na strip. Njena srz je ironicna, iako ce samo naivnom oku djelovati kao komicna ili sirovo ozbiljna i banalna. Uredne rijeci koje je krase, elasticne su i ritmicne. Njihova borba je golicljive prirode, a misija vise spoznaje. Kritika je ljigava i iritantna, ali precizna i citljiva, pitka sa skrivenom zeljom da izazove kontra udarac.
    Kreativnost uvijek podrzavam i podsticem!
    citam sve ovo sto si napisao i buvkalno, ko da znam covjeka, ko da sam te nedje vidjeo,chuo vec, glavu lomim dje i kako. i onda se sjetih ovog performansa, to je to o cemu pricas.

    http://i.imgur.com/SMYOXRc.gif (neophodno je kliknuti na link da bi se postigao potpuni vizuelni dozivljaj)


    u ovom kratkm umjetnickom performansu, remek dijelu neonovljanskog pokreta vidimo sve nedace koje prezivljava pojedinac okruzen urbanom divljinom i primitivizmom. zapravo to su malo teze rijeci,pa i nije to bas tako, pre bi se reklo pokusaj bijega od vlastitog mediokriteta i nesposobnosti za resavanjem nekih svojih egzistencijalnih pitanja.

    pokusacu da pojasnim kakvu poruku nam ovaj umetnik salje (odnosi se na nekulturnu gamad,teritorijalnu pripadnost necu da im pominmem da ne bi slucajno koga nenamjerno izostavio s crne liste).

    s jedne strane pritisnut zbunovima,drachama,shumom a sa druge strane tu je voda. gdije i kako uteci!? golotinja prestavlja prkosno oslobadjanje raznoraznih stega sadasnjosti. covjek je sam jel je odbacen ili je svojevljno napustio zajednicu. skok sa platforme je pokusaj da se vine u visine, gdije nesudjeni ikarus misli da pripada. pad kao pad, krah,slom iluzije, povratak u realnost tj mediokritet.voda predstavlja zivot, cin defekacije predstavlja junakovu osvetu.a samim tim sto ga izvrsava u vodi nas junak se bukvalno iskenja svojim neprijateljima u zivot.
    sto se tog psa tice tu postoje nesuglasice, predstavnici starije garde smatraju da pas zapravo predstavlja izbjeglicu dok savremeniji tumaci tvrde da su to predstavnici neke od lokalne bagre.

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Lake_5c1989_1091638.jpg 
Views:	101 
Size:	2.9 KB 
ID:	122868  

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Vidji Dinarca, okle ti covjece? Sto godina ej...
    Tuda sam, krećem se ispod radara.
    Tempus Fugit

  13. #63
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje, ako vam prifali benzina, izbjegavajte ono ruglo u Bijeloj, jer ce vam raspolozenje narusiti bice osiromaseno kulturom i bontonom. Prema tome produzite do Meljina. Itd.
    e i ti neki vuk, ma znas sta, ti si jedno obicno magare, i to ono bezobrazno! u meljine da sipaju beznin jel ??? znas li ti koliko je suadara tamo kod okretnice i kod praone, i sad treba naord masovno tamo da ide da ispuni kulturolosku normu i pored ovih silnih guzvi. :burp:

    da nisi toliko neobavesteni bilmez znao bi da ima covek u radanovice sto radi na benzinsoj i govori cak cetri svetska jezika! eej cetri svetska jezika!!!
    Last edited by schwarzkopf; 02-08-14 at 01:00.

  14. #64
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blagi doprinos temi :

    Rambo Amadeus o "vašarskom" ambijentu na primorju

    Poznati muzičar Rambo Amadeus kritikuje "vašarski" ambijent koji vlada na crnogorskom primorju, ukazujući da gradski oci ne reaguju, već u tome očigledno uživaju.

    "Dakle, došao sam u rodni grad Herceg Novi, željan rodne grude, naivno zaboravivši na ambijent koji vlada u turističkoj politici našeg malog mista. Barke i automobili permanento krstare uz obalu i ulicama opremljeni užasno jakim ozvučenjima, reklamiraju neke primitivne programe iz sveg glasa. Da bi popunili terasu koji prima 300 ili 500 ljudi maltretiraju svih 50.000 turista, koji hteli ne hteli moraju da saznaju u kojoj rupi nastupa ovaj ili onaj izotop svremene subkulture", naveo je on na svom fejsbuk profilu, prenose crnogorski elektronski mediji.

    Rambo Amadeus je ukazao da gradski oci ne reaguju, "jer očigledno uživaju u tom vašarskom ambijentu", što ga, poznajući ih, na žalost uopšte ne čudi.

    "Baš me zanima koliko će vremena proći da neko nadležan shvati da je zvučno zagadjenje za turizam jednako štetno kao da se u zaliv ispred Herceg Novog izvrnuo tanker sa naftom. Efekat je jednako zastrašujući. Ali primitivan homo sapiens mrzi tišinu, on se i veseli i tuguje praveći buku, valjda zato što ne može da podnese unutarnje glasove koji se pojavljuju u tišini. Onaj ko ništa ni o čemu ne zna, umesto prijatnih unutarnjih glasova iz dubine organizma oseća kako mu zjapi provalija nepoznatog, koja je očigledno toliko neprijatna da mora konstanto da je zatrpava bukom... A sada citat. 'Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav. On ništa ne primećuje, samo drugi pate oko njeg'", zaključio je Rambo Amadeus.
    prr...

  15. #65
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ako ce Rambo Amadeus da nas prosvjetli, **** ga onda.
    Bako, jebeš li što?

  16. #66
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    karakteristicno pljuvanje medju pripadnicima estradnog sektora.
    isto kao sto sugradjani treba da se postuju i zive u korektnim odnosima, tako i estradni radnici treba da postupaju jedni sa drugima. ali jbg ...

    sa zakljuckom Ramba Amadeusa ja se licno ne bih slozio, jel prvo sto mi padne na pamet u vezi njega su cuvene kultne mantre (a mogu se klasifikovati i upravo kao primitivno homosapienske): " k***c, p***a, g***o , s**a " i "shakom u glavu,shakom u glavu". ove mantre i njegovi raznorazni mnogi drugi neprikladni stihovi su se mogli upravo chuti sa raznih razglasa, naravno ne samo u herceg novom.a da li se neko zalio na taj vid zagadjenja i da li je neko obavestavao nadlezne tada, ja licno ne znam.
    svako ima pravo da obavlja fizioloske funckije kada mu se prohte ali malo mi chudno da neko pljuje po istoj toj raboti koja ga je stvorila u ne tako davnoj proslosti.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Naspredno razmisljanje, metafore i epitafi, sve samo stilska figura do stilske figure... Bogami i jaci umovi od ovih nasih forumskih bi se zamislili pred ovakvim tekstovima..

    Nacitano nema sta.

    I onda pored svega jos i performans covjeka i psa . Pomislio bih da je trazen klip gdje i pas uspije da izimitira gazdu u zanosu oslobadjanja od svega u trenutku skoka u prociscujucu vodu.
    U zivotu nisam vidjeo nista groznije....

    @ moderator .. mozda ovo nije najkulturniji forum ali imamo mogucnosti i vremena da to glumimo, stoga molim da se doticni post ukloni.
    Please alowe me to introduce myself.......

  19. #69
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    drago mi je da bi se jachi umovi zamislili nad ovakvim tekstovima a takodje mi je drago sto si se ti zamislio posebno nad tim performansom covjeka i psa.
    pa sve je to umetnost, sloboda izrazavanja. ti sad tu dodjes ko SS oficir koji prekida Entartete Kunst izlozbu

    posto u zivotu nisi vidjeo nista groznije a reklo bi se da i osoba sa velikim zivotinim iskutvom zamolio bih te da prokomentarises malo temu, koju je BigWolf postabio.

    nego znas sto, u vezi tog zahtjeva za brisanje slike, vidim slika je izazvala odredjenu rekaciju kod tebe, pa me zanima ima li nesto sto ti pokusqavas da sakrije? moja oskudna nacitanost mi govori da si upravo ti taj koji je jednog dana vrsio nuzdu (jednom ili vise puta) negdije na javnom mjestu pa sad ovim cinom pokusava da vrati vrijeme unazad!

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Izvinjavam se sto ovom prilikom pokusavam da iskacim iz kolotecine, jer ocigledno potrebno je imati veliko zivotno iskustvo da bi se desifrovale poruke koje nam salje ovaj americki general ili mozda proizvodjac pudinga ili boje za kosu , sta li vec..

    Sigurno da doza ukusa kojom gore pomenuta boja za kosu raspolaze, ne korespondira sa kolicinom boje u istoj kesici , tako da dalje komentarisati umjetnicku vrjednost necega sa bojom za kosu u kesici i nije neki podvig, pa makar to bio poduhvat vrjedan postovanja, posebno za nas sa manjkom iskustva , i nedostatkom osjecaja za demokratiju

    A ako je zahtjev za uklanjanje posta toliko fashisoidan , da to neciji ego ne moze da svari, to sigurno nije razlog da o tome moderator ne odluci , umjesto mene, mladog i neiskusnog, ss oficira iz herceg novog

    p.s. ovim zavrsavam moj upliv u ovu zonu primitivizm, srecom da je na netu, a ne u novom

    over&out
    Please alowe me to introduce myself.......

  21. #71
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.radiojadran.com/index.php...e-vratiti.html

    Pricam danas sa jednom simpaticnom zenom zenicom, koja radi u Tivtu, a iz HN je. Ne biste vjerovali, zali se na grad.. Kaze, Tivat se sredio, Kotor napreduje, samo mi kaskamo i trulimo. Pametna zena! Kao argue mi iznjela vrlo koncizne stvari! Vodovod , elektrodistribucija, opstina, rulja, buka, urbanizam, guzve... Covjece, cak mi je i kasirke iz Rode pomenula. To kad sam cuo, znao sam da se razumijemo! Jedino sto je pohvalila bijese - autosaobracaj! Sa cim se slozih. Kasnije smo i o vremenu nesto cakulali.. i takoooo.. Nije lose bilo.

    Sto se tice teme. Bilo je zanimljivih upada u prvom poluvremenu.. dok je tema jos bila u svom uzlaznom zanosu i ljepoti.. ali ovu drugu polovicu oskrnavise nekoliko isforsirano lucidnih ljudi koji nisu svjesni da ih niko ne cita i da su dosadni. Pa tako nisu svjesni i drugih ogranicenja i problema. Za razliku od mene, koji naprosto briljiram ovdje! Homo homini lupus Jest!
    prr...

  22. #72
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Tivat
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači, može se i po rodi porediti napredak.

  23. #73
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lakineli View Post
    Znači, može se i po rodi porediti napredak.
    Jebssga i to su zene. Roda je pomenuta dramatike radi. Zene, kao takve imaju taj zastitnicki refleks za ocuvanjem teritrieje i produzenjemvrste. Jasno da ce mi i one sapnut iste stvari i podijelit tezinu mojih upitnika. Zena hoce da joj je cisto gnjezdo!... Nije ni cudo sto lakse primjecuje anomalije, poput nas umjetnika. Ovi medjedi utucani se tapsu po ramenu, medjusobno pobratimuju.. brate, bratze,, brate, baticee.. drugar, kum, ili ono jezivo podgoricko druzeeee, sto se pripitomilo i u HN.. Donjeli studenti. Njima je dobro i mekano svugdje gdje ima balkanske brace za pricu o auspusima, politici, sokeru i sofersajmbnama. Moze pivo, moze..moze vic, moze... Svi boluju od alkohola... pod snaznom inspiracijom romanticne sveze sa gradom svojim raspalim.. i zivotima savrsenim.

    Kakav uzas, ovim tekstom pocinjem da licim na dokonog Schwarca.. Unisticu sopstvenu temu i ugled
    Last edited by BigWolf; 23-08-14 at 02:11.
    prr...

  24. #74
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaebana vremena su dosla, tj nisu ni odlazila.

    sukobi,nemiri,razaranje dubrovnika i srajeva, etnicka ciscenja po krajni i srebrenici...evo sad doso djavo po svoje i u HN. ljudi nek vam je bog u pomoci ...
    odo upravo u tu rodu da spremim zalihe brashna i ulja, trebace.

  25. #75
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BigWolf View Post
    Kakav uzas, ovim tekstom pocinjem da licim na dokonog Schwarca.. Unisticu sopstvenu temu i ugled
    e strasan ti ugled u picku materinu
    Bako, jebeš li što?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem stan u Herceg Novom
    By blebetalo in forum Nekretnine
    Replies: 10
    Last Post: 05-09-13, 11:21
  2. Herceg Novi (pjesme o Herceg Novom)
    By hn11boy in forum Primorski
    Replies: 17
    Last Post: 30-04-11, 13:30
  3. kud idioti u herceg novom
    By big giant head in forum Muzika
    Replies: 27
    Last Post: 07-09-08, 21:48
  4. Ljeto u Herceg-Novom
    By Soul in forum Primorski
    Replies: 90
    Last Post: 08-06-07, 19:52
  5. Ubistva u Herceg Novom
    By innominato2 in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 05-02-06, 22:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •