Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 282

Thread: Zasto se prave djeca?

  1. #201
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    A krivo mi je a usput i briga me(cudno stanje) ono sto neznas ili ne poznajes nemoze da te boli.
    Pa, to što je nekom potreba, nekom drugo ne mora da bude. I sam se čovjek mijenja, tako da treba da se prepustimo tome što osjećamo sad, ako to nije negativno i plod nečeg podsvjesnog od prije. Ali i tad ne treba to pokušavat da se zamaskira, nego razgovorom ili na neki način kako se čovjek dogovori sam sa sobom, doć do suštine i promijenit je...

    I ni za čim ne treba žalit, ono što sad volimo, možda nam ne bude padalo na pamet, ili nam bude glupo za 10 godina, tako da praktično postojimo samo u sadašnjosti, što se tiče želja i osjećanja, život praktično postoji samo kao osjećanje i sjećanje, u nama samima. Zato je glupo nekog drugo na nešto nagovarat, ili pomagat nekome ko ne osjeća da treba da mu se pomogne. Iz istog razloga ni ja ne pišem da svako ovđe treba da ima dijete, svi smo u pravu, a u pravu smo jer smo svi živjeli ili živimo u drugačijim okolnostima, ili preživjeli nešto...
    Last edited by cpu; 30-06-14 at 18:39.

  2. #202
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cpu,ti si napisao lijepe stvari a ja sam dala akcenat na nešto drugo i na one čije odluke smetaju i smatraju se neprirodnim samo zato što nisu pristali da žive jer tako svi žive već onako kako oni osjećaju a što se kosi sa društvenim "pravilima".
    A ova stvar o mijenjanju, vidi potpuno se slažem ali treba razumjeti i to da postoje okolnosti u životu nekih ljudi koje su uticale na ličnost tokom staze kad se planira voli sanja u svijetu koji je tako divno obećavajući a u svom su zrelom dobu stigli sa drugačijim gledištima i to mijenjanje sebe je tad jedino samosvijest da imaju pravo da žive drugačije, da ljubav daju i primaju i van braka i bez djece,a da zbog toga ne misle da su odpadak društva i sredine kakve mozemo reć nema nidje kao kod nas.
    Voljela bih kad bi ljudi više poštovali tudje živote i izbore i više se bavili svojim i to me je etiketiranje navelo da budem pismeno na suprotnoj strani tj uz one koji "odudaraju".



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #203
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,420
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Ja sam se promijenio u suprotnom smjeru. Sa 20 sam htio petoro, sad se ne bih ražalostio nijedno da nemadnem. Mislim, da je znam, nemam nijedno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #204
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nekako nemam stav. Volim tudju djecu i tudja djeca vole mene, ali kad pomislim da bih morala da budem u potpunosti odgovorna za neko malo bice, prestravim se. Ne shvatite me pogresno, ne bojim se odgovornosti kao takve. Sa mnom je slucaj kao sa Phčnix, tj, bojim se da ne ponovim greske svojih roditelja, ili jos vece.

    Kad sam ovo rekla jednoj prijateljici koja ima vec i unucice, rekla mi je: " Treba da znas unaprijed, sta god uradis za tvoju djecu, sta god im kazes, dozvolis ili zabranis, pogrijesices. "

    Mislim da je to u neku ruku tacno... Narocito u periodu djetetovog puberteta. Sto cine hormoni...

    Ne znam, sa ovom pamecu, ne pada mi jos na pamet da imam djecu. Ne iskljucujem nijednu od opcija. Jedino sto znam je, da ako bude bilo komplikacija u smislu kojekakvih vjestackih oplodnji, hormonskih terapija i mucenja te vrste da bih ostala u drugom stanju... Odbicu. Necu da moj zivotni partner i ja prolazimo kroz mjesece ili godine frustracija, a toliko napustene djece na svijetu ceka roditelje.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  5. #205
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaćete kad imadnete bar jedno...

  6. #206
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mucenik View Post
    Znaćete kad imadnete bar jedno...
    Je li ti zato user mučenik?

  7. #207
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Cpu,ti si napisao lijepe stvari a ja sam dala akcenat na nešto drugo i na one čije odluke smetaju i smatraju se neprirodnim samo zato što nisu pristali da žive jer tako svi žive već onako kako oni osjećaju a što se kosi sa društvenim "pravilima".
    A ova stvar o mijenjanju, vidi potpuno se slažem ali treba razumjeti i to da postoje okolnosti u životu nekih ljudi koje su uticale na ličnost tokom staze kad se planira voli sanja u svijetu koji je tako divno obećavajući a u svom su zrelom dobu stigli sa drugačijim gledištima i to mijenjanje sebe je tad jedino samosvijest da imaju pravo da žive drugačije, da ljubav daju i primaju i van braka i bez djece,a da zbog toga ne misle da su odpadak društva i sredine kakve mozemo reć nema nidje kao kod nas.
    Voljela bih kad bi ljudi više poštovali tudje živote i izbore i više se bavili svojim i to me je etiketiranje navelo da budem pismeno na suprotnoj strani tj uz one koji "odudaraju".
    Pa to okruženje je ono što sam ja u početku opisao. Svako se nosi sa tim, nekome je okruženje takvo da će ga podržavat, nekome da će da ga uništava, ali je sve do nas kako se sa time nosimo.

    Ja od kad sam po svome krenuo, slabo sam za šta imao podršku, i nije mi bilo lako, ali sam se za to izborio... I danas je masu onih koji pričaju da ja griješim ili pokušavaju da se miješaju u moj život, ali takvima jasno stavim do znanja da je to kad su krenuli jedini i zadnji put, ako ne lijepo, onda na najteži način mogući pa neka ga duvaju

    To oće li neko u brak ili ne, to je lična stvar, znam više ljudi koji su zajedno bez braka i super im je, ja ću u brak zbog papira čisto, formularnosti, da ne bih morao da objašnjavam sjutra prezime djeteta i sl, inače bih i bez toga super živio ovako kako mi je sad.

  8. #208
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...&nav_id=869859

    Eo link kako se prave, zasto se prave i kako se podizu. Odavno nisam cuo za veci sklad.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #209
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teško je nabrojati sve razloge, ali danas većina pravi djecu da bi kroz njih ostvarila svoje skrivene i neostvarene ambicije. Srećom, dobar dio takvih kasnije se uvjeri da djeca mogu donijeti mnogo više od ostvarenja propalih želja roditelja.
    Ljepota bez inteligencije je remek-djelo naslikano na papirnoj maramici. ;)

  10. #210
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zasto zelite djecu?

    Zasto zelite da imate djecu, ili zasto ste ih zeljeli?

    Svi imaju ocekivanja od vas da cete se jednog dana udati/ozeniti, izradjati djecicu, i to tako uglavnom i ide. Ali ako stavite na stranu ocekivanja okoline da to uradite, koji su vasi licni motivi da se upustite u tu "avanturu"? Malo sam pogledala po netu, i vidim da ljudi imaju djecu iz jednog od sledecih razloga:

    - desilo se, nijesu planirali, al kad je tu, neka ga
    - da "ojacaju" vezu sa partnerom
    - zato sto im je dosadno
    - da ne budu sami u starosti, da im se nadje to dijete da brine o njima (ovo je negdje u posvijesti razlog vecine )


    Gdje ste vi?

  11. #211
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kikimora View Post
    - desilo se, nijesu planirali, al kad je tu, neka ga
    - da "ojacaju" vezu sa partnerom
    - zato sto im je dosadno
    - da ne budu sami u starosti, da im se nadje to dijete da brine o njima (ovo je negdje u posvijesti razlog vecine :razz: )

    Svaki od ovih razloga (manje-više) je sa predumišljajem, društveno brendiran i odvratno racionalan...

    Prije svega potomstvo je stvar prirodnog nagona zdravog organizma, 30 mjesta prazno, pa sve ostalo.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #212
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Čuš zašto đecu da pravim?

    Ada s kim ću da reketarim po Budvi? S kakvim budalama da me izdaju?

    Ne ne, no s mojijeh 6 sinova! Zna sam za čem sam ih pravio!

  13. #213
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Svaki od ovih razloga (manje-više) je sa predumišljajem, društveno brendiran i odvratno racionalan...

    Prije svega potomstvo je stvar prirodnog nagona zdravog organizma, 30 mjesta prazno, pa sve ostalo.

    Prirodni nagoni zdravog organizma kazes? Ne bih se slozila, prije bih rekla da su to zivotinjski nagoni.
    Mi nijesmo zivotinje, osim nagona imamo i mozak koji koristimo za razmisljanje

    A sta tebi tvoj nagon kaze kako treba vaspitavati djecu? Kaze li on ista o tome? Osim zelje da fizicki obezbijedis potomstvo, kao i svaka zivotinja? Sumnjam.
    A dijete nije macka, ili kucka, njemu osim fizicke potpore treba i emotivna. Poznaju li nagoni emotivni razvoj? Ne.

    Dakle, da li je u ljudskoj prirodi da znaju sta da rade s djecom, kako da ih vaspitavaju, kako najbolje da odgovore na sve njihove potrebe, kako da im pomognu da se razviju u zdrave licnosti? Nije.
    ZNAAACI, interesuje me zasto ljudi imaju djecu, a ne zele da se informisu o tome kako se jedno dijete odgaja.
    Covjece kad kupis kaktus, procitas kako se odrzava, koliko ga smijes zalivati. A kad je dijete u pitanju mislimo da vec sve znamo kako treba s njim, imamo mi te nagone za odgajanje djece, i ja sam tako odrastao pa sta mi fali i ostale price.. aha kako ne.trt prt

    Zasto zelite da imate djecu, a ne zelite naucite kako da od njih napravite zdrave ljude?

  14. #214
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    taman što dovoljno upoznam nekoga da bih poželio da imam dijete sa tom osobom ispostavi se da je ista samo dobra glumica, a ja sam slab režiser...
    She is only here to annoy herself!

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa i glumici se moze dijete napraviti

  16. #216
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    jeste al znaj ti onda jel tvoje ili samo glumi da jes
    She is only here to annoy herself!

  17. #217
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kikimora View Post
    Prirodni nagoni zdravog organizma kazes? Ne bih se slozila, prije bih rekla da su to zivotinjski nagoni.
    Mi nijesmo zivotinje, osim nagona imamo i mozak koji koristimo za razmisljanje

    A sta tebi tvoj nagon kaze kako treba vaspitavati djecu? Kaze li on ista o tome? Osim zelje da fizicki obezbijedis potomstvo, kao i svaka zivotinja? Sumnjam.
    A dijete nije macka, ili kucka, njemu osim fizicke potpore treba i emotivna. Poznaju li nagoni emotivni razvoj? Ne.

    Dakle, da li je u ljudskoj prirodi da znaju sta da rade s djecom, kako da ih vaspitavaju, kako najbolje da odgovore na sve njihove potrebe, kako da im pomognu da se razviju u zdrave licnosti? Nije.
    ZNAAACI, interesuje me zasto ljudi imaju djecu, a ne zele da se informisu o tome kako se jedno dijete odgaja.
    Covjece kad kupis kaktus, procitas kako se odrzava, koliko ga smijes zalivati. A kad je dijete u pitanju mislimo da vec sve znamo kako treba s njim, imamo mi te nagone za odgajanje djece, i ja sam tako odrastao pa sta mi fali i ostale price.. aha kako ne.trt prt

    Zasto zelite da imate djecu, a ne zelite naucite kako da od njih napravite zdrave ljude?
    Izvini, koliko imaš godina, jer iz svega ovoga napisanog stičem sliku da nemaš pojma ni o životinjama (jer tu kontataciju ne bi rekao nikad) a tek teorijsko površno definisanje o djeci, vaspitanju djecu i postavljanja projekta da se od nekoga nešto napravi (po tvojim očekivanjima vjerovatno) djeca nisu roboti, već ih treba usmjeravati uz poštovanje njihove ličnosti i slobodne volje...

  18. #218
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kikimora View Post
    ...Covjece kad kupis kaktus, procitas kako se odrzava, koliko ga smijes zalivati. A kad je dijete u pitanju mislimo da vec sve znamo kako treba s njim, imamo mi te nagone za odgajanje djece, i ja sam tako odrastao pa sta mi fali i ostale price.. aha kako ne.trt prt
    ...
    Ostalo ne bih komentarisao, praštaj, ali iz svoje se kože ne može!

    Danas je toliko toga dovedeno u pitanje, pa svaki ovakav pokušaj neminovno urodi skepticizmom za nastavak dalje... kada se dobro zna da ne može svaka loza da urodi potomstvom.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #219
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidite ovu ljubav malu





  20. #220
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad vidjeh u jednom restoranu majku koja je pocela prvo sa povisenim tonom, onda se to pretvorilo u vrisku, samaranje itd, dok nije potegla viljusku na cerku od nekih 16 godina.

    Eto, ne znam. Ne znam sto se prave djeca. Svako bice ima svoj razlog.

    Neko daispuni praznine, neko u inat zivotu, neko da uziva... aneko da samara i poteze viljuske na javnim mjestima.
    ...And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

  21. #221
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Jesi li im skandirala....ne raspravljaj se tu nabodi jeeeeee nabodi jeeee...:-)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #222
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djeca se prave da ga zene tj majke podizu doma a da muzevi tj ocevi setaju levo-desno hopa cupa
    dva i dva su tri

  23. #223
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Pa i treba da hopa cupa kad slusaju grinjanje po cijeli dan
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #224
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nigde veze.

  25. #225
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Pa i treba da hopa cupa kad slusaju grinjanje po cijeli dan
    Nekima se nije cuditi sto dolaze kući da promijene carape i kosulju

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Cipove za poker (PRAVE)
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-11, 16:41
  2. Djeca
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 29-03-10, 10:29
  3. Za Prave Crnogorce
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Sve i svašta
    Replies: 166
    Last Post: 09-09-08, 17:11
  4. Prave ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 69
    Last Post: 21-12-07, 23:53
  5. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •